PDA

Pogledaj cijelu verziju : Fabia Combi - trebaju mi infrormacije!!



Poison Ivy
09-03-2003, 18:31
Ja diplomirala i starci mi oce kupit Skodu Fabiu Combi Free 1,4/68KS.
Jel to O.K. auto? Nek mi se javi netko ko ima iskustva sa ovim autom!!
Meni super izgleda

594 krešo
09-03-2003, 18:48
Fabias sdi ima dvije fabije. Možda se uključi u tvoju temu. Ja znam jedino da je mpi motor škodin, malo prerađen ali mislim da su ostali motori u fabiji bolji.

Poison Ivy
09-03-2003, 18:56
ma znam da je ima boljih motora. mislili smo na Octaviu TDI 1,9/90KS, jer je i ona na akciji (Freelika) ali je dosta skuplja, a meni treba auto za po gradu i dva puta godisnje skoknit do Dalmacije. mislim da mi je to dosta konjskih snaga za ono sta mi treba. ili ne?

594 krešo
09-03-2003, 19:39
Dovoljno je to ks, ali ja bih se odlučio za vw motore, skuplji su ali mislim da su pouzdaniji od dorađenog škodinog motora i manje troše.

Silver GOLF VR6
09-03-2003, 19:44
Nije istina da fauW ima bolje motore i da manje troše!Uzmi fabiu SDI jer je bolja i isplativija a i malo troši! a za te pare danas možeš kupit passata 98 TDI-a!

Poison Ivy
09-03-2003, 19:55
Cek cek. passat? mislis VW? no chance!! Moje znanje o autima dosta je jadno, koliko vec jedna cura moze o tome znati, ali cak i ja znam da su VW-i puno ispod skode, po onom nekom istrazivanju.
I pliz, znam da bi mi bilo bolje uzeti dizel i jaci motor, ali mene zanima bilo sve sto znate o tome autu, pogotovo od onih koji su ga vozili!
e da, dali da se isplati uzet multi lock? dodje 500 EUR

594 krešo
09-03-2003, 20:07
silver sdi motor je vw i ugrađuje se u fabiju a mpi je dorađen škodin motor i samo se ugra đuje u fabiju. ivi tako sam napisao, sve ovisi i koliko novac želiš dati za auto. mult lock je nepraktičniji od alaram, dovoljno je ući u auto stisnuti spojku i odgurati auto u nepoznato. mislim da je alarm pouzdaniji iako lopovi znaju čuda napraviti.

ŠULE
09-03-2003, 20:31
Ivy to nije OK! Ne znam šta si završila, ni u kojem roku, ali Fabia i to kombi. Nemoj se ljutiti, ja mislim da tvojim godinama i vjerovatno izgledu ima primjerenijih automobila, u krajnjoj liniji mislim da bi svaki drugi bio prikladniji od spomenutog. Samo tako mislim.

Fabia SDI Elegance.
09-03-2003, 21:20
Imam 2 nove Fabije 1.9 SDI Elegance koje su dovezene iz Njemacke i one su malo luksuzno opremljene od one koje se prodaju u HR, CG, BiH....
Ja inace za Fabiju znam sve kao i za svaki automobil pa eto malo savjeta mada i 594 Kreso je to rekao:
Skoda Fabia 1.4 MPI sa 68 ks, dimenzije 4222mm sa 1655mm sa 1450mm, medjuosovinjski razmak je 2642mm, obujam prtljaznika je 426 litara odnosno 1226 litara ako preklopimo naslone. Sto se tice kvaliteta mehanike i plastike, komfora, opreme, stabilnosti, drzanja ceste, motora sva je na najvecem mogucem nivou.
Tebe interesuje motor 1.4 MPI (Multi Point Injection) koji je bio ugradjen u prastaru Skodu 1000 MB (MB- Mlada Boleslava, glavna baza Skode u Ceskoj)i taj isti motor je dosao i do Felicije pa i sad, jedini Skodin trag u Fabiju je taj motor.
Ima bregastnu osovinu sa strane u bloku motora OHV (over headed valve) koji malo buci posebice u visokim okretajima.
Ovaj motor od kad je 16-03-1990 presao pod kapom VW-a je bio opremljen sistemom ubrizgavanja MPI marke PITSBURGH ali stare generacije i tako razvije 60 ks ali ako je MPI( i crveno) to znaci da se radi o nesto novi MPI koji sad razvija 68 ks.
Performanse su solidne:
0-100 za 15.8 sekundi i Top Speed je 164 km/h. Prosjecna potrosnja je oko 7.2 litara. Motor je nesto zedan pa MPI-ja su komandovali da ubrizga 20 % vise benzina nego kod VW motora.
Cena Fabije Combi Classic Free je 87 623 kuna i tu dobijes: poluautomatsku klimu, 2 zracna jastuka, podizace prednjih stakala radiokasetofon marke Grunding MS (music system) 202...
Ja necu da uvredim ovaj motor i njegove vlasnike ali nije toliko za pohvalu kao VW-ovi motori ali vidim da performanse nijesu ti na prvom redu pa bolje jos malo para i da kupis SDI koji ti trosi 4.9 litara ali kosta 99 045 kuna a ja sam za sebe kupio 2 Fabije SDI iako sam premlad mene ne interesuju performanse samo kvalitet i mala potrosnja a u ovom slucaju je 4.9 litara i ovaj motor SDI je stvoren da traje. Ja inace sam iz CG (sad povremeno u SAD) ali znam kako to ide u Hrvatskoj jer citam svaki Auto Klub i svaki Auto Blic.
Ako ti interesuje jos nesto tu sam pa me pitaj i je cuti odgovoriti.
Pozdrav za tebe 594 Kreso, kako ide nova Ibiza?!

Poison Ivy
09-03-2003, 21:25
Sule, ja se potpuno slazem sa tobom!
Mislim da bi mojim godinama i izgledu bio primjeren neki Jaguar ili Ferarri, ali sta mogu kad zivim u zemlji gdje za izgled, o pameti necu, ne dobijas Jaguar nego Skodu fabiu.
Eno one nase misice uvik dobiju Skodu fabiu. Ipak ja bolje prolazim od njih jer u f.combi bar mogu natrpati gepek :)

Fabia SDI Elegance.
09-03-2003, 21:44
Ivy, gore si pisao nesto. Sto?
Pisao si da VW je ispod Skode, Ti ne znas ali 16-03-2003 VW je kupio 76 % Skode. A 23-05-1996 VW je kupio Skodu 96 %. Pa kad VW u Skodu montuje svu svoju mahaniku i motore i Skoda je VW-ova cerka sto je tadasnji sef VW Ferdinand Piech to planirao i uradio, i opet Skoda postaje bolja od VW jel????!!!!!
VW je 1969 kupio i tadasnji AUTO UNION (danas se zove AUDI)i 1991 je kupio Seat prema tome ovo dolje procitaj pazljivo:
VW = AUDI = SKODA = SEAT.

OS-PUNTO
09-03-2003, 22:01
Mislim da bi jednoj curi poput tebe ljepse stajao jedan Peugeot 206,Clio,Yaris....Fabia i jos Combi je vise za obitelji u siromasnijim zemljama kojima treba relativno prostran auto za sto manje novaca.

alfist_zg
09-03-2003, 22:16
dobro ti kaze punto-os.

jedino sto ces ovako imati vise mjesta za stvari ta dva puta godisnje kad ces skoknit do dalmacije( ako uleti neki malo veci prsut od familije ehehe ).
pozdrav! :)

kurd
09-03-2003, 22:30
eh, ivo, kad ti dođe češka sirotinja sa svojim fabijama na more nećes znati koja li je tvoja!

Poison Ivy
09-03-2003, 22:55
Neznam sta ste svi vi muski zapeli za to da cure trebaju voziti male autice. Ja bih radje vozila malo veci, a ovaj auto mi je taman po ukusu.
Jedino me muci dvojba: uzeti ovu FabiuCombi na akciji za 10000 EUR bez PDV, jer stvarno daju puno toga u paketu sto bi nas inace doslo bar 2000 EUR gore.
Ili, ako je stvarno ovaj motor tako los, dati jedno 4000 EUR vise, pa uzet dizel motor?

Poison Ivy
09-03-2003, 23:00
I stvarno me ne tangiraju siromasne ceske obitelji i te spike.
Ja ne padam na marke, bitno da vozi, da dobro izgleda i da ne trebam stalno odlazit u servis!
Lazem, ipak padam na Aston Martina... sweet dreams...

OS-PUNTO
09-03-2003, 23:01
Ivy,Fabia Combi je veca od Clia,Yarisa,206,ali ipak spada u istu klasu s njima.Ako si vec zapela za karavan,onda si pogledaj i Peugeot 206 karavan.Nemam bas nista protiv Skode,ali mi to nije nimalo zenstven automobil.

OS-PUNTO
09-03-2003, 23:06
http://www.motornet.ie/graphics/news_01070207.jpg

OS-PUNTO
09-03-2003, 23:09
http://www.compexit.ro/images/fabia/fc.jpg

Poison Ivy
09-03-2003, 23:11
OS PUNTO, nemoj se uvrijediti, ali bas ne mogu prihvatiti misljenje nekoga muskarca koji vozi Fiat, i pritom jos Punto.
Mislim ne da nije muzevan auto, nego je jos i znj kvalitete. Sorry

OS-PUNTO
09-03-2003, 23:16
Ivy,Ivy :) ,nisam ti ja jos ozenjen da bi mi trebao muzevan auto.Punto je auto primjeren mojim godinama,a ti se nemoj uvrijediti,ali mislim da Fabia definitivno nije auto primjeren jednoj djevojci,pogotovo ne u kombi izdanju.
Inace moj Puntic vec preko dvije godine sluzi bez ikakvih problema sto se kosi sa tvojom teorijom o njegovoj navodnoj nekvaliteti.

T-IE
09-03-2003, 23:30
Fabia ti je dobar izbor, jedino bih ja nekako "nategnuo" lovicu za TDI-ja ili neki VW motor. A spike da je auto za siromašnije obitelji ne stoje, jer Fabia uopće nije najjeftinija u klasi gradskih auti.

Poison Ivy
09-03-2003, 23:37
Hm, pa znas sta OS PUNTO, istina da je ova slika od 206 bolja od F.C., ali to je samo slika. Meni je ustvarnosti ljepsa F.C.
A citala sam i nesto o 206, o nekim kvarovima i greskama...
Ali, dobro, o ukusima se ne raspravlja... Da sam slusala druge sta mi je primjereno, a sta nije, nebi daleko dogurala.
Shvatila sam poantu koju porucujes, i to je dovoljno. Jos jednom sorry radi one uvrede, nije mi to bila namjera, automatski mi je izletilo.. ;)

OS-PUNTO
09-03-2003, 23:44
Nisam to ni shvatio kao uvredu,ali prihvacam ispriku ako smatras da si me uvrijedila.Mi ti samo pokusavamo pomoci i mozda sugerirati nesto drugo.

CLIO SPORT
10-03-2003, 00:28
gle,nije losa fabija....ali zar ti stvarno treba COMBI?????? i ja bi definitivno uzeo fabiju s tim 1.4 mpi 68ks,ok je motor,provjeren...malo trom ali zato fino radi, miran je......dosta bucan na visim okretajima!

usput......bas sam se veceras vozio u novoj micri......auto je iznutra CUUUDO, pa takve materijale i takvu izradu nema NITI jedan auto do klase A6-5ica i E klassa!!!!!!!!!!!

ocito POISON IVY ima druge kvalitete kada je nije briga koji auto vozi(sto se tice....e sad,za tipa bi se reklo PICOLOVKE, a za curu :smile11: )!?
:smile10: :smile10: :smile10:

Poison Ivy
10-03-2003, 00:42
ajde, malo glupo pitanje, ali mi se oprasta valjda:
koji su to visi okretaji? vece brzine?
I da, stvarno mi treba veci auto, ko fabia combi.
E CLIO, drago mi je sta bar ti nisi picolovac, ili sta vec.
I da mi nije stalo sta vozim, nebi bila ovdje...

Girrari
10-03-2003, 00:48
Ma uzmi ti Fabiju jer to ti je zapravo švabo, a meni juče reko ba da su švabe ipak najbolje. Ti se samo kloni ovih ciganskih i ×××××skih auta kao što sa talijanski i francuski. Ja sam se recimo zajeba i kupija Punta. Pa to ti je govno od auta, ne ide s mjesta, raspada se, stalno na servisu, ma strašno. A Fabija sa 68 konja? Pa to ti je najbolje šta možeš dobit i još ako je kombi.... uffff. Kažem ti ja, raketa, ××××na raketa. Leti..., a po zavojima te nema nitko. Uz to u gepek stane pola teleta. Kažem ti kupi Fabiju i bit ćeš doživotno sretna, a o Puntu žnj kategorije nemoj ni slučajno razmišljati.
Vidim da si tipična predstavnica ljudi koji završavaju naše fakseve; inteligentna, misliš svojom glavom, napredna, ma sve pet. Zato je Škoda Fabija Combi sa naprednim 1.4 MPI motorom od čak 68 KS koji troši upaljač za tebe pravo rješenje! :smile08:

Poison Ivy
10-03-2003, 01:23
Girrari, ako te toliko smetaju Hrvati koji zavrsavaju fakseve, onda se lipo vrati svome ba u Bosnu, pa uzivaj u bosanskim intelektualcima.
Ipak ja bih prije rekla da si ti jedan strasno iskopleksiran decko, kojemu starci svake nedjelje na rucku spominju susjeda Tina koji je zavrsio skole, a njihov sin nije.
Girrari, ja stvarno mislim da tvoj susjed nije pametniji od tebe, on je u biti glup, jer samo takvi zavrsavaju fakultete.
A zene tek… tek to ti je rana na srcu koja stvarno krvari. Kako tek voze… svaki dan zbog njih skoro stradas, i jos se tuke pudraju na semaforu! Umisljene intelektualke te stalno vrijedjaju, ali pusti ti njih, one su ka susjed, ma glupe..
Ma mislim, nije auto za zenu sta je je.. one uletavaju u zavoje sa 120 na sat, i to sa naprednim 1.4 MPI motorom od čak 68 KS. Mislim, koma... Zato tim tukama treba najmanje 240 KS da ih izvuku iz sigurne smrti...
Treba ovoj jadnoj, ispacenoj zemlji netko kao Ti da nas poduci kakve cemo aute kupovati i kako su hrvatski studenti i zene napredni i inteligentni. P.S. ali mi znamo da su glupi i da se ne kuze u aute, hehe

Girrari
10-03-2003, 01:28
Ti to iščitavaš sarkazam u mom postu!? Zaista mi ja žao ako si tako shvatila, eto automatski mi je izletjelo...

Poison Ivy
10-03-2003, 01:38
Ne Girrari! Ja u tvom postu iscitavam retardaciju...

Pocket Rocket
10-03-2003, 02:15
××××te Fabia Combi 1.4MPI To je auto koji je toliko bijedan da ima MOTO:NEMAM NI ZA TAJ AUTO.Ne znaš kaj je gore:to ili DAcia. Kupi rabljenu Škodu Forman, isti ti je ×××××. Ili kupi sa poštenim motorom i opremom, ili si ju kupi, sjedni i plači...GLE, STISNI SE AK MOŽEŠ I KUPI VW MOTOR U ŠKODI!!!TDi KUPI. I OBAVEZNO STAVI BOLJU OPREMU.

VR6
10-03-2003, 03:52
Sta pravite toliki problem oko MPI motora?!

Da nevalja nebi ga ni ugradjivali, to sto je malo starije koncepcije, bitno je da je pouzdan, malo veca potrosnja i nije previse bitna, samim tim jel potrosnja zavisi vecinom od vozaca. Motor nije posebno jak, ali ako ce ga vecinom voziti po gradu i s tim se moze solidno, problema moze biti jedino pri preticanjima, ali i tu se s znanjem i malo strpljenja moze voziti ok.

Ne vjerujem da moze naci nesto prostranije u toj klasi. Fabia Combi meni izgleda ok, sad sto Fabia lici na "porodicni automobil" ni tu ne vidim veliki problem. Ovaj automobil vjerovatno ne kupuje da ga vozi godinu dana pa proda, nego ce biti kod nje kojih 5-10 godina, u slucaju ako ne naleti na kakvog s "dubljim djepom".

Fabia SDI Elegance.
10-03-2003, 06:39
Do sad sam Vas slusao, dosta dobro ste pricali ali nesto me cudi, zasto pricate tako sa djevojkom, ne treba da pisete sa njom kao sa muskarcima( mislim na one glupe rijeci kao sto su ku..., je.....) i zasto je uvredjate kakvu skolu je zavrsila, dali Vi mozete da zavrsite takvu ili nekakvu skolu!!!???
Slusaj IVY, ja sam vozio Fabiju 1.4 MPI (ali ne u verziju COMBI) sa 68 ks, to tije prava mjera za obitelj, Skodin MPI da nije dobar VW ne bi ga koristio, on ima veliku istoriju, 45 godina od kad se proizvodi, Skoda 1000 MB na pocetku 60-ih je radila sa tim motorom (tada je imao samo 1.3 litara i samo 46 ks, VW je povecavao hod klipa i obujam je povecan do 1.4 litara), i sad kad ima sistem MPI, pa nov, pa moderna elektronika i sve to za ne previse novca, ja ne znam zasto da pisemo vise o tome, a jedan je rekao da SKODA = DACIA???????????????????????!!!!!!!!!!!
Od kad je to tako? Dal znate da prema AUTO BILD-u i ADAC-u Skoda je posle Toyote i Honde sa ocjenom 8.2 (Toyota 8.4 a Honda 8.3)
Jedna moja Fabija ima 19600 km ali jos do sad nigdje nijesam cuo nijedno skripanje plastike ili lupanje trapa ili neki neprijatan zvuk!!! A za ovu sa 3000 km da ne pricamo. Fabricke gume su mi dosle u jednu Dunlop a na onu sto je dovezena iz Njemacke Continental Conti Eco Contact 195/50/ R15. Znate samo kako auto drzi cestu ili po suhoj ili po mokroj podlozi, i kad su tu i gume Continental i auto tezak 1125 kg!!!
Kako je sve sredjeno narodski, to ti je pravi obiteljski auto, da mi nije bila prva Fabija dobra, ja ne bih kupio i drugu!!!
Mozda, mozda i mozda sam nekoga uvredjao ali to je to, ako neko zna da mi nadje nesto sto nije tacno ovdje dje sam pisao neka mi to kaze!!!
I na kraju kupi to sto ti odgovara i to sto ti svidja najvise, kupi to za koju su najvise glasali, ja kad sam kupio auto nijesam nikoga drugoga pitao osim Auto Klub-a, Auto Blic-a i Auto Bild-a!!!
SRECNO!!!!!!!!!!!!!!!
:smile08: :smile08: :smile08:

Fabia SDI Elegance.
10-03-2003, 07:17
I, garantovano i provjereno da do 56 000 km ma nista da se promjeni, tada je mome drugu u Fabiju 1.4 16V sa 75 ks mu je crkao sensor gasa u praznom hodu i to u CG je kostao 125 eura. Eto toljiko ali ja i on cuvamo auto a ne kao neki...
Ako ne cuvas auto ni ona ne cuva tebe (tvoj dzep)!!!!!

Poison Ivy
10-03-2003, 07:49
Bas citam sve ovo i razmisljam.
Koliko sam ja razumjela, razmimoilazenja dolaze jedino kod motora.
Prvo bih htjela nesto pitati, mada ce vama autohakerima zvucati glupo:
-pise u prospektu o motoru “ 4-cilindarski Otto motor, vodom hladen, OHV, sprijeda poprecno, 2 ventila po cilindru”. Ja nigdje tu ne vidim nista tipa MPI, pa vas pitam: to je ista stvar o kojoj pricamo??
E sada, taj 1,4 MPI 68KS je elastican, brz, sve o.k, samo dosta trosi, i nije pogodan za preticanje i zavoje, bucan pri visim okr… Pa nekako sam sklona misljenju VR6 i “fab.SDIeleg.” da ga VW stvarno nebi koristio da nije pouzdan.
Mislim imati ovaj auto 4-5 godina, pa bi kupili neki bolji.
Cini mi se da je za tu cijenu i za jednu laganu voznju to solidno za pocetak.

rale unlog
10-03-2003, 09:13
vec je dost put bilo ovakvih pitanja

neko bi kupio novi jeftiniji auto i onda pocne a za tu lovu kupi polovno..bla,bla.sa milion konja i ubrzanjem......

naravno,zaljubljenici u aute nece bit pretjerano odusevljeni izborom skode fabije karavan,ali po mome ,ako nisi luda vrhunskim za ubrzanjima,lezanjem na cesti(mada ovo kaj nudi fabija je citi prosjek,dostatan za normalnu voznju)....i kaj ja znam cime mislim da ak kupis novu fabiju cak i sa tim motorom,dobijas relativno pouzdano,udobno,jeftino prijevozno sredstvo koje ce te sluziti bez problema 4-5 godina

cak i najslabije izvedbe auta danas idu oko 160 kmh i ubrzavaju 0-100 za nekih 15 sec
to je i vise nego dovoljno za prijevozno sredstvo


moj savjet je ak mozes skupit jos malo love,ulozi to u 1.4 75ks(ak se to opce jos stavlja u fabiju,ne pratim pa nisam ziher)jer je motor noviji i ekonomicniji i malo ces dobit na performansama

a ako i ne,kupio ovu 68ks i uzivaj

sretno

Sarajevo
10-03-2003, 09:32
Poison Ivy reci ti meni kako akademski obrazovan gradjanin moze reci tako pogrdne rijeci o Bosni i cemu ta personifikacija uopste. Sta smo ti mi koji ××××× krivi.
Girrari je u pravu obrazovanje vam u kurcu i samo retardi i takvi kao ti ga zavrsavaju, a ti djubre VR6 tebi da se neko na×××× mame p:red nosom..ti bi "joj" opet dao savjet...retardu Bosanski. :smile09:

FUJ :(

piquet
10-03-2003, 09:47
mene zanima samo da li je poison ivy zapravo cura koja kupuje fabiu combi ili to neko samo cima ekipu lagano. :))

rale unlog
10-03-2003, 10:21
ma i ja sumnjam na to
al kad vidis kolko tema pocne "gost" onda mozemo sumjat u sve i prestat opce odgovarat na postove

Pocket Rocket
10-03-2003, 10:24
Piquet!!!Konačno netko da je provalio o čemu se tu radi...Opće je poznata stvar da ima zaljubljenika u automobile koji jednostavno ne vole Škodu, a isto tako ima onih koji ju voze i zadovoljni su s njima, pa ih tako i vole. Ljudi moji, nakurila nas djevojka...Pazi, mlada, lijepa djevojka i kupuje Fabiu Combi...Vjerujte mi da ih ima mali milion kaj radije voze Punteke, Twingače, Kliače i Dvestošestice!Zato, trebalo bi prestati se napucavati.MPi motor vjerojatno je trajan(znam to, pošto u firmi imamo Felicie),ali ne mogu se oteti dojmu da je bučan, trom, puuuno troši i definitivno nije za Combi.

Pozdrav svima! ;)

Poison Ivy
10-03-2003, 11:02
Ne, stvarno sam zenskoga roda, nemam nista protiv bosanaca, trazim po netu nesto vise o tome autu i jednostavno sam naletila na ovu stranicu i ovaj forum. Zadnja mi je pomisao nekoga kuriti, zelim samo vasa misljenja, i stvarno ste svi super i puno znate o tome :))
A neznam, valjda za tu buku postoji neka izolacija, pitat cu..
A mislim, idemo za koji dan na probnu voznju pa cu vam javiti.
Kako mislis trom? Negdi sam procitala da je brz i elestican. sada sam totalno zbunjena...???
A potrosnja- pa, ono, znam da nije neko cvijece, ali nekako smo dosli do nekog racuna da je bi sada razlika u cijeni i potrosnja benzina u tih cca 5god. bila tu negdje, cak bi potrosnja bila i manja.

Vlasnik MPI Fabie
10-03-2003, 11:06
Ajde Ivy ne bunari ove mlade i neiskusne jadnike pune kompleksa sto su im Alfe33 u poluraspadu i dijele ovdje savjete o necemu sto nisu probali.
Evo mojega ISKUSTVA:
1. Fabia SDI vlasnik kolega iz firme,
2. Fabia MPI vlasnik ja osobno,
Fab1 je obicna kratka, Fab2 je Combi.
Kolega i ja vozimo se na posao na smjenu.
MOJE misljenje:
1. FabSDI=TRAKTOR, tromo, podupravljivo!! troši 5-6 lit,
2. FabMPI=NECUJNO, tromo, dobra upravljivost, troši 7-8 lit.
ZAKLJUCAK:
A: Ako mislis godisnje prelaziti DO 20kkm kupi MPI motor,
B: Ako mislis godisnje prelaziti VISE od 20kkm kupi SDI motor.
I to je to, imas faks, znas matematiku, papir, olovka i kalkulator, pa si izracunaj, a predrasude ostavi iskompleksiranima neka se bave sami sobom.

:)

kralj Tomislav
10-03-2003, 11:42
imo ja u firmi fabiu karavan a od nedavn0 posjedujem svoj vlastiti auto,punto jtd 85,mala mogu ti reci da prelaskom na punto osjecam koda sam presao s magarca na konja,taj punto je pun živost okretan,ma sve pohvale na račun punta,a fabia je troma,ma neznam sta da kazem ali ne sviđami se ,vidimda negdje spominjes kavalitetu,pazi da se ne razočarš kad sjedneš u fabiu,ipak je to škoda i samo škoda

alinghi
10-03-2003, 12:19
pa ima girrari pravo, Škodiljak Fabijanović je najbrži auto na cesti. 68ks kada zaružu na 5000 okr., pa to je užitak. Doduše auto ubrzava kao i yugo45, ali svi ti auti za široku namjenu (isti su k***c)... Poison iva, tebi bi dobro stajao moj uređaj za razmnožavanje i jedan aston martin. Pa, moja ti je preporuka - štedi za njih... A u međuvremenu, ako živiš u gradu kupi si stančić (di čemo se nalaziti), i vozi tramvaj, jer - Zemlja nam je ionako dosta zagađena... Za dalmaciju uzmi auto od staraca... Pozdrav!

307 HDi
10-03-2003, 12:24
Skodina sjedala su tvrda ko one drvene klupe u starim vagonima. A ta fabia combi nije vrijedna slova, a kamoli rijeci.
Vozio sam se jednom u toj famoznoj fabiji 1,4 MPI ali kratkoj. I sam vlasnik mi se potuzio da pije po gradu ko najgori alkoholicar. Ako hoces imalo "zivosti" od tog auta po gradu ti ne gine cca 9 - 10 litara. Mozes odmah na INI uzet karticu jer ces njih jako cesto posjecivati.
I molim VAS nemojte usporedjivati 206SW sa fabiom kombi jer to je svetogrdje. FUJ povraca mi se od same pomisli da netko moze tako nesto uopce izjaviti.

Girrari
10-03-2003, 12:32
Opa, sad smo već počeli i vređati. Neka.

Lijepo je da ti kod mene uočavaš retardaciju, ali daj malo pogledaj sebe. Prvo dođeš na forum i tražiš kvazi savjet, a zapravo si već odlučila kaj buš kupila.

Ipak nakon traženja savjeta nastavljaš s izjavom "da sam slušala druge šta mi je primjereno, nebi daleko dogurala".

Idemo se malo fokusirati na tu rečenicu. Akademski obrazovan građanin trebao bi znati da se ne piše "nebi" već "ne bih". Dakle, po tome već vidim koliko si ti obrazovana. Nadalje, ako nemaš namjeru slušati tuđa mišljenja i savjete, zašto onda ta ista mišljenja tražiš!?


Ja sam ti pokušao kroz jedan post sarkastičnog prizvuka pokazati da te doživljavam kao ravnopravnu osobu. Da si iole pronicljiva mogla si to primjetiti. Ja nisam napisao "ma tebi je i 68 Škodinih konja dosta jer si žensko (nije moj izraz, ali se uklapa u koncepciju)". Dapaće, ja sam pokušao dočarati da za novce koje namjeravaš potrošiti na svog limenog ljubimca, možeš kupiti auto sa daleko više opreme te auto koji će ti pružiti neusporedivo više užitka u vožnji. Nadalje smatram da ti je Škoda Combi apsolutno nepotrebna jer mislim da nećeš iskoristiti puni potencijal njenog velikog gepeka. Ako si je pak odabrala zbog dizajna, onda to mogu razumjeti jer je i meni ona najljepša od svih karoserijskih izvedenica Fabie.


Na kraju da se posvetim malo, od moje starne spomenutim, fakultetima. Nekada su ljudi koji su završavali fakultete bili oličenje kulture, mladog i naprednog duha et cetera. Danas ljudi koji završavaju fakultete iz njih izlaze bogati raznoraznim (u poslu rijetko iskoristivim te manje-više nepotrebnim i zastarjelim) podacima, dok im razina opće kulture, duhovnog bogatstva i naprednog razmišljanja ostaje nepromjenjena.

Po izjavi:
"OS PUNTO, nemoj se uvrijediti, ali bas ne mogu prihvatiti misljenje nekoga muskarca koji vozi Fiat, i pritom jos Punto.
Mislim ne da nije muzevan auto, nego je jos i znj kvalitete. Sorry"

definitivno mogu ustanoviti koji su tvoji kulturološki i obrazovni dosezi. Ako se već ne razumiješ u materiju o kojoj raspravljaš ili pokušavaš raspravljati, tada se tako i ponašaj jer je to u duhu kulturnog i akademski obrazovanog građanina, a nemoj prosipati raznorazne fraze koje su daleko od jednog upućenog ("...nego je jos i znj kvalitete...") i mladog te naprednog ("...ne mogu prihvatiti misljenje nekoga muskarca koji vozi Fiat, i pritom jos Punto.
Mislim ne da nije muzevan auto...") akademski obrazovanog čovjeka.



U post scriptum maniri da napišem još repliku na tvoju izjavu o mom doživljavanju žena za volanom. Večina njih se u prometu ponaša podosta dezorjentirano. Ipak, postoji dovoljan broj iznimaka koje se zaista razumiju u vožnju i jako sam sretan kad sretnem jednu taku individuu na cesti, za volanom. Svoju ženu nikada neću poticati na vožnju, ne zato što sumnjam u njene sposobnosti već kako sebe ne bih doveo u situaciju da nekom balavcu moram vaditi grkljan jer je (ne dao Bog) moju malecku prikovao za kolica svojim glupim i alkoholom potaknutim manevrima. Ako pak ona odluči voziti tada ću je drage volje podučiti nekim stvarima koje dobro dođu, a ne uče se u auto školi.

Poison Ivy
10-03-2003, 14:52
Girrari, ja sam se OS PUNTU ispricala za tu moju izjavu, bar sam postena pa priznam da sam to rekla.
Istina, moglo bi se reci da sam se odlucila za auto, ali tu sam dosla po neke informacije, koje sam i dobila. Prihvacam tudja misljenja, mozda pisem ono sta mi prvo padne na pamet, pa ljudi to pogresno shvate… Stvarno se nisam dosla tu vrijedjati (osim onoga OS PUNTU, stvarno se ispricavam), ali vjeruj mi, jezim se od nekih koji ovdje pisu na tako primitivan nacin, ko da su dosli iz Afganistana.
A sto se tice fakulteta, stvarno nisam htjela ovdje naglasavati nikakvu “uzvisenost” intelektualaca, jer je to idiotizam. Spomenila sam to na pocetku, onako usput (sad mi je zao), bez ikakve namjere, a svi su se toga uhvatili ko pijan plota.
I daj, pusti bar ovdje gramatiku, pa nismo na ispitu hrvatskoga jezika…
Ma ne zelim, i iskreno, neda mi se, sa tobom ulaziti u nikakve dubokoumne rasprave i prepucavanja o kulturoloskim dosezima akademski obrazovanih gradjana, na kraju krajeva, to je tema za neki drugi forum…

Sta se tice tog motora, sada sam stvarno u nedoumici da li staviti neki jaci motor unutra, bar onaj od 75 KS (da, ugradjuje se) ili se jednostavno vratiti onoj pocetnoj boljoj varijanti- Octaviji TDI 1,9/90KS, pa iskoristit tu akciju i plus opremu... ili proci par tisuca EUR jeftinije pa uzeti ovo o cemu pricamo... teska, ali slatka odluka...

Girrari
10-03-2003, 15:22
Nadam se da ono o primitivnom izražavanju u rangu Afganistana nije išlo na moj račun. Moj prvi post bio je sarkazam potaknut revoltom zbog (uz dužno poštovanje, dosta primitivnog, a u svakom slučaju očito neiskustvenog) nazivanja FIAT-a markom žnj kategorije što zasigurno ne stoji.

Nadalje, slažem se s time da ovo nije mjesto za bilo kakve rasprave o našim fakuletima i akademskoj (bolje rečeno kvazi akademskoj) zajednici kojoj ću i ja kroz par godina (na žalost) pripadati. Kažem na žalost, jer ono što (u pravilu) izlazi s naših fakulteta ispod je svake kritike, no za to nisu krivi studenti već sustav. Bla, bla, bla... ne da mi se više drviti o tome jer kao što si rekla nije ni vrijeme ni mjesto.


Vratimo se na temu...
Ako već želiš uzeti Fabiu Combi tada ti preporučujem ovu sa 75 KS. Kada sam kupovao Punto isprobao sam sve aute te klase koji su tada bili na tržištu, a među ostalima i Fabiju. Dakle, 1.4 motor od 68 KS definitivno daje premalo za tu potrošnju, a kako bi se taj motor ponašao u težoj Combi izvedenici ne želim ni zamišljati.

Samo jedno pitanje na kraju. Zašto si toliko zapela za tu Škodu? Moje je mišljenje da za te novce (Škoda je danas daleko od sintagme -puno auta za malo novaca-) možeš kupiti opremljeniji, brži i štedljiviji auto koji sigurno nije ništa manje kvalitetan od Škode. Na tvom bih mjestu (ponovo) posjetio salone ostalih proizvođaća i vidio šta nude, a tek onda odlučio.

Fabia SDI Elegance.
10-03-2003, 18:45
Slusajte, mislim da taj motor je dobar, zna dobro VW sta radi.
Kupi ti ili 1.4 MPI ili 1.4 16V MPI sa 75 ks, ako volis da predjes 900 km sa jednim spremnikom kupi SDI. SDI je stvoren da traje. Ma kupi ti 1.4 8V MPI i nemoj da brines, osigurao si sebe za 10 godina, do 50 000 ili 60 000 neces nista drugo radit osim servisa na 30 000 km za benzince i 50 000 km za dizelase, za to vreme treba promijenit filtere i ulje, ma nista nista drugo, to se zove kvaliteta, to se zove tradicija, to se zove Volkswagen!!!

T-IE-
10-03-2003, 19:52
Škodu Fabiju 1,4 16v sa 75ks kod nas se može kupit samo u kombinaciji s aut. mjenjačem.

Girrari
10-03-2003, 20:01
Šališ se!!!??? :smile10: :smile11:

Žuc
10-03-2003, 20:25
Istina je da ženske nemaju pojma o autima, ali barem bi trebala znati da su Škode drugorazredni auti. A ako ti je Fabia ljepsa od 206, onda bi se trebala zapitati kakvo si ti to žensko? A ti bi još i škodu karavan, pa to je auto za zidare, a ne za žene.

Goran1
10-03-2003, 21:16
Može se i u nas kupiti 1.4 16V sa 75 ks sa ručnim mjenjačem ,ali je nevjerojatno skup tako da se u biti bolje isplati kupiti onaj sa 100 ks,
ipak mislim da ne vrijedi 7 konja 20000 kn(u odnosu na 1.4 MPi)

T-IE-
10-03-2003, 21:51
Od kada to Gorane, od staroga prijatelj se pred jedno 8.mj. interesirao baš za Fabiju s tim motorom pa su mu rekli da ide jedino u kombinaciji s automatskim mjenjačem.

T-IE-
10-03-2003, 21:59
http://www.skoda.com.hr/html/modeli/fabia/hatchback/tech_det.htm

Imaš pravo, može se dobit, ali to je onda od nedavno.

T-IE-
10-03-2003, 22:01
http://www.skoda.com.hr/pics/modeli/fabia/tech_det_fabia.gif

Poison Ivy
10-03-2003, 23:49
Istina je, sve fabie imaju 5-stupanjski rucni mjenjac,jedino 1.4 / 55kW mozes uzet i autom., po izboru.
Rekla sam da mi je fabia combi ljepsa od toga drugoga karavana. Mozda sam ja zaslijepljena, ali meni taj auto ima stvarno lijep dizajn.. nije neki mrak, ali daleko od toga da mi je ruzan.
A zasto sam zapela sa skodu Girrari
- pa gle, nekako mi je najbliza, nisam nista lose cula o tim autima (novijim, ne mislim na one stare), dobar lim, super oprema, jeftini su..
Moj stari je imao Feliciju, sad je vozi brat, i stvarno je kanta, ali nikad nisu imali neke probleme sa njom... A nisu je stedili, onaj krs u vinogradu je mali dio onoga sta su joj sve radili. zato i je rasklimana...
Ja sam nekako zakljucila da ta Fabia Combi i nije tako losa, osim sto ima slabiji motor (ali solidan za po gradu), sta puno trosi... A to se da zamjeniti.
Ono sta mi je takodjer zapelo za oko, to je da mi nitko od vas nije rekao ni jednu konkretnu cinjenicu zbog cega je taj auto tako los! Da li prokisnjava, dali buci, dali se klimaju sicevi, lose kocnice.... nista od takvih stvari, osim naravno vec spomenutog motora.
Sve negativne stvari su tipa "to je skoda, a skoda je skoda, ceski siromasi, zidarski auto, te je ruzan, te nije za curu... " Pa nije to traktor, ni neki nakaradan auto. Svaciji ukusi i potrebe su drukciji, hvala Bogu.

E da, htjela sam pitati - koji auto ali automobili bi mi bili alternativa za ovu S.Fabiu za cca istu cijenu-12000 EUR???
p.s. f.combi ima od opreme servo, 2 zracna, 4 zvucnika i radio, kodirani kljuc i elektronska blokada motora, centralno zakljuc., klima, putno racunalo, ABS, metalik boje, karoserija 10g. garancije, zatamljeno ostakljenje...bla bla i ima taj motor 1,4MPI68KS..

Poison Ivy
10-03-2003, 23:57
Daj Zuc, molim te, sa kojeg si se ti planeta spustio - pa nitko ne sumnnja u to da skoda nije prvorazedan auto. Sta ti mislis da li mi tu pricamo o nekom, neznam, npr. BMW-u od, neznam, npr. 50000 EUR, ili o Skodi za 12000EUR??

drugarica
10-03-2003, 23:58
http://www.boobies.nl/SKODA, too!

Girrari
11-03-2003, 00:23
Ja ne tvrdim da je to loš auto, ali bih samo želio da pogledaš šta možeš u konkurenciji dobiti za tu cijenu.

Ova oprema tipa servo, 2 zracna, kodirani kljuc i elektronska blokada motora, centralno zakljuc., putno racunalo, zatamljeno ostakljenje... ti je totalno bacanje prašine u oći jer takvu opremu u tom cjenovnom razredu i u toj klasi imaju apsolutno svi.


Dakle, za 12 039 Eura možeš dobiti Renault Clio 1.4 16v, 5 vrata sa 95 KS. A oprema je (ona važna oprema):
-ABS sa sustavom za pomoć pri naglom kočenju
-Automatsko zaključavanje vrata u vožnji
-Blokada paljenja
-Bočna ojačanja u prednjim vratima
-Bočni zračni jastuci za zaštitu glave i prsnog koša
-Predoprema za alarm
-Pričvršćivači u prtljažniku
-Prilagodljivi zračni jastuci za vozača i suvozača
-Protuprovalna brava
-Jamstvo na koroziju koje vrijedi 12 godina
-Pretinac ispod suvozačevog sjedala
-Pred-oprema za radio
-Djeljiva stražnja klupa 1/3 2/3
-Džepovi na poleđini prednjih sjedala
-Vozačevo sjedalo podesivo po visini
-Električno otvaranje stakala sprijeda
-Električno otvaranje vozačevog stakla s impulznim upravljanjem
-Električno podesiva vanjska ogledala u boji karoserije
-Elektromotorno zaključavanje vrata i stražnjih podiznih vrata s radiofrekvencijskim daljinskim upravljanjem
-Kožni upravljač
-Ogledala u sjenilima za sunce :)
-Upravljač podesiv po visini
-Svjetlo za čitanje za suvozača
-Vanjsko ogledalo s vozačeve strane s asferičkim staklom
-Električni servo upravljač s prijenosnim odnosom 16,8 :1
-Putno računalo
-Sat i pokazatelj vanjske temperature



Sad, molim te još jednom dobro, ali dobro pročitaj opremu ovog auta, pa mi reci da li ti se Škoda još uvijek čini povoljnom i prihvatljivom. Ovdje nisam navodio opremu poput zatamnjenih (toniranih) stakala, protupožarnog sustava... koja je već standard i u slabijim paketima te klase.

T-IE
11-03-2003, 00:59
Girrari, budi iskren i priznaj da biš htio da cura kupi Punta. Ne bacaj prašinu u oči s nekim Renaultima.

BTW, dal je Cliju standardna oprema bačva ulja?

T-IE
11-03-2003, 01:10
Baš me interesira da se cura slučajno odlučila za Punta dal biš joj onda predlagao nekakvu alternativu u Cliju ili sl.

Poison Ivy
11-03-2003, 01:48
Evo sta se nudi kao dodatna oprema za F.combi:

5 Vrata
Servo upravljač podesiv po visini i dubini
Zračni jastuk za vozača
Priprema za radio s 4 zvučnika sprijeda
El. podešavanje visine svjetlosnog snopa
Kodirani ključ i elektronska blokada motora
Branici u boji vozila
Potpuno pocinčana karoserija
Jamstvo na koroziju 10 godina
Zatamnjeno ostakljenje
Visinski podesivi nasloni za glavu sprijeda i straga
Sustav pričvrščivanja dječjeg sjedala Isofix
Visinski podesivo sjedalo vozača
Djeljiva stražnja klupa 1/3 - 2/3
Klima uređaj putno računalo
Radio kazetofon MS 202
Centralno zaključavanje sa daljinskim
El. podizači prednjih stakala
Metalik boja
Zračni jastuk za suvozača
Svijetla za maglu
ABS

Renault Clio ima ogledala u sjenilima za sunce, a fabia combi ne, garanciju na koroziju 2 god. dulje od fabije, .
Pretinci ispod, i depovi na sjedalima se valjda podrazumjevaju, a blokada paljenja i protuprovalna brava je valjda taj kodirani kljuc.
Fabia Combi ima a Clio nema:
svjetla za maglu, klimu, radio i zvucnike, servo upravljac podisev i po visini i po dubini, metalik, elek. podesavanje visine svjetlosnog snopa... pa to bi bilo to..
Malo mi je u ovoj dodatnoj opremi bolja Fabia Combi, al zato Clio ima 95KS!

Fabia SDI Elegance.
11-03-2003, 03:53
IVY, sad sumi dosli u Ameriku neki novi brojevi Auto Blic-a i Auto Klub-a pa cijene nijesu se promijenile.
Ako ti odgovara da spavas kod mehanicara onda kupi Clio i Punto. Zar nije tako T-IE?!!?!!??

Girrari
11-03-2003, 10:43
Fulala si malo, Clio ima srevo upravljač podesiv po visini, štelanje snopa farova iznutra, maglenke (nisam ziher)...
Ovi pretinci se NE podrazumjevaju kod Fabije.

Nemoj zaboraviti da Clio ima još bočne zračne jastuke, kožni upravljač, podesivo sjedalo vozaža, elek. pokretane retrovizore i masu toga.

Jedino u čemu ga Fabija šije su klima, radio (to si lako staviš kasnije i vjeruj mi da buš bila sretnija jer tvornički radio i zvučnike platiš puno, a dobiješ jako malo) i metalik lak.

Osim toga tu ti je :URL=http://www.renault.hr/modeli/clio/version.asp?verzija=30&verzija2=9:stranica:/URL: pa pogledaj sama. Vjeruj mi da je Cilo puno opremljeniji od Fabije, a uz to (kak i sama veliš) ima 95 KS.



T-IE, ja znam zašto sam kupio Punta i ako ga netko želi kupiti neka ga kupi, ali ja ću mu uvijek ponuditi Clio kao alternativu jer auto zaista nudi puno za novce koje daješ za njega. Kod savjeta sam obavezno objektivan, a sad, da li bi ja ponovo kupio Punto, naravno da bi, ali to je moja talijanska groznica za koju nema lijeka.

Vozach jedne
11-03-2003, 11:38
Fabia ne trosi nikad vise od max.8.8/gradske, 5.7 otvoreno ltr MPI, valjda ja znam pa vozim je.(eto to vam je ta rastrosnost) Nije nimalo spora ja ne znam sta je sa ovim ljudima, sta oni traze.
Sto se buke tice, ljudi opet cjepidlacite, uopste nije bucna, ovdje izgleda netko nabaci glupost bucna i onda cijeli forum ponavlja isto...opet kazem valjda ja znam.

Usporedba Clio-Fabia...pa rekao bih da Clio je kvalitetniji ali samo za nijansu mada mislim da se ta dva auti nikako ne mogu porediti...Fabia combi je LIIIIIIVADA-prostora, naspram Clia...je li to ikome jasno, a koliko je to vazno ispostavice se kasnije kad ispadne mali miliun stvari za povuci.
Od viska glava ne boli ;)

T-IE-
11-03-2003, 13:59
Ovo je copy/paste jednog vlasnika Clija:

"Početkom godine kupio sam novog clia 1.2 16V. Uhodavanje motora sam obavio po preporukama (dakle nisam ga "vrtio" preko 3.500 obr/min. Već nakon 8000 km kad sam bio na prvoj izmjeni ulja ,primjetio sam da troši ulje. Izračunao sam da na 1000 km potroši cca 0,2 l ulja. Nema plavičastog dima. Renault se u svojoj knjižici ogradio od ovakog slučaja jer kao nenormalnu potrošnju smatra tek onu iznad 0,5 l/1000km.Krajem veljače 2003. mi istječe jamstvo.
Molim za savjet."

I na kraju je ja mislim lik naručen u servisu na polugeneralku.

A svojevremeno je i Hondo isto pisao za potrošnju ulja na Cliju.

Mislim, nemam ja ništa protiv Renaulta, ali kad se već spominje kao alternativa Fabiji neka cura zna i za potrošnju ulja koja očito nije iznimka.

Initiale
11-03-2003, 14:23
Gle Ti-e to se kod svakog proizvođača događa i Renault tu nije nikakva iznimka,jdenostavno nemas srece i potrefis takav auto.Znam jedno pet ljudi koji imaju clio i niko nema takve probleme,tak da su to sigurno iznimke.Moja laguna ima 150000 km pa trosi jedva pol litre ulja na 15000 km,a što se tiče fabie s skodinim motorom svaki komentar je suvisan,pogotovo kad kosta isto ko i clio s vrlo dobrim motorom od 95 ks koji je barem dvije,tri svjetlosne godine ispred skodinog

alfist_zg
11-03-2003, 20:52
Ivy : "E da, htjela sam pitati - koji auto ali automobili bi mi bili alternativa za ovu S.Fabiu za cca istu cijenu-12000 EUR??? "

Evo, Ivy , sta mislis na novu Micru? danas sam citao test u jutarnjem, i pise da kosta oko 11 000 eura, ali sa puuuuno opreme, i klima naravno.
Jest da onda nece biti mjesta za prsute, ali, za po gradu, mila majka.

bokbok!
:)

alberto tomba
11-03-2003, 21:00
ALFA ROMEO izložio je nekoliko obnovljenih modela. Tu je mjesto pronašao i model GTV coupe. Osim već viđenih serijskih modela pokazana je i najjača GTV izvedba modela 147, kao i obnovljeni Spider.
AUDI je pripremio A3, kojem je ovo svjetska premijera. Bit će dostupan s prednjim pogonom i motorima volumena od 1,6 do 2,0 litre, te snage od 102 do 150 KS. Kao i ostali Audijevi modeli, A3 će biti dostupan i u Quattro izvedbi sa V6 motorom obujma 3,2 litre sa 241 KS. Europsku premijeru doživio je i model A8 L sa 13 centimetara dužim međuosovinskim razmakom.

Alfa Romeo Spider
BENTLEY je modelom Continental GT pokazao tipičan britanski dizajn i snagu. Dvostruki turbopunjač na 6-litarskom "W" agregatu osigurava snagu od 568 KS.
BMW je izložio obnovljenu seriju 3 u compact izvedbi, a posebnu pažnju plijenio je M3 CSL, sa 3,2-litarskim motorom i 343 KS. Blindirana serija 7 opremljena je motorom volumena 6 litara.
DAEWOO koji od nedavno djeluje pod GM-om izložio je novu Nubiru. Vidljivi su utjecaji europske potražnje, te Pininfarinina rješenja. Za ovaj model rezervirana su dva benzinca, volumena 1,6 i 1,8 litre.
DAIHATSU predstavlja obnovljeni mali gradski model Cuore, koji se može pohvaliti jako dobrom aerodinamikom, a tu su se našli i do sada viđeni modeli.
FERRARI je osim posljednjega predstavljenog modela Enzo Ferrari predstavio i 360 Challenge Stradale. Najnoviji uradak iz Modene nastao je na bazi trkaćeg modela. Tu se može vidjeti i bolid Formule 1 Michaela Schumachera.
FIAT iako ima dosta problema radi na razvoju novih modela. To dokazuju dva noviteta. Maleni Gingo trebao bi potkraj godine zamijeniti popularnu Pandu, a Idea mali MPV nastao je na bazi novog Punta.

Fiat Gingo
HONDA je prvi putu Europi predstavila karavansku izvedbu zadnje generacije Accorda koji ima dodatak Tourer.
HYUNDAI predstavlja trovratnu izvedbu svoga najmanjeg modela Getza, koji u imenu ima dodatak Fun. Tu je i redizajnirana limuzina XG350.
KIA je izložila luksuznu limuzinu Opirus, koja će biti veliki trn u oku europskim proizvođačima, jer je poznato da Kia ima prihvatljivije cijene.
LANCIA Ypsilon novi je model u klasi luksuznih gradskih automobila, koji se potkraj godine očekuje u prodaji.
Motor volumena 1,2 litre trebao bi se nuditi u dvije verzije, od 60 i 80 KS. Tu je još i 1,4-litarski benzinski motor, te najnoviji 1,3-litarski JTD agregat.
LEXUS se može pohvaliti europskom premijerom druge generacije SUV-a RX300. U ovaj model ugrađuje se novi motor, te Mark Levinson audiosustav sa 11 zvučnika ukupne snage 440 W.

Lotus Elise
MAZDA se može pohvaliti sportskim modelom s rotacijskim motorom. RX8 je zanimljiv i zbog otvaranja stražnjih vrata unatrag pod kutem od 90 stupnjeva.
MERCEDES je lani predstavio model CLK, a sada je tu cabrio izvedba, koja osim luksuza i visoke razine sigurnosti pruža i obilje prostora. Osim toga predstavljeno je i nekoliko izvedaba s novim motorima, te finalna izvedba modela SLK.
MITSUBISHI izlaže obnovljeni model Grand Pajero, koji se osim vanjskim promjenama može pohvaliti i novom unutrašnjošću. Novi model Outlander je između cestovnog i off road vozila.
NISSAN 350Z nasljednik je sportskog modela 300 ZX. Japanski dizajn i kvaliteta već su dokazani na prethodnom modelu, a 350Z to će samo potvrditi. Pogonski stroj iz 3,5 litre razvija 280 KS.
OPEL predstavlja luksuznu limuzinu Signum. Paleta motora obuhvaća četiri benzinska i tri dizelska agregata. Vectra je dobila nove motore, kao i roadster Speedster. Turbo dodatak u imenu osigurava 200 KS, te ubrzanje od 4,9 sekundi do stotke.
PEUGEOT je protekle godine s modelom 307 osvojio titulu automobila godine. U isto vrijeme veliki uspjeh postignuo je model 206 CC, što vjerujemo da će nastaviti i 307 coupe cabriolet koji kreće u serijsku proizvodnju. Najjača izvedba modela 206 nosi dodatnu oznaku RC, a pogoni je 2,0-litarski motor sa 180 KS.
PORSCHE je poznat kao proizvođač spor

Fabia SDI Elegance.
11-03-2003, 21:43
Ej, zasto vi pisete bezveze, ma koji Clio, ma koja Micra, ja bi za sebe kupio Fabiju Classic Free ili Free Plus dje dolazi ABS, klima, i sve od elektronike. Potrosnja ako je IVY vozi ce bit oko 7 litara, za 10 godina da vozi taj automobil bez problema.
Namojte da pisete toljiko bezveze jer je griota.
Kupi ti to i nemoj da slusas ljude koji ne znaju.

T-IE
11-03-2003, 21:53
Initiale, što sad nesretni vlasnik Clija ima od tog da mu je motor po koncepciji 3 svj. godine ispred Škodinog, kad na nepunih 40000km radi polugeneralku? Ma nema ništa! A na ovaj forum ne zalazi 10000-20000 ljudi pa da se može govorit o nekoj slučajnosti. Ponavljam, uz tog vlasnika Clija i Hondo je nedavno dao sličnu temu da mu prijatelju (mislim) Clio troši ulje. U svakom slučaju ja osobno nebi volio kupit Clija pa da svaki put sa strahom kontroliram ulje u motoru. Dobro, činjenica je da se radilo samo o 1.2 motoru, vjerovatno ostali motori nemaju sličnih problema ali...

Fabia SDI Elegance.
11-03-2003, 22:08
T-IE, sve sto si pisao je 100 %.
Aj da te nesto pitam:
Ako recimo ja dolazim ti kuci i pitam te:
Dali prvo bi uzeo najjeftiniju Fabiju ili najjeftiniji Clio (mislim Classic 1.4 MPI i Clio
Ili najskuplju Fabiju ili najskupli Clio (mislim Fabiju 1.9 T(di) Elegance i Clio 1.6 16V Initiale).

T-IE
11-03-2003, 22:09
I još nešto, najjača mi je ta floskula naših zastupnika kad ti se dogodi neka teža ×××××rija s autom; "a gospodine, žao nam je niste imali sreće", da poludiš, ja kad se kockam sa srećom, onda odem u psk pa uplatim listić ili igram loto pa ako dobijem super, a ako spušim isto dobro. ××××na je ta srećka koja košta 12000 ili više €. :))

T-IE
11-03-2003, 22:15
Fabija sdi, neda mi se odgovarat na tvoje pitanje, jer kad bi ti krenuo obrazlagat svoju filozofiju, samo bi te bolila glava.

T-IE
11-03-2003, 22:17
vjerovatno bih te pitao dal mi možeš nabavit Fabiju tdi elegance po cijeni Fabije junior. :))

Fabia SDI Elegance.
11-03-2003, 22:31
Ti nisi shvatio sta sam te pitao ali dobro.
Ko moze da ti nadje Elegance po cijenu juniora, ali u CG moze, Fabia 1.9 T(di) Elegance ( ali ne oprema kao moja navigation, ESP, EPS, elektricna sjedala sa 2 memorije...) 2002 SA 15 000 km kosta oko 8 000 do 9 000 eura, a kod vas toljiko kosta novi Junior!!!

CLIO SPORT
12-03-2003, 00:11
TIE i Fabia.......argumenti protiv CLIA su vam DO JAJA!

takvim nacinom razmisljanja ziher cete voziti BEZGRESNA KOLA CEO ZIVOT! aj mi lijepo nadi auto koji NIKADA nije imao FELER! nasao si 2-3 primjera di je clio bio u kurcu i odmah si najpametniji! aj bok!


poison ivy.......i alfist....vozio sam se prekjucer u novoj micri 1.2 16v.....unutrasnjost par svjetlosnih godina ispred FAMOZNESKODEIVW!

ovo jos moram prokomentirat, Fabija,napisao si da ce fabija trositi 7l ako IVY bude vozila!? odkud znas kako ivy vozi,a????
:smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

Fabia SDI Elegance.
12-03-2003, 02:38
za to sto ona je napisala da performanse mu nijesu na prvom planu pa znam da ona vozi polako i na okonomicki nacin!!!

Poison Ivy
12-03-2003, 03:49
pa ono, volim da mi je noga na gasu, ali kako mozes vozit po Zagrebu nego penzionerski...
Neznam, evo citam vas i neznam sto bih rekla. Clio mi je lijep, ali ako bismo Renaulta, onda bi to bila Laguna...
Micro je isto super, ali mi je too much mikro...
Sve sam bliza i bliza i bliza prvoj nedoumici, uzeti ili octaviu 1,9 TDI free plus, 1,9/90KS ili Fabiu combi free plus. ;)

Dr. Strangelove
12-03-2003, 08:30
mislim da znam rješenje tvog problema... kompromis... uzmi Octaviu 1,4 Combi! :))

ŠULE
12-03-2003, 09:32
Ili se još strpi četiri godine, završi još jedan faks, al onda si kupi nešto za dušu.

Fabia SDI Elegance.
12-03-2003, 18:09
Garantujem da Fabija tije bolja kupnja jer je puno puno jeftina ali Octavija je bolja.
Kupi Fabiju i ces imat: komfor, opremu, vrhunsku zavrsnu obradu, najkvalitetnu plastiku, stabilnost, lezanje na cesti. Ti ovo ne znas ali CLIO moze sjest straga u Fabiju ugodno toljiko ima mjesta :)) :)) :)) :)) :)) :))
Fabia 1.4 MPI Classic Free Plus kosta 11 399 eura a Octavia 1.9 TDI Classic Free kosta 16 077 eura!!!
Za te pare kupis automobil koji je na zalasku i samo jos 22 konjskih snaga vise. Ali to je veliki automobil.

600
12-03-2003, 19:13
"Kupi Fabiju i ces imat: komfor, opremu, vrhunsku zavrsnu obradu, najkvalitetnu plastiku, stabilnost, lezanje na cesti."

Recimo da ću se složiti da je komforna, da ću zažmiriti na opremu, vrhunsku završnu obradu i najkvalitetniju plastiku, ali brate stabilnost i ležanje na cesti pa nemoj nas farbat! :smile10:

Fabia SDI Elegance.
12-03-2003, 19:27
Vidise da nijesi se nikada vozio u Fabiju i nikada vozio pa dzabe je to pisat tebi.

600
12-03-2003, 19:33
Varaš se! Vozio sam hatchback Fabiu i Fabiu limuzinu i stojim iza onoga što sam rekao.

P.S.

Sad mi samo nemoj napisati da Fabia karavan bolje drži od ovih gore navedenih!

Fabia SDI Elegance.
12-03-2003, 19:38
Bolje drzi Hatchback nego Combi i Sedan.
Ti mene reci, koji gradski drzi cestu bolje od Fabije i koji je stabilan od nje???
Ako to znas, mozes rec da si pametan.

600
12-03-2003, 23:30
Bolje pitaj koji ne drži! :smile08:

T-IE
12-03-2003, 23:30
Fabija ima dobro ležanje na cesti.

Fabia SDI Elegance.
13-03-2003, 04:33
T-IE, tako je, najbolje lezanje na cesti ima Fabia a posebice Diesel!!!

Fabia SDI Elegance.
13-03-2003, 04:35
Vozim moju Fabiju sa ABS, EBV, ASR, ESP i znas da bolje drzi cestu nego Mercedes 250 D 1992 za to sto ima ESP i nesto dolje ispod patosa a to je nova VW-ova platforma!!!

djontra
13-03-2003, 15:01
Cinjenice: clio i punto najkvarljiviji auti u klasi (ADAC,TUV). Skoda, jedina marka kojoj je ocjena porasla u odnosu na proslu godinu (2002 u odnosu na 2001).
Peugeot 206 SW mozda ljepsi, ali daleko manji i s tom opremom mislim i skuplji. Na zadnje sjedalo mogu sjesti samo mala djeca i nitko vise.

Ukoliko te ne zanimaju nekakve brzine, ubrzanja i sl. i ukoliko se najcesce vozis po gradu, a samo povremeno nekud dalje, Fabia combi sa tim starim, ali 'debugiranim' motorom ce te dugo sluziti bez kvarova i s dosta povoljnim cijenama servisa.

Kupi to i mirna si !!!

mentor odlog.
13-03-2003, 15:11
Kaj ste zapeli za fabiu i punto. Ima i drugih vozila. Ivy ak ti se ne svidja europska konkurencija fabiji combi obrati pažnju na hondu jazz. Cijena je oko 13 tisućica. Definitivno bolji izbor od škode.

Fabia SDI Elegance.
13-03-2003, 17:20
Djontira, 100 % se slazem sa tobom.
Ona nejma mozda para da kupi Hondu Jazz, ili mozda mu se ne svida, nju svidja Fabia a zasto da ga ne kupi, 2 imam i prezadovoljan sam!!!

2x2
13-03-2003, 22:16
dva imaš jer ti jedan treba za dijelove to znaš i sam koga lažeš budalo ???
Koja ×××××× bi danas kupila škodu ružnu do boli fabiu i to dvije ?? Ko te ×××× kad si kreten bio i ostao :smile06: :smile06: :smile06:

Fabia SDI Elegance.
14-03-2003, 06:54
2 x 2, 2x2 su 4, znaci cetiri puta neprestano da ti ××××× majku i posle 9 mjeseci da ti rodi Fabiju 1.8T sa 180 ks :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

HIHIHOHO
14-03-2003, 11:47
Češko ×××××× kroz gusto granje = Fabia Combi
:)) :)) :)) :)) :))

mc
14-03-2003, 15:25
Frendica mi ima to cesko cudo tehnike samo ne u combi varijanti. Motor se s autom nosi kao i moj Twingo sa svojih 60 ks, a puno vise trosi (grad 8,5-10). Frendica nema klimu ali se bojim da taj auto s ukljucenom klimom ne ide nikako... Osim rastrosnosti, zamjerka s moje strane ide na tvrdocu sjedala. Znam da neki to vole, ali meni je to too fu..... pretvrdo. Cak su mi draze (udobnije) bile zadnje Felicije od ove Fabije. Osim toga, frendica je imala hodocasce prema servisu prvih par mjeseci - prvo je otisao brzinomjer, pa se je kazic poceo paliti i gasiti kako mu se sprdnulo, a na kraju su otisli podizaci stakala. Sva sreca da se to desilo na pocetku dok je auto bio pod garancijom - sada je sve ok. Frendica je sada namjerava zamijeniti s P 307 SW.
Sve u svemu, moze posluziti svrsi, ali ima i puno boljih nacina za potrositi 12.000 eura.

Fabia SDI Elegance.
14-03-2003, 18:16
me, imam 2 Fabije, oba SDI, oba Elegance, ali u verziji Comfort i Elegance sjedala su kao kod SAAB-a 9-3.
Probaj jednu kratku voznju Fabije Comfort ili Elegance pa da vidis. Mislim da kupim nesto veci auto kao sto je Passat ili C klasa ili Superb ili A6 ali kvalitetniji i ekonomicni od Fabije mene nece da mi spava u garazi!!!

Fabia SDI Elegance.
14-03-2003, 18:28
I jos nesto "me", jedna Fabija mije dovezena iz Njemacke pa oprema je sledeca:
-Navigacioni uredjaj (jos nejma funkcije u CG)
-Poluautomatska klima
-ABS, EBV, ESP, ASR, EPS
-Elektricno podesavanje voz.sjedala sa 2 memorije grijanje
-Grunding MS 502 6 CD
-Aluminski 15" kotaci i sve drugo sto je moguce osim koze i drvo pa kad imas takvu opremu i potrosnju 5 litara ne znam sta mu fali!!!

4x4
14-03-2003, 18:31
da da, imam fiat uno sjedala su identična ko u maybachu, kome lažeš i pričaš pričice kretenu fabijo !! :smile06: :smile06:

Fabia SDI Elegance.
14-03-2003, 18:48
A kretenu, sjedala u Uno kao u Maybachu!!!
Ti ne znas sta je Skoda, mislis da je ona stara, i ti si star (mislim oko pameti) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) E moj krele, jedini Evropski automobil koji nije izgubio u kvalitetu u odnos na proslu godinu ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ×××× se :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09:

T-IE
15-03-2003, 00:04
http://www.550-spyder.co.uk/Engine%20install/engine_1.jpg

T-IE
15-03-2003, 00:05
Eto famoznog i mnogima omarženog MPI-ja.

T-IE
15-03-2003, 00:06
http://www.550-spyder.co.uk/Engine%20install/engine_3.jpg

Fabijin jedino nema klasični razvodnik paljenja kao ovaj na slici.

T-IE
15-03-2003, 00:09
http://www.550-spyder.co.uk/Engine%20install/engine_rhs.jpg

T-IE
15-03-2003, 00:10
http://www.550-spyder.co.uk/Engine%20install/engine_lhs.jpg

T-IE
15-03-2003, 00:14
http://www.550-spyder.co.uk/Engine%20install/oil_cooler2.jpg
Fabija nema ovo. :))

T-IE
15-03-2003, 00:15
http://www.550-spyder.co.uk/Engine%20install/dcoe_1.jpg
A ni dupli Weber.

T-IE
15-03-2003, 00:17
http://www.550-spyder.co.uk/Engine%20install/pedals.jpg
Ovo je sigurno Fabija Junior. Serijski ne dobiješ ni tepišiće unutra. :))

Fabia SDI Elegance.
15-03-2003, 05:52
Taj motor je stari koji zadnji put je bio ugradjen u Feliciju 1.3 I koja je bila proizvodjena od 1995 do 1997. Imala je razvodnu kutiju, a imala je karburator ali Solex. Od 21-08-1997, u Feliciju su poceli da ugradjuju isti ovaj motor samo sto je imao potpunu elektroniku i sistem MPI marke "PITSBURGH".
A u Fabiju se ugradjuje ovaj ali hod klipovi su povecani na 1.4 litara. U jednoj ××××noj varijanti daje 60 a u drugoj 68 ks.
Ona slika sasvim dolje nejma veze sa Fabijom. To tije sa volanom da desnoj strani a Fabia Junior ne ide u UK.

T-IE
15-03-2003, 10:24
Nemoj zezat, a ja mislio da stvarno ovako iznutra izgleda Fabija junior. :))

T-IE
15-03-2003, 10:27
A Solexov karburator Felicija ja mislim da nije imala. Bio je ili Pitsburgh ili Ikov.

1.3 - 1..4
15-03-2003, 14:41
pa motori nisu bas isti!
1.4 je uinaprijeđen sa zatezacem lanca i automatskim podesavanjem ventila ako se ne varam?
ili moj mehanicar laze?

T-IE
15-03-2003, 15:00
Ovo što si ti naveo su sitnice. Po samom konceptu motor je isti, dakle, ima bregastu osovinu u bloku (OHV), podizače ventila s tzv. "klackalicama", radilicu u 3 ležaja...

Na Fabiji je jedino povećan obujam i okr. moment (s 106 Nm na 126).

A sad, dobro je što su na lanac distribucije dogradili i zatezač, jer se vjerovatno onda i sam interval promjene lanca produžio (inače je bio 60000km-80000km najkasnije).

A za samoštelanje ventila ne znam, i baš bih volio vidit kako izgleda s obzirom da je bregasta u bloku.

Znam da na GTI-ju imam između samog ventila i brijega bregaste kao neku hidruličnu kapsulicu, a kad odu ti hidro-podizači onda se prepozna po klomparanju (slično kao dizel) i to pogotovo kad je auto hladan.

Fabia SDI Elegance.
15-03-2003, 17:37
Ovaj motor nejma nikakvo podesavanje ventila!!!
T-IE, ne stvarni to je mozda ona Skoda 120 L za Rally ili ko zna!!!

Poison Ivy
15-03-2003, 23:06
Hej!
Prvo pozdrav svima i hvala na svim savjetima posebno "594 Kreši", "Fabia SDI Elegance", Girrariju, T-IE-u.
Eto, mi smo se ipak na koncu odlucili na Fabiu Combi Free Plus 1,4 MPI.
Akontacija je uplacena jucer, za koji dan placamo kes, a po auto idemo za 10-tak dana. Stvarno su brzi.
Znam da ce sada vecina vas reci- a bas je ×××××, pa di skodu, mogla je i bolji auto...
Istina je sve, taj auto nije neko ludilo, al za tu cijenu dobijemo solidan auto sa puno prostora, a motor ce valjda biti dovoljan za gradsku voznju. I ja se pitam hoce li moci povuci i klimu, al ovi u skodi kazu da nema problema sa tim, pa sta bude. Nadam se ce auto dobro sluziti oko 5 godina, jer ga onda namjeravamo prodati i kupiti neki jaci i bolji. Tko zna, mozda opet skodu ako se ova pokaze dobra ;) ;) ako budu imali ljepsu unutrasnjost!!!
Mislim, ljudi, onaj brzinomjer i taj dio - to u skodi izgleda ka u onim starim autima, cak oni stari imaju neki oldtimerski stih, al ovo... malo je puno bez veze, i sjedala su malo tvrda, al kazu da je to dobro za kicmu. Budem stavila ono nesto na sic, pa ce valjda biti bolje. Nesvidja mi se ni ona plastika ispred vozaca i suvozaca.. izgleda malo prejeftino.
Al, Boze moj, za te pare, bit ce taj auto dobar 4-5 godina. Zato nemam zamjerke nikakve bar za vanjski izgled, dapace.
Kad vidite na nasim cestama (pogotovo u zg) metalik skodu fabiju, cuvajte se ;) ( a zensko za volanom, sta ces)
Eto, javit cu vam kako ide, jos jednom pozdrav svima i fala svima koji su tako zdusno pisali i slali slike.
Pusa svima :)

Fabia SDI Elegance.
16-03-2003, 00:18
Neka tije sa srecom i da je vozis 10 godina bez manjeg problema, sretno sretno sretno jer si kupila auto br. 1.


Molimte da nam pises kako se osjecas nju!!!

CLIO SPORT
16-03-2003, 01:40
POISON IVY.........eto, sretno i zelim ti puno kilometara, bez kaznenih bodova(jer i za najmanju ×××××riju inace dobijes bod....tako da...to u globalu znaci...bez ×××××rija na cesti....ipak je to skoda ;) )

a ako bude bilo kakvih problema, sjeti se nas par!
http://members.rogers.com/vudreni2/smilie_help.gif
http://members.rogers.com/vudreni2/1087b.gif

Fabia SDI Elegance.
16-03-2003, 05:06
E to tije auto a ne to italijansko kukavicije jaje ili francusko govedo hahahahahahahahahahahaha

jebek
16-03-2003, 11:13
ako vidimo metalik škodu fabiju, da nažalost to sam oduvijek govorio takvi ljudi kupuju vw vozila, oni koji se ne razumiju u automobile :(

T-IE
16-03-2003, 14:02
Ivy, čestitke na autu i želim ti puno sretno pređenih kilometara.

P.S. Dobar izbor. :)

Fabia SDI Elegance.
16-03-2003, 21:47
Ne bolji nego najbolji izbor!!!
Sretno sretno sretno :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

mc
16-03-2003, 21:52
Znam da je sad kasno, ali sam ti bas htio predloziti nesto drugo - Mazda 323F, 1,3, 75 ks, klima, servo, abs i ostale gluposti - 12990 eura.
Mislim da ti je to za te novce daaaleko bolji auto. I to po svim mogucim kriterijima.
Nek ti je sa srecom...

T-IE
16-03-2003, 23:32
MC, slažem se s tobom za Mazdu 323F. Prijatelj mi je uzeo pred 6.mj. Mazdu 323F 1.6 16v sa 98ks. Platio ju je 15500€ (tada još nije bilo akcije), a od opreme je dobio: ABS, traction control, 4 airbaga, sva stakla na struju, retrovizori isto, klimu, radio, al. felge 15', preklopivo suvozačko sjedalo, sportski trokraki i kožom presvučeni volan s komandama za radio, bijelu podlogu urica, i još puno toga...
Auto je odličan.

rale unlog
17-03-2003, 05:03
da,negdje sam vidio 323f 1.6 sa pun k....c opreme za 13 soma i kusur eura


to je ××××no povoljno ak je istina,bez obzira sto je model na zalasku

Fabia SDI Elegance.
18-03-2003, 05:01
Pogledajte redom...http://http://www.fabiaclub.com/gallery/kks2.jpg
http://www.fabiaclub.com/gallery/fabioso3.jpg

Fabia SDI Elegance.
18-03-2003, 05:02
...http://www.fabia2000.de/media/kks2s.jpg

Fabia SDI Elegance.
18-03-2003, 05:04
...http://www.fabiaclub.com/gallery/kks2.jpg

fabia SDI Elegance.
18-03-2003, 05:06
...ovako nesto izgleda jedna od 2 mojih Fabia...http://www.fabiaclub.com/gallery/fabioso3.jpg

Fabia SDI Elegance.
18-03-2003, 05:08
Premocno sa motorom 1.8 20V TURBO i "samo" 180 ks!!!http://http://www.fabiaclub.com/gallery/konstantin5.jpg

Fabia SDI Elegance.
18-03-2003, 05:10
...ova je ta Fabia...http://www.fabiaclub.com/gallery/konstantin5.jpg