PDA

Pogledaj cijelu verziju : skoda je zakon



zoooom!
09-03-2003, 16:18
igrom slucaja vec cetrvrtu godinu ganjam skodu favorit 135L talk bijele boje sa 58 konja, kad vozim, znaci, ima i 59!
to je toliko kvalitetan auto da sam vam jednostavno morao podijeliti moja iskustva!
auto ima nekih cca 250 000 km (ipak je star 12 godina) i nikad me nije ostavio na cesti. u garazi nije bio ni jedan dan (osim kad je bio razbijen prednji lijevi blatobran, pa je onda bio 3 dana kod limara), tak da je boja lagano apshisala! :))
trosi nekih 11-12 litara supera i litru ulja na 2500 km (znaci u granicama dopustenog)!
prilikom vozne javjalju se razni zvukovi lose plastike armaturne ploce, ali se vise time ne opterecujem jer ne znam vise iz kojih smjerova cvrci i pucketa! :smile11:
auspuh je lagano prosvirao na par mjesta pa me ljudi pitaju jel sam stavio sportski na sto im ja sa smjeskom odgovaram potvrdno. limarija je zacudjujuce dobra (tek na nekoliko mjesta cvijeta lim, pragovi ko curica).

medjutim, kad je bio snjezni kolaps, na ulici su bile ralice, jeepovi i naravno - moja vjerna skoda (jerbo imam zimske gume full nove)!
nedavno sam na semaforu opro casnu sestru u felicii 1.6 (jos je trazila prvu brzinu, a ja vec na trecem semaforu, tak da o cem mi govorimo?).
:))
prilikom prolaska kroz zavoje, auto bjezi preko nosa ali laganim doziranjem volana vraca se na putanju!
amortizeri odlicni - kayaba - svaku rupu osjetim u desnom bubregu i psujem mater hrvatskim cestama! :smile07:

eko test ove godine necu proci , jer je auspuh u komi (a i cijeli motor) pa nazalost, morat cu se odreci pile i vjernog druga - jedine skode favorit... :(

fifi
09-03-2003, 16:20
zakon si!

eELiX
12-03-2003, 01:20
Bravo majstore! Sad kad si doktorirao na Favoritki spreman si za slijedeći korak: Podići kredit (šteta kaj više nema povlastica) i kupiti jednu krasnu Fabiu junior. Šteta kaj ih nema jako puno na hr. cestama! :) :) :)

Obri
14-03-2003, 20:39
Skoda je ×××××,××××× od ovce!

T-IE
29-04-2003, 00:09
Koliko ti je puta dihtung glave probio?<br><hr><font color="red">GTI</font>

Domme
29-05-2003, 18:25
kolko para daš za nju, valja i previše.
valja zato kaj pripada VAG-ovom koncernu inače :smile15:

bLUe_dWARf
13-06-2003, 23:16
Favoritka ja mislim jos nije bila pod VAG-om kad se proizvodila...

T-IE
18-06-2003, 22:45
Modeli do 1993 g. nemaju veze s VW-om i izvorni su škodin proizvod. Ali od 93 do 95. u Favorita je ugrađeno više od 640 glavnih sklopova i djelova s VW-a (između ostalog i kočnice) tako da je kvaliteta bila zadovoljavajuća. Isto je i s unutrašnjosti. Od očajnog su napravili da koliko-toliko liči na nešto. <br><hr><font color="red">GTI</font>

Domme
20-06-2003, 23:26
mislio sam na škode općenito, i to nove: fabia, octavia, superb itd itd.

george
05-09-2003, 11:17
škoda je pizdin dim bila i ostat će!!!!!Znaš ono kako slovenci kažu "ŠKODA JE KUPIT ŠKODO"ako kužiš.Kupi si auto Opel ili VW.

INTERC00LER
09-09-2003, 20:56
Moj frend ima favorit 135L karoserija je uzas zivi al motor je dobar vuce ko i prije 11g. a ne kvari se. Medutim u njega je instrument tabla sjebana i kad je dignes do dakse bog te mazo prede zadnjih 180(toliko je gafiran) i stane tamo malo prije onga gdje pise "made in czechoslovakia" i to u cetvrtoj brzini, hajka zesca neznam sta bi bilo kad bi je puko u 5. ×××× mater ako nebi ona kazaljka se vrtila ko ventilator. Al trosi 12l gradske voznje ×××× ti ladu ziguli 1500

Marijo SHG
07-10-2003, 16:38
To je model rađen prema LADI SAMARI,a
motor je stavljen sprijeda iz modela 120L.Motor je stare KENT konstrukcije
i dalje se stavlja u Fabiju 1.4..
Potrošnja je 12L i više u gradu.
Ulje troši 1L na 2000km.
Nikada se Škoda neće moći uspoređivati sa Francuzima,Nijemcima ili Talijanima.
Proizvoditi će vozila prošle generacije
VW-a i nikada neće dostići VW.
Škoda je preskupa u odnosu na zapadne aute.
Tko je želi neka je vozi.

T-IE
08-10-2003, 22:09
Ulje troši jedino kad su karike skurene, kad je motor dobar ne troši ni kap. Benzina pak toliko troši kad je raštelan dupli karb. Kad je ok ne troši preko 10 u gradu.

Biciklist
23-10-2003, 23:44
Šofer Kvari Ovaj Dobar Auto

Biciklist
23-10-2003, 23:45
ŠKODA

CTS
25-10-2003, 12:37
Ti nisi normalan .Škoda je jadna a pogotovo favorit.

Fabia SDI Elegance!
27-01-2004, 04:56
Zoooom je napisao da auto ima 58 konja ali kad ulazim ja tada ima 59. I da nisi ti to rekao, mismo to videli cim smo malo procitali tvoj post.
Ja ne znam kako mozes ti da pers Feliciju 1.6??!!?!???!??!?!!??!
Skode su bile kao qrac ali sada su kao VW. VW-ova mehanika, limarija i elektronika!
Sad drugi komunisti ne mogu nista da pricaju jer Skoda uz pomoc VW-a je bog i batina. Isto tako i Seat a vidise da i Dacia ide dobrim putem.
Zooooooooooooom, koliko puta si promijenio diktung glave ili alternator??? Kad sam Feliciju imao, imao sam i takvih problema, doduse nisam promijenio diktung ali alternator ××××ed me in ass ili caure na prednji trap, cijelo vrijeme su se cule, i kad je automobil bio nov a niko nije znao o cemu se radi!!!!!!<br><hr><font face="Times New Roman"></font>

OS PUNTO
27-01-2004, 17:49
Cudi me Fabia da neznas da Skoda ima talijansku elektroniku, a ne VW-ovu.Zaviri malo u svog Skodilaka i vidjet ces Magneti Marellia koliko hoces. :)) <br><hr><font color="blue">www.puntopower.com</font>

Fabia SDI Elegance!
02-02-2004, 06:03
Skoda nema talijansku Magneti Marelli nego SIEMENS!
Nikad nisi chuo da Skoda ima MM-elektroniku!