PDA

Pogledaj cijelu verziju : Renault Club Zagreb



Stranica : [1] 2

Pocket Rocket
07-03-2003, 19:34
Vlasnik sam Renaulta 5 GT Turbo. Obožavam Renaulte, a pogotovo Turbake. Mislim da je krajnje vrijeme da pokažemo dosadnim VW-ima, BMW-ima itd...kakve aute imamo.Molim bilo koga tko ima Renaulte, naročito 5GTT,GTE,19-16V,Clio...da mi se javi na e-mail:marko.novak1@zg.hinet.hr radi održavanja ovih famoznih automobila na životu i radi organiziranja happeninga i kluba!!!

Pocket Rocket
07-03-2003, 19:40
Možda neću biti u prilici odgovoriti isti tren, ali vjerujte da ću vam se javiti.Ili vi meni.Ostavite mi e-mail.Inače moja PETARDA je metalik plavi raritetni primjerak 5GT Turbo i ja sam drugi vlasnik.Imam svaki račun i to čak račun za auto:14.8.1986:30.700-DM
Ima 15" OZ Chrono (195/45 R15 Toyo Proxes T1-S), Supersprint auspuh, bijele žmigavce, Tarox zbušene diskove, H&R crvene federe, polirani volan...MOLIM RENAULT FREAKOVE DA MI SE JAVE:marko.novak1@zg.hinet.hr HVALA!!!

R5FUN
08-03-2003, 00:23
Svaka čast na pokretanju ovakve ideje!!!
Nadam se da ćeš uspjeti.
:)

Pocket Rocket
08-03-2003, 02:15
Ima netko sa 5 GT Turbo?
Ima netko za prodati siceve za turbaka?

Dom-Dom
08-03-2003, 11:22
Rocket odi lijepo na "službene" Renault stranice gdje su fanovi , a ne otvaraš full novu Renault stranicu. :smile11:

Pocket Rocket
08-03-2003, 11:59
Ma ja bi htio da imamo u HR ili u ZG nekakav mali privatni klubček.Razmjena savjeta,iskustava,dijelova,cuga...Ovo sve vani nam ne vrijedi ništa.Pozdrav svim ljubiteljima Renaulta.

pepeljuga
08-03-2003, 14:22
Slušaj moronu, lijepo ti je dom-dom rekao da imaš " oficijalnu" temu na ovom forumu " RENAULT CLUB " pa tamo piši svoje dojmove o turbaku !!!!

CLIO SPORT
09-03-2003, 11:53
Slušaj pepeljugo,moronu, lijepo ti je doktor rekao da imaš " oficijalnu" temu na ovom forumu " izbor za najdebila " pa tamo piši svoje dojmove o sedam patuljaka !!!! :smile10: :smile10: :smile10:

alfist_zg
09-03-2003, 12:24
pozdrav Pocket,
super ti je auto. jedino ne kuzim sta to znaci polirani volan?
daj malo pojasni please.

pepeljuga
09-03-2003, 14:18
riješi enigmu :
pepeljuga - sedam patuljaka
CLIO SPORT - normalno famoznomilodjete

Mali bubuljičavifamozni debilu, pogledaj se u ogledalu, a nakon toga pobi roditelje što su napravili takav drek od tzv. humanoida! :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

CLIO SPORT
09-03-2003, 17:53
......ne da mi se raspravljat i prepucavat s idiotima! glup si,ruzan i pristav......jedino te takvog i mogu zamislit kada bezveze napadnes covjeka sto se nije javio u drugom forumu....koji si ti idiot zapravo....pa to je strasno.......! :smile10: :smile10: :smile10:

Pocket Rocket
10-03-2003, 01:41
alfist_zg:Ma ja sam to sam radio, pa sam kao jako ponosan na to, znaš. Sa prečki volana sam skinuo crnu boju, to izbrusio i sve skupa ispolirao do visokog sjaja...Hvala ti na komentaru za auto. Po nicknameu se vidi što voziš. Moj ti stari vozi alfe čitav život. Ima bolesnik Giuliu 1300 (90KS iz 1966g.), a ovak fura 164TS.

G60
10-03-2003, 17:10
Pocket, vidio sam tvoj auto, negdje kod Cibone. Auto ti je ××××no ubijen u beton i stvarno izgleda da se smrzneš.Da pogodim, tako i ide???Mislim da si jednu večer uništio mog frenda do Zaprešića (BMW 525i,1991g. crni, crna stakla?).Nabio si dečku komplekse, nemoj to više raditi!Svaka čast!Pozdrav iz Podsuseda! ;)

GSX-R
10-03-2003, 17:15
Je, ak je to taj, onda je isto jednu večer krenuo sa Savice na Slavonsku. Swift GTi mu je bio u guzici.Prvih 300m je krenuo silovito i Swifta nigde, a posle u četvrtoj ga je Swift prošel. Navodno se tip pravdal da se zašaltal iz druge u treću da je ostal u leru! :smile10:

Pocket Rocket
10-03-2003, 17:20
GLE, GSX-R. UOPĆE JE BILO GLUPO KAJ SAM SE IŠAO NATERAVAT SA SWIFTOM, JER SVI DOBRO ZNAJU DA SWIFT (OSIM AK NIJE PROPISNO NA××××N) NEMRE PRIĆI TURBAKU. A POŠTO JE MENI JOŠ I TURBINA LAGANO ODVRNUTA, VJERUJ MI DA SWIFTEK NIJE IMAL ŠANSE. PITAJ MALO KAJ JE BILO POSLIJE SEMAFORA. SKORO SAM GA UDARIO U ZADNJI KRAJ.PREMA TOME, DAJ SE ZBROJI, JER JA NE ××××M,ZAŠALTAO SE JESAM,A SVAKAKO TI MOGU REĆI DA SAM IMAO PUNO DVOBOJA KOJE SAM DOBIO(vidi G60),IAKO IH IMA I KOJE SAM IZGUBIO(npr.Tipo 2.0-16V-KRAPINA TABLICE-javi se i reci kaj imaš pod haubom da baš tak ide??? :smile10: ).PREMA TOME,GSX-R,SVIRAJ KURCA I TI I SWIFT. :))

Dom-Dom
10-03-2003, 17:52
Ha ha , pa koja se to ×××××× u 525 htela nateravati sa 5 GTT i Swiftom.Ajooooooj seljaka sa BMW-eom.Pa taj se može sa Škodama samo nateravati.Al znate kak je to kod nas , ma BMW to ide, ha ha ha ha. :)) :))

Pocket Rocket
10-03-2003, 18:32
ČUJ,DomDom,moraš znati da živimo u hrvatskoj i mentalitet nije kao u zapadnim zemljama.Brate, glavno da je BMW,ide on...hehe..

?????????
10-03-2003, 19:01
VR6 ŠTA KAŽEŠ NA OVE POSTOVE KAKO SU VLASNICI BMW IZ××××NI SELJACI BEZ MOZGA ??? KOMENTIRAJ OVO HAHAHAHAHA :smile06:

CLIO SPORT
10-03-2003, 19:11
idiote glupi nepismeni.......lijepo gore i u forumu KARTING NA MICEVCU pise da su kreteni oni vozaci bmwa koji jedva skrpaju kraj s krajem a voze BMW ili oni koji voze 316 i tonu spjlera! po tvom postu pretpostavljam da si i ti ponosni vlasnik neke BEMBURE kupljene prosle godine ali sa 350000km! a?

http://www.cliosport.nu/downloads/renault3.gif

alfist_zg
10-03-2003, 22:21
kuzim Pocket :)

Ja isto mislim da sam vidio tvoj auto u gradu, mrak je.
Ja sam si uvijek isto zelio tu peticu, ali sam imao samo R5 diesel hehe.
A onda sam se poslije zaljubio u Alfe, a i petica vise nema, ovi danasnji renaulti mi se bas ne svidjaju previse.
pozdrav i uzivaj u makini :)

T-IE
10-03-2003, 22:32
Prošlog ljeta sam gledao drag Sfiwta GTI i R5 gtt. I bogami do nekih 120-130 je Sviwt bio u laganoj prednosti, a kasnije je gtt odletio...

G60
11-03-2003, 01:55
ja mislim da je to zato kaj je ta petica imala regulator pritiska turbine u kabini.tip ju je otprel pa je zbrisal swiftu.mislim da swift nema ionako neke šanse.ali,mislim da bi se Pocket iznenadio kad bi se namjerio na mene... :))

Pocket Rocket
11-03-2003, 02:09
alfist:Hvala ti stari.Lijepo je imati auto koji ti je bio dječji san. A što se tiče tebe G60, uopće ne sumnjam da G60 ide.Pošto znam skoro sve Golfove G60, a jaaakoo ih je malo, pretpostavljam da voziš Corrado.Nikada se nisam vozio u niti jednom G60, želio bih. Vjerojatno si i brži.Dok ne repariram turbinu i dok mi bullit ne sredi neke stvari na autu!!! :)) hehe

G60
11-03-2003, 02:18
Corrado da.i to crveni.koža, sve osim klime.al ima šiber.ide izvrsno,iako imam osjećaj da svaki pritisak gasa-100DM manje!!! :smile11: šalim se Ovaj G punjač ti je sjebana stvar,bolja varijanta je turbo mislim barem. :smile08:

Br0ck
11-03-2003, 08:04
Hej Pocket Rocket! Ti si sparkiran svaki dan kod Cibone ili je "ta" petica od nekog drugog?

Pocket Rocket
11-03-2003, 10:42
Je Brock.Ak si videl metalik plavu turbaču,ta je moja!!! ;)

Br0ck
11-03-2003, 10:55
Odlično... mislim da sam te vidio i ovaj petak navečer kod Importanne-a. Tvoja petarda ima na prednjoj strani haube natpis "TURBO"?

Pa, mogli bi se jednom i na cugi nać... ja radim tu u blizini Cibone. Ak' si za - javi se na brock@net.hr

GSX-R
11-03-2003, 17:54
UFFFF...BrOck vidi se da si ti sigurno neki nezadovoljni vozac renaulta!!!!!!naljepnica turbo!!!!!!!!ubi me boze seljaka!!!!!!!!!

ŠULE
11-03-2003, 21:32
Pozdrav riječkom Golfu G60, od Clia 16v.

Kid Frost
11-03-2003, 21:37
pozdrav Šuletu od crne četvorke.
Kak ti se čini onaj moj TDI znak odpozadi. :)) :)) :))

CLIO SPORT
12-03-2003, 00:23
SULE,ja sam ocekivao da ce biti vise opisivanja happeninga! :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

i usput,daj mi samo reci za one naljepnice,jel se pohabaju nakon godinu dana i koliko bi moglo kostat kao sto je na onom zutom sportu u temi SULE! :smile11:

Br0ck
12-03-2003, 08:25
GSX-R ?!?!?! Jel' se to netko zajebava pod tvojim nick-om ili voliš bacat komentare koji nemaju veze sa post-om na koji se odnose?

GSX-R
12-03-2003, 18:25
ti si idiot.i ti i Pocket Rocket i vasi ormari francuski :smile06:

Pocket Rocket
12-03-2003, 18:48
GSX-R, ti si neka revoltirana sirotinja koja ni nema auto!!!Eventualno imaš SUZUKI GSX-R, ali iz 1974!!! :)) :))

Pocket Rocket
13-03-2003, 01:14
ČEKAM PODRŠKU bullita i CLIA SPORT ŠTO SE TIČE dj darka NA FORUMU KUPNJA-PRODAJA.KO JE TAJ???I DAJTE LJUDI OBJASNITE GSX-Ru DA FORUM ZA SUZUKI:ne postoji :))

G60
15-03-2003, 02:17
Pocket Rocket jel bi prodal auto?Ili zamjenio.daj odgovori.ako oćeš corrado,ja bi uzel tvog turbaka i još bi se dogovorili malo!JAVI SE

QUADRA
15-03-2003, 02:34
koja je cijena?ako je u stanju u kakvom pricate da je i ja sam zainteresiran.imam R21 2L quadra,iz Pule sam,došao bi ga vidjeti u ZG.Pocket odgovori

Pocket Rocket
18-03-2003, 18:32
DEČKI, AUTO NIJE NA PRODAJU. NA PROLJEĆE SE RADI KOMPLETNA LIMARIJA NA NOVO I LAKIRA SE U MENTOL PLAVU BOJU.IDE HAUBA PREKO SVJETALA, SPARCO SICEVI, MJUZA I JOŠ BRDO TOGA NA MOTORU!A NAKON TOGA AUTO SE NEĆE PRODAVATI!!! :)) :)) :))

RENI
18-03-2003, 19:32
vlasnik sam petice GTE.89' godina.na auto je sve standardno,3. sam vlasnik, auto je prošao 116,000 km.problema nikakvih!!!frend mi ima GTT i uz redovito mijenjanje ulja 5000km,filtera, paženja motora prešao je 48,000km bez ikakvih problema!!!Pocket, vidi mail da se nađemo! :smile07:

reRENI
18-03-2003, 21:01
'89. godište i 116.000 km
I ti kao 3. i ponosni vlasnik vjeruješ u to?
Petarda je bila stvarno lijep auto sa jednom manom: rok trajanja mašine 30.000 km, a ak se vozi kak se takav auto treba vozit, onda duplo manje.
Kupiš GTT i par glava i onda si miran neko vrijeme.

Dom-Dom
19-03-2003, 11:54
E Bože serača na forumu.Ja znam igrača koji je 10 godina bio vlasnik 5 GTT i u tih 10 godina je napravio 100000 km bez i jednog kvara.Mislim da je samo vodena pumpa otišla.Po motoru i turbini nije ništa dirano.To je motor klasične konstrukcije i jako je pouzdan i trajan, a druga je stvar ako neko ×××× po turbu pa sve ode u ×××××.

reDom-Dom
19-03-2003, 12:56
Domagoju moj, ti si vidim ovdje na forumu veliki teoretičar. Te si imao ovo, te si vozio ono, te sad imaš V6 al se voziš u Ticu i sl. Čini mi se da si pisao si da si imao 5 GTT i ako si ga ikad vozio kako treba vidio si da se pojedine stvari oko mašine užare (ako si ga imao, znaš i koje). Uz takvo ponašanje mašine baš i ne idu količine rashladne tekučine i ulja kao u Campusu (ako si ga imao znaš i koliko). Pogledaj kako je to kod Una Turbo koji mu je glavni konkurent i isto ima motor klasične gradnje koji u svom životnom vijeku pokopa tri GTT motora.
Majko moja stručnjaka ...

key boy
19-03-2003, 13:26
××××n ti je auto a tek naljepnica s reklamom od gudiceka svaki ti dao...kad ga sljedeci put vidim slijedi kljucarenje :)) zato jer nemas ukusa

Dom-Dom
19-03-2003, 16:44
Gostiću , ako me poznaš reci mi to u lice kad smo na cugi.Po ovom pisanju mi se čini , u što ne mogu vjerovati,da je to netko iz ekipe SZ.Imao sam sreče da sam imao ili vozio dosta auti u životu, sigurno ne kao Bullit ili DKW , a ako nekomu smeta onda neču više ni pisati na ovom forumu.Uopće mi nije cilj se preseravati po forumu , jer to nisam nikada volio.Kad sam pisao o klasičnom motoru onda sam mislio na bregastu u bloku motora i na fergazer , dok Uno Turbo ima einšpritz i bregastu u glavi.
Tako gostiću , još jedamput, ako me poznaš, a znaš mi ime i da se vozim sa Ticom (BTW to je moj problem u čemu se ja vozim), reci mi u lice , pa da riješimo problem.

reDom-Dom-Dom
19-03-2003, 18:17
Domagoju, registrirani korisniče, ne, ne poznajem te i nisam nikad bio na cugi ni s tobom ni s drugim slobodnim građevinskim poduzetnicima. Samo pratim forum i tu i tamo se povremeno javim, a ako je netko počeo napuhano-purgersku komunikaciju, pročitaj si početak svojeg posta.
Ja sam imao taj auto krajem osamdesetih, kupljen nov, kod mene redovito održavan i problemi počeli na 30.000 km. Pruža veliki gušt u vožnji i nikakvu kvalitetu - svojstveno francuzima. Prema tome pusti ono 'znam ja jednoga igrača koji...'.
A mislim da bi i Goran mogao nešto pisati o tome.

Dom-Dom
19-03-2003, 18:35
Prvo nije u redu da se po forumu koristiš vlastitim imenima.Zato postoje nickovi.Pa ako ti koristiš moje ime , onda ako si čovjek napiši bar svoj nick , a bio bi red i svoje ime.Vidim da spominješ i Gorana.Ja neznam zašto je taj čovjek večini trn u oku.Istina ja se s njim poznam , ali vjeruj mi da uopće nisam mislio na njega kad sam spominjao jednog igrača.
I žalosno je da spominješ napuhane purgere , to ti nije trebalo.To ti je isto kao da ja sad napišem da si ti dalmatinski tovar.Stari moj ja se sa takvim stvarima ne bavim.Ako misliš crno o meni napiši za mene , a nemoj generalizirati ljude.
A kaj se tiče mašine, ako si ju uspio sjebati za 30000 km , onda stari moj svaka ti čast, ali to je tvoj problem.Ako si ti imao problema tako rano, nisu onda svi GTT drekovi.

reJaLeo
20-03-2003, 00:06
Uh, pročita si me. Ne kužim kako na spominjanje purgera odma povlačite Dalmatince. I je, sjeba se je do 30.000 km, a znam da je tako i sa 80% drugih. A ako insinuiraš da sam ja kriv za to, ne znam kako onda Punto GT dura kod mene od '96. i to bez ijedne greške? I meni spomenuti G (nećemo sa imenima, jel) uopče nije trn u oku, već ga znam kao vozača petarde pa sam ga spomenio.
Malo si mi puno osjetljiv čovječe.

zbunjen
20-03-2003, 00:16
Izgleda da imamo unutarnjeg neprijatelja! Diverzanta štoviše! :)) :smile11: :)) :)) ;)

Pocket Rocket
20-03-2003, 00:21
KEY BOY:auto nema reklamu od Gudičeka.Imao ju je kada je auto bio njegov.Gudiček je izuzetan serviser i nedam riječ protiv njega.Pošten i zna GTT u dušu.I mislim da ovo sa ključem nije fer,apsurdno je.
ŠTO SE TIČE OSTALIH:5GTT je automobil koji je kvalitetan ako se prema njemu kvalitetno odnosiš.To je automobil koji zahtjeva maksimalnu brigu i pažnju.Nekima to smeta, meni ne.Auto koji treba točno pogođeno ulje, koji treba GLACelf za hlađenje motora, kojem treba hladiti turbinu, lagano otpuštati kuplung itd,itd,itd...Ja sa svojim nemam nikakvih problema(barem zasad),a ako će ih biti spreman sam to podnijeti jer auto pruža nezamisliv osjećaj u vožnji kojeg malo koji auto (novi) može pružiti.Ako se brineš o njemu i a ko ga voliš, on ti to istom mjerom vrati.Autu dajem sve pohvale, sjajan je i ne bih ga mijenjao (zasad) za nijedan drugi.Dečki, znate i sami kako je auto popularan u Engleskoj, kakvih ih ima i isto tako znate vi koji ste ih vozili što je taj auto. ;)

RENI
20-03-2003, 00:52
Moj auto ima stvarnu km jer znam od koga sam ga kupio

POCKET svak cast fali nam ovakvih kao ti i DOMDOM

G60
21-03-2003, 01:38
Pocket ili bilo tko!zna li netko da se prodaje dobar 5GTT?Platio bih do 3500€,ali da je dobar

Pocket,htio bi tvoju pomoc pri kupnji i par savjeta.

HVALA!!! :smile20:

Pocket Rocket
21-03-2003, 01:46
G60, vidio si moj auto jučer. Dosta sam ti objasnio. Oglasnik u ruke, pa kad nađeš, navrati do mene!

Pocket Rocket
21-03-2003, 17:49
Inače motor od Una Turba i.e. možda je za nijansu moderniji, ali vjeruj mi da je svilen.I to da motor od Una pokopa petardu totalni je kretenizam.Punto GT?Super auto.Brz.No,moj je brži. :)) :)) :)) No ofense!!!

QUADRA
21-03-2003, 19:47
POCKET ROCKET
zasto:

NAKON ODVIJANJA VIJKA NA TURBU(REGULATOR PRITISKA) IMAM OSJECAJ DA AUTO SLABIJE IDE.TJ. NE DA IMAM OSJECAJ NEGO IDE SIGURNO SLABIJE I GRIJE KI DA IDE NA UGLJEN!!!!!!!!!!!!!OKRENUL SAM GA ZA TRI KRUGA(MATICU) I AUTO IMA ZADRSKU,INSTRUMENT POKAZUJE DO POLA!!!POMOZI,ODGOVORI BRZO.AUTO JE GTT PHASE 1 1986.

Pocket Rocket
21-03-2003, 19:57
QUADRA, vrlo je jednostavno.Gle, malo žurim pa ću ti detalje poslati na e-mail.
1. ne odvijaj turbo na phase 1 jer (pretpostavljam da tvoj nema, moj ima) nema vodom hlađen turbo.Povećavaš pritisak i napor turbine, dižeš temperaturu.DOM-DOM je već rekao gore da se ne dira po turbu.Dakle, nemaš ju kako ohladiti.
2. da bi uopće odšarafio turbo, to vuče druge stvari koje se moraju učiniti.Obavezno se mora presložiti fergazer, te staviti kit na njega koji objedinjuje veće dizna, gumice,bla,bla.Dakle, auto ne dobiva benzina,a "zraka"(turbo) previše.
3. Da i to sve presložiš, moraš staviti vodeno hlađenje sa phase 2 i obavezno moraš promijeniti dihtung glave motora koji hoće izgoriti zbog previsoke temperature. Auto se grije zbog fergazera, zato i ne ide, ×××× dihtung i ako ju otvoriš obavezno moraš staviti ALU intercooler, a ne standardni pošto gornji dio njega je od plastike(u koji idu crijeva) jer on ispuca, pa ulja ima po motoru.NE RADI TO.

re-re
21-03-2003, 20:19
Ko što rekoh... ;)

R5 GT-S-
23-03-2003, 14:49
Bok renolovci!
I ja sam vlasnik renaulta 5 i auto je dobar u svakom pogledu.
Malo po malo ga dotjeravam,mijenjam neke sitnice,dodajem stvari itd...
Oni koji govore da francuzi ne valjaju,kratko rečeno, JEDU GOVNA!
Bolje da ne pišem koga sam sve ostavio sa autom jer je popis prilično dug. (npr. alfa 147 1.6., fiat bravo gt...)
Zanima me gdje mogu odnesti auto da mi stave spojlere druge?Ako netko zna nek mi javi!
Ps Rocket pocket: koliko ti je auto star?
EVO SLIKE MOTORA, MA DA JE MALO KRIVO SLIKANO.
Inače, auto je dofuran iz slovačke prije dosta godina.... :smile17: http://mujweb.atlas.cz/web/mefisto/data/friends/m04.jpg

Pocket Rocket
23-03-2003, 21:20
GT-S, očeš reći da imaš iz devetnaestice 16V motor? :smile12:
Moj auto je 1986.Kupljen je u 10.mjesecu u Linzu i vozio ga je čovjek koji je gore živio, Božidar Vrabec.Kada se 1995. vratio u Hrvatsku, vratio se sa autom(ili 94", trebo bi pogledat).Dakle prvi vlasnik.1997 god. je u Sloveniji stavljen novi motor, novi turbo, tutto kompletno sve i to je koštalo čini mi se oko 4500DEM.Sada auto ima 160,000km(STVARNIH).Prodao je auto Renaultovom servi×××× koji ga je pazio i sjajno održavao, a to je moj prijatelj.Od njega sam ga ja uzeo.Ne moram spominjati Originalnu knjigu uputa(NOVU NOVCATU), kompletnu servisnu knjižicu, račun za svaki dio koji je izmijenjen.Ide bolesno dobro i jako sam zadovoljan.Obožavam ga, sada ima 15' O.Z. CHRONO felge(195/45 15 Toyo Proxes T1S), Supersprintovu spulju, bijele žmigavce, H&R federe, spušten je, prednji znak on Meganea, i još puno sjajnih detalja.Metalik plavi je, nikad nije bio zavaren, sve je od prvog dana na autu kako je, osim motora s kojim je (prvim) napravljeno 182,000km. Sve u svemu, meni osobno mrak!!!Volim ga. :smile20:

Pocket Rocket
23-03-2003, 21:54
Iako mi je čovjek kojem vjerujem rekao da stavim u auto DURA-LUBE, interesira me kaj vi svi mislite o njemu.Pošto sam informaciju dobio od čovjeka za kojeg znam da je 100% u pravu, samo me zanima mišljenje vas na forumu.Sastojci, kako djeluje...BLABLA...I gdje je DTM STABILIZATOR od njega ili STP OIL TREATMENT?

CLIO SPORT
23-03-2003, 22:36
ej.....a da se preselimo u RENAULT CLUB........fiatovci pune svoj topic, a mi!? razbacani smo po forumu!

:smile09: :smile09: :smile09:

Pocket Rocket
23-03-2003, 23:04
CLIO di je bullit?KAJ IMA?JA NIKAK DA UHVATIM NEDJELJU DA VIŠE ODEMO NA TAJ KARTING!!!

Brock
23-03-2003, 23:09
I ja iz bolesničkog kreveta glasam za prelaz na temu "Renault Club". :smile12: :smile17:

Ma, lakše mi je otvorit' jednu temu, nego svaki čas provjeravat' kaj se paralelno odvija na jednoj i drugoj. Ajde, zovi sutra, pa da se sjednemo na kavu.

CLIO SPORT
24-03-2003, 00:30
pocket,bio je bullit danas na micevcu.......radi covjek! u zadnje vrijeme i previse.....neka neka,bude platio cevape!

pocket,cijeli tjedan radis od 12????

jer cemo mozda preko tjedna na karting......nas par, mozda u srijedu ili cetvrtak!?

Pocket Rocket
24-03-2003, 00:33
Brijem da ću se moći jedan dan zamijeniti sa burazom. Sjebano radno vrijeme, inače bi te ja zvao već prije da odemo na kavu i da napravimo konačno đir sa turbakom. Znaš kak je, cijeli dan ti ode u ×××××, navečer izađeš s posla, dođeš doma, pojedeš, istuširaš se i već je 22,00!!! :smile12: :smile17: :smile12: :smile17:

CLIO SPORT
24-03-2003, 00:36
gle.....samo treba dan prije javiti za karting, u koliko sati da tip dodje!

tako da....ma zapravo, jesi slobodan u utorak navecer za cugu? imam par frendica koje bi "prosirile krug prijatelja".....pa ako si zainteresiran!?

:smile20: :smile20: :smile20:

Pocket Rocket
24-03-2003, 00:40
VIDIMO SE. A za karting bumo se dogovorili onda.Ako ništa drugo, sve ću odgoditi u nedjelju i idemo!!!
UTORAK???OBAVEZNO.Imaš ideju gdje da nabavim RENAULTsport naljepnice? :smile20:

CLIO SPORT
24-03-2003, 00:48
skini s neta logo i daj u nekoj tiskari da ti to isprintaju na naljepnici,prozirnoj recimo!

roca ti je blizu pa skokni do njih i uzmi katalog Renault Boutiqe i mislim da tamo na kraju imas naljepnice za naruciti!

Pocket Rocket
24-03-2003, 00:50
Kam se to ide u utorak na cugu???
Ima kaj potencijala??? :smile20:

CLIO SPORT
24-03-2003, 01:00
najvjerojatnije taverna, a sto se tice potencijala.....budemo vidjeli!

:smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17:

Pocket Rocket
24-03-2003, 01:02
Može frende, vidimo se.Thanx!!!

Laku noć, poljubi dvanulčeka za mene! :smile20:

GTTi
25-03-2003, 01:02
Šta mislite o CHARADE GTTi?

Čua sam da ide strava.

Pocket Rocket
25-03-2003, 01:16
Ide ××××no, samo kaj mu je taj motor u kurcu, brijem.Premala kubikaža(900ccm i samo tri cilindra :smile12: i 101KS!!!)
Brijem da auto ubija do 150km/h.Ali je motor preslabašan.Ako je u super stanju i jeftin(ne znam jel kupuješ)imaš pravu rijetkost od auta, pa kupi.Samo kaj ti je dijelove za njega nać nemoguće.

Franko
25-03-2003, 16:01
Nas je jebao, pa je odjebao, a vas još ×××× i on i onaj vaš švercer cigaretama, prema tomu kuš i pokri se sa ušima mamlazu crnogorski.

Mr.President
25-03-2003, 16:28
Franko , naš dikobraz nas još uvijek ××××! :smile18:

Franko
25-03-2003, 16:53
Pa ja se baš nešto i ne osječam ××××no.

Pocket Rocket
25-03-2003, 17:03
HALOOOOO!!!Ljudi, ovo je forum o automobilima, a ne o POLITICI!!!
A ti Fabija, seljačino debilna jadna kretenska retardirana, odjebat ćeš sa foruma!!!I JA ĆU DEBELO IMATI PRSTE U TOME!!!
KUNEM SE!!!
:smile09: :smile09: :smile09:

75 ks
25-03-2003, 19:59
bok škvadro ja imam clio 1.4 75ks iz 2001 prije sam imal peugeot 205 iz 93' isto 75 ks a volim se isto brzo voziti a nemrem si priuštit neki malo jači ali vam mogu reći da ako čovjek zna može se i slabijim cliom jako dobro naganjati samo kaj mi je limit na 180 ali po zavojima ide ko lud toliko bolje leži od 205ice da ga je gušt voziti ... eto toliko ima i nas koji imamo slabije aute a to ne znači da se ne volimo brzo voziti........pozdrav rocketu...... :smile16:

Pocket Rocket
25-03-2003, 20:05
75KS
Moj frend CLIO SPORT ti je imao Clio sa 75KS.Stvarao je čuda s njim.On će ti najbolje reći.Super auto.Dobro leži.
Pozdrav tebi!!!

Reno
25-03-2003, 21:25
Zdravo svima koji imaju renaulta .Ja imam clio 1.4 75 konja injection 1999. godine . Dijamant plave boje . :smile07: :smile15: :smile19:

Pocket Rocket
25-03-2003, 22:37
Ko moj GTT! :smile20:

Siniša
26-03-2003, 00:31
Vozim R19 Alize, super sam zadovoljan.
Auto je super, ima punu opremu, 76tkm,bez kvara,sitnice,potrošni materijal.
Sve je serijski+zadnji spojler,sada ću staviti 15' alu.
Pocket,CLIO,ili bilo tko drugi što preporučate?
Mislio sam MOMO Racer i Remus 135x76???

CLIO SPORT
26-03-2003, 00:46
sinisa......felge su stvarno stvar ukusa....momo je tak, po meni nis posebno, vidi neke koje nema bas svaki treci auto....sta ja znam....mille miglia, technomagnesia, imas ih mali milion(ili OZ od razvikanijih), a nisu nista skuplje od ovih komercijala a jednako su kvalitetne!

a sto se tice spulje, ako si iz zg....odi kod SOLE pa samo vidi koliko te kosta njegova varijanta (jeftiniji je od remusa, 100% inox=dobijes dozivotnu garanciju), a od komercijala ja bi uzeo samo supersprint!

eto,nisi rekao koji je to motor unutra! i jesi mozda razmisljao o otvorenom filteru???? e to je brija....ako ti je do zvuka, onda je sigurno bolja solucija i jeftinija otvoreni filter nego spulja! jer kod spulje,auto ti se dere i u leru i kada se lagano vozis...a kod filtera samo kada stisnes gas vise od pola!

www.sole.hr

:o :o :o :o :o

ozujsko
26-03-2003, 22:10
pocket rocket vidio sam ti renaulta kraj cibone. jel to taj?? plave boje...?? ako je, pa cim se ti hvalis ××××te, starim krampom ???? ×××× ja tih tvojih 6.5 do 100, to mogu na××××t svaki auto koji ima fakin turbo, a ima ih i ljepsih bome od stare 5-ice...

ti bi se mogo skompat s onim likom kaj je na dragu sa Yugom skoro oprao m3... krampovi su vam tu negdje, ali ××××ga perete sve pile u gradu... hehe a kak vas trebe gledaju, one sigurno ne znaju da imate 6.5sec/100... garant misle - gle seljacine

:) :smile12: :o ;)

zbunjen
26-03-2003, 22:22
:)) :)) :))

_Stevo
26-03-2003, 22:22
Eh ozujsko, sad ga ti isto ××××s :) Za nekoga ko nema para i 5-ica je super auto, još ak je GTT... To mi je fora kak ljudi vole pljuvat po tim starim "krampovima", koji su zapravo obilježili cijelo jedno vrijeme autoindustrije. A i nije sve u tome da se kurčiš pred trebama. To samo tebi treba auto sa zatamnjenim staklima da bi zbaril nekaj :)) :)) :smile06: :smile16: :smile07: <br><hr><font face="Impact" color="blue">Zoom Zoom</font>

Pocket Rocket
27-03-2003, 01:24
E ozujsko...Da mi je samo znati kaj ti imaš...Ja se ne hvalim, ja samo obožavam 5GTT.Mogu voziti Punto II ELX-16V ili Clio II 1.6-16V kad god poželim, a to me uopće ne privlači...Moj auto je meni osobno mrak i nebi ga zamijenio ni sa jednim drugim.I da kupim drugi auto, ovaj će uvijek ostati...Uostalom, to je moja stvar,a koliko je auto kramp ti ne možeš suditi pošto nemaš pojma niti stanje motora,ovjesa ili bilo čega...Kad stavim slike na Forum, procjenit će se to...Zato,(ne)prijatelju, sjaši, umoran am od takvih kao što si ti koji stalno kritizirate.Ja bar imam svoj auto i nikakve kredite na vratu. :))

Girrari
27-03-2003, 09:42
Pocket, rekoh ti da se ne obazireš na konje.

Svaki R 5 GTT je zakon sam po sebi, ma u kakvom stanju da bio. To su pile iz pravih dana, a ne danas 2.0 170 KS, pa nije 170 nego 140, pa na kraju imaš kamionski motor. Tada su to bile prave stvari R5 GTT, Uno T IE... eheh.
Petarda, pa to je legenda po defaultu. Gotovo kao neki Maserati. Ko kaže da je to kramp, treba ga se streljat bez suđenja!!! :( :smile09:

CLIO SPORT
27-03-2003, 12:45
girrari.....ja tebi dugujem neku voznju jos od prije,jel tako???

:o :o :o :o :o :o :o :o

p.s. ne kazem da je petarda los auto,vec samo da je clio sport evolucija istog i da nije u redu tvrditi da clio sport nije pila!?

Pocket Rocket
27-03-2003, 13:00
5GTT - OCTAVIA 1.8T
Glavni kolodvor,vodnikova,savska.
1 : 0

Dom-Dom
27-03-2003, 18:13
Pa bila bi sramota da je kontra. :smile17:

Pocket Rocket
27-03-2003, 18:16
Samo napominjem piquetu...
HEHEHE... :smile16:

Pocket Rocket
27-03-2003, 19:20
Škoda = Šteta
:smile06:

ŠULE
27-03-2003, 19:42
Clio 16v - Golf G60
av. Dubrovnik-most-Folnegovićevo.

Pocket Rocket
27-03-2003, 19:45
Šule,čuo sam ishod...
Smatram osobno da je to - JAKO DOBRO!!!
:)

kara mara
27-03-2003, 20:19
di se nađe konjina poput ožujskog samo ????????? :(

ŠULE
27-03-2003, 20:38
Je, to mi je jedna od dražih recki na volanu. Izašao Riječanin i pita jel to 2,0. Ne velim, 1,6 a on se čudi. Onda ja pitam jel to GTI, ne veli on to je G60.
Pružio mi čovjek pošteno ruku.

75 ks
27-03-2003, 20:51
205 1.4-75 ks....bmw316 compact
ljubljanska kod mc dona, coca-cola,heinzelova kaj mislite koji je ishod bio? :smile15:

piquet
27-03-2003, 20:53
pa nemoj jadnog čovjeka u krampaktu! :))

75 ks
27-03-2003, 20:59
ma ko mu j... mamu kad je tenkre
:smile06: :smile06:

T-IE
27-03-2003, 21:50
He, he, sigurno mu nije radio kompresor na G60...

clio II
27-03-2003, 21:56
ko zna :smile15:

Dom-Dom
27-03-2003, 21:57
Meni tu isto nešto smrdi.Znam da je Šule veliki fighter , ali realno ipak mislim da G60 , ako je imalo dobar bi trebao biti brži.Ili je frajer odustao kad je vidio kak je Šule u elementu, i ja bi odustao. :smile18: :smile17: <br><hr>

ŠULE
27-03-2003, 22:03
T-IE, pitaj ga.

ŠULE
27-03-2003, 22:07
G60 i k tome riječanin pa da odustane. Dečko je izašao na semaforu i pružio mi ruku.

Pocket Rocket
28-03-2003, 00:37
G60 je brži.Samo što da bi G60 išao dobro mora biti jakooooo dobar.A Clio 1.6-16V ima 950kg i strašno je startan.Šule,koliko sam čuo,tvoj pogotovo. :smile15:
Prema tome,nije to samo tako.Kao G60,160ks,pa je brži.Ja sam baš pričao sa bullitom koliko bi moj auto bio brži da repariram turbinu.Nebo i zemlja...
Stari auto i novi...Teško je to...
ŠULE,čestitam,volio bi te upoznati. :)

CLIO SPORT
28-03-2003, 00:46
dobro.....ali od SULE auto nema vezesa obicnim 1.6 16V!!!!!!!! njegov leti! ima nesto kemije pod haubom tako da....ne bih se bas previse kladio na G60!? (da je G60 izasao iz tvornice prije par mjeseci ne bi nis rekao,ali ovako...)

:o :o :o :o :o

600
28-03-2003, 00:52
ŠULE je zakon, bez zajebancije! :smile07:

Pocket Rocket
28-03-2003, 00:53
To i ja kažem...Teško je to reći...
Ja sam se ugodno iznenadio kada me je dečko sa Polom TDI 130ks(čip, shakal spulja,filter...) pratio...I to se držao jako dobro!!! :o :o :o
Bio je iza mene za dužinu auta cijelo vrijeme!?! :o :o :o

Pocket Rocket
28-03-2003, 00:54
600!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nismo se dugo vidjeli????????????????????
:)) :)) :))

600
28-03-2003, 01:00
Da prošlo je svega par sati i onda još sutra, opet! :))

Pocket Rocket
28-03-2003, 01:03
LEGENDARNO!!!
Jesi gledal kaj cjenik??? :smile16: :smile16: :smile16:

600
28-03-2003, 01:04
Nisam stigo, sutr bum. Nego... si složil MSN? :smile12:

Pocket Rocket
28-03-2003, 01:07
Moram ti priznat da upravo sad ××××m nekaj po njemu...Kaj radiš sutra prijepodne???Mislil sam ak si slobodan da skočimo meni po ulje i još neke sitnice... :)) :)) :))

600
28-03-2003, 01:09
Cimni me na mob., ak se javljam onda idemo ak ne onda čorim! :)

Pocket Rocket
28-03-2003, 01:11
Dal bum sve od sebe da te zbudim,neda mi se ići sam... :smile08:
Negde između 10 i 11!!!
A sad na spavanje onda!!! :))

Pocket Rocket
28-03-2003, 11:24
G60???Di si ti?U zadnje vrijeme te niš nema...Jesi kupio peticu???Daj dodji do mene...Znaš di sam!

G60
28-03-2003, 18:02
Evo me
Nisam kupio nista sve hrpa krame na jednom mjestu
Svi dime,ne idu,gube ulje.Vidim zasto si ti isao na starije godiste ali motor i drugo tip-top.Nastavit cu traziti pa ti se javim kad nadjem dobroga da ga pogledas sa mnom.

turbolimac
28-03-2003, 18:55
R5gtt, motor 1.7 litre, turbo, OHC, INjection, turbina radi od lera... 15 colne ozejke, yokohame 195/45 15, srebrni, koni amortizetri, spusten, tarox narezani diskovi... zgleda grozno. al ide jezivo...
mislim da imam jedini 1.7 turbo na ovim prostorima, ali priznajem da me ta operacija izuzetno malo kostala...

u radioni ceka Clio 16V masina s turbom, kovanim klipovima itd. al ovo tak dobro ide da mi se to neda dovrsavat, uostalom imam novi projekat...

p.s. bio prije normalan, al jako nabrijan motor, pa se malo razletio...

Pocket Rocket
28-03-2003, 19:04
Di se nalazi Auto???

turbolimac
28-03-2003, 20:02
u ZG...

upozoravam da ne zgleda bog zna kak, lakiranje bi mu dobro doslo, al mehanika je 5...

turbolimac
28-03-2003, 20:09
imam puno iskustva s gtt-om, svasta sam mu radio, i mislim da sam imao jako brzi auto s 1.4 motorom i decentnim modifikacijama koje su mi davale dosta snage uz relatino normalnu potrosnju... recimo da sam skuzio sto treba raditi na frgicu + polirao sam glavu (napisao clanak na netu o tome) modificirao intercooler... itd... nakon sto je turbo oso kvragu, riknuo mu je dihtung na kompresorskoj strani, izlio dosta ulja u intercooler dok sam se vozio po gradu.. prvi put kad sam stisnuo gas svo to ulje oslo u motor ,rezultat - sjeban motor.... 1.7 turbo sam uvalio kao experiment da vidim kak se auto ponasa s jakim i teskim motorom u nosu... prije nego sto stavim 1.8 16V turbo... he he he .... zakljucio sam da to nije to, jer ipak preferiram voznju po zavojima, te sam kupio integralku...

ipak, na sljemenu sam brzi s GTT-om :-)
naravno sve dok ne sredim gralku....

renault sad vozi moj stari, i bas nes sarafimo po njemu,....

napisao sam i clanak o 1.7 "konverziji" ak te zanima... naj bolja, i naj××××nija modifikacija koju mos napravit, a sve to za malo para...

auto je s 1.4 motorom i duzom getribom uredno iso 220 kmh...


sad ide isto tolko, s kracom getribom al na visoj turi.. iso bi i brze da stavim staru getribu.

ak te zanima imam gtt getribu s duzom 5om brzinom....

v.

turbolimac
28-03-2003, 20:10
mjerili smo ubrzanja u 5 oj, izmedju 80 i 160 i auto je brzi od honde civic type R...

Pocket Rocket
28-03-2003, 20:14
Daj zamailaj mi nekaj o tome na marko.novak1@zg.hinet.hr
THANX :smile20:

R5 GT-S-
28-03-2003, 20:14
Ja ne kužim one ljude koji imaju tako loše razmišlanje o R5! :smile17:
Pa taj auto je super.
Najbolje od svega je to što moj R5 nije ××××no sređen,onako normalno, i svi misle da nejde bogzna šta,al ××××ga, poslije se uvjere i isplaze jezik.
A sad ga mu u dojčland stavim nitro pogon za oko 1000€ pa kad dobi još nekih do 80-90 ks, e onda mi neće biti ravnoga. Ma da znam da je nitro rizik za motor, i to velik, al ××××ga, želim to!
Ps: riječani, organizirajte više neku utrku po noći pa da i ja skoknem do tamo.!!
E, pocket rocket, zašto mi se dogodi kad ga ugasim, da on dalje radi i onda se ugasi? 2 put mi se to dogodilo, al sad više ne.To je bilo prije nekih 2 tjedna. Jel problem u karburatoru?Ostane benzina?

Pocket Rocket
28-03-2003, 20:19
Provjeri da te ne jebu benzinske pare u fergazeru.To se zna dogoditi kada je toplo vrijeme.Ako ti auto teško pali kad je motor zagrijan,to je to.Benzin je vrel u frgiću i to ga ××××.Provjeri sve iberlaufe i crijeva oko frgića.
Ili ga skini i dobro operi dizne , samo pazi na gumice!!!Ak trebaš još kakvu pomoć, javi!!! :)

T-IE
28-03-2003, 21:26
ŠULE, dal je možda onaj G60 s kojim si se utrkivao bio crvene boje?

R5 GT-S-
29-03-2003, 14:30
Evo dečki da vas uvjerim da su petice zakon!Danas na cesti vozi ispred mene mercedes genscher,krenem ga preticavat i on nabi gas(kao šta ga ja imam preticavat).I tako pratim ja njega i na ravnici ga prođem,al eto neda se on i opet on mene prođe.E onda mi je prekipjelo i kažem: ajd stari,bok! i odo ja da ga više ni u retrovizoru nisam vidio, raspalio auto nekih 170.
Mislim,govno jedno vozi merđu i neda da ga nitko prođe,pogotovo R5.E stari skuliraj se,nije merđo avion, pogotovo taj tvoj v12 od 2000kg i jedan konj! :smile09: :smile09: :smile06:

S16
29-03-2003, 16:11
:smile06: :smile06: Šta si ga sjeba! :)) :))

CLIO SPORT
29-03-2003, 16:42
evo jos jedan primjer MAJSTORA ZA VOLANOM.......u aveniji dubrovnik, kod automatske autopraone, tip(oko 35-40g) izadje iz audija A4 1.9 TDI i gleda ona ulja na stalku do kase i uzme JEDNU litru nekog ulja i pita curu(oko 19-20g) na kasi za savjet!? hehehehhehehehehehehehehhehe

tip vratio to ulje i uzeo neko drugo!?

LEGENDA!

:o :o :o :o :o :o

ŠULE
29-03-2003, 19:28
Da me ubiješ T-IE ja se sad ne mogu sjetiti boje. Ali ako znaš tipa pitaj ga, svejedno bio on ili ne.

R5 GT-S-
29-03-2003, 20:16
A tako ti je to kada si ljudi umisle da imaju neznam šta.Sad se uvjerio da mu ne valja ne puštati nekoga kada ga želi proći.×××× MU JA SLOVENSKU MATER NA ŽENINOM GROBU! :smile09:

Pocket Rocket
29-03-2003, 20:26
JA SAMO SAVJETUJEM:

PAZITE SE "AKADEMIKA" U OPEL KADETTU!!!

:smile09: :smile09: :smile09:

R5 GT-S-
29-03-2003, 20:32
Ne kužim šta time želiš reći? :smile17:

Pocket Rocket
29-03-2003, 20:41
Jučer me debilčina sa OPEL KADETTOM(šta drugo nego mesarski auto) sjebao na zvonimirovoj, tak da moram mijenjati far, branik i žmigavac!!! :smile09: :smile09: :smile09:
IMAO JE NALJEPNICU:
Ako ne držite razmak, naglo ču zakočiti!!!!!
DEBIL!!!
OGULIT ĆU GA NA OSIGURANJU DO BOGA!!!
:smile09: :smile09: :smile09:

75 ks
29-03-2003, 20:45
:)) :)) vidiš da ne valja se ni blizu voziti do opela :smile06: :smile06:

Pocket Rocket
29-03-2003, 20:46
:smile06: :smile06: :smile06: :smile16: :smile16: :smile16:

75 ks
29-03-2003, 20:51
vidio sam danas tri gtt u oglasu jedan ga je čak uspio i zapaliti komplet mašinu.

75 ks
29-03-2003, 20:52
a kak se danas puno prodaje opela po oglasu zanima me zakaj :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Pocket Rocket
29-03-2003, 20:54
Klasicni problem GT TURBA. Elektronika mu stoji odmah iznad TURBA i zbog visoke temperature zna doći do kvara na instalacijama koje se zapale i izgore...Ja ću svoju elektroniku prebaciti u prtljažnik i bez brige sam.
I naravno, ŠTAKORI OD SERVISERA.
Kad skine TURBO prvi put, hiti šus-pleh(azbestni) koji stoji iznad turba.Onda lepo padne kabel ili lajtung na TURBo i sve zgori ko' šibica!!! :smile10:

T-IE
29-03-2003, 20:55
Ma pitam Šule zato jer je u Novom V. bio jedan G60 crvene boje koji je imao problema s kompresorom. Kasnije ga je lik prodao u Rijeku.

75 ks
29-03-2003, 20:58
drži se ti svog turba vidim da sve znaš o njemu a 19 ti je inako teža pa zalud konji kad gtt ide brže a kad ga restauriraš biti će zavisti kod ljudi kaj znaju kaj se vozi ispod lima ;)

Pocket Rocket
29-03-2003, 21:05
75ks, to ću i napraviti.
Već je dosta velik dio novca zašparan...
Komplet limarija, komplet perla lak, komplet motor van, do zadnjeg šarafa, a ima da bude kao u MAX POWERu.
Ako ćeš trebati bilo kakav savjet za Renault, na raspolaganju sam ti.
:)

75 ks
29-03-2003, 21:08
daj pogledaj zadnju poruku u renault clubu od mene pa mi reci odgovor

Pocket Rocket
29-03-2003, 21:14
Kad staviš otvoreni K&N ili nekaj drugo, to ti je divna stvar.
Mama ti može voziti auto, a da ni ne skuži da je nekaj dirano.
Filter daje duboki zvuk autu samo kad je gas pritisnut do kraja!!!Dakle, kada daš gasa do kraja, klapna se otvori i to se čuje do jaja.U niskim okretajima duboko, u visokima totalno Racing. Obavezno moraš dovući od nekud(ispod auta ili sa strane) crijevo koje će ti voditi hladan zrak do filtera, jer kada je filter samo ovako vani, to ti je drek jer hvata vrući zrak oko motora.

Ili staviš GREEN koji ima kapsulu koja (valjda) sprečava topli zrak.Ako ti nije do zvuka, već do toga da ti auto bolje "diše", obavezno samo replacement filter u standardnu kutiju.Bolji je, ali se ne čuje.

:smile07:

75 ks
29-03-2003, 21:19
možda da dovućem crijevo od klime jer i to imam u autu :)) :)) ali mislio sam kaj bi bilo da se uopće vozim bez filtera?koje su posljedice?

Pocket Rocket
29-03-2003, 21:21
Ma, definitivno nije zdravo, al' ak se hoćeš malo zguštat(tjedan,dva), skini ga ,boli te ×××××!Čul bu se pre××××no!!!Čak jače nego sa gljivom...Skini, uživaj...Kad ti dopizdi, vrati ga. :)

Pocket Rocket
29-03-2003, 21:22
NAPOMINJEM, kratkoročno ti apsolutno niš nemra bit.Tak i tak sve gori u motoru.JA sam ganjao Punta od stare valjda 50,000km bez filtera!!!
:smile16: :smile16: :smile16:

75 ks
29-03-2003, 21:28
več vidim poglede na semaforu kad dobrujim ,malo clio bez remusa i ostalih ×××××rija agrmi ko da ima 150 ks :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Pocket Rocket
29-03-2003, 22:11
To ti tak ide!!!Ti prođeš, navineš auto, škvadra zine i gleda ti zadnji kraj da vide spulju!!!A kad ono, iza - NIŠTA!!!
Face im izgledaju ovak:
:smile12: :smile12: :smile12:

R5
30-03-2003, 13:34
Alo alo, stanite malo vas dvoje!Ako skinem sa svoje petice filter i samo vratim poklopac neće mu biti ništa?a šta sa prljavštinom itd. Inače ja imam dupli karburator na njemu,jel treba šta pazit ako maknem filter?HA POCKET? :smile18:

CLIO SPORT
30-03-2003, 17:57
gle.....teoretski navuces neku zensku carapu!! (samo treba paziti da neki kamencic ne probije tu carapu!)

:o :o :o :o

R5
30-03-2003, 18:38
Uh ××××te pa to je gore nego da ideš operirati nekoga!kakve čarape sada?jel se mijenja odaziv na gas?jel se guši auto tada? :smile12:

CLIO SPORT
30-03-2003, 18:40
ma ne gusi se auto.....bolje prima gas i zvuk je ××××niji!!!!!!

:o :o :o :o

S16
30-03-2003, 18:45
Istina! Samo ti je zajeb ako ti šta upadne u karburator

S16
30-03-2003, 18:46
Kad već skidaš filter, pokušaj dovest hladni zrak. Sa toplim nećeš ništa puno dobit.

Pocket Rocket
30-03-2003, 18:48
Ma skini brate, šta te briga!!!Uživaj!!!

S16
30-03-2003, 18:50
Ograđujen se od bilo kakve štete nastale pritom :)) :smile16:

ŠULE
30-03-2003, 18:50
Lako za filter, sa tom frgom možeš čuda napravit.

S16
30-03-2003, 18:51
Šta je "frga" :smile12: Jel to karburator?

CLIO SPORT
30-03-2003, 18:51
sule......jesi pogledao one filmice?????? :o :o :o :o :o :o

i?

R5
30-03-2003, 19:03
Sigurnooooo?????
Čuj ja sam ga skidao par puta i davao gas samo da vidim kakav zvuk ima i ispada da fijuće,ko da ima mlazni pogon. FIJU FUIJU....HAHAHA
Znači maknem onaj okrugli filter,vratim natrag poklopac i sve je ok?? :smile12: :smile17:

ŠULE
30-03-2003, 19:03
Da, frga (fergazer) je karburator.

Vjeruj Clio da još nisam našao poštenih sat vremena da to u miru vidim.

S16
30-03-2003, 19:06
R5, da tako je.
Šta san sritan, sad znan šta je frga :smile06:

R5
30-03-2003, 19:10
Dečki ako nešto bude,otvorit ću račun i svako će mi morat dat nešto para.pa nemam ja sada za popravak.××××ga, student sam!! :))

ne kužim???
30-03-2003, 19:18
Hej Rocket from pocket, kak to misliš da za bolje performanse treba samo zamjeniti filter u kutiji. Vele ljudi da je baš obrnuto. Pojašnjenje molim jer iskustva nemam a sad sam totalno zbunjen kaj da napravim. Thanx!

turbolimac
30-03-2003, 19:58
zamijenis originalni filter elemenat s nekim "boljim" npr K&N, kingdragon, green itd.... s t im da je filter i dalje u originalnom kucistu.
Ako, naprotiv, stavis "otovreni" konusni filter, kakav vole svi ulicni trkaci, sanse su da ce ti auto imati manje konja, jer ce "udisati" vruci zrak ispod haube.... u svakom je slucaju potrebno osigurati da zrak koji ti mootr udise bude sto hladniji - i time gusci...

originalno kuciste filtera na peticama ima cijev koja vodi zrak iz prostora ispred intercoolera....

v.

V6
30-03-2003, 20:04
ko usisivač :))

R5
30-03-2003, 20:09
e pa ja imam tu cijev koja vodi od početka motora,tamo gdje je hladnjak pa sve do one kutije sa filterom.znači mogu ga skinut bez nekih kvarova?ili bolje da ne.

ne kužim???
30-03-2003, 20:12
I hoćeš mi reći da samo promjenom uloška u kutiji mogu dobit na konjima???
Nema mi baš logike. Kutija svojim dimenzijama fizički ograničava količinu zraka koji motor usisava jer promjenom uloška ti nisi povečao zapreminu kutije ili promjer cijevi kroz koje ide zrak. Možda si mu samo ubrzao protok zbog veće propusnosti filtera, ali da bi to tak djelovalo na povećanje snage???
Ja to malo gledam s fizikalne strane, al iskustva nemam. Zanimljiva tematika.
Pomagajte.

turbolimac
30-03-2003, 20:13
ostavi filter unutra, eventualno ga zamijeni s nekim "performance" filterom koji odgovara originalnom, tako da ga samo mos zamijenit u originalnom kucistu...

turbaci se lako ostete od prljavstine u zraku......

turbolimac
30-03-2003, 20:15
ugradnjom manje restriktivnog filtera dobijes "laksi" protok zraka.... kutija je itekako dosta velika....

ako bacis pogled na usis turbine bit ces iznenadjen koliko je mala...

turbolimac
30-03-2003, 20:23
ako bacis pogled na filter zraka od, recimo, Integralke, vidjet ces da je povrsina njenog filtera ista, ili cak manja nego na petici turbu....

u principu, turbaci vole sto manje restrikcije na usisu i ispuhu, samo micanje filtera i ugradnja sportskog auspuha ne donosi ogromno povecanje snage samo po sebi, ali itekako doprinosi skracenju vremena potrebnog da bi se turbina "zavrtila", time doprinoseci odzivu na gas....

kad krenes povecavati tlak, onda moras osigurati dodatno manje restrikcije na usisu i ispuhu, jer inace neces dobiti zeljen efekat....

zaboravite na Remuse i sl.... gola cijev od turbine do gepeka je najblji recept za turbaka.... ako policija i tehnicki pregled pocnu zaj.. onda treba staviti neki straznji top s minimalnom restrikcijom, po mogucnosti bez pregrada, kao sto radi supersprint...

Pocket Rocket
30-03-2003, 23:39
Sve što je rekao turbolimač stoji, tako da ja ne moram pisati. Hvala na e-mailu!!
Ali na jednu stvar se mora paziti:
Nikada se (barem na GTT) ne smiju skinuti svi lonci i staviti ga direktno van, jer auto slabije ide u niskim okretajima.Stavite onda barem Supersprint ili napravite direktnu spulju van(otvorenu bez lonaca)kod SOLEta.On će najbolje sve izmjeriti i složiti. Inžinjer ispušnih plinova...
:smile07: :smile07: :smile07:

turbolimac
31-03-2003, 00:29
ima jedna stvar kod 5 turba.... to je valjda jedini auto na svijetu (serijski) koji ima tzv. "part throttle open" regulaciju tlaka turba. Ak malo bolje pogledas ima 2 crijeva do wastegate-a (ventila za regulaciju tlaka turba) a ta dva crijeva pocinju od taman prije frgica, uzimajuci staticki i dinamicki tlak, spojena su na wastegate a onda silnom komplikacijom jedna ide iza frgica a druga u, pazi sad, auspuh. Ova komplikacija donosi dvije stvari:
1. kad se vozis po autoputu, onak laganini, onda iako mozda ides s relativno visokim brojem okretaja, tlak turba ce ti biti prilicno mali. To je dobro za zivotni vijek turba, pogotovo ak se ne ganjas okolo ko krelac cijelo vrijeme. Na trkama, pogotovo na R5 turbo cup natjecanjima, nacin regulacije tlaka je bio potpuno drugaciji... mogu to elaborirati kasnije...

2. Druga poslijedica ovakvog serijskog nacina regulacije turba proizlazi iz cinjenica da i tlak u auspuhu ima ulogu, zbog prijespomenutog nacina spajanja tlakova na wastegate... dogadja se slijedece, ako smanjis restrikcije, i samim time tlak u auspuhu, past ce ti i maksimalni tlak turba. Ni ja to nisam mogo vjerovati, sve dok nisam primjetio da kad bi mi se rasarafio auspuh (na koljenu odmah iza turba) auto je odjednm imao barem 0.1 do 0.2 bara manje...

turbolimac
31-03-2003, 00:29
Inace, iako sam se vozio s "otvorenim" auspuhom dos dugo, podrzavam ideju da se na kraju ipak stavi neki, ali stvarno minimalno prigusujuci top...

na integralki imam golu cijev od turba do gepeka, a tamo je dupli supersprint s dva minijaturna topa, potpuno protocna dakako... auto je tih tih tih u normalnoj voznji, jedino na punom gasu dobije neki manijakalni zvuk... reko mi kum da se sledio kad sam ga preticao... sta su tek mislili ostali normalni sudionici prometa...:-)

sto se auspuha tice, treba samo shvatiti da turbo sam prilicno prigusuje zvuk motora, tako da mos proc s puno "otvorenijim" auspuhom... a da stvar zvuci sasvim normalno..

INTERCEPTOR
31-03-2003, 00:30
E sad pa nisam znao da remus ima pregrade. Znao sam ja da talijani rade najbolje stvari. Supersprint rules. Remus se i ne čuje bog zna šta i težak je. Supersprint ima pravi metalni zvuk. BTW svaki seljak stavlja Remus. Ajde recite sda nije tako. Ja sam isto za golu cijev, ali sumnjam da bi takav auto prošao na tehničkom. Pa to bi se čulo ko trkaći auto.

turbolimac
31-03-2003, 00:36
nisam rekao da remus ima pregrade... meni se ne svidja jer ima seljacki zvuk, supersprint mi je daleko drazi i sigurno nema pregrade....

turbolimac
31-03-2003, 00:39
ja sam ti na petici imao dva kraja auspuha (zadnjih 60 cm), jedan samo cijev, a drugi s topom.... zamjena cca 15 min...

inace to je bio standardni TESH/ANSA auspuh za turbaka, cca 700 kn za top, sto nije bas jeftino, al je auto bio izuzetno tih.... doduse top je prilicno za k.... ako zelis vise od 120 ks...

INTERCEPTOR
31-03-2003, 00:43
A ta ANSA jel to dobro šta'

turbolimac
31-03-2003, 00:47
ma ovo o cemu sam ja pricao je bio obican "serijski" auspuh za GTT na kojem je pisalo TESH/ANSA....Tesh je poznata marka obicnih spulja, i moram priznat da me ovo ansa iznenadilo...
ANSA auspusi, kao "sportska" varijanta mi vise golicaju sjecanje vezano uz fiate, i bog te pitao ako ces ih naci....
ako trazis spulju za turbaka, ja bi ti preporucio da nadjes nekog dobrog mestra pa da ti covjek slozi auspuh, jer je petica stari auto i tesko ces naci nes "s police"....

INTERCEPTOR
31-03-2003, 01:00
Ma nemam ja turbaka nego minija. Ne znam šta da stavim odozada. Isto bi samo cijev od motora do zadnjeg lonca. Al ne znam koji zadnji lonac. Išao bi ja da mi to netko složi, al šta je s onim spikama da treba mjerit ovo ono tlakovi.... Inače bi uzeo Supersprint, al je skup.

turbolimac
31-03-2003, 01:06
ah, ako imas atmosferski motor onda nije bas tako jednostavno... ja bi ti preporucio supersprint, imam iskustva s cetri auta (jedan moj + 3 od frendova) i razlika je stvarno zamjetna. Ne govorim o snazi, jer tu nes bas puno dobit, koji KS, ne vise, al zvuk je stvarno OK. Decentan, ne preglasan..

jel to novi ili stari mini, jer nisam znao da i za stari imaju auspuh, jedino da uzmes univerzalni top....

R5
31-03-2003, 12:03
Ej turbachlimach,na motoru moje petice su isto dva ulaza za zrak.Jedna cijev ide u onaj gornji dio gdje su karburatori i filter,al druga cijev,ma da je sada nema al je tamo onaj otvor,ide ispod karburatora,dosta niže,tamo gdje je auspuh.Čemu ona služi i zašto to nije spojeno?
Inače auto mi bez ikakvog sportauspuha al u malo većim okretajima grmi ko da ga ima i nije nigdje probušen.kako to? :smile12:

turbolimac
31-03-2003, 12:45
jel ti pricas o malim cjevcicama koje idu do wastegatea ili o necem drugom...?

male cjevcice, koje krecu od plasticnog "koljena" iznad frgica idu do wastegate-a, svaka s jedne strane, a zavrsavaju jedna ispod frgica, a druga u auspuhu, i to na koljenu iza turba...

R5
31-03-2003, 13:45
Ma nisu cijevčice.To su tube.Valjda je ova što je spojena za zrak jer ide od hladnjaka,al ova druga ispod neznam za šta je :smile12:
I jel se može naknadno ugradit turbo?

turbolimac
31-03-2003, 14:09
pa ti nemas turbaka.... a onda jednostavno... jedna cijev vodi hladan zrak do filtera zraka, dok ona koja ide od auspuha sluzi da dovodi vruc zrak u motor po zimi...

zaboravi na naknadnu ugradnju turba, radije si kupi R5GTT.... vise se isplati...razlike su prevelike...

R5
31-03-2003, 16:11
Ne nemam turbo. E što se tiče filtera i skidanja, pošto mi cijev ide od hladnjaka,znaći on dobiva hladni zrak?a gdje trebam stavit tu čarapu ako maknem filter?Na otvor karburatora ili?Šta bude ako nešto uđe u karburator?Kako ću to skontati? :smile17:

turbolimac
31-03-2003, 16:16
ako samo stavis "performance" filter na karburator onda ce ti motor samo udisat vruci zrak ispod haube i auto ce ti ici slabije.... moras mu dovest hladni zrak... idealno bi bilo da imas samo filter ulozak koji ide u serijsko kuciste filtera....

Pocket Rocket
31-03-2003, 16:24
Nebuš baš dobio zvuk ako skineš filter.Sad sam se sjetio, pošto ti nemaš turbaka.Dubina se u pravilu dobiva ak imaš ajnšpric, pa se auto čuje kad klapna zraka otvori.Nemoj onda niš skidat.Ak hoćeš možeš izvadit kutiju van i na nju izborati rupe sa bormašinom!!!Koji štos, a?
Sve znam!!!
:smile15:

R5
31-03-2003, 16:26
Al ide mi jedna cijev od hladnjaka do unutra u kučište filtera.u kučištu imam onaj okrugli filter,obični.mene zanima ako bi se bolje čulo kad bi ga maknuo i da bude bez ičega i dali ču izgubit na ubrzanju,snazi,i hoče li se kvariti motor tada? :smile12:

ŠULE
31-03-2003, 16:34
Pa probaj to čovječe. Skini gornji poklopac, izvadi filter. Vrati poklopac i odi napravi krug pa napiši kako ide.

Koko
31-03-2003, 16:43
Ekipo pomagajte,

Ovako, ponosan sam vlasnik 5 GTR-a s troja vrata, koji je već tri godine manje više odjavljen, no nekakako mi fali u životu pa bi ga htio ponovno osposobiti da se tu i tamo provozam u (nije da mi treba nego mi jednostavno fali).
Ono što mi treba da bi udahnuo novi život mom ljepotanu su nova prednja sjedala. E sada tu počinju problemi, jer GTR ima serijski sportska sjedala (a la GTT i ostali GT-ji), a meni se jednostavno nakon njih ne da unakazit auto s nečim što je bilo u Campusu. Dakle, gdje mogu nači dobra sjedala za 5 GTR s troja vrata (pretpostavljam da su ista u GTX-u i GTS-u) i koliko bi me to došlo? Naravno, savjete tipa kod ovlaštenog servisera sačuvajte za sebe jer ne namjeravam keshirati soma ojra za tako nešto.

Unaprijed hvala.

Pocket Rocket
31-03-2003, 16:57
KOKO, imam je prednja sjedala.
600kn, izvrsna su.Za GTX ili baccaru,ili bilo kaj drugo.
MAIL:
marko.novak1@zg.hinet.hr

R5 GT
31-03-2003, 17:39
Ma možeš ih naći na nekom odpadu.Al bez zajebancije.I ja sam ih tamo tražio kad su mi ovi u auto praoni razbili sic suvozaća pa ga nisam mogao gurat naprijed natrag.Naravno, oni su rekli da je već bio razbijen.KRETENI!!

CLIO SPORT
31-03-2003, 19:59
POCKET!!!!!!!!

joooooooj, kako bi te sada izmlatio da si mi tu blizu!!!!

SJEBAO SI MI CIJELI KONCEPT!!!!!!

ZASTO SI MI REKAO DA F1 U SLOVENIJI KOSTA 450kn???????????????????????????

zar si mi to MORAO reci????

sada pogledam kod furlana,preracunam u kn i F1 ispadne 450kn bez ddv! a proxes nekih 350kn!!!!! (kod nas je F1 nekih 800-900 a proxes u najjeftinijoj varijanti bez PDVa 450kn)

kako bi stankec rekao; VRAG TE STVORIL!!

:o :o :o :o :o :o :o :o :o

izgleda da bu F1 pao! a tako sam se veselio AVSu.....strasno!

ma da!
31-03-2003, 20:17
cliofamoznisport :o :o :o izgleda da ti moram pojasniti neke stvari s kojima ti stari nece biti sretan.dakle kad ti kupis (a pricas da stalno i sve za auto kupujes na firmu) te gume u sloveniji i presvercas ih kod nas pa si fino vratis ddv onda zaboravi na knjizenje tog racuna u troskove jer nemas placenu carinu i pdv.dakle ne ulazi ti nikako u troskove.

75 ks
31-03-2003, 22:12
probao ja na svom cliu bez filtera zraka i stavio ja najlonku ali niš posebno zvuk isti jedino kao da malo ali baš malo bolje vuće ali ukratko niš posebno bez filtera čak sam ostao razoćaran kaj auto nije promenil zvuk a onda onak logički razmišljam pa ni nemre samo ak mu skineš filter zraka tak da sve u svemu kod mene nije bilo efekta :smile08:

piquet
31-03-2003, 22:45
pocket r:vidim da pričaš o sicevima pa me zanima dali znaš,jel se mogu prebacivat sicevi iz jednog auta u drugi a da nisu iste marke?S obzirom na šine,i jel se to lako sredi?hvala
auto ti je mrak,vidio sam ga par puta na savici<br><hr>

piquet
31-03-2003, 22:47
nemam pojma zakaj me potpisuje s piquet,sorry piquet<br><hr>

CLIO SPORT
31-03-2003, 23:53
ma da! jooooj, nekada iznenadjujes kada lupis ovako nesto! (bez uvrede!)

pa na firmu sve uzimam da ne platim PDV (boli K mog starog da li ja uzimam na firmu ili ne, njemu je isto! jer usput,ta firma (e jeb ga,nije firma vec obrt ali isti k u ovom slucaju) ne radi NISTA vec sluzi samo za ubiranje rente jedne nekretnine!)! tako da,meni je bitno da ja platim sto manje,a F1 ili proxes u sloveniji je jeftiniji nego kod nas bez PDVa! nije bitno koliko ce racuna ici na firmu,meni je bitno da ja iz svog djepa dam sto manje love za istu stvar! (cak i u autopraoni uzimam R1 racun pa starom dam ne 60kn vec 50kn!)
:o :o :o :o :o :o :o

600
31-03-2003, 23:58
CLIO, ti si pravi "biznismen"! :))

CLIO SPORT
01-04-2003, 00:15
a jeb ga....kuna tu, kuna tamo i eto za kavu!! pa nisam bezveze studiral ekonomiju u "inostranstvo"!

:o :o :o :o :o :o :o

Pocket Rocket
01-04-2003, 08:22
75ks, skini cijelu kutiju dolje!!!Ne samo izvaditi filter.I ne stavljaj nikakve čarape, jer će ti ih motor posaugati.
Daj skini sve, ak nebuš znal, javi se!!!
Auto mora grmit!!!
:smile07:

ma da!
01-04-2003, 09:36
cliofamznisport nemoj se molim te zaletavati s ocjenama.izgleda da nisi polovio sve konce.meni je jasan nacin na koji ti kupujes i zasto,ali moras shvatiti moj komentar.a taj je da je meni jasno da ces ti birati izmedju dvije neto cijene i odabrati manju,ali ti samo hocu reci da kad kupujes ovdje onda ti ulazi u troskove,a kad kupujes vani onda bez placene carine i pdva mozes zaboraviti na knjizenje troskova.a zasto je to bitno?e to ti je bitno ljudima koji zive od te firme i kojima firma ne sluzi za prejebavanje drzave za pdv.dakle svima koji rade u svojim firmama i preko njih prosperiraju.i tim ljudima (a tebe sam strpao u tu kategoriju pa prema tome i komentirao) je bitnije kupiti ovdje i knjiziti u trosak jer se krajem fiskalne godine time smanjuje prihod pa dakle i osnovica za porez,a lova koja je dignuta s racuna firme ima svoj racun.jer vjerujem da znas da lova na racunu firme nije od vlasnika firme nego od firme i svaka kuna mora imati papir za sta je potrosena.i svi koji imaju firme ce pristati na nesto vecu (ne ogromnu) razliku u cijeni i kupiti ovdje da bi imali pokriven dignut iznos,proknjizen racun u troskovima zbog smanjenja poreza.dok ce muljatori kupiti vani,proknjiziti u troskove racun bez carine i pdva i nadati se da im nece doci revizija koja ne bi propustila takaf prekrsaj.
razumijes sada?

CLIO SPORT
01-04-2003, 09:46
ma da! sve je to meni jasno i nisam ni mislio proknjiziti taj racun iz slovenije u obrt!!!! :o :o :o :o :o :o

ma da!
01-04-2003, 10:10
ali to nisi rekao prije proslog posta pa sam ti samo htio skrenuti paznju na tu sitnicu.al vidim da tebe to ne dira dok je meni jaaako bitno! :o :o :o

Pocket Rocket
01-04-2003, 12:22
CLIO, kad ideš po gume?
Obavezno idemo zajedno, moram naručiti neke stvari.

CLIO SPORT
01-04-2003, 13:43
po gume idem prije ljeta....ne uskoro! pred kraj 5og mjeseca negdje! :o :o :o :o

Brock
01-04-2003, 14:29
Hej Pocket!

Pa, di je prednji blatobran? Kaj si ga dal ravnat? Auto ti stvarno izgleda tužno. Sredi ga što prije, pa idemo na vožnju!

Pocket Rocket
01-04-2003, 16:08
Da Brock, skinul sam prednji branik i dao ga kompletnog povariti,izbrusiti i složiti komplet na novo!!!Žmigavci su naručeni, a far već čeka.Čim zmontiram branik i malo poravnam obrvu iznad svjetla od haube, idemo ga malo iznavijati...Da vidiš kak bebica fućka!!!Ko lud!!!
:)) :)) :))

Pocket Rocket
01-04-2003, 17:30
Metnut sliku je u kurcu!!!Pomoć!!!

Pocket Rocket
01-04-2003, 17:33
A???
Jel vam se sviđa???
Ovo je slikano u 1. mjesecu.Tu još nema bijele žmigavce i kromirani znak na maski...
Čim sredim ovo kaj ima,stižu nove slike!!!

ma da!
01-04-2003, 17:39
da bas mi se svidja slika s tvog desktopa! :)) :)) :)) smart thinking-ericsson! :))

Pocket Rocket
01-04-2003, 17:57
http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=showMyPhoto&albumID=68287991&photoID=68288085&security=tWNXXi

Pocket Rocket
01-04-2003, 18:17
http://community.webshots.com/sym/image5/8/80/85/68288085tWNXXi_ph.jpg

Pocket Rocket
01-04-2003, 22:45
http://community.webshots.com/sym/image5/8/80/85/68288085tWNXXi_ph.jpg

Pocket Rocket
02-04-2003, 18:21
Neki ljudi mi kažu da vide slike, ja ne, ni masu onih koji idu preko HiNeta!!!
O čem se tu radi???
:smile10:

INTERCEPTOR
02-04-2003, 22:41
Meni se ne sviđa taj natpis turbo i ta rešetkasta maska. Ona druga mi ej puno bolja. Inače auto je za 5. Ovako izgleda da ne treba niš na njemu raditi. Pa nije tako u k.. da moraš raditi project car od njega.

Pocket Rocket
03-04-2003, 00:55
Ma, to ti je moja želja.Čuj, ova maska mu omogućava puno bolje hlađenje,a ja ju nisam htio dirati pošto je auto u cijelosti originalan(osim felgi i tak to).Natpis TURBO je fora sa legendarnog modela TURBO MAXI 2, pa mu nisam odolio, a i ljudi više bježe u desnu traku kad ga ugledaju u retrovizoru.
Drago mi je da ti se sviđa.HVALA!!!
:smile20:

turbolimac
03-04-2003, 16:57
dok sam vozio petardu s ispuhom ispod vratiju, ljudi su znali skakat u stranu kad bi prolazili na punom gasu.... :) :) :)

hej, ni ja ne vidim slike....

uostalom kak ih stavljas gore....?

S16
03-04-2003, 19:41
Ja ne vidin slike, a sad san na Iskonu. Ni na HiNetu :smile10: Čudno...

S V T
03-04-2003, 22:40
evo ja upravo vidio sliku od gtt-a! strava je samo ono turbo na haubi mi nekako seljački izgleda, bez uvrede pocket, slika je svejedno dobila mjesto na hdd-u sa ostalim zvjerima! :)) <br><hr><font face="Impact" size="+1" color="blue">COSWORTH RACING</font>

ma da!
03-04-2003, 22:52
vec kad kazes da rulja bjezi u desnu stranu kad vidi turbo onda si barem mogao tu smijuriju naopacke zaljepit ko na ambulantim kolima pa da u retrovizoru pise kak spada! :o :o :o :))

OS-300
03-04-2003, 22:57
:)) :)) :))

CLIO SPORT
03-04-2003, 23:37
:o :o :o MA DA, ova ti je dobra! :o :o :o :o

Pocket Rocket
03-04-2003, 23:41
CLIO, mislim da te linčuju na drugom forumu!
Šalim se, kako si frende???
Upravo sam imao ljuti dvoboj sa Alfom 164 V6 TURBO...I izašao kao pobjednik!!!
:)) :)) :))

Girrari
03-04-2003, 23:52
Pocket, dolaziš sutra?

Ako opet uletiš u dvoboj sa tamnoplavom Alfom 164 2.0 V6 TB i regama ZG-300-ZG, radije odmah odustani. Ne bum skužil da si ti, a u tom autu ili pobjeđujem ili ubijam; milosti nema!!! :)) <br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Girrari
03-04-2003, 23:53
Daj odi na MSN! Nađi me pod Girrari@hotmail.com.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Pocket Rocket
03-04-2003, 23:54
Girrari, nikad ne odustajem...Makar ostavio gume na koncima,izgubio 6 vozačkih, kratio put preko podhodnika i išao drugi dan na izmjenu lamele i reparaturu turbine.Ali predat se???
NIKADA!!!I uvijek upali!!!
:smile16: :smile16: :smile16:

Girrari
03-04-2003, 23:56
He, he to je i moj moto, pa čak i onda kad sam u Puntu.

Upali MSN!!!<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Pocket Rocket
04-04-2003, 00:51
Girrari, pošalji broj moba na email!
Pukla mi je veza.sad idem spat!!!
BOK!!!
CLIO SPORT, čujemo se sutra!!!Ma ajmo u tu opatiju, makar kavu ××××nu popit!!!
BOK!!!

Pocket Rocket
04-04-2003, 12:07
Danas sam bio kod par limarskih radnji da pitam za neke stvari, da mi spuste haubu preko svjetla i to sve skup polakiraju!Ne bi vjerovali kolike su razlike u cijeni!!!
Kod jednog je cifra bila čak 900kn više!!!
:o :o :o
I nevjerojatno, svi ti limari su totalne seljačine bez zuba, ne znaju razgovarat, neuredni, sve skupa grozno!
Nemam pojma kaj da radim...

Pocket Rocket
04-04-2003, 12:10
ma da!, da mi je vidjeti koju ti SMIJURIJU od auta voziš.Sigurno švabu!
Nevjerojatno!!!Smijuriju...
:smile09: :smile09: :smile09:

heheeh
04-04-2003, 16:28
nikad ne odustajem, bože idiota. :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08:

R5 GT
04-04-2003, 16:48
Sehr Schoen!
Aber, lijepše bi ti bilo da makneš rešetkastu masku i staviš neku mrežicu ili nešto iskombiniraš. :smile16:
Inače ne kužim one koji kažu da su ti autu stare kante.Prije bi rekao za neki bmw ili merđu iz te god. da je dstara kanta! :smile09:

Pocket Rocket
04-04-2003, 17:14
Stare krame???Hahaha!!!
To su stare zvijeri, a ne krame!!!
:)) :)) :))

ma da!
04-04-2003, 21:31
kaj se pjenis pocket?
........................

ECNALUBMA

:)) :)) :))

R5 GT
05-04-2003, 00:21
Pocket,gle jel loše kad svaki dan motor tjeraš u velike okretaje???

Pocket Rocket
05-04-2003, 02:16
R5, naravno da je...Ali kako se uzme.Ako redovito mijenjaš ulje, filtere i ako ga ne tjeraš u crveno stalno, nije baš...Zavisi o načinu vožnje.Ti možeš zaklati motor ako ga voziš na ful niskim okretajima...Kužiš?
Vrtiš ga propisno,4,500-5000 u/min i sve je OK.Samo ga nemoj prek 2,2500u/min dok je hladan.I sve bu OK!!!
:) :) :)
Pa ipak je to RENAULT!!!

CLIO SPORT
05-04-2003, 10:11
ovisi i o okretnom momentu......ako ga razvije na visim okretajima onda ga vrti,ako ne, jeb ga! :o :o :o :o

OS-300
05-04-2003, 11:14
Evo nešto i za R5 fanove... :) :)

http://www.sk-tuning.de/web/shop/images/photos/tachor5gtt.jpg

R5 GT
05-04-2003, 15:54
Pa on tek u višim okretajima povuče ko da ima turbinu,al ju nema.
×××× me to što nemam br.okretaja.
Jel zna možda netko gdje ga mogu nabavit pa da ga stavim negdje sa strane??

R5 GT
05-04-2003, 15:58
E da, ja sam danas vozio bez filtera al isti je ×××××....
Niš posebno!Zašto? :smile13:

Dom-Dom
05-04-2003, 19:24
R5 ja neznam kaj si ti očekivao od tog filtera???????? :smile18:

R5 GT
05-04-2003, 19:36
Nisam ja mislio da će mi auto letiti!
Al mislio sam da će mu zvuk bit bolji,ma da i je malo drugačiji. :smile14:

Pocket Rocket
05-04-2003, 20:18
R5 GT, mislim da sam ti napisao, da ako skineš filter da ti se neće ništa promijeniti, jer koliko sam shvatio, nemaš injection.Imaš frgulju, pa nemaš klapnu koja otvara i daje zrak.Auto bi ti puno bolje primio gas i krenuo bolje iz niskih okretaja...
Ali, ne uzbuđuj se...Ima trikova kako biti brži..Kupi GT TURBO!!!! :))
Šalim se, sve se da napraviti, a na tim starijim autima za malo novca.Turnić?Može se staviti, mislim da ti ga ja mogu nabaviti od R5 Saga...Malo je jebada ga spojiti, ali, velim, sve se da.
Napiši mi koju peticu točno imaš.
POZDRAV!!!

OS-300, ovi instrumenti su do bola dobri!!!Sviđa mi se ovaj instrument za TURBO!!!××××n je!!!
:) :) :)

R5 GT
06-04-2003, 14:18
Pocket,daj mail pa ču ti se javit.
Imam dupli karb. i kad daš gas do kraja i onaj drugi se otvori te tako brže ubrza.
A za drugo se čujemo preko maila

INTERCEPTOR
06-04-2003, 14:45
Pa ja sam skinuo filter i kompletni auspuh i katalizator, samo kolektor je ostao :)) :)) :)) I nisam osjetio neku veliku razliku. Mini 63 ks inection.

R5 GT
06-04-2003, 16:21
Pocket,ono što si rekao za rupe i bormašinu, ne kužikm šta time misliš?? :smile12:
daj pojasni malo i kakav efekt se dobije?
I da, šta je to bormašina??

Girrari
06-04-2003, 16:45
Bormašina=bušilica.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>