PDA

Pogledaj cijelu verziju : Fiat Punto ili Opel Corsa



Armand
05-03-2003, 11:48
Šta je bolji izbor za kupnju?http://www.vidi.hr/perlforum/gfx/smile06.gif

CLIO SPORT
05-03-2003, 11:55
moj prijedlog: definitivno PUNTO!
odi na test voznju pa sam vidi zasto!!!(to ces vidjeti kod 2-3 saltanja)

Turbodizl
05-03-2003, 12:01
Mma kakav punto italijanski poluproizvod. ne ide kako spada i ne drži u krivini. Sem ima nekvaliteten materijala i voda mu ulazi u kabinu. Plastika je loša i škriplje, N emože mnogo da tegli zbog manjeg obujma. Nije to dorbo zato fijat i propane. Corsa je mnogo lepša, brža i nemačka su to kola, kvalitet. Opel je prava mera za maldog čoveka. Ja sam gledo da uzmem astru karavan mesto golfa varianta. Al mislim da je golf bolji i sad sam uveren uto. Uzmi i u obzir i novog pola. To su odlična kola posebno sa sdi ili tdi mašino. Ne troši a ide. Odlično auto.

Fuck Opel
05-03-2003, 15:36
Dizlo govno jedno ljudsko , ma koja Corsa , pa to je govno od auta kakvog nema , ××××× ti materina blesava.Smrdljvci švabe čak i dizajn od Fiata kradu , mamu vam ××××× žutokljunastu.Crkni više, gnoju jedan.

mc
05-03-2003, 15:55
Da sam na tvom mjestu, bez razmisljanja bi uzeo Punto. Tocno ti kaze Clio Sport - mjenjaci su lagano koma. Imam poznanika koji ima Opel servis i kaze da se ove nove Corse kvare kao lude, a njemu posao cvjeta zahvaljujuci tome...
Mislim da je Punto medju najboljima u toj klasi i po toj cijeni...

Fabia SDI Elegance.
05-03-2003, 16:15
Ma sramota je i da pitas, kako ti padn ena pamet da kupis italijanskog poluproizvoda, procitaj testove, kako prolazi Punto a kako Corsa, pogledaj cjenovnik, najskuplji Punto kosta 122 700 kuna a najskuplja Corsa 117 128 1to 1.8 sa 126 ks GSI. Pa naj jeftini Punto kosta 64 125 kuna a naj jeftina Corsa kosta 65 225 kuna. Znaj da Corsa je Njemacka i nije poluproizvod kao Punto, Fiat propadne a Opel ide prama gore. On ti prica dobro za Punta za to sto ga ima a ja i T-IE nejmamo ni Punta ni Corsu tako da definitivno CORSA!!!

ico
05-03-2003, 19:16
opel - je nijemac ali je smeće!
punto možda nije oličenje kvalitete ali je bolji od corse no sve je stvar tko šta voli

pastuh
05-03-2003, 20:08
Drage moje neznalice!

Pa zar zaista mislite da se corsa za naše tržište proizvodi u Njemačkoj.
Živim u blizini graničnog prijelaza sa Mađarskom i svako malo prođe transport corsi.

Ni o puntu nemam neko mišljenje, ali bar je sad na akciji jeftiniji od corse.

HGT
05-03-2003, 20:15
Fabia sdi, a da pogledaš opremu od ta dva auta pa ćeš vidjeti zašto je takva razlika u cijeni. Dovoljno je da vidim kako u Comfort opremi u Corsi su prozori na "palentu". Definitivno Punto.

Fabia SDI Elegance.
05-03-2003, 20:18
Corsa za Hrvatsko trziste se proizvodi u Poljskoj ali djelovi se proizvode u Njemackoj ali ti se samo preklapa. :smile08: :smile08: :smile08: :smile08:

Fabia SDI Elegance.
05-03-2003, 20:27
HGT,,,,,,,dali kupis auto za tu opremu ili za kvalitet, stabilnost, ako to Corsa a daleko od nje ni Punto to ni ne sanja!!!

HGT_
05-03-2003, 20:45
Fabia, imam Punta i nije velika razlika od Corse, ali je dizajn ljepši, plastika mi je u dvije boje imam više opreme od Corse koja je skuplja od moga Punta, sicevi u Corsi su kao od drva, ama baš ništa ne drže u zavoju kao drvene klupe, puno se bolje Punto ponaša u vožnji, servis mi je jeftiniji...

italiano
05-03-2003, 20:50
DEFINITIVNO PUNTO.MISLIM DA JE PUNO BOLJI OD CORSE A TO SE VIDI I PO PRODAJI PUNTA. :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Girrari
05-03-2003, 20:59
Stabilnost Corse??? Pa s kim se ja ovdje razgovaram!!!??? Čovječe, jesi ti vozio taj auto???? :smile11: :smile09: Bože blagi, pa ovo nije normalno. Taj auto tako pliva u zavojima da se držiš zubima za zrak i moliš Boga da izađeš živ. Strašno!!! Punto je prema njemu ××××ni Ferrari kaj se držanja ceste tiće. Isuse, kaj ovdje neću čut!? :smile09:

Ma_BRAVO
05-03-2003, 21:24
želiš li i hrđu kao serijsku opremu, onda svakako kupi corsu.

quake
05-03-2003, 21:50
Kupi ti sebi fabiu pa ce te faiba sdi obozavati i reci ti kako si najbolji covjek na svijetu.

Partizan
06-03-2003, 00:19
Turbodizel ne kenjaj, ako ovako pricas vidi se da nikada nisi sjedio u Puntu , novi Punto je tvrdje podesen ali zato savrseno drzi u krivinama. I Punto nije talijanski poluproizvod, on je jedini Fiat sto se proizvodi samo i iskljucivo u Italiji. O izboru neka covek sam odluci ali lazi mu ne trebaju. Pozdrav

DA SE UKLJUČIM...
06-03-2003, 00:57
Ako je pitanje za ovu temu ozbiljno, ozbiljno odgovaram. Punto nema hrđe, malo troši, ne kvari se, najbolji je na crash testu od malih auta, održavanje je vrlo jeftino, najprostraniji je u klasi. Fiat je dostigao savršenstvo jednostavnosti u malim autima. Ostali ga mogu samo kopirati. Zapamti najjednostavnija rješenja su najbolja. Kada zaradiš brdo love komliciraj si život sa skupim autima, skupim ×××××ma, velebnim kućama itd.
O novoj Corsi ne znam puno ali to nisu isti auti kao s početka 90-tih osim dakako imena koje vara obične smrtnike. Vjeruj mi jer radim u reklamnim agencijama po gradu i zaključak je da REKLAMA STVARA POTREBU!
Razmisli na osnovu činjenica. Ne slušaj ×××××ne da Fiat ne valja. Neki možda i nisu valjali, ali tu nisu sigurno Punto, Marea koliko ja znam.

E, sad Corsa... Dobar prijatelj, (priča iz prve ruke) dobio kao vjenčani poklon od staroga novu corsu, metalik zelena, oprema "0", benzinac onaj s tri cilindra,četvera vrata, 98 godina pa vidi koji je to model,koliko se sjećam imala je plastične branike. Prvih godinu dana sve OK i ko u priči kad je počelo s kvarovima kaže mi da su ga svi zaposleni u servisu znali. Prije dvije godine u ljeto netom prije godišnjeg odmora bio sam kod njega i priča mi cijelu ovu priču u detalje i da mu se auto već oko mjesec dana gasi na semaforu, platio dvaput servis, drugi put kaže izmjenili plastični usisnik za zrak, on mi ju je opisao kao citiram" plastičnu tubu" koja je došla nešto preko 2000 kuna i auto se opet gasi. Čovjeku je nastup pred ljudima prilično mlak pa se nije bunio kako bi to učinio ja recimo. Bilo mi ga je žao jer se uopće ne razumije u aute, i ne zna koliki su ovi ×××××i na sevisu da mu izvlače pare sve dok ne odlučiš prestati biti idiot. Za kraj mi kaže da mu se auto gasi sada i u toku vožnje... i kako ne zna kako će na more. eto bilo je iskreno i u najboljoj namjeri. Možda je nova Corsa OK, ali ja se ne bi kockao dok se oni ne nauče raditi kako spada.Razmisli i o Yarisu čuo sam da je dobar, ali auto kada kupiš troši i osim benzina na dijelove... il se kvari il se sudara, uvijek nešto. Oatalo u toj klasi ne gledaj. Možda 206, namam nikakve informacije.Polu i novoj Fiesti treba tri radna sata da promijene žarulju na prednjem faru... katastrofa.

VR6
06-03-2003, 01:10
"ne kvari se"
Po statistikama medju najgorima u klasi.

"najbolji je na crash testu od malih auta"
Netacno.

Dalje ne treba...

Andre
06-03-2003, 02:20
DA SE UKLJUCIM-preporuci prijatelju da si testira komjuter na Corsi,zna radit tone razlicitih problema(i to bez obzira koji je proizvodjac)
A sto se izbora tice,u Corsi su materijali kvalitetniji,dizeli losiji,dok je kod Punta obrnuto!Velicina im je tu negdje,samo sto je Punto jeftiniji,kao i oprema,pa mu to daje blagu prednost!Njegoov odmak ce biti jos malo veci za par mjeseci kada dolazi njegov facelifting,sa kvalitetnijim materijalima,dodatnim novim motorima.
S druge strane,racunaj na malo veci pad vrijednosti Punta naspram Corse,kao polovnih naravno :)

Fabia SDI Elegance.
06-03-2003, 02:47
Kako je Punto straga, imali mjesta, sali lulja, kako drzi krivine, kao buci u visim okretajima.....to treba sve da pisate........
Kako kod Corse je skuplja dodatna oprema ali nazalost hrdja dolazi u serijskoj opremi, kakav je mjenjac, sjedala, comfor, stabilnost ali u krivinama je bolji Punto i tako dalje.... :smile08: :smile08: :smile08:

ico
06-03-2003, 07:17
ako već želiš voziti njemački auto kupi onda POLO!
pa ćeš imat pravi auto,
svi ovi kaj furaju opel u biti su jadnici koji bi htjeli imat Volkswagen a nemaju dovoljno love!

corsa nije dovoljno dobar auto za tu lovu a servis mu je katastrofa skup!

Extreme
06-03-2003, 08:41
Ja nisam neki ljubitelj talijaskih auta, ali u ovom slučaju definitivno je bolji Punto!
Corsa je njemačko smeće koji definitivno ne vrijedi cijene koju košta. Osim toga Opel je po kvaliteti najgori od njemaca, a rugobe koje u zadnje vrijeme izbacuje (Vectra) nisu vrijedne komentara. :smile09:

passenger57
07-03-2003, 00:55
Pamet u glavu i Punto.

Turbodizl ti se opet izgleda salis!

OS-PUNTO
07-03-2003, 09:47
U ovom slucaju definitivno Punto.VR&,ovo ponavljam vec barem 3 puta da statistike o kvarljivosti se odnose na prvu generaciju Punta.Za novog ces tek cuti,ali to sve uzimam sa rezervom jer ih rade nijemci koji bas nisu olicenje nekog postenja. ;)
Punto je vjerojatno najbolji FIAT-ov proizvod,moj do sada nije imao nikakvih problema,a skupio je vec solidan broj kilometara.