PDA

Pogledaj cijelu verziju : Golf 3 variant Turbodizl



Turbodizl
05-03-2003, 01:58
Eto takva kola ja vozim. Moj je tamno plavi. Ima 200 iljada kilometara i ide brez greške. Metnuo sam mu gume 225 sa 45 i sad ide brže i bolje kroz krivine. Nisam merio max. brzinu al mislim da je veća., Pošto kad je širi kotač auto ide brže a kad je tanji pomanje, i metnuo sam mu sprijeda spoiler. A da ga vidite pali bi na guzcu. Ima velike otvore za zrak. Sad se unutra boljhe ladi po leti kad je sparina. Jedino zimi moram da začepim s unutarnje strane sa folija koju pofarbam u crno, da se ne vidi. Inače svaku sedmicu teglim s njim po 2 krmka. Isto tako plastika unutra je mnogo kvalitetna i praktično može da se opere mini vashom. Ko to može da uradi na fiat ili alfi. Niko. Vi vozite kosilice a ja imam prava kola, koja će još dugo da teraju a pičiči da padaju. I tu se nešto vežete za neko alfino vešanje, ko mcferson, ovo ono multilin. Da znate da će novi golf 5 imati vešanje multilin na sva 4 točka. Kaće alfa i fiat da to urade. Novi golf će biti kralj i biti će bolji i od svih alfi što talijani urade.

Moj ima motor 1900 kubika. i to ide ko zmaj. Ima i turbodizl sistem. To ide bolje. To nije isto ko običan dizl. Jer se tera više vazduha u mašinu i onda dejstvoom toga manje goriva ide i zato turbodilz manje troši. Al i ide mnogo brže sem običan dizl jer se tera više zraka. Ja ga svaki mesec pošpricam sa vd 40 pošto ovde ima dosta vlage al ne smeta to njemu. Ulje menjam svakih 30000 i to ina delta5. To je odlično ulje i ima 5 zvezdica. A ova druga kolko vidim nemaju ni jednu. Možda je to samo ukras ne znam. Al znam da se odmah lepo zacrni što je jako dobro. Neki kaži da treba da bude žuto. Pa imam ulje od masline žuto. Ulje za mašinu mora da bude crno. Pa gde ste na filmu videli da je ulje žuto. Uvek je crno. Mislim da ne treba da ulazim rasprave detalioznije o ulju. Mislim da ne treba ni da se menja ulje tako često, al ja ga menjam. Uredno troši do litar i po na 1000 kilometara što je sasma uredu. Saću da stavim sportski volan od golfa 1 gti. To je pravi volan, moj mi se ne sviđa, al ne paše sportskom izgledu auta.

Evo došo je dasa, moram sad da idem. Mislim da ovde ima pametnih ljudi koji razumeju što to ja pričam, i da će me podržati i da osnujemo volcwagen temu koja će da kolje ovu alfu i fiate i renoe... itd.

VR6 javi mi se na mail da se dogovorimo za okupljanje. Čini mi se dasmo blizu.

merisićturbo(a)yahoo.com

Fabia SDI.
05-03-2003, 02:01
znaci 200 000 km. Dobar je VW a ne kao ××××ni Fiat sa svojim vozacima ha ha ha

600
05-03-2003, 10:15
...a kupio si ga od novaca teško zarađenih na Baušteli u blizini Minkena...
:)) :)) :))

Fuck VW
05-03-2003, 11:10
Ma koji Minken , taj dalje od Prijedora nije vidio svijeta. :))

??
05-03-2003, 18:36
isus ti mater, nema lijeka za ovoga, bila mi je dovoljna prve rečenica, seljačina kojeg opere truli regata iz 1987 riješi svoje frustracije, dečec koji idiot ti je savjetovao fenomenalan izbor guma, što nisi stavio 305 kretenu blesavi pička li ti materina šugava koja te izkotila :smile06:

xs SAAB
05-03-2003, 19:55
Sljacino cuvaj bolje ovce nago sto pricas o autima

Turbodizl
19-03-2003, 17:01
Ma štas vi bunite neki dan čitam novine i tako kažu da se nove alfe kvarle nevaljadi ništa. troše uljnu tekučinu na litar na 1000 km. Pa to loše

Fabia SDI Elegance.
19-03-2003, 18:19
Pa dobri su ti motori ali u Golf 3, hrdja se pojavljuje kao kod Kadetta, ima moj frend pa znam i sto se tice amortizacije 2 od mogucih 5!!!
Fabia SDI, 2 smo jel???

Fabia SDI Elegance.
19-03-2003, 18:22
ha ha ha, kako moze trojka da prevali 30 000 km sa Ina 5???
Cista laz!!!

GDT
21-03-2003, 16:00
ja sam kupijo golf3 tdi limuzinu i htijo bih je sredit i ugradit joj svijetla od golfa4 i neke felme sa sirokim gumama ali nebih stavljao nista preko 235-16 jer sam cuo da moze stetit autu golf varijanta je dobar izbor samo mi je izgled malo losiji od golfa limuzine ali je prakticniji sigurno

600
21-03-2003, 19:45
Opet debili! :smile09: