PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mazda opet kopira alfu



INTCP log dead
04-03-2003, 20:38
http://www.autoweek.com/specials/2003_geneva/mazda/mx-sportiv_i02.jpg

Počelo je s ventilaciojom. Sad je i instrument ploča. Nemojte molim cas srat sad. Očogledno je i općepoznato da su japanci ne samo u auto industriji negi i u ostaloj plagijatori. Čekeju i proučavaju kako koji proizvod prolazi na tržištu. Ako je dobar iz njega kopiraju neke stvari, iz nekog drugog druge i naprave svoj proizvod pun kopija i ponude ga po nižoj cijeni i boljoj kvaliteteti. Nemojte mi sad srat da ××××m jer je cura pisala seminar o tome.

600
04-03-2003, 20:43
Gamad plagijatorska! :smile09:

INTCP log dead
04-03-2003, 20:54
BTW ta mazda 3 i nije nki bog zna šta, posebice bočna linija. Nem ašanse da će izgledom nadmašiti 147. Viva Alfa. :)) :)) :)) :))

http://www.hoot-uk.com/content/launch_pad/archive/alfa_romeo/147/ALFA_01022001_5.jpg

Girrari
04-03-2003, 20:57
Da, ovo s vuricama im nije trebalo...

Mazdohist
04-03-2003, 21:26
Naravno, javljam se.
3-icine ćukice su skinute sa RX-8 koja je još kao prototip imala takve, dakle prije 147.
A ako tu i tamo kopira Alfu to joj može biti samo za pohvalu.
Ljubomornici jedni! :)) :)) :))

KOMENTAR!!!
04-03-2003, 21:30
...TU I TAMO KOPIRA ALFU... REKAO BIH VIŠE TU NEGO TAMO... SADA SI I SAM PRIZNAO!!! MARŠ S MAZDOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!! :smile09:

Mazda3/
04-03-2003, 21:48
Ta instrumentna ploca dolazi iz RX-8.
Kao da je okrugla instrumentna ploca alfin (tm)......

zonta
04-03-2003, 22:12
može bit da se nešto slično već pojavilo, ali baš ovkav oblik i baš sada kad Mazda želi postati sportska marka.................malo mi je sumnjivo
btw- ona "avionska" ručna (u obliku slova U) iz Meganea, jel istina da je bila takva i u AR 75 ??
Opet kopiranje ??
Majku im neorginalnu :)) :))

Club Italia
04-03-2003, 22:48
istina zonta, bila je u 75-ici!

Mazda3/
04-03-2003, 22:58
Nije moze biti nego se je vec pojavilo i to u mazdi rx-8 :)
Mazda je jedno vrijeme i bila sportska marka, sada se samo vraca na "cestu".

Girrari
04-03-2003, 23:24
Modeli namjenjeni europskom tržištu kod japanaca su uvijek bili plagijati detalja i linija europskih automobila. Tako je u časopisu Al volante iz 2. mjeseca ove godine u članku "Perche mancha la creativita?" skinuto par japanskih automobila te su njihove linije i detalji uspoređeni sa europskim autima. Kad to vidite, onda skužite da su plagijati 100%.

Takav pristup ipak ima prođu jer samo se mi "fanatici" bavimo time kaj je skinuto s kojeg europljana dok normalni ljudi vide nešto poznato, nešto na što su naviknuti i to ima se automatski sviđa. Oni si ne postavljaju pitanje "gdje sam to prije vidio?". Osim toga, takve ljude ne zanima da li je nešto kopija ili ne, jer bitno je da dobro izgleda, a još bitnije da traje 100 godina i troši kao upaljač.


To kaj velite da je kokpit u Mazdi 3, zapravo sljednik onoga u RX-8 je vjerojatno istina, ali mene zanima kako je onda nastao onaj u RX-8. Koliko ja znam, taj je kokpit bio dizajnerski modificiran, a prvotna verzija iz 2001. (Alfa 147 je bila u prodaji) izgledala je ovako:
http://www.velocityphotos.com//images/stk/2001/mz2001rx8concept02.jpg

INTCP log dead
04-03-2003, 23:30
Pa koji je ovo sad k...? Ovaj volan je jednak kao na Puntu sporting i hgt :smile10: :smile10: :smile10: :smile11: :smile11: :smile11: A poglećte i te okrugle otvore za zrak :smile11: :smile11: :smile11: :smile11:

600
04-03-2003, 23:32
Baš su jadni ti Japaneri, mislim svaka im čast na nekim modelima i nekim vrhunskim tehnologijama, ali ovo je zbilja previše! :( :smile09:

zonta
04-03-2003, 23:58
Ovako, svi vi branitelji Mazde, uopće se ne radi o tome što auto ima okrugle pokazivače nego je problem u njihovom rasporedu i ukomponiranosti u kokpit, a koji je doslovno skinut s Alfe.
A volio bi i da mi onaj objasni koji su to bili Mazdini sportski uspjesi i kada je to ona radila sportske aute kojima se sada vraća (mislim kada im je cijela gama bila sportska, a ne samo pojedinačni modeli).
Priznajem da nisam baš poznavatelj Mazdine povijesti pa mi je možda nešto promaknulo. :smile08:

Mazda3/
04-03-2003, 23:59
2001. je izmjenjen samo vanjski izgled.
Kasnije ni interirjer nije ostao isti. Malo je bio izmjenjen.
Eh ITA magazin... Ma nebi komentirao talijane :)
A sto je to tu previse? Svi su se priljepili za taj sat, kao da je bas alfin (tm). Tesko je u auto industriji govoriti o plagijatima, jer onda ispada da je gotovo cijela automobilska industrija "plagijat".

Girrari
05-03-2003, 00:05
Nabili su centralni sat tako da sad instrumenti izgledaju identično kao i na 147-ici.

To je teško kopiranje. Nešto ako onaj Golf sa haubom i maskom od BMW Compacta. Grozno i beskrupulozno.

Nixon R18
05-03-2003, 00:21
Ma koji ste vi idoti, svi oni kopiraju stare europljane, . Evo vidite sad već svi stavljaju okrugle kotače koji služe kao sredstvo s kojim se auto kreće. A jasno je ko je to izmislil. Europljani su izmislili kotač . Mater im plagijatorka. Neki narajcani Alfist sad če reći da je Alfa izmislila i kotač.
:)) ;) :smile06: :smile07: :smile08: :smile09: :smile10: :smile11: :) :(

Mazdohist
05-03-2003, 00:33
Dođe mi da zaprostačim! :smile09:
Ali .... kao što več prije negdje napisoh, jasna mi je ljubomora tzv. alfista kada netko napravi auto za koji masa ljudi kažu, napišu da je najljepši u klasi (Mazda 6).
Hehe, nije da kurim ali ovo vas peče. :smile06:
Zonta, ´91 Mazda je pobijedila u 24 sata Le Mansa. Sportske modele je uvijek imala u ponudi, od Cosma preko raznih RX-modela (Nađi ih u temi Mazda). U novije doba što bi rekli na Xedos 6? Ako je 6-ica kopija 156, onda je 156 kopija toga modela. Hehe, jel peče?
Stara 323F (sa flip-flop svjetlima) kada se pojavila bila je pravo osvježenje u klasi sa svojim sportskim lookom. Njen nasljednik i danas izgleda vrlo dobro svojom coupe siluetom. Aktualna generacija se malo izgubila ali nasljednik se vraća u velikom stilu.
A gdje je još legendarna MX-5, RX-7, ...

Japanci tim modelima žele prigrabiti europske kupce, to je jasno.
Kako onda da nema europskih detalja? Pa mora ih biti i namjerno ih stavljaju.
Pa i sam dizajner nove Toyote Avensis je rekao da im je inspiracija bila nova Vectra i Passat!

INTCP log dead
05-03-2003, 00:37
To su pojednici mazdohist- POJEDINCI kakve ima svaki proizvođač osim hyundaja jaja i sličnih govana.

Turbodizl
05-03-2003, 01:01
Ma štas posvadište oko da va goovna. Nevaljadu nit jedan ni drugi. Pa na što to liči. Sda će da dođe golf 5 koji će da ima multink vešanje na sv 4 točka. Ne znaju talijani nit japanci da prave takoi dobra kola ko njemci. Oni su kraljevi, i nikad neće da naprave kola loša kao što pravi fijat i alfa. Ma kakva mazda i nisan. To su japanska nekvalitetna vozila koja se kvare. Najbolji je golf. Da vi vidite mog golfa. 200000 bez kvara i sipam lož ulje ide ko zmaj. Savršen za moj poso. S njime sam ja glavni u svom kraju. Da vidite kako pičiči padaju na kolenca, jao dragi moji pa vi ne znate što je život. Žalim vas. Žalim. Trebate ponovo da se obrazujete i da vas neko poduči šta su prava kola. Da ste pravi dase sada bite jebavali kaoija. Moj golf 3 variant savršeno vozilo za rad i suživot sa povremenom družicom... Moe da se bunker opere mini vashem bez da bude pšroblema s elektrikom nit da žarulje stradavaju, a kad padne jača kiša ili ne daj bože grad ima da svaki fiat i alfa poplave i pocrkava elektrika i žarulje. Moj je prijatelj imao alfu 33 dizl i to ne ide. Sipao je lož ulje i po mojoj preporuci kad nije bilo dobrog goriva na crpkama i plavu naftu jer je i ja sipam i ide bez problema. Odma mu je auto stao i morao je da radi generalnu na motoru. Eto vidite kakva su italijanska kola. Ne može da izdrži 300 00 bez izmene ulja ko moj golf.

dorfmeister
05-03-2003, 09:48
kakav legendarni mx-5. taj auto je napravljen po uzoru na spider-a. prekopaj malo po netu pa ces vidjet. alfin spider je ostao sam nakon borbi s mg-om, fiatom spider, triumphom i slicno pa je mazda napravila kopiju i to doduse dobru i uspjesnu. alfin spider se tokom godina nije puno mijenjao jer je bio superiorniji od ostalih (imam par testova koji to dokazuju) ali su ipak prosle godine i dosao je fiat s krivom politikom tako da je i ta legenda ugasla.

mc
05-03-2003, 10:40
Shvacam zasto ljubitelje Alfi smeta sto Mazda kopira neke detalje s Alfi - mozda bi i mene smetalo da imam jednu pred kucom.
Medjutim, ovako se savrseno uklapam u ono sto je napisao Girarri: "Osim toga, takve ljude ne zanima da li je nešto kopija ili ne, jer bitno je da dobro izgleda, a još bitnije da traje 100 godina i troši kao upaljač." i samim tim svrstavam u potencijalne kupce Mazde 3 bez imalo griznje savjesti sto je neke stvari kopirala od Alfe.

Mazdohist
05-03-2003, 11:06
dorfmeister, vidim još si jedan "pametnjaković" koji okreče, zanemaruje činjenice, ali koliko god to radio, činjenica ostaje činjenica. (tko sad pametuje ;) )
MX-5 je kopija starog Lotusovog Elana, nema veze sa Alfom Spider, osim što je ta klasa.
Do danas je proizvedena u oko 600 000!!! komada. Po svijetu ima stotine Miatinih (MX-5) klubova. I ti si se sad našao reći "koja legendarna MX-5".
Strašno

Mazda3/
05-03-2003, 11:40
INTCP kakvi pojedinci, pa tko jos od proizvodjaca radi rotary motore? Odgovor: nitko :) To su za mene unikatni primjeri :) Dobro radio je NSU ali je propao.
Girrari pa rekao sam ti da je od onog modela od kojeg si stavio unutrasnjost promjenjen samo vanjski izgled.Unutrasnjost je ostala ista kao sto je bila kada su prvi put predstavili na sajmu u japanu. I kako tebi iz tog koncepta izgleda kao alfa 147 instrumentacija? Nije ni priblizno 147 instrumentaciji koja je puno manja i smjestena jako duboko. Pa krug je krug, svaki auto ima okrugli pokazivac brzine, dobro ne bas svaki...

zonta
05-03-2003, 13:12
Dobro ti veli INTCP- to su pojedini modeli koji imaju dozu sporta u sebi, ali te pitam kada je Mazda radila SVAKI auto sa sportskim karakteristikama, kao što to radi Alfa.
Gle, ne čini marku sportskom najjači auto kojeg ima u ponudi nego najslabiji (tj. osnovni model).
Mazdi svaka čast na razvoju Wankel motora i ako je već trebala tražiti prepoznatljivost u svijetu mogli su isfurat tehničku inovativnost, nešto kao japanska varijanta Audijevog Vorsprung durch Technik, jer sa sportom mi baš i nemaju veze.
:smile06:

vw-fan
05-03-2003, 13:46
kako mi idete "NA×××××" kad govorite o alfi kao sportskoj marki....pa šta je 147-mica u izvedbi 1.6 sa 105 ili 120 ks sportski auto???!!!je ×××××....pola alfine game su jadni motori,prilično slabi za SPORTSKU marku......priznajem jedino GTA i eventualno selespreed izvedbu jer se ugrađuju motori jači od 150 ks...ali inače pod sportskim autom podrazumijeva se nešto puput ferrarija.....isto tako zaboli me glava kad vidim vaša preseravanja o kopiranju.....××××× ti ja sportsku alfu sa 105 ks kad se s njom može nositi polo sa 100 ks....ma ××××te seeeeeeeeee.....primitivci iskompleksirani.....i kad smo već kod toga,lijepša mi je mazda 6 od alfe 156.......

Mazdohist
05-03-2003, 14:12
... bez teksta .... hehe, dobra mu je ona zadnja rečenica :smile07:

Mazda3/
05-03-2003, 14:24
Mazda ima vecu paletu modela od alfe i zbog toga se naziva "pojedinom"? :)
Nebi sada raspravljao o definiciji sportske marke, nije mi jasna. Za mene je sportska marka npr. lotus :)
vw fan je dobro rekao sto se tice 1.6ts, vidis da nije svaki model sportski. 1.6 je vise: zelim biti sportas, nego pravi sportas :)
Tako da tvrdnja svaki model ne stoji :)

sportaš
05-03-2003, 14:30
Ma o kojem vi to sportu općenito govorite? Koji ste vi kurčevi sportaši? Gomila neiživljene djece koja živi u svojim dječačkim snovima, prekenjatori, šminkeri... Ovo sve o čemu vi pričate nisu sportski auti jer ne služe sportu, već prometanju po običnim cestama za sve ostale smrtnike. Koji ste vi to vozački talenti da vam sekunda više manje do stotke igra veliku ulogu. Nasrali ste govana na ovom forumu da nije istina. Vama ova konfekcija od običnih auta nije dobra, to je za papke, vama trebaju "sportske performanse" - bljuje mi se kada čitam te idiotske postove. Zar mislite da ako kupite "sportsku" Alfu 147 onda vas to automatski čini "sportašima" ili "pilotima" možda - sva sreća da vas ima tolliko, pa automobilska industrija može prodavati "sport" takvim papcima.
Pa jel se može načeti ijedna tema a da se netko ne sjeti uspoređivati "sportske" performanse automobila koji nisu ni za sport ni za sportaše?

Mazda3/
05-03-2003, 15:11
Vjerujem da se vecina nas ovdje slaze kada se govori o sportskoj DEM ;), govorimo o: ferrari, lotus i ostali druzina. No kada treba definirati sport u ovoj nasoj "zemaljskoj" ponudi svatko ima svoje misljenje... Za mene je mazda bila sportska marka koja se vraca na put, dok INTCP-u i zonti to nije.

Dom-Dom
05-03-2003, 15:27
VW - fan iliti Ma da! pokazuje svu svoju nemoč , jad i na kraju jal!
Stari moj uživaj u svom germanskom dvanulčeku, tom klasičnom starom ormaru.

Girrari
05-03-2003, 16:20
Mazda3, ne da mi se sad tražiti slike, pa ih na netu potraži sam. Kada je koncept RX 8 predstavljen imao je 2 okrugla sata na instrument-tabli. Danas RX 8 ima 3 čukice isto kao i Alfa 147.

Girrari
05-03-2003, 16:22
Ma zapravo, budući da ne volim srat bez dokaza, evo ti:

Prvo predstavljanje RX-8
http://www.velocityphotos.com//images/stk/2001/mz2001rx8concept02.jpg


Redizajn unutrašnjosti RX-8
http://us1.webpublications.com.au/static/images/news/aw/maz0211191dmg.jpg


Kao, nisu tražili uzor u Alfi!? Shvatite, japanac za europsko tržište ili je bio grdi ili je bio kopija. Klanjam se njihovoj tehnologiji, pouzdanosti, motorima, ali dizajn im je uvijek bio Ahilova peta.

Mazda3
05-03-2003, 18:22
Girrari evo jedna slika
Mazda rx-7 '93 model za USA(nisam siguran)
http://www.austinev.org/evalbum/260c.jpg
Pogledaj instrumentaciju.
Zar mozda nebi prije bilo da su potrazili uzor u svom starom modelu?
Meni tako izgleda, jednostavno "evolucija" starog modela :)
Gledajuci je izvana(rx-8), mozes li reci da ista kopira?

Evo jos jedne slike iz drugog kuta, malo je mutno...
http://images.cardomain.com/member_img_a/198000-198999/198815_2_full.jpg

ma da!
05-03-2003, 19:46
prosto je zalostan zakljucak do kojeg si dosao dom-dom!vw-fan nije moj nadimak, niti alias,niti svjetonazor! :smile10: :smile10: :smile10:
moram dodati da niti ne citam postove tih kretenskih imena pa me smeta sto me dovodis u vezu s njima! :smile09:

Girrari
05-03-2003, 20:39
Mazda3, ajde budi fer i priznaj da su čukice skinute sa Alfe 147. Ove sa RX-7-ice nemaju veze sa Rx-8-icom jer je jedna centalna, jedna desno i dvije levo te uopće ne strše van. Osim toga, zakaj na prvom predstavljanju RX-8 nisu išli s "evolucijom"???


Bez uvrede, ali ovo mi je fakat smješno; pa slijepac vidi da su čukice na RX-8 (Mazdi 3) koncepcijski bazirane na Alfi 147 (iako je to glupo reći jer su zapravo preslikane) u puno većoj mjeri nego na Mazdi RX-7.


Kaj se tiće vanjskog dizajna, (a i ostatka interijera) dokle moje pamćenje i znanje sežu, nisu nikoga kopirali i na njemu im skidam kapu jer auto fakat krasno zgleda. O motoru ne treba trošiti riječi, 100%-tna fantazija.

Mazda3/
05-03-2003, 20:58
Girrari, ajde stavi, molim te, sliku alfe 147 pa malo usporedjuj. Stavili su slicne i na pravom prestavljanju, samo sto nije toliko strsilo van. Kasnije su dodali digitalni speedo, na jednom mjestu su brojac okretaja i brzinomjer.
Sorry, ali nemogu priznati nesto sto nije tako. Ako bolje pogledas rx-7, ima isto udubljenu plocu, samo nije tako agresivno kao kod rx-8 i alfe.

Mazda3/
05-03-2003, 21:10
Alfa 147
http://www.ricojfdd.net/Alfa%20147_files/image003.jpg
Ovo je najbolje sto sam mogao naci.
rx-7 nema bas tako ali princip je slican, fali joj sredisnji dio. Ovo je puno agresivnije, kod rx-7 nije toliko izbijeno van, bolje reci zbijeno unutra........
.......gledano sa moje strane.... :)

Girrari
05-03-2003, 21:31
Ajmo sad malo lekcije iz dizajna.

Čemu instrumenti aktualnog RX-8
http://us1.webpublications.com.au/static/images/news/aw/maz0211191dmg.jpg
više sliče?


Prvoj verziji RX-8-ice?
http://www.velocityphotos.com//images/stk/2001/mz2001rx8concept02.jpg


RX-7-ici
http://www.austinev.org/evalbum/260c.jpg


Ili Alfi 147?
http://www.147virtualclub.it/photo/davide/Immagine%20004.jpg



Mislim da je to retoričko pitanje. :)

Mazdohist PRAVI
05-03-2003, 21:39
Kopirajući Alfu ,žele od mazde napraviti sportsku marku.Zasada su uspjeli samo u tome da se o mazdi govori kao o neuspjeloj kopiji.

Mazda3/
05-03-2003, 21:51
Ti si u jednom postu spominjao ITA casopis i "skidanje" automobila.
Ajde molim te skini sa alfe ovaj ukras, tj. malo ga odrezi i instrumenti ce stajati kao i kod rx-7 :) Isto to napravi sa rx-8. isti rezultat.
Nece raspored biti isti ali...
Ovo izbocenje je zapravo vise "spojler", ukras, znaci kada netko na auto stavi straznji spojler to je odmah plagijat onog modela kojem je doticni spojler slican? :)

zonta
05-03-2003, 22:15
e ×××× ga, on jednostavno ne želi protvoriti oči i priznati očigledno...........ali nema veze..........vidjet ćemo što će reći Autoklub kad izađe s novom Mazdom 3, ako oni vele da dizajnom podsjeća na Alfu- onda je to kopija i AMEN.
Meni je AK kao sveto pismo.
Pozdrav mazdohisti !

Matija
05-03-2003, 22:18
Kaj ovo stvarno nikoga ne podsjeca na Porscheov kokpit???

Mazda3/
05-03-2003, 22:45
Zonta bolje reci u jednini:oko ne oci ;)
Meni jednostavno izgleda kako sam naveo. Ne radim to iz nikakvog inata ili sto god vec mislite, nego pisem onako kako vidim. Znam da ne djelite misljenje samnom ali nismo svi isti :)

Mazda3/
05-03-2003, 22:47
Matija, a da stavis koju sliku? :)
Vidis da se je sve pretvorilo u foto seansu :)

Girrari
06-03-2003, 00:59
Čuj Mazda3, ja ti više ne znam kaj da ti velim.
Čukice od RX-7 veze nemaju sa ovima u RX-8 i to je valjda svima na forumu jasno osim tebi.

Na RX-7 one uopće ne strše van, nema ih 3 nego 4 i raspored im je potpuno drugačiji. Nadalje, te na RX-7 su ravne i nemaju ove "tunele" kao na RX-8 i Alfi 147. Također, sve one imaju potpuni obrub, a linija kučišta u kojem se nalaze nema veze sa linijom vura.

S druge strane, na RX-8/147, postoje 3 vure smještene u "tunelima" koji strše van. Kučište prati njihovu liniju (kod RX-8 ono je pofarbano u boju karoserije, a kod 147 je kao i ostatak dashboarda). Također, one nemaju potpuni obrub već su linije prekinute (kod 147 prekinuta je linija centralne vure, a kod RX-8 ona je potpuna, a prekinute su linije ovih "sporednih").

Mazdohist
06-03-2003, 02:49
Mazda 3/ ma pusti njih i njihove Alfe.
Vidiš da ne vide dalje od nosa.
Danas tko god napravi nešto slično nekom Alfinom detalju, čista je kopija.
BTW, Mazda 3 je još u studijskom stanju, možda se unutrašnjost i promijeni - nadam se da neće.
Te vaše tvrdnje o kopiranju su več zbilja za smijeh (plač).
Pa gdje ste bili kada sam se u jednoj (pojma više nemam kojoj) temi "razglabao" o dizajnu, kopijama i nekopijama?
Alfa ono, Alfa ovo .... Sva sreća da veliku većinu vas ne smatram ozbiljno. Inače bi mi se Alfa več odavno zgadila.
I još nešto.
Ti što se nazivaš Mazdohistom PRAVIM, konju jedan nepodojeni! Tko to tvrdi da je Mazda ništa drugo nego loša kopija Alfe? Ti, par vas sa ovoga foruma i to je to. Zar misliš da me boli ona stvar što vi ××××te na sličice 147, 156 i onda ××××ckate takve nebuloze!
Ma gdje je ona tema "Debil foruma" ili tako nešto?
Tebi dajem prvu poziciju, seronjo!

Danas sam vidio Mazdu 6 TE, nekakve metalik svjetlo zlatne boje (BJ rega) i po mojem mišljenju najljepši je auto u klasi.

Fabia SDI Elegance.
06-03-2003, 03:03
Ma da, kopijaju, recimo straznja svijetla u Ibizi odnosno u Cordobi, pa straznja svijetla u Mazdu6 pa tako redom kopijaju po nesto od Alfe. :smile08:

Girrari
06-03-2003, 09:38
Mazdohist, do sada sam te smatrao jednim vrlo objektivnim "stanovnikom" ovog foruma, ali čitajući tvoj post u prvom sam trenutku pomislio da ti je netko provalio nick. Nažalost, mislim da se to nije dogodilo.

Znam da mi (osobito neki) Alfisti znamo biti strašno zagriženi i nedokazivi, pa da s takvim ponašanjem iritiramo sve žive na forumu. Ipak, ja se barem trudim biti što objektivniji. Nije mi jasno da nakon one moje foto seanse može postojati još netko ko ne vidi da je riječ o čistoj kopiji. Oni su gotovo doslovno uzeli vure iz 147-ice i metnuli ih u RX-8, a kasnije koncept Mazde3.


Kako bilo, ako vam je tako lakše, ako ne možete prihvatiti neke gole činjenice, onda dobro; ja priznajem da su svi japanci oličenje originalnosti, ljepote, uspješnog dizajna i kaj god želite.
Pitajte samo one koji su bili u Genevi zašto se masa Japanaca nagruva oko europskih prezentacija i koncepata te onda nešto crtkaraju i skiciraju, a kada im se približiš pobjegnu glavom bez obzira.

John - Montgomery,AL
06-03-2003, 11:09
Ma Japanci su ljudi genijalci! Visa rasa, ma kako to odvratno fasisticki zvucalo, ali jesu!
Svaka im dala :))

Mazdohist
06-03-2003, 11:38
E pa kad sam ja objektivan onda me neki s foruma napadaju (čak je bila i posebna tema) da sam BMW-ist, Alfist, Seronjist, Budaloist, Amerikanist, pa čak i (pazi sad) Mazdohist!
Girrari, jasno je da japanci "kradu" ideje europljana. Več sam negdje prije napisao i to nam je valjda svima jasno - tako im se najlakše približiti euro kupcima.
Danas je strašno teško biti originalan i samo rijetkima to uspijeva (Da Silva).
Opet ču ja o kopijama.
OK, urice na RX-8 i Mazdi3 opako liče onima u 147, ali znači li to da če svaki auto u budućnosti koji ima takve (tri izbočene, srednja veća) biti kopija 147?
Isto je to kao da ja sad pametujem kako su npr. urice P206 CC "skinute" sa Mazde MX-5! Ili kako je Toyota Corolla (3 vrata) kopirala stražnji C-nosač sa P307. Onda bi se to isto moglo reći i za Mazdu3. Samo Mazda3 ima takav nosač "skidajući" ga sa RX-8 koja je takav nosač imala još u najranijim fazama, znači prije P307.

Black Knight_
06-03-2003, 17:34
Zasto uopce raspravljat se s ljudima koji se deklariraju kao alfisti? Ili kao ljubitelji bilo koje druge marke sto se toga tice.

Učilica
06-03-2003, 20:08
Mislim da bi svi trebali prihvatit činjenicu da su Mazde bile gotovo "japanske nakaze" kroz povijest a da sada kao dio Ford koncerna konačno imaju malo slobode i više financijskih mogućnosti eksperimentirati s izgledom. Mazda 6 je krasan automobil koji se često ističe kao jeftin, međutim kad se odabere model koji "ima sve" onda to i košta i nije ništa jeftinije od konkurencije. Posebno me živcira što na varijanti "sport paket" nastavak auspuffa je pričvršćen s dva šerafa i to se jako dobro vidi sa strane.
Čestitke Fordu na novim Mazdama i novim modelima Volva! :o

mrš majmune
06-03-2003, 20:17
Ajde ne seri kenjaču proseravački!!!
Kakav Ford, idiote krembilni!?!
Pa, ford ih je s×××× kad je došo. A imali su legende dizajna: XEDOS 6 91, 323F 94, 626, miata,... pa svi su oni bili najlepši u svojoj klasi i trendsetteri. Da li treba da postujem slike?