PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako snimiti zvuk?



InvaderUnited
04-03-2003, 16:01
:( Decki,totalni sam neznalica sto se tice racunala.Stoga vas molim,ako netko zna da mi odgovori na ovo pitanje:imam program Musicmatch i pomocu njega bi htio prebaciti neke stvari sa mojih starih kazeta u mp3.Imam cini mi se integriranu zvucnu karticu Avance AC´97,dovoljno veliki hard disk,odnosno sve je vise-manje u redu.No,zvuk koji dobijem nakon bezbroj proba je u najmanju ruku grozan.Kad snimam sa linije ne cuje se nista osim suma.Probao sam snimit zvuk sa TV-a i onda se cak i cuje ono sto sam snimio.Da li je zbog toga kriva kartica,linija kabeli ili sto vec drugo?Ili mozda neki novi driver za nju?Da li onda starog treba deinstalirat?Svima se unaprijed zahvaljujem!!!

Ulix
11-03-2003, 05:54
Hmmm...

Trebao bi izmjeriti razinu signala koju šalješ na linijski ulaz. Vjerojatno je prenizak.

Zatim, pogledaj mikser - onaj softverski na Windowsima, kod nekih kartica ti sama instalacija iste zna ubaciti još jedan mikser, onako, da ti život bude ljepši...

Dalje, linijski izlaz se vodi stereo kablom i odgovarajućim konektorima, kontroliraj je li to u redu. Često puta zna biti loš spoj.

Sve čari "MusicMatcha" sam, priznajem, pomalo zaboravio, ali dok sam ga koristio prije neke 2 godine, radio je fino i brzo. I dosta lako ga je bilo razumjeti, bez neke "škole".