PDA

Pogledaj cijelu verziju : Strategija kupovanja auta



MeMyselfAndI
04-03-2003, 11:39
Dakle planiram kupiti novi auto za cash (Twinga). Ima li se smisla cjenkati za neki dodatan popust (na gotovinu) ili mozda traziti neki dodatni dio opreme (npr. radio). Jedan frend koji je kupio Focusa se uspio ogrebati za dodatni popust od 300 Eura (izisao je iz salona i rekao da ce kupiti u drugom - prodavac je dotrcao za njim i dao mu popust!

CLIO SPORT
04-03-2003, 12:07
gle,ono sto ja znam.......neki zastupnici (citaj francuzi), navodno da gledaju izlazne fakture dilera!!! tako da nema sanse da dobijes popust u takvom obliku! mozes eventualno dobiti "POKLON" od dilera i to u obliku radia,tepiha,obavezne opreme...

a kako sada traje akcija zeleno srce,ne vjerujem da ces nesto izvuci jer se svi brane s tim da su se odrekli djela svoje marze! u svakom slucaju......probaj sa radiom i obaveznom opremom (to ti je oko 1500kn)!
a i preporucio bi ti da obidjes sve renaultove salone koji su ti blizu

mc
04-03-2003, 13:44
Evo sto znam iz iskustva:
* dobar dio trgovaca ima slobodu pregovaranja oko cijene (ne samo pokloni) - konkretno za Rocu znam da to vrijedi,
* na tvoju zalost - tu ti vrijedi veliko licemjereje - ako dodjes kupiti skupi auto lizat ce ti noge da ti ga uvale, dok za ove jeftine koje prodaju u velikom broju mozes ocekivati vrlo potcjenjivacki odnos - i to je isprobano na Roci,
* ukoliko je u tijeku neka akcija - sanse za dodatnim popustom su ti ravne nuli - ne bi vjerovao ali i to je isprobano na Roci,
* ako imas zeludac za takve stvari - probaj jer ne mozes nista izgubiti - ako nista drugo mozda se ogrebes za tepihe, felge ili radio...

MeMyselfAndI
04-03-2003, 15:19
Koji je najbolji nacin za pitati popust/poklon? :smile11: :smile11:

Odmah direkt u glavu, ili se prvo raspitati oko cijene i prije nego ti daju predracun .... Da li je bolje pitati odmah radio ili pitati nesto vece pa zavrsiti na radiju ....

:smile11: :smile08:

Pajdo
04-03-2003, 15:50
E ××××ga MemyselfandI... :smile09:

ti i kad budes trebo jebat :)) trazit ces nekoga da ti ga uzme i nacilja :))

Inace odabir auti ti je super nikad nista bolje za te novce ;)
:smile08:

Girrari
04-03-2003, 16:02
Lepo se raspitaj za cijenu, opremu, sve, a onda pitaj da li možeš dobiti kakav popust. Ako počnu petljati tada bar pokušaj iskamčiti radio, tepihe... Ako ni onda ne pristanu, tada prijeđi na spiku da si videl i druge aute te klase, da su ti u AC-u spremni dati veliki sconto za Seicenta, bla bla bla...

Ako i onda ne pristanu ti reci "Dobro, ništa, onda bum se dalje raspital...". Tada bi trebali popustiti. Ipak, ako ni tada ne popuste, lijepo se okreni i odi van; fala Bogu, pa ima dovoljno dilera za Renault u ZG.

MeMyselfAndI
04-03-2003, 16:19
Pajdo, kad budem trebao jebat tebe cu zvat :smile09:

Da li u pregovarnju reci da su mi u drugom Renaultovom salonu ponudili npr. radio ili reci da su mi kod konkurenta (npr. Fiata) dali popust ?

Pajdo
04-03-2003, 16:28
e MEMYS...... KAKAV GENIJALAN RE:
JESI TO SAM SKONTAO ILI TI JE NEKO SA DRUGOG FORUMA OBJASNIO KAKO CES :smile11:

Inace nisam namjeravao da te uvrijedim nego da se nasalim jer si peglativan da te bog sacuva..ko da brod kupujes :))
:smile06:

MeMyselfAndI
04-03-2003, 16:54
Kad mi je to prvi auto koji kupujem pa nemam bas puno iskustva .....

pastuh
04-03-2003, 19:46
Pajdo, dobra ti je šala.

Što se tiče kupnje auta.
Ja sam stvarno svašta probao. Novi, rabljeni, iz Njemačke, Hrvatske, Ford, Fiat, BMW, Škoda, Opel.

Dobra ti je odluka da kupiš novi, ali možda da pogledaš ADAC-ov test pouzdanosti, trenutne akcije prodavača.
A i mislim da sam negdje pročitao da izlazi novi model twinga ove godine.

MeMyselfAndI
05-03-2003, 13:42
Nema nitko vise nista za rec o ovoj temi? :smile11: :smile11: :smile11:

Pocket Rocket
09-03-2003, 04:56
Slobodno reci da su ti ponudili radio ili tepihe i opremu u recimo, Fiatu ili VW - u.Ozbiljan nastup, prvo reci da Fiat i VW ti nude kazić, tepihe, blabla...To u 80% slučajeva provocira prodavače, pa žele biti bolji od njih, pa ti se može desiti:ooo, pa to vam i mi imamo...Kazetofon, nije problem, kupite auto kod nas i dobit ćete ga...Izbjegni RENAUTO.Moja obitelj je sad kupila novi Renault i nismo dobili ni tepihe...Cigani.Probaj u Martinku...Sretno... ;)

MeMyselfAndI
11-03-2003, 10:02
Nakon dugo proucavanja sutra idem uplatit auto :)

Pokusat cu izvuc barem kazic .... Do sutra mi mozete dati jos neki savjet! :))

Fresh
11-03-2003, 11:29
Evo ti primjer njihove poslovnosti i bahatosti. Kupnja Focusa u AUTO 2000.

Odlučio sam se za kupnju i pitam ih da li mogu umjesto ljetnih guma isporučiti auto sa zimskim (bio je kraj 11 mjeseca).
Veli diler, bila je treba, znači dilerica, ne ne mi nikad ne isporučujemo aute sa zimskim gumama.
Ajde dobro, izražavam ja želje o opremi i tražim da mi provuku instalacije za radio, ali da ne želim njihov originalni radio.

Dolazim preuzeti auto, kad ono poklon, u kutiji zapakiran radio.
Prođe par dana od kad sam preuzeo auto, čitam novine, kad u njemu oglas ''Kupite Focusa poklanjamo zimske gume'' - znači onaj tko ga kupi dobiva i ljetne i zimeske gume.

Odem u salon i velim da sam kupio auto prije tjedan dana, i dali mi mogu zamjeniti gume prema akciji i velim, ja ću vama ostaviti ljetne, vi meni stavite zimske.

Onda su me počeli uvjeravati, pa mi ne znamo da počinje akcija do dana početka iste, sad to nije moguće izvesti bla, bla.

Znam da je post malo dug, ali eto pripremi se na svašta, i moj prijedlog nemoj past na foru imamo jedan super model boja čudo neviđeno itd, itd.
Reci šta ti hoćeš i drži se toga.

mc
11-03-2003, 11:32
Ne znam sto stavljaju od kazica (ne vjerujem da je Cabasse), ali ako je neki srot, radije trazi felge ili tepihe i obaveznu opremu...
Sto kupujes na kraju - koji motor, opremu i boju?

MeMyselfAndI
11-03-2003, 13:40
Bit ce to Twingo 1.2 Expresion, crvene boje sa crnim lajsnama sa strane :))

IAndMyselfMe
11-03-2003, 17:26
:) e vala da ga hoces bogdo i provozati..sretno :))

P.S. mozda ne bi bilo lose da vidis na ovom ili nekom drugom forumu kako da sjednes u njega i krehnes makinu i tako to... ;)






nisam mogao odoliti :smile07: