PDA

Pogledaj cijelu verziju : 106 000 Punta u servis!!!



Fabiasdiyahoo.com
04-03-2003, 05:15
Kakav Fiat, kakav Fiat, dje je taj cuveni Fiat INTCP-u, dje je taj ××××ni Fiat, znam ja , u servis i to ne samo jedan nego 106 000. Laze laze Auto Bild i ADAC, ha ha ha ha :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Lujza
04-03-2003, 07:04
Koji moraju ići Punto 1 ili Punto 2 aš ja imam staroga?

ico
04-03-2003, 07:06
stari idu

600
04-03-2003, 10:29
Pa nije Fiat jedina marka koja radi opoziv radi nekakvog kvara, evo nedavno je BMW imao opozive Opel ih ima ma imaju ih mnogi!
VW je opozvao 1000000 Pola i Lupa!
Zato Fabia ne kenjaj! :smile09:

prof. Prost
04-03-2003, 10:44
Nisam morao ni pročitati ××××ni post,a već sam znao o čemu se radi!Nebranim FIAT,ti punteki nažalost nevaljaju i oni su ih povukli isto je nedavno BMW povukao Minia,vw pola i lupa,mercedes A-klasu...Znači nitko nije nepogriješiv(Sada čekam pametnjakovića s izjavom:'Japanci nikada nisu ništa povukli oni su nepobijedivi,neuništivi!!!')!Shvatite tko radi griješi.Znate većini je dosta toga dječačkog prepucavanja po forumu u stilu Golf je bolji od alfe 156,a tek accordica...!Rivalstvo je u redu i neka svako voli svoju marku,ali nemoramo svaki puta završiti na tome!
Razmislite malo OK! :smile06: :smile06: :smile06:

Fabiasdiyahoo.com
04-03-2003, 16:00
........ Volim mlade dečke ... nikom ni reči jer ću ...da bijem, :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08:

Dom-Dom
04-03-2003, 16:36
Punto ima problema sa kočnicama,dobro.Ali kolko košta Punto prema recimo BMW X5 koji isto ima problema sa kočnicama.Ja mislim da je to za BMW sramota , da auto od cca.70000€ ima takve probleme.

Lujza
04-03-2003, 17:06
ŠTA SAD DA RADIMO MI VLASNICI TOG PUNTA???

SIGURAN SAM DA 99% VLASNIKA NEĆE NITI SAZNATI OVU INFORMACIJU.BOLI IH QRAC,VOZE AUTIĆE A TAKVA VIJEST SE NE OBJAVLJUJE NA TV!
KOJA JE SVRHA TIH OPOZIVA KAD TO LJUDI NE SAZNAJU UKOLIKO NISU AUTO FREAKOVI KOJI STALNO PRATE TOKOVE AUTO INDUSTRIJE?

Fabiasdiyahoo.com
04-03-2003, 17:40
Gore ja nijesam to pisao nego neko drugi je to pisao na moje ime.
Tema je otvorena za to sto neki ljubitelji Fiata su rekli da ADAC i Auto Bild lazu i da ne znaju sta pisu kad su to pisali.
Ovi X ljubiteli su rekli da "zasto Fiat proizvodi tako dobre automobile", tako bez gresaka, kvalitetni i izdrzlivi na sve!!!
Znaci ADAC i Auto Bild su lagali i nijesu imali pojma da Fiat Punto je najkvarljivi auto u Evropi.
Mene su uvijek dopali Punti (miran motor gotovo se ne cuje i unutrasnja maska) ali dje je kvalitet.
Imam 2 nove Fabije i gotovo svi ste pisali da nista ne valjaju, jos nijedna Skoda nije zvana u servis. Prema ADAC i Auto Bild posle Japanskih automobila je najkvalitetni auto u Evropi i imala je ocjenu 8.2 a 8.4 Toyota!!! i jos nijesam pretjerao kao sto neki sa Fiatom, ali ko se nasmije puno na kraju place!!!
:smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :( :( :(

Fabiasdiyahoo.com
04-03-2003, 17:43
Polo i Lupo su zvani zbog losijeg cijeva vakuma koji su proizvodeni od 1998 do 2000 i posle sve u redu, ali samo taj crijev!!!

kljaštritelj
04-03-2003, 18:08
××××ču ×××××vi, fabia je dan danas lošije koncipiran od starog punta. Vozim 8 godina starog punta i vjeruj da nema nikakvih problema. Ako ih je i bilo Valenčić ih je već odavno otklonio da nisam niti znao.

Fabiasdiyahoo.com
04-03-2003, 18:12
Po cemu je Fabia losija od Punta??????

Dr.Nele
04-03-2003, 18:42
Profesore,evo da preduhitrim tog pametnjakovica koji ce reci da su japanci nepogresivi-NISU!!!Prosle godine Nissan je opozvao top model Maximu(ne znam tacan broj automobila)zbog greske na anla×××× ili alternatoru koja je mogla dovesti do zapaljenja vozila.Toliko o bezgresnosti i nenad××××vosti! ;)

T-IE-
04-03-2003, 19:40
Fabija po ničem nije lošija od Punta, o dizajnu neću jer svako ima svoj ukus. A u ostalom su tu negdje, a negdje je i Fabija kvalitetnija (unutrašnjost). Najosnovniji modeli kod jednog i drugog auta su jad, (s tim da Fabija ima bar servo i obrtomjer). Tako, padobranci ne serite.

fabian
04-03-2003, 20:25
fabiasdi... prodaj to češko smetje i kupi si auto

quake
04-03-2003, 20:48
Strasna stvar, barem se ne smrzavaju motori na Fiatima kao kod nekih zato ti fapija pazi di pustas auto da nebi morao paliti vatricu pod njim! :)

VACLAV H.
04-03-2003, 20:54
Nemojte napadati fabiusdi , pa ipak on nosi titulu najvećeg debila na forumu.......I,moram priznati,tu je titulu zaslužio..

Ladno
04-03-2003, 21:12
Vaclav ne razumeš , u Crna gora nema ladno ... uvek je toplo :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

Fabiasdiyaho.com
04-03-2003, 21:13
Zasto se pravite kao djeca, kakav je to debil????

Zeljac
04-03-2003, 23:16
Fabia, tvoj SDI je TDI bez turbine. Znači da voziš traktorce. A za tvoju informaciju prvi TDI motor je napravio FIAT i ugradio ga u CROMU daleke 1988. kada je VW imao obicni traktorski atmosferski motor 1.9D. Common rail 1.9JTD motor prije od svih proizvođača u ponudi je opet imala FIAT grupa s modelom Alfa Romeo 156. VW je jos dan danas na TDI-u. Ovih dana je za tvoju informaciju FIAT izbacio najmanji Common rail Multijet diesel motor na svijetu, koji maximalni moment ostvaruje vec na 1800 okr/min, te iz 1.3 litre obujma istiskuje 70 KS uz potrošnju od svega 4.5 litre. Tako sad kada si se malo obrazovao od×××× vise sa svojim VW-om i slicnim kantama. Zbog ovakvih neobrazovanih i zatucanih tipova FIAT i je u krizi. Sta ti (i tebi slicni) tipovi mislite da je na Ferrarijevom bolidu F1 FIAT-ov znak zbog sponzorstva ?

INTCP log dead
04-03-2003, 23:50
T-IE, fabia je iza punta.

1. Fabia ima 3 totalna dreka od mootoroa. A to su 1.4 MPI (zastarjelo govno koje ne ide i puno troši), sada 1.2 12V (dokazano loš motoro, koji isto tako ne ide, neotesan je i isto tako ne troši baš malo), SDI - za njega je nepotreban komentar. Možda ima još neko govno.

Punto nema niti jedan drek. Čak i najslabiji 1.2 sa 60 ks je živac i sasvim je konkurentan. 1.2 16V je ludnica i dere svu konkurenciju za 2 pune sekunde u ubrzanju. Ubrzo dolazi 1.4 16V koji je toliko falio. Jedini motor vrijedan nečega u fabiji je 1.4 16V sa 101 ks, ali i on ima mizerne performanse. Kao Punto sporting 20 ks slabiji. Trebam li reći da 1.2 16V troši 6 litara i u sporting verziji.

Mjenjači su u fabiji za ×××××. Tradicionalno neprecizni i spori. Dok je za Punto skroz druga priča. Isto tako Punto bolje drži u zavoju. Upravljiviji je i bolji za grad zbog cyti moda serva. Da ne govorim da je i prostraniji i mislim da ima i veći bunker (nisam siguran). I tako to :))
Idemo malo o glupostima. Punto ima više pretinaca, ima follow me home sistem :)) , ima držače za čaše :)) ima bolji zvuk i istovremeno je tiši, ekološki je pogodniji :)) , ima bolji crash test od fabije, ima udobnije siceve od fabije sa dužim naslonom i sjedaćom plohom koji bolje drže u zavoju. Dok fabija ima tvrde, kratke i ravne siceve od neuglednog materijala. U Fabiji za opremu skupo plaćaš. Punto ima 2 godine garanciju, a fabia 1. U ××××te koliko toga. Pa ta škoda je stvarno drek od auta. :)) :)) :)) :)) :))

Fabiasdiyahoo.cam
05-03-2003, 00:01
:smile10: :smile10:

INTCP log dead
05-03-2003, 00:10
Zaboravil sam da Fabia nema 1.8 sa 130 ks, već će dobiti samo 1.9 traktor dobro ide... I bit će još sporija od ibize traktor dobro ide. Isto tako Punto ima speedgear mjenjač sa 7 brzina i dobiti će 1.3 16V JTD. Najmanji i najmoderniji dizelaš u malim autima. :)) :)) :)) :)) Vjerovatno i 1.6 16V sa 118. Fabia je u kurcu.

600
05-03-2003, 00:11
:))

Fabiasdiyahoo,com
05-03-2003, 00:22
Priznam .. glupn san ko knoć.. ne znam ništa o autima ... Pravi sam zatucani ... WW to jeste vw je meni najbolje auta jer neeznam mislim SDI je najbrži. eto od mene je al nije puno2 :smile10: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11:

INTCP log dead
05-03-2003, 00:26
Još da kažem, da sam pred neko vreme odrao sa sportingom golf 4 1.9 Traktor Dobro Ide 130 KS. Kako su ga jebali lakat zavoji, da ste to vidli....

CLIO SPORT
05-03-2003, 10:57
INTCP......da ne bude zabune, meni je punto sporting pre××××na igracka i najbolji strojcek za ganjat se po gradu!! jedino se ne bi slozio s potrosnjom koju si naveo.....meni je sporting na otvorenoj cesti (zg-split) trosio oko 11km/l (tako je pokazivao board) sto znaci cca 9litara! a isto tu negdje se kretala i potrosnja po gradu!
:smile10: :smile10: :smile10:

ma da!
05-03-2003, 14:27
intcp tvojim protalijanskim ×××××rijama stvarno nema kraja.znaci i najslabiji punto s 14.3 sekunde ubrzanja je zivac?pa o cemu ti pricas? :smile10: :smile10: :smile10: tvoji izljevi su tragikomicni! :smile10:

T-IE-
05-03-2003, 15:41
INTCP,

Punto 1,2 da je živ i ne znam baš. 14.5 je čisti prosjek. BTW s starovom Fel. 1.3i ga operem kad se sjetim. Za mjenjače mi ne trebaš ništa govorit, jer sam probao Puntov mjenjač i Ibizin, i razlika je dan i noć. Doduše, Fabijin nisam probao, ali predpostavljam da su tu negdje. Po čemu to Fabija motorizacijom zaostaje za Puntom. Ova 3 kod Fabije što si naveo u jad, ali ima još 1.4 16v sa 75ks, sa 100ks, 2,0 115ks, 1.9 TDI 100ks, 1.9 TDI 130ks, i vrlo uskoro 1,8t sa 180ks. Sasvim solidno i za svakoga ponešto. Fabija je iznutra kvalitetnija, pogotovo elegance paket, dok mi kod Punta plastika jednaka i u s modelu i sx. I Fabija je prostarnija (znam da tebi to nije važno, ali...). Kod Punta jedino što mi je stvarno super i čak bi ga volio imat je 1.2 sporting. Ostalo NIKADA.

T-IE-
05-03-2003, 15:49
A Fabija na crash testu nije dobila max. broj zvjezdica samo zato što serijski ne isporučuje bočne airbagove nego se doplaćuju, samo zato. Tako da Punto je bolji, je, je...

A od kad tebe briga za ekologiju? :))

Fabia SDI.
05-03-2003, 16:00
T-IE
ostavi ga tako, on je lud i previse jeban, kaze da ne valja u Fabiju mjenjac, naj precizni i naj brzi mjenjac je ugradjen na Fabiju a on mene oce da mi prica kako je Puntov, vozio sam novog i starog punta ali precizni je od stojadina nego od novog Punta. Pa motori, kakav je 12. 12V sa 64ks. Fabija je teska pa ne moze da ima performanse kao laksi Punto, znas da Punto je oko 200 kg laksi od Fabije.
Znas kakva se plastika koristi kod Fabije, 3 puta kvalitetnija od Punta i kakva je izolirana, kakav komfor( tebi to ne interesuje ali mene da jer znam vise od tebe), kakva amortizacija a Punto trese kao Toma Vinkovic.
Procitej usporedne testove Fabije i Punta, imas u Auto Blic br. 3/2002.


I na kraju, KAKO DA USPOREDIM MAYBACH I THESIS!!!

Girrari
05-03-2003, 16:06
T-IE, Punto ima 14.3 do 100, a to je izmjereno sa 2 odrasle osobe u autu i 20 kg prtljage (PROVJERENO). I ima jako živ motor za tu konjažu, to bu ti potvrdil svatko ko se u njemu pošteno vozil (jer taj auto treba dizati u okretaje iako mu je max. okretni moment po papirima već na 2500 rpm).

Eto, samo sam to htio reći, a za ostalo nemam živaca; kupite Fabiju i bit ćete sretni, a ja još sretniji kaj mamlazi ne voze isti auto kao i ja.

T-IE-
05-03-2003, 16:11
14.3 ili 14,5 je dragom Bogu tako svejedno. A briga mene i za Fabiju i za Punta, nebi kupio ni jedan ni drugi. A i taman mi fali da kupim nekog talijana pa da postanem kao vi na forumu. Sačuvaj Bože.

Girrari
05-03-2003, 16:13
Tek sad vidjeh ovu izjavu da je u S modelu plastika tebi ista kao i u SX-u. Pa dobro jutro da je ista kad je to isti auto! S je ogoljela verzija SX koja se radi za tržišta sa slabom kupovnom moći (čitaj, Hrvatska, Crna Gora i Srbija, Turska, Bugarska...). E Europi je SX (Active) najslabiji paket opreme.


Ovo da bi me opral s Felacijom bi volio provjeriti u praksi. Možda je nešto brža, ali da bi me sam tak opral, zaboravi.

T-IE-
05-03-2003, 16:17
Slušaj Girrari, Seat Leon 1,9 TDI me nije mogao oprat na cesti prema Rijeci, a imao je prilike koliko hoćeš, pa me nebi ni Punto 1,2 vjeruj mi. Za svoju zastarjelu koncepciju motora Felicija je i više nego živ auto.

INTCP log dead
05-03-2003, 16:31
Dobro ako baš hoćete zanemarite taj od 60 ks. Clio Sport pa kako si ti vozio sportinga da troši 9 litara. Sa lakšom nogom da se držat na 15km/l.

T-IE, Fabiine performanse su užas naspram puntovim. Eto toliko. Treba joj 20 ks više da bi u ubrzanju držala korak sa Puntom iste snage.
A punto Sporting ima puno bolju plastiku od SX punta. To mi je jedina mana punta, kvaliteta plastike. Ostalo je sasvim na razini, a neke stvari deru konkurente. HGT ima odličan motor i odlično ubrzanje za svoju snagu. Ležanje je izvrsno. Jednom sam pisao u auto blic za distanc ploče i Mušnjak je odgovorio da ne trebaju jer je Sporting savršeno izbalansiran auto. A HGT ima isti set opruga. Već obični Punto je dosta tvrd i drži bolje od konkurencije iako je neudobniji.

Punto 2 je dosta kvalitettan auto. Možda se to ne pokazuje kvalitetnom plastikom ili preciznim spojevima, ali karoserija je čvrsta, robuzna, mehanika provjerena i pouzdana. Pa Punto 1.2 16V, pogledaj mu cijenu i performanse. Ide za 11.4 s do stotke, tko to još ostvaruje. Fabija ima anemični 1.4 16V motor koji više troši i sporije ide. A koliko vidim nije se baš pokazao pouzdanim. 1.2 sa trei cil je neotesan i radi neuglađeno kao i TDI s tri cilindra. Pogledaj malo svaki Puntov motor 1.2 sa 60 ks je prosjek na papiru, istina, ali taj auto je za 60 ks jaklo živahan. 1.2 16V je brži od konkurencije i manje troši, sad dolazi 1.4 16V, vjerovatno je to 1.2 jače izbušeni, tako da je to isti k... 1.8 16v JE ISTO PROVJEREN MOTOR - jako dobar sportski motor koji ima zadovoljavajuću spec. snagu, vrti se i ima jako dobre perf. za svoju snagu u toj klasi. Odlični JTD -i i sada dolazi 1.3 16V JTD - pa to je ludnica od motora. Možeš zamislit kakkav će poser ispast vw tri cil TDI naspram ovome kad su ga već odavno posrali da je neuglađen i troši previše.

Ni meni Punto nije savršen auto. ne sviđaju mi se osnovne linije unutrašnjosti, sve unutrašnjosti osim sportinga i HGT izgledaju socijalno i siromašno. Plastika nije bog zna što. I volio bi još više snage.

BTW ne vjerujem više u klvalitetu njemačkih auta. Sve više neki opozivi greške na vw-ima i opelima. Ja se ne sjećam neke fame o fiatovim i alfinim motorima da rikavasju ili nešto slično. A sve češće viđam passate i golfove 4 kako stoje pokraj ceste s dignutom haubom. Stvarno ne lažem. Onda auto blic ×××× po vlastitom pasattu kako rikava a alfa 156 se hvalio kao odličan i pouzdan auto čija je najveć agreška koja se može pojaviti utikač kabela od abs na koji se nakupi vlaga pa abs otkaže, ali ne i kočnice. Onda ona proglašenja alfa 156 kao najpouzdanji auto. Znam da stari punto nije bio bog zna koje kvalitete, ali novi je druga priča. Koliko vidim njemačka kvaliteta opada. Sad ×××× po corsama da se kvare ko lude. Fresh govori da mu focus rikava.... Ima primjera koliko god hoćeš. Ti motori i ta mehanika bi navodno trebala biti pouzdanija jer je nenapregnuta i jednostavna a odlazi u ×××××. Motori se smrzavaju, elektronika rikava (i to najčešće neki komad od 500 eura na novom golfu). Ja nikad nisam čuo takve spike od vozača fiata ili alfe.

Fabia SDI Elegance.
05-03-2003, 16:32
T-IE, svi imaju inat sto im amo automobile iz VW-a a nejmamo taj poluproizvod.
Imao sam Skodu Feliciju GLXI 1.3 MPI, trosi ali tako stari motor i tako zivahan to je nevjerojatno. Imala je ^* ks i 8 ventila a danasnji Poluproizvod Punto iz novog 1.2 16V Sporting samo 80 ks, znaci 12 vise!!!

Novo ime Fiata sad i posle samo
""""""""""POLUPROIZVOD""""""""""""

INTCP log dead
05-03-2003, 16:36
T-IE, Leon TDI teži sigurno preko 1200. To je 300 kila više od felicije, ako ne i više. Felicija ne ide ni kurca i to je tako. I ne možeš uspoređivati fiatov motor koji je superpoznat kako voli turaže i feliciju s bregastom u bloku. Felicija je u kurcu auto. Ima u kurcu, ovjes, mjenjač i motor.

T-IE-
05-03-2003, 16:44
Fiati motori su svi od redu živahniji od konkurencije, pa što, dal bi to trebao bit možda mamac kod potencijalnih kupaca? Svakako ne. Gleda se i niz drugih stvari. Ne kažem ja da je Punto škart, ali da je bog i batina-nije. Ovo da Golfovi rikavaju me uopće nije briga. Glavno da moj ne rikava i da me slučajno ne vidiš u zaustavnoj traci riječke zaobilaznice s dignutom haubom. Jednom našem poslovnom partneru je na autoputu u Italiji pukao ventil od 4 cil. na Alfi i uništio cijeli motor. Događa se to svima, a to što ti ne čuješ ili ne želiš čut je druga stvar.

Fabia SDI Elegance.
05-03-2003, 16:47
INTCP, lepse tije tako kad si miran i kad govoris polako, stvarno jes.
Ali slusaj, mene se ne svidja Punto, ima neprivlacan dizajn, zadnja svijetla su gore, nije stabilan, trese, Fabija ima slabe performanse za to sto je teska od Punta za 200 kg. Kakva je kvaliteta plastike kod Punta a kakva kod Ibize, Pola ili "usrane" Fabije.
Kakva je amortizacija kod Punta a kako kod Ibize, Pola ili Fabije. Procitaj koji je losi kvalitet i ko se kvari najvise, samo Fiat i Opel, ko propadne, samo Fiat.....
Znam da voljis Punta i Italijanskog proizvodjaca ali i Ja volim najveci proizvodjac u Evropi i najjacu grupu a toje V.A.G. grupa ali nemoj tako da pises za VW jer nije tako.

T-IE-
05-03-2003, 16:51
Po ovome što pišeš za Fel. se točno vidi da nikad nisi vozio taj auto, ali glavno da pljuješ. Ovjes je loš, kao i tvorničke gume, al da kurca ne ide i da je mjenjač loš nije istina, razumiješ. Mjenjač ima tako kratke i precizne hodove da je to čudo. A motor (1.3i) je za svoju koncepciju dosta živ (tvorn. podaci: 13,5 do 100, v max: 162). Žao mi je što nema nikog na forumu koji ima Fel. pa da potvrdi moje teze.

Fabia SDI Elegance.
05-03-2003, 16:53
Felicija usrani menjac!!!! Znas da Skodin menjac je najbolji na svijetu za to sto ima plsticne zupcanike, i znas koj sportski automobil je koristi????
_ _ _ _ _ _ _. Pa pogodi ko je to!!!

Fabia SDI Elegance.
05-03-2003, 17:03
Ako si rakao za mene da nijesam nikada imao Feliciu tu si pogresio. Ima 1.3 8V, 40, 42, ili 50 kw kad ima katalysator. Ima 5 brzina, rikverc nazad, fabricke gume MATADOR 165/60/ R13. Ima MPI marke "PITSBURGH", nejma kable za cvijecica kao drugi nego ima tu kapu za 4 cvijecice i obicni kablovi mu dolaze iz aparata marke "SIEMENS". To je istina da ima slab ovjes i lose amortizere, 60 000 km i treba novi amortizeri, pa hrdja na straznom loncu. Naj kvarlivi sa Puntom i sto znam opet jer imao sam ga ali necu je nikada imat!!!

drki 22
05-03-2003, 19:09
Kolega s posla fura feliciu 1.3 50kw. Natrpo ju je plastikama, spustio ali nije mijenjao amortizere, stavio novi auspuh bez katalizatora i naljepio na gepek crveni natpis "prirodni neprijatelj". ××××no loš auto. Kurca neide iako on tvrdi da je brža od tipa 1.6 i proizvodi nepodnošljivu buku. Da ne spominjem ležanje koje je jedno od lošijih koje sam doživio.

ma da!
05-03-2003, 19:36
oprosti girrari ali nemoj izlaziti s kvazi podacima glede ubrzanja punta.deklarirano ubrzava za 14.3 sekunde.i niti pod razno nakrcan s 20 kilograma opreme i s dvojicom unutra nece potegnuti za 14.3.pa vjerujem da si se zabunio!to je dodatan teret od nekih 160 kila na slabasnih 60 konja! :smile10: :smile10: :smile10:
i ne shvacam na koji nacin rezoniras i dolazis do zakljucka da motor s 2 ventila po cilindru voli visoke okretaje??? :smile10: cak su mu i maksimalna snaga i okretni moment na relativno niskim obrtajima. :smile10:
ja vjerujem da si ti zadovoljan s autom pa nisi u stanju realno sagledati i donijeti ocjenu.to ces tek biti sposoban nakon sto promijenis auto i vidis prednosti jacih modela! :smile10:

ma da!
05-03-2003, 19:37
kako sad mislis intcp da zaboravimo na taj motor s 60 konja u puntu?pa zar vise nije zivahan? :smile10: malo si se zaleti pa sad kao zaboravite decki,ima i drugih motora! :smile10: :smile10: :smile10: :))

ma da!
05-03-2003, 19:39
i vidim da hvalis novi 1.3 litreni dizels.pa zar to nije opelova umotvorina i najmanja zapremnina u koju je uguran common rail? :smile10: :smile10: :smile10: toliko o tome da ce opel sve sjebati.sad odjednom hvalis te toliko nezeljene motore! :))

Fabia SDI Elegance.
05-03-2003, 19:52
Kazu da Opel ima najlose motore, pa kako es bit taj sa 1.3l ako u automobil sjednu straga 2 tipa po 100 kg. On ce da ti umre na mjesto.
Imao sam Feliciju ali drugo u taj automobil nije za hvalu samo mjenjac je precizan i jak, 60 km/h i udje ti u prvu bez muke ali ako spustas pedalu spojke treba sa vrecom da sakupis karike i djelove motora ha ha ha ha ha. Takvi su ti danasni automobili drugovi moji!!!

T-IE
05-03-2003, 20:25
Fabia SDI, nisam na tebe mislio nego na INTCP. A za kablove dobro govoriš, na svjećicama ima tzv. letvu, na kojoj je zajedno riješen razvodnik paljenja i bobina. Onaj tko tvrdi da taj auto kurca ne ide, taj se ili nije vozio, ili posjeduje jači i brži auto, pa je normalno da s njegovog stajališta Fel. kurca ne ide. Tvrdim da Punto 1,2 nema šanse. Koliko go kažem da me GTI ne impresionira performansama, toliko me Fel. impresionira s obzirom na koncepciju motora.
A Seat TDI je po meni morao bit brži i morao me je oprat, jer iako je teži, ima 22ks više, moderniji motor, noviji, i međuubrzanja bi mu trebala bit bolja.

Girrari
05-03-2003, 20:29
FIAT Punto 1.2

Performance:
Top speed (mph): 97
0-62mph (sec.): 14.3 (2 adults 20kg)
Max. gradient negotiable, fully laden (%): 33

Ovo ti je site
:URL=http://www.carenthusiast.com/roadtest/99puntos.htm:Punto 1.2 8v:/URL:


Nije to jedina stranica koju sam našao s ovim podatkom, ali kako ne spremam stranice u favoritse to je jedina koja mi je ostala u historyu.


Okretni moment je postavljen na 2500 okretaja, a max. snaga na 5000 (prema nekim podacima na 5500). Auto preferira više okretaje i to mi vjeruj jer ga vozim svaki dan, pa valjda znam kada vuče bolje, a kada lošije. Do 3000 okretaja, auto je u osnovi mrtav, pa nerjetko kada gmižem 10-20 km/h i onda moram ubrzati trebam šaltati u prvu brzinu iz druge.
Svatko ko je barem par dana vozio Punta zna da imam pravo, a komentari ljudi koji vrlo vjerojatno nikad nisu ni sjeli u njega nemaju mi nikakvu težinu.

T-IE
05-03-2003, 20:35
Nema na ovom forumu ništa težinu, jer većina pljuje po autima koje možda čak ni u živo nije vidjela, a kamoli da je sjedila ili slučajno vozila auto.

Initiale
05-03-2003, 20:39
Pred par dana sam se prvi put vozili u puntu 1.2 8v i stvarno sam se iznenadil kak auto dobro ide.U autu nas je bilo troje i stvarno solidno ide,pogotovo u gradu,na autocesti mu ipak nestane poleta kod 120-130

Fabia SDI Elegance.
05-03-2003, 20:40
Da bi bila malo niza potrosnja, Felicija bi bila dobar auto, bolja od Punta.Ja sa Felicijom mogu da ××××× svaki punti 1.2. Ne znamkakve su kocnicebez ABS, mada moja je imala ABS jer je bila GLXI. Dali su Hrvati ludi, 1996 i 1997 je bila stalno na top listi, najprodani automobil u Hrvatskoj, a zasto, za to sto je bila jeftina i kvalitetna i imala je solidnu opremu ali ne u paketu LX( ni okretomjer) nego GLX ili GLXI.

Girrari
05-03-2003, 20:42
T-IE, ako ikad, ali ikad budeš u ZG sa Felicijom, javi se obavezno, pa makar u tri ujutro da provjerimo ono u što si ti toliko uvjeren.

Fabian
05-03-2003, 20:45
koja ×××××× jos hvali tu Feliciu. Imao je moj prijatelj, jednu od prvih kad se pojavila. I kupio je iskljucivo zato jer je imala golfov dizel, a za novog golfa nije imao para. I prvi puta temp ispod nule, zovi servis. A kad je tempretura bila iznad 25 je zakuhala. takve su i danasnje skode, samo sta ljepse izgledaju pa ljudi misle da su i bolje. I jos im VW uvalili svoje prastare motore.

Fabia SDI Elegance.
05-03-2003, 20:45
Initiale, aj molim te naucime kako mogu postat registrovani korisnik!!! :smile11: :smile11: :smile11:

Girrari
05-03-2003, 20:49
Ako nisam vozio neki auto, po njemu pljujem samo iz dizajnerskog aspekta te aspekta opremljenosti/cijene. Ako čitaš moje postove, onda znaš da je tako.

Fabia SDI Elegance.
05-03-2003, 20:52
A Fabian-e, Felicija je kostala 65 000 kuna a S500 700 000 kuna. Kupio je moj brat od strica novi S500 i kad je neki dan usao u garazu, kad je vidio da su ga pustili zadnji amortizeri i sad reci da S500 je kukavicai los automobil, ma to je mozda fabricka greska, i jednome pjevacu zovese Lindon Camaj, i on ima S320, njemu i zadnji i prednji amortizeri a popravka, jedna nova Felicia 1.9 D GLXI.

Initiale
05-03-2003, 20:55
fabia,a da odes na login i tam se registriraj
Bas sam pred nekih sat vremena dobil kaznu za nestajanje na stopu i nisam se imal vremena svadjati s murjakom pa me zanima dal mi se isplati pisati zalbu jer im ne dam 150 ××××nih kuna,a i murjak je stajal na takvom mjestu da nije mogel vidjeti dal sam ja stal ili ne, je imal tko kakvih iskustva s zalbama za taj prekrsaj

Fabia SDI Elegance.
05-03-2003, 20:56
Girrari, potpuno si u pravu, Felicia 1.3 LX nejma ni okretomjer. Cijena mu nije previsoka druga Felicia nije nikakoa treca nesto bolja.

T-IE
05-03-2003, 21:00
Girrari, na tebe nisam mislio, tebe uz DKW-a smatram korektnijim ljudima na forumu (i VR6), premda mi ono danas s mamlazima nije bilo jasno na kog si mislio. A s Felicijom teško da ću dolazit u Zg, jer gotovo nikako ni ne vozim taj auto, doć ću s GTI-jem pa ćemo odmjerit snage, makar i u 3 ujutro. :))

Fabia SDI Elegance.
05-03-2003, 21:01
Initiale, probao sam 5-6 ali nista. Za taj prekrsaj ti nejmam pojma jer nijesam iz HR nego iz CG a sad sam u SAD ali 150 ××××nih kuna da das i da ne mislis brate!!!

Girrari
05-03-2003, 21:04
Plati ××××nih 150 kn i zaboravi. Mene je odjebala sama procedura žalbe. Te ti vele da odeš tamo (U Heinzlovu ako si iz ZG), onda te oni pak pošalju doma jer to ide pismeno. Onda te opet zovu, pa simo pa tamo... Na kraju te troškovi vozikanja i papirologije izađu više nego kazna.

Ako baš hoćeš tjerat pravdu i imaš čelične živce, onda se žali jer je vjerojatno mala mogućnost da bu došlo do nekog sučeljavanja, a ako i dođe, ovaj se vjerojatno ne bu ni pojavil.

T-IE
05-03-2003, 21:08
Mene je jednom štopala murja jer nisam stao na stop. Doduše, utrkivao sam se s jednim autom i proletio ko manijak raskršćem, pa su me vjerovatno zbog toga štopali. Rekli su da je kazna za nestajanje na znaku stop 600kn, 2 kaznena i 1. mj. bez vozačke. Na kraju su me pustili jer sam iz Crikvenice, i nisam imao nikakvih prekršaja.

HGT
05-03-2003, 21:11
Čega nisi imao T-IE????? :smile11: :smile10: :smile11: :smile10:

T-IE
05-03-2003, 21:15
O, i ti si tu.

Se sjećaš kad sam se utrkivao s onom Astrom ili Kadetom pa kad ispod Hruste nisam stao na stop? Tada nisam imao niti jedan prekršaj. A onda je počelo... :))

Girrari
05-03-2003, 21:15
T-IE, pod mamlazima zasigurno nisam mislio na tebe već na ove (polu)padobrance koji kenjaju po Puntu, a vrlo je vjerojatno da ga u životu nisu vozili.

Ako si pak preosobno shvatio neke moje postove i prozivke, onda se ispričavam jer sam vakat popizdio zbog bedastoća izrečenih na ovoj temi.


Ako dođeš u GTI-ju, onda nemam nikakve šanse osim ako te ne zavežem za neko drvo :)) . Ipak, mislim da u obiteljskoj ergeli imam ogdovor i za GTI-ja.

T-IE
05-03-2003, 21:17
Girrari, da imaš Sporting onda ti nebi trebala obiteljska ergela, bili bi tu negdje, a možda biš biš bio čak i brži.

Fabia SDI Elegance.
05-03-2003, 21:18
HGT:
on kaze da ima dobar rekord, znaci nejma kazne niti prekrsaje pa mozda to nije hteo da radi ali i ja ponekad grijesim kad vozim, a kako grijesim kad vozim u Ameriku, ako sam prvi na semafor ili kasnim ili probam da prolazim kroz crveno ili ne stanem pa mi sviraju jer ovdje semafori nijesu na stubove nego na zice pa ne gledam gore i tako grijesim ali do sada nijesam kaznjen a ko zna sta bi SHERIFF radio samnom ako me uhvati kad prolazim kroz crveno, najmanje 100 $!!!

HGT
05-03-2003, 21:20
Kako se nebi sijećao, bio je Kadet, ali njega nije zaustavilo, ali kad je krenulo... jedno... parkiranja... dobro si napunio proračun.

T-IE
05-03-2003, 21:26
A ona za šlajfanje 200kn i bod. To nikom od srama ni ne pričam. Pa jednosmjerna...da nije bilo mene, mislim da bi Vlada imala jedno 6 rebalansa proračuna godišnje. :))

Fabia SDI Elegance.
05-03-2003, 21:27
da bi mogao, dosao bih sa ovom mojom Jettom (u Ameriku Bora dolazi kao Jetta i proizvodi se i Mexico(to bore znaci "dosadjivati")) koja ima samo 2.8 V6 30V i 193 ks (jer ovde kazu da sto vise da trosi, to je bolje jer 1 gallon (3.8L) bezolovni kostaju 1.769 $)) pa mozda bi mogao da se trcim sa Sportingom i sa GTI-jem, salim se, cim se vrcam u CG brat ce da ga proda jer on samo mJapanska auta!!!

Girrari
05-03-2003, 21:41
Eh T-IE, da imam... A da ti imaš R32, a ja 147 GTA...? Ipak, šta je tu je. Sa GTI-jem voziš krugove oko mog Punta. :))

CLIO SPORT
05-03-2003, 21:42
kako bi stankec rekao, VRAG TE STVORIL! pa u sat i pol ste ispunili skoro 2 strane!

MA DA!...eto,mali komentar na mjerenje ubrzanja kod talijana:

i fiat i alfa mjere sa vozacem,suvozacem i 20kg prtljage!

e sad,nisu jedini!! jos neki proizvodjaci to tako mjere, ali ne specificiraju posebno taj teret i suvozaca!!!!!! (ovo znam 10000% sigurno,jer sam bas citao o tome a i znam iz druge ruke- citaj iz talijanske ruke)!!!

:smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

Fabia SDI Elegance.
05-03-2003, 21:51
Ali po koljiko kg treba da imaju vozac i suvozac, nije to isto kad obaimaju 100 kg a kad imaju 180 kg!!!

INTCP log dead
06-03-2003, 00:04
Ja sam mislio da svi proizvođači mjere tako. Znači ima i nekih koji se provlače. Još gore za njih.

INTCP log dead
06-03-2003, 00:06
1.3 16v jtd JE FIATOV MOTOR. Opel nema veze s njim osim što će ga vjeriovatno ugrađivati. Fiat je istovremeno predstavio 1.9 16V I 1.3 16V JTD. Taj motor je fiatov proizvod!!!, a opel se može sakrtiti sa svojim traktorima. Jer da je to opelov motor ne bi ga prezentirao fiat nego opel. Ili bi se prvo ugrađivao u opel, a tek onda u propali fiat. Svašta

Fabia SDI Elegance.
06-03-2003, 03:28
INTCP, ili grijesim ili sam procitao negdje da novi 1.3 16V Multijet je razvijen zajedno sa Opel-om!!! :smile08: :smile08: :smile08:

ico
06-03-2003, 07:24
u opelu mjere ubrzanje tako da unajme japanca koji će vozit sa nekih 42-47 kg i onda uzmu auto koji je na rezervi s benzinom, izvade mu rezervni kotač i alat, zadnje siceve također van i onda je to ubrzanje

Dom-Dom
06-03-2003, 09:59
Evo moram se i ja malo javiti.
Ma da zašto Puntov motor ne bi volio visoke okretaje (ovaj sa 8V)??
Ovaj Girrarijev sa 8V se voli vrtiti i ide za 60KS jako , jako dobro i ne znam zašto sumnjaš da ima za 14 sec. ubrzanje do 100.Pa ti se izgleda nisi nikada vozio u Puntu niti u ijednom talijanu.Meni izgleda da taj motor od 60KS ima i prije stotku jer je jako živ.
Ja sam imao Uno 60 Fire i zbilja taj auto za 60KS je išao fantastično i isto tako je volio visoke okretaje.Kada sam vozio nekoga tko je tada imao Yugo ili Stojadin nije mogao vjerovati da taj auto ima 60KS, kolko je bio živ taj motor.Pa svi Fiatovi motorini i starijih modela su se vrtili ko blesavi.Moj rista je imao 128 Sport Coupe 75 godine 1100 , 64KS isto motor sa 2 ventila , i motor je išao bez problema do 7000 okretaja.
Na kraju , tko se imalo kuži u motore nema do talijanskih motora, pogotovu u segmentu malih gradskih automobila.Sad je druga stvar elektrika , lim itd., ali talijanski motori su zakon.

T-IE
06-03-2003, 14:41
Dom-dom, nemoj života ti. Ako je u Zagrebu počelo puhat jugo onda ti je oprošteno. :))

ma da!
06-03-2003, 14:46
t-ie :smile10: :smile10: :smile10: :))

Dom-Dom
06-03-2003, 14:55
T-IE , zašto????????????

Dom-Dom
06-03-2003, 15:27
Jel možda vi nevjerne Tome ne vjerujete da se Fiat 75 godine mogao vrtiti na 7000 okr.Samo da vam velim da taj motor 1100 kubika i 64KS imao 55 mm hod klipa.Za ilustraciju imam iz 81 god katalog auti, i evo vam primjer 127 Sport 1050 kubika i 70 KS.Max snagu ima na 6500 okretaja ( Ma da!, jade, sa 2 ventila po cilindru!) , a max. zakretni moment na 4500 okretaja i hod klipa 57 mm.
Znam da je to vama švabofilima čudno jer se neki VW ni danas ne vrte tako.Danas je čudo za Lupo GTI kaj se vrti na 6500 okr.Moraju švabe još puno učiti o motorima ,a i vi ostatak švabofila. :smile06:

T-IE
06-03-2003, 15:48
DOM-DOM, se sjećaš pred 2 tjedna kad sam pisao da je Polo 1.4 sa 60ks dosta živ auto i da lijepo ide. Onda ste vi alfisti sasuli drvlje i kamenje po meni, a između ostalog si napisao da ako je u Crikvi počelo puhat jugo da mi opraštaš. Pa ti sad lijepo vraćam :))
BTW, HGT ima Punta 1.2. I baš ću ga danas pitat da ga idemo probat na magistralu kako ide. I odmah večeras pišem dojmove.

T-IE
06-03-2003, 15:54
A Polo 1.4 ide stvarno dobro.

A drugo, neka moj GTI ima hod klipa 86 i neka se manje vrti (btw nekome je 6500 malo koliko ide gti), al je zato motor nepoderiv i robusan, iako to nije skroz u sportskom duhu i štihu, al treba tražit i neki kompromis između sporta, pouzdanosti i kvalitete, a ne gledat samo jednu stvar kod auta.

Dom-Dom
06-03-2003, 16:05
T-IE , kolko se sječam tada si izvalio neki grozan biser , pa sam onda pisao za južinu.
Daj mi reci koja je to tema bila pa ću potražiti.

T-IE
06-03-2003, 16:18
Tema ti je bila o onom liku iz Pule šta je na××××o onog Pola pa se hvalio da pere svaku Alfu.

I nikakav biser nisam izvalio nego sam napisao da Polo 1.4 ide jako dobro, a što je istina, vjerovali vi ili ne.

A kako nazvati ovo da di se čini koda Punto 1,2 ima 100ks kako živo vuće?

Dom-Dom
06-03-2003, 16:36
Čuj T-IE pronašao sam tu temu onog ××××vetra Danijela.
Polo sa 60 KS je , vjerojatno, živ auto , ali nikada kao talijan.
A kaj se tiče tvog GTI-a , švabe bi uvijek "ovce i novce".Najbolje bi bilo da auto ima 300KS i da troši 5-6 litara benzina.I takve fore prolaze kod naše raje.Kad ti pogledaš kakve bi×××× glede potrošnje isporučuju našim ljudima , onda ti dođe zlo.Evo sad je bio Lupo GTI u Brzini , i tam švabe briju o potrošnji od 8-9 litara , a potrošnja ide do 12-13 litara. A da o jačim motorima i ne govorim.
p.s. ono za južinu sam govorio iz zajebancije, nisam znao da te to tako pogodilo. :)

V6
06-03-2003, 17:18
ti t-ie si teška ××××××.

Znaći auto koji se vrti krepava a ×××××× od dvojke gti se ne vrti pa je trajan i robustan. Znaći sve one honde i alfe koje se dižu u nebesa i vrte ko blesave ne traju nego se raspadaju. Ko ti je kriv kad su klipovi na golfu od kuruze, da mu pomakneš blokadu za 500 okr sve cvili i raspada se kao kakav opel. Kakvi su to ××××ni motori onda ??
Za agregate i mešalice, eto kakvi. :smile09:

Girrari
06-03-2003, 17:44
T-IE, ak buš išel probavat Punta, imam par naputaka:

- Imaj na umu da je to 60 KS i kao takvom mu priđi. Dakle iz aspekta ostalih automobila te klase i konjaže (nadam se da si barem par njih vozio, pa da možeš uspoređivati), a ne iz aspekta tvog GTI-ja

- Kad se motor zagrije šaltaj na 5500 okretaja, a ne prije

- Odi na neku cestu gdje ima puno zavoja da također provjeriš ležanje



Uživaj!

Girrari
06-03-2003, 17:45
E da i pazi kak voziš!

T-IE
06-03-2003, 19:59
Krenimo redom,

Replika koliko hoćeš. :))

Dom-dom, nije me to pogodilo, čak štoviše, bilo mi je smiješno, ali zašto ti nebi vratio lopticu :)) ,

V6, imaš 2 GTI sa 16v i 139ks, koja se vrti preko 7000 bez problema i ide odlično, tako da ne ×××ך s mješalicama, a nisam ja rekao da su visoko turažne mašine ×××××× i da krepavaju (ali su sigurno osjetljivije, i skuplje za održavanje što je i normalno).

Girrari, za sutra sam dogovorio s HGT-om pa ćemo probat jer danas ni ja niti on nismo imali vremena. On kaže da je drugu razvukao do 100, treću do 130 do (6500), ležanje auta hvali itd. Vidjet ćemo, mene samo interesira kako taj auto ide u usporedbi s Polom 1.4 i Fel. 1,3. A inače, tuđe aute baš ne volim vozit, ali za Punta me baš interesira.

T-IE
06-03-2003, 21:01
Eto, ipak nije dao vrag mira ni meni ni HGT-u pa smo sad išli probat Punta.

I dojmovi su sljedeći:

Servo mi je strava, premda nije potrebno uključivat city mode, plastika nigdje ne škripi, dosta se visko sjedi (bez mogućnosti podešavanja sjedala po visini), obrtomjer nema crveno, dakle možeš ga vrtit do 7 :)) i tako...
Eto toliko o interijeru koji po meni niti ne oduševljava pretjerano, ali niti razočarava, čisto ok.

A sad što se tiče performansi motora: činjenica je da se motor više vrti nego kod Fel. ili Pola (ja sam ga do 6500 vrtio), ali je moj dojam da ipak Fel. (a Polo pogotovo) zericu brže ubrzava nego Punto. Mislim, najbolje bi bilo da stanemo jedan uz drugog i da zajedno krenemo pa da se točno vidi. Mjenjač je u Feliciji kraćih hodova nego kod Punta i definitivno nije ×××××× kao što je INTCP rekao.
Ležanje u zavojima nisam ispitivao jer je noć, a i prvi put vozim Punta pa mi taman fali neka ×××××rija. Ali sam primjetio da sjedala ne drže baš najbolje u zavojima (navikao sam na GTI-ja pa možda zato). Eto, toliko od mene, ako dođe i HGT na forum pa će vjerovatno i on dat svoju opasku.

Ali sad vidim da se dom-dom definitivno šalio kad je rekao da mu se čini da punto ima 100ks.

A i INTCP izjava da Felicija kurca ne ide ne stoji, jer u najmanju ruku ide kao i Punto, a ako ne i malo bolje po mojoj procjeni.

Girrari
06-03-2003, 21:50
Sada da ja malo repliciram:

Servo kod Punta je taman po mjeri (barem meni), nije ni pretvrd niti premekan (malo je mekši). City je pak totalna ludnica za expresno parkiranje u gradu.
U standardnom Puntu se dosta visoko sjedi i to je bio jedan od razloga zašto sam bio jako sretan kaj sam sa svojim dobio podesiv sic i volan.
Nikad ga nisam vrtio preko 6000 okretaja.


E sad, performanse. Da se motor vrti, to znamo. Da li je brži od Felicije ne znam i to bi volio provjeriti u praksi. Ako misliš na Pola 1.4 od 60 KS onda ti mogu reći da taj auto sigurno nema bolje ubrzanje. Imao ga je moj frend 4 godine, pa smo nebrojeno puta bacali "dragove" i nikad, ali nikad me nije odrao.
Mjenjač ima dosta duge hodove i to je istina. Da je još neprecizan bio bi koma, ovako je solidan.
Ne znam kako drže sicevi koji nemaju ono namještanje za lumbalni dio kralježnice jer se nikad nisam drapao u takvom Puntu. Moji drže solidno, dosta bolje od večine standardnih siceva te klase.


Definitivno moraš isprobati ležanje auta, a ne bi bilo loše da ga malo duže voziš jer tek bi se onda "ufurao".

Na kraju ostaje gola činjenica da ga u toj klasi s motorima do 60 KS nema nitko. Djelom je to zbog živahnog motora, a djelom zbog zaista male težine.

Dom-Dom
06-03-2003, 21:57
T-IE ti si nešto krivo shvatio.Ja nisam nigdje napisao da Punto Girrarijev ide kao da ima 100KS.To je neka greška.Baš sam čitao svoje postove, da mi se slučajno nije omakla greška, ali tak baš bedast nisam. ;)

Dom-Dom
06-03-2003, 22:04
Sad sam skužio kaj je tebe smotalo.
Kad sam spomenuo stotku onda sam mislio da Punto 60KS ima 0-100 za manje od 14 sekundi , a ne da ide kao da ima 100KS.Tu je greška.

HGT
06-03-2003, 22:22
T-IE probat ćemo i jedno uz drugo da vidimo kako Felicija ide, ja ću ići večeras probati do znaka koliko ide. Puno se bolje vrti Punto od Felicije.

993
06-03-2003, 22:39
Evo da se nakon dugo vremena i ja javim na forum. Pošto imam Fabiju 1,4 MPI :)) , a sestra Punta 1,2 8V, mislim da mogu reći donekle objektivno mišljenje o dotičnim automobilima.

Fabijin motor je jako elastičan, pa ga u biti ne treba tjerati u visoke okretaje. Što napravi do 4000 rpm napravi, iako ga ja nerijetko tjeram sve do blokade. Prosječna mi se potrošnja kreće od 7 litara, ali kad se ganjam gutne i 9. Meni se i ne čini tako strašno. U Fabiji se neočekivano dugo čeka na odaziv motora nakon stisnutog gasa.

Puntov motor je daleko življi i njegov reski zvuk na višim okretajima je zaista fenomenalan. Sušta suprotnost Fabijinom. Voli okretaje, ali nakon 5500 osjeća se da lagano gubi dah. Prosječna potrošnja u Puntu može se spustiti sve do 5,5 litara, a kad se ganjam ne prelazi 8. Moram reći da Fabia ima dosta veću krajnju brzinu nego Punto. Provjereno.

Za ležanje ne mogu reći jer na Fabiji imam distance i sport. opruge, ali mogu reći da je Fabia i s tvrđim oprugama udobnija od Punta.

Plastika i završna obrada u Fabiji su mnogo bolje, ali Puntov kokpit mi se puno više sviđa.
Puntov zadnji ovjes dosta škripi, posebno poslije kiše. Povremeno se negdje u armaturi javljaju cvrčci, što mene zna naživcirati, ali sestra tvrdi da se navikla.
I moram reći da Fabia ima mnogo bolje profilirana sjedala nego Punto koja stvarno dobro drže tijelo u zavojima.

To je zasad sve od mene. ;)

T-IE
06-03-2003, 22:50
Dom-dom, imaš pravo, moja greška. Sorry.

Girrari, ne znam što mi dodatno objašnjavaš za servo, kad sam rekao da mi je odličan (strava), ili si možda shvatio da pljujem po njemu? :smile11:

2. Možeš Punta i do 6500 vrtit, mi smo ga danas par puta dizali.

3. Ma glupo mi je uopće i vuć neke paralele Punta s Fel. jel je razlika dan i noć, a i Fel. je star auto, ali što se tiče ubrzanja, ne znam, još ćemo ja i hgt to ispitat.

4. A Polo je brži, režem nokat ako nije :)) , bog zna kakav je ovaj bio s kim si se ti utrkivao, ovaj od Club Italije ide odlično.

Girrari
06-03-2003, 22:54
Istina je da Puntekov ovjes škripi i to baš poslije kiše (trebao je Cesarić napisati "Ovjes poslije kiše" i posvetiti je Puntu). Meni zasad nema cvrčaka u autu, ali i ako ih bude ja nemam problema s tim.

Punto je jako tvrd i zato tako dobro drži cestu.

T-IE
06-03-2003, 22:56
993, Fabija ti ima dug odaziv na gas zbog električnog gasa, to je problem i sa 1.4 16v. A drugo, Fabija mpi do 100 ima 2 sec. lošije ubrzanje nego Fel. (15,5 prema 13,5).

Girrari
06-03-2003, 23:02
Čuj ne znam kaj kome znači strava. Tebi očito znači ono kaj i meni, ali nisam bio ziher.

Znam da se može razvući i na 6500, ali nema smisla jer tada već pada tako da ga je najbolje šaltati na 5500 (negdje oko max konjaže).

Velim ti ako je riječ o Polu 1.4 60 KS, taj auto ne može dobiti Punta do 100 nikako (osim ako je modificiran). Ovaj od frenda (zapravo dečka od moje najbolje frendice) je bio kupljen novi i nije imao nikakve prerade (niti felge). Dečko ga je imao preko 2 godine kad smo se prvi put najurcavali (moj Punto je bio star cca. 10 mj.). Dakle, znao ga je u dušu. Uz to, kao mali je vozio karting (dosta dugo) i fest se kuži u aute. Nikad me nije dobio. Kasnije je predložio da on proba Punta, a ja Pola no budući da imam hemung sa davanjem mog auta nekom drugom na vožnju (osobito ganjanje), a tad je još bio dosta i novi, nikad to nismo realizirali.

Puntolino_
06-03-2003, 23:07
Da vidim KO TO PLJUJE PO PUNTU!?!?


Dakle t-ie punto nema crvenog područja turnića ali ima graviran turnić do 7000o/min, a nema crveno zato kaj se i vrti skoro do 7000(6800 je blokada), mada nema apsolutno nikakve potrebe ga tjerati iznad 5500-6000o/min. jer je to ipak 8v i najbolje povuče kad se voziš na 2500 i naglo stisneš gas.

Velite punto nejde tak dobro i bla bla. A kolko vas zna poprav voziti? Jel znate ako hočete postić bolja međuubrzanja da trebate energično stisnuti gas, odnosno, udariti po njemu? Ili kad treba kočini isto tak treba udariti po kočnici?

Punto je solidan auto za novce koje košta, jedino kaj ga ×××× je krajnja brzina jer 155 je malo premalo, ali s druge strane je to ipak samo gradski autić kojem nije potrebna velika krajnja brz.

A ovo za mjerenje ubrzanja nisam znao! Zato mi se stalno čini da ide bolje od deklariranog, barem kolko sam stigo brojiti sekunde u ubrzanju!

T-IE
06-03-2003, 23:09
Ja mislim da ćemo ovaj vikend imat pravi street race iznad Crikvenice; Punto vs Fel., Punto vs Polo, Fel. vs Polo i pobjednik s gti-jem. :))
Ne znam kako može postojat očito očigledna razlika u ubrzanju Pola 1.4. Ponavljam, club it. ima Pola 1.4 sa 60ks iz kraja '99 god i auto ide odlično. Pa nebi govorio bez veze.

Girrari
06-03-2003, 23:15
Hehe, volio bih da ja mogu doći i braniti plavu boju.

Baš gledam cjenik i Polo 1.4 60 KS (ona stara linija, mislim da novi ima 1.2 sa 58 i 64 KS) ima 14.9 do 100, a Punto 14.3.
Sad ne znam kak Polu mjere ubrzanje, ali to su podaci po papirima.

T-IE
06-03-2003, 23:21
Girrari, što da ti kažem, provjerit ćemo u praksi i rezultati su na forumu isti dan.

A ti Puntolino nekog drugog uči brzoj vožnji i ganjanju, a ne mene. Ja se ganjam od kad sam položio, dakle već 5 godina.

Girrari
06-03-2003, 23:30
OK, samo velim da bih ja volio prisustvovati jer ne znam koliko se HGT već saživio sa svojim Puntom.

HGT, šaltaj na 5500 ili najviše 6000!!! Da im pokažemo Forza Italiana.

INTCP log dead
07-03-2003, 11:32
T-IE ti imaš osjećaj da polo ide jer je elastičniji od punta i bolje vuče na niskim okretajima. Isto tako imaš dojam da alfa 156 JTD sa 105 ks ide bolje od 1.6 sa 120 ks, a ne ide. Okretni moment čuda radi na mozak.

mentor odlog.
07-03-2003, 14:48
Živa istina.

Fabia SDI Elegance.
07-03-2003, 18:57
A Fabia 1.8T i Punto HGT???

HGT_
07-03-2003, 19:14
Puntolino ja sam svog Punta natjerao preko 160 po autoputo, imam filing da bi išao do 170 max, da me nije zeznuo kamion. A šta se tiče ubrzanja Punto vuče sve do 6000 rpm, kasnije se samo dere, a treća ide do 140, danas probano, vidit ćemo sve kako ide usporedo sa Felicijom i Polom.

Girrari
07-03-2003, 19:29
HGT, Puntek ti ne ide preko 155, 160 osim ako ga Enzo ne povuče. Drapal sam se po Karlovačkoj ko ××××××, ali preko 160 nije išao. A na 160 sa serijskim gumama tak pliva da je to fakat grdo za vozit.

Fabia SDI Elegance.
07-03-2003, 19:55
Kako trecom 140 km/h a petom 160 km/h. To sto je rekao Girrari je istina jer Punto ide 170 ako ima Enza da ga vuce.

nepotpisan
07-03-2003, 21:47
Kako trecom 140 km/h?????????????

HGT
08-03-2003, 01:37
Ja sam svoga vozio prema Palmanovi 160 na autoputu. A dans sam razvlačio auto koliko može na ravnom dijelu ceste na ulazu u Crikvenicu, u trećoj sam došao do 140 po uricama u auto, imam svjedoka.

Girrari
08-03-2003, 02:06
Može biti da si ga uspio razvrtiti do 140 u trećoj, a mislim da u četvrtoj može potegnuti do 160. Peta mu ionako služi sa smirivanje jer meni je u petoj pri 160 na nekih 4300 okretaja, ne više, ali preko toga ne ide da ga moliš.
Pri toj brzini dojam vožnje je solidan (nemaš osjećaj da letiš ili da bu se auto raspal, baš fino ide), ali zbog male težine i uskih guma fakat jako pliva.

HGT_
08-03-2003, 13:39
Zato sam ja stavio 185/60/14 puno bolje leži, ali je dosta tvrđi. Samo ga treba još spustit.

T-IE
08-03-2003, 13:49
HGT, ja sam do table na ulazu u Crikv. bio na 140, a s GTI-jem, mislim na 160, baš sam danas razgovarao s Cl. Italia pa je rekao da ćemo jedan dan ić probat.

Girrari
08-03-2003, 14:19
HGT i ja isto namjeravam učiniti, jedino kaj nisam još siguran da bum spuštal auto.
Ali siguran sam da bu išle te gume jer ak su dobre za Sportinga, dobre bu i za mene.

T-IE
08-03-2003, 14:20
HGT, a trebao si jučer ić s nama u Rijeku popodne. Dančija prestigne Talijan u Pandi, a ovaj ga odmah krene brijat iznad Jadranova i uz murju proleti sa 120-130. Nisu stigli ni palicu dignut. A Calibra u kurcu totalno.

T-IE
08-03-2003, 14:30
Girrari, ako budeš stavljao felge na auto, moj ti je savjet da staviš 15 coli. Onda jako lijepo izgleda, i gume 195/50/15 su ti bagatela, evo u Slo. kod Kalistera Dunlop 9000 ti košta 62€.

T-IE
08-03-2003, 14:31
BTW, danas se ful brzo logiram. Strava. :)

Girrari
08-03-2003, 16:47
14 cola ide 100%! Ni ne razmišljam o alternativama.

piquet
08-03-2003, 17:51
ja sam isto za 195/50/15 jer stvarno puno bolje izgleda. frend mi ima na puntu 185/60/14 goodyear f1 eagle i stvarno gume izgledaju vrhunski ali su mi ipak malo felge premale. :)

Fabia SDI Elegance.
08-03-2003, 19:57
Vidio sam stari Punto sa felgama od 17" ali trese kao traktor IMT 539 de Luxe ha ha ha ha ha.

T-IE
08-03-2003, 20:13
Tvoj je auto pa stavi 14-ice, ali meni djeluju premalo.

Test Brave
12-03-2003, 18:45
Na test izdrzlivosti Brava se pokazala dobra, na 56 655 km je blokirao motor, dobra i svi Fiati su takvi!!!

600
12-03-2003, 19:07
Onda od×××× od Fiata i vozi svoj VW ili šta već! :smile09:

Fabia SDI Elegance.
12-03-2003, 19:45
Da da to je istina da je blokirao u testu!!!

jebek
12-03-2003, 21:43
a seatu generalka :smile06: :smile06: :smile06:

Kićo
12-03-2003, 21:49
Još samo jedan dokaz za su automobili koje FIAT proizvodi najobičnije smeće. Uvijek su u vrhu učestalosti kvarova. :)) :)) :)) :))

SB
12-03-2003, 22:44
U kojem casopisu je taj test Brave?Bio je u Auto klubu nedavno njen test,ali su ju tamo ishvalili na opce iznenadjenje. :smile10:

Puntolino_
12-03-2003, 22:55
Ma sve to kuri fabia sdi!
Još je jedino on ostao na forumu, svi drugi su otišli radi njega i njegovih gluposti!

Test Brave
13-03-2003, 04:58
Auto Blic br. 4/97, procitaj pa vidi, e Fabio SDI, kakve motore proizvodi Fiat!!!!!