PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kupio bih Twinga



MeMyselfAndI
03-03-2003, 15:21
Kupio bih novog Twinga pa me interesiraju Vasa iskustva? Da li se kvari, da li je skupo odrzavanje, koliko trosi .... :smile11:

VR6
03-03-2003, 16:02
Jesi ga probao voziti?!

Kad ga provozas, ako vec nisi, onda odlucuj o kupnji...

mc
03-03-2003, 16:04
Evo ti info iz prve ruke... Imam Twingo iz 2000., 1,2-60 ks, koji je presao 90 tkm. Kvarovi - kvake za otvaranje vrata (iznutra) - drugo nista. Dijelovi nisu skupi, ali ti ovlasteni servisi dosta deru za rad. Izmjena ulja i filtera ulja ti u Starkelju kosta oko 500-600 kn, servis na 60 tkm oko 1.500 kn. Sada ti je garancij 2 god., pa ti je to u tom periodu nuzno - kasnije (makar za te sitnice) mozes ici u neki drugi servis i placati daleko manje. Ja sam prije par tjedana mijenjao ulje, sve filtere, remenje i zatezace za 1.300 kn s radom - to nije puno. Potrosnja je zbilja mizerna i ako vozis stedljivo, zna biti i manja od deklarirane (meni do Makarske trosi 4,5 l/100 km, a u gradu od 5,5 do max 7 l/100 km). Prostora naprijed imas poprilicno (vise nego u Cliu), a i odozada ga ima puno vise nego sto bi covjek ocekivao, a kada preklopis sjedala dobijes kamioncic (stane ti ves masina unutra i sl.) Mislim da po toj cijeni ne mozes dobiti bolji novi auto...

Br0ck
04-03-2003, 08:49
Evo ti informacije i iz druge ruke... :) . Ja vozim Twingo iz 1997g. sa 60000km i u ovih 6 godina se ništa nije pokvarilo, samo redoviti servisi (na 20000km - 1000kn, 40000km - 1500kn i 60000km - 2000kn)u ovlaštenim servisima. Prema tome, po mojoj kilometraži ispada da na servis idem svake 2 godine, a ta cifra se onda i ne čini tako strašnom. Ja za razliku od mc-a nemam nikakvih problema sa unutarnjim kvakama (mora da mc ima malo težu ruku :)) ). Mjesta u unutrašnjosti koliko hočeš, a parkiranje u gradskoj gužvi je poseban gušt kad te likovi sa velikim i močnima automobilima tužno gledaju kad se sparkiraš na mjesto veličine kontejnera za smeće...

U svakom slučaju - moja iskrena preporuka! :) :) :)

mc
04-03-2003, 10:04
Ma te nesretne kvake natezem po 15 puta na dan. Opcenito zalim taj svoj auto - poslije posla obicno moram svratiti na 100 mjesta, pa ga palim gasim svako malo na kratke relacije, pa vrata, pa parkiranje, pa penjanje na rinzole... kao da je dostavno vozilo. Za sada jos dobro trpi sve to.

MeMyselfAndI
04-03-2003, 11:35
Bas mi je drago da nitko od Vas nije imao problema sa Twingacem :))

Sve sam uvjereniji da ga kupim ;)

Ima li jos netko nesto za reci o njemu tj. sto je s elektronikom na njemu ...

mc
04-03-2003, 12:22
Elektronika - hmmm... Mislim da u Twingu imas vrlo malo elektronike i to vrlo bazicne i debelo provjerene elektronike, pa ne vidim razloga da to crkava... Nove Lagune imaju dosta problema s tim, ali mislim da Twingo nema nista takvoga u sebi sto bi moglo biti problematicno.
BTW moja kolegica ima Twinga starog tocno 1 godinu i nije imala nikakvih problema - jedno dobro iskustvo vise.
Samo pitaj...

mc
04-03-2003, 12:45
Jos nesto...
* Twingo je strasno mekan i lagan za voziti cak i bez serva - za zene idealno, mjenjac ima dosta dugi hod ali je precizan i ne zapinje,
* prednost, a ujedno i nedostatak su ogromna vrata - prednost je lagano ulazenje/izlazenje i trpanje stvari, a nedostatak je kada na parkingu nemas puno mjesta za otvoriti vrata,
* nedostatak je sto po danu sa upaljenim svjetlima (display se zatamnjuje kada upalis svjetla) i suncanim naocalama vrlo tesko vidis ista osim brzine kojom vozis,
* sjedala su po meni idealno pogodjena i dovoljno udobna za duze putovanje,
* stakla na vratima su ogromna (kao i vrata) pa ih pri vecim brzinama nije uputno jace otvarati - sto zbog buke, sto zbog puhanja,
* ventilacija je prilicno dobra, pa nema problema sa magljenjem/odledjivanjem i sl.,
* zadnje kocnice znaju skripati prvih par kocenja poslije kise - standardna stvar koja moze smetati samo uhu,
* zvucna izolacija sa zatvorenim staklima je iznenadjujuce dobra - narocito na ovim zadnjim modelima.
* kocnice su prilicno efikasne, pa preporucam dobru gumu da ne bi bilo klizanja.

Br0ck
04-03-2003, 12:46
Ja nisam imao nikakvih problema sa elektrikom. Moj Twingo je bez serijskih podizača i retrovizora na struju (base oprema), pa nemam pojma ima li problema sa tim uređajima. Samo znam da ja nemam nikakvih problema sa naknadno ugrađenim alarmom i centralnim zaključavanjem. Inače je i sa sa elektronikom motora sve u najboljem redu. :) :) :)

U široj obitelji imamo 2 Twinga, jedan Clio i Citroen Picasso i svi smo sa svima zadovoljni. ;) ;) ;)

Br0ck
04-03-2003, 12:57
* još jedna stvar - papučice su male(zaboravi alu nastavke) i kratkog hoda (dobro za brzo šaltanje), a kuplung otpušta na 2/3 visine i to dosta naglo (barem kod mene).

* inače se slažem sa svime što je mc rekao, iako bi sicevi mogli bit malo veći.


Hej mc,

naručio sam se za servis na 60000km kod onih likova u Karlovcu. Idem ovu subotu ujutro. Javim ti financijski/servisni rezultat.

mc
04-03-2003, 13:24
sretno s likovima...
http://www.click-smilies.de/sammlung/grinser/grinning-smiley-008.gif

MeMyselfAndI
04-03-2003, 15:21
Vesele me sve pozitivna iskustva! Moje pitanje oko elektronike se odnosilo uglavnom na podizace, bravu ... (sitnice= :smile10:

pex
04-03-2003, 22:33
sve gore navedeno u vezi twinga je tocno.pa cak i za bravicu.imam twinga 98g presao sam 124000km.isto kao i moji prethodnici samo hvala,nikakva pokuda.bravica mi je otisla na nekih 80000km(kosta oko 200kn)da mi se dalo zezati mogao sam je i popraviti(mali komadic plastike se izlizao).potrosnja ti je kako su ti irekli van grada 4,5 u gradu oko 6.ako hoces pokazem ti fotku te bravice.odlican auto.

INTCP log dead
05-03-2003, 00:30
Ja ti kažem da je twingo govno. Ja ga tako zovem iz milja. Imao ga je frend. Sad ima 147. Vozio sam ga u auto šoli. Auto:
1. ne ide ni kurca - to je jako važno

2. volan je ko.... kad vrtiš mokru krpu u zraku

3. mjenjač je ko kad mješaš palentu, a u njoj .... pala šalica pa zapneš kuhačom u nju

4. kočnica je ko da si stao na svježi drek sintetiziran sa kefirom :smile11:

5. ima digitalni brzinomjer - užasan.

6. ružan je i voze ga žene

mc
05-03-2003, 09:27
Hvala ti sto si nas pocastio svojim primitvnim komentarom... Bas smo se uljuljali u kulturnu konverzaciju i falio nam je jedan kao ti da nas malo razbudi.
Odi radije na topic o Alfama, Golfovima ili sta vec vozis...

Girrari
05-03-2003, 09:41
Twingo ne ide kurca??? Pa ti nisi normalan. Ne znam koji rashodovani auto si ti vozio, ali Twingo sa svojih 60 KS (a u ponudi ima i jačih motora) na 800-tinjak kila čist fino ide i dosta je živahan.

Mjenjač sigurno nije u rangu Ferrarija, ali za novce koliko Twingo košta te s obzirom na njegovu namjenu i više je nego solidan.

Ne znam kaj te spopalo, ali daj pogledaj kaj taj auto nudi za koju cijenu i na kojim gabaritima. Uz to još ima i Renaultovu značku, a to ipak nekaj predstavlja.
Definitivno car klase bez konkurencije!!!

Br0ck
05-03-2003, 09:57
Vrlo zanimljivo kako čovjek nije u stanju izraziti svoje nezadovoljstvo sa automobilom uz pomoć nekog normalnog rječnika i sa argumentima koji potvrđuju njegove navode, nego mora srat. A i sudi automobil sa iskustvom koje je stekao vozeči ga u auto školi!!!??? Nevjerojatno! Mora da je prije polaganja vozačkog imao dugogodišnje iskustvo kao profesionalni vozač :smile06: :smile06: :smile06: .

Twingo nije savršen auto, jer takav i ne postoji ali je za te novce definitivno best buy u klasi, a kvaliteta mu se može mjeriti i sa puno skupljim automobilima. Mene služi savršeno, pokriva sve moje potrebe i ja sam 100% zadovoljan. Nadam se da će i u buduće biti tako.

Br0ck
05-03-2003, 10:01
Hej Girrari!

Opet mi čitaš misli... samo što si i ovaj put bio malo brži na odgovoru :)) . Morat ću nešto poduzet' glede istog. Obračun u petak?

:smile06:

MeMyselfAndI
05-03-2003, 10:04
I meni se eto to cini sasvim pristojan auto za tu cijenu i zato ga namjeravam kupiti! :))

Za vase komentare (a molim ih jos) sam pitao samo zato jer mi je to prvi auto i ne zelim pogrijesiti .....

600
05-03-2003, 10:10
Ma za×××× daljnje komentare pa autić je zakon, kupuj! :smile10:

INTCP log dead
05-03-2003, 10:10
Twingo sa 60 ks, baš ne ide kako bi trebao za svoju kilažu. Mjenjač i volan su 2 najgore konstrukcijske stvari na tom autu. Ako je auto jeftin ne znači da mora imati palenta mjenjač. Uz to je i neprecizan. Znao sam voziti prije auto škole, a rekao sam da ge je frend imao. Isto tako ne drži ni k.. u zavoju, to je javna tajna. A volan je užasan, mekan i bezosjećajan.

piquet
05-03-2003, 10:18
dva frenda mi imaju twingače i super su zadovoljni s autićem. za te novce mislim da nemaš ništa drugo za uzeti (čuo sam da s popustom prodavači čak puše na autu). vozio sam se u starim modelima i to je stara škola -svuda goli lim, dosta buke ali vidim da je netko napisao da se dosta poradilo na tome. :smile06:

Br0ck
05-03-2003, 10:20
Nemreš fulat!

Pa, gle... auto se proizvodi već punih 10 godina u skoro nepromjenjenom obliku i još uvjek ne pokazuje značajan pad prodaje (mislim da je brojka proizvedenih već preko 2.000.000 komada). To ti sve govori...

A, ako ti treba još potvrda vlasnika, tu ti je link...

:URL=http://www.geocities.com/MotorCity/2090/you.htm:web stranica:/URL:

mc
05-03-2003, 11:16
Istina je da mjenjac ima dugi hod kao i vecina Renaultovih modela i kao vecina automobila te klase. Ne znam koji si ti krs vozio (INTCP), ali na dva Twinga koje sam ja vozio mjenjac ide savrseno lagano i precizno u svaku brzinu - kao i na vecini Renault modela. Volan je podesen za grad i kao takav odlicno sluzi svrsi. Pa rekao si da je auto za zene - one vole da im glatko ide...
Za ono za sto je napravljen i za cijenu koju kosta ovaj auto stvarno nema zamjerke.
Ako te (MeMyselfAndI) brine da li mozes sa Twingom na dulji put - odgovor je da, bez problema. Ja godisnje bar 10 puta idem do Makarske i natrag za 5,5 sati s ruckom u Borju i 120 kn benzina u jednom smjeru. Ono sto ovom autu ne pase je brza voznja autoputom - meni iznad 135 km/h postaje neugodno. Druga stvar koja autu ne pase su putnici i prtljaga u isto vrijeme. ;)

MeMyselfAndI
05-03-2003, 11:37
MC puno hvala! Siguran sam da necu pogrijesiti, a oni koji govore da je to zenski auto nisu sigurni bas u svoju "muskost" ;) :))

CLIO SPORT
05-03-2003, 11:44
a jesi razmisljao o twingu 1.2 16v?????
ne samo da ide ko mutav nego ima i nesto vise opreme od 1.2!!!
e sad,nisam siguran za cijenu,ali mislim da nije TAKO velika razlika!
a i s ovim 16v bi mogao bez beda drapat sve alfe do 120 konja po gradu!!!!
a ako stavis i neke sire gume, nema te alfe koja bi te imala na otvorenoj cesti!!!!!
;) ;) :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

INTCP log dead
05-03-2003, 11:50
Daj ne seri molim te. Šta misliš da samo šire gume su bog i batina. Na otvorenoj cesti ta twingo nema šanse protiv bilo koje alfe sa 120 ks. Možda je malo brži u 1. ali kasnije ga alfa pere bez obzira na težinu i ne znam šta. Isto tako twingo ima user od ovjesa i ne može se mjeriti s alfinim na otvorenoj cesti.

Br0ck
05-03-2003, 12:09
Mojih 60ks mi je sasvim dovoljno za probijanje kroz gradsku gužvu, a možda si sljedeće godine piknem novi 16v. Bumo vidli...

Maksimalno sam ga vozio 167km/h, iako je najljepša brzina za autoput oko 130km/h. Sada su na autu gume 145/60/13, a sljedeći vikend ljetne gume(185/50/14) opet idu gore na auto. Konačno!!!

Upravljivost će mi sigurno past za kojih 30%, ali će se za toliko poboljšati i ležanje u zavoju. Nadam se...

mc
05-03-2003, 12:39
U BrOck, dobar si (167 km/h). Ja sam odustao kada sam dosao na nekih 155 km/h - nije mi bas dobar filing. Istini za volju, imas siru slapu pa ti se vjerojatno ljepse ponasa u takvim situacijama. Jel ti utjecu negativno sire gume na ubrzanje i potrosnju?
Ovaj 16v navodno ide ko zvjercica, a preporuca se ako mislis stavljati klimu.

Br0ck
05-03-2003, 14:06
Hej mc,

potrošnja je neznatno veća, možda za 0.2 litre na 100km. Auto puno bolje leži na ravnoj cesti ili u zavojima, ali... ovu brzinu sam postigao prošli vikend na autoputu Zagreb - Varaždin i još nije bio stisnut do kraja (draga se pobunila). Na autu sam imao ove "male" gume, a sa onim širokim šlapama se ne bih baš usudio jer mi auto jako pleše kad naletim na kolotrage (uzdužne neravnine). Mislim da mi je Šule rekao da je on sa ženinim (serijski 1.2 sa 60ks) došao do 174km/h.

Twingo kicks ass!!! :smile06: :)) :smile06: :)) :smile06:

ŠULE
05-03-2003, 19:06
Jeste BrOck, ali više nije ženin nego puničin i autić je prava jebalica za po gradu.

ma da!
05-03-2003, 19:22
intcp upravo sam procitao tvoj prvi post na ovoj temi.mila majko koji je primitivizam u tvom osvrtu.idem citati dalje pa da se jos vise zgrazam! :smile10: :smile10: :smile10:

pa kog vraga ti ocekujes od tog auta i za te novce?karting?samo sam se nazivcirao citajuci tvoje postove! :smile09:

Br0ck
06-03-2003, 08:06
Eeeee Šule!

Kakva je nova prinova u obitelji? Jel' ispunio očekivanja?

ŠULE
06-03-2003, 09:30
Sasvim OK. Crni C3, 1,4 8v benzinac. Ženica presretna.

Br0ck
06-03-2003, 10:34
Heh...

Ma, glavno da je ženica zadovoljna. Ostalo nije bitno. Ajde... budemo se jednom dogovorili da ga malo spregledam. Sljedeće godine si mislim ubost' nekaj novog, pa imam par automobila u užem izboru, a C3 1.4 je jedan od njih. Samo što ga ja vidim u zlatnoj boji sa crnim OZ felgama (recimo 195/50/15)i lagano spušten.

Zvuči dobro? :))

mc
06-03-2003, 11:16
Sad kad ste spomenuli zene - meni moja zena i mama hoce oteti Twinga - dobar dio zena je lud za takvim malim autima kao sto su Twingo, Matiz i sl... Nema veze, bar cu imati podrsku kod kupovine novog auta za sebe. Samo se nadam zbog mira u kuci da cu si moci priustiti da Twinga ostavim zeni u naslijedje...

Strava
06-03-2003, 21:20
Evo iskustva iz prve ruke.
Kupio sam prije 4 mjeseca Twingo Dynamique 1.2 16V sa full opremom (servo, ABS, klima, elektricni paket, CD-radio s komandama na volanu) za 10000 eura. Auto je kupljen prema vlastitim potrebama - za dvoje, kompletna oprema za odlicnu cijenu, ekonomicno odrzavanje, velika kolicina prostora u unutrasnjosti, osjecaj udobnosti. Ne zabrinjavaju me stvari kao sto je npr. neka Alfa koja ce me ostaviti za sobom na autoputu i smatram da takve stvari ne bi trebale biti presudne kod odluke o kupnji automobila.
Jedino sto me zabrinjavalo je to sto Twinga ima puno na nasim cestama, a ja ne volim konfekcijske aute. Mada je model Dynamique vec opremljen super bojama interijera (modro-crveno-srebrno), modrim koznim volanom i mjenjacem, dodatno sam ga uljepsao da bi se razlikovao od ostalih. No, to je vec stvar hobija i off-topic tema.
Vec ste, vidim, naveli objektivne prednosti i mane Twinga, tu se mogu samo sloziti s vama. Auto je po mom misljenju sasvim u redu, kao i neki drugi auti o kojima sam razmisljao prije svoje prve kupnje auta. Svi su imali svojih dobrih i losih strana, odluka je na kraju stvar subjektivnog pristupa.
Da malo razveselim mrzitelje Twinga, iznijeti cu prljavi ves. Napominjem da se sve ovo moze dogoditi bilo kojem novom autu, sto sam uvidio iz diskusija po news-grupama. Dakle...
Prvi posjet servisu bio je zbog kondenzacije vode u maglenkama. Djecja bolest karakteristicna (koliko sam primjetio) za sve tipove vozila. Vidio sam jedan Punto ciji bi vlasnik u svijetlima mogao drzati zlatnu ribicu.
Drugi posjet servisu bio je zbog pregorene svjecice nakon samo 3500 prijedjenih kilometara. Tresao se i kasljao dok je dosao do servisa. Za ovo bi, ne nuzno, moglo biti krivo i INA gorivo.
Treci i cetvrti posjet servisu bili su zbog brojaca parcijalne kilometraze koji se ponekad sam od sebe ponistava na nulu. U servisu jos nisu uspjeli dokazati postojanje kvara, a cini se da i ne mogu. Primjetio sam slicne probleme kod Fiatovih, Citroenovih i Seatovih modela, stvar je izgleda u citavoj seriji nekakvih transformatora (bobina?) koji su lose kvalitete. Taj mi problem jos nije otklonjen, zalio sam se Renaultu Hrvatska, vidjet cemo sto ce biti s tim.
Nije lose za prijedjenih 5000 km, zar ne?
Bez obzira na sve, jos uvijek sam zadovoljan, jer mi nitko ne moze garantirati da mi se ista stvar ne bi dogodila i sa nekim drugim modelima. Malo me strah sto ce biti kad istekne garancija i budem morao placati servis, ali sto cete - you win some, you lose some!
Inace potrosnja mi je oko 6,2 l/100 km, a sa 75 konja se uopce ne osjeca neka inferiornost na cesti, narocito u gradu. Sto mislite kolika bi mogla biti maximalna brzina (jos nije isprobano)?
Moj savjet je svakako sjesti u potencijalne kandidate za kupnju i prilikom odluke se voditi po vlastitom osjecaju a ne po tome sto je netko drugi rekao (npr. ja). Preporucio bih u ovoj klasi osim Twinga jos i Yarisa i novu Micru, jesu nesto skuplji ali jos uvijek imaju dobar odnos cijene i kvalitete.
Ako vas zanima, slike mog sredjenog Twinga mozete vidjeti na http://www.twingo.net/nicolas/preacher.htm
Ispricavam se zbog poduze propovijedi, pozdrav!
Preacher

Br0ck
07-03-2003, 08:19
Ništa, ništa - samo ti i dalje propovjedaj! :)) :)) :))

Vidim, dao si si oduška! Welcome to the club!


Ja do sada nisam imao baš nikakavih problema, a sutra idem na servis na 60000km (auto je star 6 godina). Jedino kaj me malo brine je ×××××× koje mi se ponekad događa, naime... auto mi ponekad neće upalit iz prve, ali samo kad je mašina vruća. Kad je hladna sve je OK, ali kad je netom prije vožena (čak do 2 sata od zadnjeg gašenja) vergla u prazno, pa ga moram kresat' 2-3 puta da upali.


Jel' netko zna što bi to moglo bit? :smile11:

mc
07-03-2003, 09:58
Bok Strava, bas mi je zao sto si imao peh...
Meni se cini da mnogi proizvodjaci imaju problema sa malo bolje opremljenim modelima. Kada ti prodaju ove "gole" model koji najvise idu - sve ok, a cim si kupis nesto malo "jace" odmah nastaju problemi. Npr. poznanik kupio 206-icu golu 1,4 (kao i stotine drugih ljudi) i sve super radi. Drugi kupi 206 s16 skup ko vrag i non-stop problemi. Znam ljude koji imaju nove Lagune (uglavnom slabiji modeli 1,6 i 1,8 sa nis-posebnom opremom) i nemaju problema. U firmi imamo ovu najskuplju mogucu i stalno zajebava elektronika. Imam osjecaj da je kod kupovine auta najbolje kupiti neki model koji se puno prodaje i ne traziti modifikacije jer to ocito nisu sposobni napraviti kako treba.

INTCP log dead
07-03-2003, 10:07
BrOck sličnu stvar smo mi imali s alfom 75!!! I to nas je jebalo jedno 7 godina.
Obavezno je ponekad tzek iz 3. zaverglao, a inače ko u prazno kako ti kažeš. I samo čuješ cak cak, anlaser ne vrti. Onda je nakon tih 7 godina postalo gore, nekad neće niti kod 10-20 puta, onda još gore postalo. Ne pali uopće kad je vruć (tj. ne vergla). Razlog je bio automat u anla××××. I još je neke kabele tip sproveo do amumulatora i od sad pali od prve.

Idi kod električara i rješi to.

Br0ck
07-03-2003, 10:42
7 godina!!!??? Pa, koji si vrag čekao tako dugo. Mene to zeza od nedavno, pa idem to odmah rješit'.

Meni se normano pali pumpa za benzin i alnaser normalno vrti, ali kao da nema benzina. Hladnog ga palim bez gasa, a kad mi paljenje zašteka, onda mu dajem gas i ponekad upali iz prvog naknadnog pokušaja, a nekad iz 2 ili 3 puta. Jednom sam ga verglal 10 puta i to baš pred ekipom sa foruma. Koji beeeed!


Kužim da mi se to češće događa kad ga vozim malo žešće, tj. kad ga gazim po gasu. Kad ga vozim "normalno" i polako, svako sljedeće paljenje je OK.

INTCP log dead
07-03-2003, 10:52
Pa auto je razj.... kanta i taj kvar je bio zanemariv u odnosu s ostalim. I meni je ista stvar bila u posljednjem stadiju kad je to postao ozbiljan kvar. Kad ga gazim treba počekati pola sata da se ohladi i onda upali iz prve. Anlaser i na njemu dobro vrti kad zavrti, al kad ovo zajebava onda ne vrti uopće. I zbog toga se nikad nije išlo za anlaserom kad se kvar pojavio pa je pušteno to kako je.

MeMyselfAndI
07-03-2003, 11:34
Thnx Preacher (ili Strava ;)

Mi doma imamo Punta i Seicenta i obadva su bez vece opreme - nisu se nikad pokvarili! Susjed pak ima Novu Lagunu s dosta opreme i dosta kvarova :smile08:

Mislim da ce moj Twingo bit super!

Koju auto kucu mi predlazete? :smile11:

Mira Furlan
07-03-2003, 11:46
Vidi s nekom sto prodaje Renault vozila :smile09: :smile09: :smile09: