PDA

Pogledaj cijelu verziju : Što kupiti: Alfu 156, Opel Vectru, Hondu Accord, Toyotu Aven



Žuc
02-03-2003, 17:50
Imam velikih nedoumica oko odluke o kupnji novog automobila, a u igri su slijedeći modeli (navedenim redoslijedom):
1. Alfa Romeo 156 2,4 jtd (ili 1,9 jtd 16v)
2. Opel vectra 2,2 DTI
3. Toyota Avensis
4. Honda AAccord 2.0
5. Mazda 6 2.0 CD
Molio bih da se uključite u raspravu i da mi pomognete savjetima i konkretnim argumentiranim prijedlozima...

Dom-Dom
02-03-2003, 18:14
Ja bi Imprezu STI , pa onda EVO VIII , pa onda Alfu GTA , ali kad tog nema onda Alfa 156 ili Honda Accord. :smile06:

DOC unlog dead
02-03-2003, 18:55
Mislim da dvojbe nema: Alfa Romeo 156, ili čekaj nasljednicu 157 2,4 jtd 16v!!!

206-os-
02-03-2003, 19:52
Ja bi u obzir uzeo Hondu, Alfu i Mazdu. Sad izmedju ta tri auta ako hoces sport uzmi alfu ili hondu a ako ti treba za obitelj onda mazdu. Inace, u ovoj usporedbi moj favorit je Honda Accord :smile07:

Mazda3/
02-03-2003, 21:23
U ovom slucaju izabrao bi hondu jer je jedina benzinac medju nabrojanima :)

Speedster
02-03-2003, 22:19
Sto kazes na lagunu 2,2 dci-150 ks,potpuna serijska oprema,sigurnost,povoljna cijena.meni ne izgleda lose,pogotovo karavan sa agresivnijim naplatcima

DKW_
02-03-2003, 22:25
Mazda 6/ Honda.

Mazda 6 je pokupila sve zive naslove (tamo gdje nije Škegro Megane), a čuo sam od onih koji su ga vozili da su vozna svojstva na nivou Alfinih....

Honda je nova, ali brijem da bi mogla bit bolja još od Mazde 6.

Odi na www.auto-bild.de - tamo je usporedni test Mazde, Honde Alfe i Mondea.

Fabiasdiyahoo.com
02-03-2003, 22:30
Japanci su na vrhu po svemu. :smile08: :smile08: :smile08: :smile08:

ma da!
02-03-2003, 23:44
evo i mene s pametnim savjetom.hondu kupi dakako i to 2.4 pod mus.mazda 6 mi vec sad djeluje konfekcijski.jes da su slicni,al ne toliko koliko se prica.mazda 6 je za mene rodjena,umrla i pokopana je.rip mazda 6! :smile10: :smile10: :smile10: i to sve do pojave najavljenog turbaka koji bi trebao biti treci japanski samuraj.
htjeli priznati ili ne 156 je vrijeme da ne kazem pregazilo,ali dobro presisalo.osim dizajna i sporta koji je rezultat manje tezine, krace karoserije,nije vise bog zna sta ostalo.ko sto bih ja mudro zakljucio:nije sve u desetinkama.trazi se i prostranost,udobnost,kvaliteta,velik prtljaznik.a tu ipak honda vise daje.cak i u sportu ne kaska toliko.
po mojoj slobodnoj procijeni accord je ozbiljan kandidat za sam vrh klase.daje sve pomalo,nigdje ne zakida vlasnika.pogotovo ova zvjerka 2.4.ej hondo ak to ubodes stvarno si napravio pravu stvar! :smile10: :smile10: :smile10:

600
02-03-2003, 23:57
Ti se uhvatio srat po Alfi bez posustajanja, ali neka vidim da ti je to trn u oku. Kako te samo ta Alfa izjeda pa to je strašno, nego kaj si reko da ono voziš?

P.S.

Da te nije vrijeme pregazilo skupa sa tvojim misterijoznim germanskim dvanulčekom?

krešo 456gt M
03-03-2003, 00:01
ekipo ja sam bio uvezao za sebe alfu 146 TD iz njemacke staru pet godina,a prvih 6 mj. sve ljepo i divno,a posle ×××××rije na sve strane,cak me začudilo i trulež na zadnjim pragovima sta je rijetkost na taljanskim autima,osječao sam se jadno kao i neki jadni vlasnik calibre koji izolir trakom mora pokrivat zadnje pragove.užas,ovaj put sam uzeo novo,jer novo je novu koliko god mi šutili o tome

ma da!
03-03-2003, 00:13
evo i moje vjerne sjenke u tjelu i duhu golobradog shestotke.cuj shesto ovo je forum i svatko daje svoje glediste.pa i ja svoje.ak se ne slazes to je tvoj problem,al onda probaj nest srocit.meni je jasno da se tebi adrenalin dize kad citas postove od intcp,a na moje ti se dignu lasi na glavi.al to je isto tvoj problem.dakle ili nesto sroci ili ne komentiraj.

600
03-03-2003, 00:24
Slažem se da je Forum mjesto gdje svatko "daje svoje gledište", ali se ipak ne slažem da ti bezrazložno i neargumentirano ×××ך po Alfi!
Stoga ili nesto sroči ili ne komentiraj!

Pa zar te toliko bode?

T-IE-
03-03-2003, 00:31
Bezrazložno i neargumentirano?

A po VW-u je argumentirano i s razlozima. Dajte ne budite licemjerni.

ma da!
03-03-2003, 00:33
koje bezrazlozno i neargumentirano ×××××× po alfi?pa jesi ti pismen?pa ××××× ti tvoju selektivnu sposobnost shvacanja! :smile10: jel sam ti fino gore napisao da u 156 ima sporta i vise nego u drugim autima,da ima ××××n dizajn?al sam isto tako napisao da nije sve u prokletom ovjesu i u desetinki ubrzanja.jel 156 ima mjesta na zadnjoj klupi?mozda za prosjecnog japanjerosa s 170cm visine i ima,al za mene nema!ko niti za prosjecnog europljanina kome je i namjenjena.jel ima mjesta u gepeku ko u ostalim autima klase?nema.jel udoban u voznji poput francuza?nije zbog ovjesa kojem je cilj sport.
jel 156 zbog manje tezine i manjih dimenzija moze zahvaliti velik dio sporta koji posjeduje?jel ostatak klase ipak naraso u svim smjerovima pa i fizika malo ×××× to lezanje i upravljivost?jel isto uletiti u zavoj sa 100 kila vise lima ili nije?
pa eto ti toliko zeljene argumentacije mada sam ti mogo pejstirat kompletan gornji post,al nema svrhe kad ne shvacas.pa ××××× mu nije to spejs sajens! :smile10: :smile10: :smile10:

600
03-03-2003, 00:52
Kako si samo bistar, napišeš da nije sve u prokletom ovjesu i u desetinki ubrzanja, ali je zato sve u veličini gepeka i prostoru na stražnjoj klupi!
:smile08:

Fabiasdiyahoo.com
03-03-2003, 04:43
Accord je br.1 samo visok rub prtljaznika!!!

INTCP log dead
03-03-2003, 10:06
1. Ovdje alfa ima puuuuno rezerve jer je to auto iz 97. A iz koje su godine navedeni?????? Počekajte 157 pa onda uspoređujte. Ma da, 157 će bit veći od 156, ali sigurno će sa istom snagom bit brži. Jer je tako kod alfe uvijek bilo. Malo se poštima mjenjač i auto je brži.

156 je i dalje kralj u sportu i dizajnu. U sdportu ne samo zbog manje težine već je i sve ostalo na razini pogotovo motori velike spec. snage koji se vole vrtjeti (to je izuzetno važno za sportsku vožnju), adekvatnih mjenjača, pre××××nog ovjesa koji je i nakon 5 godina mjerilo u klasi, makar su se konkurenti opasno približili mazda 6, accord, bmw 3 i na kraju odlične upravljivosti zahvaljujući superdirektnom volanu i još ktome pridodaš sportski dizajn znutra- van.

Dakle nepobitna je činjenica da je 156 kralj sporta u klasi, što se tiče sveukupnog dojma svih važnih sportskih parametara.

A sad isto tako je prostornošću (makar ja sa svojih 180 cm nemam nikakvih problema otraga), bunkerom, potrošnjom (no to je danak, motorima takvim kakvim jesu - razvrtaljke, a neki su i superkvadratnog rješenja). A to sve je upravo rezultat godišta kad je nastala kad su to bila mjerila te klase.

Tako da zavisi što kome treba. Menii recimo ne treba neka ekstra prostornost i velik bunker. Sve to bi i da imam obitelj podredio dizajnu. Pa pogledajte DKW-a. Jel njemu smeta što 156 ima otraga manje mjesta od Mazde 6.
A kao pravom alfisti važno mi je ležanje upravljivost, performanse, spec. snaga.... Tako da bi uvijek uzeo 156, samo ne diesel.

Neki ljudi kad kupuju auto ne uzmu samo kalkulator i hladno računaju... Neki kupe ono što im paše.

ma da!
03-03-2003, 12:19
cuj shesto daj mi se lagano vise skini.ko sto bi reko hondo nisam placen da se s golobradim mladcem prepucavam preko foruma.kupuj i vozi kaj hoces,al nemoj biti kreten pa bez osnove napadati tudja misljenja.auto je skup kompromisa,al mora zadovoljavat neke ××××ne norme i standarde koji u tom trenutnu vladaju ili pushi lagano.i tocno tak pushi alfa s prodajom 156 jer je auto premalen,preskucen,ima premali prtljaznik,previse trosi i kupcima se zivo ×××× kaj je u prosjeku sekundu brzi do stotke u gotovo svakoj zapremnini.dakle auto vise nije kompletan.konkurencija ga je prerasla.i zbog toga ga najznacajnija trzista,dakle njemacko,englesko i francusko,gutaju na kapaljku.nema ga na niti jednom popisu najprodavanijih u niti jednoj ××××noj europskoj zemlji.a sad se nasla hrpica alfista koji se ukrute na zvuk i laprdaju sami sebi ono kaj zele cuti.
156 je jako lijep auto i izvrsno lezi,al to nije dosta.pa ××××te jel ti trebam to sve nacrtati?stvarno si ××××ing rocket scientist! :smile10: :smile10: :smile10:

slazem se intcp da treba pricekati 157,al sad je tu 156 i vuku se paralele.i treba biti posten i otvoreno reci kak stoje stvari.i molio bih te da me postedis pretpostavki glede brzine 157 jer o tome pojma nemas.mozda opet bude brza,al to tek trebamo vidjeti.pitanje je kak ce se nositi s dodatnih 100,200 kila lima i kakav ce ovjes imati.to sve treba pricekati.a i mjenjac nije svemoguc pa da moze nadoknaditi razliku u tezini.kompromis ubrzanja,krajnje brzine i potrosnje mora cak i alfa postivati.zato ne moze na××××ti auto s ultra kratkim prijenosom pa dobit maksimalnu ispod 200 i potrosnju litru,litru i pola vecu od konkurencije.to se jednostavno vise ne kupuje.ocito s lovom raspolazu oni koji kalkuliraju,a alfisti sline nad polovnjacima.

ma da!
03-03-2003, 12:22
a nebulozu da je 156 kralj sporta u klasi necu niti komenitrati jer mi se ne da siriti rasprava.pogotovo ne s coravim alfistima. :smile10: :smile10: :smile10:

Girrari
03-03-2003, 13:01
Bez namjere da ulazim u diskusiju samo da velim kako su mi najbolje ove izjave u stilu "nitko me ne plaća da se raspravljam sa golobradim balavcem...". Pa nemoj onda i vozdra!


Osim toga dok ne napišeš točno kaj voziš i koliko imaš godina te eventualno dođeš na neko okupljanje da to potvrdiš i ja tebe smatram golobradim balavcen i to bez auta. Nothin' personal, ali tako je.

600
03-03-2003, 13:18
ma da!

Nisam ni ja plaćen da branim Alfu, ali jednostavno moram, jer ti zbilja puno ×××ך.
Kako si samo strašan sa svojim izjavama ti ××××na iskusnjaro! :smile10:

VR6
03-03-2003, 16:23
Honda Accord od ovih nabrojanih...

Speedster
03-03-2003, 18:11
Alfa 156 nikad nije bila kraljica sporta u svojoj klasi.Pogledaj malo motore,pogon i najvaznije cijenu.Imas dosta auta koji performansama,motorima,ponasanjem u voznji nadmasuju alfu.Jedino sto puno vise kostaju,a i to govori koliko se koji auto cijeni,zar ne?

Fabiasdiyahoo.com
03-03-2003, 18:19
600, cuvajmi Girrarija i VR6 jer oni su najbolji u ovom forumu a to reci za INTCP I LASERa.

206-os-
03-03-2003, 18:26
Ma da! slazem se s tobom. Alfa 156 nije kraljica klase..stovise daleko je od toga..
Ovjes i dizajn nisu glavni kriteriji za za to mjesto. Inace, taj toliko hvaljeni dizajn 156-ice nije jednak u ocima svakoga. Eto, naprimjer meni se nikad 156 nije svidjao nesto posebno. Ne kazem da je to los auto, ali jednostavno nije po mom ukusu.
Po meni je u toj klasi BMW 3 nekako najblizi mjestu kralja jer objedinjuje gotovo sve karakteristike. 156 ipak, morate priznati zaostaje kvalitetom, ukupnom prostranošću, sigurnosti i jos nekim stvarima za BMW-om. Ali to nadoknadjuje nizom cijenom i boljim performansama kod slabijih modela.

600
03-03-2003, 19:09
Fabia!

Priznajem da nisam baš shvatio tvoj post, ali bez obzira na tvoju nepismenost čuvat ću ih! :smile11: :))

E, da nije Laser nego Lanser, ali i pop grješi jel tako!? ;)

Girrari
03-03-2003, 19:18
Počašćen sam kaj si me stavio u grupu s Lanserom, pa čak i sa INTCP-om (iako nisam takav fanatik), ali nemoj nam VR6-icu pridruživati ako Boga znaš...

T-IE-
03-03-2003, 21:02
1.Honda
2.Toyota
3.Opel
3.Mazda

ma da!
03-03-2003, 21:09
ti shesto definitvno odlazis u zaborav.sve kaj imas za reci je da ××××m.pa ok.strasan si ti meni rocket scientist.sa mnom se ne slazec,nemas pojma kaj bi reko pa mi govoris da ××××m.ajd sad reci jel ti i stari jaci od mog?pa ko ima veci pimpek! :smile10: :smile10: :smile10: to bi bio ocekivan slijed od tebe.drugo niti ne ocekujem.

dok bi ti girrari s druge strane mogao kriticki prokomentirati kompletnu raspravu,a ne da izlazis s ovakvim forama.jer mi se cini da se sa svim ostalim slazes.bar po tome sta se bunis samo na glupu sitnicu.

ma da!
03-03-2003, 21:24
i vec kad sirim temu da odmah dodam da mi je accord daleko kompletniji auto i pravi paket za razliku od kvazi auta 156,srednje klase kojem vise nije mjesto u usporedbama srednje klase. :smile10:

INTCP log dead
03-03-2003, 21:56
Ma da, pa ti si malo poludebilan. 156 kvaziauto? Oprosti, ali onda je i BMW 3 kvazi auto, samo zato jer je manji od mazde 6 i ostalih šlapa. BTW alfa 156 je prostranija od bmw-a. Pa je li i bmw kvazi auto? Pitam te. Ti izgleda svoje zaključke donosiš, samo vezano uz prostranost, bunker i potrošnju. Bljuje mi se od takvih pičkastih vozača. Koliko troši, kakav mu je gepek? Jel mogu sest ozada lepo? Fuj, fuj, fuj. Mrš u ××××× sa svojim prostorom, potrošnjom i sličnim kurcima, da ti lepo kažem.

Meni je važnije da su unutarnje kvake kromirane nego da je bunker veći za 100 litara. Razumeš. Boli me dupe za bunker. Dodatni lim je ××××××. Dodatna težina, tromo ponašanje u vožnji. Još ako dodaš u×××× od motora iz mazfde 6 dobiješ tipičnu obiteljsku limuzinu. Bljak. Odvratno.

BTW alfu može jedino usrati GM sa opelovim motorima (koji su nedostojni da se uopće nazivaju motori, ovjesima ili nedajbože mjenjačima). Ali ako do toga ne dođe alfa će i dalje imati SVOJ ××××n ovjes i napredniji od ostalih (kakav je oduvijek imala), motore visoke spec. snage. Zato prije nego počneš srati o alfi iz čega se da protumačiti da ti smatraš da je samo alfa 156 sportski auto u cijeloj alfinoj povijesti sjeti se alfi unatrag i uvijedjet ćeš da neke prastare alfe i dan danas su u stanju oprati neke razvikance koje tu spominjete.

doc
03-03-2003, 22:00
1. Alfa 156
2. mazda 6
3. accord

vectru ili avenisis ne b uzeo.
zasto alfa prva? dizajn, motori, performanse, imiđ tvrtke su mi vazniji od malo veceg prtljaznika i vise prostora.
Prisjetimo se davne 1997. godine. Alfa predstavlja novu 156, istog dana svima je jasno da se Alfa vraca u velikom stilu, i da je rođen novi kralj klase sportskih limuzina. I nakon 6 godina, nakon sto su mnogi konkuretni koji su dosli poslje alfe dobili vec svojeg drugog nasljednika, 156 i dalje postavlja mjerila u klasi glede sporta, dizajna, performansi.
http://www.theautomall.co.za/alfa156large.jpg

Girrari
03-03-2003, 22:16
Amen!

Dom-Dom
03-03-2003, 22:18
INTCP , potpuno se slažem s tobom.
S tim Ma Da ! se uopće ne treba raspravljati , jer tip je najobičniji ××××k koji vozi zamislite "germanski dvanulček".Tolki je seronja da ga je sram napisati uopće kaj vozi. :smile06:

doc
03-03-2003, 22:24
mislim da na ovom forumu ima previse osobnih vredjanja. A onda najgore prolaze oni kojima Alfa ne valja!

Dom-Dom
03-03-2003, 22:29
Doc jel su to zbilja tvoje riječi? :smile11:

doc
03-03-2003, 22:35
da, dom-dom.
ne kuzim zasto vrijedjat nekoga kome je Alfa ××××××. Svatko ima svoje misljenje.

Dom-Dom
03-03-2003, 22:39
U načelu se slažem s tobom , ali taj ma da ! je jedan posebno iritantan tip koji ima posebne bi×××× glede Alfi.

Dom-Dom
03-03-2003, 22:43
Ma da! od kada se pojavio ima zadatak podjebavati Alfiste i to mu uspjeva.Pa mora i on dobiti porciju.

doc
03-03-2003, 22:44
to bas niti meni nije jasno, od kud tolko mrskosti prema Alfama... Ko zna, mozda covjek radi u Hondinom salonu pa hoce na ovaj nacin poboljsat losu prodaju Hondi u HR!

Hondo_
03-03-2003, 23:41
Uopče ne želim ulaziti u rasprave o tome kaj je bolje, jer u krajnjoj liniji o ukusima se ne raspravlja, a među ovim autima mislim da odlučuje ukus.
Nego INTCP, da ti malo pojasnim nekaj kaj ti očito nije jasno. Ovdje se raspravlja o klasi tzv. sportskih limuzina srednje klase. Znači traži se limuzinski izgled i dašak sporta u izgledu, ponašanju i imageu. Ljudi koji kupuju aute ove klase vjerojatno imaju obitelj i bitna im je prostornost kabine i funkcionalnost prtljažnika. Svakako bitnija od aluminijskog ovjesa, kratkih odnosa u mjenjaču i dvije svječice po cilindru. Važnije su mu alu felge, eventualno kožna sjedala, klima, hrpa zračnih jastuka-zavjesa-roleta isličnihgluposti, niklovani završetak auspuha i sl. Znači on hoče kompromis: obiteljski auto sportskog izgleda i jakog motora.
Moraš priznat da to nude skoro svi u klasi.
A pošto si ti vuk samotnjak koji nema nikog svog i kojeg boli k... za zadnju klupu, prtljažnik i hrpu nepotrebnog lima jer nikad nikoga i ništa ne vozi u autu, vjerojatno bi bilo bolje za tebe da gledaš recimo Alfu Spider/GTV ili možda BMW Isettu i da nam se konačno skineš svima sa svojim glupim i prepotentnim izjavama u stilu:'Boli me k... za to i to jer 156 je najbolja.'
Nekad je bila, ali konkurencija ju je dostigla i prestigla i vrijeme je za mjenjanje modela. Ono kaj tebi nije važno, a sa svojih dvadesetak godina još ti puno nije jasno, večini kupaca auta ove klase je najvažnije, stoga razmisli malo.
Hvala.

600
03-03-2003, 23:42
Dakle ovako nešto nisam očekivao.
Hvala vam braćo Alfisti na podršci iako mi nije trebala, ali je dobrodošla u nadmetanju sa nedokazivim švabofilom kojem je Alfa očito trn u oku i koji se ne može pomiriti sa nekim osnovnim činjenicama.
Živjela kraljica Alfa i njeni hrabri i neustrašivi vitezovi Alfisti! :smile07:

_Stevo
03-03-2003, 23:57
Avensis, Vectra...

zonta
04-03-2003, 00:10
Ovom koji je postavio pitanje preporučujem da kupi sve osim Alfe jer mislim da nisi čovjek za nju. Alfe uzimaju fanatici te marke, a oni je ne uspoređuju s Vectrama, Avensisima…………

mytbyte
04-03-2003, 00:32
http://www.salon-auto.ch/images/en_images/upload/GSAC_H4_B.jpg

Kak se ovo ponaša u zavojima, pitam se...evo, ako ti treba prostranost i gepek, Accord Tourer je za tebe, zaboravi 156-icu...××××te, ni mercedesi T nemaju takvo dupe...

DKW_
04-03-2003, 01:29
Vjerovali ili ne, pročitao sam cijelu temu i sve vaše postove i došao sam do zaključka da se do zaključka na ovaj način nikada ne može ni doći!

Naime, Alfa 156 je krajem 1997. bila nešto genijalno, prelijepo i pre××××no, ali vremena se mijenjaju i automobilska evoluzcija gazi i gazi.
Japanci su jednostavno preuzeli neke elemente dizajna koji su postojali na AR 156 i na svoj način preslikali na Mazdu 6 i Accord, kao što to rade uglavnom zadnjih 40 godina, ali na to smo se navikli i kvit.
××××ga, obožavam svoju AR156, ali vjerujem da Accord ima bolje materijale, izradu, kvalitetu, a sve to za manje pare u istom omjeru motor/oprema nego AR 156...

Sjetimo se još jednom da se AR 156 pojavila krajem 1997, dakle prije 4 i pol godina: to je veliko vrijeme u automobilskoj industriji, naročito kada Japanezeri navale da rade replike (koje su najčešće kvalitetnije i jeftinije).

Inače, danas sam vidio definitivnu sliku GOTOVE Mazde 3 i izgleda fenomemnalno, puno bolje od onih Bildovih crtarija...

fabiasdiyahoo.com
04-03-2003, 04:58
INTCP i neki misle da je Alfa bolja od Honde, ma mrs ×××××i!!!

piquet
04-03-2003, 08:57
jeli ova gore slika accorda tourera mamac za pogrebna poduzeća-ono nema lijesa koji tu ne stane. :))

600
04-03-2003, 10:16
Fabia!

Mi to ne mislimo, mi to znamo! :smile06:

ma da!
04-03-2003, 11:21
moram otvoreno pohvaliti doca.svidja mi se njegov pristup.njemu je alfa zakon,al ne ×××× po onima koji drugacije misle.dok si recimo ti dom-dom na nivou klinca iz vrtica koji nije u stanju procitati i shvatiti da 156 nije idel kojem svi teze i da ima ljudi koji vide i negativnosti tog auta.to je tvoj hendikep,a reakcija je logicna prema profilu u kojem se predstavljas i autu koji vozis.
al sam se nasmijao kad se dom-dom prvo cudi docovim rijecima,a onda uvidi kak se prosuo forumom pa se nacelno slaze.e moj dom-dom moras ti malo opreznije pristupati temi.

moram objasniti ono kvazi auto jer je krivo plasirano.to se odnosi na pripadnost srednjoj klasi i okvirima koji sad vladaju,a ne na kompletnu ocjenu auta.tek toliko da ne bude krivo shvaceno.vec sam i prije naveo da se meni 156 svidja,al sta je previse previse je! :smile10: :smile10: :smile10:


ajde bravo hondo stvarno si fino sazeo svoje,a bome i moje glediste na temu! :)

ma da!
04-03-2003, 11:30
dkw tebi kapa dolje.iznendio si me skroz.jesu li to godine iskustva ili nesto drugo ja ne znam,al da kazem da sam cekivao takvu realnost u postu onda bih lagao.I drago mi je da spominjes odnos ulozeno/dobiveno i hrepatinu opreme koju accord daje.tu dolazimo i do jako velike isplatiovsti tog modela.jos jedan element koji je vrlo bitan.i valjda ce se i intcp sad malo poklopiti.pa i vrijeme je.
jedino mala ispravka.156 se pojavilo prije skoro 6 godina! :smile10: :smile10: :smile10:

Speedster
04-03-2003, 12:04
Ni 1997 kad se pojavila alfa 156 nije bila kraljica sporta u klasi.Pogledajte malo motornu ponudu.Najjaci motor je bio 2,5 V6 sa 192 ks.Suparnici su svi redom imali i po duplo vise.Dalje,alfa 156 ogranicena je na samo prednji pogon,sto je bitni nedostatak u usporedbi sa straznjim ili 4*4 pogonom.Danas ni GTA ne moze konkurirati najacima u klasi,pa kako bi mogla 1997 god.Tada je M3 imao 321 ks, C 43 AMG 306 ks,C 55 AMG 354 ks,Audi S4 265 ks i pogon na sva cetiri,RS4 380 ks,pa dalje imamo imprezu WRX,lancera evolution,koji takoder spadaju u tu klasu,danas i volva sa S 60R.Ja ne znam kako odjednom alfa sa motorom kojem nedostaje i po 100 ks da dostigne vodece,inferiornim pogonom(nema u ponudi 4*4) moze biti kraljica.ALfa 156 je sigurn jedan od najsportskijih automobila u klasi,ali pored manje cijene,u usporedbi sa nekima nema ponuditi nista osim slavne povijesti.

Dom-Dom
04-03-2003, 12:35
Ma da! , ja se u načelu zalažen da se nikog ne vrijeđa , ali ti si mi poseban tip jel si totalni provokator , a prema takvim nebi trebalo imati milosti.Svojim postovima stalno hočeš dokazati nekakve nebuloze.Ako bolje pročitaš ja u svojim postovima nisam nikada pisao da je prvo Alfa , pa onda Alfa , pa onda dugo dugo niko pa Alfa.Oni koji me znaju , znaju da volim Alfe , ali i da slinim za Imprezom ili Lancerom EVO, ili Porscheom 911 itd.
Na početku ove teme sam napisao da bi uzeo Alfu ili Hondu, jer Hondu cijenim , makar je izgubila sav sportski štih koji je godinama imala.Nisam se imao namjeru s tobom natezati, ali tvoje iritantno podjebavanje me je navelo na to da ti odgovaram.Docovo razmišljanje me je malo začudilo , jer on ne razmišlja uvijek baš tako , ali dobro , svaki ima svoje stavove.Meni je draži VR6 jer nije takav cinik i provokator kao ti.Čini mi se da si stari forumaš samo sa drugim nickom , jer si vjerojatno sa starim nickom bio baš ti prosran po ovom forumu.

600
04-03-2003, 14:26
Ovu sliku posvećujem svim Alfomrziteljima i onima koji se tako osjećaju! ;)

http://www.alfacentro.com/features/156gta/images/gta_2.jpg

The Queen! :smile07:

Matija
04-03-2003, 15:58
Prvi izbor mi je Mazda 6. IMHO je najljepsa, ima ok motore, opremu, dosta je velika, ima jako dobre vozne karakteristike i jeftina je.
da naglasim: JEFTINA JE!!!
Nakon toga, slijedi Honda Accord, jer za nju vrijedi sve ovo gore po malo vecoj cijeni. Dalje Alfa, Opel i Toyota bez nekog posebnog razloga...

INCTP log dead
04-03-2003, 19:32
Alfa je najsportskija od navedenih auta. Idite brat tratinčice. tra la lalala tar lalalala Alfa je najsportskija i njena sportskost će samo rasti ukoliko ju ne upropaste nepouzdani, usrani poluproizvodi (motori, mjenjači i ovjesi iz opela i vw-na, te komponente su u navedenim autima poluproizvodi) :)) :)) :)) Ma da, priznaj nam konačno kakvo švapsko govno voziš.

Još bolje da alfa nema hit auto, pa svaki tukan bi ju vozio. Još najbolje da kupim alfu, a u gradu ih već za mjesec dana bude 50. Ne dao bog!!!!!!!! Ovako je dovoljno, samo da ju ne upropaste njemački poluiproizvodi iz opela i vw. Da da Opel i VW su poluproizvodi, jeste čuli. VW je poluproizvod. Da tako je poluproizvod koji se kvari, otkazuje elektronika, ne ide ni kurca i ružan je joj da i skup. Opel je zaostala šlapa za starce koji su vozili asconu i ne znaju i ne žele znati za bolje. tra la la la la la la la prrrrr

BTW Honda Accord je ružna. Tek malo ljepša od ODVRATNOG Civica. Svi Hondisti će se složiti da se Honda sve više udaljava od zvijeri kakve je nekad radila, a Alfa se približava sve više zvjerima koje je nekad radila. :)) :)) :)) :))

T-IE-
04-03-2003, 19:49
Lud ko batina! :))

alfist_zg
05-03-2003, 00:20
Ej T-IE, ovo si tako simpaticno napisao da sam se sad poslije pol sata citanja cijele teme (sta varira od ljutnje i lupanje sakom po stolu do blagog smjeska) satrao od smjeha....istina!
Lud si INTCP, nemoj nikada otici sa ovog foruma molim te...joj, ludnica.

Nego...Hondo, evo nije taj mrski vam intcp vuk samotnjak jer evo i ja mislim tako sto se tice bunkera-lima-zadnjegsjedala-erbegova-pizdimaterina itd.
Zivjeli!
jos jednom smajl :)) :)) :))

INTCP log dead
05-03-2003, 00:22
Alfist dankešn, golf oušn :)) :)) :)) :)) Rimuje se :)) :)) :))

alfist_zg odlog.
05-03-2003, 00:23
usput, Žuc, ja sam mislio da si ti već odavno kupio tu Alfu, a vidim ti je sada kompariras sa vectrama, poslije pol godine od prvog posta koji auto kupiti...ma onda je mozda bolje da kupis nesto drugo, pozdrav! :)

Turbodizl
05-03-2003, 10:50
ovde bi voleo da njpre uzmem vectru. Ali ne znam što nisi stavio movog pasata koji je bolji od svih kola ovde. Alfa niti nije vredna da se spominje. I uopšte nije istina da je alfa sportska. Pa im slabe motoroe i fijatovo vešanje. Pogledajte crsch test. To ništa ne valja. Jel možete u alfu da sipete lož ulje. Mislim da je to veoma važno pošto je današnje gorivo sve lošije. Vectra je pravo njemačko auto veliko, čvrsto, i mnogo brzo. A ovi ostali su tek tako da popune prazninu u klasi. Vectra ide jako dobro. A u toj alfi je fijatov dizl koji nevalja kao nit jedan tal. dizl. Opelov je puno bolji i mnogo se dokaza, a alfa nikad, samo se kvari i stoji, a vectra ide i ide. Samo sipšaj i vozi. Sem mislim da je pasat bolji, veći . Ima mnogo bolje prednje i stražnje vešanje, bolje menjače i više mesta. A nije i skup. Mislim da je bolji i od a6 jer audi je ipak vw marka, a vw uvek ono najbole stavlja u svoja kola. Toyota je isto mnogo lepa, al ne znam hoće kli dfa bude i tako dobra. Po adacu su toyote najpouzdanija kola, verujem im jer nemci znaju šta valja. Al ipak mislim da je vw bolji. Honda klasično predstavla još jedan promašaj. Nakon civica tip R i ova navedena acord ne valja nit prebijena boba. Ružna je i mnogo troše, i ima prenapregnut motor. To nije dopbro za danšnjeg čovefga. Posebice ako mora d aide na put. Ali barem japaneri daJU MNOGO GARANCIJE, ALI TO SE NE RAČUNA POŠTO TREBA IĆ U JAPAN DA S E potvrde papiri i tek onda priznaju. Pa pogledajte koliko na cesti ima starih vw-a pred 20 godina i kolko japanaca, alfi i fiata. Biti će vam jasno što više traje.

Dr.Mengele
05-03-2003, 11:03
Bolesni kreten!

passenger57
05-03-2003, 12:00
Turbodizl reci da si se salio i bice sve OK
A6 losiji od Passata koji uz to jos i nije skup :smile10:
Iako ju je vrijeme poamlo nacelo Alfa je ipak NO.1 po mom izboru,a kome treba
bunker neka kupuje,meni ne treba
Pozdrav!

ma da!
05-03-2003, 14:31
intcp objasni mi jednu stvar.ti cijelo vrijeme velicas alfu i sve njene modele kroz povijest.jel tako?opcinjen si alfom 75 i mehanikom koju ima.jel tako?a ti vozis mini!jel tako?eto 3 potvrdna odgovora koja pokazuju razinu glupsoti koja u tebi zivi.prodaj prvo mini,kupi neku staru alfu poput 33 ili toliko zeljene 75,servisiraj,gustaj pa tek onda seri tu na forumu.ti si obican lajavac bez pokrica.kao i vecina alfista na forumu koji imaju aute raznih marki,a velicaju alfe koje ne voze.pa sta to treba znaciti?sta to govori? :smile10: :smile10: :smile10:

INTCP log dead
05-03-2003, 15:17
Ma da sad ću ti otvoreno reći jer to zaslužuješ. Ti si takva kretenčina, blesava i provokatorska. Ja imam 20 godina. Alfu nisam htio za prvi auto iz nekoliko razloga. A 1. je što NISAM za prvi auto htio tako jak auto. A tako i tako u dvorištu je jedna alfa 75 i 156.
75 ja ponekad vozim, al je toliko izjebana sa 350 000 km da mi se i ne da ju vozit. Napravio sam plan za dovođenje u top stanje iste i tunig podvozja i motora, al treba 2500 eura.

INTCP log dead
05-03-2003, 15:20
A ja sam student, što znači da ne radim. Zašto ti ne prodaš svoj germanski drek i kupiš si civic type R.

VR6
05-03-2003, 15:27
Zar ti INTCP nisi prodao tu Alfu 75, hvalio si se nesto da si je uvalio nekom "idiotu" za 3000 DM...

600
05-03-2003, 16:25
ma da!

Opet si se usro! :smile09:
Mislim da nisi u pravu što se tiče toga da neki koji veličaju Alfu ne voze ili posjeduju jednu pa čak i više njih zato po x-ti put ne seri! :smile06:

INTCP log dead
05-03-2003, 16:39
Pa jesam, već sam se poveselio, došao je tip ju uzet s novcem i onda se nećkao i odustao. Sad ju vozi đed

ma da!
05-03-2003, 19:29
eto sjenke shesto! :smile10: :smile10: :smile10: meni je jasno da ti buraz fura 156,al me to ne dira.isto me tako ne dira to kaj stari od intcp fura 156.stvar je u tome da intcp ne vozi alfu,a tu ×××× preko svake mjere!ti si inace ocito ovdje rijetka prilika da si lud za alfom,hvalis ju i vozis.i boli te dupe.to bi sve bilo ok da prihvatis da recimo ja ne vidim boga u grbu sa zmijom nego prosjecan auto.razumijes?jel razumijes da sam alergican na intcpova preseravanja?pazi on napise kako nije htio ne znam kako jak auto (alfu) za prvi?a tu rasipa (ne)znanje glede utrkivanja,sportske note i slicnog.i jos ×××× kako mu treba 2500 eura da sredi 75!!!pa prodaj minija pa ulozi u ljubav svog zivota!kaj ces sad reci na to?ajde sad provali neko alfisticko razmisljanje! :smile10: :smile10: :smile10:

ma da!
05-03-2003, 19:30
bravo vr6 za lom tjedna!ulovio si ga u vlastitoj lazi! :smile10: :smile10: :smile10: :))

INTCP log dead
06-03-2003, 00:36
Ma da provokatoru. Volim i Minija i ne želim ga prodati.

BTW to za moje neznanje je bilo pred 2 godine. Sda je stanje bitno drugačije. I nemaš pravo srati o mom neiskustvu jer ne znaš kako ja vozim.

I zašto bi prodao minija da skupim tu lovu kad ću je nabaviti na drugi način.

Ti si plati usranu navigaciju u hondi ja ću sredit alfu 75 da mi na otovrenoj cesti popušiš auspuh i u type R -u.

ma da!
06-03-2003, 14:44
intcp kenjkenj :smile10: :smile10: :smile10: :))

zonta
06-03-2003, 21:40
Ma-da u pravu si ti donekle, samo onda nitko ne bi smio progovoriti o ničemu osim o onom što vozi.
Dosta je da je intcp provozao Alfu par puta, da ga je oduševila i ako smatra da je to najbolji auto na svijetu onda ok.
Šta bi trebao živjet na kruhu i vodi da dokaže kako je pravi alfist ??

ma da!
06-03-2003, 23:46
e zonta ti ga uvijek uletis super racionalno.to mi je bas ok! :smile10: :smile10: :smile10: i ima neceg i u tom sta ti pricas.i sve bi cak bilo u redu da intcp velica alfu,ali da ne pljuje po svemu ostalome.on eventualno nahvali kojeg talijana,a ostalo je krama.i to izaziva revolt.pa kak ne bi poludio kad u svakoj prokletoj temi vuce paralele s alfama i svim modelima iz povjesti?!uvijek i u svemu je alfa najbolja.osim u prostranosti,al koga danas briha za te stvari?!i ×××× li ga ××××.
jel se slazes? :smile11:

zonta
07-03-2003, 22:03
Ne mogu se baš skroz složiti jer i ja mislim tako kako i on, ali sam toliko priseban da znam da sam fanatik te marke i totalno neobjektivan oko bilo čega lošeg u vezi s njom....

Inače mislim da ne pratiš dugo forum, jer je INTCP znao reć koju lijepu riječ i o BMW-u i Subaruu, pa nije baš Alfa-only :)

Micky
09-03-2003, 10:00
http://www.honda.ee/gfx/models/accord4d/intro_4.jpg

Ne Baš Pametni Kiki
09-03-2003, 12:22
Toyotu Avensis, ako te ne zanima lijep auto. Svi vele da je to dobar auto, pa pošto ja nisam baš pametan, pridružujem se većini!

Sakoman
09-03-2003, 20:50
Definitivno najbolji izbor je Alfa Romeo 156 2,4 jtd distinctive!!! No, ako nemaš baš love, kupi jeftino japansko smeće! I rednecki će te poštovati!

oPeL
09-03-2003, 20:52
:) V :) E :) C :) T :) R :) A :)

Jakov
11-03-2003, 21:19
VECTRA???? Pa zar neko može to bezlično smeće ikome savjetovati? Taj grozni auto niko neće pa su ga morali več sad na početku prodaje sniziti za 1680 Eura!!!

Fekonja
16-03-2003, 17:40
Samo su renaultovi auti ružniji od Opela Vectre! Vectra je do kraja kenjarski auto!!! :)) :))

Ja koji sam vozio ..
16-03-2003, 17:44
Moj savjet ti je slijedeći: kupi bilo kaj sa ovog popisa OSIM VECTRE!!!! To je takvo teško govno, da je niko pametan neće!!! Ne samo što je užasno ružna i dosadna, nego sadašnji modeli imaju TVORNIČKU GREŠKU, pa su ih dali u akciju - cijena im je niža za 1.680 Eura! Ne nasjedaj, to ne vrijedi posjedovati. A ovi ostali auti - svi su dobri, samo ovisi što trebaš i što hoćeš!!!

brzi vozač
23-03-2003, 19:43
mislim da ti je najpametnije pričekati alfu 157 (ili 158 kako će se već zvati nasljednica 156-ice). Dakle, strpljen-spašen!!! ;)

600
23-03-2003, 19:52
Poznavajući Alfinu hitrost u izdavanju novih modela bu se načekal! :))

brzi vozač
23-03-2003, 20:09
da, čekal bu do kraja iduće ili do početka 2005., ali će mu se višestruko isplatiti! Ili neka kupi Alfa GT Coupe!

206-os-
23-03-2003, 21:43
Možda bi trebalo pricekat Peugeot 407 koji izlazi pocetkom sljedece godine..

Fabia SDI Elegance.
24-03-2003, 00:22
Od ova cetri najbolja je Toyota Avensis pa Accord.
A ko ceka jos godinu dana za 407, mislim da je dobar ilep, to je 607 na malome.
Probacu da nadjem slike:http://alpaysirek.tripod.com/main/407x.jpg
http://alpaysirek.tripod.com/main/507c.jpg

Fabia SDI Elegance.
24-03-2003, 00:27
Evo slike i novi motor 2.7 HDI sa 180 ks:http://www.peugeot-scene.ch/news/407/407_seite.jpg
http://www.peugeot-scene.ch/news/407/407_break_seite.jpg

Fabia SDI Elegance.
24-03-2003, 00:29
××××ga, jedna mala greska i nema slike:http://www.peugeot-scene.ch/news/407/407_seite.jpg

Fabia SDI Elegance.
24-03-2003, 00:30
Nece nesto:http://www.peugeot-scene.ch/news/407/407_break_seite.jpg

Fabia SDI Elegance.
24-03-2003, 00:34
Da probamo ovo:http://www.dts-tuning.de/content/katgirls/girls/woche12/girl-124.jpg

Fabia SDI Elegance.
24-03-2003, 00:44
Da probamo jos jednom:http://www.forum-auto.com/photos/admdc01_2607200222_peugeot407.jpg

Fabia SDI Elegance.
24-03-2003, 00:53
Peugeot lansira novi 608, bice opravi konkureny Mecedes S klasi, Audiju A8, Volkswagen Phaetona i serije 7.Pravo cudo!!!

Pocket Rocket
24-03-2003, 00:55
Uzmi ALFU 156.
Ali samo ako je nova.
Pozdrav.

Fabia SDI Elegance.
24-03-2003, 19:17
Ne smije covek da kupi nikakav drugi automobil sem ova italijanska ××××××, ××××××, BA BA BA BA BA, pa vi ste drogirani, huuuuuuuuuuuu da vam ××××× sve sto imate, sad ste poceli da kvarite nerve!!!

Fleksibilna budala
30-03-2003, 18:31
Ja sam fleksibilan i ×××××× sam, čak i idiot možda, pa preporučijem Vectru!!! To je samo meni slično!

Štef
30-03-2003, 18:38
Fabia SDI, kak te opće nije sram inati takav najniževredni nick po najniževrednom autu? rekel si da buš jebal se kaj mi imamo, pa ti ja nudim da po×××ך mojega micubišija pištolja, jer on je do sad jebal stalno mene, a pošto si ti seksualno ugroženi, po×××× mojega pištolja vu auspuh!

S16
30-03-2003, 18:40
Hondicu :))

Flavio
30-03-2003, 18:45
Kupi Alfu 147!!!

Flick
30-03-2003, 18:59
ili Fiat Mareu, nećeš pogriješiti!

Flick
30-03-2003, 19:38
Imam ideju kako riješiti problem kvaka na Bravo/Brava i Marea Fiatima!!! Nakon duljeg proučavanja, uočio sam da na prednja vrata pašu kvake kromirane od Alfe 147!!! Samo neznam kako riješiti problem zadnjih kvaka?!

Flick
01-04-2003, 19:52
Kupil sam si prekrasnu Fiat Mareu i veseliji sam stoput od tebe koji neznaš kaj bi kupil, pa buš kupil skupo govno (a možda i ružno kak vectra ili nedaj bože avensis govno) Živeli Fiati, živele Mareje!!! :smile07: :smile07:

dragstar
01-04-2003, 20:14
Cuj, tu je toliko auta razlicitih po karakteru tako da se trebas sam odluciti sta ti anjbolje lezi, s time da ti ne bih preporucio alfu jer je to vec stari model, uskoro ce izaci novi, a ostali, kako rekoh, vektra penzionerski,avensis kvalitetan, ali mozda malo neupadljiv, honda sportski, pa ti vidi sta ti lezi

M.Lanser
01-04-2003, 20:36
...dragi moji sugrađani i suborci....


××××te, li ga ××××te...

Vectra nije sportski auto u načelu, nit netreba biti...to je admiralski brod za svoju klasu..Alfa je lijepi sportaš koi budi emocije, Mazda Hladni japanac koji želi biti lijepi sportaš....i dok sam prije mislio da je i uspio u tome, sada mislim da je to tek djelomično..prebrzo stari i fali mu ono nešto...Ali ljudi moji..nebih se nit javio na uvaj usrani forum na kojem 50% ljudi ima snage prepucavati se 10 dana o nekoj glupoj temi o kojoj već svi sve znaju da danas nisam vozio novi Accord...

to je dijamant...sve sam rekao.

Od dizajna, preko kvalitete i imiđa..čisti dijamant i ne diskutiram sa nikim o toj stvari dok ga netko ne provoza,...tek onda mi recite koliko je sati..ovako...evo pola deset..

ajd u materinu...bez razloga..tek da se ide nekud.. :))

M.Lanser
01-04-2003, 20:39
..da nisam dobro pročitao naslov izgleda..Mazda 6 se nit ne spominje...nego Avensis..a o njemu imam reći sljedeće.

Tojota možda radi kvalitetne mašine, ali ljudi moji nakon onakvog promašaja sa prijašnjim dizajnom, napraviti nešto što nije nit Vectra nit Passat, a bogami nit sportsko, već neka ××××× imitacija žabljeg pogleda, mogu samo u Tojoti...Ma rađe bi i Tavriu Sedan kupio..bar znam na čemu sam..

Hondo
01-04-2003, 20:43
Lanser jel to prvoaprilska šala ili stvarno stojiš iz onoga kaj si napisal?

M.Lanser
02-04-2003, 17:28
Pucaj!

K.H.R.
02-04-2003, 18:12
admiralski brod za svoju klasu ??? Da, da i Thalija je brod za svoju klasu.
ŠTo je dečec vozio si prvi puta u životu novi auto ?? A što je sada sa onim bemburama, uuuuuu voziš u tricuuuu u mila majko :)) :))

K.H.R.
02-04-2003, 18:56
Radije bi i groznu mazdu6 nego usranu Vectru! Zapamti, ovo je igra "pronađite uljeza među pravim autima"! - a to je , zna se, definitivno VECTRA

M.Lanser
05-04-2003, 00:21
...uljez ti je vlastita baba na izboru za miss universe 2003...iznutrico goveđa..

Frklec
06-04-2003, 18:10
M.Lanser, ovo je najbolji opis pre××××no ružne i nničemu, odnosno ružnim autima slične Toyote Avensis! Točno je da je Avensis mješavina različitih auti, ali su dizajneri pokrali samo najružnije dijelove od najružnijih automobila današnjice u toj klasi - prednji kraj od preružne vectre, dok stražnjirecimo podsjeća na Kiu Clarus.... itd!

Buki
06-04-2003, 22:12
Toyota Avensis ruzna?? Svašta!!
Buraz barem si miran 3g ili 100.000km!
Ja bih definitivno toyotu!

;)

600
06-04-2003, 22:17
Buki , slažem se da je Toyota jedan od pouzdanijih automobila, ali kupovati je samo iz tog razloga je u najmanju ruku glupo. Naravno ne zaboravimo još tome pridodati da je svakako najružnija, najbezličnija, naj... :))

Buki
06-04-2003, 22:24
Ma neznam, istina da je Alfa tu najljepša tu nema razgovora ali neznam što se kvalitete tiče. Inače imam u planu novu Corollu!! ;)

mytbyte
08-04-2003, 01:39
Mnogo namiguješ, Buki...pazi da ti kapak ne strada... :))
Samo ne kužim zašto svaki auto u svakoj klasi koja se spomene mora biti sportski (dizajniran i po performansama) pa ispada da je Alfa 156 fakat jedini izbor...po vama, narode, i šleperi bi trebali biti aerodinamični, spušteni, pičit 250 kmh i imati nosivost 0, jer si ga nikad ne bi kupili pa makar to išlo na uštrb količine tereta koje se može natovariti...fakat više ne kužim to vašer sportsko na××××vanje...nije me bilo mjesec dana ali fakat ko da se nikad nisam ni otkvačivao s foruma... :smile18:

_Stevo
09-04-2003, 22:07
Kupi Avensis. Ivana Delač, Miss nekogkurca kaže da na zadnjim sjedalima ima puno mjesta. Očito žena zna procijeniti takvu vrijednost u autu....<br><hr><font face="Impact" color="blue">Zoom Zoom</font>

RS32
10-04-2003, 12:22
1. Alfa Romeo 156 2,4 jtd (ili 1,9 jtd 16v)
2. Opel vectra 2,2 DTI
3. Toyota Avensis
4. Honda AAccord 2.0
5. Mazda 6 2.0 CD
Takvu nedoumicu sam i ja imao prosle godine, probao, uporedjivao informisao se pratio brzinu prodaje i pad cijene srazmjerno starosti i kilometrazi polovnih vozila preko internet ponude u njemackoj i ovdje u svedskoj i na kraju opet odem u VW i kupim novu cetvorku.Ako kupujes novo auto za dvije maksimalno tri godine ces ga mijenjati malo se informisi sta ces izgubiti na ovim modelima za tri godine na alfi najmanje al na vektri katastrofa,a sta to posebno nude.Na cetvorci sa predjenih 60000km nakon 3 godine pada cijena oko 20% i prodas je u trku.Moja lista se ne kraju svela na asortiman iz programa VW,Audi,BMV,volvo.Sa tvog spiska sa Mazdom ces najmanje imati tehnickih problema tako bar stoji u statistici.

Girrari
10-04-2003, 12:34
Pri tom "zadržavanju cijene" treba imati na umu i cijenu novog modela. Dakle, unatoć činjenici što njemci "drže cijenu", njihova je početna cijena, u prosjeku, 10-20% viša od konkurencije istih performansi i opreme.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

RS32
10-04-2003, 13:20
Bitno je koliko ti cijena pada u procentima u odnosu na kupovnu cijenu. Al ima jedna druga zivotna stvar sto sam ja istestirao i ona je pravi pokazatelj.Primjer: odem u Fordov salon i kazem imam recimo Carizmu 12 mjeseci staru presla 14000 interesuje me Fokus (staro za novo).E onda ti pocne prica znas ograniceni smo sa prodajnim prostorom nju moramo drzati duze vrijeme u salonu i onda ti on kaze njihovu cijenu pa tu cijenu uporedi sa novom. Onda posaljem jarana sa istom pricom samo je sad golf 4 u pitanju.I onda to ide ovako: Ja Ja kako da ne, jeli vozilo tu da pogledamo farbu u svakom slucaju dogovoricemo se na obostrano zadovoljstvo.Napravi i ti test sa Fijatom i Golfom u nekom salonu pa se javi.Ili drugi nacin das dvije lazne ponude preko interneta ili neki drugi nacin oglasavanja da prodajes vozila (za koja se ti nemozes odluciti) pa sjedi kuci i cekaj pozive sve ce ti biti jasno i biljezi ponude.

INTERCEPTOR
10-04-2003, 13:24
Girrari, slušaj ove kripove. Reci im kako sio ti razmišljao kad si kupao beštiju. Jesi razmišljao hoće li mu cjena brzo pasti?

×××ך cjenu, kad se već kupuje auto nek se kupi prava makina, a ne neki drek u kojem moraš trpiti neko ××××××, al da nakon 5 godina budeš vesel što ćeš dobiti 1000 eura za njega više. Isuse.

Ja da kupujem novi auto ne bi uopće radio izbor. Otišao bi u salon i kupio alfu. Bez prijašnjeg probavanja itd. jedino ako se po cjeni alfe nudi lotus elise :smile07:

CLIO SPORT
10-04-2003, 13:24
RS32......to ti je isto tako jako relativno, meni su za clija II 1.4 sa 75 konja u jednom salonu davali 5600e (baotic)a u drugom 6700e(starkelj, tu sam i uzeo dvanulceka!)!!!

:o :o :o :o :o

Girrari
10-04-2003, 14:49
Bolilo je mene dupe koliko bu Punto držal cijenu, nisam ga kupoval da na njemu zaradim. Ipak, ima ljudi koji auto kupuju i iz računice, pa su njima te kategorije važne.
Kako bilo, kupivši Punta ipak sam profitiral jer on u klasi gradskih drži cijenu ko blesav, pa tako npr. nije rjetkost naići na Punto i Alfu 145 iz iste godine po istoj cjeni (600 mi svjedok).<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Girrari
10-04-2003, 14:52
Kaj se tiće ovog staro za novo... ne znam... nekak imam osjećaj da se uvjek tamo opljačkaju tj. da bi za auto više dobil da ga prodaješ direktno.

Može biti da su predrasude u pitanju, al velim, takav mi je dojam.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

CLIO SPORT
10-04-2003, 16:14
girrari, V PRAV SI!

gle,ali to ti je cista lutrija, mozes auto prodavat 5-6 mjeseci i pritom izgubiti na padu vrijednosti ili ga odmah u startu prodas po nesto atraktivnijoj cijeni! a tu atraktivniju cijenu ti obicno ponudi i diler ali ISKLJUCIVO uz cjenkanje!

:o :o :o :o :o :o

alfist_zg
10-04-2003, 21:53
ha ha , bravo Interceptor, bravo.
Tako i ja razmisljam.
Da je Elise u cijeni, otisao bi na probnu voznju. hehe :smile07: <br><hr><font face="Times New Roman" color="red">Alfa Romeo-the greatest love of all.</font>

RS32
11-04-2003, 09:26
Ma kakvih 5 godina novo auto 1 maksimalno 2 godine dok je jos pod garancijom se kupuje i noga.Volim da napucam auto do daske i da ga odrzavam do perfekcije i kad mi za tog ljubimca ponude mizernu lovu e onda ga zamrzis deset puta vise nego sto si ga ikad volio. Sve je to fino krasno al 1 1 je uvijek 2 i ostace, imam tih par iskustava i zato sad tako rezonujem.

RS32
11-04-2003, 14:06
Nije INTERCEPTOR samo cijena u pitanju.VW kao kompanija je vodeca u svijetu i to bez premca, generalno sto se tice automobilske industrije Nijemci su bogovi(izuzev Opela).Zamisli ovu situaciju ja u novoj makini 2 mjeseca stara Omega na autobanu u Njemackoj vijavica zastoj dijele se cebad a ekipa VW obilazi svoja vozila daje im kanristere sa gorivom i lancpakete i tako se svi mi zamotali u cebad i drscemo u svojim makinama a ovima motori rade cijelu noc.Opel je umro za mene.Japanci to kad ti stane u puto propade ti najmanje pola godisnjeg.Mom jaranu prosle godine stala Tojota 2 godine stara u Makarskoj zena dvoje djece 1800 kilometara do kuce nema majstora nema dijelova 700eura ga kostali samo mobilni razgovori a ostalo da ne spominjem i sta sad vozi Pasata.

alfist_zg odlog.
11-04-2003, 14:22
je njemci su bogovi...jedno ćebe da ne grebe, malo ulja da ne žulja itd.

Freek iz zagorja
13-04-2003, 20:08
Kupi nekaj iz Fiatove grupacije, najbolje Alfu ili Lanciju, no niti multiwagon nije loš ako voliš lijepe karavane. Ako voliš ružne aute, onda kupi renaulta ili mazdu!

Ja dosta pametni
19-04-2003, 21:37
Kupi si multi vagona jtd, to ti je zakon od auta!

Hondo
20-04-2003, 09:50
A-ha!!! Kolko sam ja skužil iz ovih postova, ×××ך kakav je auto tak dugo dok od proizvođača možeš izvuč besplatni benzin i lančpaket.
Ah koliko ljubavi prema tehnološkoj strani automobila zrači ovdje! Pravi ljubitelji automobila.

Blue
20-04-2003, 20:23
I ja sam imao slicnu dilemu i poslije duzeg razmisljanja sam se odlucio na TOYOTU AVENSIS. Zasto? Ne znam, ali eto...
Mozda bi se odlucio za Mazdu6 da se ne ceka 6 mjeseci (iako jos ne znam koliko se ceka na Avensis)

Cucek
21-04-2003, 16:34
Kaj god da odabereš, zajebal buš se!!! Sve su to nabrojana ×××××× od auta - svakako preskupa!!!! Japanci daju tobože trogodišnju garanciju, a onda te pošteno oderu za te tri godine na servisima, jer moraš ići u ovlašteni (posebni grozan primjer je Mazda). Francuzi su ružni i kratkotrajni sa skupim dijelovima, švabe nedaju ništa zabadava, a Toyota se rijetko kvari-no, dok se pokvari, bolje da te nema!!! Nije rijetko da ona stane u garantnom roku, ali ti pri ruci nemaš ovlašteni servis, na brzinu ugradiš zamjenski dio nakon što si platio 1000€ da je pokreneš i onda ti lijepo kažu - čao garancija! Ako nemaš love za mercedes, Audi ili BMW, onda rađe kupi Škodu ili Fiata, pa bar odmah znaš da imaš ×××××× i ništa te nemože neugodno iznenaditi!

Žuc
15-08-2003, 12:35
Evo, malo je potrajalo, no ja sam ipak skupio novce i odlučio. Dobavljač je bio Autocommerce, marka automobila Alfa Romeo, model 156 2,4 jtd distinctive sa sport paketom i 16" alu naplacima i gumama Godyear Eagle F1 ZR16 i svom silom ostale opreme, kao što i priliči jednoj Alfi. Auto je prekrasno voziti!

Megane_SB
16-08-2003, 15:26
"VW kao kompanija je vodeca u svijetu i to bez premca"
U čemu to !!!

Na Polu crke sijalica na prednjem faru, i sigurno iz Wolfsburga (valjda se tako zove vaša prestolnica), dopiče "jarani" na Velebit u 3 ujutro i zamjene, da moreš nastaviti na more po mraku !!! :smile10:
Dobedu i limare i mehaničare i električare.

××××te, koja provala ..... :smile17:

Megane_SB
16-08-2003, 15:32
Drugi biser : .." ako nemaš love za Mercedes, Audi ili BMW, kupi Fiata ..pa znaš da imaš govno....."

Tome prethodi "..Francuzi ružni, japanci skupi, Švabe nedaju ništa za badava...."
A šta su Audi i BMW ? Brazilci ?

Šta to gospodin Cucek vozi, da mi je znati ?

Hondo, komentar ti je na mjestu.

Da troši 5 litara, 10 godina jamstva, ne gubi cijenu.... ××××ga, nemojte ništa kupovati, pa ste mirni.

T-IE
16-08-2003, 20:34
Bez namjere da pljujem po odabiru auta, ali od navedenih bi zadnje uzeo Alfu. Jedino na poklon. Prije bi pala Toyota ili Honda...<br><hr><font color="blue">Umbrella corp.</font>

INTERCEPTOR
16-08-2003, 20:36
Ma ja bi rađe vozio polovnu 156 nego phaetona - da baš moram voziti. :smile06: :smile06: :smile16:

Nippon
16-08-2003, 20:39
U svakom slučaju Toyota ili Honda prije svega, mada ni Alfa nije loša. :smile16: :o :smile16: :o :smile12:

Girrari
16-08-2003, 21:22
Definitivno Alfu mada ni Honda nije loša... :)) <br><hr><font color="blue">Burekman</font>

Mazda3
17-08-2003, 13:02
Ja bi uzeo C220 CDI i vozio se kao covjek. Luksuzno, kako mi i pristoji.... :smile14:

govno
17-08-2003, 13:45
A tu i tamo bi ti se auto zapalio. :))

Mazda3
17-08-2003, 13:51
Na to gledam sa vedrije strane, po zimi bi ustedio na grijanju.... ;) :)

govno
17-08-2003, 16:12
Da, vidiš stvarno, nije to loše. Mogao bi i ja merđu kupiti. Dizela, naravno. Tak da nakon 4534781 km vratim uloženu lovu.

cuore primitivo
18-08-2003, 19:54
bolje izgoriti ko covjek u mercedesu nego se ko zadnje govno patiti u talijanskoj krami :))

mate
19-08-2003, 10:10
ako sam ja dobro shvatia bilo je ovako:5 mjeseci ××××te o izboru marke i konačno je kupljena alfa dizel.i užitak ju je voziti.
užitak je voziti diesel!!!!?
jadno.

piquet
19-08-2003, 11:56
ovo volim kad se javi mali mate koji zna da je 2,4 jtd jadno za voziti.
imbecile. :smile17:

govno
19-08-2003, 12:47
Nemoj tako, ipak je mate uštedio za polo 1.0 i sad pere sve živo na cesti.

piquet
19-08-2003, 13:02
glavno da je bemzinac. :))

INTERCEPTOR
19-08-2003, 17:57
Vidio sam hondu i nikako mi ne sjeda. Bolje mi izgleda stari accord. Ova nova je nekako nezgrapna i preglomazna. Mali kotači, nabijeni u blatobrane. Sve u svemu mišljenja sam kako ju težina kolje. Al detalji su dobri, sami za sebe - tipično za japance, kad se potrefi.

Isus
25-08-2003, 18:56
Acorrd ili Mazda 6, stvar ukusa...

Nippon
25-08-2003, 19:48
Vidio sam Accord, onaj najjači, full oprema. :smile12: :smile20: Ma nema mu ravnog!

S V T
26-08-2003, 03:21
kupil bi mecu (naravno dizl power), white sox's & nokia mobil phone!

hercoš u duši!

zapravo fali mi samo meca :( <br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

Mazda3
26-08-2003, 10:15
Znaci SVT ima Herc roots? :) Eto ajmo skupa kupiti jedan. Pola pola :)

Nippon
26-08-2003, 22:15
Mislim da su Hercići prešli s Njokie na Siemens, ipak je to njemački proizvod.

Mazda3
26-08-2003, 22:18
Ja sam bio strastveni sakupljac siemens modela. Sakupio sam ih 6 :)

Nippon
26-08-2003, 22:39
Šest? :smile12: :smile07:

Dr. Strangelove
27-08-2003, 07:50
Nippon očito nisi u toku... ma kakav Siemens...Nokia i Samsung ti jedino dolaze u obzir za "true" hercoše... znam ja, nisam jedan, al mi je pol ekipe otamo...

Alfi Muharic
27-08-2003, 19:28
Mislim da je odluka najbolja, samo što je auto prokleto skup (no s takvim motorom i tom opremom BMW ili audi bi koštalo puno više, a ostali se ne mogu mjeriti s tom Alfom). Nadalje, mislim da je to lijepši auto od nadolazećeg restylinga i da će postati klasik, a što se tiče motora, novi 2.4 jtd sa 175 KS treba se još dokazati i trebat će mu otkloniti "dječje bolesti", a za to treba oko 2-3 godine i ja mislim da se Žucu nije isplatilo čekati! Još jednom - Žuc, svaka čast na izboru (i dakako na tvojim financijskim mogućnostima :smile15: )
Pozdrav i ugodnu vožnju!

Nippon
27-08-2003, 22:27
Očito ni Hercići nisu više što su nekad bili. :smile15:

VR6
27-08-2003, 23:46
Nije niko sto je nekad bio, vrijeme se mjenja. Eno i Lexus podbacio, zale se kupci na onaj novi SUV...

Fegeš Kruno
28-08-2003, 18:24
Kak je lepo kaj vu Hrvackoj imamo tak bogatih lhudi! Misli, čeka , pita i ja mislim da nas zajebava. Kad ono - on ZBILJA KUPI I TO ALFU 156. I TO NE KAKVU KOD - 2.4 JTD! Svaka čast, a ja bum i dalje slinil čak i za novim Puntićem. ××××ga sad! :smile20:

Zavidnik
28-08-2003, 19:39
Je, naravno Alfu i to upravo 2.4 jtd (ak imaš peneze)!

Frlek Franc
31-08-2003, 17:59
Pa dečki dragi, nije mi jasno kak morete biti zavidni za jednom Alfom 156 2,4 jtd? Moj sused (isto se zove Franc) ima tak lepu ženu da mi svi bedaki zavide - a ja ne! Zakaj? Ja mu ju fukam!!! Tak i vi - nek neko plati alfu 156 2,4 jtd, a vi je malo provozajte ! I tu je gušt (makar znam da je meni lakše pofukati susedovu ženu nego nekome dobiti na par minuta ili vur jednu Alfu 156 2,4 jtd, ali, ××××ga, probajte). I moju ženu morti nko fuka (kaj ja tu morem), ali da bi imal takvu Alfu (156 2,4 jtd), bogme, niko ju nebi pipnul!
:smile20: :smile20: :smile20:

Alfi Muharić 2.4 jtd
31-08-2003, 19:39
Da, izbor je odličan! Možemo podijeliti iskustva!