PDA

Pogledaj cijelu verziju : SUDAR MERCEDES vs NAPLATNE Kućice !



V6
27-02-2003, 18:09
Kakav je to sudar bio ujutro Lipovac-Zg na naplatnim ??? Čini se da je genscher bog ti jadan raspao se ko kula od karata odvojila se osovina sa gumama ispao motor ko kakvom yugiću iz 1984. Strašno, mislio sam da su ti mercedesi čvrsti auti ta S klassa, ako je bila, čini se da je. Užas, kolika je samo brzina bila....Strašno :(

ico
27-02-2003, 18:22
nema tog auta kad se zakucas sa strahovitom brzinom i udaris u nesto...

jednostavno zakoni fizike cine svoje

netko
27-02-2003, 18:39
a ×××××× svakakih... :smile09: :smile09: pa nije kućica sama stajala na pol autoceste. Zar niste vidili one silne barikade,branike,rampe i stupove okolo? Probaj se ti zabit pri tolkoj brzini pa bi vidio šta bi tebi odletilo. Da udario neki drugi auto rastepo bi se u komadiće, morali bi ga metlom smest. :smile06: :smile06: Sad ti tu ideš govorit kako se to mercedesu može dogodit. Samo čekate kad ćete popljuvat po mercedesu, kad ga si ga već nemožete priuštit pa sad idete dokazivat kako mercedesi nevaljaju. A činjenica je da su mercedesi među najsigurnijim i najboljim autima svijeta. Ko je ovdje lud? Pa ne možete dokazat nemoguće! JADNO, KRAJNJE JADNO RAZMIŠLJANJE. :( :( :(

V6
27-02-2003, 21:22
Netko, jedi govna.

Drugo, nitko tu ne pljuje po ničemu mada tako zvuči :)) Ja držim da je genscher najbolji auto u toj klasi, od motora V12 do karoserije, sigurnosti itd. Golem snažan i skup ! Rado bih ga imao makar i staru liniju mada bi me održavanje pokopalo. :smile10:
Neznam kolika je brzina bila, na vijestima tvrde da je vozač najvjerojatnije zaspao i zakucao se u naplatne kućice, koje naravno stoje na autoputu. Magla, noć umor i eto sudar.
Mene samo čudi i začuđuje kako se genscher raspao kako su kotači se odvojili i motor razletio i odvojio od šasije. Nema sada veze što bi neki drugi auto se razletio valjda u hiljadu komadića kao puzzle, žalosno je što je ovdje jedan simbol snage veličine, čvrstoće robusnosti itd, rasturen ko da je naletio na protutenkovsku minu. :(

V6
28-02-2003, 18:30
Evo:MAGLA ILI UMOR: STRAVA NA AUTOCESTI
Bez kočenja autocestom u kućice
ŽUPANJA - Jučer malo iza 9 sati kod zadnjih naplatnih kućica na autocesti Zagreb - Lipovac, nedaleko od Županje, poginuo je Slovenac Janko Berčan (30) iz Ljubljane.
Vozeći "mercedes 270" iz Zagreba prema Bajakovu, nije smanjio brzinu približavajući se naplatnim kućicama, već je udario u metalnu ogradu, od koje se odbio u betonski blok između dviju naplatnih kućica. Janko Berčan ispao je iz vozila i umro.
Automobil je potpuno uništen, dijelovi motora s prednjom osovinom potpuno su odvojeni, a opruge ventila mogle su se naći stotinjak metara daleko. Oštećene su i naplatne kućice u kojima su bili djelatnici, ali srećom su Dražen M. (22) iz Sikirevaca i Ruda Đ. (45) iz Požege, djelatnik Kamena Ingrada, lakše ozlijeđeni.
Djelatnik naplatne kućice tvrdi da se uopće nije čula škripa kočnica, a i prometni policajci nisu pronašli tragove kočenja. Sumnja se da je do nesreće došlo i zbog guste jutarnje magle, koja je smanjila vidljivost, a nije isključena ni mogućnost da je vozač zaspao jer su prilazi naplatnim kućicama vidljivo označeni znakovima upozorenja. Šteta je oko pola milijuna kuna.

Izgleda da nije S klassa, nego C 270, (samo me taj auto ××××
:)) )

http://www.vecernji-list.hr/2003/02/28/Media/bezkocenja.JPG

CLIO SPORT
28-02-2003, 19:04
ako se ne varam,po straznjim svjetlilma se dobro vidi da je to ova nova E klasa!
e,jeb ga...nemam tu te novine,ali sam gotovo ziher da je to nova e klasa!
:smile10: :smile10: :smile10:

vw-fan
28-02-2003, 19:15
tragedija.....100% si je namjestio tempomat i zaspao....a kad smo već kod toga koji je auto 1000000% sam siguran da je nova e-klasa ili možda novi clk...nemam novine pri ruci da pogledam....s-klasa nemože nikako ni biti ako je istina da je to mercedes 270(a to znači CDI) jer taj motor ne postoji u genscheru tj s-klasi.....

netko
28-02-2003, 20:09
×××× ga led, V6, ja ne razumijem šta tebe ××××? :smile11: Pa ko zna kolika je tu bila naletna brzina? Vidiš da uopće nema tragova kočenja? Zar neznate da je dovoljna naletna brzina od 12 km/h da nastanu ozbiljnije ozljede vrata? Pri tolkoj naletnoj brzini u betonsku kocku ili rampu (šta li su već naveli) merđo je na suverenoj visini sigurnosti. Istina, ima komadića na pregršt ali to je samo plastika od branika i staklo. Motor je kompaktna cjelina, nije smrskan. Ti govoriš o kako se to može dogoditi tako robusnom i sigurnom autu, ali ja stvarno ne znam što se nebi raspalo da se zabije u zid sa 150 na sat!??! Što se tiče auta, nevjerujem da je nova E-klasa, prije C. Ali ××××s novinara koji ne zna iznijet osnovna pravila i podatke: TKO ŠTO KAKO GDJE I ZASTO?? I sami smo svjedoci svakakih bisera (članaka) po novinama.

ma da!
28-02-2003, 22:05
pa kak va sve skupa nije sramota laprdati tu ovakve gluposti?covjek je poginuo i poginuo bi u apsolutno bilo kojem drugom autu.pa nije to enkapov test pri brzini od 47 na sat!ljud sta vam je?pa to je nalet ogromnom brzinom na fiksnu betonsku prepreku i udarac je toliko silovit da bi i crnog vraga na pola prepolovio.stvarno je sramota sprdati se s ovakvih stvari. :( :( :(

piquet
28-02-2003, 22:21
malo ste zastranili s glupim komentarima.
auto je e-klasa :smile09:

Nixon R18
28-02-2003, 23:22
Ljudi, smirite se !! :smile10:
Pa ako je Lady Di poginula u blindiranom "tenku" od Mercedesa, i to pri brzizi također od 150 km/h , pa o čemu vi onda pričate. Da ima 35 zračnih jastuka ništ se nebi promjenilo. :(

mytbyte
28-02-2003, 23:41
Kaj prtljate! Da se čovjek vezao, ne bi ispao iz auta i poginuo, a jastuci bi napravili svoje...NOT! Ako je bila klasa E, onda je SIGURNO bio vezan jer bi ga iritantni signal cijelo vrijeme jebao i sigurno ne bi zaspao! Kad se sjetim sebe prošlog ljeta kako sam kljucao na autoputu od Karlovca do Zagreba i na trenutke gubio budnost...majko isusova...nikad više umoran na put!!!

Da, tih NCAP-ovih 64 kmh je zaista bijedno, kao da se većina nesreća događa pri tako zapravo bijednoj brzini...

zagreb
01-03-2003, 23:15
a koji je ovo,iso oise 270cdihttp://www.iskon.hr/2003/03/01/0012007.17.jpg

mytbyte
01-03-2003, 23:19
Liči na Pavićev!

Fabiasdiyahoo.com
02-03-2003, 03:03
Ljudi moj kako mozete znati da je to " nova" E-klasa, pa vidite kolika je slika i sta ima u toj slici, to zna samo onaj tko je procitao negdje koji automobil je na toj slici ili je to vidio. Zasto ne idete gore i da pitate vlasnika kako je doslo do sudara, on to najbolje zna :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Cestar
02-03-2003, 09:33
Za razliku od vas ja sam bio na mjestu nesreće.Inače sam županjac i to jutro sam i ja promašio izlaz za županju naravno zbog magle i "obilježene autoceste" kako kaže službena verzija???A vozio sam polako.Zato ne sudite preminulom. Pitajte se kakve mi to znakove imamo,zašto se svjetla gase u 7 ujutro iako je vidljivost loša,zašto ne rade svjetla na znakovima za izlaz, i zašto mi to sve skupa plaćamo. A plaćamo skupo, novcem i životima.Čuvajte se naših sigurnih cesta.Pitajte se ima li autocesta uporabnu dozvolu ili je puštena u rad bez dozvole.Zamislite se o sebi a ne o Mercedesu koji je ovdje nebitan.

Deimler
02-03-2003, 10:32
nova E-klasa.

V6
02-03-2003, 17:13
Ja da se pitam ???
Ja plaćam cestarinu 1200 kn ko da vozim tenkove po njoj a stalno mimoilazim jedne te iste rupe, gulikože proklete !!!! :smile09: :smile09: :smile09:

Mercedes
02-03-2003, 21:19
Naletna brzina bila je oko 150km/h.
Pička mu materina,to je velika brzina.Slovenac je ko zna u čeg opizdio u betonski stup na ulazu.Vi sad tu nest ××××te,sta da je bio neki drugi auto?Raspao bi se u 100 komada

amnezija
02-03-2003, 23:27
Sjetimo se one alfe 147 koja se spičkala na autoputu prema Lipovcu! Ona šta se zabila u betonksi stup. Rings a bell? :smile11: Komentari? Nepotrebni.

netko
03-03-2003, 16:08
Konačan odgovor: VELIKA BRZINA! Nema smisla raspravljat više! :smile08:

V12
03-03-2003, 20:17
jel to bilo u novinama?

Frenki
05-03-2003, 20:40
Kaj niko u pocetku nije skuzil da se radi o E -klasi???
Vidis odma po zadnjoj felni...

V6
06-03-2003, 17:45
znaći to je to, najnovija i najsigurnija e klasse raspala se, amortizeri kolko ono 300 metara uokolo.

kako to da je netko tako pametan da je rekao da je čovjek vjerojatno postavio tempomat i zaspao. Kolika je bila brzina udara ? kada se onoliko raspao, barem 150. Sada pazi ko normalan će po noći i magli staviti tempomat na tako visoku brzinu.
Dobro pustimo sada čovjeka, umro je žao mi je kaj je tu je, rasparavljamo o raspadu germanskog stroja kojem je iskočio motor, rasipali se amortizeri, kotači odvojili od osovina, itd... :smile10: