PDA

Pogledaj cijelu verziju : SEAT IBIZA



594 krešo
26-02-2003, 20:37
Prije nekoliko sati dovezao sam seat ibizu. Prvi dojmovi su zadovoljavajući, sjedala su solidna iako je površina sejdenja mogla biti malo duža, ovjes tvrd, zvučna izolacija jako dobra osim što prilikom ubrzavanja motor malo jače bruji. Dizajn je prekrasan, mažda malo subjektivno ali...

ŠULE
26-02-2003, 20:38
Pa koju zaboga Ibizu?

594 krešo
26-02-2003, 20:45
Šule evo za tebe. Nova ibiza 1,4 75ks benzinac, 5 vrata, klima, alarm, dalj. centralno, el.podziači, djeljiva stražnja klupa, samozaključavanje u vožnji, crvena boja...

ŠULE
26-02-2003, 21:44
Zvuči jako dobro, poogotovo u toj crvenoj boji. :o

Krešo 594 ah
26-02-2003, 22:50
Meni ovo ništa nije jasno. Da li je to moja ibiza ili bi ti šule htjeo da ti ju prodam.

VR6
26-02-2003, 23:04
Fino, sretno!! :)

Kad ce biti slike?!

Ima neki HR Ibiza Klub ili tako nesto, mislim da sam negdje davao link...

V6
26-02-2003, 23:25
iz sveg srca: moje saučešće :(

Dr.Nele
26-02-2003, 23:49
Kreso,neka je sa srecom i dugog vijeka da ti bude Ibiza!!!Ne obaziri se na ove lakrdijase,oni samo o jednom trube a voze nesto deseto!!! ;)

VR6
26-02-2003, 23:59
Ili ne voze nista... :))

Girrari
27-02-2003, 00:03
Čestitke Krešo. Važno je da si ti zadovoljan. :)

rale unlog
27-02-2003, 02:06
jooooj,pa ja sam mislio da si je vec davno dobio......

al ti si samo bio uplatio i cekao....malo mi to dugo izgleda,kolko si cekao?

prije si imao saxo 1.4 ak se ne varam?


u svakom slucaju cestitke i sretno!!! :)

Fabiasdiyahoo.com
27-02-2003, 04:15
Sretno, sretno, sretno, znaosi sta tije najbolje da kupis!!! :) :) ;) ;) ;) :)) :)) :))

mecka
27-02-2003, 18:46
bolje da si kupio polovnog mercedesa kao sto si i namjeravao, ali sta je tu je

ŠULE
27-02-2003, 19:08
Ne bih ti je ja otkupio, samo me zanimalo kad si već spomenuo Ibizu šta je pod haubom.

594 krešo
27-02-2003, 20:14
Šule ja sam 594 krešo, onaj sa ah nisam ja, neko me zajebava. Hvala na čestitkama. Istina čekao sam auto 4 mjeseca i deset dana, dosta dugo ali ovo je hrvatska, neki su mi izrazili saučešće, mislim da nije u redu, ipak je to uvreda a ja nikoga ne vrijeđam. Zadovoljan sam sa autom neka bude bez kvarova barem 100000 km. kao i saxo, nemam nekih zamjerki, možda je i prerano govoriti, prešao sam tek 130 km.Pozdrav.

Fabiasdiyahoo.com
27-02-2003, 20:19
Ajde 594 Kreso, oni imaju tvdo srce pa imaju...... sto si kupio novo auto. Sretno i oni koji su ti pricali gluposti kao sto je saucesce to nek ostave za sebe a ti dabogda ne 100 000 km bez kvara nego 1000 000 km ali sigurno nece biti losije nego kod drugih automobila iz V.A.G. grupe!!! SRETNO SRETNO SRETNO SRETNO

T-IE_
27-02-2003, 20:20
Čestitke za auto i dobar izbor. Jedina zamjerka s moje strane je što nema easy-entri i ono samozaključavanje. Ali, ostalo, super. :)

594 krešo
27-02-2003, 20:41
TIE, u pravu si, i mene zbunjuje zaključavanje, valjda ću se naviknuti, inače imam pet vrata, pa nemam problema sa easy entry, istina to im je propust. Fabias, hvala na dobrim željama. Pozdrav iz Vinkovaca.

T-IE-
27-02-2003, 20:46
Kad pređeš 20km/h onda se automatski zaključaju vrata i kad staneš onda moraš 2x potegnut kvaku. Ne znam kako na verziji s 5 vrata, ali kod verzije s 3 vrata koju ima moj frend je centralna čudna. Daljinsko otvara samo vozačeva vrata. :smile11:

Fabiasdiyahoo.com
27-02-2003, 20:57
Imam jednu Fabiju koja je skupla od druge i ima ovo samozakljucavanje vrata tokom voznje ali na DRUGI NACIN:
Kad das kontakt vrata se sama zakljucuju i to vazi do gasenja motora odnosno kad prekinem kontakt. To je jos bolje a to sto si pisao da treba 2 puta sa kvakom, ja mislim da imas ono dugme za zakljucavanje i otkljucavanje vrata.... Jos jednom sretno sretno sretno

594 krešo
27-02-2003, 21:09
Tie, daljinsko otvara vozačeva vrata jednim pritiskom na dugme, a sva vrata i prtljažnik dva puta treba pritisnuti, malo čudno, ali valjda ću se naviknuti.

V6
27-02-2003, 21:36
krešo, saučešće je izraženo radi motora.
Žao mi je što nisi iskeširao još koju hiljadarku i kupio cijenjeni tdi ili nešto jače.(16v npr.) Ovako imaš stari motor koji troši 8 litara u (uvjetno rečeno) modernom autu. Na tvom mjestu ni u fazi najvećeg delirijuma nebi uzeo taj motor,
koji samo "stručnjaci" prozivaju pouzdan, robustan, izdržljiv i naravno provjerene mehanike, a ja bi rekao:

staro ××××××.

Toliko, a seat je druga tema :))
Samo bez uvrede ovo je ipak forum, svako ima svoje mišljenje jer da nema svi bi vozili seate a na forumu bi bile slike seata i svi bi pričali kako je 75 ks prava mjera, i da šta će meni više itd... ;) :(

Fabiasdiyahoo.com
28-02-2003, 00:09
Ja mislim da taj motor je dobar. Ima 16v i MPI. Ugradjujese u Fabiju, Polu, Ibizu, Golfu, Octaviju, Leona, A2, Lupa, Boru i u Arosu. Da nije dobar ne bi bio ugradjen u 10 automobila, znaci u 4 slavne marke.

mytbyte
28-02-2003, 00:32
A kako te vade iz auta ako sletiš s ceste i nalaziš se u nesvjesti ili si skršen, a sva vrata zaključana? Samo pitam?

Ovo s daljinskim samo na vozačevim vratima mi smrdi na korejska posla... :)) Šta ćeš, globalizacija...

Fabiasdiyahoo.com
28-02-2003, 00:51
BMW 7 poslije sudara posalje signal hitnim sluzbama a ne kad se to dogodi da se otvaraju vrata a sve ovo se zavrsi poslije otvora samo jednog zracnog jastuka. Znaci kad se aktivira samo jedan zracni jastuk vrata se otvore. Aj sad probaj jos nesto!!!

Fabiasdiyahoo.com
28-02-2003, 00:56
ja imam u oba 2 fabije daljinsko zakljucavanje sa skakavcem ali kad pritisnem jedan put sve se otvata, kad pritisnem drugu sve se zatfara a na skuplju Fabiju imam i daljinsko otvaranje prtljaznika.

Fabiasdiyahoo.com
28-02-2003, 00:59
U jedan kljuc imam 2 tastera a drugi kljuc imam 3 tastera. Pogledaj to u WWW.SKODA-AUTO.CZ .

mc
28-02-2003, 15:25
Bolja mi je varijanta sa automatskim zakljucavanjem nakon postignute odredjene brzine. Sto ako ostavis upaljen auto, pa izadjes iz njega i zalupis vrata - mozes se slikati...

zmay
28-02-2003, 15:41
Taj cudan nacin otvaranja (jedan pritisak-vozaceva vrata, drugi pritisak-sva ostala vrata) zahvaljujemo amerikancima i velikoj stopi kriminala kod njih. Tamo ti cesto upadnu kroz druga vrata i opljackaju te, ili gore. Onda su smislili to sa otvaranjem na dva pritiska. Kad se vozis sam pritisnes jednom i nitko te nemoze iznenaditi kroz druga vrata. Svaki put na kisi kada udem u auto, i gurnem kljuc u bravu, a suvozac/ica panicno poteze bravu na kisi sjetim se amerikanaca.

V6
28-02-2003, 18:23
fabia, škodin Mpi je slavan po potrošnji od 9 litara.
Drugo, 4 slavne marke
:smile06: koje ???
Škoda možda nekad, sada možda opet bude ali seat ??? Od kada je on slavna marka, pa nije to Jaguar, Lancia i sl.
Nema tu ni s od slave. :)) A to što dijele motore nema prevelike veze sa fenomenalnom kvalitetom nego srezavanjem troškova. Samo, možda je lijepo kada kupiš seat ili škodu znajući da taj motor ima i audi i vw, ali kako je kada iskeširaš lovu za ime, recimo audi a na semaforu pokraj tebe škoda koja je jeftinija a ima tvoj motor ?? I još te opere. :))

Fabiasdiyahoo.com
28-02-2003, 18:39
To mozda je i zbog drugih stvari jer tebe mozda ti ne ulazi niko samo ti stalno pa zasto da rade druge brave i brava prtljaznika pa ako ti trebaju druge brave ti mozes da ih otvoris. Ili to za Ameriku protiv lopova.
E sad vidite kako ide taj proces sto ste pisali ako ostavis upalen motor i izadjes:
Usao si u Fabiju (tako radi kod mene) i zatvorio si vrata i daosi kontakt i na taj momenat vrata se zakljuce, kad prekines kontakt vrata se otkljuce, a recimo oces da izadjes i da auto ostavis upaljena pritisnes dugme (na jednu stranu je kljuc i na drugu je otvorena vrata), pritisnes stranu dje su otvorena vrata i vrata se otkljuce, ti izadjes i zatvoris vrata ali vrata ostaju otkljucana, kad opet ulazis i krenas vrata se automatski zakljuce ali pri brzini od 28 km/h. Ovakav sistem mi ima Fabia za Njemacko trziste i svaki Americki automobili sto sam do sad vidio.

Fabiasdiyahoo.com
28-02-2003, 18:51
V6, Seat nije slavna marka, to je bila moja greska i to prihvatam.
Ali Skodini motori su oni stari od Skode 1000 MB od 1960. Ti motori se ugradjuju u Fabiju i prije u Feliciju ali tuje neka VW-ova elektronika. Ti Skodini motori razvijaju po 60 odnosno 68 ks i imaju bregastnu vratilu OHV(over headed valve) koja je smjestena u bloku motora sa strane i ovi motori imaju po 8 ventila ali taj motor sto mu je dosao u Ibizu (594 Kreso) taj motor je potpuno Volkswagen (i nije to stari Skodin motor) i on mu razvije 75 ks, ima sistem MPI((multi point injection)i mozda si za to mislio da je Skodin)) i ima 16 ventila. Skodini motori se ne ugradjuju u Seat ni u Audi ni u VW samo u Skodu. Dal tije sad jasno??? :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile09:

T-IE-
28-02-2003, 18:53
Elektronika je Siemensova, bolje rečeno s××××nsova, mom starom je krepala na 20000km, sva sreća da je auto bio pod garancijom.

T-IE-
28-02-2003, 18:55
Jedno vrijeme se Škodin motor ugrađivao u Lupa. Zamisli taj šok vlasnika kad digne haubu. :))

V6
28-02-2003, 18:56
ko dan !!!

Eto fabia i sa tobom se može čak i razgovarat, pozdrav.

I da pozdravi mi Ramba, aman !!!! :))

jedne noći, po po noći, susreo saaaaam vanzemaljca :)) :smile10: :))

Fabiasdiyahoo.com
28-02-2003, 19:59
Skodin motor u Lupo??? Nijesam cuo do sad ali sigurno da nesto zna i VW jer nije lud.
Electronica je Siemens, mene prije u Feliciju i sad u 2 Fabije mije radio dobro mada sam sa Felicijom prevalio gotovo 60 000 km.
V6, pozdrav od Ramba za tebe!!!

594 krešo
28-02-2003, 21:48
Vr 6, istina, motori novije generacije su bolji, a što se tiče potrošnje ona je relativna, ovisi u mnogočemu i o vozaču. Prosjek koji ću ja držati je oko 6,5 litara, vjeruj mi, nisam jak na gasu, obiteljski sam čovjek i razumijem da mlađi i temperamentniji vozači voze brže i potroše više benzina. Za tdi diesel nisam imao novaca i mislim da ću i sa ovim 1,4 75ks biti zadovoljan. Saxo koji sam vozio pet godina isto je imao 1,4 75 ks uz prosjek oko 6 litara.

Fabiasdiyahoo.com
28-02-2003, 22:58
Ja imam 18 godina i od 112 godina sam poceo da vozim stari ali dobri Fiat 1300, poslije kad sam se malo rastao brat mije kupio potpuno novu Feliciju GLXI 1.3 Mpi, pa poslije sam kupio nou fabiju SDI i opet u 9 mjesecu prosle godine sam kupio novu Fabiju ali opet SDI i dosta ljudi su mi rekli bolje da si kupio T(di) ali sta ce meni T(di) kad neznam dje u CG mogu da vozim brze od 165 koljiko mi idu Fabije a drugo su performanse ali mene ne interesuju. Znaci i ako sam mlad brzina mi ne interesuje samo mi interesuje potrosnja a imamga, tu oko 5.1l 100 km. Dobar rezultat jel ali na drugu stranu 16.8 sekundi 0-100 ali to mije i prebrzo.

Fabiasdiyahoo.com
28-02-2003, 22:59
Aaaaaaaaaa 112 godina :)) :)) :)) :)) :)) od 12 godina!!!

INTCP log dead
02-03-2003, 11:19
Ibiza mi je ružna, već sam pisao mnonologe zašto. S 5 vrarta mi je još ružnikja, kao i svaki mali i kompaktni auto.

Motor mi je usrean jer izvlači malo ks i toliko ccm. isto tako auto za 75 ks ne i de ni kurca, kao i većina takvih auta. Ne kuižim zašto Punto 1.2 sa 80 ks pere ostale aute konkurentske snage za 2 sekunde u ubrzanju :smile10: :smile10:. Mjenjač je rtradiciomnalno folcvagenovski zapinjuć.

BTW taj motor nije MPI i nije škodin. Ovo je Volkswagenov 16V koji postoji i u verziji sa 101 ks. MPI je stari škodin iz 1000 MB sa bregastom u bloku i 8 ventila. Tako da se ovo o velikoj potrošnji ne može odnositi na dotičnu Ibizu.

T-IE-
02-03-2003, 13:20
Fabija, jedno vrijeme su ugrađivali škodin 1.0 u Lupa za istočna tržišta. Imaš i test u AK.

Intcp, MPI označava sistem ubrizgavanja ,a ne neku Škodinu oznaku motora tako da može bit i ovo MPI.

INTCP log dead
02-03-2003, 13:24
T-IE, MPI znači multipoint ubrizgavanje. Znači u više točaka, za razliku od singlepoint. Škoda svoj motor zove MPI. O tome sam govorio.

Danas su svi inection motori MPI. Čak i Dacia.

T-IE-
02-03-2003, 13:36
Intcp, prosvijetlio si me ovim objašnjenjem MPI-ja. Hvala. :))

Fabija je napisao da motor ima MPI, a sigurno nije mislio da je Škodin. A ti pišeš da nije MPI i nije Škodin.

A i Hyundai svoje neke modele zove MPI.

Goran1
02-03-2003, 14:45
Gotovo sam siguran da je taj 1.0 motor Volkswagenov,ali ako se ne varam Volswagen je prije par godina prebacio proizvodnju tog motora za sve marke unutar V.A.G. koncerna u Češku

krešo 456gt M
02-03-2003, 15:01
http://www.omportal.com/i/g/siemens/c55/4.jpg

T-IE-
02-03-2003, 23:05
Goran, ako imaš AK iz 12/98 tamo imaš test Lupa 1.0 s Škodinim motorom i mjenjačem.

BTW, ovaj siemens je živo govno.

Oće ga ko kupit, dam ga jeftino, odličan mob.
:)) :))

krešo 456 gtM
02-03-2003, 23:09
da ja razmisljam o kupnji,tj. definitivno ga kupujem ovaj tjedan,daj ti meni reci mane i nedostatke na vrijeme,mozda odustanem kad cujem sta kazu tvoja iskustav...thx

T-IE-
02-03-2003, 23:18
Imaš tamo poseban forum o mob, al' kad već pitaš...

Mobitel mi je lijep izgledom, ima polifolne 16-kanalne melodije, lagan je, puno opreme i to ti je što se tiče pluseva to.

A sad:

Baterija ne izdrži više od 4 dana, vibro ne možeš isključit, užasno spor meni, govorno biranje u k..., kažeš Janko, on bira Marko, ili ne zove uopće, bar puta blokirao i tako...
Možda je samo moj u banani, nemam pojma, kupi ga pa vidi.

krešo 456gt M
02-03-2003, 23:25
da cuo sam za sve te greske ,ali kao na softu verzije 18 da je sve riješeno,koji je tvoja verzija???

RS
02-03-2003, 23:27
A T-IEkupuje Siemensa i onda ×××× po njemu. Šta ga ne prodaš kad je govno?

Fabiasdiyahoo.com
02-03-2003, 23:28
T-IE, motor 1.0 MPI je ugradjivan i u Fabiju i u Lupo i u Polo...
MPI ili Multi Point Injection
SPI ili Single Point Injection
MPI je novi sistem ubrizgavanja goriva, znaci svaki cilindar ima svoju brizgaljku koja ubrizga istu kolicinu kao i svaka druga.
SPI je stari sitem ubrizgavanja goriva gdje gorivo se ubrizga gore pa ide u svaki cilindar ali ne ista kolicina, mozda u jedan ide 23 %, u drugi 27 %, u treci 21% , u cetvrti 29% i td a kod MPI u prvi cilindar ide 25 %, u drugi 25 %, u treci 25%, u cetvrti 25% ubrizganog goriva.

Motor 1.4 16V MPI sa 75 ks se ugradjuje u: Lupo, Polo, A2, Ibiza, Fabia, Golf, Leon, Bora, Octavia, Caddy... koji je potpuno iz VW-a i nije od Skode ali se ugradjuje u Skodu i sadrzi oznaku MPI. VW je iz istog motora izvukao 101 ks. Znaci ako motor ima oznaku MPI nije to skodin kako neki misle nego iz raznih proizvodjaca, ili Chrysler NEON ima motor 1.6 MPI 16V, dali je taj motor Skodin!? Dal Vam je sad jasno??? :smile08: :smile08:

T-IE-
02-03-2003, 23:29
Nemam pojma, ali ja sam ga uzeo preko Croneta, možda je zato lošiji. Frend ima Nokiju 3330, kupljenu preko VIPa i isto je krš teški, dok drugi frend ima isti taj mob, kupljen u Palmanovi i radi super.

T-IE-
02-03-2003, 23:32
Fabija sdi, meni je sve jasno.

RS, tek si došao na forum i već soliš. :smile09:

Fabiasdiyahoo.com
02-03-2003, 23:36
Kupio sam u Ameriku SonyEricsson T68i za 312 $, to je za sad za mene najbolji telefon. U Ameriku mobilni telefoni su prejeftini i ovaj moj telefon je WORLDPHONE, znaci valjacemi i u CG za Monet! Kakav je Vam Vip_net u HR???

krešo 456gt M
02-03-2003, 23:37
samo otipkaj sljedece: *#o6# i stisni ok ili yes,neznam sta je kod siemensa i onda idi na onu tipku koja ti pise INFO,probaj pa javi koji je soft

T-IE-
02-03-2003, 23:39
I ja razmišljam o kupovini SonyErics. t68. Inače, prije ovog c55 sam imao sve Sonyje.

Fabiasdiyahoo.com
02-03-2003, 23:39
T-IE, dal je sve tacno to sto sam pisao? Za V.A.G. sve znam i za to mozete da me pitate sta god hocete!!!

T-IE-
02-03-2003, 23:42
Verzija 10, zato i je u k.... Ako kažeš da je kod verzije 18 sve sređeno, onda ga kupi.

krešo 456gt M
02-03-2003, 23:42
inace koliko sam cuo po pricama t68 je jedan od najkvarljivijih mobova,uzmi nokiu 7210 stvarno je mrak mob bez greski,neces pozaliti

krešo 456gt M
02-03-2003, 23:48
da verzije 10 i 14 su u banani dok je sad sve sređeno vibra ...,inace ja sam do sad imao sve zive i nezive nokie,i od boljih su mi ostale 8310 i 7210 ali naprosto su mi dosadile pa malo trazim nesto drugu,tako da je siemens u igri,T-IE zahvaljujem na pomoći

Fabiasdiyahoo.con
03-03-2003, 04:33
Kreso, jeste onaj stari T68 je imao problema ali ja sam kupio SonyEricsson ali T68i, za mene je naj telefon!

Dzejms Bond
03-03-2003, 05:24
Ibiza
Mesmeriza
Pickiza
Miza
Liza
Ziza,,,,,,,,,,,,,,,,,, nesto bez veze ha ha ha ha .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ................

krešo 594
03-03-2003, 19:23
evo me opet. INTCP, moram ti reći da ×××ך, nemoj se ljutiti. Ja sam prezadovoljan sa autom.Sa 75 ks i nemožeš očekivati čuda. To je jedan prosječan obiteljski auto i molim te odgovori mi kako to da seat ibiza za tebe nije nimalo pozitivan auto. Stručni novinari, test vozači mislim da je britanska auto revija, najčitanija. Seat ibiza je izabrana za najbolji auto..

Fabiasdi@yahoo.com.
05-03-2003, 04:10
On ti pojma nejma ili mozda ima pojma ali on mrzi svaki automobil sem ×××××sku Alfu i propali Fiat :)) :)) :)) :)) :))

INTCP log dead
05-03-2003, 10:24
Pa meni je rijtko koji auto pozitivan. Nije mi ništa veće govno od peugeota 206 ili clia. Samo što mi je 206 neusporedivo ljepši, kao i clio. Ibiza mi je ružna, spora (sa 75 ks može puno brže), mala spec. snaga... Sve ono što sam rekao prije. Običan gradski tutlavac sa anemičnim motorom.

594 krešo
05-03-2003, 21:05
INTPC to je OK. alievo ti moj prijedlog, nemoj se ljutiti. Kupi si svemirski brod.

INTCP log dead
06-03-2003, 00:15
Treba to da se plati.

Mnogo je kume, mnogo.

Fabia SDI Elegance.
06-03-2003, 02:34
594 KRESO,
on i ako kupi svemirski brod on bi mu nasao neku manu a ne automobilima.
Sad ozbilno pricam, INTCP, ja bi za tebe rekao da sigurno znas dosta o automobilima ali tebe privlaci Italijanski dizajn i Italijanski kvalitet, znaci rijetki automobili tebi svidjaju jer ih kontrolises na svaku sitnicu pa ja se ne cudim zasto ne pricas za neke automobile dobro. Svaki ima svoju volju, tebe Italijanci, mene Njemci, drugima Japanci i tako dalje.
stvarno, to sto je, to je i tacka.





Pozdrav za Tebe INTCP.

594 krešo
06-03-2003, 19:27
INTCP, svemirski brod je skup, ali sigurno je kvalitetan i savršen. Normalno da moja ibiza od 12000 eura ima nedostataka, kao što ima i corsa polo megane c5 itd.ali svemirski brod je savršen. Da li bi mu ti pronašao koju manu.