PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kocnice-Punto?



Marinko
21-02-2003, 17:47
Moram mjenjati prednje kocione plocice na Puntu 2,pa me zanima kakve su Loocked-ove (ili kako se vec pise)?Jel ima netko iskustva s njima,nisam htjeo neke no name.Ove kostaju 220 kn,a sa ugradnjom 290 Kn.

Dom-Dom
21-02-2003, 17:51
Ja sam ih kupio kod Auto Krešo i mogu reči da su bile očajne, cvilile i nikak nisu kočile.I onda sam kupio original za Lanciu.

fabiasdiyahoo.com
21-02-2003, 18:23
Kupi BREMBO ili PAGID a za ove LUCAS ne znam kakve su. Kad su u pitanju kocnice kupi nesto kvalitetno i skupo jer je zivot u pitanju. :smile08:

Hondo_
22-02-2003, 00:32
Lockheed nikako ne preporučam. Tvrde su, slabo koče i izjebavaju diskove. Naivci ih kupuju jer se sporo troše, pa su kao dobre, a razlog tome je tvrdoća pločica. Diskovi će ti poplaviti od visokih temp., a kočenje će biti slabo i glasno.

INTCP log dead
22-02-2003, 12:56
Istina je ovakva. Lockheed ne šripe. Jer ni na miniju ni na 75 ne škripe. E sad vjerujem da su brembo bolje.

Na alfi 75 prije su napred bile ferodo obične, a sad su lockheed. Razlika je stvarno ××××no prevelika. Lockheed puno lošije koči. Paučica je mekana i treba svojski stisnut. Mini je male težine, pa mu kočenje i nije neki problem, as ionako ga 1300 ccm ukoči j....
Ali na alfi su ferodo radile stvarno j... Ukopalo ju je u mjestu da ti oči ispadnu. Ja sam se baš čudio da alfe imaju loše kočnice, al sad vidim da je stvar u pločicama.

Uz AP Lookheed postoji i AP Racing.

Važne su dobre kočnice napred jer prednje kočnice nose do 70% kočenja.

Puntolino_
22-02-2003, 13:21
Original su u puntu ATP i ja sam ih na 20tkm isto mijenjao i nisam išo u servis jer sam mislio da će mi tamo naplatiti masno. Kupio sam isto ATP u dučanu i promjenio ih sam. Koštaju oko 200 kn i mrak su, koče ko lude. Nema veze kaj se troše ali i koče. Vele ljudi da se nesmije ponovo ugrađivati ista firma ko i prva ugradnja. Neznam

U TPZ-u u dubravi su mi nudili i neke talijanske pločice po 150 kn, ali nisam htio jer vele da su manje kvalitete

INTCP log dead
22-02-2003, 13:25
Puntolino, pa koliko ti gaziš tu kočnicu da su tako potrošene. Moram e pohvalit da ja jako malo kočim iako se min 60% vožnje ganjam sam sa sobom. :))

OS-PUNTO
22-02-2003, 14:06
P=untolino,na 20 000 km si mjenjao plocice!!! :smile10: :smile10: :smile10:
Ja sam takodjer na Puntu mjenjao plocice,ali na 35 000 km,a bas jako gazim kocnicu.Inace vozim tako da kasnije,a jace kocim.

Puntolino_
22-02-2003, 20:25
Ako se ne varam i Girrari je reko da je mjenjao pločice na 10 ili 20 tkm.

Kad sam ih mjenjao imale su još oko 3mm mesa možda malo manje, nisam mjerio.
Na 10tkm su mi u servisu autokomercovom u Samoboru rekli da su mi pločice dosta potrošene i da ih drugi put moram mjenjati na što sam se ja nasmijao a nakon toga zabezeknuo kad sam vidio da su stvarno već negdi na pola snage.
Oni su se izvlačili na one spike tipa brzo se vozite pa jako kočite pa ovo pa ono...Točno da se brzo vozim, ali ne kočim baš divlje, uvjek probam lagano usporavati motorom i bez kočnica, 90% vožnje mi je po gradu gdje se zaletiš i već na drugom semaforu kočiš...Na kraju mi je mehaničar priznao da su pločice jako mekane da bi bolje kočile a na to stvarno nemam prigovora, koči ko mutav!

×××ך 200kn, bolje da znaš da se možeš pouzdati u kočnice nego se preznojavati kad treba stati

Girrari
22-02-2003, 23:33
Meni su prodali istu spiku i zamjenili ih na 12 000. Neka, bolje da su nove; ×××ך 200 kn. Zato sam i kupil Punto, da mogu sve djelove mijenjat prije vremena i to bez problema, a ne da strahujem svaki put kad se bliži servis.
Inače auto koči izvrsno što je nekad i problem na mokrom zbog nedostatka ABS-a.



BTW, jedno pitanje za Marinka; zašto nisi ovo pitanje postavil na temi "FIAT klub". Pomoć kolegama je ionako jedna od osnovnih svrha te teme.

Fabiasdiyahoo.com
23-02-2003, 00:19
Brembo moze da idrzi oko 50000km.

Puntolino_
23-02-2003, 13:03
Može, može, ako auto voziš sa paukom!!! :)) ;) :))

T-IE
23-02-2003, 14:35
Na GTI-ju sam prednje disk pločice mijenjao kad sam nabavio auto i od tada sam prošao 30000km i još ću proć najmanje toliko kad ih budem mijenjao, a zadnje pločice uopće nisam mijenjao i isto neću tako skoro (samo kod mene su prošle 48000km, a pitanje koliko kod bivšeg vlasnika).

Šta ćete, na VW-u su i najmanje sitnice kvalitetne i izdržljive. :))

T-IE_
23-02-2003, 14:37
Prednje sam mijenjao 1 god. nakon što sam uzeo auto. (Krivo sam gore napisao).

OS-PUNTO
23-02-2003, 14:47
Znaci zato se starije generacije Golfova zaustavljaju kao lokomotive.T-IE je upravo dao objasnjenje za to. :))

INTCP log dead
23-02-2003, 17:03
T-IE. To što ti pločice dugo traju nema nikakve veze s kvalitetom.

Traju ti dugo zato jer su tvrde. Da su mekane bi trajale puno kraće. Kad su pločice tvrde, kao i gume traju duže. Kad su mekše traju kraće ali bolje koče, kao i što mekše gume bolje drže.

Mekša tarna ploha ima bolje trenje tj. bolje se "zakopava" na drugu tarnu plohu - disk.

Ovo dvoje da uskladiš je moguće jedino ako staviš veći disk na isti auto, sa većim klještima i pločicama. Tada će te tvrđe i veće pločice kočit jednako kao i mekše i manje na manjem disku na istom autu.

Inače, mislim da cijena mekših koje su skuplje u odnosu na tvrđe dovoljno govori koje su bolje same po sebi.

Jebala vas teza trajnosti kao nekog mjerila kvalitete.

T-IE
23-02-2003, 17:09
INTCP, ovo u vezi kvalitete pakni je šala, tako da ne moraš odmah polemizirat. A što se tiče samih kočnica, zadovoljan sam s njima, (osim ručne). Inače, prednje pakne sam stavio od AP Lockheada.

HGT
23-02-2003, 21:03
Ja ti savjetujem da staviš orginalne koje idu na Punta. Ako staviš neke koje su od boljeg materijala tj. da su tvrđe, mogle bi ti uništiti diskove.