PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vitorio Jano i Giacchino Colombo



INTCP log dead
18-02-2003, 23:46
Ovo je pitanje za istinske znalce auto povijesti, konkretnije Ferrarija. Zanima me kakva je bila uloga jednog i drugog u Ferrariju od kad i kad ih je Enzo prisvojio??? Ovdje na Vidi Autu se stalno spominje Colombo kao konstruktor motora, dok na biografskom filmu o Enzu Ferrariju se pak stalno pojavljuje Jano, a Colombu ni traga :smile11: :smile11: :smile11: :smile11:

INTCP log dead
18-02-2003, 23:50
U p. m. sad se spominje i neki Carlo Chitti i Bizzarini. Pa gde je taj Jano??? U filmu izričito govori o mie machine i nekako mu je pridana velika važnost.

INTCP log dead
18-02-2003, 23:51
Hhahah al je ovu obojucu Enzo prognao preko noći iako su napravili vjerovatno najbolji Ferrari svih vremena i najskuplji 250 GTO. :)) :)) :))

zonta
19-02-2003, 13:04
Koliko ja znam Colombo (Gioacchino) je 1945 otišao kod Ferarija i tamo radio na prvom njegovom autu. Jano je u to vrijeme radio u Lanciji, na njihovom bolidu za F1 (D50), a kada se Lancia povukla iz utrka i 1955 predala aute Ferrariju, kod njega prelazi i Jano. Tamo je radio na motorima za F1, a isto i za Ferrari Dino V6 i na V8.
Btw. kakav je to film o Ferrariju :smile08:

INTCP log dead
19-02-2003, 13:15
Odličan film. Tal. Cijela Italija bruji o njemu. Biografski film o Enzu. Bio je u ned. i pon. na Canale 5.

Vitorio Jano je jedan od najboljih ako ne i najbolji konstruktor sportskih automobila uopće. Enzo Ferrari ga je doveo u Alfu iz Fiata. I tada oni dvojica osnivaju sportsku momnčad Alfe Scuderia Ferrari. Vitorio Jano je zaslužan za uvođenje dvije bregste u motore. U filmu je Jano prisutan u Ferrariju sve do smrti.