PDA

Pogledaj cijelu verziju : VW BUBA, dobra stara?



encore
15-02-2003, 19:51
OK, imam yugića. Forty-five. Sviđa mi se BUBA i planirao sam zamijeniti yugića za bubu. Ali nekako me fljaka ulovila i nekak mi se ne mijenja. Stvar je u tome što je BUBA, po mome skromnome sudu, auto koji će biti uvijek biti mlad... A i yugo me sa svojom "kvalitetom" toliko izživcirao da mi pozli kada sjedam u njega... Neki sam dan razgovara s mehaničarom i kaže mi da se držim tog svog yugića da kao dokle ide ide... Stvar je u tome što mi mašina u 9mj. potrošila 1-2 deci ulja... Ali badava ti to kada, ono okolo mašine sve otkazuje, a kvarovi su fantomski, tako da meh. treba 3puta doći da bi tada tek otkrio šta je "srbinu"... Uglavnom, buba (kabriolet) mi se sviđa PA AKO IMATE ISKUSTVA S TIME AUTOM MOLIM DA MI ODGOVORITE NA TEMU... Inače, kada bi i se i zamjenio za BUBU nebi je mijenjao tako brzo. Kao što sam napisao, auto mi ima oblik koji će biti vječno mlad, i to je auto kojeg bi zadržao duže vrijeme... Šta vi mislite o bubu od 71.-76god.??????
MOžda se samo želim riješiti srbina, ali taj yugić doista je strašan auto, upravljiv, brz, malo troši, ali ti fantomski kvarovi... Ipak je to 14god. star auto... BUBA bolja???

Mazdohist
15-02-2003, 20:26
Bubu Cabrio teško češ naći, a i cijena joj je vjerojatno visoka.
Zar misliš da ne bi imao kvarova sa 30-tak godina starom Bubom?

Sve u svemu to ti je sa magarca na magarca.

fabiasdi@yahoo.com
15-02-2003, 20:33
Skini taj prokleti srbin iz tvoje garaze!!! Buba cabrio i ako je stara, ona moze bit kao nova, mislim ako je cuvana. 15 miliona i 3054 sretnika koji su dosad sjeli u Bubu, mozda nijesu bili svi ludi(VW Buba je naj prodaniji stari automobil u svijetu), ako je ta Buba ocuvana to ti je pravi posao, i micise tog srbina, u Crnoj Gori ima dosta Buba. Prije mjesec dana sam dosao u Ameriku povodom Detroit AUTOSHOW-a i u Detroitu vidim dosta starih Buba i to cabrio, ali ovde nazivaju ga "OLD BEETLE " ili "OLD BEETLE CONVERTIBLE" (convertible znaci cabrio). A ima puno puno i novih Buba a ih nazivaju "NEW BEETLE" a sad je dosao i "NEW BEETLE CONVERTIBLE" a prodajese kao hleb. Pitaj me jos ako ti nesto interesuje jer znam dosta za nju. :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: :smile08: ;) :smile06: :smile06:

Fabiasdi.@yahoo.com
15-02-2003, 20:38
Nije kao "od magarca na magarca" nego barem kao od
"magarca na mazgu" jer ja za sebe prije bih vozio staru Bubu bez obzira na starost ali da bude malo ocuvana(i da ako je kabrio) nego najnoviji tip Srbina i ako ima motor ne od Citroena nego i Mercedesov 400 CDI!!!

encore
16-02-2003, 12:46
Interesira me šta bi trebao pogledat pažljivije na bubu ako bi išao mijenjat. Na šta da posebno obratim pažnju. Inače, iako nemam para za neki 300 000kn auto, pa čak ni za 10 000kn auto, radije bi bubu od recimo audija A6, ili nekog drugog "pokazatelja" statusa. Inače i kada bi imao para da ne mogu zbrojiti koliko, opet bi si radije ubo kakvu staru bubicu kabrio nego nekakvog luksuznjaka. Zato vam kažem da bi bubu i držao neko vrijeme, a možda i zauvijek. Pa čak i kada bi završio ovaj faks i imao "oho-ho" plaće, ili kada bi "fakiro" faks i zaposlio se u nekoj ljevoj firmi i imao 2-3000kn. Buba bi uvijek bila uz mene. Ali, prpa me šta ako ovog svog srbina, koji inače OK auto, pa čak i pouzdan na nekim daljim putovanjima, zamijenio za neku bubu u koju ću morat poslje uložit onoliko koliko sam je platio...
Dosta pisačke masturbacije NEGO, DAJTE LJUDI NAPIŠITE VAŠA ISKUSTVA S BUBOM, KAKVA JE... NPR. TAJ NJEN ZRAKOM HLAĐEN MOTOR I SL...

Hondo
16-02-2003, 13:46
Pred kojih desetak godina bio sam 6 mjeseci vlasnik Bube 1303 iz sedamdeset i neke (uglavnom jedan od onih zadnjih primjeraka).
Utisci: jako tvrd na volanu sa velikim ajnšlagom i dosta teška za manevriranje gradom. Motor solidno ide, ali dosta troši i osjetljiv je na kvalitetu ulja kao i svaki zrakom hlađeni motor. Ja sam imao problema sa frgazerom pa sam auto prodao jer mi se nije zafrkavalo sa tim. Uglavnom simpa auto, ali po meni je i pred deset godina bio preživljen auto, a kamoli danas.

rale unlog
16-02-2003, 15:17
po mome bubu samo ako si stvarno zaljubljenik i spreman si ulozit vremena ,novaca i zivaca

mislim da nikada na tako stari auto ne bi mogao racunati,pogotovo za putovanja

znam price o bubama koje su se doslovce jedva uspinjale uz velebit s mora,nekih 30kmh

ti auti imaju oko 30-ak konja,a zracno hladenje ljeti uzbrdo....uh


ako ti auto treba i koristiti onda bolje zadrzi jugica,ipak je "noviji' i upotrebljiviji auto a dijelova i majstora ima kolko hoces
sretno :)

encore
16-02-2003, 19:05
baš sam malo poglego "iskustva sa bubama" i odlučio ostati na jugiću. mada su mi pali na pamet i favoritka i lada samara, posebno mi se dopada samarica. sli ostati ću na svom pljugiću, i neću ga mijenjat, iskreno - neda mi se zafrkavat mjenjanjem auta, tražit auto, pa riskirat kupovinom pa ovo pa ono...

NOS
17-02-2003, 22:27
Buba je takvo ×××××× da tomu nema premca. Motor ima malo konja, ubrzanje sugavo, izgled- stani pa placi. Sad ce mi sto posto neki biser rec da nije sve u snazi motora i u brzini ali vijerovali ili ne cemu auto sluzi drugome nego da ima jak motor i veliku brzinu. :)) :)) :))

fabiasdi@yahoo.com
19-02-2003, 02:41
Je je je da ima veliku brzinu i nista drugo pa dase karamboljira negdje pored puta, vidise da si pametan NOS-e ali to je to!!!




Pokazimu tome srbinu sve novosti o Milosevicevom stanju??? :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))




Da je to radio Milosevic u CG sta je radio kod vas ne bih vidio ni jedan Yugic u CG... ××××××, stvarno ××××××!!!

R4
06-03-2003, 10:43
Evo ovo je moja buba koja ceka bolja vremena. Inace u voznom je stanju i cak i nakon nekoliko mjeseci uvijek upali od prve.http://www.picturecd.com/system/view.cgi?user=vedran&session=1046941008.8515&guest=&m=p&image=20030306033037_9514_6213_01_vedran.jpg&ss=995