PDA

Pogledaj cijelu verziju : Turbo timer



Black Knight_
15-02-2003, 18:21
Imam Greddy turbo timer. Ima li tu neko dovoljno strucan ili da zna nekog dovoljno strucnog da mi ga slozi u kalibru turbo?

alfist_zg odlog.
15-02-2003, 21:26
bleki, daj objasni sta je to , da si i ja nabavim...

Black Knight_
16-02-2003, 15:02
Ako imas auto s turbinom nakon ganjanja ti se turbina zagrije na pun ××××× stupnjeva i ne bi smio zgasit motor. Ako zgasis motor ulje iscuri dolje i malo ulja ostane na stijenkama uzarene turbine gdje se zapece i to ti s×××× turbinu. Zato su pametni ljudi izmislili turbo timer koji ti drzi auto upaljen nakon sto ga zgasis odredjeno vrijeme(preprogramirano ili automatski odredjeno(prema kolicini ganjanja)). Dakle ono, zgasis auto odes od njega a on jos uvijek upaljen i zgasi se nakon minutu dvije...

bullit
16-02-2003, 15:12
Aha, a kad sam ja rekao da se turbo auto nakon ganjanja mora pustit da malo odradi, onda si tvrdio da je razlika izmedju vanjske temperature i temperature turba tolika da se turbina ohladi u tako kratkom vremenu da je besmisleno ga ostavljati da radi jos koju minutu. A sad se javljas s turbo timerom... e Blackie... jos moras dosta zganaca jesti...

ma da!
16-02-2003, 15:34
dobar tek bleki! :))

Black Knight_
16-02-2003, 19:00
Moja izjava je bila da je 45 sekundi dosta u vecini slucajeva a ne da su turbo timeri govno. Htio sam stavit turbo timer na auto davno prije nego sam doso na ovaj forum ali mi se nije dalo narucivat, sad sam kupio jedan od dinka.

Ti si rekao da ga ti hladis tri paljenja i gasenja ventilatora sto na mom autu barem traje preko 2 minute sto je ipak u vecini slucajeva predugo.

Uglavnom ti ne znas nikog ko bi to mogo instalirat?

alfist_zg
16-02-2003, 20:42
da, imam auto s turbinom, ali sad kad si mi objasnio ,ne svidja mi se to da se on automatski gasi itd.
Vise volim ja to solo.
A koliko kosta taj timer , informacije radi?

Black Knight_
16-02-2003, 21:27
Ja sam kupio polovan za 50 eura. Cini mi se da su 150-300 eura.