PDA

Pogledaj cijelu verziju : nemam para za obnovu registracije



Mitar
14-02-2003, 11:24
kolika je kazna ako se vozi auto kojem je istekla registracijahttp://www.vidi.hr/perlforum/gfx/smile06.gif

sepra
14-02-2003, 14:36
Eh pošto se to desilo meni prije par dana jer sam vozio auto od starog a stari konj je zaboravio registraciju situacija je slijedeća: Dakle dobri plavi momci su se prijetili s dvije kazne. Jedna je radi tehničkog pregleda a jedna radi osiguranja. Obe se kreću u rasponu od 2000-5000 kn. Točnu cifru odredi sudac za prekršaje nakon kaj malo popriča s tobom i vidi da si siromašan student koji nema prihoda, otac pije a majka se ×××××, buraz u komuni i slične pričice. Ali u biti si super simpa dečko, pa ti da minimalnu, znači 2x2000. Dakle odluči vozit ili ne, ako da onda bar napravi osiguranje tim bar plavce odobrovoljiš. Ja sam se izvuko s 200 kn :)) :))
××××ga student, otac pije... :))

T-IE
14-02-2003, 14:54
Na tehničkom su meni rekli da se može auto vozit mjesec dana od datuma isteka reg. bez posljedica (policija i sl.). A osiguranje se plaća odmah kad istekne, tako da ti ovih mjesec dana dobro dođe jedino ako imaš još nešto za popravit prije tehničkog.

BTW, ja sam baš danas registrirao auto i ostao kraći za 2800kn :smile09: .

alfist_zg odlog.
14-02-2003, 19:02
T-IE,. to su ti rekli , ali u praksi i nije bas tako.
Meni je isteko tehnicki mozda par dana , a naravno imao sam osiguranje , i otisao sam u sloveniju na doslovno 20 min. nitko me nije pitao na granici ni nasi ni janezi a kad sam se vracao nas murjak me je zajebavao 20 minuta zbog toga i tvrdio mi da tehnicki istice tocno datum kad pise u prometnoj, i da on ima temelja po tome da mi napise kaznu.

Izvuko sam se na gore spomenutu: majka me ostavla, otac pije itd. :))

Boban Zdravković
14-02-2003, 19:41
Gledam staru majku, sestre kako plaću,
njihova mi tuga stvara tugu jaču.
Majka i nespava za tebe se brine,
novac kune, tebe zove, dođi iz tuđine,
prokleta je amerika i zlato šta sja,
što mi bledi tvoja slika,
i što oca nemam ja...

DKW_
14-02-2003, 22:38
Ali za nas manijake koji pičkamo lovu na aute puno bolje ide ona od Tozovca:

Siroma´ sam, siroma´,
al´volem da živiiiim,
Dok poslednji dinar imam,
neću da se smiriiim...

( i onda armonika: digidigidigi....)

V6
14-02-2003, 22:45
i ja volem da živim pa se samim tim nalazim u zadnjoj tabeli, daklem preko 110 kw, elektrana.... :))

Nešto sam računao na stranici croatie, ispada "za moje područje" cca 2.100 kn naravno sa 50%, ali za Zg područje mi se čini nekako prevelika razlika, ispada preko 2.900 kn.
Izgleda da je u zg skuplje voziti preko 110 kw, nego bilo gdje drugdje. :smile08:

sepra
15-02-2003, 12:43
Hrvatska ima cijene registracija podjeljene prema zonama rizika, dakle što veća zona rizika veća cijena premije autoodgovornosti. Zagreb je u najskupljoj skupini zajedno s npr. Krapinom, Varaždinom. Dok su recimo Koprivnica, Dubrovnik najjeftiniji. Što znači da te osig. za auto preko 110 kW može koštati oko 400 kn skuplje u Zagrebu nego npr. u Koprivnici. Budem pogledao točno u ponedjeljak.

Što se tiče isteka osiguranja, osiguravajuća društva u Hrvatskoj snose štetu unutar 30 dana od isteka police.

sepra
15-02-2003, 12:46
eh da zaboravio sam:

"umoran sam od života
umoran sam od kafana
umorno je srce moje umorno
jer u njemu leži rana
dugo već..."
:)) :)) :))

T-IE
15-02-2003, 12:57
Dotak'o sam dno života, i pakao i ponore...
Alfistička himna. :))

CLIO SPORT
15-02-2003, 15:27
T-IE....... :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

T-IE
15-02-2003, 16:13
Dotak'o sam dno života i pakao i ponore,
ali ti mi dušu uze, ej prokleti Alfin stvore,
pa zbog tebe nemam mira ni u snovima ni na javi,
kako da te muko moja,
kako da te tugo moja zaboravim.
Zgazila si me kao zadnju cigaretu,
zgazila si me kao da sam list na vjetru,
a ja naivan, mislio sam da si dobra,
i da si mi prijeko potrebna.
Što me je to prevarilo u pogledu tom,
skitnicom me napravilo, rasturilo dom. (3x)
Imao, imao sam Alfu jednu,
imao, imao sam i života vrijednu,
Sada imam samo gorku olupinu
i ranu staru.
Sedam dana trijeznio se nisam, nisam,
al' rastanak s Alfom prebolio jesam, jesam,
neka ide dođavola Alfa moja...
:)) :)) :))

Black Knight_
15-02-2003, 20:36
Ako je minimalna kazna 2000 kuna sudac ti opet moze izreci manju zbog olakotnih okolnosti (ako si student). To je sigurno jer sam ja nedavno bio na sudu zna se zbog cega a minimalna kazna za to je 5000 kuna, ja sam dobio 1000...

TRANS AM
17-02-2003, 07:44
he,he,he DKW
Fakat, pa to ti je fah :)) :)) :))

V6
17-02-2003, 19:38
i što sada ako recimo istekne registracija a ja nisam u mogučnosti isti dan ići registrirat nego idem par dana poslije i zaustavi me murija, kako da dođem uopće do stanice, vučna služba, trokut ili što već ??? :smile11:

fabiasdi@yahoo.com
19-02-2003, 05:05
v6, Ja bi mu rekao "sunce ti jebao mater pa dal vidis da nemam para da tocim benzin a ti me pitas zasto nisi registrirao a kad policajac gleda kazaljku...
I
E \ / F

/
/
/ / :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

fabiasdi@yahoo.com
19-02-2003, 05:08
...i kad prodjes i on procita nazad SL 55 ///AMG