PDA

Pogledaj cijelu verziju : Rover 214si



azrael
12-02-2003, 15:37
Sto mislite o ovome auticu.

http://www.users.cg.yu/azrael/rover.jpg

214si, znaci 1.4i 16v, 103ks, 4 vrata, klima, abs, servo, podizaci, maglenke, felme. 10 mjesec 97,presao je oko 85.000km

Po proizvodjacu trosi 9.2l gradska voznja, 5.5l otvoreni put.

Kakav je generalan utisak sto se tice Rovera, odrzavanja, djelova, kvalitata i ostaloga, jeli ko kad vozio to i kako mu se pokazao.
Jeli kvalitetan auto?
Kvari li se ?
Dali trosi puno ?
Vrijedi li ga kupiti ?
:)

trigger
12-02-2003, 17:46
Odgovor je da se ovaj auto ne isplati kupiti i to tvrdim iako sam svojevremeno vozio Rover 416SI koji je prešao 100.000 km uz svega nekoliko nekoliko kvarova na elektronici.

Kočnice su loše, mjenjač katastrofa,sjedala (za sportske užitke) grozna a upravljivost nikakva.

S druge strane auto je iznimno udoban, motor ima potencijala za sportske užitk(koje ne može ostvariti radi naprijed navedenih nedostataka)i nadasve je dopadljivog izgleda što uz british stil može nekog i zaintrigirati.

U svakom slučaju smatram da je riječ o autu kojeg će većina poželjeti prodati nakon prijeđenih 100.000 km.Pozdrav
I.J.

azrael
12-02-2003, 19:40
Hm....
Ako sam te dobro shvatio ovaj autic je kvalitetan, ima solidan motor, ali se tebi ne dopada jer ima stvari koje ga ne cine savrsenim sportskim automobilom za junjavu :)
Pazi, nasao sam ga za veoma dobru cijenu, 5100€, prvo mi je auto, dijelicu ga sa ocem, i bitno mi je da se ne kvari, da je kvalitetan, da necu morati da ga popravljam cim ga kupim, a ima klimu, Servo i ABS.
Sportska voznja, sjedista, sportski mjenjac mi nisu prvo sto trazim :)
Ja sam ga vozio i mjenjac mi se ucinio sasvim solidan za ono sto ja trazim :) znaci da ubodem sve brzine iz 1 pokusaja. Znaci ako se ne kvari, mislim da cu moci da ga vozim sa pomisli da nema savrsen mjenjac :) Cim osjetim da mi treba nesto sto ne moze da izdrzi moj temperament, kupicu nesto sportskije :)
Da rezimiram.
Moze li se reci da je to kvalitetan auto koji necu morati da popravljam svaki cas?
Jeli potrosac?
ovaj "moj" je presao oko 85.000

trigger
13-02-2003, 14:00
Pod pretpostavkom da se 1.4 motor u bitnome ne razlikuje od 1.6 motora s 111 KS kojega sam imao, moram priznat da se potrošnja kreće u razumnim okvirima.

Ako ti ne smeta lupkanje čitave karoserije prilikom vožnje po našim bajnim cestama kao i prilično bučan motor onda go for it.

Kvalitetan auto je pojam koji svi drugačije poimamo, no polovni Rover s 85.000 km za mene svakako ne spada u tu kategoriju.Stvar ukusa, odabira i mogućnosti.Sretno. :) :) null

666666
12-07-2003, 06:47
Da je to Honda Civic sa istim motorom vjerojatno se ne bi bunio, jer je to ipak HONDA.Malo se raspitaj pa ces vidjeti da je sve Hondiono ali sa potpisom Rovera.Nista tu ne skripi i cvili,ipak je to Englez sa puno finih dorada i nije poluproizvod kao npr,Golf.

Girrari
12-07-2003, 09:45
Ja sam pak čul dosta negativnog na račun tog auta.<br><hr><font face="Courier" color="blue">I'm a professional killer. I kill people for money, but you are my friend so I'll kill you for free.</font>