PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ironija - Seat auto emocion - da umreš od smjeha



INTCP log dead
11-02-2003, 17:15
Šta mislite o toj vw-ovoj podvali. Ja mislim da i sam vw ima više sporta nego seat. A po autoblicu čak škoda ima sportskije podešen motor :)) :)) :))

_Stevo
11-02-2003, 17:29
E ovdi se moram složit sa INTCP-om. Debilno mi je malo da kao u "sportski" auto stavljaju 1.2, 1.4(75KS) motore i TDI ko najjači. Još se ja nebi smijo tome da imaju recimo u ponudi neki turbak ko recimo 1.8T ili motor iz Lupa GTI u Ibizi....

okac
11-02-2003, 17:46
nemojte tako ljudi, pa SDI (64 KS) ubrza do 100 km/h za 17,9 sekundi. Juri ko mutav

Girrari
11-02-2003, 17:51
Hehehe ona reklama gdje žena prosipa puse po Grdobi mi je živa provala. Pa ne bi taj auto daljinskim dirao, a kamoli puse...joj!!!
Zamislite samo takvu reklamu s Thaliom. E pa to je negdje taj rang.

Definitivno je auto emocion, samo kakav emocion!?

INTCP log dead
11-02-2003, 17:51
E sad pogledjte što seat pruža kao auto emocion u svojoj gami. :)) :)) :))

Ibiza 1.2 tri cil. :)) :)) sa 64 ks i ubrzanjem od nepunih 15 sekundi :)) :)) :)) :))
Auto emoocion za početnike. :)) :))

1.4 16V mizerna snaga od 75 usranih ks i mizerno ubrzanje za istu snagu od 13.2 s. :)) :)) :))

Ibiza 1.4 16V sa 101 ks, tu moram priznati da je dobra snaga za 1.4, ali isto toliko je u××××no ubrzanje od 11.2 s. Pa toliko ide Punto sa 21 KS manje :smile10: :smile10: :smile10: Opet ništa od auto emociona. :)) :)) :))

1.9 SDI. Ko još radi dizel bez turba????' Kakvo govno. 68 ks i superbrzih autoemocionovanih 17 sekundi do stotke. :)) ;)

1.9 TDI 101 KS, prihvatljivo, ali tek prosječnih 10.8 s.

1.9 TDI 130 KS sporih 9.4 s za tu inače dobru snagu za taj TDI. I 206 S16 i Punto HGT ga peru. :)) :))


Leon 1.4 16V 75 KS :)) :)) :)) Tko se uopće sjetio taj drek staviti u tako težak auto. 14.3s :)) :)) :)) za obiteljske potrebe. :)) :))

Leon 1.6 (prastari dvoventilski motor koji se ne vrti ni kurca i ima jednu bregastu i 2 ventila po cil i jadnih 105 ks). Pravi auto emocion. Usprkos tome ima dobrih 10.9 do stotke, ali ga ubija to govno od motora. Eh ××××ga ili jedno ili drugo, kad će više jedan kompletni auto emocion??''' :smile08: :smile08:

Leon 1.8 i čak 20V i superjadnih 125 KS. 10.3 do stotke, nije loše za tu snagu, al je motor prastaro govno koje se opet ne vrti kako bi trebao autoemocion :)) :))

Leon 4 1.8 20v TURBO - jako dobrih 180 ks i 4x4 i isto tako dobre 7.7 sekunde do stotke. Konačno pravi auto emocion. Samo 1 do sada i uz to većini nedostupan. A ima ga skoro svaki proizvođač, pa i jače.

Leon 1.9 TDI 90 KS 13s - još smo u 95. :)) :))
Era brzih TDI-a tek se nazire :)) :))

1.9 TDI 110 KS 10.7 s - solidan auto emocion, al je dizel pa onda baš i niej auto emocion.

Dalje nema? Jadno.

Toledo 1.6 (isto ono ×××××× od mašine) sa čak 100 ks i 11.5s do stotke. Jurilica prava, nema šta.

Toledo 1.8 20V 125 ks (opet prastari motor), dobrano puši od ostalih konkurentskih 1.8 sa svojih 10.5 do stotke. :o :o

tdi OD 90 KS - JOJ VEĆ SU DOSADNI S TIM SPOROHODNIM KURCIMA -13s

TDI 110 ks 10.5 s. Ono što je drugima najslabiji dizel to je seatu najajči. Koliko smo auto emocion?? :smile08: :smile08:

Alhambraaaa, e to je pravi autoemocion. Usrani monovolumen. Kako ih nije sram.

Joj zaboravih leon sdi. 17.7 s bog te ×××× ovo obara s nogu. Jel postojao kada sporiji srbin od ovoga??????

Al ima još jedan dobar auto emocion toledo vr5 2.3 sa 170 ks i 8.8 do stotke. Nije baš nešto???? 8.8 ko i stara 156 t.s. 20 ks slabija. ××××××.

Zatim nova cordoba. To je pravi auto. Ibiza sa guzicom. Ajmo usporit ionako sporu ibizu. Samo usporite ibizu i dobit ćete performanse odvratne cordobe.

E moj seate, pa samo ti je leon top sport pravi auto emocion. Drugo je sve ili jednako ili sporije od narodnih kola. Honde, alfe, toyote, renaulti, fiati.. sve to dere seata. Pa gdje je tu auto emocion???? ;)

ŠULE
11-02-2003, 17:53
I onda dođe Ibiza sport, a mi djeco...

cezy_
11-02-2003, 17:55
Iskreno receno meni je seat drazi i od skode i od vw-a,leon 1,8t 20v i cupra su u redu a predpostavljam da ce izbacit i ibizu cupru.Solidan dizajn,solidna tehnika i kvaliteta i fer "CENA",kaj hocete vise.A to kaj nema veze sa emocijama to stima,ali niko nije ni ocekivo da ce to bit auto za individualce,taj auto emotion je samo reklamni slogan,ocajan pokusaj da privuku kupce.Ista stvar sa meni jako dragom Lanciom,IL GRANTOURISMO,a od aktuelnih je najbrza thesis v6,koja treba 9sec do stoje. :(

INTCP log dead
11-02-2003, 18:03
Pa svi znaju da se lancia fura na luksuz, al isto tako svi znaju da se seat fura na to da bude konkurent alfi, a ne može ni PRISMRDIT.

CLIO SPORT
11-02-2003, 18:30
INTCP.......bez uvrede....ali ibiza 1.9tdi sa 100 konja OPERE 147 1.6 sa 105 i 120 konja!!!!!! imao sam prilike voziti 147 sa 120konja i vise puta ibizu tdi sa 100konja!

malo je bruka da jedna super sportska alfa sa benzinskim motorom i 20 konja vise nemre pobjec USRANOJ ibizi sa solidnih dizelskih 100konja!? a? :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:
kao sto rekoh......nemam nista protiv alfe....ali da ovako vrijedate ostale..to nije u redu!

ako si u zg......odi do autocommerca i unutra u salonu je 156ica......pogledaj malo rupu u sredisnjoj armatunoj ploci koja spaja dio sa klimom i dio sa radiom!!! (frend je kupio 156 2.4jtd u 12 mjesecu i sada nakon vec par mjeseci poznaje sve servi×××× u autocommercu i rekli su mu da je to neka serijska greska..odnosno da su kalupi napravljeni tako da se ne mogu spojiti kako treba pa je rupa izmedju....kako kod koje 156ice....negdje manje,negdje vise.......a kod ovog frenda je PROPUH od skoro 0.7-8cm!!!!!!!!)

moram priznat da takvo sto ni u jugicu nemres naci! eto,tek toliko....nisam ovo ni mislio spomenuti ali kada je bal,nek je bal!! :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:
ma da!.......jel tako?? :smile10: :smile10:

Dom-Dom
11-02-2003, 18:51
Clio , pa di je ta rupa na konzoli?
Sad idem slikati konzolu da ti pokažem da je sve iz jednog dijela.Slikati ću moju konzolu i od starog.Jel ta Alfa od frenda napravljena prije ili poslije restaylinga? :smile08:

CLIO SPORT
11-02-2003, 19:02
poslije restylinga......budem ga zvao u petak da dodje na kratko....on ovak i onak nema to raditi po cijele dane!
a i odi u autocommerce.....ako je jos uvijek ona 156 koja je bila prosli tjedan......a ziher je......snimi tu rupu! kao sto sam gore napisao....rekli su da je to takva SERIJA!!!!! ali mi je cudno sto nisu mogli baciti ili vratiti tom proizvodjacu te ploce!? bolje to nego dat na prodaju takve aute!?

:smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

VR6
11-02-2003, 19:06
Alfisti obicno prigovaraju na ono sto ih strasi. Njih je malo uhvatila "prpa" jel Seat i Skoda ulaze u ETCC, iako nisam siguran da bi mogli nesto mnogo postici, kad bi se to ipak desilo da tamo pocnu "jesti" Alfe, to bi bila tragedija za njih. Pa sada pokusavaju ovako nesto uraditi, ali zaboravljaju Seat ima bolji sportski automobil od Alfe u ponudi, a to je Seat Leon Cupra R, koji jede po traci Civic Type-R, a Civic to isto radi sa Alfom 156 GTA...

nautilus
11-02-2003, 19:18
So what??? Tko ga je tjerao da kupi taj auto??? Imao je priliku pogledati ga full do jaja! A silne krame u vw autima!
Koji to mora biti jad kada cijeli koncept vozila baziraš na konkurenciji! Nova Ibiza i Cordoba su oličenje ružnoće, a svaka komparacija Ibize dizela i Alfe147 benzinca je notorna glupost. Ziher lupaš gluposti clio!! :smile10: :smile10:

VR6
11-02-2003, 19:22
U temama gdje se raspravlja s INTCP ili govori istina o alfi koja nije bas sjajna, odmah se nadje xx onih sa neregistrovanim nickovima koji se nadju pozvani da osudjuju nekoga, nazivaju ×××××nom, iako nikada prije nisu sudjelovali u nekoj normalnoj raspravi...

CLIO SPORT
11-02-2003, 19:29
konju nautilus......kada kupujes auto (ovo mi daje do znanja da imas ispod 18g ili da nikada nisu kupio novi auto(nema nista lose u tome da vozis rabljeni auto),odnosno da ne znas nista o autima) onda obicno CEKAS neko vrijeme i ne mozes BIRATI!!!!!! a taj frend inace studira u opatiji tako da je nakon preuzimanja sutradan otisao dolje na ispit ili predavanje,ne sjecam se, a kada se vratio.....bio je tu bozic, pa skijanje i eto ti mjesec dana!!!!!! tako da nije mogao reci,e sad ga necu preuzet,kada bude sve tip top onda cu doci po njega! zhishku???????? :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

mislio je da to nije bed popraviti...da je MOZDA samo iskocio koji zubac.....ali ocito nije......!!! :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:
usput....vozio sam tu alfu i mogu sve najnajnaj reci! auto je fenomenalan,a zvuk je najjaci....nema ni d od dizel zvuka! i ide blesavo brzo (za turbo dizela) svaka cast!

:smile10: :smile10:

Dom-Dom
11-02-2003, 19:44
Clio kod mene se samo vidi razmak između cd-a i klime gdje su šerafi za demontažu, slike ću ti dofurati.Ali mene jako boli kad uspoređuješ 156 i yugo.Ja recimo takve nebuloze ne bi nikada rekao za Clio , pogotovo jer sam ga i sam imao, ali mi se ovaj današnji Renault uopće ne sviđa, ali dobro.I općenito zadnje nebuloze na račun Alfi ti u velikoj mjeri ne stoje.Nije idealna , to svaki puta kažem , ali i nedam srati po Alfi pogotovo s takvim neargumentima.
A tebi VR6 koji to Seat ima bolji sportski auto od Alfe, tebi sirotinjo Božja koji osim VW ne vidiš dalje od nosa.Seat Leon je lijep auto , ali još puno mora učiti od Alfe.Čak si negdje napisao da je Alfa za nijansu bolja od Hyundaia, a jesi beda od čovjeka......

V6
11-02-2003, 20:01
neznam zašto uopće raspravljate sa gore navedenom osobom. Sve što napiše bazira se na adacu, tuvu i kojekakvim krugovima po nekima tamo europskima stazama. Nijednu alfu u životu nije sjeo a kamoli vozio. Mnoge alfe nije ni vidio, možda na slikama. Ovdje raspravlju ljudi koji su sa bmw-a prešli na alfu, (dom-dom) koji imaju starije alfe (intcp 75, girrari 164) pa valjda oni znaju kako im auto ide koliko je dobar ili nije. A ne ovaj gore koji preočigledno dalje od golf ništa drugo ni ne vidi. Ali i to je u redu on voli golfa i zauvijek što kod vw napravi to je vrhunsko. Meni je to zatucanost. Zatucanost je i oni koji ×××× bez bezveze, jer onaj koji je vozio, ili imao sigurno neće srati. Ja sam vozio i fićeka pa ne ××××m po njemu kako je nekvalitetan itd. Ali ovom vr6 poručujem, nemoj brate omaložavati alfa romeo jer nisu to loši auti kako ih ti doživljavaš a fala bogu ti sigurno nećeš nikad imati ni jednu.

CLIO SPORT
11-02-2003, 20:06
dom dom......ne vrijedjam alfu zato jer mrzim alfu ili ne znam sto! meni je alfa mrak auto....ja se vise prepirem sa intcp zato jer su svi auti govno spram alfi!!!!!????

ma yugica sam lupio bezveze....naravno da nisam mislio u doslovnom smislu......htio sam reci da je po nekim stvarima ispod prosjeka alfa! naravno da je u nekim cinjenicama daleko iznad prosjeka.......kao sto je i SVAKI proizvodjac!

pogotovo kada ovako netko vrijedja SEAT.....nisam ja nikakav seatoljubac ALI.....ako je alfa toliko superiornija od seata, kako to da je ibiza s tim tdi motorom od 100 konja ista po svim mjerenjima sa i 147 1.6 120 konja????

vidim da tu neki valjaju gluposti bez ikakve osnove ili argumenata!! ako je tako....onda mogu i ja nesto "lupiti", ali sa argumentima, protiv alfe........a morate priznati da je postalo MALO zanimljivije na forumu!!!!


:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

Lanser
11-02-2003, 20:21
...eto nema me neko vrijeme i već si netko umisli da je on taj koji može tu trkeljat o ovom ili onom, i šta je još gore da je u pravu...odmah se transformiram u prostaka i dangubu, pa vam kažem...


Govnari jedni jebala vas više ta alfa, od koje vam više nit babine sise nisu drage,..zbog nje ne vidite ni prst pred nosom...pa šta fali novoj kordobi oći vam se za nos priljepile dabogda....šta vas više mući..to što usrana alfa uvijek kaska za bmw-om, mercedesom i audijem po snazi, to što je dio glupog fiata koji je od velemoćne i uspješne firme od×××× na sam kraj, pa se mora spašavati tamo nekim niskobuđetnim puntićima, i Činkve ćento, panda...tri trula kurca...itd. Automobilima, pa nema dosta novaca niti za razvijanje zanimljivih unutrašnjosti recimo jednog Thesisa kojem konzola izgleda ko tanka i jeftina kopija mercedesa S klase...ma kome ja to pričam...jebala vas alfa, koja osnaži tek svoje motore kad drugi (barem oni koji nešto vrijede) debelo pređu u vodstvo..i po koju cijenu..ili motori previše troše, ili ulje, ili traju ko moj dignuti ×××××, a to je kratko jel ga obićno neko spusti....(možda sam otišao predaleko)...pa Cordoba i ibiza izgledaju sasvim dobro konji jedni slinavi, a što se tiće jačih motora naravno da će i oni doć..pa ibiza je imala najjači motor u svojoj klasi do pojave klija sa 170...Šta fali Leonu Cupra...koja je 145/6 bila najjača...a???...150 usranih konja..jebali vas 150 konja...toliko bi i moj matiz imo da mu stavim duplu frgu i twin spark svjećice...


Šta mislite da nova ibiza neće imati blizu 250..ako ne i više..samo čekajte ×××××ni slijepi ...neznalice...šta vam smeta ako su u početku ponudili između ostalog i slabije jeftinije motore, koji našem bijednom narodu omogućavaju da za nevelik novac kupe zaista lijep automobil...pa ×××× vas ja u dupe sa dvije kule, pa zar nebi radije imali Cordobu ili Ibizu, nego neki tamo punto, polo...čak je već i 206 u kurcu...ma vi ste slijepi ili glupi ili oboje...ali znajte Ibizi i Cordobi ništa ne fali i neču da čujem niti rijeć...kad alfa ponudi bolje u toj klasi, javite se...ma koja alfa..propast će zajedno sa Fiatom...ali...naravno da je 147-mica prekrasna..nikada nisam tvrdio drugačije.

volim vas sve, i gonite se u ×××××...×××××× dosadne. :))

CLIO SPORT
11-02-2003, 20:28
nakon ovakvog posta definitivno pase famoznismilic
:smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

Dom-Dom
11-02-2003, 20:29
Lanser , trpi , trpi, sluša i kad pukne onda je gotovo.
Pa kud si baš našu tu Cordobu koja je ružna ko vrag, koda da se Talija jebala sa Moskvičem i nastala je Cordoba. :)) :))

Lanser
11-02-2003, 20:30
..glavno da je tebi zanimljivo

...drugi put stavi dva reda... :))

666
11-02-2003, 20:31
ma bravo di su svi ti "debili" koji su kupili sve one alfe i fiate bili pa da tebe pametnog mladog i bistrog pitaju za savjet, ma kakva alfa troši ulja i benzina, seat je auto za vas, biće i 250 ks. :smile08: :smile08: :smile08:

Lanser
11-02-2003, 20:33
..idi dodjavola :))

594 krešo
11-02-2003, 20:40
Nisu motori u pitanju. Mislim da seat ibiza dizajnom izgleda sportski a vjerojatno i budući seati. Tko bi kupovao ibizu kad bi se ugrađivali samo motori iznad 100 ks.

VR6
11-02-2003, 20:43
Lanser pise istinu...

Ibiza Cupra bi trebala imati 1.8T motor sa 190 KS...

_Stevo
11-02-2003, 21:23
hahaahahahahhahahaahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahhahahaahahahahahahahahahahahahhhhahhha hhahahahahahhahhahha

Lanser ak će ikad bit neki meeting(znači nikad fala bogu :)) ) imaš cugu od mene :)) :)) :)) :))

hahaahahahahhahahaahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahhahahaahahahahahahahahahahahahhhhahhha hhahahahahahhahhahha

Lanser
11-02-2003, 21:24
Doom-Doom...molim te...Thalija i Cordoba....jedan totalno agresivan, fluidan i detaljima ušminkan automobil, koji mi izgleda i bolje od orginala-ibize, nije isto što i cliu prikrpana Thalija.

I dok se Ibizi još i može prigovoriti previsoka bočna silueta prednjeg i stražnjeg blatobrana, zbog kojega se i 17 colni kotači doimajju mali..kod limuzinske se je Cordobe to nekako izgubilo,...a stražnji kraj je prava harmonija, makar je trendovski odraz Alfa-Mazda, stila, jednostavno je lijep...ma šta drugi pričali o tome.

Eto trudim se biti pristojan, ali teško je kad čovjek ima stolac od dreka ko ja. :))

cezy_
11-02-2003, 21:28
fau er zeks,ova ti je dobra,seat ulazi u etcc pa je alfiste prpa.Pa kakav seat rodo od njih nikad nista,usli u wrc pa se povukli nakon 3 godine,jel su i kitcar-i bili brzi od njih.Tak ce bit i u etcc-u sam ce smetat alfama kod zaobilazenja za cijeli krug.Sa smrdljivom Skodom ista stvar.

Lanser
11-02-2003, 21:42
..×××× se meni za wtcc, ctww, weeett, ettc.......jebale te skraćenice te te jebale i izjebale....meni sse sviđa vanjski dizajn nove cordobe, a i motori su ok...×××× te wtcc, pa ko uopće tvrdi da nisu bili u kurcu na reliju..jesu..pa šta boli me ××××× i da alfa 147 2.0 ide brže od npr...Toleda sa 1,8 T motorom ..×××× mi se za Seat uopće, ali kad bih imao novaca, kupio bi sigurno cordobu 1,9 TDI sa 13o KS...lijep, prostran, štedljiv...ali sigurno skup...

×××× me rukometnom loptom sa glavom u vrećici, ali meni cordoba izgleda sasvim ok...i to je to kratko i jednostavno. O svemu ostalom raspravljajte s nekim drugim, meni se ××××.

(Ono sa loptom i vrećicom zaboravite...znate, ono...cijeli dan na poslu..poslje doma nema tople vode..kužite...razjebali me...) :))

DkW_
11-02-2003, 22:20
Lanser, hahaha... neviđene ×××××rije, ali sam se nasmijao...

"Činkve ćento, panda...tri trula kurca "

ma da!
11-02-2003, 23:10
tako je cliofamoznisport :smile10: :smile10: :smile10: .treba reci svoju stranu.niti ja ne volim seat niti bih ga kupio,ali treba malo utega u na drugoj strani vage!nisam znao da je ibiza u stanju prati 147! :smile10: :smile10:

ma da!
11-02-2003, 23:13
eh lanceru maestro ostrog pera opet si me slomio od smijeha.dva puta u istoj veceri.nemoj vise jer me trbuh boli. :smile10: :)) :smile10: :))

doc
11-02-2003, 23:21
Seat, Škoda, Zastava, Lada, Dacia...
sve je to meni ista klasa. Ali kad bi bas morao birati, onda bi uzeo jednu novu Skalu 55.

CLIO SPORT
11-02-2003, 23:31
DOC....sjedni 2!

lanser je ipak bolji! (bez uvrede molim ali kaj je je) :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

T-IE
11-02-2003, 23:35
http://www.infomotori.com/foto/art_1293_3_seat%20salsa%2002.jpg
INTCP, a na ovaj auto emocion si zaboravio?
http://www.infomotori.com/foto/art_1293_5_seat%20salsa%2004.jpg

Puntolino_
11-02-2003, 23:37
Lanser je živ!!

Dođavola i ti i tvoji postovi! U neku ruku imaš ti i pravo, ovaj forum je prepun stereotipa!
Jebalomajku sve to!

ma da!
11-02-2003, 23:38
seat salsa.a jesam se i tome nasmijao na autoshowu.i to od srca. :smile10: :))

cezy_
11-02-2003, 23:38
Pazi sad ovaj auto emotion:
Alahambra tdi 90ks,ubrzanje 17,2sec.
leon sdi 68ks,ubrzanje 17,5sec.
ibiza sdi 68ks,ubrzanje 17 sec.
grdoba sdi ista prica.
arosa 1,0 mpi(SKODIN MOTOR) :)) ,17,7sec.
Pet aktuelnih modela imaju ubrzanje vece od 17 sec,a blizu je i arosa sdi sa 16,6. Na plakatima u austriji pise,temperament u najuzbudljivijoj izvedbi.
:)) :))

T-IE
11-02-2003, 23:40
http://www.infomotori.com/foto/art_405.1_seattango03.jpghttp://www.infomotori.com/foto/art_405.1_seattango02.jpghttp://www.infomotori.com/foto/art_405.1_seattango05.jpghttp://www.infomotori.com/foto/art_405.1_seattango04.jpg
Auto emocion.

T-IE
11-02-2003, 23:42
http://www.infomotori.com/foto/art_405.1_seattango05.jpg

http://www.infomotori.com/foto/art_405.1_seattango03.jpg

http://www.infomotori.com/foto/art_405.1_seattango02.jpg

T-IE
11-02-2003, 23:46
http://www.infomotori.com/foto/art_404.2_seatleoncupra.jpg

Cupra R, 210ks

Kakva Alfa :))

doc
11-02-2003, 23:50
Clio, bitno da je pozitvna!

Ova Salsa je nesto najodrvartnije sta sam vidio. Sram me je bilo uopce glavu okrenut prema tako ruznom autu. Sta je to uopce? neki monovolumen s 2 vrata?

T-IE
12-02-2003, 00:00
Baš mi je drago da vi alfisti imate takvo mišljenje, to znači da je auto dobar, da ga hvalite onda bi bio zabrinut. :))

doc
12-02-2003, 00:09
Kak nebi bio dobar, pa si vidio u autoklubu sta radi ona Auto Emocion sa provjerenim VW-ovim dizelom. 90.000 km i genrelaka. i oko 18s do 100. Pa koji auto moze pruziti vise emocija?

INTCP log dead
12-02-2003, 00:29
Cliio sport pa ibiza je niža klasa koji ti je ×××××??' Ko ta da jažem da punto sa 80 ks odere meganea sa 100 ks. A odere ga dobrano.

BTW ima tu u opatiji jedna ibiza baš ta tdi sa 100 ks koju redopvito perem. A i to možda imaš osjećaj okretnog momenta velikog pa misliš da je brži. Mislim 147 je teška skoro kao 156 i to uspoređuješ za ibizom??????

INTCP log dead
12-02-2003, 00:34
.9 TDI 101 KS, prihvatljivo, ali tek prosječnih 10.8 s.


Clio sport jel ti vidiš što sam ja napisao za ibizu tdi. Ubrzava kao i 20 ks slabiji sporting. I opet kako možeš uspoređivat aute tolike različite težine. Al sam napisao prihvatljivo. A za 101 ks to je prosjek.

INTCP log dead
12-02-2003, 00:41
Lanser, pa ti imaš matiza, pa kako ti cordoba ne bi bila lijepa i snažna. Meni je samo snažna po napuhanosti ko da ju je neki šiptar puni marmeljadom.
Taj auto je krafa, ili buhtla u boljem slučaju, al one napuhane, pune zraka, a iznutra ××××× malo marmeljade i puno zraka.

Cordoba SDI auto emocion. Baš vido onu reklamu tako je kičasto, odvratna.

INTCP log dead
12-02-2003, 00:49
A leon s linijom kadetta jaje. :)) :)) :)) Sve govneto do govneta. :)) :)) :))

Neć još esat stić alfu duuugo vremena. Pa dajte se ljudi skulirajte, pogledajte malo perfomanse seat. Kojih je seata najviše i kakvi su uim motori, onda pogledajte motore alfe i perf. I onda recito kako seat može prarirati ali kad mus e svega 2-3 modela mogu nazvati autoemocion. I to samo 1 benzinac i to top izvedba. Pa i opel ima više auto emociona u svojoj gami od usranog seata. Samo taj Cupra, a ostalo je prosjek ili niže od njega. :)) :)) :))

A alfina crna ovca je jedino 147 sa 105 ks i eventualno 147 2.0. 2 modela alfa ima koji su lošiji po performansama od konkurencije, a seat ima samo 1 koji može uopće parirarti alfi.
Ostalo su govneta sporohodna koja ne idu smjesta.

BTW lanser koliko se ja sjećam seat niti nije imao auto u klasi 145 u to vrijeme. A 145 2.0 imala je jednak motor kao i danas, a Twin Spark nosi možda 5 ks. I sa 150 ks imala je ubrzanje 8 sekundi.

rale unlog
12-02-2003, 05:53
ma ja to nemrem vjerovat

opet ista spika,tolko stotinki,tolko sekundi...

tema o ne voljenju jedne marke i cijelo vrijeme pariranje i usporedba sa svojom voljenom markom auta

ponuda motora za seat je na hr trzistu stvarno mrsava

seat mi nije nista posebno i ne bi ga nikad kupio


nekako mi je "nedefiniran" kao da se jos traze

sto nije ni cudno jer marka tek prije 10-ak godina kupljena od jednog koncerna i jos si trazi "mjesto pod suncem"

krajem 80-ih je radila s fiatom i skoro propala sa onim modelima ronda ,marbela,...(ritmo i panda)

meni je isto te sdi masina koma nikad je ni bi kupio,ali ocito se prodaje i to dosta dobro kad je jos uvijek drze u toliko modela


ljudi dajte shvatite da auto entuzijasta ko sto smo mi ima jako mali postotak i kaj je najbolje mi smo uglavnom novcano nesposobni kupovat nove aute

zato se seat,i ostale firme prilagodavaju ljudima koji stvarno kupuju aute

a ako se sdi prodaje,oni se ga drzat do 2156g i ja ih razumijem potpuno

pa to je biznis i zarada a ne natjecanje u ubrzanju

rale unlog
12-02-2003, 06:09
evo sad malo kopam po seatu

odmah da se obranim,ovo su mi glupe usporedbe,ali post je cijeli u ovom stilu...



npr
seatov kompakt leon ima jacu masinu neko najjaci alfin kompakt 147(bez GTA,il tak nesto)...ili stilo

leon 2.8, 204ks 0-100 7.3s i 235 kmh

samo takvog nisam vidio nikad u zivotu jer ih je valjda prodano 6 i pol komada

al zato sdi vidim u svakoj drugoj ulici,zasto?

zato jer se prodaje i donosi profit!!!


pa da sam ja direktor seata,zabranio bi proizvodnju modela iznad(npr.) 110 ks jer je postotak prodaje takvih 10%...



a seat je kao firma pod fiatom skoro propala a sada posluje dosta dobro


znaci da ima nesto u toj politici
seat se prodaje i to je najvaznije


briga njih kaj ce klinci po zidovima ljepit postere i sanjarit o stotinkama i sekundama nekih drugih auta


oni koji stvarno kupuju aute imaju druge kriterije i prioritete


a sad ono u cemu se slazem s vama i u biti mi zbog toga seat nije bas jako drag je to da se jos uvijek "traze"

s jedne strane bi htjeli biti moderni sportivo auti,latino duha,nije nikakva tajna da zele biti alfa u vw koncernu....

a s druge se strane,u strahu od propasti drze malih gradskih autica do 100 ks

takva nedefiniranost mi smeta

rale unlog
12-02-2003, 06:12
u ××××te,kaj sam se raspiso...


nema neki smajlic iz kojeg curi znoj?
:)

INTCP log dead
12-02-2003, 09:06
Ali Rale seat je obično prodavanje magle. Da ovu ponudu ima renault ili vw (a oba imaju bolju i sportskiju :smile10: ) ne bi uopće reagirao ali seat se definira kao sportzska marka koja bi trebala biti konkurent alfi. VW i renault nisu sportske marke npr. pa njima i odgovara ovakva ponuda, iako imaju bolju ali seat kao sportska marka bi morao imati bolje motore (sportskije) i bolje perfrmanse, da ne govorim kako koristi zapinjujuće i spore vw mjenjače i usrane ovjese.

Da se seat ne definira kao sportska marka i kao konkurent alfi ove moje teme ne bi ni bilo. Zašto nisam otvorio istu temu za vw, opel ili sl.???? Zato jer se te marke ne def. kao sportske i stoji ono što si ti rekao, ali za Seat je druga priča.

BTW zašto izdvajaš GTA kad gledaš najjaču 147 kao da se ona ne računa, pa nije baš neka velika razlika ks/litra u odnosu na ostale alfe. Nije GTA neki tuner kao M, S, AMG. Dapače GTA ima isto značenje za alfu kao Cupra za Seat. Ni jedno ni drugo nisu nikakvi tuneri nego samo oznake, što se ne može reći za M, S i AMG. Zato kad govoriš o najjačem kompaktu onda je to GTA samo joj još fali taj najavljeni 4x4 da pobije i Curpu.

Fresh
12-02-2003, 10:22
Sve napisano je točno na neki način. Samo zaboravljate da nije Seat sebe prozvao sportskom markom, nego ga takvim smatra VW od kad ga je kupio.

I usporedba sa VW i Renaultom uopće ne stoji. I VW i Renault drže odluke u svojim rukama jer su vlasnici.

Kako bi vlasnik VW reagirao da mu dođe šef Seata i kaže ''ćuj stari, pa daj mi neke sportske mašine ove su za k... i ja takve slabe aute neću prodavati''.

Mislim da bi dobio odgovor tipa ''Ugrađuj šta imaš ili doviđenja iz koncerna, pa se snalazi kako znaš''.

Dobro ovo je malo hipotetski dialog, ali hoću reći da Seat ne određuje kakve će aute proizvoditi, sve to diktira VW, sviđalo se to njemu i nama ili ne.

INTCP log dead
12-02-2003, 10:27
Kako bi vlasnik VW reagirao da mu dođe šef Seata i kaže ''ćuj stari, pa daj mi neke sportske mašine ove su za k... i ja takve slabe aute neću prodavati''.
:)) :)) :)) :))
Pa naravno da diktira vw, zato to i je vw podvala.


Ali je problem u tome što ta podvala ima utjecaj na ljude koji nemaju pojma o autima i onda kupe seat i misle da su kupili sportaša i čak neke novine obznanjuju kako je seat pravi konkurent alfi i bla bla, a običan fiat ga dere i to dobrano.

Fresh
12-02-2003, 10:33
Tko zna možda VW ima u pripremi neka iznenađenja za Seat, ali obznanit će ih tek kad SEAT isplati uloženo u njega. Dobro je rekao RALE, dobit donose slabiji modeli a ne 10 prodanih Leon Cupri godišnje.

rale unlog
12-02-2003, 11:48
nema veze sa seatom al da podrzim svoju teoriju....o nakratkom prestanku proizvodnje x-type zbog nedostatka narudzbi:


Ovaj model koji je svoj uspjeh gradio na kombinaciji moćnih agregata i integralnog pogona sve očitije snosi posljedice velike potražnje za dizelskim modelima u svom segmentu, kojeg X-Type još sada nema u ponudi....


eto,××××s to kaj x-type ima dizajn,odlicne motore,image,...i kaj ja znam kaj


oko 50% konkurenata(trica,a4 i mercedes c) se prodaju s dizelima ili manjim motorima

jaguaru ni odlicni motori ni image nisu bili dost

pa su poceli smanjivat motore i bacili se samo na prednji pogon sa 2.1l 155ks mada su se zaklinjali da nece jaguar nikad na prednji....


i jos uvijek puse


ono kaj bi ih spasilo da kupe od bmw 2.0 i 3.0 dizel i ugrade u x-type,pa cak i onaj najslabiji 115ks

eto,mozemo mi sanjarit nad sekundama i stotinkama kolko hocemo,pljuvat po dizelima i zaklinjat se u razvlacenje do 7000 o/minal to ne prodaje aute

206-os
12-02-2003, 12:08
INTCP, M nije nikakav tuner, nego samo odjel u sklopu BMW-a. Za Alpinu se moze reci da je tuner i za AMG ali ne i za m-odjel.

INTCP log dead
12-02-2003, 12:22
M odjel je privatni tuner bmw-a, kao što je amg. A to što je u sklopu tvornice nam ama baš nikakve veze kao što M motori nemaju neke prevelike veze sa običnim BMW motorima.

_Stevo
12-02-2003, 14:31
U potpunosti se slažem sa Raletom. Aj bar neko objektivan na tom forumu...

CLIO SPORT
12-02-2003, 16:36
INTCP.....slusaj sebe "...onda kupe seat i misle da su kupili sportaša.... a običan fiat ga dere i to dobrano."

da se vratimo ibizi TDI sa 101 KS.....TI SI KONJ! kazes da ibiza i 147 nisu u istoj klasi(a razlika je mozda max 15cm..tako da je to skoro pa isti K) a s druge strane ××××s o seatu NAVELIKO a alfa je NAJNAJNAJ.......daj mi jos jednom reci kako to da ibiza sa usranim folcvagen dizel motorom OPERE 20konja i ne vise od 100-150kg tezu 147 1.6 sa 120 konja?????????? daj mi reci koliko godina imas? kako mozes drobiti gluposti tipa....1 1 je 5??????
meni je jednostavno fascinantno kako netko moze biti toliko zaslijepljen....to je cudo!
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

skriveni
12-02-2003, 19:49
You go girl!

skriveni
12-02-2003, 19:49
:smile08: :))

alfist_zg odlog.
12-02-2003, 20:09
Fresh:
"Sve napisano je točno na neki način. Samo zaboravljate da nije Seat sebe prozvao sportskom markom, nego ga takvim smatra VW od kad ga je kupio."

Ovo sto je gore napisao Fresh je poanta svega.
e sad, meni je recimo onaj narancasti Seat kakav je imao inspektor Torrente zakon.
:))

zonta
12-02-2003, 20:45
moram se složiti sa Raletom, ali očito da svaka marka mora napraviti neki svoj top-model koji će satrati konkurenciju, jer je hrpa ljudi ostala na nivou “moj tata je jači od tvog tate”, samo što se sad to prenijelo na aute.
Nema veze što će te aute kupiti 20 ljudi, glavno da ideš sretan spavati ako dokažeš na forumu da je Alfa/BMW/Ibiza TDI najbolje što je svijet ikada vidio……..

:( ;)

doc.
12-02-2003, 20:59
Clio, Ibiza tdi sa 100 KS ne ide bolje od 147 sa 120 KS. Osim toga ta dva auta nisu ni priblizno iste klase. Pa daj sjedni u jedan i drugi pa ce ti se ciniti da je 147 barem dvije klase iznad. Po tvojem je i Passat ista klasa sa 166, posto su po dimenzijama skoro isti.

rale, daj stavi barem 5 razmaka izmedju svojih recenica. Bezveze je da stavljas samo dva... :)) :))

206-os
12-02-2003, 21:14
Gledaj, INTCP, M-odjel je nastao iz BMW-a, kuzis, nije dosao neki tip i u svojoj stali ili mlinu(AMG) poceo sredjivat BMW-e nego je uprava BMW odlucila da ce napravit jedan odjel koji ce bit zaduzen za najsportskije inacice BMW-a. I nemoj srat kad kazes da m-odjel nema veze s BMW-om jer recimo vanos-system je djelo bmw-a a primjenjuje se i u m-modelima. Ovdje se vidi tvoja ljubomora na BMW pa onda ××××s da neko peti njima pravi motore jer alfa nema nikakve odgovore na to!

CLIO SPORT
12-02-2003, 22:37
DOC, vozio sam i ibizu i 147......naravno da nisu ISTI ali razlika nije OGROMNA!

a s druge strane......ne bi ih nikada usporedjivao da INTCP ne drobi gluposti....to je najmanja alfa pa sam zato uzeo 147....a ibizu zato jer pljuje po njoj!!!

:smile10: :smile10: :smile10:

VR6
13-02-2003, 02:12
"Zato kad govoriš o najjacem kompaktu onda je to GTA samo joj još fali taj najavljeni 4x4 da pobije i Curpu."

Steta sto je "jede" Cupra R sa samo PREDNJIM POGONOM. Tu joj ocito ne pomaze ni tih 40-ak KS vise zbog nadmocnog Seatovog ovjesa... :))

INTCP log dead
13-02-2003, 02:42
1. Ibiza 1di 101 ks nije nikako brža od 147. To se možda tebi čini zbog jako velikog okretnog momenta za tako mali auto. I to ti daje lažni dojam čupanja. Jesi ti mjerio da li je brža??? I 156 JTD sa 105 ks se čini da čupa bolje od 156 1.6 al ako ideš mjerit ustanoviš da nije baš tako. A znamo kako čupa taj TDI iz početka, dok alfi treba min 4000 okretaja. BTW Punto Sporting u startu ima bolje perf. od te ibize. A dobro znam da Sporting ne može držati korak sa 156 1.6 ili pak nekih 30 kg lakšom 147 1.6. I Sportinga i 156 vozim s vremena na vrijeme.

2. Zašto se hvataš za tu jednu ibizu, šta je s ostalim seatima. BTW jesam ja konkretno posrao tu ibizu, rekao sam da ima prosječne performanse, što znači da bi te perf. ostvarivao svaki auto te klase sa turbodizelašem od 100 ks. Ne, al sad to nije važno jel tako jer to su dobre perf., a kad je alfa u pitanju e onda je važno makar ona bila druga, odmah je prosjek. :smile09: :smile09: :smile09: :smile09:

3. Ibiza TDI ima vjerovatno 100 kg manje od alfe 147 1.6. E sad tih 100 kg dovoljno je da se izjednače performanse i razlika od 20 ks kad bi se radilo o benzincima, ali ovo su TDI. O tome kasnije. Tako da težina nije toliko važna.

4. 147 nema šanse da usporediš s ibizom, nemoj me nasmijavati ibiza je malo govno od auta, kao i clio i punto i sve slično. Auti kompaktne klase imaju više toga zajedničkog sa srednjom klasom, a pogotovo 147 koja u biti teh. identična 156. Punuda prostora naprijed, širina, dojam i poonašanje u vožnji u alfi 147 je gotovo identično kao u 156, zato ne seri da su ti auti isti ×××××. Jer nije isto punto i megane, clio i stilo itd. To su mala govna koja skakuću na autopuinu, visoko sjediš u njima i nemaju prostora. I ti to uspoređuješ s kompaktnom klasom i još s alfom 147 koja je izvedena iz veće alfe 156. :smile09: :smile09: :smile09: :smile09:

5. Ibiza ima TDI motor. Što to znači. Znači da njena veća težina nije uopće važna. Zašto? Zato jer tdi-u ne smeta veća težina zbog ogromnog momenta koji ima. Možeš joj stavit 18 cola , ona će ih vrtiti u prazno i neće joj bit opterećenje za motor. Zbog okretnog momenta!!!! Taj okretni moment dizelu daje prednost na uzbrdicama i težina APSOLUTNO NIJE VAŽNA. Dobro se zna da su dizelski konji tegleći konji. Bila je negde usporedba 300 ks u ferrariju i 300 ks u šleperu. Šta misliš kako bi išao šleper da u njega staviš benzinac iste snage. Misliš da bi vukao onoliko tona bez problema. Ma ne bi ni pola. Stoga svaka usporedba u vezi težine je suvišna jer i ptice na grani znaju da turbodizelski konji tegle bolje od benzinskih. Zbog toga je dizel i izmišljen. Dobro da sam se ovoga sjetio. A 147 ima 1.6 motor sa nešto sitno Nm. I onda ti vučeš neke paralele s ibizom. Opet ponavljam TDI nema problema s nikakvom težinom zbog velikog momenta. Pa pogledaj kako tdi-i piče uzbrdicom. Rijetko koji benzinac iste snage može držati korak. A ovo pogotovo vrijedi kad uspoređuješ ibizu od 101 ks lakšu 100 kg i 147 sa neelastičnim 1.6.

INTCP log dead
13-02-2003, 02:47
VR6 ne seri bezveze jer cupra nema šanse da ju jede jer kao to nije seatov nego golfov ovjes koji je nadaleko poznat po understeeru. Čak i tvoje vrele gume to tvrde.

A nikakvo sportsko podešavanje i set up jednostrukog mcphersona i polukrute osovine koji su sinonim za prosjek u toj klasi ne može nadmašiti alfin dvostruki mcpherson i mcpherson koji je još ekstra podešen za GTA.

Pa pogledaj da golf ima understeer unatoč 4x4, sramota.

I na kraju to su njemački testovi.

Ajde stavi link slike leonovog ovjes ja ću od 147. Al znam da ih nećeš stavit jer se nema što pokazati.

VR6
13-02-2003, 03:03
Po STAZI Cupra R jede i Civic Type-R i to ne po njemackom, nego engleskom testu, a ima i njemacki "track test" od motorvisiona gdje je situacija ista. I ovjes ne sluzi za gledanje, bitnija mu je uloga voznja, gdje je Seatov iako mozda losije konstrukcije, bolje podesen, pa svoj zadatak obavlja bolje. Ili ti imas neko drugo objasnjenje kako automobil slabiji 40 KS ima bolje vrijeme po krugu?! Ocito kod GTA nesto nevalja...

Zasto 4x4 automobil nebi smjeo imati understeer?! Pa imaju ga i neki RWD automobili...

INTCP log dead
13-02-2003, 03:11
Evo novitecove prerade 147 sa sličnim motorom 2.0 kompresor i 208 ks.

Novitec Alfa 147 Kompressor 208 ks 1.20,4

Seat Leon Cupra 4 204 ks 1.22,3

Zmači jede ga alfa samo s prednjim pogonom skoro iste snage??????

Seat León Cupra R 210 ks 1.20,7

A ovaj s prednjim jede 4x4?????

A evo koliko je superioran audijev sportaš s istim ovjesom i 225 ks.

Audi TT Roadster 1.21,3

A očito ni tunirani S3 od 250 ks nije brži od 42 ks slabije 147 iako ima 4x4.

B&B-Audi S3 250 ks 1.20,6

Zar i spider sa 1.8 i 144 ks dere seat cupru???

Alfa Romeo Spider 144 KS 1.22,1

A evo i originalnog a3.

Audi S3 225 KS 1.20,9

Opet napominjem da svi ovi auti iz VAG-a imaju jednak ovjes. Samo što 4x4 verzije straga imaju multilink.

Evo još je3ednog tuniranog S3.

Wetterauer-Audi S3 235 1.21,3

INTCP log dead
13-02-2003, 03:15
Onda ovo pobija tvoje teroje jer je tu masu auta i s 4x4 i samo sprednjim iz VAG-A gde novitecova 157 2.0 kompresor sa 208 ks ih sve odreda dere. I nemoj sad da novitec zna bolje podesiti ovjes od alfe, jer znam da na toj 147 samo stave tvrđe opruge i amortizere. Geometrija se ne dira.

Golf R32 ima prejak understeer za 4x4 auto koji se još pojača kad se uključi zadnji par kotača koji te vrlo efektno izbacuje u zid i već započeti understeer.

INTCP log dead
13-02-2003, 03:18
I to uopće ne mora bit zbog ovjesa nego zbog težeg alfinog motora na prednjoj osovini koji onda izaziva understeer. Leon ima lagani 1.8 motor i još ktome, pazi, turbo. A ti očito još nisi naučio da su razlike između turbo i atmosferca iste snage dan i noć. Stoga je ova moja usporedba kompetentnija jer je riječ o 2.0 sa kompresorom, a i 156 s turbom ima 1.20,8.

INTCP log dead
13-02-2003, 03:20
Isto tako volio bi da mi objasniš kako Spider sa 144 ks može derat cupru sa 204 i 4x4?? Po ovom švapskom testu. BTW spider ima prednji ovjes lošiji od 147 dok je zadnji tek bolji multilink.

INTCP log dead
13-02-2003, 03:29
Jebali te tvoji tracktestovi :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

INTCP log dead
13-02-2003, 03:33
BTW kad si već na mootorvisionu:

Alfa 147 "Bestes Auto 2003"


Der Alfa 147 hat zum dritten Mal in Folge die renommierte Leserwahl des Fachmagazins “auto motor und sport“ in der Kategorie „Unteren Mittelklasse“ gewonnen.

Das Automagazin initiiert jährlich diesen traditionellen Wettbewerb.
2003 beteiligten sich an der Wahl insgesamt 109.700 Leser. 27,3 Prozent von ihnen wählten den Alfa 147 in seiner Kategorie auf Platz eins.
Auf dem zweiten und dritten Rang folgen der Peugeot 307 sowie der Renault Mégane.
In der Gesamtwertung „Untere Mittelklasse“ erzielte der Alfa 147 mit Platz vier ebenfalls ein hervorragendes Ergebnis, da er sich hinter den drei deutschen Platzhirschen VW Golf Bora, Audi A3 und Mercedes A-Klasse einmal mehr als bestes Auto aus dem Ausland etablieren konnte.
Der als Drei- und Fünftürer lieferbare Alfa 147 wird in Deutschland zu Preisen ab 17.000 Euro angeboten. Am 15. Februar debütiert das neue Alfa Topmodell der Baureihe, der Alfa 147 GTA. Der kompakte Sportwagen wird von einem 184 kW (250 PS) starken V6-Motor angetrieben und kostet rund 30.800 Euro.

cf, 07.02.2003


:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Iz ovoga je očito da je većini san 147, ali realnost je 307, zato je i prodavaniji od nje. :)) :)) :)) :))

Unatoč 3 zvjezdice :)) :)) :)) i 18% gužvanja :)) :)) :)) :smile06:

Di je tu leon, golf i a3, zar švabi više ne vole ni vlastite aute :)) :)) :)) :))

Pa ti opet ustvrdi da je 147 poluproizvod :smile07:

VR6
13-02-2003, 03:34
Mislim da taj tvoj test nije radio isti vozac?!

Tunirane automobile ovdje ne ocjenjujemo. Cupra R je ocito bolja od GTA po sportskim karakteristikama, a uz to je i jeftinija, a nije moj problem sto Alfa nema drugi, pa gura veliki 3.2l V6 u GTA. Jos i priznajes da je Seat uradio bolji posao sto je stavio mali turbo motorcic u Cupru R. Nakloni se Seatu, a "sportivo" Alfi se svi mozemo svi smijati. :))

INTCP log dead
13-02-2003, 03:48
A jeli sad odmah nije radio isti vozač. BTW taj test ste mi vi vodje adali koji azgovarte ta usrana mjerenja. Možda čak i ti.

Znao sam da ćeš tako za motor reagirati. Al ovdje ne raspravljamo o motoru nego o ovjesu, a 147 ima bolji ovjes od leona i to je činjenica. Ima još toga što moraš objasniti. Ovako pričaš lovačke.

INTCP log dead
13-02-2003, 03:55
Izgleda da taj tvoj seat ima i 4x4 samo što oni nisu stavili brojku 4 u ime. Kao ni ovdje.

Seat Leon Cupra V6


Der Seat Leon Cupra besitzt dank seines Allradantriebs keinerlei Schlupf und ein sehr sportliches Fahrwerk. Fahrspass bleibt hier keine leere Floskel!

Antrieb
Der Seat Leon Cupra mit V6 Motor, 204 PS und Allradantrieb ist derzeit der stärkste und bissigste Spanier auf vier Rädern. Der 2,8 Liter V6 Motor hört sich auch richtig giftig an!

VR6
13-02-2003, 04:02
Cupra R nema 4x4, nego prednji pogon, sta bi tek bilo da ima 4x4... :))

INTCP log dead
13-02-2003, 04:08
Šta šta bi bilo pa spušila bi ko i V6 sa 4x4. Imaš ovdje lijepo napisano sve i još njemački test. Puši od alfe 147 2.0 Kompresor. To dokazuje da alfa ima bolji ovjes. I ova rasprava je gotova. Jer se o ovjesu i raspravljalo. Čak ju i prastari spider sa 144 kas dere :)) :)) :)) :))

rale
13-02-2003, 06:16
da,ima nesto u imageu firme i to znaci nekaj vlasnicima

evo primjer,ak se sretnu npr.amer i rus ,amerikanac ce se uvijek osjecat nadmocno jer on dolazi iz svjetske velesile,ekonomske i vojne i niko joj nis ne moze,a rus dolazi iz sirotinjske izgladnjele zemlje


nije bitno kaj je rus tajkun sa 10 milja $ na racunu,a amerikanac ucitelj sa minusom os 3000$ na banci

to je ono,kaj je spomenuo zonta,moj tata je jaci od tvog


to se moze prenjet i na aute


tip ponosno kupi 316 kompakt i dici se povijescu i uspjesima bmw-a i pljuje po susjedu koji vozi "obrtnicki" opel ili sugavu skodu,bez obzira kaj susjed vozi novu vectru gts sa 3.2 ili superba 2.8

to sve nije bez vraga i zato i postoje sportovi gdje firme dokazuju svoj image i ljudima je to jako vazno


dalje sve ovisi o tipu ljudi


ja bi osobno rade vozio skodu superb 2.8 nego 316,mada znam da bi ljudi na mene gledali s podozrenjem zbog loseg imagea skode


o boze,kolko ja mogu filozofirat


dao sam sve od sebe da smanjim redove izmedu texta ali bilo je to jace od mene,sorry :)

CLIO SPORT
13-02-2003, 14:55
INTCP.....prvo pljujes po IBIZI.....a tvrdis da su alfe nadnadmocnije od SEATA.....a sada kazes da ne ne mogu usporediti,da je alfin neelastican,ne ovo ne ono!

gle, po stoti put....u globalu,alfa je bolja od seata (kako za koga) ali nemozes tvrditi da je seat govno a alfa naaaaaaj! jer i alfa ima svojih crnih rupa kao sto SVAKI proizvodjac ima! to je sve sto sam ti htio pokazat!

p.s. po stoperici,alfa 147 120ks je za 0.1 ili 0.2s jaci od ibize a u konacnoj brzini za nekakva 3-4kmh!!!!!

tako da i smrdljivi i usrani VW dizelas moze "oprat" alfin naj 1.6 motor!!!!!!

eto toliko......necu vise o ovome jer je postalo naporno! :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

INTCP log dead
13-02-2003, 14:59
Ja sam rekao da ne pljujem direktno po možda 2,3 seata među kojima je i ta ibiza. Isto tako je i lakša 100 ks i slabija samo 20 ks pa je normalno da su perf. tu negdje.

VR6
13-02-2003, 18:43
INTCP postao si stvarno jadan, kao i tvoja Alfa. I Seat slabiji 40 KS je bolji sportas od najjace Alfe... :)

INTCP log dead
13-02-2003, 20:39
Ajde moderatoru ne ××××ckaj nego reci nešto konkretno i objasni kako spider dere S3 :)) :)) :))

kike budalike
13-02-2003, 22:22
bosanđerosu posrani vr6 konju ti se usuđuješ nekoga vrijađati???ma pogledaj gdje zivis.supa ti se raspada, umjesto tepiha imas blatne podove, auti su ti u kurcu i stari minimum 10 godina, a zivotno djelo ti je uloga moderatora na nekom usranom forumu!
crkni konju i ne zagadjuj hrvatski net! brisi odavde! :smile09:

clio RS
14-02-2003, 00:47
kike, crknućeš od mržnje, jadniče! ;)
Daj skini se više s kurca, ponavljaš se previše! :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

VR6
14-02-2003, 01:00
INTCP vec ti sve pise iznad, a Cupru R mozes vec poceti sanjati. :))

clio RS nemoj kike-ta da diras, bar dok ja ne dobijem obecane carape... :))

INTCP log dead
14-02-2003, 07:40
VR6 konktretno, zašto Alfa Spider sa 144 KS dere seat cupru 4x4.

Zašto, zatop jer ima bolji ovjes i bolju šasiju. Od×××× sa seatom kvazivw-om. Takvo govno ne bi nikada vozio. Ljepši mi je golf.

Noriaki Kasai !!!
14-02-2003, 09:45
Ljepši ti je golf???
"Samo ti seri, mladiću!"

INTCP log dead
14-02-2003, 14:00
Golf 3 vrata u određenoj boji s određenim felgama mi je ljepši od leona. Zašto. Pa zato jer svceukupno gledano ima bolju liniju. NJemački hladnu i ravno. A leon pokušava bit mneki razigranac a ne uspjeva mu. Pa taj auto ima linju ko kadett jaje. Istina da je od napred i od ozada ljepši od golfa, al svejedno bočna linjia mu je koma. Kao i ibizina. Još očajnije. Visoki blatobrani, liči na krafnu. Polo 3 vrata je puno skladniji. Dok opet kažem pokušavaju neke linije napravit seatu a nejde.

U svakom slučaju i jedan i drugi su prema 147 i stilu 3vrata očajni primjerci auto dizajna. :)) :))

INTCP log dead
14-02-2003, 16:07
Da malo aktualiziram temu. :))

Osim dva-ti modela seatovi auti ne idu smjesta i time zaslužuju epitet najsporijih auta po klasama. :smile06: :))

Seat auto stacion. :)) :))

594 krešo
14-02-2003, 19:18
INTCP ti dobro provociraš, kako se zove tvoj automobil. Moj je seat ibiza. Još nekoliko dana i tu je u Vinkovcima. Pretjerao si zapravo ×××ך.

VR6
14-02-2003, 20:25
I INTCP koliko si do sada skupio za svoj novi "autic", Seat Leon Cupru R?! :)

T-IE
14-02-2003, 20:45
Baš me interesira što bi bilo sa Seatom da je ostao pod kapom mastodonta iz Torina?

Ah da, vjerovatno bi sad koristio Opelove platforme i ecotec motore kao što će Fiat. :)) :)) :))

A mediteranski šarm bi mu bio zagarantiran. :))

mytbyte
14-02-2003, 21:40
Crome mi, TIE... ;)

Ne samo da će Croma imati Opelovu mehaniku već i Ecotec motore...Gianni je na vrijeme zbrisao... :))

keke
14-02-2003, 22:03
puni ste pakosti ko šipak koštica. :smile08:

INTCP log dead
15-02-2003, 02:23
Moj auto se zove Mini Cooper i odere ibizu od 1.2 i 1.4, SDI, Leon SDI, 1.4. Zar nije to sramota za jedan auto emocion????? :)) :))

Rekoh, seat ne ide smjesta. Peugeot 206 je sportskiji :)) :)) :))

Osjetite snagu, osjetite brzinu kao nikada do sada u uzbudljivom obliku - nova seat cordoba. Seat auto emocion.

Za sve nuspojave i rizike pri korištenju pročitajte uputstvo za uporabu ili upitajte svog lječnika.
:)) :)) :)) :))

Seat auto emocion.

VR6
15-02-2003, 02:39
Za tebe je, Seat dream car... :))

interceptor seljak
16-02-2003, 15:22
za koje ti aute navijas?
reci smo za alfu molim te....koji tebi auto vrijedi onda?

594 krešo
16-02-2003, 17:12
Intcp. Tebi je važnije da auto ima 150 ks i da strašno ubrzava itd. Ako si mlađi razumijem te, ali ja sam obiteljski čovjek i važnije mi je npr. dali mogu staviti dječja kolica u prtljažnik.Zato ono auto emocion ne znači samo koliko ima jak motor.

INTCP log dead
17-02-2003, 09:03
Krešo, ali ti izgleda ne znaš da je VW javno obznanio da je seat u vw-u kao alfa u fiatu i da će seat biti konkurent alfi. A kad se na to misli, misli se na sportske performanse, a ne na veliki prtljažnik.

Al izgleda da na sportskom polju nije konkurent niti fiatu, a kamoli alfi. :)) :)) :))

CLIO SPORT
17-02-2003, 11:07
http://www.autoweb.hr/files/d0020/aw_5cmdn9.jpg

Naime najsnažnije izdanje nove Ibize bit će ponuđeno s dva različita pogonska agregata. Prvi je benzinac koji iz obujma 1,8 litara uz pomoć turbo punjača razvija 180 KS, dok je drugi 1,9 litarski TDI s punih 150 KS.
Uz spomenute motore, najsnažnije inačice Ibize imaju i posebno podešen ovjes, snažnije kočnice, izravniji upravljač, te u športskom stilu uređenu i bogato opremljenu unutrašnjost. Športski karakter naglašen je i agresivnijim izgledom prednjeg i stražnjeg dijela, te novim 17 colnim napalcima.

Girrari
17-02-2003, 11:45
Bože, kako ružan auto!!!

INTCP log dead
17-02-2003, 12:03
Jebale vas Cupre. Pa takve top modele ima svaki ××××ni proizvođač i honda i renault, i peugeot, i alfa, audi, vw, toyota.....

Top modeli nisu nikakvo mjerilo sportskosti neke game. Pa ne možete reći da su renoli sportski na osnovi jednog clia sport. Svaki proizvođač ima neki bjesni auto. Mi ovdje pričamo o ukupnoj sportskosti seata uopće, a tu je za×××××.

BTW ova Ibiza je toliko odvratan da je to nevjerovatno. Pogledajte tu odvratno visoku liniju . Fuj. Tek ti crni dodaci na žutu boju. Odvratno. Tako nekako isfurano djeluje. Ko neki sređeni auto iz 95. koji je onda bio aktualan jer je bio zaobljen, a zapravo je i onda bio ružan. Toliko odvratnosti u toliko malo lima. Pa Polo je ljepši od ovog dizajnerskog dreka. Clio, 206, Punto, Fiesta, Corsa... Sve je to ljepše i barem skladnije od ovo nekoordinirane hrpe govana sa lijepim detaljima. Samo su neki detalji gledani samo za sebe lijepi na tom autu. Inače ovo rješenje malih prozora i visoke bočne linije (ako to uopće možemo nazvati linijom.. joj kako je to odvratno). Pa ne mogu vjerovati kako nekome ova krafna može bit lijepa. Ma buhtlasta je u p.m. Pa stara Ibiza Cupra je bila 10 puta ljepša od ovog dreka. Nikako mi ne leži ovaj dizajn. Jer objektivno gledano nije lijep. Ja bi se volio prisiliti da je lijep jer ipak je to Walter Da Silva, ali ne mogu i gotovo. Auto je ružan, ma ne ružan odvratan.
A 100% takav nije bio na originalnim skicama. Sigurno je i bio lijep, i možda bi bio najljepši u klasi da je takav izašao kao na skicama. Ali pošto vw daje zapovjedi. Na već dobru skicu trebalo je ubaciti velik bunker, puno mjesta unutra i polovu šasiju. I normalno da će takav auto doć kao jedan veliki drek. Pa zar mislite da bi alfa 156 i 147 bile lijepe da su u alfi rekli. ER pa ne moža, mora bit bunker od 500l, puno mjesta straga. Zar stvarno mislite da bi to bilo lijepo???Nebi. Ukoliko se želi dizajn podređivati funkcionalnosti bolje je da se ostane pri konfekcijskim i hladnim rješenjima jer ovo je samo pljuvanje po vrhunskim dizajnerima. Ta Ibiza samo do naprijed na nešto liči. A to je švabima i najvažnije. Njihovi auti iuzgledaju kolko tolko dobro samo do B nosača. Onda već počinje nesklad.

Pa zar da se ova buhtla po dizajnu mjeri s reciomo Puntom i Peugeotom 206??????

Jao
17-02-2003, 15:48
INTCP, Ibiza ti se ne sviđa?
Šta ×××ך bez veze po autu, preskoči temu.

Ne moraš svakom loncu biti poklopac.

Ako već moraš, a vidim da moraš, onda je dovoljno reći auto mi se ne sviđa, a ne posut drvlje i kamenje po njemu. Kome se sviđa taj će ga i kupiti i voziti bez obzira koliko ti po njemu
sr.., šta misliš da će tvoje ''ugodne '' riječi nekoga obeshrabriti.

INTCP log dead
17-02-2003, 15:58
Temu sam ja otvorio i imam svako pravo da pišem i pljujem po seatu koliko hoću. BTW čak ima i veze s naslovom. Jes čuo ba.

Jao
17-02-2003, 16:06
Otvorio si temu sa pitanjem da li je Seat sportska marka ili ne - ciljajući na motore (snagu, brzinu, ubrzanja), a ne da li Seat ima dobar dizajn ili ne.

To su dva različita pojma koja nemaju veze jedno s drugim.

INTCP log dead
17-02-2003, 16:10
Zadržavam i autorsko pravo izmjene.

CLIO SPORT
17-02-2003, 16:25
INTCP.....tvrdis da Renault nije sportska marka....e da to BULLIT vidi....

izgubljeni djecace......formula,rally=RENAULT!!!! ne znaci ti nista? :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

ajmo nabrojat NEKE serijske aute koje se sada mogu sjetiti; 5 turbo, 5 maxi, nevada quadra,safrane biturbo,clio 16v,clio williams,clio sport,clio v6,spider,9 ili 11 turbo (nemrem se sjetit)....ma ima ih jos ali mi se neda kopat po casopisima/netu! :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

INTCP log dead
17-02-2003, 16:32
Renault nije sportska marka. Pa ljudi jeste vi bolesni. Znači ako je renault imao sportske uspjehe odmah je sportska marka. Pa jel renault radi sportske aute možda?? Ako je renault imao sportskih auta kao 5 GT Turbo ili Clio Sport ne znači odmah da je sportska marka. Sportska je marka čijih 70 % auta koji se proizvode se može nazvati sportskima, kužiš. Razlikuj sportsku marku od sportskog auta.

Girrari
17-02-2003, 17:02
CS, moram priznati da se u ovome djelomično slažem s Interceptorom. Ne po pitanju ovog da cijela marka mora biti sportska, ali današnji Renault baš nema neke velike veze sa sportskim autima. To me ujedno kod francuza redovito živciralo. Imali su (imaju) ××××ne bolide, fantastične rally aute, ali su ima serijski auti, u pravilu, creva.
Današnji Renault ima samo jedan sportski auto, a njega ti voziš, sve ostalo je jako daleko od sporta. Nešto kao Alfa unazad 2 godine, odnosno kao FIAT danas.

A provala da novi Megane s 3 vrata nazivaju Mégane II Coupe mi je bedastoća na kvadrat.

fabiasdi@yahoo.com
17-02-2003, 18:36
Seat ima taj slogan koji je lazan jer auto emocion sa 1.2??? Seat nejma neki velik automobil kao sto je Superb, A6...
Znate sto je sef Volkswagena Ferdinand Piech rekao pri kupnju Skode i Seata: ""AUTOMOBILI SKODA TREBA DA BUDU NARODNI,OZBILNI I JEFTINI A AUTOMOBILI SEAT TREBA DA IMAJU VISE SPORTA, ELEGANCIJE I DA BUDU SKUPLJI". Ali nije sve tako kako je on rekao, jer Seat je jeftini od Skode i nije toliko kvalitetan(prema Njemackom TUV-u)!!! :o :o

V6
17-02-2003, 18:49
intcp nakon što sam pročitao tvoj post o seatu, ponovno sam pogledao sliku žutog seata i utvrdio da imaš pravo i da je auto prokleto odvratan. :(

CLIO SPORT
17-02-2003, 19:09
INTCP......a jel BMW sportska marka? po cemu? i sto ti to znaci da mora barem 70% modela jedne marke biti sportsko?

jel ti znas da se oko/skoro 50% 156 prodaje sa 1.9jtd motorom? sto je tu sportsko?

da ne bude zabune, alfa i bmw jesu "sportske" marke (po meni djelomicno) nego me zanimaju argumenti! :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

krešo 594
17-02-2003, 19:16
INTCP, pretjerao si, seat ne može biti alfa. to su novinarske priče zbog valtera de silve, a seat ibiza ipak izgledom izvana i iznutra barem malo podsjeća na sportski auto, istina neki motori koji se ugrađuju u ibizu nemaju veze sa sportom ali onaj TDI od 130 ks je sportski. Drugo i u sporedba sa fiatom nije točna. ibiza izgleda sportskije od punta, pola I fabie.

T-IE
17-02-2003, 20:05
http://www.auto-news.de/auto/images/se99tocu.jpg

Seat Toledo Cupra, 150kw/204ks 2.8 V6 (VR6), 0-100 za 7,4 sec.

Koji to fiati deru Seat? Nije vrag da si mislio na ono govno od Stila Abartha koji nema ni S od sportskog.

fabiasdi@yahoo.com
17-02-2003, 20:16
I sto sam vam pisao gore???, da Seat ima sportske automobile (Ibiza Cupra, Leon Cupra 4, Toledo Cupra, pa ultrasportski Tango i Salsa) ali nijesu ozbilni i imaju previse sexog izgleda!!! :smile10:

Girrari
17-02-2003, 20:16
Ne znam na što je INTCP mislio, ali najjači Punto (HGT) dere najjaču Ibizu (Sport; ma ×××× te sport i dizel u kombinaciji) s tim da se FIAT uopće ne pokušava progurati niti profilirati kao sportska marka.

T-IE
17-02-2003, 20:17
http://media.seat.com/img/ginebra99/formula/form3bp.jpg

http://media.seat.com/img/ginebra99/formula/form5bp.jpg

http://media.seat.com/img/ginebra99/formula/form1bp.jpg

http://media.seat.com/img/ginebra99/formula/form6bp.jpg

http://media.seat.com/img/ginebra99/formula/form9bp.jpg

T-IE
17-02-2003, 20:23
Doć će i Ibiza u Cupra verziji pa će se onda vidjet tko koga dere. A i treba probat Ibizu TDI sa 130ks pa onda diskutirat dal je govno ili ne, te dizelske predrasude treba da padnu u vodu.

A i ako se ne varam, VW je tek pred godinu dana donio odluku da se Seat profilira kao sportska marka pa treba pričekat još neko vrijeme.

fabiasdi@yahoo.com
17-02-2003, 20:26
Ne moze Ibiza Sport TDI sa Puntom HGT jer 1.9 dizel i 1.8 benzinac.Dal je ovo tacno INTCP? :smile11:

fabiasdi@yahoo.com
17-02-2003, 20:30
TI-E, Volkswagen je u pocetku rekao da Skoda da bude narodni automobil a Seat sportski a nije to sad rekao, mozda i sad ali ja sam to znao prije 5-6 godina!!! :smile10:

Girrari
17-02-2003, 20:32
T-IE nemoj, molim te, s tim forama kaj bi bilo kad bi bilo odnosno kaj bu bilo kad bu bilo.
Zanima me sadašnjost, a ona je takva kakava je. U najavi je i novi Punto Abarth koji bi uistinu trebao opravdati taj naziv. Također bi trebao doći i Stilo 2.0 TB, ali o tom, po tom.

S tim, da ponovim kako se FIAT uopće ne pokušava svrstati u red sportiskih marki automobila. Slogan mu je "Pensare avanti", a ne "Pensare sportivo".

fabiasdi@yahoo.com
17-02-2003, 20:51
Girrari, TE-I nije spavao cijelu noc pa nemoj da mu se zacudis... :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

T-IE
17-02-2003, 20:52
Dobro Girrari neću s tim kaj bu bilo...

Vratimo se Ibizi TDI od 130 ks (za koju kažeš, ×××× te sport i dizel):

Ne treba samo gledat ubrzanje do 100 i krajnju brzinu premda i tu Ibiza zaostaje svega 1sec. za HGT-om.

Gledaj ovo:

Ubrzanje od 60-100 u 4. brzini:

Ibiza= 6,8sec.
Punto HGT= 8,1sec
Stilo Abarth= 8,8sec

V max:

Ibiza 205km/h
Punto 207km/h
Stilo 217km/h

Sad će se sigurno netko javit da dizeli imaju veći moment, turbo, ovo, ono pa zato vuku... to stoji, ali sigurno ne stoji izjava ×××ך sport i dizel.

T-IE
17-02-2003, 20:58
A i Fiat je oćeš nećeš uvijek nekako vukao sportu, uvijek su se motori više vrtili, bolje ubrzavali, i bili nekako sportskiji nego recimo VW ili sl. (BTW 1,2 sporting mi je strava po tom pitanju).

T-IE
17-02-2003, 21:02
Fabia sdi TE-I vjerovatno nije spavao cijelu noć, ali ni jedan na forumu nema taj nick pa ne znam što ga spominješ. :))

fabiasdi@yahoo.com
17-02-2003, 21:07
Pa ja za tebe sam rekao a to T-IE i TE-I, to nije nista drugo samo greska a bilje tije sda da spavas jer znam da si sinoc bio na strazu... :)) :)) :)) :))

fabiasdi@yahoo.com
17-02-2003, 21:15
T-IE ili sta si ti, tu nemaju veze medjuubrzanja(vidite kako je pisao to dje Ibiza je u prednosti) nego 0-100 i krajnja brzina.

T-IE
17-02-2003, 21:27
I šta imaš od tog ubrzanja do 100? Za street race je možda i bitno, ali na običnoj cesti si to možeš mačku o rep okačit, bitnija su međuubrzanja. A razlika u krajnjoj brzini je 2 km/h. (Punto-Ibiza)

piquet
17-02-2003, 21:42
bitna su međuubrzanja ali ako se ganjaš onda se ne voziš 60 kmh u četvrtoj. a ako se i voziš nisi invalid da ne možeš prešaltati u treću.

Doc.
17-02-2003, 21:58
Da, ti.e, ubrzanja od 60-100 u četvrtoj su prava mjerila za sportski auto. Mogao si napisat i koliko ima Enzo u 6. brzini od 60-100, pa da vidimo da Ibiza i njega dere. Naravno, ne u gradskoj voznji, ali na otvorenoj zahvaljujuci boljem medjuubrzanju po tvojem Ibiza dere i Enzo!

Nemaju svi usrani mjenjac kao tvoj golf pa da mora pola sata trazit trecu brzinu kad mjenja iz četvrte! :))

fabiasdi@yahoo.com
17-02-2003, 21:58
Piquet, potpuno si u pravu ali on misli za sebe jer mozda to mu odgovara jer ne moze da saltuje za to sto je invalid u glavu, pa ovdje se vidi koliko muje glava puna mravica, jal to tacno Piquet??? :)) :)) :))

fabiasdi@yahoo.com
17-02-2003, 22:04
Ali Doco, ovaj mjenjac koji se ugradjuje u Golfu, Fabiju i Ibizu je naj laksi, najprecizni i najbolji za rukovanju a to sto si ti rekao za njega mozda si spavao danas pa si to sanjao jer to nije istina, ovo tacno TI-E???? :smile10:

ŠULE
17-02-2003, 22:06
Samo onako usput. Ibiza na mjerenju, ne po tvorničkim podacima ubrzava do 100 za 8,6 sec, dok maksimalna brzina ide do 211 km. A okretnog momenta ko GTA. Nije ni čudo kad joj valjci pokazuju 142ks.

Doc.
17-02-2003, 22:18
Sule, po kakvim to mjerenjima ima 8.6s do 100??
ja sam citao test u auto moto trendu i po njihovim mjerenjima je imala 9.6s do 100.

Najbolje je da se drzimo tvornickih mjerenja.

fabiasdi, t.i.e vozi golfa II ili golf III.

T-IE
17-02-2003, 22:43
Piquet ti prešaltaj nižu i onda ćeš taman moć držat korak s Ibizom koja je u 4. brzini. činjenica je da današnji dizeli idu u najmanju ruku kao i benzinci iste snage, a neki čak i bolje i izjava da su govno ne stoji i gotovo.

Gledano iz perspektive PSK koeficijent na Ibizi bi bio 2,30, a na Puntu 2,80 za utrku. :)) :))

piquet
17-02-2003, 22:52
može, stavljam na punta :))

fabiasdi@yahoo.com
17-02-2003, 22:58
EBogomi DOCO ako ti-e vozi Golf trojku za svako saltanje treba najmanje sat vremena a ako ima Golf dvojku za svako saltanje treba zaustavit vozilo i svaki putnici da izadju napolje a on tako misli da je i punto mada i ako je malo bolje!!!!

Girrari
17-02-2003, 22:58
T-IE, da se razumijemo, ovo međuubrzanje veze nema s vezom. Pa ja svog Punta teram do 100 u trećoj bez namjere da šaltam četvrtu, di ću onda s HGT-om bit na 60 u 4.??? To kaj veliš "prešaltaj nižu i onda ćeš taman moć držat korak s Ibizom koja je u 4. brzini" opet nema nikakve veze jer se ja ne bi ni zatekao u 4. brzini na 60 km/h u HGT-u.
Odlika sportskog auta mi je i to da ga mogu razvrtavat do mile volje. To mi daje poseban gušt; onaj fiiiiiiiijuuuuuuu, cap, fiiiiiiijuuuuuuuu, a ne fiju, cap, fiju, cap.... to nije sportski auto!


Na kraju to kaj veliš za FIAT, da oni su možda svojim više turažnim mašinama i tvrđim ovjesima zazivali na sport, ali se nikad nisu isfuravali kao sportska marka i to je ono kaj mi se jako sviđa; taj sportski štimung u jednom masovno-produkcijskom autu koji se kao takav i deklarira.

Fabiasdi@yahoo.com
17-02-2003, 23:06
Girrari, pusti ga, on je lud, kako je pokazao svoju sposobnost ali je sigurno danas jeban sa bizonima pa bolje da ga ne rasturamo, nek miri malo :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

T-IE
17-02-2003, 23:08
To što ti Girrari veliš je točno, ali više govoriš o feelingu u vožnji nego o samom ubrzanju, a ja samo velim da Ibiza TDI nije takav pušioničar naspram ostalih jurilica iz konkurentskih kuća.

Girrari
17-02-2003, 23:20
Točno tako, nije problem u performansama nego u feelingu, a to je ono što za mene sportski auto mora imati. Režim rada dizelskog motora mi se jednostavno ne uklapa u priču. Isto kao ni režim rada kamionskog 2.4 motora iz Stila. Nije problem u njegovoj kubikaži nego u tome kaj je iz te dve i po litre morao izvuči barem 210 KS. Tada bi to bilo pravo, a ovako je njesra.

T-IE
17-02-2003, 23:26
Girrari, sve je to točno što kažeš, bit će da te nisam razumio na početku. Sorry.

A za Fabiju SDI samo ovo:

Što Crna Gora isprdi, a mi moramo trpit, u p... m... :smile09: :smile09:

Girrari
17-02-2003, 23:32
Sve OK. Lijepo smo se napričali, ali sad moram ić' krmit jer sutra imam hrpu posla, pa se dižem u 6.
Laku noć.


BTW, draga mi je spoznaja da se na ovom usranom forumu još može s nekim normalno popričati. Činjenica da je taj netko iz "suprotnog tabora" još uljepšava stvar. VR6, ugledaj se na kolegu!

ma da!
18-02-2003, 15:16
ajde t-ie samo ti saltaj u cetvrtu,a kakav si mogo bi i u petu, i ubrzavaj od 60 do 100 u ibizi,a ja cu spustiti u drugu pa u trecu i ostat ces proucavati zadnju regu.mani se tih mjerenja medjuubrzanja u cetvrtoj i petoj brzini.to su gluposti za pezionere.za sta imas mjenjac u autu?da se ganjas i na 60 budes u cetvrtoj?
reci ti njemu cliofamoznisport :smile10: :smile10: :smile10: jel se ganja u cetvrtoj na 60?ma mislim bedastoca totalna. :smile10:

INTCP log dead
18-02-2003, 15:24
A dal zaboravljate traktorski zvuk, težak nos, usko područje rada motora, nepostojanje 6-7000 rpm, ružan motor, čekanje na benzinsok iza šlepera i tamića, masni pištolji...

Dizel je pušionka u odnosu na razvrtaljke. Kao što je ibiza TDI pušionka u odnosu na HGT i S16 und so weiter. :smile06: :smile06: :smile06:

T-IE
18-02-2003, 16:23
Seat Ibiza TDI 130ks:

"Brojke su egzaktne, 130ks, 310Nm, mjenjač sa 6. st. Zbog ogromnog okretnog momenta ubrzanja u BILO kojem stupnju oduzimaju dah. Snage ima toliko da je podvozje na teškoj kušnji kako mu se oduprijeti, tvrdo je do granice neudobnosti..." Dobro, ××××× je ona usporedba elastičnosti, ali šta mislite da u 3. brzini Ibiza ide nešto strašno lošije nego benzinski konkurenti? Nebi rekao. Tko god misli da bi lako došao s Ibizom na kraj (ako ima benzinca sl. snage) taj se vara. A potpuno se slažem s Girrarijem što se tiče feelinga u vožnji kojeg normalno dizelaš ne može pružit kao benzinac.

INTCP log dead
18-02-2003, 16:33
T-IE. A dal ti znaš što se događa ako na TDI-u prešaltaš dve brzine niže. Recimo Ibiza ubrzava u 6. kao HGT u 4. npr. I ti sad misliš da ako šprešaltaš u 4. na Ibizi da ćeš sukladno tome bit brži od punta. E nećeš, jer okretaji skaču preko 4 i pol rpm i TDI gubi snagu. Dakle to ti je to usko područje rada dizela. Tako da ta elastičnost u 5. je ujedno i najbolje pšto može ić ta ibiza od 60-100 jer njoj visoki okretaji ne gode i nema neke velike razlike. Dok je benzinac u 5. na ne znam 2 000 rpm i kad prešaltaš u 2 digne ga do kraja.

Kužiš šta oću reć. Na bnezincu imaš opciju da prešaltaš do 2 brzine više i dođeš na područje one prave snage, dok na Ibizi to područje ne postoji ako šaltaš u nižu jer si već buio u njemu prije nego si preršaltao. kad na TDI u prešaltaš dvije niže dobiješ propuh dok kod benzinca dobije 70% snage više. Pa ti računaj dal je TDI brži. TDI čupa u svakoj brzini jer mu je moment odmah na 1500 rpm. al i benzinac čupa na 6000 okretaja. A za ubrzanja je moment totalno nevažan ako oba auta držiš u području najveće snage.

fabiasdi@yahoo.com
18-02-2003, 18:52
Dzabe mu to objasnis jar te on ne razume. O moj druze, ne moze Ibiza sa dizelskih 130 ks da se protivi sa Puntom koji ima benzinskih 131 ks jer ti ibiza gubi dah na 3500 rpm a tada punto samo sto je poceo da brije. Dal je ovo tacno? :smile10: :smile09:

V6
18-02-2003, 19:11
točno tako, a tvoja škoda sdi gubi dah na 1.000 okr, a punto radi u leru na toliko :)) :)) :))

ma da!
18-02-2003, 19:36
moram priznati t-ie da ti je kognitivan rad uzak ko i na tdi-u! :smile10: :)) daj pusti vise ta saltanja jer se samo koprcas u govancima.
pozdrav! :smile10: ;)

T-IE
18-02-2003, 20:00
INTCP, pa nema svrhe da TDI-ju šaltaš 2 niže i dižeš mu okretaje kad max. okr. moment ostvaruje na 1900 okr i praktički vuče od 1000 na više. Tako biš trebao benzinca vozit u duelu s Ibizom, ali Ibizu ne. Ibiza u 4. brzini od 60-100 ide za 6.8 sec, a šta misliš da benzinac u 3 ili 2 brzini ide 2. sec?

T-IE
18-02-2003, 22:46
E, ovo nema veze s Ibizom TDI, ali moram negdje napisat moju tragikomediju s Ligom Prvaka i PSK.

Kladim se danas na sljedeće:

Barcelona-Inter 1/1 (vodstvo Barce i na poluvremenu i na kraju), koef. 4,20

Roma-Valencia X/2 (1 pol. nerješeno, pobjeda Valencie na kraju), koef. 5,50

Bayer L.-Newcastle 2/2 (vodstvo Newcastlea i na poluvremenu i na kraju), koef. 5,00

I na kraju, ××××× im mater :smile09: :smile09: :smile09:

Arsenal-Ayax 1/1 (Ars. vodi na pol. i na kraju) koef. 2,20 (najmanji) i oni zajebu...joooj :smile09: :smile09: :smile09:

Dobitak, 2541,00kn na 10 uloženih.

A baš sam mislio novi spuh kupit za GTI-ja. :(

T-IE
18-02-2003, 23:21
E, sad opet na Ibizu:

Ovo je copy/paste s teme Clio/Fabia:

"Fabiu sam kupio prije dvije i pol godine. Platio sam je onda trideset tisuća DEM, ima 74 KW/101 KS, opremu elegance plus tri nadoplate (ABS,EDS i ASR, metalik boja i radio).Kao sto sam rekao ima vec 75 000 km, trosi manje u gradu (4-4.5 ltr/100km) nego na otvorenoj cesti jer je ganjam pa moze i 5.7 ltr/100 km.Brža je od svih benzinaca do 140 Ks.Svi kvarovi su bili: žarulja maglenke i reg. pločice."

2.post,

"Ubrzanje od nula do 100km/h uopće nema nikakve veze. Kad već tražiš podatke iz papira pronađi malo podatke o međuubrzanjima pa se onda javi.Taj clio (98 ks) nema na cesti nikakve šanse protiv Fabie TDI pogledaj podatke o okretnom momentu što je znatno bitnije od snage, jer snaga se postiže samo na max. okret. nekog motora dok je u vožnji važniji okr. moment. Nijedan benz. do 140 KS nije me mogao pratiti na brzoj cesti Solin - Klis i dobio sam razne oklade od tipova poput tebe. A uvjet je bio samo da kod zadnjeg tunela budu barem 50m iza mene. Nitko nije bio niti na 500. Auti su bili Opel Astra GSI 140 Ks, BMW 520i 150 Ks, Audi A4 1.8 125 Ks, Peugeot 206 1.6 16V 110ks. Ostale neću niti spominjati."

Da se razumijemo, ne smatram ovo nikakvim relevantnim podatkom, niti vjerujem svemu što je lik napisao, ali ipak, di ima dima...

INTCP log dead
18-02-2003, 23:27
E pa da je to tako onda bi svi uveli dizele u GTI klasu jer malo troše,a cijena nabavke nije važna, pošto su GTI-i skupi tako i tako i to često previše samo jer je GTI.

Isto tako ostvarivali bi bolja vremena na stazama, al ostvaruju lošija.

T-IE_
19-02-2003, 23:55
INTCP, pa Peugeot je u 206RC stavio dizel sa 175ks, Opel u Speedstera, Šebalj je s Fabijom TDI bio brži od benzinskih konkurenata, imaš Golf GTI s dizelom...

INTCP log dead
20-02-2003, 00:54
Imaš, al sve je to redom sporije od benzinaca iste snage zbog samog motora, a i zbog težine motora i previše Nm na prednjim kotačima što je važnije od same snage. Tako da ti dizeli imaju očajan understeer.

fabiasdi@yahoo.com
20-02-2003, 02:48
I Fabia T(di) a posebmo Ibiza T(di) imaju mocni okretni momenat koji ti pomaze na medjuubrzanja i da ti drzi snagu pri najvecoj brzini pa dali znate gdje ostaje punto kad se pali kamionski okretni momenat, auuuuuuuuuu!!!