PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lancia predstavlja Fulviettu



spenser
11-02-2003, 14:00
Mali kupé talijanskog proizvođača, koji podsjeća na Lancijine modele iz sedamdesetih godina, svjetsku će premijeru dočekati na predstojećem ženevskom salonu.

Nema sumnje da će i ovogodišnji ženevski salon obilovati novitetima sa svih strana svijeta. Sa susjednog Apeninskog poluotoka put Ženeve krenut će i Lancia Fulvietta, maleni 2 2 kupé namijenjen mlađoj generaciji kupaca, koji traže prepoznatljivo vozilo bez obzira na cijenu. A cijena bi, ako je vjerovati najavama, za budući Lancijin kupé trebat će izdvojiti od 30 tisuća eura naviše...

Fulvietta predstavlja svojevrstan hommage nekadašnjim Lancijinim kupéima iz sedamdesetih godina prošloga stoljeća, popularnim Fulviama. Taj dojam pojačan je naglašenim retro dizajnom, koji je prema uputama dizajnerske kuće Zagato stvorila ekipa iz Fiatova Centro Stile studija. Međutim, ispod "starinske" vanjštine skriva se novorazvijena platforma, stvorena za potrebe nove generacije Fiatovih modela Punto i Barchetta. Ova je platforma nastala zajedničkom suradnjom Fiata i General Motorsa, te će se koristiti i kod razvoja sljedeće generacije Opel Corse, ali i drugih malih modela GM koncerna.

Prema najavama, Fulvietta će biti naoružana snažnim pogonskim jedinicama, koje jamče iznadprosječne performanse. Najčešće se spominje dvolitarski turbo motor, ali i njegov dizelski ekvivalent, 2.4-litarski JTD agregat iznimno povoljna okretnog momenta. U svakom slučaju, riječ je o automobilčiću koji će biti iznimno tražen, posebice kod talijanskih nostalgičara. Jedina prepreka mogla bi biti cijena, no ako znamo da će se planirana godišnja proizvodnja kretati oko brojke od 2000 jedinica, nema sumnje da je riječ o kupéu koji će nuditi i određenu dozu ekskluzivnosti

slike:http://www.iskon.hr/2003/02/11/0053007.17.jpg

http://www.iskon.hr/2003/02/11/0054007.17.jpg

sta vam se cini,oc li lancia uspjet s ovakvim vozilom???

Mazdohist
11-02-2003, 14:09
Več na skicama odlično izgleda.
Vratit če se Lancia sa stare staze.

BTW, mislim da je ova tema več bila.

INTCP log dead
11-02-2003, 14:35
Moglo je i bolje.

1. GM ima prste u platformi.
2. Opet platforma punta
3. Vjerovatno i ovjes punta
4. JTD u sportskom coupeu
5. Teški JTD
6. Motor od 200 ks na ovjes punta


1. Za taj auto bi trebalo razviti potpuno novi ovjes i staviti ga na platformu fiat stila.

2. Nikakva GM prtljanja ne bi smjela dolaziti u obzir

3. Izbaciti JTD soluciju

4. Ni u snu staviti 2.4 iz stila

VR6
11-02-2003, 16:03
Sprijeda moze ovako proci, zadnji dio nek mjenjaju. I nebi trebali zaboraviti 4x4 verziju...

Stzeve SS
11-02-2003, 16:18
Naprosto odvratno i ne mogu se načuditi odvratnosti ovog auta. Bože moj! :( :( :(

Ako se Lancia želi vratiti s ovim onda bolje neka stavi ključ u bravu. :)) :)) :))

rale unlog
11-02-2003, 16:28
meni se ne svida


zadnji kraj nekak,ko da su japanci dizajnirali pa probali stavit nekaj retro iz njihovih modela iz 60-ih

lancia se jos trazi u dizajnu,al ne znam kolko ce to jos potrajat i oce li marka prezivit

INTCP log dead
11-02-2003, 17:06
VR6, jebao te 4x4 u guzcu.

INTCP log dead
11-02-2003, 17:09
VR6 bunarman. :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

CLIO SPORT
11-02-2003, 18:11
ko da je TT bio kod nekog giovannija na plasticnu operaciju!!!!

od naprijed je pljunuti TT!!!!
:smile10: :smile10: :smile10:

Girrari
11-02-2003, 18:15
INTCP,

-Platforma nije ovjes

-Platforma je razvijena u suradnji FIAT-a i GM-a, a ne Opela i GM-a i to za novi Punto, Barchettu...

-Platforma nije ovjes

-Nemoj ti prognozirati koji će ovjes imati jer je i 156-ica nastala na platformi Brava/Barave, pa se drži u zavoju k'o zaljepljena.

-Platforma nije ovjes

-Čak i ako će imati ovjes od Punta, to ne mora biti loše jer je riječ o novom Puntu za kojeg se ne zna kakav će imati ovjes.

-Ako sam zaboravio, platforma nije ovjes

V6
11-02-2003, 19:39
ovo je stvarno koma, jedino je ljepši i sigurno kvalitetnije od TT-a

DKW_
11-02-2003, 22:27
Malo je odnaprijed zubat... odotraga je ljepši.... bumo vidli...

kike budalike
11-02-2003, 22:31
jebato ti kike mater konju vr6 da svaku temu moras zasrati s glupim komentarima glede 4x4 koji nikada nisi imao niti vozio vec si samo na njega ××××o.umri sroljo! :smile09:

kike budalike
11-02-2003, 22:33
ma dobit ces ××××× u dupe,a ne one carape koje sam ti obecao.ali znam da bi ti to pasalo pa zaboravi konju.dobit ces grah s kobasicama.ali narezanim kobasicama! :))

doc
11-02-2003, 22:35
Tesko da ce to prije 2005. godine u prodaju. Lancija je Thesis predstavila jos negdje 99-te, a ne znam dal je jos u prodaji. S takvim malim coupeima se Lanica sigurno nece izvuci. Njima treba nasljednik Delte, i odmah s njom na Rally. Tamo je mjesto Lanciama.

INTCP log dead
12-02-2003, 01:20
Girrari, ja znam da platforma nije ovjes niti 156 ima ovjes brave. Napisao sam da će vjerovatno imati ovjes punta. Al ovjes tako malog auta sigurno neće biot multilink i dvostruka ramena jer to u puntu zauzima previše prostora. A polukruta i jednostruki mcpherson ne idu skupa s 200 ks. Ja se nadam da će biti ista fil. ko sa 156 ko što se nadam da 157 neće imati ovjes kao ošugavljena vectra.