PDA

Pogledaj cijelu verziju : Celica ili Corolla TS??



Sony
10-02-2003, 09:54
Dvoumim se izemdju ova dva auta.Celica sa 143 ks ili Corolla sa 192 ks.Celica je skuplja nekih 5000-6000 tisuca eura(ne zna se tocno cijena novog modela) ima znatno bolji izgled,dok Corolla ima bolje perfomanse i opremu.Ima li ko kakva iskustva s ovim automobilima?Sta izabrati?

Dr. Strangelove
10-02-2003, 11:37
definitivno Celicu.. coupe je coupe... šminka... dok je ova Corolla totalno neupadljiva... puno bolji izbor bi mi bio Civic Type-R

Mazda3/
10-02-2003, 11:49
Odmah da odgovorim: nisam vozio ni jedan od ta dva. No dosta sam slusao i citao komentare drugih tako da ti mogu nesto prenti. Za "obicnu" celicu govore da ima malo mekaniji ovjes, nije kako bi se ono reklo u potpunost "sportski" :) Corolla TS ti je u startu dosta brza. Tvornicki podaci govore 8.5 ali gledajuci vecinu casopisa i govorkanja svi se vrte oko brojke 7.9-7.8 sec do 100 (ako ti je to od neke vaznosti). Uostalom sve ti ide na stranu corolle, ali to su posve dva razlicita automobila. Celica je ljepotica i spada u "coupe klasu", dok je corolla prosjecnog izgleda i natjece se na sasvim drugom mjestu. Ovisi sto zelis, ljepotu ili perfomanse? AKo zelis oboje izbor ti je celica TS :))

206-os
10-02-2003, 12:38
Potpuno se slazem s Mazdom3..najbolje bi bilo Celicu TS..a izmedju Corolle TS i Celice prosudi dal su ti bitnije performanse ili izgled pa odluci..

Sony
10-02-2003, 14:28
i ja bi najradije celicu TS al ce kostati oko 34000 eura.Izlazi malo promjenjeni dizajn plus nekakav model limitirane serije koji ce povisiti cijenu.ni prodavac jos nista ne zna o cijeni.Corolla mi se fifnanciski uklapa najbolje,ali celica je celica. :)

INTCP log dead
10-02-2003, 14:36
Uzmi celicu i kad skupiš dovoljno para ju nafriziraj. :)) Mislim da se to isplati imajući na pogledu koliko je corola odvratan auto. :)) Čak se isplati imajući na umu manje trajanje motora i gubljenje garancije. :smile10:

CLIO SPORT
10-02-2003, 15:09
ja bi izmedju ta dva uzeo celicu prije!

corolla mi je uzasno ruzna, a celica pre××××na! a i po tvornickim podacima corolla nije puno jaca od obicne celice!? :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

ŠULE
10-02-2003, 16:04
Stisni i kupu Celicu TS sa 192 ks.

ma da!
10-02-2003, 16:16
i nije neka dilema.vidim da trazis sport.razlika u ubrzanju je 3 desetinke u korist corolle koje nikad neces osjetit.jedino je krajnja brzina veca kod corolle za drasticnih 20.tu malo vecu dozu sporta ne bih uzeo prije mrvicu sporije celice koja je ipak pojava.barem meni je daleko ljepsa.

Mazda3/
10-02-2003, 16:49
Bolje uzmi celicu. Snaga joj se ne moze mjeriti sa corollom ali.... Ako kasnije pozelis jos snage, na raspolaganju ce ti biti "turbo kit" od TRD. Isto tako od njih mozes staviti bolji ispusni sustav i mnogo jos sitnica koje bi ti solidno povecale snagu.

Dom-Dom
10-02-2003, 17:18
CELICA!
Corolla je bezlični ormar kao i Golf. :)

INTCP log dead
10-02-2003, 17:37
celica je ljepša i ipak je to coupe. ne možeš ti mjerit kompaktno govno od corolle i rasni sportski coupe. Tih 50 ks lako poslje dodaš kad skupiš love.

BTW ja ipak mislim da je golf ljepši od corolle. :)) :)) :o

alfist_zg odlog.
10-02-2003, 18:11
Nije da sam dosao pljuvati, ali kad svi vec govorite da je celica ljepotica, moram malo ici protiv struje.
Meni je celica ful ruzna...ma ×××××ti kakav je to kockasti zadnji kraj ko da su ga sjekirom tesali...one celice prije su mi mrak.
Sony,a jesi razmisljao o MR2 , da vec ostanemo u istoj kuci?fini roadsteric , zadnji pogon, mislim da nije skuplji od celice-ruzne pcelice :))

Dom-Dom
10-02-2003, 18:15
Alfist pa ne možeš sad od japanaca očekivati nekakav super dizajn.Kod njih moraš biti skroman i veseliti se svakom napredku ( u dizajnu naravno).

alfist_zg odlog.
10-02-2003, 18:22
ma ne domagoj, evo naprimjer meni je ljepsa MR2.i stare su mi Celice ljepe, ali nova mi je ruzna.

Mazda3/
10-02-2003, 18:35
Zasto da alfista bude sa vecinom :smile11: :)) Mislim monotono je ako se nitko ne prepire ;)

alfist_zg odlog.
10-02-2003, 19:27
Mazda 3, ako je tvoj post ironija i podjebavanje, samo bi ti rekao da se uopce nebi s nikim prepirao, ja sam samo rekao svoje misljenje...a ako je zajebancija , onda oprosti, ko da nisam nista napisao,
pozdrav! :)

Frenki
10-02-2003, 20:30
Neznam ljudi, vidim da se svima dopada Celica, ali meni je ova nova Corolla bas OK. I s tim 1.8 motorom, kaj bi vise. Ja bi se za to odlucio u bilo koje doba.

_Stevo
10-02-2003, 22:25
Frenki slažem se sa tobom, i alfistom_zg. Nije mi loša ova Celica, me bode u oči stražnji kraj. Neznam kaj je tak ružno u toj Corroli?? Ima super motor(1.8 190KS), a ni onaj 1.6 VVT-I nije z a bacit. Uz dobre aluminijske može super izgledat. A i unutrašnjost mi se sviđa.

VR6
10-02-2003, 23:03
MR2 fali krov, Celica bi nazad mogla biti ljepsa (verzija ST 205 mi se vise svidja), Corrola meni djeluje ok. Ja bi vjerovatno sebi uzeo Corrolu, iako bi u potrazi za ovakvim auticem prije uzeo nesto od konkurencije...

Mazda3/
10-02-2003, 23:26
Pozdrav i tebi alfista_zg :)
MR2 ima "tvrdi" krov kao nadoplatu.
Vidio sam mr2 sa tvrdim krovom. Izgleda super, ali ne spada u tu kategoriju, ipak je roadster.

INTCP log dead
11-02-2003, 00:12
... ma da VR6 ti bi uzeo nešto što ima 5 vrata i 4x4, zadnji brisač i da možeš u mraku lako nać prekidaće, jel tako. Možda leon, to je skroz ok autić... :)) :))

alfist_zg odlog.
11-02-2003, 10:52
i tako.... :))

mytbyte
12-02-2003, 13:12
Ne znam po kojim je kriterijima Corolla "ružna"?...jasno mi je da ima nekih odvratnih, uglavnom švapskih optičkih tuninga...kad se spusti (samo nove opruge, 3-4 cm) i stave veće felge (17") izgleda odlično...prokletstvo TS-ice je što je to jednostavno obična Corolla s jačim motorom i 16" felgama, dakle straga je i dalje hibridna polukruta osovina, ali s toe-controlom (mislim da je to jedinstveno u klasi krutih ovjesa) i ista visina od tla...osobno, ja bih Celicu TSport s tim istim motorom ili, dakle, spustio Corollu (može original TTE opruge) i veće felge...sad vidi koliko je to love uz odnosu na Celicu "iz dućana"...ma trovrata Corolla izgleda super spuštena s većim kotačima (ne treba joj nikakav dodatan tuning)...a Corolla s D4D dizel motorom pa ju nasviraš kod TTE-a??? vidi :URL=http://www.tte.de:Toyota Team Europe:/URL:

Mazda3/
12-02-2003, 13:44
Nitko ne kaze da je corolla ruzna, ali u usporedbi sa celicom nije nista posebno :) Kada bi se corolla sredila kod TTE izasla(cijena) bi kao nova celica. To mi izgleda bolja solucija, ali isto tako mozes kasnije i obicnu celicu srediti u TTE i dobiti skoro pa standardnu TS.

INTCP log dead
12-02-2003, 14:55
147, A3, Stilo 3v, Focus, Megane 3v, 307, Leon...

Sve je to ljepše od Corolle. A meni je i golf s 3vrata ljepši od corolle, al eto nisam ga stavio jer je i on demodirana krama.

Dr. Strangelove
12-02-2003, 15:39
evo baš sam jučer razgledavao jednu novu crvenu Celicu na parkingu... fakat ne kužim.. ako se ima sredstava, ma koja Corolla???... ovo je pravi coupe... picolovac... kako god...

mytbyte
15-02-2003, 00:43
INTCP,

147 i Focus: prihvaćam! Ali Megane? Zapravo bezličan komad lima koji mi je u coupe obličju ispred nosa stajao u križanju jedno trideset sekundi i nisam ga skužio dok nije krenuo i privukao moju pažnju! Ili 307, taj tenk bez gusjenica? Stilo!?! Bolje od prethodna dva francuza, prihvatljivo...golf? bože golf...to mi je znak da kanjkaš samo da bi kenjkao bez argumenata...