PDA

Pogledaj cijelu verziju : Cisti skandal



SAAB
06-02-2003, 18:42
Prije neki dan otvorim novine i vidim jos jedno "remek-djelo" Forda. Novi Volvo S40 i V50 ce imati Focusovu tehniku i Mazdine motore. Pa gdje je tu Volvo??? Vec je oduceno da ce se Volvovi 4-cilindricni motori prestati proizvoditi u Svedskoj.
Najveci sok je dosao u danasnjim novinama. Novi SAAB 9-1 (ako se tako bude zvao) ce biti CISTI subaru impreza. Ma bas sve osim designa je subaru. Cak i motori!!! Pa sto fali SAAB-ovim motorima?! Design ce se bazirati na konceptu 9-3X, a ne na imprezi. Pa da sam htio kupiti subaru, to bih i ucinio, a ne kupio SAAB. Izgleda da ocajna vremena traze ocajne odluke! Istina je da se danas ne moze opstati bez modela u Golf klasi, ali SUBARU???? :smile11:
Jos za kraj da se ISPRICAM NOVINARIMA KOJE SAM NAZVAO GLUPIMA I NEPROFESIONALNIM!!!!
Niste vi glupi nego JJJJAAAA ;) koji je zaboravio da amerikance (GM) boli k.... za tradicijom i kvalitetom iza kojih stoji ime SAAB.
SMRC, nedostajati ce mi! :( :( :(

Girrari
06-02-2003, 19:06
Tog je i mene strah u kontekstu FIAT-a i GM-a. :( :smile09:

V6
06-02-2003, 19:09
...za sve je kriv Toma Sawyer...takvi auti nebi smeli da postoje.... :smile10: :(

_Stevo
06-02-2003, 19:35
...to je bilo iskusenje, on je tako dobro terao po svom...

Mazda3
06-02-2003, 19:50
SAAB, mazda ti ima odlicne motore, nece nastetiti volvu ;)
Volvo je radio dobre motore, samo ovo je ocito stednja.
saab je u problemima, tj, dugovima, tako je ovo bio potreban korak. 9-3 i 9-5 ce se proizvoditi na istoj platformi da bi se smanjili troskovi. Mislim da su otpustili ili ce uskoro otpustiti radnike?Nije mi jasno kako je saab tako pao? On je bio centar za "razvijanje" turbo motora citavog GM koncerna...

Dom-Dom
06-02-2003, 19:53
Ja ako ikada vidim ili čujem da je od GM ( Opela) neki dio na Alfi , taj model ili u krajnjem slučaju kompletnu paletu Alfe NIKADA VIŠE neču kupiti. Nadam se da se to neće dogoditi , ali nikad se nezna. :smile09:

SAAB
06-02-2003, 20:16
Pa gledaj, sve velike firme imaju aute koji se masovno prodaju jer kostaju toliko da ih skoro svi mogu priustiti. Gdje je to SAAB-u?
9-5 ne trebam ni komentirati - skuuuup! 9-3 je tehnicki previse slican drugim GM modelima u USA. Zasto bi jedan amerikanac kupio skupog SAAB-a kada moze jeftiniji americki auto. A USA je SAAB-ovo najvece trziste.
Ovdje u Europi ima konkurenata koji, ne kazem ni da su bolji , ni gori, nego su vec odavno procuveni u toj klasi: BMW serija 3, Audi A4, Mercedes C klasa...
Zapitaj se koji bi auto vecina kupila:BMW 3 ili SAAB 9-3?! :(

SAAB
06-02-2003, 20:19
ZASTO SUBARU, MMMAAAAJJJJJKKKKKOOOOO ?????? :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

VR6
06-02-2003, 20:36
Meni ovo izgleda sasvim ok.

Vrhunska tehnika Subaru, ali vjerovatno ljepse upakirana.

Saab sta ti kukas - zar je mogla biti bolja tehnika od Impreze iz tog koncerna, mozda bi ti na bazi Astre?!

Meni ovo izgleda bolji izbor...

Dom-Dom
06-02-2003, 21:10
Evo VR6 pametno zbori.Naravno da je bolje staviti mehaniku od Subaru ( koja je BTW vrhunska) , nego od dreka zvanog Opel Astra.

nepotpisani
06-02-2003, 21:25
SAAB sta zboris tu gluposti,pogledaj malo najnoviji auto blic koji je auto s najviše grešaka na elektronici pa onda seri dalje,na tisuću auta 36%SAAB-ova ima gresku u elektronici,a druga je alfa sa 23 % itd..
stvarsno se smrdljivo kljusehttp://www.animationer.dk/9/car/car31.gif

Mazda3
06-02-2003, 21:29
9-5 jeste skup ali isto tako i nudi mnogo. Zao mi je zbog saab-a jer je dao dosta inovacija automobilskoj industriju. Nema ni mercedes vozila koja svi mozemo priustiti... Ali ime je ime... Mislim da bi saab na tome trebao proraditi. Gledajuci novi 9-3 sport sedan(se zove tako?) i bmw 3 jedanke snage, prije bi uzeo saab.

NEPOTPISANI
06-02-2003, 21:33
ovako ce zavrsit nas postovani gospod SAABhttp://www.animationer.dk/9/car/car28.gif

Antinepotpisani
06-02-2003, 21:34
Nepotpisani ja mislim da si ti nepodojeni.
Goni se s tim auto blicom..........

nepotpisani
06-02-2003, 21:41
oooo vidim da se brzo uzbuđuješ,nemoj sad mi prict da ovi ni oni ne valjaju,cim ti nesto ne pase odmah pocinjes vrijeđat,pa prijatelju di ti je kultura ostala?? znam da istina boli,ali tako mora bit i zdravohttp://www.animationer.dk/9/car/brandbil2.gif

prodaj to smece od SAABA dok uspijes koju lovu izvuc

VR6
06-02-2003, 21:45
Da, 9-3 Sport Sedan izgleda bas lijepo, steta sto nemaju 4x4 verziju...

Super Saab 1-series beware - at last there's a Saab to get the pulse racing. And it's courtesy of the mighty Impreza

Saab is set to unleash a small turbocharged hatchback with two years to fight a battle royal with BMW's forthcoming 1-series and Audi's new A3.

The 9-1 will adopt Subaru's turbo 2.0 engine and all-wheel drive system. The engine should be made available in 123bhp (normally aspirated) and 180/222bhp (turbocharged) guises. 0-60 in 6.0secs and 150mph top speed.

The use of Subaru is no done deal as GM does not have controlling interests in Subaru - so it will need the blessing of the board.

Other platforms considered were the next platform of the Astra - ruled out as the Impreza's dynamics were a more natural fit for Saab. And a shortened 9-3 'epsilon'platform - which was ruled out based on cost.

AutoCar

V6
06-02-2003, 21:48
ništa nebih imao protiv kakvog 9-5 turbo.... :smile08: :smile08: :smile08:

NOS
06-02-2003, 21:59
Odgovor na tvoje pitanje je krajnje jednodnostavan a to je:
JER SUBARU IMA BOLJI MOTOR! :)) :)) :)) :)) :))
Zar stvarni moislis da mu je ikad iko bio konkurencija. :smile11:

SAAB
07-02-2003, 18:52
Zasto nisu napravili kao volvo sa Heldex-ovim 4*4 pogonom. Ne razumijem zasto subaru motori kada SAAB ima izvrsne benzince?!
Ma nece ovdje nitko subaru niti za lijeka! Zna svedo sto valja: Volvo, SAAB, BMW, Audi, Mercedes. :smile08:

logitech
07-02-2003, 19:21
×××× te svedo u dupe!!! ;)

D0mi
07-02-2003, 19:58
Ma taj GM je smece i sa svojom glupom politikom je s×××× mnoge nekad dobre tvrtke a za tradiciju da i ne govorim :smile09: :smile09: :smile09:

Samo da ne sjebu jos talijane...
Jel ko zna kako napreduje to glupo preuzimanje FIAT-a? I da li ce oni preuzeti samo FIAT ili i sve njegove marke (Alfu, Lanciu, Ferrari)??????

SAAB
07-02-2003, 20:38
×××× i tebe! ;)

Mazda3/
07-02-2003, 21:49
Mozda bi dobio a mozda nebi. Sve ovisi koliko je fiatov dio a koliki od ostalih? Mislim da ferrari ima jako velik udio...

VR6
08-02-2003, 02:10
Subaruov 4x4 iz Impreze je stalni na sva 4 u raspodjeli 50:50, dok je haldex (Volvo) 95:5 u korist prednje osovine, sto se po potrebi mjenja...

Haldex je nadmocan na snijegu...

Mazdohist
08-02-2003, 17:57
Tri najljepša auta u srednjoj klasi.
Mazda 6 (naravno)
Alfa 156 (kome nije?)
SAAB 9-3
http://conceptcarz.com/img/saab/03saab9-3sedan3.jpg
http://conceptcarz.com/img/saab/03saab9-3sedan.jpg
http://conceptcarz.com/img/saab/03saab9-3sedan2.jpg
http://conceptcarz.com/img/Saab/saab_9-3_detroit_03_km_07.jpg

VR6
08-02-2003, 18:50
9-3 ima dobar kokpit, bar se meni svidja.

Misle li oni izdavati 4x4 verziju?!

INTCP log dead
09-02-2003, 10:51
Ngdje sam čuo da neće više bit alfinih V6 motora. JTS će najvjerovatnije zadržati, a GM će dobiti JTD motore. GM bi trebao izrađivati blokove V6 I V8 motora, a onda bi ih alfa opremala svojim glavama i ostalim ×××××rijama. Isto tako opet se spominje upotreba poremium oplatforme za 157 kakvu koriste vectra i saab 93. ××××××.

Dac
09-02-2003, 11:44
u FIAT-u se love za slamke,ali nisu svjesni da tek kada ih kupi GM gube kupce... ×××× GM i Opel.
svi moji auti su bili talijani i tako bi trebalo ostati,ali ako ih kupi GM ciao, bella - hello Japan! a tu bi poruku trebali čuti glavonje talijanske

P.S. - sorry na offtopicu, sad mi je već malo lakše :smile07:

Frenki
09-02-2003, 14:01
SAAB, rekao si da radis u tvornici SAAB-a i da vozis Volva, a tvoj bratic radi u tvornici Volva i vozi SAAB-a. Pa ak je to zbilja tak, daj nam onda reci koja marka ima veci "standard" u proizvodnji auta, koji su kvalitetniji, i po papiru i po iskustvu, i tak...
Kojoj marki su ljudi vise odani i koju marku vise hvale?

Inace, volim i Volvo i SAAB, ali novi 93 mi je absolutely perfect!!!

VR6
09-02-2003, 14:17
Mislim da je Volvo po kvaliteti iznad Saab-a...

SAAB
11-02-2003, 18:58
Naopako: ja radim u volvovoj tvornici i vozim SAAB 9-5.
Sada su i volvo i SAAB otprilike na istom nivou po kvaliteti. Jedina razlika je za cime ti srce kuca! :)) Ja sa mojim 9-5 nemam nikakvih problema.
Ovo je iz novina:
najprodavaniji auti u svedskoj:
1.Volvo V70
2.SAAB 9-5
SAAB ima najveci procenat vlasnika koji bi opet kupili istu marku automobila. :)

SAAB
11-02-2003, 19:16
A sta je SAAB bio prije bolji ili je Volvo bio, kad kazes da su sad jednaki???

SAAB
12-02-2003, 16:56
Volvo

piquet
12-02-2003, 17:00
saab-scania trucks r us :))

Frenki
12-02-2003, 20:49
SAAB, upravo sam sad kupil autoblic (neznam dali ti je poznato, ako zivis i radis u Svedskoj, al nema veze) i na jednoj stranici pronađem istrazivanje kvarova elektronike na novim autima, koje je provel CAR - Center Automotive Research, Visoke njemacke skole u Gelsenkirchenu.

Najmanje kvarova po nekim statistikama ima Honda, samo 5.4 kvara na 1000 auta i prva je na tablici pouzdanosti, dok nam je, meni jaaaako draga firma SAAB, na zadnjem mjestu u tablici i iznosi cak 36.5 kvarova elektronike na 1000 auta!!!

A svi dragi Alfisti (i ja volim Alfu) znajte da je Alfa na predzadnjem mjestu u tablici i iznosi 23.3 kvara elektronike na 1000 auta!

Zalosno, ali marke koje volim(o) najvise, su izgleda dosta lose po pogledu elektronike. :(

Dom-Dom
12-02-2003, 20:52
Frenki , dragi prijatelju pa tko danas imalo pametan još vjeruje auto blicu.Nemoj vjerovati tom smeču od novina..........

Frenki
13-02-2003, 19:55
Ljudi, gledajte, nije to niti Autoblic niti Autoklub, niti bilo kakav casopis u pitanju. Fora je da je to istrazivanje provedeno u (savrsenoj) susjednoj nam njemackoj. A nasi su samo taj tekst prenesli (kao i uvijek od AutoBilda). Zisku? Nije zajebancija, tak govore statistike.

Black Knight_
13-02-2003, 20:42
Ne znam dal je vama jasno, ali Subaruov 4x4 i Haldex su nebo i zemlja. Haldex je imitacija pravog 4x4 tj. centralna visko spera sa elektronikom koja koci pojedine kotace pri proklizavanju tj. pokusava oponasat nedostajuce dvije spere dok subaru ima pravi permanent all-wheel drive sa tri visko spere.

Volvo moze samo ucit od subarua sto se tice mehanike.

Black Knight_
13-02-2003, 21:07
Zapravo da razjasnimo to...

Haldex - centralna "kvazi spera" tj. kuplung prikacen na kardan prema zadnjoj osovini(ili prednjoj ovisi koji je pogon glavni) koji se pritisce ovisno o razlici brzina okretanja prednje i zadnje osovine. Znaci kad proklizujes taj "kuplung" se pritisce pritiskom proporcionalnim kolicini proklizavanja pomocu elektronike koja kontrolira hidraulicnu pumpu koja pritisce taj kuplung. U slucaju proklizavanja pojedinih kotaca(lijevi ili desni) elektronika koci taj pojedini kotac pokusavajuci imitirati nedostajuce dvije spere izmedju parova kotaca kocenjem(kocnicama) tog pojedinog kotaca(cini mi se da je ovo samo na skupljim verzijama). Inace znate da na obicnom diferencijali kad jedan kotac pocne proklizavat drugi se ne okrece uopce tj. ne dobiva nista snage. Stoga ga ta elektronika koci ne bi li drugi kotac dobio nesto snage tj. glumi speru.

Subaru - 3 visko spere. jedna izmedju osovina(prednje i zadnje) i jedna izmedju svakog para kotaca. Visko spera pri proklizavanju se ukruti automatski, tako je napravljena, nema tu elektronike. Pa tako auto je stalno u all-wheel drive funkciji. Nema nikakvih kocenja kotaca ni fancy elektronike jer visko spere cine svoj posao. Visko spere mogu prenijet skoro 100% snage na bilo koju stranu.

E sad, meni je definitivno bolje imat Subaruov 4x4, a vi kako zelite. Haldex je razvikan a zapravo je napravljen da OPONASA pravi 4x4 pomocu gomile elektronike a taj pravi 4x4 subaru IMA. Ja osobno ne volim elektroniku jer jednostavno stalno rikava.

I kao zanimljivost cu navest cinjenicu da Evo 7 ima samo dvije spere, centralnu i zadnju.

Frenki
14-02-2003, 22:35
SAAB, gde si sad? jesi procital ovo gore o elektronici? reci kaj mislis o tome.

mytbyte
14-02-2003, 23:12
Tak je, Bleki...ne kužim ovo naricanje zbog Subaruove mehanike...SAAB, moli se da SAAB ne dobije nekaj od Opela...jel tebi jasno da je Imprezina mehanika vjerojatno najbolje što im se moglo dogoditi...ma, gadi mi se to što više ne znaš koji auto zapravo kupuješ...misliš Fiat a ono Opel (sorry, morao sam)...svaka čast nesvrstanima: Toyotaaa!!! :))

V6
14-02-2003, 23:18
ja ču reći što mislim od Adacu. Totalno plaćena anti propaganda.

Prvo, ljudi koji kupuju te aute kupuju ga radi alfe ili saab ili kojeg već a ne radi toga što su zadnji na tablici.
Drugo, nitko ne kupuju Hondu jer je prva na tablici nego radi Honde.
Treće i u Auto klubu je takvo istraživanje gdje su renaulti i fiati u totalnoj komi što se tiće elektronike, trebalo bi utvrditi čija ja nutra elektronika, da nije možda boschova, made in germany.
I još nešto kao što je tamo rečeno, nekih 40% kvarova otpada na akumulator, a nek je nutra neko jeftino poljsko ×××××× onda se tih 40% kvarova jednostavno rješava nekim suhim akumulatorom recimo magneti marelli koji daje garanciju 5 godina. Ako se tih 40% anulira akumulatorom automatski se penju ti auti na ljestvici pouzdanih valjda na sredinu. Međutim, pravo pitanje je što to toliko rikava na Bmw 7 kada je jedan od najkvarljivih. Ili što onda rikava ostalima koji su na toj listi. Jer uvijek je lakše zamjeniti akumulator, nego tražiti grešku na elektronici i mijenjati cijele sklopove.
I za kraj, čini se da mnogi automobili nedostaju na toj tablici, činjenica da jedan tako hvaljeni golf robustan i kvalitetan jedva da drži neku sredinu dok renault i fiat uzimaju veliki dio torte (bar na našem tržištu, kada se već držimo tog adaca ko kruha) kako to da baš po njima ××××, čini se da što se tiće segmenta malih vozila imaju preveliki udio ??? najbolji adac ti je po vlastitom iskustvu, onaj tko je zadovoljan bio golfom kupit će opet golf, a onaj tko je bio zadovoljan alfom kupiti će opet alfu, ali sa alfe na golfa, NIKAD !!!

pa ni onda.

V6
14-02-2003, 23:26
i još nešto, golfovu sredinu opravdavam time što nema mjesta toliko za prve, mercedes, bmw, audi, pa razni japanci, pa seat i škodu treba također dići malo prodaju, pa tek onda golf.
Dok god ja slušam opozive za polo, generalke na vw jer se motor ne podmazuje, i dok god vlada muk što se tiće alfinog jtd, jts itd (usput jel bilo kakvog opoziva za alfe u zadnjih pet godina ??? :)) ) za mene adac ne važi. :o
vi samo komentirajete kakva je to greška na elektronici ako rikne akumulator, očito loše kvalitete jer se zna da traje minimalno tri godine.
To je kao da kažu 40& kvarova na ovjesu radi probušene gume. :(

Frenki
16-02-2003, 19:43
V6, slazem se s tobom da onaj koji kupuje alfu kupuje zbog alfe, a koji kupuje saab-a, kupuje zbog saab-a, ali ja sam to pitanje postavio samo kao statistiku koju su svabi proveli, koji se cvrsto drze reda i ne zajebavaju se.