PDA

Pogledaj cijelu verziju : citroen xm ili opel calibra ???



esprit
03-02-2003, 14:28
Dvoumim se izmedju XM-a i Calibre, sta mi preporucujete ...

VR6
03-02-2003, 14:53
Calibra je lijepsa i sportskija, XM udobniji i prostraniji.

Uzmi Xantiu Activu, i dobit ces obadvoje...

Black Knight_
03-02-2003, 15:08
Pa to je stvarno slicno, nema sta.

CLIO SPORT
03-02-2003, 16:15
stvarno si nasao 2 ××××na auta!? :)) :)) :)) :))

INTCP log dead
03-02-2003, 16:42
Ma nije ni jedan ni drugi nešto. Mislim da je golf 3 vr6 syncro skroz fin autić za te novce. Dobiješ skroz praktičan, lijepo udoban i sportski autić za te novce. I još ima 4x4. A na snijegu je ipak bolje 4x4... Calibra i xm nisu nešto po pouzdanosti i tako... :)

INTCP log dead
03-02-2003, 16:43
Jel tako VR6?

.VR6
03-02-2003, 16:44
Tako je

INTCP log dead
03-02-2003, 16:45
Ipak idem da se registrujem.. Možda je ipak bolje onako.. ne znam.. pa tako... ;) :)

V6
03-02-2003, 16:47
žalosna je činjenica da i trula razjebana calibra sa najslabijim motorom košta na našem tržištu više nego kakav xm 3.0 v6 exclusive sa opremom da ne nabrajam. :(
Za calibru uvijek ima "kupaca-heroja" a za xm: to se kvari, to nevalja.....itd :(

Black Knight_
03-02-2003, 16:48
E DECKO E, KUPAC HEROJ TI MAMA E :smile06: :smile06: :smile06:

tram
03-02-2003, 17:19
pa kud calibru?pa vidis da od trulezi otpadaju kotaci?pitaj ovog bika crnog konja!njemu je otpao nedavno. :))

T-IE
03-02-2003, 21:14
Moj bi izbor bio Calibra (2.0 16v). Auto mi i nakon 13. godina izgleda atraktivno, motor je kvalitetan (neki govore da je blok porozan i sl, ali vjerujem da je to iznimka, a ne pravilo), a što se tiče hrđe to stoji, prijatelju je prohrđala zadnja lijeva mulda i blatobran, tako da treba dosta pazit prilikom eventualne kupnje.

čakavac
03-02-2003, 21:32
va calibri ima da pokupiš pun ××××× pičaka ali češ jebati na derini a va xm-u moreš jebati stari moj ka va hotelskoj sobi.
eto :))

doc
03-02-2003, 21:43
Sjecam se pred jedno 3,4 godine je netko u auto klubu ili auto blicu poslao pismo s isto takvom dvojbom. Pa su se isto cudili i rekli mu kako se radi o potpuno razlicitim autima.

Grga
03-02-2003, 22:11
Za ove neznalice koji stavljaju Golfa V6 4x4 ispred Xantie nek si malo pogledaju stranicu www.kolumbus.fi/anttijp/inex2.htm pa nek vide test Xantia V6 Activa vs Golf V& 4Motion. Između ostalog npr. Xantia je od Golfa na traci od 2530m sa zavojima bila BRŽA ZA 6 SEKUNDI.Napominjem da Xantia ima 140 kW i prednji pogon, a strašan Golf 150 kW i 4x4. :))

Grga
03-02-2003, 22:13
Pardon,ispravak stranice: www.kolumbus.fi/anttijp/index2.htm :smile08:

doc
03-02-2003, 22:23
grga, dobar ti je test. Nije da pljujem po xanti, ali na tom testu se vidi koje je VW govno. Test su kolko vidim radili svedjani, koji su u ovom testu mogli biti potpuno objektivni. Da je ovaj test radio auto blic, xantia vjerorajno nebi niti do cilja dosla. Ovako se vide pravo vrijednosti tog 4SHITMOTION.

Even if Volkswagen have more power and four-wheel drive, the tester drove with Xantia six (6) seconds faster trought 2 530m long race track than with VW. Six seconds is eternity in such a short track like this.

huki XM
03-02-2003, 22:59
Esprit kupi XM V6 pa češ imati auto za svaku ali baš za svaku priliku.
Samo pazi da je očuvan jer ima svakakvih kretena koji neznaju kaj je XM i da se treba nekad iči i na servis pa kad ga unište ide na prodaju.pozdrav. :)

Grga
04-02-2003, 20:39
Žal mi je jedino kaj više ne proizvode niti jedan Citroen s 4x4 pogonom. Zadnji je,koliko znam, bio BX 4WD, a njega je teško naći u Hrvatskoj.Znao sam ga donedavno viđati parkiranog na početku Martićeve -BX19 4WD.To će mi možda biti prekretnica za buduću kupnju auta.Možda će ipak biti neki Subaru.
Usput, da li se po novom zakonu može uvesti stariji od 7 god?Mislim konkretno na taj BX 4wd. :smile06:

VR6
05-02-2003, 00:24
Doc: "Nije da pljujem po xanti, ali na tom testu se vidi koje je VW govno."

Nije zvaka za seljaka. Da znas nesto vise o Xantiji, nebi bas tako pricao. Xantia Activa ce u krivinama pojesti svaku danasnju Alfu, cak i GTA. Da nebi bilo da izmisljam nesto, evo par podataka, G sile koje automobili ostvaruju u krivinama.

Citroen Xantia 0.97

BMW 325 0.82
BMW M3 0.86
Corvette ZR-1 0.92
Camaro 0.78
Dodge Neon 0.80
Ferrari 512TR 0.92
Ferrari F40 1.01
Ford Mustang 0.82
Honda NSX 0.93
Infiniti Q45 0.77
Jaguar XJS 0.77
Lexus SC300 0.82
Oldsmobile 88 0.79
SAAB 900SE 0.81
Volvo 850T 0.81
Toyota Supra T 0.95

Po tome je i Ferrari 512TR "govno", kao i Toyota Supra, ma da...

I da, Golf 3 VR6 Syncro i Golf 4 V6 4Motion nisu bas "jednaki" automobili...


A zasto je XM tako jeftin i ne prodaje se, to je zbog onog cemu se vecinom i "divi", a to je ovjes. Vrlo je osjetljiv, ako ode, izmjena ovjesa kosta oko 2000-3000 DM (bivsih), a da bi se kupio ispravan primjerak, ipak treba solidno poznavati taj ovjes, odnosno, vec imati nekog pneumatskog Citroena pa da se odmah "skuzi" sta kod automobila nije ok. Kupovina je veliki rizik, kad bi se znalo da ce se naci primjerak sa ok ovjesom, nebi bilo toliko problema. A i dijelovi su izuzetno skupi, pa...

INTCP log dead
05-02-2003, 01:14
VR6 e sad si se porsao ko majka.

Alfa SZ ostvaruje najveću G silu ikad izmjerenu u zavojuma od 1.4 navodno izmjereno 1.2 ili 1.1. Pogledaj tzu na vidi auto o alfi sz gdje se to napominje. A netko je stavio link na temu Alfa SZ ovdje. Tema je sigurno na 2. stranici.

:)) :)) :)) :))

VR6
05-02-2003, 01:18
Da, znam i to INTCP, i trazio sam, i nikako nisam mogao naci informaciju ko je izmjerio taj G za Alfu Sz. I na par stranica sam trazio, i na jednoj pise da ostvaruje 1 G, na drugoj 1.2, na trecoj 1.4 G i slicno. Pa bi to moglo biti i da je to neka prica, jel tesko mi je povjerovati da Alfa SZ ima veci G od jednog Ferrarija F40.

A i Alfa SZ se vise ne proizvodi, a ovdje pricamo o danasnjim automobilima...

INTCP log dead
05-02-2003, 01:18
Svejedno ja bi uzeo XM. Calibra je potrošen auto sa odvratnom unutrašnjosti, sklonosti hrđanju, lošim mjenjačem i užasnim imiđom.

XM je avangardni ekskluzivni primjerak luksuza i udobnosti. Auto sa stilom koji ne mogu dostići nikakva stara petica ili merc. XM je lađa u kojoj se definitivno osjećate drugačiji od drugih. Kad bi kupovao polovni luksuzni auti, a sport bi ostavio po strani XM bi definitivno ušao u najuži izbor. ,a čak bi on bio 1. ili 2. na popisu.

INTCP log dead
05-02-2003, 01:22
VR6, alfa SZ se nije baš tako davno proizvodila.

Evo citata. A jel znaš i to da koristi i mehaniku i prerađenu šasiju alfe 75. Znači ipak je to ××××na mehanika. Pogotovo ovjes i šasija. Znači ipak je alfa 75 ××××n sportaš i dan danas.


....specijalnim instrumentima izmjeren je nevjerojatan podatak. SZ se u zavoju mogao odupirati sili do 1.4 G, ili drugim riječima, automobil ostaje na stazi odupirući se većoj težini od vlastite težine. Prema neslužbenim podacima SZ i dan danas drži ovaj rekord. Ovjes je također preuzet s modela 75, a za optimalnu distribuciju težine na prednju i stražnju osovinu, Alfa je namjerno peterostupanjsku getribu odvojila od motora, smjestivši ju na stražnju osovinu. Sve je to razlog zašto je SZ dugo ostajao neutralan, dok bi drugi automobili već odavno izgubili pravac.


Nek je 1.2 i to je rekord.

VR6
05-02-2003, 01:26
Ko je to izmjerio?!

INTCP log dead
05-02-2003, 01:30
Ko je izmjerio ono šta si ti dao za xsantiu? Ti si nalazio te podatke.

Teško ti je povjerovati pa ti je odmah to nemoguće. Nek ima isto kao ferrari ili je odmah ispod njega opet je superiorna na ostatak sličnih i jačih auta, al je očigledno da drži rekord jer se najviše spominje 1.2 izmjerenih. Ovo 1.4 su izmjerili tal novinari.

BTW ima plastičnu karoseriju.

VR6
05-02-2003, 01:39
:URL=http://www.citroen.mb.ca/citroen_quarterly/Vol13-1/xantacti.html:Stranica:/URL: na kojoj pise ko je to izmjerio.

A ko je izmjerio za SZ?!

INTCP log dead
05-02-2003, 01:42
the SZ is able to pull more than 1.1. G in corners ( some drivers did succeed in pulling upto 1.4 G. ) In other words: it stays on track resisting a pulling force of more than its own weight. Imagine to go round a corner while a person of more than your own weight is hanging on to you, trying to force you the other way: that's what cornering in this car can be like... For the first time there was a - not for active racing - sportscar built with a very low Cx of 3.0 together with a ground effect to balance the natural lift of the car

Ma šta ti oćeš reć da je to izmišljeno .Bože isuse. Pa jel ti vidiš koliko je to tebi teško priznati samo zato što alfa.

VR6
05-02-2003, 01:52
Bitno je sto niko ne navodi ko je to izmjerio, moze biti i izmisljeno. Isto da kazem, R32 ubrzava do 100 km/h za 5.0 sekundi, ali niko nema pojma o tome ko je izmjerio, bili mi vjerovao?! Znam da bi... Za moje podatke pise ko je izmjerio. I ne znam sto si Alfu SZ ovdje umjesao, govorimo o danasnjim automobilima, a ostali kao F40 su tu navedeni samo za usporedbu sa Xantiom, zbog idiotske izjave jednog "alfiste".

INTCP log dead
05-02-2003, 02:04
Xantia se isto više ne proizvodi. I već sam rekao alfa sz i xantia nisu baš jako udaljeni godinama.

INTCP log dead
05-02-2003, 02:06
Mislim da ta priča ne bi bezveze kružila okolo. I to svugdje gdje se spominje sz ako je izmišljena.


5 s za R32 nigdje se ne spominje. Mislim da svi govore npr. kako je Golf VR6 bio poznat po tomešto je ne znam ostvarivao 20 km7h veću max. Onda bi vjerovao.

VR6
05-02-2003, 02:16
Da, svugdje se spominje, i svugdje se spominju druge brojke. Imas par verzija koliki SZ ima G, pa bi moglo biti da je to krenulo od neke brojke, pa neko lupio vecu stavio na stranicu i sve tako. Da na svim pise 1.4 povjerovao bi, ali pisu skroz razlicite brojke. A ogromna je razlika izmedju 1.1 i 1.4 G. I Xantia se proizvodila od 1993 godine, 1997 je uradjen redizajn, a sve do prosle je bila u prodaji.

Ti stvarno mislis da ta Alfa moze imati bolje "drzanje" od ovoga?!

http://www.barchetta.cc/All.Ferraris/images/0546/f40-83407-12-1.jpg

INTCP log dead
05-02-2003, 02:20
VR6 dal ti uopće znaš što je to G-Force. To ne znači da alfa prolazi brže zavoj od F40. Već znači da alfa može u zavoju podnijeti silu koja je veća od težine auta. Kužiš. Ako je ovaj Ferrari teži od alfe to znači da nejgovih 1 je brže od alfinih 1.1 npr. Kužiš.

Ako hoćeš nek ti bude 1.1. To je isto rekord.

INTCP log dead
05-02-2003, 02:24
Alfa SZ je predstavljena 89. To je samo 4 godine u odnosu na Xantiu. Prema tome tu su negdje.

VR6
05-02-2003, 02:29
Jesi siguran u to sto si napisao za G sile, ajde provjeri, pa napisi opet...

A SZ je proizvedena u samo 1038, dok je Xantia nesto sasvim drugo...

INTCP log dead
05-02-2003, 02:46
VR6 molim te učio sam i u srednjoj i osnovnoj što je G sila ili bočna sila. Kako englezi kažu latral force, G force ili ako hoćeš corner force. Tj to je sila koja djeluje na auto u zavoju. Zamišljajući da je zavoj polukrug. Od središta tog polukruga okomiro na auto djeluje sila. Auto se toj sili odupire. Ta sila je G sila. Zašzo G. Zato jer slovo oblikom podsjeća na zavoj, a crtica u sredini predstavlja tu silu.

Opet ti moram kopirati.

SZ se u zavoju mogao odupirati sili do 1.4 G, ili drugim riječima, automobil ostaje na stazi odupirući se većoj težini od vlastite težine.

Ako nisi znao težina je sila. Piše ti lijepo crno na bijelo.

INTCP log dead
05-02-2003, 02:50
In other words: it stays on track resisting a pulling force of more than its own weight.

Ista stvar na eng.

Imagine to go round a corner while a person of more than your own weight is hanging on to you, trying to force you the other way: that's what cornering in this car can be like...

Valjda razumiješ nešto.

INTCP log dead
05-02-2003, 03:00
Ma kakve sad veze ima u koliko je komada proizvedena. U koliko je komada F40 proizveden. kAKVE TI GLUPOSTI VALJAŠ- gOVORIMO O SERIJSKIM AUTIMA KOJI IMAJU NAJVEĆI GFORCE. I TU JE ALFA SZ REKORDER. Kakve veze sad ima koliko je primjeraka proizvedena. Šta se kod G F orce mjerenja gleda u koliko komada auto proizveden???

INTCP log dead
05-02-2003, 03:04
Gledaju ći sasmo na taj G force alfa će proć brže zavoj od nekog konkurenta samo ako je on jednake težine i ima manji G.

To ti govori o vrijednosti ovjesa i šasije, a ne toliko o brzini prolaska zavojem.

Da je G force mjerilo brzine prolaska zavojem onda bi SZ bio auto koji je sposoban najbrže od svih srijskih auta proć zavojem. A to nije istina.

VR6
05-02-2003, 03:48
"Ako je ovaj Ferrari teži od alfe to znaci da nejgovih 1 je brže od alfinih 1.1"

Evo tezine:

Alfa SZ - 1260 kg
Ferrari F40 1235 kg

Trebam li jos nesto dodati?!

INTCP log dead
05-02-2003, 08:51
Ja sam rekao "ako".

Ha ××××ga. To znači da alfa brže prolazi zavojem. I meni je čudno, al nije nemoguće.

banana
05-02-2003, 11:59
vr6 konjino poklopi se jer nemas pojma o nicemu.svi te po××××,ali ti se i dalje ne das.intcp te zabio u podrum i jos te ××××,a tebi nije dosta.

Black Knight_
05-02-2003, 14:02
VR6, daj se pogledaj, pa kaj da ti i kazu ko je to izmjerio jel ti to nesto znaci?

Evo jos jedan clanak...


It was the suspension that made the SZ so good, and this is where racecar origins really paid off. Ground clearance was three inches. That's from factory. Hydraulics allowed you to raise the body by an additional two to cross speed bumps  not that you were likely to encounter any in the SZ's natural habitat. In its lower setting, the suspension had grip far beyond anything else in those days, or in ours for that matter. Factory figure for lateral acceleration was 1.2G. A professional driver, in good conditions, has been known to throw the car around corners experiencing 1.4 times the weight of the car attempting to pull it off the intended trajectory. To my knowledge, that is higher than any stock car produced to this day  the US's lateral wonderboy, the Dodge Viper, puts out 1.14Gs. Consider that in this discipline, every hundredth matters, and you'll have an idea of the difference

Slicne informacije sam i na drugim siteovima vidio i vec davno tu bio postao. Alfinih 1.2G(sto je tvornicka specifikacija) uopce nije upitno.

A ti vjeruj ne vjeruj...

INTCP log dead
05-02-2003, 15:28
Black jel znaš neki link gdje je neki test te G sile više auta. Nešto kao ono za 400 m. Ja sam tražio ništa ne mogu nać.

Vidiš kako hvale ovjes. Joj što sam ponosan. Sve stare alfe sa zadnjim pogonom od 72. imaju takav ovjes. Doduše u SZ ima druge jabučice, selene i te ×××××rije. Ali uz biti to je konstrukcijski isto.

http://www.carsfromitaly.com/alfaromeo/popups/alfettafrontsusp.html

Pazi ovo je slika ovjesa alfette i alfette gt iz 75. SZ jedino umjesto torzionih šipki ima opruge na amortizeru. I još neke sitnice tipa racing.

INTCP log dead
05-02-2003, 15:29
http://www.carsfromitaly.com/alfaromeo/popups/alfettarearsusp.html

INTCP log dead
05-02-2003, 15:36
Mater mu. Evo sad možda uspije druga.

Ovo je sad od 75. Isti k.. samo što je u boji slika :))

INTCP log dead
05-02-2003, 15:38
http://www.carsfromitaly.com/alfaromeo/popups/giuliettafrontsusp_350.jpg

INTCP log dead
05-02-2003, 15:39
http://www.carsfromitaly.com/alfaromeo/popups/giuliettarearsusp_350.jpg

INTCP log dead
05-02-2003, 15:46
The Geneva Motorshow in 1989 saw the appearance of a new and controversially styled Alfa Romeo, the SZ (or ES30). Designed in-house by Alfa Romeo, it was effectively a heavily tuned 75 chassis and mechanicals with a new bodyshell. Production was carried out by Zagato, where 1000 cars were built. The RZ (a cabriolet) was a pure Zagato project, and only about 241 examples were produced. The latter shared few panels with the SZ and was some 100kgs heavier due to the strengthening required.

The 3 litre (2959cc) V6 engine from the 75 was tuned to give a total of 210bhp whilst the suspension was modified to cope with the extra performance. The torsion bars were replaced by coil over units, and uniball joints replaced all the rubber. A hydraulic system which can be controlled from the cockpit can vary the ride height of the car (supposedly included to aid the crossing of speed-bumps and the like). The brakes were also taken from the 75, from the Turbo Evoluzione model. Other mechanical parts such as the final drive were modified 75 items.

The bodywork was developed extensively in the windtunnel, with a final drag coefficient of 0.30 as well as very low lift. All the body panels were made (using injection moulding) from a composite material ('Modar' resin plus glass fibre) with the exception of the roof (which was aluminium) and the tailgate spoiler (which was carbon fibre). These panels were then bonded to the steel structure which retained the 75 wheelbase.

Driveline:
longitudinal engine at front with rear wheel drive

Engine:
2959cc (93x72.6mm) sohc (per bank) V6 with 210bhp @ 6,200rpm

Suspension:
front : double wishbone with coil springs and telescopic dampers plus anti-roll bar
rear : de Dion with transverse link, coil springs and telescopic dampers plus anti-roll bar
Ground clearance adjustable by 40mm
wheelbase : 2510mm
track (front/rear) : 1464mm/1426mm

Brakes.
front : ventilated discs, diameter 284mm
rear : ventilated discs, diameter 250mm
rear load proportioning valve
handbrake operating on the rear via cable
dual hydraulic circuit with servo assistance

Gearbox:
5 speed manual
hydraulically operated single plate clutch (diameter 215mm)
Steering Rack and pinion with speed sensitive hydraulic power assistance
3.2 turns lock to lock

Wheels:
front : 7Jx16 (205/55 ZR16 tyres)
rear : 8Jx16 (225/50 ZR16 tryes)

Kerb weight SZ :
1260kg (56% front, 44% rear)

XM
05-02-2003, 19:05
dijelovi za citroen i nisu toliko skupi a ni nije ih nemoguće naći, pa nije to aston martin.

činjenica je da je golf općenito prosjećan auto a taj 4x4 koji bi mu trebao dati prednost izgubljen je u odnosu na francuza.

Trenutno je u hrvatskoj najprodavaniji auto punto, clio, ALI dali je to dokaz njihove kvalitete ????
Što to znaći da se ne prodaje ??? Koliko bi se komada trebalo prodati da bi bosanac dao blagoslov: da to je u redu i to valja.
Do prije desetak godina na hr cestama viđali smo zastave do boli jeli to dokaz superiornosti ??? nije.
Koliko ja vidim citroena na cesti, prodaju se dovoljno. Da ih je više bilo bi ih previše.

moj prijatelj generalku (polu generalku ) za golf II dizel iz 1987 je platio 2.200 dem !!!! To nije malo.
Amortizere je tražio dva mjeseca.
Na kraju je kupio u sloveniji koji su mu trajali do prve zime kada je ušla voda i smrzli se !!!
Imao sam golfa 1,2,3. Ništa posebno. Običan autek za ljude koji neznaju puno o automobilima a kada ih posjedneš u neku alfu ili citroen xm.....konstantno slušam, kako je velik, kako je prostran , kako je tih motor se ne čuje, udoban, mogao bih s njim do...
Ja se samo nasmije i kažem: znam imao sam golfa, nisam se kurčio jer znam što imam, ali tako je to, golf je nekakav početak, a onda ljudi to prodaju pa si kupe auto !!! :) :) :)

huki XM
05-02-2003, 21:22
XM ovo što si napisao je istina,dolaze mi ljudi koji su prije citroena (Xanti,XM,BX)imali golfove,kadete,fordove pa i francuze bez hidraulike pa sad govore da su zaboravili kakve su nam ceste.
Nebi čovijek vjeroval kad ti hercegovac (ima ih par koji voze xantie i XM-a)govor da im je put do hercegovine sada nešto sasvim drugi doživljaj.
VR6,pa nisu dijelovi ovijesa skupi i kaj znači "ode ovijes"? Pa ne ode sve odjednom.
Punjenje kugle je 100 kn,to je arpari golfov(ili nečiji drugi)amortizer s oprugom,koliko samo to košta?
pozdrav :)

VR6
06-02-2003, 00:02
Evo sto sam ja nasao:

"Necist LHM = izlizana pumpa,
'amortizeri', ventil kocnice, razdjelnik protoka"

"Jedan amortizer = 300 DEM i to rabljeni"

Itd...

XM Interier
06-02-2003, 01:31
http://home.san.rr.com/chingker/XM.JPG

CLIO SPORT
06-02-2003, 13:54
ovo iznad je inace interijer lexusa IS 200!!!!!!!! :smile10: :smile10: :smile10:

Xm
06-02-2003, 16:52
tako je, nije ovo Xm :smile09:

huki XM
06-02-2003, 19:41
VR6,sam si napisao "nečist LHM" što znači da je sve ovo poslije rezultat ne mijenjanja LHM-a na vrijeme.
Vjerujem da znaš kaj vlaga radi ulju i zato ga treba mijenjati svake dvije do tri godine, naravno i očistiti filtere u posudi a i samu posudu LHM-a.
Na taj način hidraulika radi godinama,istina je da su pumpe novije generacije lošije kvalitete od prijašnih (loše prirubnice"bakelit"!!?).
Amortizer rabljeni cca. 75 eur. :)

VR6
06-02-2003, 20:32
huki XM to je bio odgovor na tvoje pitanje sta spada pod ovjes, a kada kupujes automobil ne znas kako je postupano sa njim...

XM
06-02-2003, 21:54
tako je huki
Vr6 ne razumiješ neke stvari baš, jeli tako ??? :smile08:

huki XM
06-02-2003, 22:15
Istina,nemreš znati. :smile11:
Ali to vrijedi i za sve ostale marke automobila.
Kolega s posla kupio je golfa II uvoz iz italije.Auto sačuvan koda je došel iz salona,vozil se je do prve izmjene ulja a onda generalka.
Sused je prodal mercedesa 123 liniju isto sačuvan da boli glava a motor! sklepan od tri stara raskopana i pitaj boga s kakvim aditivima.
Itd....
Čovije kupio xantiu 1.9 td uvoz iz belgije,dotjerali smo ju u normalno (ispravno) stanje za cca. 2000 dem i sad ju uredno održava i vozi se bez problema.
To kaj smo mu mi napravili u servisu bi platio cca.18OOO kn i kakva bi mu bila računica možeš mislit.
Kod kupovine rabljenog citroena treba napraviti obavezan pregled kod povjerljivog majstora i ako prodavaoc pristane to več puno znači.pozdrav

kike budalike
06-02-2003, 22:52
:)) xm :))
vr6 ×××××n :smile10: :)) :smile10:

VR6
06-02-2003, 23:18
huki XM Kod XM-a je veci rizik nego kod "obicnih" automobila, zbog ovjesa. U ostalo i ne ulazim...

kike budalike
06-02-2003, 23:24
ima ×××××na i "obicnih" ×××××na.vr6 je "obican" ×××××n.ali ne ulazim u pitanje zasto... :smile10: :))

Grga
07-02-2003, 20:08
Cuj VR6, pitaj majstore i vjerojatno će ti većina reći da je hidraulika najzadnje što odlazi.Pa i logično je kad se usavršava već 50 godina. Ak nisi znao, novi C5 ima garanciju od 200 tis. km ili 5 god.Koji proizvođač ti daje takvu garanciju na ovjes? I drugo, niste potaknuli temu o tome kako bi se ponašali Alfa i Xantia Activa u zavojima pod punim opterećenjem. Ajde da vidim glasove i argumente. :smile07:

alfa !!!!!
07-02-2003, 20:51
ništa mi nemamo protiv citroena, glavno da je golf 6 sec iza.... :))

Zagor...
08-02-2003, 00:27
VR6 ne budali o nečemu o čemu neeemaš pojma :))

Živio LHM

VR6
08-02-2003, 02:26
grga znam za garanciju C5-ice. Ali taj ovjes kod XM-a je vrlo osjetljiv, evo jedan primjer: pise u slucaju ako se zeli otkaciti akumulator, treba obavezno pricekati da automobil ispusti zrak, u suprotnom moze doci do velikih ostecenja. Pitao je neko zasto su tako jeftini, to mu je jedan od odgovora, sad ako se nekome on ne svidja, to je vec druga stvar. A za tu usporedbu Alfa-Activa sam napisao na stranicama ispred...

INTCP log dead
08-02-2003, 03:38
Pa nemam auto da teglim s njim teret?!?! Ne sjećam se kad mi je auto bio max. opterećen (alfa9 Tako da me za te stvari zaboli. BTW ko je takav kreten da se ide ganjat max. opterećen
?

Koliko god hidropneumatski ovjes bio dobar on ima i nedostataka i to u graničnom području. Takav auto u graničnom području reagira znartno nepredljivije od klasičnog ovjesa (zavisi kojeg naravno) npr. alfinog. Primjer, XM dobro drži do određene granice i na toj granici se događa nepredvidljivo ponašanje i treba bit pravi majstor da ga se izvuče i vrati na putanju. Ista stvar je i s activom. Auto je dosadno neutrala i ne naginje s eni k... ali kad dođe do fizičkih granica auto jednostavno izleti nema onog postepenog proklizavanja i ne ostaje mnogo vremena za ispravljanje niti je lijepo moguće iskorištavanje tog proklizavanja. Dok se to proklizavanje kod auta s klas. ovjesom i zadnjim pogonom npr. može iskoristiti u cilju bržeg prolaska.

VR6
08-02-2003, 03:58
INTCP jesi vozio Activu?!

Informiraj se prvo, pa onda pisi. I u AutoBlicu su nahvalili drzanje Active, takodjer i ponasanje poslje proklizavanja koje se ok moze kontrolirati...

INTCP log dead
08-02-2003, 04:07
VR6 jesi ti vozio koju alfu? Prema ovome šta kažeš ima da šutiš svaki put kad s eraspravlja o alfi.

Ja sam svoje rekao. Activa sigurno ima dobro držanje. Ali u graničnoj fazi je lošija od primjerice alfe i bmw-a.

VR6
08-02-2003, 04:10
Nisam vozio, ali obicno se moji argumenti zasnivaju na vremenima po krugu i slicno. A o Activi imas par testova, i mnogi koji su je vozili su napisali da se sasvim ok kontrolise i kad proklize, a ti tvrdis suprotno samo zbog toga jel ti mislis da je to tako...

kaka
08-02-2003, 10:23
izgleda da su ti ponestali argumenti od kada je golf popušio 6 sec od citroena i to taj tvoj slavni 4x4 kojeg toliko dižeš u nebesa :smile06: :smile06: :smile06:

kike budalike
08-02-2003, 12:11
i tako je majmun vr6 citao na grani kak se ××××,al je pisalo da to bas i nije nesto,a i bila je slika neke rugobe pa je majmun zakljucio da jebat ne valja jer su zene ionak ruzne,a i nije neki gust.i onda ide na forum okicen tudjim perjem,a sevio uzivotu nije.ali njega to niti ne brine jer je procitao na sajtu vreli sex (koji nije bosanski) kako je to samo za neandertalce,da je za modernog covjeka intelektualna veza,a pipmach za pisanje.

ti se konju ne razumijes u nista!nemas para (tvoj problem) i sanjas pun ××××× auti koje vidis na netu.a niti jednog od njih nisi vozio.ali ima testova na stazi koje printas i lijepis na uzglavlje kreveta i svaku noc citas kako drugi voze.i svaki dan planiras kupnju neke nove pile,a para ni za lijek.i da bi olaksao dusu dolazis ovdje i ××××s li ga ××××s.jadan si da jadniji ne mozes biti!

ali poslat ce kike carape pa da ti barem bude toplo! :))

huki XM
08-02-2003, 12:26
Ako krenete iz Zagreba(rotor)i stignete u Poreč(riva)za 2h i 43 min,kakvo je to vrijeme?neko normalno,prosiječno,brzo ili neznam kakvo.recite mi.
XM nije auto za vožnju do krajnih granica,za to postoje neki drugi auti.
Ako su na XM kvalitetne gume onda je ta granica daleko i nitko od nas običnih smrtnika je vjerojatno nikad neče dosegnuti za cijelo vrijeme eksploatacije.pozdrav svima. :smile06:

hahaha
08-02-2003, 12:53
vreli sex.......vreli vr6 ;)

CLIO SPORT
08-02-2003, 16:43
huki......nista pretjerano brzo.....je brzo,ali nista ekstremno! :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

u svakom slucaju odlicno vrijeme!!!

p.s. prije 3tjedna N.ZG-porec (sa stajanjem od 10tak min na benzinskoj) za nekih 2.15-20min :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

ma da!
09-02-2003, 12:42
ma da cliofamoznisport!mora da je letio cliofamoznisportfejztu! :smile10: :smile10: :smile10: :))

Grga
09-02-2003, 13:30
INTCP, ja bih volio da ti malo potkrijepiš one tvrdnje o tome da se hidraulika pod opterečenjem ponaša lošije.Mene to osobno zanima jer nisam čuo ni pročitao pa te molim da mi kažeš gdje to piše da mogu pročitati.Inače Alfe su mi simpatične i usput me zanima zašto se može dobiti tako jeftino Alfa 33 Sportwagon 4x4? :smile06:

CLIO SPORT
09-02-2003, 14:04
letio je letio (famoznislilic) :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

Interceptor
09-02-2003, 14:08
Ko je rekao da se pod preopterećenjem ponaša lošije? Ponaša se gotovo jednako. Ponaša se lošije u graničnim situacijama od klas. ovjesa (zavisi kakvog npr. ××××nog)

Interceptor
09-02-2003, 14:10
Šta ja znam zašto se može dobiti jeftino. Pa nije ta 33 nešto posebno. Taj 4x4 joj uopće nije trebao. To je valjda samo za snjeg.

Grga
12-02-2003, 00:49
Pa daj onda reci gdje piše za te granične situacije i Citroenovu hidrauliku. Čini mi se da si ti to onako "od oka procijenio" gledajući Citroena u zavoju. :)

INTCP log dead
12-02-2003, 00:52
1. terija tako nalaže
2. od frenda stari ima XM

Auto s hidraulikom leži jednako od 0-100 npr. u zavoju, gotovo dosadno nepredvidljivo s min. naginjanjem kad se stavi u najniži položaj. I onda kad dođe do granice kad se više ne može prevartiti fizika auto jednostavno nepredvidljivo pobjegne.

INTREP
12-02-2003, 07:31
Nemaš ti pojma o hdravlici. U najnižem položaju se upotrebljava sama za servis. Sada si sve dokazao!

INTCP log dead
12-02-2003, 09:08
Pa ne baš u najnižem, onom parkirnom, ne znam dal bi uopće mogao voziti s onoliko od poda. U nižem od standardne sam mislio.

INTREP
12-02-2003, 10:24
Opet nemaš pojma:
Hidravlika ima 4 pozicije:
-najniža-servis
-normalna
-povišena do 30-40 km/h
-najviša-servis
Ima još ostalih pozicija kod aktivne hidraulike ali one određuje kompjutor!
Sada znaš!

Grga
14-02-2003, 01:06
A možda od frenda stari nije znao pa je probao voziti xm-a u skroz spuštenom položaju pa je došao do tog zaključka da je "baš nekak neprdvidljiv".Ma stari moj, 6 sec prije GolfaV6 4x4 i to je to.Citroen bez Activa sustava bi bio vjerojatno brži za 2 sec.Sjedni malo pa provozaj ovjes za 21. stoljeće.To ti kažem jer tu sad neki Mercedes i Audi I WV u tek visokim klasama počinju koristiti sličan zračni ovjes(wv ima problema).A dobro, kasne nekih 50-ak godina i još se zagrijavaju dok Citroen uskoro najavljuje C6 s ovjesom kojeg će još godinama hvatati.......Sve u svemu, ljudi se boje onog što ne znaju i što im je strano. :smile07:

VR6
14-02-2003, 01:25
grga: "Citroen bez Activa sustava bi bio vjerojatno brži za 2 sec."

Netacno, Activa i jeste tu zbog boljeg drzanja i upravljanja, top model V6 je ima serijski. Obicna Xantia postize mnogo manje G sile u krivinama od Active, jednostavno receno, bez Active je prosjek...

Dr.Nele
14-02-2003, 06:21
Djes ba na Golfa grga,sve diraj ali njega ne.A za ovjes si u pravu,jako lijepo receno!! :smile07: ;) :))

ESPRIT
14-02-2003, 10:08
PA BAS MI NISTE MNOGO POMOGLI U IZBORU , MADA , XM IMA VISE SANSE OD CALIBRE !