PDA

Pogledaj cijelu verziju : Renault Megane II



znatiželjna
03-02-2003, 11:59
Tko zna kakve su mu tehničke karakteristike, vozne performanse, isplati li se kupiti???.
O dizajnu nemojte ni trošiti riječi jer svatko ima svoje mišljenje.

mengan
03-02-2003, 12:16
E, sad čes čut pljuvačine od inteletukaca. Pa zar nisi iz prethodnih tema skužila da je ovdje novi Megan jako omražen. Ovdje ti ima puno zadrtih koji ne mogu nikako probaviti malo otkačenog dizajna, pa im je odmah auto koma - samo će ti pokvariti volju za kupovinom.
Što se mene tiče - best buy u toj klasi.

CLIO SPORT
03-02-2003, 12:32
novi megane je i meni best buy, pogotovo 2.0 i 1.9 dci!!!

a nije los ni 1.6 sa 115konja!?

ali preeeeeeee××××no izgleda u dynamic verziji sa 17cola....mrak autic! :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

znatiželjna
03-02-2003, 12:44
Ni meni se osobno ne sviđa dizajn, ali sam čula da su tehničke karakteristike i oprema zadovoljavajuće

Black Knight_
03-02-2003, 13:54
Mozda nismo mi zadrti nego ste vi a pomocu odobravanja govnastog dizajna mislite drugima oko sebe zavarati kako ste moderni.

Nema nista zadrto u tome da ono sto mi se ne svidja proglasim ruznim. Zadrto je to ne ucinit jer ti drugi kazu da je to lijepo.

Girrari
03-02-2003, 16:19
Ma ružan je do boli i nazad, ali to nije tema. Auto je dobro opremljen, siguran i bogat solidnom motorizacijom. Uz sve to, dosta je povoljan.

Najjači su mi Digići. U časopisu "Al volante" testirali su Megana pod naslovom "Da acquistare a occhi chiusi" tj. "Za kupovinu sa zatvorenim očima."

CLIO SPORT
03-02-2003, 16:59
samo se vi zajebavajte.......do ljeta ce renault lansirati megane sport sa 2.0 turbo motorom i cca 240-250konja (mediji pisu o nekakvih 220konja!? a 240-250ks je sa obuke renaulta u novom mestu!?)!!! A za par mjeseci izlazi 2.0t sa 163ks!!! ma autic je po dizajnu preeeeeeeee××××n!!!!

navodno (informacija iz novog mesta) da ce novi clio III sport imati isti taj motor!!!!!!!! (e,da......vec su 2 clio III sport prodana kod nas na nevidjeno!!!!!!!!!)

:smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

INTCP log dead
03-02-2003, 17:14
Dapače, megan je skroz savremeno auto sa mnogo jakom motorizacijom i strojevima koji mogu da se teraju preko đombe bez da te zmija ujede.

Sveopšti sigurnosni dojam kod ovog vozila je mnogo dobar budući da u svakom slučaju imate na raspolaganju čak 6 vazdušnih jastuka, a nije ni pacovov posao da asutomobil ima čak 5 zvezdica na uvek aktuelnom euroenkap testu sigurnosnog gužvanja karoserije.

Auto se iznimno lepo vodi krivinama i mora dase bude odista otkvačen dase izbaci iz naturalne putanje za što je zaslužan veoma uopšte razvejeno vešanje automobila koje se zasniva na nezavisnom vešanju spreda tipa mkferson kakav koristi i zastava 101 dok je straga primenjeno vešanje tipa poluzavisne osovine sa vrlo dobo odmerenim hodom amortizera koji se savršeno uklapaju u rad federa koji nisu ni premeksni, a ni prekruti. Jedina primedba ovde, išla bi na račun preosetljivog električki pomaganog upravljača koji će da razočara sportskije nastrojene vozače. Ali komšinice će da zavide svojoj grubljoj polovini što ležerno, malim prstom motaju pri uparkiravanju.

Motori imaju dosta potencije, kao i menjači koji zaista kao da nisu iz Francuske i Renoa uopšte. U tome ima i istine. Naime dvolitreni stroj oplemenjen je 6 stupnjevanim prenosom iz bratske firme nisan što je svakako bio mnogo uspešan potez ovog francuskog proizvođača. No treba da se pohvale i ostali menjači budući da se reno potrudio da konačno složi lepo odmerene precizne i nadasve dobro sinkronizovane prenosne omere u ovom vozilu što nije bio slučaj s prethodnim modelom koji nije mogao da se pohvali u ovom segmentu.

Udobnost je zavidna što je i za očekivati kod fran. vozila. Naime šahtovi i krateri se uspešno kompenziraju, a sedišta su zavidne mekoće s prihvatljivim obuvatanjem tela u krivinama. Tako da nije potrebno grčevito vatanje avionsku manuelnu kočnicu primamljivoh obila doduše ukradenu sa italijanske alfe 75.

Osebujan izgled auta izaziva podelena mišljenja. Neki ga vole neki ne. U svakom slučaju auto može da izgleda dosta lepo pogotovo uz izvedbi sa troja vrata, crnoj boji i 17 inčnim točkovima.

Unutrašnjost odiše kvalitativnim iskorakom u odnosu na prethodni model, međutim nekako ostavlja dojam da konkurenti kao golf, pežo 306, fiat stilo ipak raspolažu sa za nijansu boljom plastikom. No to će da smeta samo perfekcionistima. Ponuda prostora nikako ne može da zadovolji potrebe prosečne familije. To se prvenstveno tiče zapremine bunkera koji nikako ne može da se ukoprca u barem prosek klase. Unutrašnjost je zadovoljavajuće zračnosti u modelu s 5 vrata dok u onom sa troje vrta ima da se malo muče osobe sa nešto duljim udovima na zadnjoj klupi. Auto koči solidno zahvaljujući jakim diskovima na sva četri točka koji su napred i samoventilovani. Zaista novi megan je ozbiljan takmac u ovom tržišnom boju na najzastupljeniji segment i ovde će verovatno da bije većinu konkurenata.


Pa vi recite da interseptor nema respekta prema ostalim kolima sem naše i vaše alfe.

šteta...
03-02-2003, 17:18
Da, šteta što je već sad pun felera...pravi Renault...

ŠULE
03-02-2003, 17:42
Clio sport nisi mi čestitao na pobjedi u Mote Carlu u klasi super 1600. Uffff... moj 1,6 - 220 ks. Kao Renault nije sportska marka.

CLIO SPORT
03-02-2003, 17:50
pa nije clio pobijedio.........ili je!? pa sto nije sebalj bio 7???? :smile11: :smile11: :smile11:

ŠULE
03-02-2003, 18:49
I sedmi i prvi.

cezy_
03-02-2003, 18:53
Pobjedio je timski kolega od Sebelja u istom autu,a Punto 1600 ima 225ks iz 1,6 samo da nebi mislili da ste najbolji.

ŠULE
03-02-2003, 19:05
Svaka čast simpatičnom Puntiću ali...

Girrari
03-02-2003, 19:50
E to bi bio pravi Punto HGT. 1.6, ali sa nekakvih 165 KS da ne bude preforsiran.

Ne znam zakaj ovi konji u FIAT-u ne ugrađuju 1.6 motore u Punto!?

FleXo
03-02-2003, 20:04
××××× iz Čakovca si je kupila crnoga - izgleda jebački kao i ona! Pitaj nju i odi na temu ××××× iz Čakovca kupila meganeII... Ako se želiš jebati u autu, onda sam ti dao pravu adresu! Ako se želiš voziti u autu, onda ne kupuj tu sramotu automobilističke industrije!!!! :)) :)) :))

Znatiželjna
03-02-2003, 21:11
Koji je onda dobar auto za kupiti za recimo cca 14000 eura, a da je dobar dizajn, tehničke karakteristike, oprema...

Gzidos
03-02-2003, 21:16
Eee, da si pametna ko sto si znatizljna kupila bi Xedosa 6 i sacuvala 5-6.000¥...

Gzidos
03-02-2003, 21:17
Pardon, 50-60.000¥ !

znatiželjna
05-02-2003, 11:01
pa sad da sam Rokfeler kupila bi ja i nešto bolje od Mazde, ali eto nisam

gzidos
05-02-2003, 11:10
Pa jel cujes sto ti kazem: xedos je 8-9.000 evropejaca! :smile10:

mengan
05-02-2003, 13:02
Kao što rekoh - ja sam best buy. Na tržištu nećeš naći bolji odnos cijene-performanse-oprema-sigurnost-kvaliteta. Ako ti odgovara potrebama - kupi. I nemoj se obazirati na dizajn - ionako će za koju godinu dosta ljudi promijeniti mišljenje (naučeno iz povijesti).

Black Knight_
05-02-2003, 14:11
Da, zato raspoznajemo bezvremenski lijepe aute i pomodna govna kao megane II.

mengan
05-02-2003, 14:30
Bitno je da si ti kupio auto zbog kvalitete, a ne pomodarstva, pa moraš skupljati kotače po cesti.
:smile06: :smile06: :smile06:

Black Knight_
05-02-2003, 15:06
Ma ono... ajde ti postaj sta se tebi sve dogodi u zivotu pa onda mozes ravnopravno podjebavat, ovako si samo jedan od luzera koji se smije tudjoj nesreci jer to ga jedino raduje u njegovom nesretnom zivotu.

mengan
05-02-2003, 15:35
Evo napeo sam se iz petnih žila i ne mogu se sjetiti niti jednog gafa u klasi s tvojim - sorry očito sam znao bolje odabrati što ću voziti. :smile06: :smile06: :smile06:
I drugo (glede pomodarstva), savjetovao sam znatiželjnoj da si kupi Megana unatoč tome što dizajn očito nije dobro prihvaćen u našim krajevima, zato što za te novce poprilično daje. A doći će i dan kada će njegov dizajn biti ok u očima balkanezera - što se može, nama je uvijek trebalo malo više vremena da shvatimo i prihvatimo trendove.

Black Knight_
05-02-2003, 18:15
Samo se ti trudi da shvatis i prihvatis trendove, mozda je to nacin na koji ti postizes prihvacanje u drustvu. Postanes jedna od ovci i sretan si sa sobom.

Moja baka radi uzasnu pitu od sira. Ali nakon 20 godina ja sam se naviko i cak se veselim kad bude pita. To ne znaci da je ta pita dobra jer sam se ja naviko na nju, isto tako dizajn megana nece postati dobar zato sto ce se ljudi priviknut na njega.

Pukla je vilica koju sam kupio od Tokica, dakle, neoriginalna vilica i to nema veze s mojim odabirom auta niti njegovom kvalitetom vec kvalitetom Tokicevih dijelova. Desna originalna vilica je jos uvijek tu.

Daj sad postaj kak sam ja idiot pa sam kupio sugavu vilicu pa da se mozemo jos prepucavat.

Jos jednom ti ponavaljam, ako si sav tako pametan ti sigurno imas jako dobar zivot. Koji ××××× onda trosis vrijeme s nama luzerima tu na forumu?

mengan
06-02-2003, 09:49
Pustimo tvoju Calibru na miru - dosta je propatila u životu, pa joj želim malo mira do penzije.
Da riješimo ovo s Meganom i modom. Osobno mi se taj auto svidio na prvi pogled i rado bi ga kupio bez obzira što trenutno u Hrvatskoj (ako je suditi po ovom forumu) nije moderan. I ne bi me smetalo što bi drugi ljudi s gađenjem gledali na auto jer se meni auto istinski sviđa. Da sam ovca onda bi slijedio ukus masa i slinio po Alfi 156 (bez uvrede jer mi je i ona prekrasna).
Kad smo kod hrane - kad su me starci prvi put odveli na pizzu nisam je htio ni probati jer mi je izgledala odbojno i mislio sam kako je to nešto odvratno. A samo zato što mi je to bio prvi susret s novim oblikom, okusom i mirisom i nisam htio ni provjeriti da li se iza tog neobičnog novog jela krije nešto ukusno. A sada bi je mogao jesti svaki dan.
Tako ti je i s Meganom - previše je različit od onoga na što su ljudi navikli, pa im je lakše pljuvati nego se otvoriti za nešto novo.
Vrijeme će pokazati da li će Megan postati "pita od sira tvoje bake" ili "pizza".
I opet kažem da se danas novi Megan ne kupuje zbog mode jer kod nas NIJE MODERAN. Kupuje se zato što ti se sviđa i ne mariš za modu ili zato što ti (ako zanemarimo izgled) nudi dosta dobar auto za vrlo razumne novce.
Al' se nasrah...

ŠULE
06-02-2003, 10:25
Megan dobro zbori. Osim toga nismo svi luzeri na ovom forumu.

Black Knight_
06-02-2003, 14:43
Eto, uspio sam natjerat mengana da nesto normalno i objektivno prokomentira.

YAY :)