PDA

Pogledaj cijelu verziju : Autocommerce... zastupnik upitne kvalitete?



Dr. Strangelove
30-01-2003, 09:13
Ne mogu vjerovat... kako sam stalno na netu.. pratim i stranice domaćih dilera automobilima... Jedan Autocomerce na adresi www.fiat.hr ima stranice koje nisu osvježavane... pazite sad godinu dana!!! Čak su i cjenici nestali u međuvremenu... a ako pogledate pod opremu novog Punta vidjet ćete pakete opreme S, SX i ELX koji nisu u ponudi valjda 7-8 mjeseci!!! Prestrašno...

Girrari
30-01-2003, 11:56
Iako je prava Autocommerceova stranica :URL=http://www.autocommerce-cro.com/:http://www.autocommerce-cro.com/:/URL: ni nju ne osvježavaju redovito, pa se Punto još uvijek vodi pod S, SX, ELX umjesto S, Active, Dynamic.

Autocommerce je toliko jadna firma da bi trebali promjenit ime u Kretencommece ili Nesposobnicommerce.

Evo nekoliko loših iskustava s njima:

Slučaj 1.
Već pri kupovini samog auta pokazali su svoj idiotizam. Auto je bio uplaćen (taj dan u 16:30) uz dogovor da ćemo sutradan iza 17 sati mi doći po njega, a oni će za to vrijeme obaviti carinu, dekonzerviranje i staviti mi bočne letvice. Slijedećeg dana 5 min. do 17 sati mi smo već bili 100-ak metara od AC-a (tada su još bili u Samoboru). U tom trenutku zvoni moj mobitel i idioti mi javljaju kako nisu uspjeli obaviti sve potrebno i da po auto dođem sutra u 17 h. OK, kužim ja da ljudi mogu biti nesposobni, ALI novac je već sjeo na njihov račun i to jučer. Dakle, u svakoj civiliziranoj zemlji bili bi dužni isplatit mi kamatu zbog prolongacije isporuke. Pogađate, do toga nije došlo, ali ajde, barem sam ih natjerao da mi onda ne naplate kurčeve letvice.

Slučaj 2.
Na prvom servisu oprali su me ko mladog majmuna. Tada se još nisam previše zanimao za automobile u mehaničkom aspektu, a iskustvo mi je bilo ravno nuli, pa su mi na 10 000 uspješno podvalili izmjenu pakni. Servis me izašao 1700 kn (kod Valenčića 500 kn). Još su mi na kraju kao poklon dali onaj štitnik od sunca kaj se prikači na šajbu i to, pazite sad, sa slikom Citroen Xare!!!!

Slučaj 3.
Nakon što me neki mamlaz ili mamlazica okinuo na pakingu otišao sam kod njih popraviti vrata (blago udubljenje preko dvoja vrata, čak nije bio ni izguljan). Uz to, te sam se zime nasukao na jednu od onih 5-metarskih kurčevih rundela na parkingu na zelenom valu tako da je prag (na istoj strani) bio malo zagreban i udubljen. Uglavnom, došao sam tamo i na prijemu servisa čekao barem 20 min. da me netko primjeti (drugih mušterija nije bilo, a idiotu su se našetavali i prodavali zjake). Tada sam blago popizdio, pa sam ajde došao na red (kojeg nije ni bilo). Nakon objašnjenja problema, poslali su mi nekog mutavog konja koji je valjda tek izašao iz srednje limarske da pogleda auto. Nakon pregleda ustanovio je da je šteta 2500-3000 kn s tim da mora mjenjati letvice (koje nisu bile ni taknute). I tada tip mene pita kad mu mogu ostaviti auto. Ja rekoh, pa evo odmah. Ne, može tek za mj. dana jer sad imamo gužvu. Ja slegoh ramenima i rekoh: "ha dobro, piši onda za mj. dana" (usput rečeno da mi se tip konstantno obraćao sa "ti" iako je vjerojatno mlađi, mada to nema veze, posao je posao). Na povratku ja odoh kod Dede da mi on to pogleda i kaže kaj bi to kod njega izašlo. Deda veli: "1500 kn, dopelaj auto u pon. i bil bu ti gotof u sredu" (dan odigravanja cijele epizode bio je petak).
Tim događajem završilo je moje kratko, ali bolno iskutvo sa Lopovcommerceom.


Poslovnost 0
Sposobnost 0
Ljubaznost 0
Gramzivost 5

rale unlog
30-01-2003, 12:11
ja sam primjetio da su takve sve vece i "mocnije" auto kuce,tj one koje ne ovise o "obicnim'ljudima i mogu si priustit takav nastup

tu bi prvo naveo zubaka,dosta opelovih predstavnistava,evo generalni za fiata...

briga njih,puntici,corse i golfofi se ionak prodaju sami od sebe,ak neces ti bude neko drugi



grozno je jer je cifra koju ljudi daju za auto otprilike nekoliko godine stednje i rada i onda ocekuju malo vise ljubaznosti,profesionalnosti i expeditivnosti nego kad kupuju pluge na kiosku,ali.......


nadam se da ce zakon trzista to ispraviti i da ce taj profil zastupnika jednostavno nestati

a kaj se web stranica tice,mislim da fiatovce nije briga jer nismo jos na tom nivou razvijenosti da se trgovina i odabir auta odvija netom........

rale unlog
30-01-2003, 12:11
ja sam primjetio da su takve sve vece i "mocnije" auto kuce,tj one koje ne ovise o "obicnim'ljudima i mogu si priustit takav nastup

tu bi prvo naveo zubaka,dosta opelovih predstavnistava,evo generalni za fiata...

briga njih,puntici,corse i golfofi se ionak prodaju sami od sebe,ak neces ti bude neko drugi



grozno je jer je cifra koju ljudi daju za auto otprilike nekoliko godine stednje i rada i onda ocekuju malo vise ljubaznosti,profesionalnosti i expeditivnosti nego kad kupuju pluge na kiosku,ali.......


nadam se da ce zakon trzista to ispraviti i da ce taj profil zastupnika jednostavno nestati

a kaj se web stranica tice,mislim da fiatovce nije briga jer nismo jos na tom nivou razvijenosti da se trgovina i odabir auta odvija netom........

rale unlog
30-01-2003, 12:12
a kolko se ja mogu ponavljat...

Doc.
30-01-2003, 21:42
Da, stvarno je u kurcu fiatova stranica u Hr. Najbolje je sta u ponudi jos uvijek imaju Bravo!
Bezvezno je sto klub alfista HR nema bas nikakvu stranicu, pa mora moja stranica snostiti taj "teret" :))

T-IE
30-01-2003, 21:45
Kakvi su auti takva je i stranica. :))

Doc.
30-01-2003, 21:47
Girrai, ovo su te stvarno posteno ogulili za prvi servis. Sad je bas isao moj frend na sovj prvi servis, nakon godinu dana. U :URL=http://www.alfacar.hr:alfacaru:/URL: su mu uzeli 490 kn, i njemu se to cinilo puno. Ja isto idem kod njih, iako su u Cakovcu. Ovaj Prikratki u Varazdinu je u rangu Autocomerca.

mentor odlog.
31-01-2003, 08:23
I karić pljačka na prvom servisu. Nekoliko mojih frendova je doživjelo istu stvar. Mijenjane su im sasvim dobre kočnice i sl. A najbolja fora je kad ih nazoveš javi se automatska sekretarica: Dobilji ste automobilji karić". Ha Ha

Fresh
31-01-2003, 08:34
Imao sam i ja veselih iskustava sa Fiatovim dijelovima i servisima.

Vozio sam Fiat Bravu i odlučio montirat štitnike od vjetra koji se postavljaju na vozačeva i suvozačeva vrata (na prozore). Kupim štitnike u dućanu u krugu servisa (700 kn) i tražim prodavača da mi dogovori montiranje. Dolazi tip to namontirat, izvadi iz original fiatove kutije, gleda prislanja uz auta i zaključi - to nije za ovaj auto, a gdje ste to kupili :smile11:
Slušam ga i ne mogu vjerovat.

Nakon teške muke i 3 sata posla majstor je to uspio nekako ugraditi.

Koliko se ja sjećam trajali su dva mjeseca, a onda su jednostavno otpali, jedan je otpao tijekom pranja auta, a drugi sam od sebe.

mc
31-01-2003, 08:58
Ocito ovakvih katastrofalnih propusta ima svugdje. Mislim da ipak auto kuce najvise zajebu sami sebe. S jedne strane nadobudni marketing trosi silne novce da bi privukli kupca u salon, a onda sav taj trud unisti neljubazno i nestrucno prodajno i kasnije servisno osoblje.

INTCP log dead
31-01-2003, 11:53
Pa rekao sam ja - KLJUSINE.