PDA

Pogledaj cijelu verziju : Voda nije dobra ni u cipeli!



Puntolino_
29-01-2003, 23:46
Zadnja dva dana imao sam problema sa radom pumta na leru. Trza, poskakuju okretaji, hoće se ugasiti...
Već sam mislio početi pljuvati fiat, no dosjetio sam se svojeg majstora za fiate koji ima svakog una ili pandu ili punta u malom prstu a on kaže: Nije to ništa drugo nego voda u bengi!

Majku im njihovu, a natočio sam EURO-SUPER! na ISTRA-BENZU!!!! i to da stvar bude još bolja, 98 ××××NIH OKTANA NA TRIFRTALJA PUN REZERVAR 95ICE!!!

Sve lopov do lopova=Hrvatska

hahaha
29-01-2003, 23:49
pun si fora za naslove teme ko sipak kostica

kl
29-01-2003, 23:52
nema baš vode u benzinu nego je gorivo jednostavno loše kvalitete

punto corse
29-01-2003, 23:52
Prvi je Punto bio veliki uspjeh za Fiat, čemu svjedoče titule europskog automobila godine i najprodavanijeg automobila u Europi 1997. godine. Druga generacija Punta još je atraktivnija i u cijelosti je iskorijenila slabosti prvog modela. Punto II sada ima uglađenije i snažnije motore, značajno kvalitetniju unutrašnjost, veću udobnost u vožnji, bolje vozne karakteristike, bolje mjenjače… Po pitanju prostranosti Punto je među najboljima u klasi. Svi se modeli isporučuju s električnim servoupravljačem koji pritiskom na 'City' prekidač postaje još mekši i znatno olakšava parkiranje. Dolazi u izvedbi s troja i petera vrata, a u ponudi je niz benzinskih i dizelskih motora.

Imbra Grabarić
30-01-2003, 00:00
Je a ponekad je i voda puna benzina!
Nemože biti eurosuper loše kvalitete! Če sem dobre razmel, tip je imal skoram cijeli tank pun 98oktana benge

DKW_
30-01-2003, 12:04
Ha, ništa, onda-jedino rješenje za nas iz Zagreba je ići tankat u Brežice...

Ako je i OMV ××××××, onda ne vidim drugog rješenja...

mytbyte
30-01-2003, 14:04
Ja isključivo tankam na OMV-u i nisam primjetio neke probleme! Naravno, nemamo svi para za 98-micu pa ne mogu tvrditi kada je o njoj riječ. ;)

Puntolino, jesi li siguran da u manualu za Punta ne piše da se smije koristiti samo gorivo od 95 oktana ili manje??? :)) :)) ;) ;)

Sad ozbiljno! Dopuštam mogućnost da im je odnekud slučajno došla voda u taj rezervoar s 98 oktanskim gorivom, s obzirom na vremenske neprilike, ali da baš sipaju vodu...sumnjam...

cezy_
30-01-2003, 17:02
Omv je najvece govno,kad natocim kod njih 95icu roste mi ventili,zato tankam samo na bp-u ili kod essa.

SB
30-01-2003, 21:13
Nitko INU ni ne spominje,ja stalno sipam na INI i nemam nikakvih problema. :smile06:

Puntolino_
30-01-2003, 23:06
Ma i ja sam do sad točio na omv zato kaj mi se vidio benzin, no ovu 98icu sam natočio 14.01. jer je ina najavila poskupljenje 15. pa reko ajde da za istu cijenu dobijem bolji benzin. I eto ti sranj. Ma ne velim ja da oni naljevaju vodu u benzin, čuo sam da uvažaju naftu i benzin iz vana uglavnom, osim ponekad kupuju od ine, možda sam baš naletio na ×××××× od ine, ili je cisterna istočila bengu prije toga, a čuo sam da se nesmije natakati benga pola sata poslije cisterne. Vrag će ga znati, možda je vlasnik omv-a kakav zagorac pa je od jedne litre benzina probao napraviti hektolitar uz ogroman račun za vodu a možda su u šumi.
Nadam se da nije ništa gore osim vode jer jučer i danas auto ide normalno

INTCP log dead
31-01-2003, 12:13
Puntolino dal si ti možda imao nekih problema s mjenjačem. Na sportingu nekako teško ide u 1 i 2, al samo kad se auto kreće, makar kuplug bio stisnut do kraja. Kad stoji na mjestu sve kao putar, a onda kad kreneš nekako postaje teško u 1. i 2. Kao kad kuhaš puding pa postaje sve gušći i gušći. Eto takav je osjećaj. Jel znaš možda šta je to?

mytbyte
31-01-2003, 12:47
Ovaj opis "kroz puding" me užasno podsjeća na mjenjač Citroena C3...da nisu u C... i Fi... nekakvom dealu??? :smile11: ;)

Možda se treba malo razraditi? Osim toga, poželjno je imati tvrd (ali, naravno, i precizan) mjenjač u automobilu koji nosi nasziv "sporting"!

INTCP log dead
31-01-2003, 12:53
Mjenjač je precizan, brz i lagan za rukovanje. I nije kao u francuskim mekušcima. Al nakon dužeg stajanja od 10 dana u 1 i 2 jako teško ide kao da ga nešto koči. To će bit neka sitnica, al mi se ne da zbog nje dat raskopavat mjenjač ako ne utjeće na dljnje kvarove.

Puntolino_
31-01-2003, 19:54
Intcp pa neznam baš za mjenjač, je malo tvrđi, ali to mi nekak i paše. Sad kad je malo hladnije onda ide malo teže u prvu i drugu dok se ne zgrije ali ništa strašno, ionak treba voziti polako dok se ne zagrije, a kad se zagrije postaje pravi užitak mijenjati brzine, posebno u naganjanju.
Mjenjač je dosta brz i nemožeš fulati brzinu, samo mi se nekad kod naganjanja zna desiti da prerano pustim kuplung a onda si ××××× sve po spisku sam sebi jer mi je to užasno i znam da je to koma za mjenjač.
Baj d vej neki dan sam tak opro nekakvu brđansku facu u crvenom audiju 80 koji se zbog svoje boje ističe ko govno u punču. Blica on meni na novoj branimirovoj da ubrzam a znam da tam ima često kamera, stanemo usporedo na semaforu i on meni nešto kao ajde brže ili neznam. Bio sam sa curom, njezinom sestrom i frendicom i sve si mislim nemoj, preraso si tu dob divljanja od semafora, do semafora, ali onda si mislim, ××××ga jednom se živi. Ostavio sam ga ko iz pičke samo zato kaj je omalovažio moj auto, kao to je samo punto njega pojedem za doručak. Ha ha

CLIO SPORT
31-01-2003, 19:57
puntolino.....koji punto imas?

Puntolino_
31-01-2003, 20:09
1.2 8V
Zakaj?

CLIO SPORT
31-01-2003, 20:12
pitam.......mislio sam da je mozda sporting! taj mi je medju top 5 naj gradskih jurilica!! (meni je bolji od HGTa 10 puta!!!) :smile10: :smile10: :smile10:

T-IE
31-01-2003, 22:15
Taj Audi je onda radio na 3 cilindra, ma ustvari 2. :))

cezy_
31-01-2003, 23:33
Pa toti sve govori,cetvoro ih je u autu i opro je audi 80 ko iz picke.
Ajbart rulz!! :))

Puntolino_
01-02-2003, 15:21
Ma to ti se zove podcjenjivanje protivnika, ono kaj naši sportaši često rade. Samo zato kaj ja vozim punta, ne znači da se nemogu voziti brzo ako to želim. Kad sam sam u autu, još bolje krećem i brže se vozim, em malo zbog težine koju suputnici stvaraju, em je malo noga lakša na gasu zbog osječaja odgovornosti sa suvozaće!

mytbyte
01-02-2003, 15:24
INTCP,

mislim da je stvar u hladnom ulju u mjenjaču...i meni je malo "gumen" kad je hladan, ali ti si zvučao kao da je to jako izraženo...

Tojotač
01-02-2003, 15:40
...al kad mi se digne, tvrd je ko cela Tojotina auto industrija! Pa onda, peri desanku! :smile06:

ŠULE
01-02-2003, 16:08
Potpuno podržavam ono što si napravio onoj krami od Audija, Puntolino.

INTCP log dead
02-02-2003, 12:14
Je istina je, malo je bolje kad se zagrije, al svejedno mislim da nešto nije u redu. Toga na početku nije bilo.-