PDA

Pogledaj cijelu verziju : Opel Tigra-Neuspjeh iz kojeg je izašla Puma



znalac
28-01-2003, 20:14
Tvrtke izbacuju coupe karoserijske izvedbe automobila iz samo jednog razloga, a to je kako bi toj marki sportski coupe pridonio određenu količinu prestiža i ugleda na tržištu kojim vlada borba na život ili smrt.

Spotski coupei čine vrlo mali udjel u ukupnom broju prodanih automobila jedne marke no oni su vrlo bitni jer onda kupci ostalih modela te marke makar oni koketiraju sa sportskim automobila na vrlo velikoj udaljenosti pospješuju prodaju ostalih «normalnih modela». Upravo stoga Opel je 1993. na frankfurtskom sajmu automobila predstavio svoj mali coupe nazvan Tigra. Automobil je izrađen na platformi tadašnje Corse koja se poprilično uspješno prodavala diljem Europe. No začudo Tigra nikada nije uspjela postići neki zavisniji uspjeh. Prvih mjeseci nakon njezinog pojavljivanja uspjela je privući nešto pažnje pa su se čak i neke glave znale okrenuti za njom no pojavljivanjem Ford Pume, Tigrinog jedinog konkurenta koji je bio bolji u svakom pogledu, Tigra jednostavno više nije imala šanse za uspjeh. 1.4 i 1.6 litreni motori snage 90 i 100 konja ostvarivali su tek prosječne performanse a kada se još tome pridoda i poslovično spori Opelov mjenjač užitak za volanom ovog sportskog coupea bio je ravan vožnji starog Volva pa su najčešći kupci ovog vozila bile upravo pripadnice ljepšeg spola. Iako je na papiru pisalo da je Tigra 2 2 coupe mjesta na stražnjoj klupi bilo je jedino za djecu ili ljude koji su bili vrlo niski ili dovoljno pijani da uđu na zadnju klupu. Proizvodnja je trajala punih šest godina a onda je došao kraj i čisto sumnjamo da je Tigri itko zaplakao na sprovodu.vasi dojmovi...,iskustva

mazohiist
28-01-2003, 20:29
sve sta je njemacko je govno,×××××× a pogotovo opel,sta su oni majstori misleli od obicne corse napravit sportša?? ispao je ××××× produženi

Sakuraba
28-01-2003, 20:32
Totalno nepotreban auto. :smile06: :smile06: :smile06:

ŠULE
28-01-2003, 21:13
Imam nešto sitno vožnje u Tigri i ovo sve gore u načelu štima.

Puntolino_
28-01-2003, 22:57
Ko će kupovati opelove sportaše, kad recimo u speedsteru, vidim ručice za žmigavce i brisaće iz stare! astre. Užas, to ruši ugled takvog auta još niže nego što je, a jedini mu je ugled lotusovo podvozje!

alfist_zg odlog.
28-01-2003, 23:23
pustite, to mi je ipak jedini ljepi opel , a fakat ih mrzim...inace , to je bio najprodavaniji coupe na talijanskom trzistu jedno par godina, a to nesto valjda govori( osim da je bio i najjeftiniji coupe na trzistu haha).

inace, ja sam jedan od onih pijanijih koji je masu puta sjedio otraga u tigri , a fali mi centimetar do 190cm...mazohist, otprilike, da. :smile08: