PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dodatna oprema za Octaviju



Trendy
28-01-2003, 11:28
Jel ovo ima smisla naruciti, tj, valja li to ljudi ista. Nakon svih ××××××, jedino mi je preostalo da uzmem tu ××××nu skodu octaviju (a ne pitajte me sto i zasto, jednostavno tak je i gotovo).

E sad ima tu i neke dodatne opreme.

Primjer:

CD changer (original skoda)
grijanje sjedista
parking senzori
bocni jastuci,
pranje farova.

Ima li to svoj kvalitet, i isplati li se to naruciti na Octaviju elegance sa climatronic klimom,alu felgama, Symphoni radiom i 8 zvucnika.

Lijepo molim ljude koji imaju iskustva sa ovim da kazu sta imaju da kazu.

Dr. Strangelove
28-01-2003, 11:43
.. od svega ovoga mislim da ti je najisplativije grijanje sjedišta (××××na, ××××na stvar po zimi) i normalno CD-changer ako voliš imat raznu mjuzu na raspolaganju u vožnji...

piquet
28-01-2003, 12:04
imam i ja takvu "pilu".
što se tiče muzike uvijek sam skeptičan prema original ugradnji jer mislim da je to puno love a malo muzike.
bočne airbagove imam ali ako bog da neće trebati ni meni ni tebi. raspitivao sam se za recaro siceve jer su serijski apsolutna katastrofa ali me taj bočni airbag odvratio jer pitaj boga koliko je ×××××× to maknuti.
pranje farova je sigurno dobra stvar jer sam ovaj vikend putovao po noći i nisam qrca vidio koliko su bili zamazani farovi a opet mi se nije dalo stati i to obrisati. :smile07:

mc
28-01-2003, 13:12
Ovako, grijana sjedala su odlicna stvar po zimi - pogotovo ce ti biti sretna bolja polovica.
Original muzika je u malo modela vrijedna novca - u tvom slucaju mi ne smrdi na tu manjinu. Ako ti je vaznija prakticnost od kvalitete - kupi.
Za ovo ostalo ja ne bi davao novce, ali ako ti nije problem nece ti skoditi...

Po meni
28-01-2003, 14:06
grijac sjedala-apsolutno ne, ili ce ces potpaliti hemoroide a ako ih nemas dobices ih :smile10:
pranje prednjih farova -takodje ne, djeca ili neko drugi ce ih vec strgati ili ce sami riknuti.


Jastuci svakako, ne daj boze ako zatreba a muzika original SVAKAKO, ja imam u svojoj onu prostu-kasetas original njnihov i saund je perfektan ...a nasluso sam se svega prije.


sretno :))

Br0ck
28-01-2003, 15:20
Pa gle...

1. Grijači - ne (po zimi si stavi neki jastučić na sic ili dobre presvlake)
2. Pranje farova - ne (20 sekundi posla sa krpocom za brisanje)
3. Bočni jastuci - nedajbože mogli bi poslužit' (kako želiš)
4. Parking senzor - daaaa!!! Definitivno! Ako mi ne vjeruješ - samo odi u salon i na parkiralištu ju probaj bočno uparkirat između dva auta. Velik auto visokog stražnjeg dijela, a po mojem sudu ima malo premale retrovizore.

Extreme
28-01-2003, 15:45
Što se tiče grijanja sjedala imaš za kupiti grijač za sjedalo koji se priključuje na izvor struje za upaljač cigareta i grije ko' bog. Cijena: oko 200 kn (austrijski Metro) U svakom slučaju jeftiniji od serijskog, a ako se nešto strga ne moraš vaditi sica kao na serijskom, već ga baciš i kupiš novi.

nemoj
28-01-2003, 17:43
ništa naručivat - škoda ima lošu kvalitetu, sve će ti to riknut a tko će ti to gledat kada ćeš ga prodavat, možeš imati i 10 jastuka i tri klime i kuku čak :)) , ali nećeš dobiti za nju ništa više para, bitno da je sdi !!! :)) :))

T-IE_
28-01-2003, 19:55
"××××nu Škodu Octaviju, ne pitajte..."

Ja da sam na tvom mjestu nebi ju uzeo ako ti je to takva pokora.

A inače od dodatne opreme bi uzeo climatronic (ako ga nemaš serijski) i eventualno bočne airbagove, a grijanje sjedala i standardnu muziku nebi.

T-IE_
28-01-2003, 19:56
I parking senzore svakako.

Registriranikorisnik
28-01-2003, 20:42
Svakako uzmi CDchanger-ali bez octavie,naravno.

moj auto
28-01-2003, 20:46
http://www.tuning.cz/croma/FOTO/galerie/foto%20croma/Croma%205.JPG

CLIO SPORT
28-01-2003, 20:50
PROMETNA BESTIJA,A?????? :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Dom-Dom
28-01-2003, 20:57
Obavezno si naruči 4 gume za felge, ako je i to dodatna oprema. :smile06:

Imbra Grabarić
28-01-2003, 23:26
I pluge si kupi. Dušica draga, nigdarek neznaš jel bu trijeba orati!
I tajnurače zemi pa buš videl, ak ti buju trijeba dobre, če ne ne!

VR6
29-01-2003, 01:09
Ovaj isti post si poslao na newse?!

Ja bi uzeo 4x4 ako si u mogucnosti i to da biras...

Od ove dodatne opreme:

1. parking senzori
2. grijanje sjedista
3. CD changer (original skoda)

Mozda bi ovako birao...

Trendy
29-01-2003, 16:03
Je postao sam i tamo.

Ma cujte, nije da ja to sve moram uzeti, meni je bitno da dodjem do neke sume koju mi duguju i spremni su kompenzirati.

Auto je za familiju, nije za furanje.

Mislio sam bolje to uzeti u komadu, a ne se zajebavati po servisima sa naknadnim ugradnjama.

Nasao sam na stranama slovackog dilera da kod njih grijanje sjedala dolazi sa lumbalnom podrskom, a posebno se moze naruciti samo lumbalna podrska za upola manju lovu.

Kod nas pise lumbalna podrska posebno, recimo, grijanje sjedala posebno, a ne pise kombinacija.

Ma ljudi nisam ni sam pametan sta da radim. Sve su mi opcije otvorene, i trebam se u par dana odluciti. Zato sam i pitao, da vidim od ljudi koji to furaju okolo, kako ide i kakvi su utisci.

Hvala svima za komentare.

CLIO SPORT
29-01-2003, 18:48
samo ti njima uzmi keshovinu i odi si kupiti neki posteni autic!!!

ako bas moras octaviu, vidi onu sa 110 ili 130ks!!!!!!!!!!! ona sa 90 je preslaba..... :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

Imbra Grabarić
29-01-2003, 23:12
Ako je kompenzacija, uzmi im onda dva jeftinija auta, bolje ćeš proć nego s jednim skupim

Trendy
29-01-2003, 23:26
Je, i htio sam si uzeti tu od 110 ks

VR6
30-01-2003, 01:37
Octavia TDI ima i sa 130 KS, a 1.8 T je 150 KS, mislim da se obadvije mogu dobiti u 4x4 verziji. Pokusaj uzeti Octaviu Combi (karavan) i 4x4...

Dr. Strangelove
30-01-2003, 08:14
Octavia Combi mi je jedan od najljepših karavana uopće... mislim da je to idealan autić za neku manju familiju... dapače... evo reći ću to... pa me popljujte.. ali prekrasan mi je... u odnosu na običnu Octaviu... a još bolje izgleda usporedite li ga sa karavanima ostalih proizvođača... Dobro ××××ga 156 SW i Laguna SW su ××××nije... al treba pljunut puno više perja...

piquet
30-01-2003, 08:42
dobro ljudi ne mora sad uzeti motor od 500 ks u octavii. ja imam 110 i to je sasvim dovoljno jer ovjes i karoserija ne mogu pratiti ni tu snagu a što se tiče potrošnje auto troši ko upaljač. ne vjerujem da će to biti neki problem utopiti ako ne budeš zadovoljan :)

VR6
30-01-2003, 13:23
Kod mene ide mozda ovako (ta klasa) - karavan verzije:

1. Renault Laguna
2. Alfa 156
3. Volvo V40
4. Skoda Octavia

_Stevo
30-01-2003, 14:56
Meni je Octavio Combi isto jedan od ljepših karavana. Pogotovo ak je unutrašnjost u bež boji, ili bež koža(ak to postoji uopće :) ), i izvana tamnozelene boje. Još ak je TDI 130 ks i 4x4 super autić.

http://www.skoda-auto.com/share/model/gallery/big/1u5_009.jpg
http://www.chez.com/titi78/photos/mondial_auto2000/skoda_octavia_combi.jpg