PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najomiljenija momčad



T-IE
20-01-2003, 20:32
Koja vam je najomiljenija momčad u F1, odnosno za koga navijate?

Moja je FERRARI.

P 4
20-01-2003, 20:45
Znam da će se sada svi obrušiti na mene, ali evo RENAULT :) :)

m343
20-01-2003, 21:03
Williams BMW

Dom-Dom
20-01-2003, 22:37
T-IE ti si jedan totalni upitnik od čovjeka.×××ך po Alfi , Fiatu , a Ferrari ti je the best.Voliš Golfa.Neznam kaj bi više napisal, neznam jel se to neko zajebava na tvoj račun ili je to tvoj post???????? :smile11:

Girrari
20-01-2003, 22:43
Ferrari, naravno!!!

Poštujem Toyotu zbog kombinacija šasija-motor.
Žao mi je Minardija, pa se veselim kad osvoje koji bod.

Club Italia
20-01-2003, 22:59
dom-dom što je najzanimljivije on se ne zajebava i niko nije upao pod njegovim nikom! vi to trpite tu na forumu i ne morate čitati ako ne želite, ali zamislite kako je tek meni , ja ga osobno poznajem i te ×××××rije trpim svaki dan! za njega je alfa smeće, fiat kanta, vozi golfa , obožava škodu a ferarija diže u nebesa!

što se tiče F1 za mene je JAGUAR No 1!

alfist_zg odlog.
20-01-2003, 23:20
obozava skodu?

nisam znao da postoji na svijetu neko ko ima dvadesetak godina i da obozava skodu?hm...? jesi ti siguran club I?

inace moja skvadra je Ferrari. :)

T-IE
20-01-2003, 23:26
Dom-Dom

Što ti sad nije jasno? Što bi trebao vozit Una ili Punta da bi bio "pravi" navijač Ferrarija? Sigurno ne, vozim Golfa (crvenog :)) ), a na zadnjoj tablici imam naljepljen Ferrarijev logo (da se zna za kog navijam). Za Ferrari navijam od kad je Schumi došao u nj., dakle od 1996. Znate i sami kakav je Ferrari bio te 96 (motor krepa u krugu zagrijavanja, nakon 5 kruga nema više ni jednog Ferrarijevog bolida...) pa me to nije sputavalo da navijam za tu momčad i za Schumija. Dakle, navijao sam za Ferrari i do 2000. god, i sad kad rastura F1, a tako će bit i u buduće, ma koliko se ti čudio.

A sad za ovog drugog "biserka" Club It.
Pravi mi se sad našao solit; nick Club Italia, Ferrari mrziš, obožavaš Fiat, Alfu, voziš Opela, a tiha patnja ti je Capri. ××××n mix.

Nekako je pravilo da ti uvijek prvi auto ostane u sjećanju (bez obzira koliko se kvario ili ne) pa makar bila i Škoda.

Dom-Dom
20-01-2003, 23:28
Nemreš bilivit!
Ali dobro. FFFFFFFEEEEERRRRRRAAAAAARRRRIIIIIIII

alfist_zg odlog.
20-01-2003, 23:32
a u tom je onda tajna. :smile08:

T-IE
20-01-2003, 23:34
Dom-dom, kladim se da sam veći navijač Ferrarija nego ti koji furaš Alfu V6. :smile06:

Club Italia
20-01-2003, 23:36
slušaj ti, za tebe je bre ladna sekira!

1.nick Club Italia je nastao od Lancie Delte HF turbo integrale limited edition Club Italia proizveden u 15 primjeraka

2. feraria mrzim zbog takvih kao što si ti!

3. alfu volim jer sam ju imao i znam kakav je to auto, ima srce, ali ti to nikad nećeš znati!

4. Capri mi je jednostavno legenda, imao sam ga , nikad ga nisam prežalio i imat ću ga opet!

5. a opela sam kupio samo zato jer sam znao od koga ga kupujem i kakav je, da nisam nebi ga nikad kupio!

Dom-Dom
20-01-2003, 23:36
Teško pametnom čovjeku na tak blesavo pitanje odgovoriti.

T-IE
20-01-2003, 23:39
Dom-Dom, pa nije vrag da se smatraš pametnim? :smile10: :)) :)) :))

Šala, ali mi jednostavno nije jasno što se čudiš da navijam za Ferrari.

Dom-Dom
20-01-2003, 23:44
Pa zato jer mi se ništa ne podudara kod tebe.Općenito stil gledanja na aute , ne znam? Za mene je hereza voziti Golf , a navijati za Ferrari i još staviti propetog konjića na Golf, pa to je strašno.Ajde da voziš nešto drugo , ali taj ormar od Golfa , auto bez imalo emocija , takvo hladno prometalo na cesti , strava!

Girrari
20-01-2003, 23:46
Da bi bio pravi navijač Ferrarija MORAŠ vozit tal. auto. Analogija je slijedeća: Girrari kupi Punto, novac ide u FIAT, oni ulože u Ferrari F1 i Ferrari pobjeđuje ili Dom-Dom kupi Alfu, novac ode u Alfu, dio novca ode u FIAT, oni ulože u Ferrari F1 i ovi opet pobjeđuju.

Dakle, mi pomažemo Ferrariju da pobijedi!!! :))



Šala naravno, što više Tifosa, to bolje. Iako mi je Ferrari nekako nespojiv s Golfom i mržnjom prema Alfi (da nije bilo nje, ne bi bilo ni Ferrarija) & FIAT-u (čiji znak Ferrari nosi na njuški i čija lova pumpa njegov proračun), neka. Što smo brojniji to smo jači!!!


Forza Ferrari!

T-IE
20-01-2003, 23:50
Ovog ljeta na autoputu za Palmanovu sam vidio tal. Passat Variant, a iza propeti konjić, i njem. Golf 4, ista stvar. Stvar je u tome što za Ferrari navijam već skoro 10 god. i sad bi zato što vozim Golfa trebao prestat navijat za njega. Glupost.

Club Italia
20-01-2003, 23:50
dečki moji ja sam mu to odavno pokušao objasniti ali ne, nemaš kome! greškom doktora usadili su mu bubreg umjesto mozga pa ga to malo ××××! :))

Club Italia
20-01-2003, 23:51
ne konju jedan, samo promjeni auto!

jel vidite vi ovo, opet mu bubreg šteka!

Dom-Dom
20-01-2003, 23:52
Club Italia :)) :)) :)) :)) :))
Ali bi i ti mogao promijeniti Opel, daj si kupi bilo kaj drugo.

Puntolino_
20-01-2003, 23:54
Najjaće mi je kad na cilju, odnosno ispod podija vidim crveni bolid na čijem nosu piše FIAT! Čupajte si kosu golfari!

Najjadnija mi je stvar, koju treba zakonom zabraniti, a počinitelja zapalit ko vješticu je kad si zaljepe propetog konjića na Netalijanski auto i to u onoj pozi kao da je u galopu, odnosno da se ne propinje nego jednostavno trći. Sramite se!

Club Italia
20-01-2003, 23:55
doom-dom radim na tome, sljedeće je ili alfa ili ford! znam da nemaju veze jedan s drugim ali nema veze! sviđa mi se AR164 sa 2.5 td motorom i razmišljam o tome!!

T-IE
20-01-2003, 23:59
A dom-dom, a dali je normalno da Club it. mrzi Ferrari (i to iz dubine duše), i da pljuje čak i cestovnim Ferrarijima tipa gumice na vratima su izvitoperene, šarafi na mašini hrđavi, motor ne izdrži više od 40000-50000km itd. itd.
E moj Club It. kad biš ti barem i bubreg imao u glavi mogao biš sam sebi se obraćat sa "Vi", ali veliš bolje ovako ništa, bar ti nema šta zaštekat.

I kako dom-dom reče, hvala na komplimentu, konj je pametna i inteligentna životinja. :))

Dom-Dom
21-01-2003, 00:01
Sve je bolje od VW i Opela! :)

T-IE
21-01-2003, 00:03
Puntolino, da švabo nije došao u Ferrari teško bi oni do ovoga došli gdje su sad. Čisto sumnjam. I ne seri za vještice jer kad i sami tifozi lijepe propete konjiće na netalijanske aute zašto nebi i ja.

Club Italia
21-01-2003, 00:05
pa čuj tie da ja dam 500 000 dem pa da mi se gumice izvitopere nakon 2 g., ne hvala!! ferari je jednostavno precjenjen auto, iako priznajem ima ××××ne performanse i nenad××××v zvuk (iako više volim čuti kako bruji V8 na ler gasu!)

dom-dom slažem se s tobom!

Dom-Dom
21-01-2003, 00:06
Je T-IE slažem se u svezi glede Cluba, ali on pokazuje neke znakove napredka , evo npr. ima namjeru prodati Opel, to je OK.Onda mora početi navijati za Ferrari, a BTW ako hočeš picajzla auto onda treba kupiti Porsche ,a ako hočeš auto pun emocija onda Ferrari pa te onda boli ona stvar kaj su hrđavi šerafi.Niti jedan talijanski auto nije savršen , ali su puni emocija i pale te zvukom motora.

T-IE
21-01-2003, 00:09
Dom-dom, jedino što bi ja odmah kupio iz kombinacije Fiat-Alfa je Alfa 156 SW, ali pošto za nju trenutno nemam lovu rađe vozim Golfa i navijam za Ferrari.

600
21-01-2003, 00:11
Ja navijam za ovo:


http://www.italiaspeed.com/news_2002_53_01.jpg

;)

Dom-Dom
21-01-2003, 00:12
E to je več lijepo za pročitati da bi kupio Alfu 156 SW, polako, u životu treba biti strpljiv. Ja sam počeo sa 25 godina starim Minijem kojeg sam kupio za 1200 DM.
A za Club Italia jednog dana kad budem u penziji želja mi je Jaguar, može X-type.

Dom-Dom
21-01-2003, 00:14
E ××××te siromaka. :))
Pa neznam kojeg bi vozio, koja kombinacija.

Club Italia
21-01-2003, 00:15
vidiš doom-dom ja nikad neću navijati za ferari, za mene je jaguar, prije je bio ford! što se tiče automobilizma ford (cosworth) mi je uvijek bio broj 1!

cijenim tal. aute (fiat, lancia, alfa, lambo), mrzim V.A.G.!

volim sve stradale verzije automobila koji korjene vuku sa staza, a jako dobro znamo da vw toga nema!

zato t-ie ne seri više!

JAGUAR COSWORTH F1 TEAM No1 za mene !
kad sno već kod toga, dali znate da su cosworthovi motori imali najveći broj pobjeda do prije 2g. neznam dali ih je ferari uspio stići za sada!

600
21-01-2003, 00:15
Da, fakat mu je teško u životu! :))

DKW_
21-01-2003, 00:16
A kakve sam ja krame vozio sa 20-25...

Moj drugi auto bio je Z101, ali 1300 Specijal-zamisli, brojač okteraja plus još 2 male ćukice gdje je inače pepeljara.... I to sve tvornički...vau! (koje smeće...)

DKW_
21-01-2003, 00:18
Jaguarov gazda je ionako Ford...

Club Italia
21-01-2003, 00:20
znam dkw , zato i navijam za njega! da nije, stvarno neznam za koga bi, MOŽDA WILLIAMS ILI McLAREN!

T-IE
21-01-2003, 00:20
Club It. pa nađi mi post u kojem ja tvrdim da je VW sportski i da ima sportski pedigre.

Ma ustvari piši što hoćeš, nemam se više živaca s tobom prepirat.

Dom-Dom
21-01-2003, 00:21
Dobro Club Italia pošteno. Prihvačam činjenice. :)

Club Italia
21-01-2003, 00:23
T-ie sad kad znam da sam ti digo živac, sad mogu mirno leći! stalno hvališ golfa, škodu, ovo, ono daj ne seri!

bullit
21-01-2003, 00:24
Za mene uglavnom znate, vidjeli ste fotke iz katedrale na gornjoj slici koju smo hodocastili...

T-IE
21-01-2003, 00:29
Pa što bi trebao pljuvat po Golfu kad me dobro služi (da nije bilo problema s centralinom i kliještima rekao bi odlično).

P 4
21-01-2003, 09:57
Za Club Italia
Broj pobjeda: MOTORI

1. FORD 175
2. FERRARI 160
3. RENAULT 95
4. HONDA 71

Fresh
21-01-2003, 11:09
Nemam najomiljniju momčad, imam najomiljinjeg vozača. Ne bi mogao podnijeti da u momčad za koju navijam dođe nekakav vozač kojeg ne mogu smisliti.

mytbyte
21-01-2003, 17:56
Zadnjih godina navijao sam za McLaren, premda mi je sada jasno da je to uglavnom bilo zbog Mike a sada zbog Kimija (za kojeg mislim da je sljedeći svjetski prvak)...zapravo trenutno je moje srce privrženo Toyoti, mislim da imaju vrlo pouzdane bolide kojima treba samo više iskustva sa setupom, osim toga, osjećam se nekako dio obitelji jer Toyotu i vozim...

cezy_
21-01-2003, 18:30
Formulu pratim od 1993,od1996 nisam niti jedan quali,niti utrku propustio.
Nakon SENNINE smrti sam poceo navijat za Ferrari.Iako su tad bili po snazi tek 3 momcad,bili su mi daleko najsimpaticnija momcad.I veselio sam se svaki put kad su trku uspijeli zavrsit,a kad su bili na podiumu,ili kad je Jean Alesi (NAJVECA GUBICA),pobijedio 1995 u Montrealu,tu nisam mogo sebi doc.Za ferrari prestajem navijat 1996,jel je u momcad doso svabo iz okolice köln-a,i unistio car i image te momcadi.1997,zamjena pozicija sa irvene-om u suzuki,ili guranje vilneuve-a sa staze u jerezu,potezi poput tih su neoprostivi.A o cirkusu ove sezone da ni ne pricam,zgadili su mi se.Zato od 1996 navijam za FICISA :)) ,iako te godine nije vozio punu sezonu nego samo 8 trka.1997 me u jordanu odusevio.3 u canadi,2 u spa,na hockenheimu u vodstvu pukla guma,najbrzi krug ikad odvozen dotada u barceloni,a i majmuna je radio od Ralfa schumachera 11-6 kvalifikaciski odnos. :))
Iste godine sam izjavio da je on po vozackim sposobnostima najbolji vozac u f1,trenutno,i na to su mi se svi zivi sprdali,i proglasili me ludim.Ali sad kad su prije tjedan dana,vozaci f1 izmedu sebe birali najboljeg,i FISICO je dobio prvo mjesto,sad mi se vise nesmiju.Sve bi dao da ga vidim u ferrariu pored schumija,pa da ga sramotimo i u kvalifikaciji i u utrci. :))

FORZA FISICO!

V6
21-01-2003, 18:38
ja mogu reći samo to da uživam sada kada čujem i vidim nove bolide, kakva vremena postižu itd, kako se nadaju naslovu, kako toyota ima novi motor sa kojim se ide na podij, kako bmw ove godine sigurno ima naslov, puste pričice.
Najjača mi je od prije par godina 1998, kada su u fordu izjavili da će se za par godina boriti za naslov. Ha ha ha.

A ××××ga realno ferrari je iznad svih, dovraga, taman pa da ide sa motorom od prošle zime.
:))

Club Italia
22-01-2003, 14:22
v6 ford će se boriti za naslov, rekli su za par godina ali nisu rekli točno kada!

95% vas tu ferarista navija za ferari u protekle 3 godine, onih 5% navija od prije! zato svaka čast t-ie-u koji navija za ferari od '96g. i zato ne serite i ne trudite se opovrgavat ovu činjenicu jer tako stvari stoje!

živio JAGUAR i kad tad će opet na pobjedničko postolje!!!!!

Interceptor
22-01-2003, 14:28
Ja navijam za Ferrari od kad se zanimam za aute. Zašto navijma, zato jer je talijanski, a slučajno se poklopilo da je najbolji. Moj frend prije je navijao za mclaren, kad je bio konkurentan ferrariju e sad navija za williams.

Ja sam navijao za Ferrari i kad su mu padali kotači u 5. krugu. I sjetite se da je i takav ferrari bio konkurentan po pereformansama. A ovo danas je nešto sasvim drugo. Nitko mu apsolutno ne može ništa ni po performansama ni po pouzdanosti, a ima i najboljeg vozača.

cezy_
22-01-2003, 16:20
Hoces rec,najuspjesnieg vozaca,jel najbolji trenutno je Fisico,a svih vremena Senna.

V6
22-01-2003, 17:23
e club I. nisu rekli kada, istina, a kada ćemo se već tako kartat gdje sam ja rekao da navijam za ferrari???

Ja znam da si ti ljubitelj caprija ali na podiju je mjesto samo za jednog.

I uostalom ne navijam za ferrari, nego za minardi, haha sala.

Navijam sa vozaca a ne za momcad, ako pedro de la rosa sa 16 stigne do bodova onda je to odlicno ako je kimi bolji od idiota coultharda i to je dobro, i tako....A ferrari je nažalost neuhvatljiv. :)

T-IE
22-01-2003, 17:57
Club Italia :)

Cezy, ne lupetaj protiv Schumija.

Čutam da se i BAR Honda nešto prijeti da bi mogla pobijedit ove godine koji put, a i u Renaultu su optimistični, jedva čekam Melbourne.

T-IE_
22-01-2003, 17:58
Čutam=čitam(j.... prstići :)) )

Miro.
22-01-2003, 18:29
Dečki uredu je,svtko navija za svoju momčad,netko od prije 8 god netko od prije 3 god!Svakome je određena momčad(vozač) simpatičnija-i od druge i oko toga se ne treba prepucavat!

Intcp,stvarno pretjeruješ!Oko god teme se raspravlja ti toliko filozofiraš-u nedogled!Pišeš cijele romane(ja ovo,ja ono)!U biti samo ser.. u prazno!

Kontroliraj se malo! ;)

cezy_
22-01-2003, 20:11
Nelupetam ja nis protiv njega,ali taj je imao vise srece nego pameti,a i bio je uvjek na pravom mjestu u pravo vrijeme.94 i 95 beneton je bio najbolji auto.98,99,00,01,02 je ferrari najbolji auto ili drugi najbolji.I rubens barichello i irvene su vozili cijelo vrijeme za njega.Tifozi ga vole zato sto donosi pobjede,njemci zato kaj je njihov,a oni kaj prate f1 sa jednim okom isto misle da je naj,a pojma nemaju kak stvari stvarno stoje.Mislim budimo iskreni,svi vozaci u f1,su vrhunski spaneri,i svi oni voze te aute na absolutnom limitu.
Vilneuve je isto naprimjer rasturo 96,97-me,i sjecam se da su komentari bili isti ko sad o schumiu.A di je sad taj vilneuve,bori se sa bar-ovim oversteerom i hondinim motorom koji je pretezak,preslab i previse trosi.

A t-ie,onaj osjecaj da ce ove sezone puno vise momcadi se moc borit za pobjede,to slusamo svake godine,i svi oni na papiru dobro igledaju.Ja isto jedva cekam australiu,i veseli me to sto ce ukinut,prenos telemetrie iz auta u box,poslije kvalia se auto vise nesmije dirat,sto se setupa tice,a i ukinut ce launchkontrol.

T-IE
22-01-2003, 20:30
Cezy, ako si shvatio iz mog predhodnog posta da ja mislim da će ove godine bit napetije što se tiče borbe za prvo mjesto krivo si shvatio. Ferrari je toliko naprijed da ja ne vidim tko bi ga u doglednoj budućnosti uspio preteć. Pa vidio si prošle godine, u Australiji je pomeo konkurenciju sa praktički starim bolidom.
A ovo za Schumija se ne slažem s tobom, 94 i 95 je od Benetona bio bolji Williams Renault (a pogotovo 94 kad je Schumi vozio za Beneton Ford V8), a 97 se borit do zadnje utrke u Herezu s Villneuvom (kad Ferrari nije bio ni "F" od današnjeg) je ravno naslovu prvaka. A isto je i sa 98, kad se pak sa Hakkinenom borio (te godine je McLaren bio nešto slično kao Ferrari danas) do zadnje utrke za naslov. 99 da nije imao udes, vjerovatno bio bio svj. prvak. Činjenica je da je prije bio bahat i prepotentan i da je imao 2 mrlje u karijeri (namjerno udaranje Hilla u Adelaidu 94 i Villeneuva u Herezu 97), ali mu to ne umanjuje veličinu jednog od najvećih u povijesti F1.

_Stevo
22-01-2003, 22:30
Schumija mrzim pa stoga odmah nevolim Ferrari. Ruby mi je 3x bolji vozač od Shumija samo kaj jadan nema priliku da pokaže sve svoje sposobnosti.
Simpatizer sam BMW-Williamsa prevenstveno zbog Montoye koji vozi na nož i unosi dozu atraktivnosti u dosadu od F1. Al ak se ne varam od ove sezone ode iz BMW-a pa ću najvjeroatnije promijenit momčad....

Club Italia
23-01-2003, 01:39
stevo faco.... :smile07: imamo isto mišljenje glede postolara i rubinja!

sale
23-01-2003, 19:49
Ferrari Ferrari

Fire Blade
23-01-2003, 20:45
BMW Williams rullzzz
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Hondo
23-01-2003, 21:25
Možete vi pričati o tome da je Schumacher ovakav i onakav, ali on ima ono što dobar vozač mora imati, a to je feeling za auto. Ferrari nebi bio to što je danas da Schumacher nije pomogao (i još pomaže) u razvoju bolida i ukazivanju na pogreške i nedovoljno dobre karakteristike. Netko može biti simpatičan, netko antipatičan (Schumi naprimjer), ali rijetko ko ima feeling i znanje da to prenese tehničarima, a Schumacher to ima.
A za Ferrari sam navijao oduvijek zato jer su bili jedina tvornička momčad koja sve radi sama i zato su mi bili najdraži.

T-IE_
23-01-2003, 21:41
Jeste čitali danas u Auto blicu Villeneueov intervju; uhvato se Schumija ko' pas koske. :))

Bavaria
24-01-2003, 11:14
Moja najomiljenija momčad je Michael Schumacher!Da dobro ste pročitali!Čovjek je genijalac,možete pisati da je ovakav,onakav,ali je on apsolutni rekorder!
Navijao sam za Beneton do 1996.,a onda za Ferrari.Kužite!
Odajem svaku počast Senni,bio je odličan vozač i još veći showman,ali nije bio najbolji vozač svih vremena!
Jer nikada neće više biti genijalaca kao PROFESOR s njim je savršio jedan period F1.
Schumacher je na neki način odlična mješavina obadvojce i zato je tu gdje sada je!
Navijati ću za njega pa makar i u Minardiju!!! :smile06: :smile06: :smile06:

_Stevo
24-01-2003, 11:33
××××te Bog, uz tolko elektronike i ja bi bil najbolji vozač. Još su imali dvostranu telmetriju il kak se to već zove, nebi se čudil da su ××××ni bolid isprogramirali tak da sam vozi ×××× mu alah mater. Vidjet ćemo kaj će bit ak ukinu TC i telemetriju. Ak ne ukinu to i još tonu drugih elektroničkih pomagala F1 će nestat za 2-3 godine....

Girrari
24-01-2003, 11:42
Stevo nije sve baš tako. Onako kako se oni voze nitko od nas ne bi mogao, pa čak ni u šali.

Ako si kad gledao snimku izlaska iz tunela u Monte Carlu kada se snima s kamerom na bolidu skužio si kakav prijelaz se tamo događa, tako da oni s 250 km/h izlete iz mraka u jarko svijetlo. Za to treba biti ××××no izdrilan, a svi oni voze taj dio k'o od šale.

Club Italia
24-01-2003, 12:59
SENNA FOREVER!!!!!!!!

mytbyte
24-01-2003, 18:22
I onda takvi vozači sami tvrde da to nije ništa u usporedbi s vozačima rallyja! Baš me zanima šta će biti na Monte Carlu večeras! Da li je Citroen tako konkurentan kako najavljuju!

Što se tiče Barrichela, on je jaaako brz vozač...kada vozi sam. Na kvalifikacijama je često ispred Schumija ali jadan se u utrci uglavnom ne može snaći, kada je direktni sukob bolid na bolid...kao da se boji preticanja pa radije ostaje na poziciji na kojoj je...čini mi se da uglavnom pobjeđuje kada od početka vodi...

T-IE
24-01-2003, 19:21
Zasad je Citroen 2 i 3.

Stevo nisi u pravu, ja sam isto protiv te silne elektronike i telemetrije, ali svejedno su majstori, dobar ti je Girrari primjer naveo, a još je bolji onaj čuveni Eau Rouge (ne znam dali sam pravilno napisao) zavoj u Belgiji koji se prolazi s punim gasom na samom limitu.

mytbyte
24-01-2003, 19:41
T-IE,

šteta što si mi otkrio, htio sam pričekati reportažu večeras na Eurosportu! Barem ne znam to vodi... :))

_Stevo
24-01-2003, 20:14
Pa niste valjda za ozbiljno mislili kad sam napiso da bi i ja mogo vozit tak...
T-IE, Girrari sad ste se uhvatili ta dva zavoja i kak se prolaze na limitu i bla bla bla. Pa dobro nek se prolaze na limitu, al bez elektronike!!! Onda bi došla prava sposobnost na vidjelo!! Da procijeni kolko gasa treba dodat u zavoju a da ga ne oversterra, kad treba kočit... Ovak on stisne po gasu i nemre mu pobjeć zadnji kraj jer ima TC. A ovak bi on prolazil al bi mu zadnji kraj bježal ko zec lisici...Istina nebi bila ista brzina al bi bilo puno, puno zanimljvije...

T-IE
24-01-2003, 20:25
Mytbyte, Šebalj nam je 30. ako te to slučajno zanima...

cezy_
24-01-2003, 23:09
Zanimljivo je to da prolazak kroz Eue Rouge,sa vollgasom,nedonosi nikakvu prednost,nego kad se gas mrvicu odpusti na sajtelpunktu,i onda odma doda.A cuo sam da su i vozaci pricali da je tesko drzat nogu na gasu,jel su g-kräfte tako velike da se nemre izdrzat.

BTW Sebelj je 10 u 1600 konkurenciji sto je dobro.Beppo Harach koji je u austriji rasturo prosle sezone i kojeg sam i ja smatro super spanerom je 12-ti.
Za ove koji neznaju rezultate na www.rally live.com. imate live coverige.

hf
24-01-2003, 23:30
Ne mogu vam opisati užitak gledanja F1 u društvu njemačkih turista ,kad Ferrari gazi ponos švabije-mercedesa i bmw-a.A nakon trke i još ih podjebavat-"..deutsche technik ist sehr gut...."

Girrari
25-01-2003, 13:16
Stevo, onaj zavoj se ne prolazi na nekakvom teškom limitu i nije fora u zavoju nego u enormnoj razlici u svijetlosti.

_Stevo
25-01-2003, 14:42
Girrari i kakve onda veze ima taj zavoj sa mojom pričom o elektronici??? Pošto nije stvar u limitu s kojim se prolazi zavoj nego u razlici u svjetlosti? Nemoj mi sad reć da se elektronika nalazi u kacigi i asporbira svjetlost koja u jednom trenutku zaslijepi vozača i on zapravo ne skuži razliku u svjetlosti :)) ...al sam ga zasro :))

Uglavnom, elektronika je jedno veliko ×××××× u ovakvom sportu koji teži atraktivnosti. Trebaju maknut to ×××××× i nek se onda vidi ko zna vozit. Možda neće bit tak brzi po krugu al će bit proklizavanja, zanašanja bolida, preticanja i ostalih blagodati koje postoje u tom sportu al su zakinute upravo elektronikom.

Girrari
25-01-2003, 15:07
Baš zato što nema veze s elek. sam ti naveo kao odgovor na tvoju izjavu da bi i ti mogao vozit F1 (naravno, znam da je riječ o preuveličavanju).

Vozači za F1 moraju biti opako fizički pripremljeni, izdrilani i bogati znanjem. Nisam ni ja ljubitelj elek. u formuli, ali nemojmo se zavaravati da to baš toliko pojednostavljuje stvari. Sve što se tamo odvija jest na rubu zakona fizike tako da je priča puno složenija. Čak i uz svu tu silu elek. još postoji velika količina prostora da se iskaže znanje, umjeće i iskustvo vozača.

_Stevo
25-01-2003, 16:31
Girrari no shit da mora vozač bit jebački fizički pripremljen! To je svakom jasno, a kome nije onda taj baš i nema veze s mozgom. Samo ak si probo vozit krug s kartingom na Mičevcu recimo znaš kakav je to napor, a mogu si mislit kakav je kad imas oko 800 ks. Al opet, ukinuo bi elektroniku, nemoraju vozit brzo ko sad, al bi bilo puno zanimljivije. E da, ograničio bi snagu motora i budžet tvrtki tak da i ove siromašnije mogu doći do kakvog-takvog izražaja.

T-IE
25-01-2003, 16:38
Eto Stevo, na kraju se svi slažemo. :)

_Stevo
25-01-2003, 17:55
LOL :) T-IE aj se zaleti na IRC :) Evo Bleki, VR6 & me smo online:) Nemora samo T-IE, može i neko drugi...(naravno ne neko od padobranaca).

Girrari
25-01-2003, 18:16
Stevo, bojim se da ne kužiš težinu riječi "fizički pripremnjen". Tu se ne radi samo o fizičkoj pripremljenosti već i o onome što sam izostavio, a to je psihička pripremljenost.
Jednom sam prilikom radio članak o sigurnosti u F1 i kad vidiš u brojkama koja su naprezanja tih vozača, dehidracije, sile kod udara... tek tada ti postane jasno da je njima, metaforički rečeno, uspon na Himalaju kao jutarnji jogging.

Da ponovim, protivnik sam prevelike doze elek. u bolidima, ali ne volim ni podcjenjivanje trenutnih sposobnosti vozača.

Da je to sve nekada postojalo, vjerojatno bi i danas brazilski genije još bio s nama! :(

T-IE
25-01-2003, 19:17
Ma kuži Stevo.

Ali ta dvosmjerna telemetrija je totalni promašaj, naprosto ubija u pojam F1 (zato je i ukinuta). Coulthard je prošle godine u Monte Carlu imao problem s potrošnjom ulja, a iz boksa su pomoću telemetrije riješili problem i pobijedio je. Bezveze.

Club Italia
25-01-2003, 19:39
daj t-ie ne seri , da se to desilo postolaru onda bi hvalospjeve pisao o tome kakve briljantne mozgove imaju u ferariju! DONT SRAČ TU MAČ!!!

definitivno trebaju ukinut pun ××××× elekttronike i vratit slickove i turbine!

p.s. najbolji race u monte carlu je bio onaj kad se šumiju rasuo ovjes!! :)) :smile06:

cezy_
25-01-2003, 20:02
T-ie,nije istina da je DC imo problema sa uljem,nego stvar je u tome da F1 bolidi imaju jedan rezervni tank,iz kojeg on moze pumpat ulje u glavni.A posto je nalio previse,svaki put kod spustanja prema mirabou,se malo zadimilo.

Ko zna mozda je to namjerno napravio da mi citramo pred televizorom. :))

T-IE
26-01-2003, 01:42
Cezy, bilo je problema s uljem koji je riješen uz pomoć dvosmjerne telemetrije iz boksa.

Club It. nije mu se rasuo ovjes, nego je usljed puknuća auspuha došlo do pregrijavanja koje je iskrivilo ovjes.

_Stevo
26-01-2003, 02:18
T-IE aj fala kurcu da neko kuži :)) još kad bi ja prava slvoa da piso bilo bi ok. BTE, cluv iralia hehe stlanemo se oko eletkorinie. pas amteri i piajci malo ne ×××× bicno volje. aj bum mozda to editiral u jutrop.

cezy_
26-01-2003, 11:25
T-ie,za×××× Slavka Cvitkovica,nikakva telemetrija nije bila u igri,nego je prepumpo previse ulja u glavni tank.
To je prizno na analizi utrke i Norbert Haug (RTL),a i pisalo je u caspoisima F1 racing,auto motor und sport.

T-IE
26-01-2003, 15:27
Cezy,

Citat iz AK (br.408):

"Prisjetio se vozač McLarena 30. kruga kada je u retrovizorima vidio tragove dima iz svog bolida. putem radija stigla je poruka da se ne brine. Dečki iz boksa poigrali su se malo telemetrijom..."

Citat iz časopisa "Auto" (br. 99)

Izjava D. Coultharda:

"Poslije prvih 30 krugova osjetio sam gubitak snage na bolidu, a preplašio sam se kada sam ugledao plavičasti dim iz motora. Iz boksa su javili da je sve u redu i da nastavim".
Sumnjam da je problem riješen sam od sebe.

A bolid je kurio ne samo u Mirabeau zavoju (odnosno prije ulaza u tunnel), nego i na onoj "ravnici" Beau Rivage, i sumnjam da bi završio bez pomoći telemetrije, jer je i sličan problem imao i Hakkinen pred par sezona (baš u Monacu) pa je odustao.

Slavko Cvitković
26-01-2003, 21:51
Prestani spominjat jer ti bum pičku zdrapal!!! :smile10: :smile10: :smile10:

gricko
26-01-2003, 21:51
deba, laki, vihor, cvrle, potok, suvi, lober, zdena, kuja dana, boris, ranko, vlatko i moja draga kifla.

brm
17-12-2003, 19:07
Meni je najjači bio Brabham-Repco.