PDA

Pogledaj cijelu verziju : pitanje



me
18-01-2003, 19:55
gdje na netu mogu pronaci objektivne testove (po mogucnosti usporedbe)?

VR6
18-01-2003, 20:58
Objektivan?!

Probaj ovdje, iako samo neke testove stavljaju na stranicu: :URL=http://www.vrelegume.co.yu:Vrele Gume:/URL:

o bože
18-01-2003, 21:01
i drito u glavu......vrele gume, hahahahahaa objektivnost im je srednje ime, vrele objektivne gume, majko božja bosanđerosi i objektivnost, sada znam zašto ima toliko viceva o bosancima,
jer su kreteni, ××××ga :))

cezy_
18-01-2003, 21:05
:)) :)) :)) ,vrele gume,do jaja!

VR6
18-01-2003, 21:10
Vrele Gume kao prvo nisu BIH casopis (steta), a inace od svih koji sam citao, Auto Klub, Auto Blic i slicno, po meni je to najbolji auto magazin, i to nije samo meni, nego jos mnogi se slazu s tim, naravno, koji su ga citali.

A vidim na ovom forumu puno primitivaca koji se odmah javljaju s glupim komentarima.

cezy_
18-01-2003, 21:24
Neznam Rodo,nisam ni reko da su novine lose,ali ime mi je stvarno mrak.Jako puno rulje hvali americki car& driver,nikad nisam cito al su mi ljudi prepricavali clanke.A ja preferiram nekak sportauto,daju puno informacia o autu,a i clanci im nisu dosadni,znaju neki put ubacit neku dobru foru,samo je problem kaj oni testiraju samo sportase,tak da od njih neces nikad saznat kakav je 206 hdi,naprimjer.

??????
18-01-2003, 21:32
ko priča o bosancima ???
Ti si bosanac VR6, bosanče !!!!!
Šta si mislio da su vrele gume capa×××× ??? :smile06: :smile06: :smile06: :smile10: :smile10: :smile10: :smile06: :smile06: :smile06:

audi je zakon !!!
18-01-2003, 21:34
PAZI LINIJU PAZI FELGE !!!!!!!

Alu......uuuuuuhttp://bilder.mobile.de/images/autos/511089/-1-25033-5.bild

Girrari
18-01-2003, 23:09
NE postoje objektivni testovi, a posebno neobjektivni su raznorazni auto časopisi. Razlozi te neobjektivnosti su "stručnost" i "profesionalnost" auto novinara (osobito izraženo kod nas). Uz to vrlo je teško popljuvati neki auto i očekivati da će njegov zastupnik ubuduće biti susretljiv u pogledu davanja drugih automobila te marke na test. Ako se neke loše strane i priznaju, u pravilu, budu zakamuflirane sa masu pozitivnih strana, pa se u tome brzu izgube.

Imao sam nekoć jedan eng. site koji je bio objektivan do boli i nikoga nisu štedjeli tako da riječi poput shit, crap... nisu bile nepoznanica. Nažalost nisu se dugo održali. Nakon par mj. posjećivanja, stranica se ugasila.



U svemu tome ipak ima par iznimaka tako da se čak i u našim novinama može naći koji oštriji ili objektivniji test npr. test VW Pola iz 419 br. Auto kluba (11. studeni 2002.) pod naslovom "Po(s)lovična kvaliteta".

VR6
18-01-2003, 23:28
OBJEKTIVNI testovi postoje, mozda nisu svugdje takvi, ali ih ima...

bullit
19-01-2003, 00:53
Objektivnih testova ima, naravno, ne kod nas.

Recimo, Top gear (kad su za Tacumu ili neki slican monovolumen rekli "it handles like a pregnant hypo" ja sam lego...), prema tome, nema uljepsavanja.

Od magazina, najobjektivniji testovi su u svicarskima, jer nemaju koga stiti i protezirati za razliku od talijanskih, njemackih i inih magazina.

me
19-01-2003, 15:54
ok hvala, ali meni treba neki sajt na netu gdje mogu procitati test nekog obicnog auta, rijec je o getzu 1.3. objektivnog zato sto cu tesko u nekom nasem casopisu naci objektivnost. mogao sam o tom autu pitati i na ovom forumu, ali auto nije alfa, a uz to je jos i koreanac tako da su odgovori predvidljivi, a uz to samo se znate vrijedati, pa tako od 11 postova samo je jedan, od vr6, bio konkretan odgovor(testovi na netu) na postavljeno pitanje. drugima koji su pokusali odgovoriti zahvaljujem, ali treba mi na netu. a vi ostali primitivcine, vrijeme je da se zapitate zasto je ovaj forum sve samo ne forum o autima.
koja je onaj drugi forum (mislim da ima tri slova), hv nesto?

INTCP log dead
19-01-2003, 16:12
Golf ima tradiciju ka snažnom podupravljanju, i to ne samo na mokrom kolovozu
Vrele gume :)) :)) :)) :)) :))

Comfortline sedišta u VW Golfu su suviše mala
:)) :)) :)) :))
U smislu aktivne bezbednosti sva tri automobila su sigurna, ali Golf ipak pokazuje znake starosti. Tamo gde i Renault i Peugeot neutralno prolaze krivine, VW se bori sa osetnim podupravljanjem, a posebno kada je opterećen pojavljuje se i snažno naginjanje karoserije.

:)) :)) :))

Jeli bre laki pa znaju nešta te vrele gume :)) :)) :))

sasyu
19-01-2003, 16:30
Top gear, ako je isto kao i na BBC je surovo. Kako su tamo neke opleli to je trebalo gledat :smile06:

piquet
19-01-2003, 16:41
top gear je surov ali mi se čini da i oni naginju favoriziranju nekih marki (ford, možda vauxhall).

_Stevo
19-01-2003, 16:43
me: :URL=http://www.hr-a.com:hr-a:/URL:
to ti je onaj drugi forum

VR6
19-01-2003, 21:55
Najobjektivniji bi ti test bio kad bi sam mogao dobiti automobil na par dana, ili bar da ga provozas, pa da vidis po svojim kriterijima kakav je, ili ako ima neko od tvojih poznanika/ca taj autic, da se raspitas kako sluzi...

Ovdje imas jedan test: :URL=http://www.autoweb.hr/autozine/index.php?sectID=8&storyID=1849:Getz - Test:/URL:

VR6
19-01-2003, 22:08
Evo nesto o Getz-u 1.3:

Nudi jako velik prostor u kabini za tako mali auto. Naravno to je sve na stetu gepeka koji je jako malen. To znaci malkice veci nego yugin samo pristupacniji. Model koji smo vozili je 1.3 MPI sa 80tak konja. Pokazao se kao stedljiv motorcic za gradske uslove voznje. Potrosnja oko 7,5l/100 ( na otvorenom ga nisam ni vozio). Preglednost jako dobra naprijed dok je nazad losija zbog male zadnje sajbe u uzdignutosti zadnjega kraja. Mjenjac precizan, sto ne znaci i sportski, sa lijepio rasporedenim odnosima izmedu stepena prenosa. Sveukupni dojam je 1-5, 3,7. Minus su kocnice koje nisu bas naj efikasnije (mozda je zbog guma), i ovijes koji je zapravo udoban ali nije napravljen ostrijoj voznji (koja je moj izbor), i nesto vecoj buci motora pri vecim obrtajima nego kod europske konkurencije u klasi. Sto se tice dizajna unutrasnjosti mogu reci da je sve funkcionalno. Ima dosta pretinaca za kojekakve sitnice odlagati. Interesantan detalj je pepeljara koja je uradena u obliku okrugloga poklopca za rezervoar. Inace stoji u supljinama ispred mijenjaca koje su namijenjene za case. Ocima radost guzici zalost jer su jako nepristupacne za koristiti u toku voznje. Opet kazem dizajn je stvar ukusa tako da necu komentarisati ljepotu detalja. U svakom slucaju Hyundai je i u ovome modelu koristio skuplje materijale tako da Getz svojom unutrasnjoscu je daleko od "jeftine" plastike ali opet i daleko od europske konkurencije. Sto se tice BH trzista, kupce ce sigurno primamiti svojom funkcionalnoscu i niskom cijenom dodatne opreme.

INTCP log dead
20-01-2003, 03:07
VR6, ti si bre poremećen. :)) :))

P.S. Ovo mora da se pročita onako da nas ceo svet razume, dakle poremećen s kratkim e.

me
21-01-2003, 19:25
1.3 je teako dobiti na probnu voznju, valjda cu uspjeti u subotu, sjedio sam u njemu, svida mi se. drugi izbor je yaris 1.0, probna voznja je u subotui onda cemo definitivno izabrati