PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ugradnja K&N-a isplativo?



Helix_206
16-01-2003, 15:29
Ovako, ugradio bi filter na 206 1.6 16V, i dam 120€ nema frke (otvoreni sistem), no mene zanima šta ja zapravo dobivam? Tih 000.1 Ks me stvarno ne zanimaju, nego prvenstveno zvuk auta, kolko je bolji, a kolko glasniji? Stvarno mi se neda bacit tu lovu u vodu, ako nista primjetno ne dobijem.

Hvala

ŠULE
16-01-2003, 15:48
Šta znači bolji zvuk. Sa tim KN-om sigurno ćeš čuti glasnije usis svog motora pa ako ti je to bolje, investiraj pare.

Helix_206_odlog
16-01-2003, 16:17
Hoču dobit dubok zvuk motora, ne glasan. Kolko citam po netu, auto bolje odgovara na pritisak gasa, i dobije se dubok zvuk motora. E sad, ja bi da to neko iz ovog foruma potvrdi, iz iskustva.

ŠULE
16-01-2003, 16:31
Zvuk ti je sa otvorenim filterom zagarantiran. Odaziv na gas, hm, hm. Ja na svom vrlo sličnom motoru 1.6 u Cliu odlučio sam se za panel filter KD koji zamjenjuje originalni u njegovom kućištu. Zvuk nepromjenjen, odaziv na gas bolji ali tek poslje promjene chipa.

Dom-Dom
16-01-2003, 16:34
Šule ti dobro veli.Dobit češ bolji zvuk na usis i onda češ lijepo stalno davati gas tak da ti filter rokče ispod haube.
U svakom slučaju taj filter je dobra investicija, samo se raspitaj da li bolje otvoreni ili normalni sport filter.

oprez !
16-01-2003, 16:52
K&N filter... Obećavam ti da od konja neće biti ni slova k ! Isto tako reskiji zvuk prvenstvano ovisi o motoru tj. može biti a i ne mora, a ono najbitnije ukoliko se filter ne postavi na pravo mjesto, pa ti može usisavati topao zrak i s time izgubiti snagu.

Black Knight_
16-01-2003, 17:00
×××× te zvuk... ja bi stavio nesto da mi se auto ne cuje.

seyzmo
16-01-2003, 18:16
:)

T-IE_
16-01-2003, 21:04
Ja K&N nebi stavljao bez da promijenim ispušni sistem.

doc...
16-01-2003, 21:56
isplativo je i finacijski ako mislis auto imat neko vrijeme. Meni bi trebao sutra doci K&N, ali samo kao zamjena za orginalni filter.

Dom-Dom
16-01-2003, 22:04
Evo T-IE i ja se slažem s tobom.Sami filter bez spuha je drek , ništ koristi.

T-IE_
16-01-2003, 22:19
Slažeš se sa mnom? To je nešto novo... :))

Zagor...
17-01-2003, 17:14
Dečki, a što je to K&N :smile07: i čemu služi?

Kenner
18-01-2003, 13:44
Naravno da nije isplativo, nemoj bit lud. Svi ovi casopisi koje vidis iz engleske i njemacke, o tuningu, oni svi hoce samo izvuci tvoju lovu iz djepa.Puno ti je pametnije na svkom servisu mijenjati filter zraka i placat za njega 100kn (ovisi koji auto je u pitanju, moze biti i preko 200, a u nabavi kosta 15kn....).

Nist ti to ne valja, ta cijela industrija je u kurcu, a to kaj ces dobiti bolju reakciju na gas, brze razvrtavanje i zvuk, nemoj da te zavara, sve je to velika zavjera protiv pametnih vlasnika novih auta, da im se sto prije raspadnu i dodju po nove.

Prstec 166
18-01-2003, 14:12
Potpuno se slažem s tobom. Konačno netko da se pametan javi na ovaj forum. Auto mora prijeći preko 500 tkm prije nego što se raspadne. S ovim qurcem od filtera i chipom ti se bude raspal za 100 tkm. :( :( :(

Hondo_
18-01-2003, 15:00
Dečki, a vi ste te stvari imali na svojim autima i ovo govorite iz iskustva, ne?

oprez !
18-01-2003, 15:53
DA

Girrari
18-01-2003, 17:08
Hondo, mislim da su ova dva posta pisana s velikom dozom ironije baš zbog ljudi koji pljuju po svemu, a nikad se zaista nisu susreli s masom stvari.

Hondo_
18-01-2003, 18:49
Štima Girrari.
Helix ovako. Pošto svi auti iz mog voznog parka (i privatni i službeni) imaju washable filtere, mislim da mogu govoriti o ovome. Prednosti washable filtera su prvenstveno financijske prirode. Taj filter ne mijenjaš na svakom servisu, već ga tu i tamo opereš. Što se tiče onih drugih stvari, ljudi su ti tu dali OK savjete.
Da bi dobio zvuk, moraš staviti direktni filter. U kutiju se stavlja washable filter iz razloga što sa tim filterom auto troši nešto manje u istom režimu vožnje (u odnosu na obični papirnati), ali zvuka nema. Taj filter propušta veću količinu zraka i motor lakše diše, pa se manje snage troši na usisavanje znači manja je potrošnja. Tu se radi o stvarno malim uštedama, da ne bi mislio da se računa na litre. Onaj bolji odaziv na gas ti je opet vezan uz veću propusnost. U istoj jedinici vremena motor može (zbog manjeg otpora) usisati više zraka, znači mora dobiti i više goriva da bi imao ispravnu smjesu. To povečanje snage opet nije ne znam kakvo i zapravo je jako ovisno o tipu motora odn. ne reagiraju svi motori na filter isto. Tu je onda problematika kvalitetne ugradnje što je netko već spomenuo, da se performanse auta ne bi još pogoršale.
Na kraju je zvuk. Kad staviš filter, zapravo i ne znaš kakav ćeš zvuk dobiti. Jasno je da će se usis jače čuti, pogotovo na visokim okretajima, ali taj zvuk može biti zamoran i iritantan. Pogotovo pri duljoj vožnji taj zvuk može dosta smetati i moj savjet ti je da samo zbog zvuka ne ulaziš u taj posao jer rezultat ti se možda neće sviđati.
Pozdrav.

ŠULE
18-01-2003, 19:03
Čovjek samo želi dobar zvuk.

sale
19-01-2003, 01:48
Po meni K&N filter je ok zato sto njega po pravilu ne treba mjenjati 100 000 km dok ove regularne filtere mjenjamo svakih 10 000 ili 20 000, bolja je protocnost zraka i malo veca potrosnja ali auto ide bolje to je sigurno, ako imas novi auto i ako imas novaca kupi ga, ima koristi na svakih 50 000 km ga ispiris samo. Pozdrav

CLIO SPORT
19-01-2003, 20:52
HONDO, sto se tice zvuka na duzem putu, nije istina da se auto dere cijelo vrijeme kao kad stavis spulju.....bas zbog toga sam ja i stavio otvoreni filter(twistera)....kada drzim gas do pola nis se ne cuje, a tako mogu doci i do 200kmh, a sa gasom vise od pola se jeeeeebeno cuje!! kao da ima ON OFF prekidac za zvuk!!!!
:smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

Hondo_
19-01-2003, 22:32
Pa normalno da se ne čuje cijelo vrijeme. Čuje se kad motor usisava zrak, a to što se čuje zove se usisni šum. Dakle čuje se pri svakom dodavanju gasa. Manje gasa - manje zvuka, više gasa - više zvuka. Svako preticanje, svaki malo jači napor za motor kad moraš malo jače stisnuti gas, svako malo jače kretanje na semaforu, itd. Nekome taj zvuk može biti fora, a nekome može ići na živce. Manji motor ima manju potrebu za zrakom, pa ni zvuk nije tako izražen, ali veći motor treba više zraka, dakle i zvuk je jači.
Stvar je ukusa, ali po meni je bedasto stavljati filter samo zbog zvuka.

Black Knight_
21-01-2003, 16:40
Ja imam K&N, mrcinu koja dodje 800 kuna. Doso sam tamo i kupio najskuplji. I sta mogu reci? Boli me ××××× za ××××ni filter i za zvuk i za bolji odziv na gas i sta sve ne.

Kupio sam ga samo zato jer je vlasnik prije mene skinuo airbox pa moram kupit ××××nu gljivu.

Radje si kupi ××××ni momo volan za soma kuna, u njemu ces puno vise uzivat.

Black Knight_
21-01-2003, 16:41
Uostalom skini cijeli filter i upali auto pa ces cut kako ti se zapravo masina cuje.

bullit
21-01-2003, 18:44
Black, šteta da nisi probao auto sa standardnim filterom i airboxom (da vidiš kolko ti auto sad lakše diše), jer bi znao cijeniti to što sad imas.

Vozio sam dvije Calibre turbo, prije i poslije stavljanja filtera, i razlika je dan i noć.

INTCP log dead
21-01-2003, 18:51
Bullit, šta nije biolje das auto ima k&n u standarnom airboxu, nego gljivu koja se više prlja, a najviše šta treba do nje bit protok zraka dobar. Ako je gljiva negdje zabijena, onda zrak ne dolazi do nje kako treba??

Doc.
21-01-2003, 20:41
Evo ljudi, jucer sam bas ugradio K&N filter u svoj Bravo. Posto jos nikad nisam vidio K%N filter cudio sam se kako je 3 puta tanji od orginalnog. Ali i potpuno drgacije izvedbe. Nekog efekta tipa, boljeg odziva na gas itd. nisam primjetio. Ali me to tolko niti ne dira. Mozda ce se sta na proljece primjetit kad promjenim zadnji lonac.

E, bulite. Pise na kutiji da se cisti svakih 50.000 - 100.000 milja. Sta ti mislis, jel ga je pametno ne-cistit nekih 50.000 km? I dal za ciscenje moram kupovat bas K&N ova sredstva i K&N ulje?

Black Knight_
21-01-2003, 21:10
bullit, cak stovise, da mi neko da originalni airbox bi ga odmah stavio. Podrucje oko filtera je najtoplije od cijelog auta valjda i to ne moze biti dobro, nema goreg nego kad stavis K&N da usisava vruci zrak. Mislim da bi najbolje rjesenje bilo stavit airbox sa K&N replacement filterom ako ima i izbusit rupe u airboxu dole.

Ili slozit nekakv hood scoop/ram air ili bilo kakvu rupu na haubi(GSi rupe??) za sto trenutno nemam para.

Black Knight_
21-01-2003, 21:15
Inace u nekim ducanima kad ga kupis dobijes dozivotno besplatno ciscenje pa nemoj stedit na tome.

Mislim da ljudi sto ocekuju nesto od K&Na sa autima do 150 konja i malom kubikazom zive u velikoj zabludi. Cak i sto se tice zvuka.

bullit
22-01-2003, 00:35
Na kutiji pise interval 100000 miles or sooner under dusty condition.

Nemojte biti blesavi i cistiti ga svakih 10000 km (7-8 ciscenja u zivotu filtera=max.) kako neki prodavaci kazu, jer je predvidjen da radi kak spada i kad ima jako puno prljavstine na njemu filtrira sve bolje,jer koristi te slojeve natalozene kao jos jednu dodatnu barijeru.

Doc.
22-01-2003, 19:56
Na mojoj kutiji pise: Service filter every 50.000/100.000 miles. Sooner under extreme dusty condition.

Dakle, ja taj filter necu trebati nikada cistiti.