PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nova Honda Accord-kako vam se čini?



DKW
15-01-2003, 00:39
Evo par slika iz Bilda:
http://bilder.autobild.de/bilder/1/16514.jpg

http://bilder.autobild.de/bilder/1/16518.jpg

http://bilder.autobild.de/bilder/1/16515.jpg

maali
15-01-2003, 00:50
eo već 15 minuta pokušavam otvoriti temu "mazda 6 vs. honda accord" i nikako da uspijem!
Meni je auto super, samo mislim da su se sjebali sto su tolko kopirali šesticu..

GTI FOREVER1
15-01-2003, 00:52
Ma AR 156 je zadala zadacu...sad su meni ovo varijacije na temu...

maali
15-01-2003, 00:54
ne bi se baš složio s tobom GTI!
činjenica je samo da su slični...

GTI FOREVER1
15-01-2003, 01:00
Ma kazem varijacije, ali je cinjenica da je Mazda 6 slicna a i ova Honda je tu negdje.I sta se cudis to je normalno jer je 156 dizajnerski uspjesni model koji je uveo mjerilo dizajna za cijelu klasu i sad ce ti vecina ostalih auta te klase htjeti da ima smek AR.
Varijacija na temu...156...mazda...honda...who is next???????

Pitanje od milion dolara.....

DKW_
15-01-2003, 01:10
Bit će varijacija sigurno, ali nitko se neće usuditi napraviti auto srednje klase sa samo 378 litara prtljažnikom, kakvog ima 156. I tako će, na sreću, 156-ica ostati jedinstvena dizajna...

Meni je Mazda 6 auto puno boljeg dizajna od ove tupe Acordice. Naime, ovo su BOLJE slike sa tog sitea. Odite na taj link pa pogledajte one lošije...

:URL=http://automarkt.autobild.de/web_de/neu/technik.jsp?load=494866&SID=1c3795d11d83cc8e356a4de628f544e2#:Bild-Honda:/URL:

DKW_
15-01-2003, 01:12
Osim toga, legendarna Honda koja sa 2.0 ima samo 155 KS i za zrnce bolje performanse od 156 1.8?!?!?

Gdje nestade Honda?

GTI FOREVER1
15-01-2003, 01:14
http://bilder.autobild.de/bilder/1/16516.jpg

VR6
15-01-2003, 01:26
Zar je bitno jel snaga iz 1.8 ili 2.0 l??

Bas bi volio znati za sta je to bitno, ne placa se porez na dodatnih 200 ccm...

DKW_
15-01-2003, 01:30
Malo pojasni...

Hoću reći da Honda koja iz 1600 ccm ima 110 KS, a iz 2000 ccm 155 KS, nije više stara dobra Honda...

Dr.Nele
15-01-2003, 01:38
Malo bolje od starog modela,ali na zalost previse lici na Alfu i njenu kopiju Mazdu,znaci nista posebno,mozda cak i malo razocarenje.U pravu je DKW,nije to vise ona stara Honda!

VR6
15-01-2003, 01:46
Koja je prednost vise ks po litri kod teske limuzine, a koje su mane??

To bi bilo kratko pojasnjenje, nema velike potrebe izvlaciti 150 KS iz 1.8l, kad se moze izvuci i iz 2.0.

rale unlog
15-01-2003, 03:12
ma meni je zao ali se moram ponoviti

uglavnom sve firme imaju nabrijane masine ali je bitno da li pristaje takva masina u takvu karoseriju

laguna 2.0 ima 140 ks a renault vec nekolko godina ima masinu 2.0 172 ks i ne stavlja je nutra...niko je nebi kupio

pa nije jedini kriteriji po kojem se sudi o nekom autu odnos kubikaze i ks

accord se mora prodati i amerima...pa koji amer bi kupio to?

sjecam se ford taurus 3.0 je imao 140 ks...a uz doplatu mozes narucit 3.8 sa ....140 ks.........


da ja sad kupujem auto i da mi neko ponudi,evo izmislicu masine....accord 2.0 sa 240 ks(iz s 2000) ili accord V6 3.0 220 ks ja bi se odlucio za V6

2.0 je sportskija u svakom slucaju,ali meni to nije jedini kriteriji po kojem biram auto

npr.vw je u passata(i ostale) stavljao 2.0 115 ks,onda ju je zamjenio sa 1.8 125 ks i bilo je problema sa svakodnevnom upotrebljivoscu...pa ko kupuje passsata od 1.5 tona da ga razvalaci do 7000 o/min?
onda su vratili masinu 2.0 115 ks.........ionak sav profit ostvaruju sa tdi 90 ks

ovu 1.8 su ostavili u laksim autima,mislim a3

pa zamislite da sad honda stavi u ovu accordicu onu masinu 1.6 160 ks?da li bi to znacilo da je auto odlican zato jer ima 100 ks po litri?

ne branim i ne napadam ni jednog proizvodace samo kazem da kriteriji za ocjenjivanje nekog auta nisu samo odnos ccm i ks,barem meni....

a ako je to jedini kriteriji i nista drugo nije vazno....onda cu si kupit motor 1000ccm i 180 ks

a odgovor na temu...auto mi je ok ali nisam se jos navikao na dizajn,nekako mi je korak nazad u usporedbi sa starim modelom

VR6
15-01-2003, 03:35
Upravo o tome "pricam"...

594 krešo ah
15-01-2003, 07:09
meni je honda uvijek bio najbolji japanski auto, pogotovo što se tiče dizajna, sviđa mi se novi accord iako ima i nešto neoriginalnih detalja ali to se i na večini drugih automobila može naći, tako da ta primjedba i nije bitna. auto je ok.(japanci maknite ono crveno svjetlo sa kontrolne ploče)

rale unlog
15-01-2003, 07:18
e kreso,bas te bode u ocito to crveno svijetlo.... :)

piquet
15-01-2003, 08:43
neki dan sam gledao top gear na bbc i bio je usporedni test accord, laguna, bmw 3, c klasa, mondeo, avensis sa 2.0 benzinskim motorima i ukupnu pobjedu je odnio accord. zanimljivo je da je najbrži na krugu bio mondeo. :)

cezy_
15-01-2003, 12:45
Cijenim hondu zbog dobrih motora,i vozio sam civic vti,onu sa 160ks,ima je frend,crnu. Na tom autu bas nis ne rajca,Kopia mazde,i stopke od alfe,nezanimljiv i monoton kokpit,cuke za americko trziste,i katastrofalno losa ponuda motora.Da oni u danasnje vrijeme nemaju niti jedan diesel u ponudi i samo dva benzinca,mizerio moja!
I glavni problem je to kaj su oni morali napravit auto koji ce bit uspijesan i u europi i prek bare,a to nece ici,pogotovo pored danasnje konkurencie.

INTCP log dead
15-01-2003, 15:11
VR6 itekako je bitno. Motor s puno kubika i malo ks se na visokim okretajima ponaša lošije od malog i nabrijanog. To možda za limuzine tipa passat nije potrebno, ali za sportske aute kao accord i alfa 156... je jako bitno. Bitnije od elsatičnosti.

Evo npr. citat iz vidi auta (copy/paste auto klub, mislim) za motor peugeota s 16. Kojemu je pogotovo loše došla ugradnja limuzinskog motora. Tu mislim na karakteristike motora koji je velik i uglađen, nema brutalnosti, a ne što je bio u limuzini.

...a ugrađuje se i u limuzinski 406 te elegantni 406 Coupe. Upravo to je bio i predmet naših sumnji. Kako jedan te isti agregat može zadovoljiti potrebe jedne uglađene limuzine te prelaskom u manji automobil otvoriti svoju sportsku dušu. Odgovor: Nikako. Iako se motor snage 136 KS vrlo dobro snašao u 206-ici uglađenost pršti na sve strane, a to baš i nije glavna prednost kod ovog tipa automobila. Iako se motor vrlo rado vrti sve do 6500 okretaja, nedostaju mu UDARCI SNAGE KOJE MOGU PROIZVESTI MANJI, NABRIJANIJI MOTORI. I nešto brži odaziv na pritisak papučicu gasa ne bi škodio, no ukoliko te karakteristike pogledate s drugog aspekta, možda je ovo upravo savršeni automobil za svaku priliku. Jer gradska vožnja na niskom okretajima mu izrazito odgovara, a kada okretaji pređu oznaku na 4500 tada 206-ica pokazuje svoju blagu ćud sportaša. Blaga ćud čisto zbog nedostatka zvuka motora i brutalnosti prilikom pritiskanja gasa. Zahvaljujući vrlo povoljnoj elastičnosti agregata (jedna od najvažnijih prednosti limuzinskih motora)...

Dakle takvi veliki motori male snage ne odlikuju se sportskim osobinama kao mali i nervozni jaki motori. Stoga proizvođač koji svoj auto nastoji obilježiti sportskim mora imati na umu da taj auto mora imati male i nabrijane motore koji će u prvaliu više trošiti i biti manje elastični no to je nužno zlo kod sportskih motora i nije toliko važno za sportsku vožnjo koliko snaga iznad 4000 okretaja koju mali i nabrijani motori oslobađaju jače i spontanije, a sam takav motor puuuuno bolje se ojeća na višim okretajima nego veliki iste snage.

INTCP log dead
15-01-2003, 15:21
Mislim da se i to da riješiti što se tiče neelastičnosti na niskim okretajima ugradnjom kanala promijenjive dužine i varijabilnog upravljanja ventilima. Takav motro može izvlačiti 90% momenta na 2000 okretja. Recimo alfa JTS 165 ks ima 210 Nm. 90% od toga je jako puno i raspoloživo na 2000 okretaja i onda ta vrijednost raste do ne znam točno gdje je maximum... Al svejedno što se tiče snage motor se bolje osjeća na visokim okretajima. Tako da paše i u limuzinu i istovremeno se vrti do 7000. Hondinih 155 KS mene zadovoljava. jer je to dosta. Kad se pređe neka granica onda je u redu. Jer 2.0 motori preko 145 ks u pravilu se već osjećaju bolje na visokim nego na nižim, dok ispod 145 KS je obrnuto. Pogotovo ispod 140ks. Takva moto je elstaičan, vrti se on bes problema al svejedno vidi se da mu bolje idu niski od visokih. A ako npr. Mazda misli prodavat 6 kao sportski auto i izvlačit 120 ks iz 1.8 mašine, to nije dobro jer to onda što se tiče motorizacije nije sportski auto nego uglađena limuzina. A opet mislim da bi ugradnja kanala promjenjive dužine i varijabilnog upravljanja ventila riješila problem neelastičnosti. A i motr bi imao 20 ks više. I trošio bi istina više od onog sa 120 ks, ali bi i išao brže i bolje bi se osjećao na viskokim okretajima nego neki 2.0 iste snage.

Mazdohist
15-01-2003, 16:12
Honda je bila i dalje želi biti nešto kao japanska alfa, što pokazuje i novim Accordom.
Nema sumnje da je to dobar (sportski) auto, ali što se tiče samog izgleda, tu je Accord u "banani". Prethodni model zadnji dio je imao gotovo isti kao stari Audi A4, sve u svemu bio je dosadan. E ovaj novi izgleda kud i kamo agresivnije samo što je od naprijed kockastija verzija 6-ice, a iza 156 (liči i na prošlu Toyotu Camry).
Prenabijeno mi izgleda, iako ima sportskije mašine, po izgledu 6-ica je daleko ispred.
http://conceptcarz.com/img/mazda/mazda6_7.jpg

g m a z
15-01-2003, 16:14
Nista posebno!

Mazdohist
15-01-2003, 16:19
Prošla Toyota Camry
http://sierranet.net/~deckerts/camry/camry4.jpg

V6
15-01-2003, 18:39
koji je smisao izvući 150 ks kada se da iz 1.8. Glupo pitanje.
Smisao je brže više jače !!!!
Koji je smisao doći na MArs ??'
Koji je smisao letjeti brzinom svjetlosti ??'
Koji je smisao putovati avionom kada se može vlakom
Koji je smisao 1.9 tdi sa 90, 110 130 i tko zna koliko konja.
Koji drugi proizvođać to radi ??'
Pustimo sada kupce koji bi i govno pojeli da je upakirano u celofan.
Ovo je industrija, napredak u pitanju.
Svaki novi auto ima da izvlaći što više konja iz istog obujam.
Honda je koliko ja znam sportska marka sportski automobil, na to se fura, S 2000 im je prava zvijer ali 1.8 ima da ima 150 ks, a 2.0 bar 160, 170.
Kod takvog auta ne gleda se povoljnija trošarina i 200 kuna jeftinija registracija.
Toliko :)

DKW
15-01-2003, 21:24
V6,

1000% se slažem s tobom. Honda ne bi trebala biti auto za dosadnjakoviće u kariranim sakoima sa kožnim zakrpama i francuskim kapama, nego za tipove koji vole rastegnut makinu do 7500 o/min i pritom naježiti se od ubrzanja i sounda!

I zato, ako mi to počnu radit s Alfom, štrajkat ću glađu ispred tvornice! :))

homer
15-01-2003, 22:50
Dal zna ko kolko ce otprilike kostat to cudo s 2.0 motorom?

bzchi
15-01-2003, 23:10
Vidio sam negdje na Vidiju da je S40 radjen "u suradnji sa Japancima". Da li neko zna s kojim Japancima? Mitsubishi?
Jos me interesira sto kazete za taj auto>. Mislim ga uzeti. Imal neko mozda iskustva?

DKW_
15-01-2003, 23:52
Volvo, Nissan i Renault surađuju, najvišena motorima, aonda na podvozju.

S40 je krasan auto ali kod njega su ti problem 2 stvari:

Nikako kupit novog jer su mu ovo zadnji mjeseci proizvodnje, pa praktički imaš stari model za puno para.

Bolje je , stoga uzet rabljeni, ali od nekog "gospona doktora" tu, kod nas, a ne uvoz (makar i to može bitOK ako nije Dizel)

Mazdohist
16-01-2003, 09:32
S40 se proizvodi skupa sa Mitsubishi Carismom u NedCaru (Nizozemska) i imaju dosta zajedničkih komponenti.

Hondo_
18-01-2003, 15:18
Mogu se logirat, ali ne mogu postat. Ima ko sličan problem?

Već znate da mi je Honda u srcu i u garaži, pa da i ja kažem par stvari.
Po netu sam dosta pratio testove novog evropskog Accorda od njegovog pojavljivanja, do danas i stalne usporedbe sa Mazdom 6. Ukratko bi se dojmovi svjetskih novinara dali ovako sumirati. Accord je obiteljska limuzina atraktivnog dizajna i vrhunske mehanike sa dosta sportskim ponašanjem (tvrdoća ovjesa, motori, mjenjač, ponašanje u vožnji) dok je 6-ica udobna obiteljska limuzina sa tromijim motorima, mekšim ovjesom, sporijim mjenjačem i naravno odličnim dizajnom.
Sam Accord se od ovog modela proizvodi u dvije verzije. Jedna za Evropu i Japan, a druga za Ameriku. Ova za Evropu se više ne proizvodi u GB već dolazi iz Japana. Interijer ni meni nije nešto mračan, ali kažu da kvalitetom izrade i korištenim materijalima ne zaostaje za recimo Passatom.

Mazdohist
18-01-2003, 15:24
Da, kvragu! Isti problem! :smile09:

Girrari
18-01-2003, 17:12
Mene previše asocira na Mazdu 6, a u karavan izvedbi, odozada je pljunuta 156-ica. Jedini detalj koji mi se jako svidio (ne znam da li je namjerno napravljen, ali vjerujem da jest) je centralna konzola koja završava u V na isti način kao i maska automobila. Zgodno rješenje.

Hondo_
18-01-2003, 18:33
Bio sam prekinut u onom postu gore, pa da nastavim. Slažem se da dizajn i nije baš originalan, ali ne kužim ni stalno spominjanje sličnosti sa Mazdom 6. Ako pogledate prethodnu generaciju Accorda (koju imam ja) i onda ovu novu, postaje jasno da je ovaj novi zapravo samo evolucija starog izgleda u skladu sa modernim trendovima. Motori na papiru i nisu nešto (prosjek klase), ali vjerujte da iako se 2.0 ne vrti do 7800 o/min, to je motor koji voli okretaje i pokazuje što ima tek kad ga se 'šarafi', tak da oni u kariranim sakoima još uvijek neće voziti taj auto kak treba. To govorim iz vlastitog iskustva jer imam 2.0 VTEC sa 147 ks koji se isto vrti do samo 6700 o/min, ali zube pokazuje tek iznad 4500 o/min.
Uglavnom, auto mi se sviđa, a i ovi svjetski novinari su ga dosta nahvalili. Čak razmišljam da svog prodam i da uzmem onog sa 2.4 motorom. Ima kupaca?

Maxima21
19-01-2003, 08:16
Mazda 6 po meni nece dobro proci na trzistu Europskom a i Americkom. Pogotovo nece dobro proci na Americkom trzistu jer novi Accord sa 6 cilindara ima 250 konja , isto tako nova Nissan Maxima v6 ima 255 konja nasuprot Mazdi 6 ciji motor od 6 cilindara ima 220 konja. Cijena ovih navedenih automobila je ista kao kod Mazde 6.

D0mi
19-01-2003, 13:30
Da li netko zna oce li i kada doci TYPE-R za Europsko trziste i kakv ce biti???
Cuo sam neke glasine da ce biti 3.2 V6 masina sa 300 konja...

Hondo_
19-01-2003, 14:27
Koliko sam ja čitao, Honda ne namjerava raditi Type R verziju novog Accorda uz objašnjenje da će verzija sa 2.4 motorom pružati dosta sportskog užitka. Možda sam slabo obaviješten, no ovaj podatak o V6 motoru prvi put čujem.