PDA

Pogledaj cijelu verziju : Čednost i veronauk u SPC

Epis.Pahomije
11-01-2003, 23:13
POSLE PRIJAVE ZA ZLOSTAVLJANJE U VRANJU

Episkop vranjski Pahomije demantuje optužbe

Vranje, 10. januara (Beta)

Episkop vranjski Pahomije demantovao je optužbe da je seksualno zlostavljao trojicu dečaka. Optužbe su "gnusne, neosnovane i neljudske" i predstavljaju "hajku protiv smernosti koju vode neprijatelji crkve", navedeno je u saopštenju Eparhije vranjske koju je potpisao vladika Pahomije.

"Eparhija je danas obavestila patrijarha srpskog gospodina Pavla i Sveti arhijerejski sinod Srpske pravoslavne crkve" o tim optužbama, dodaje se u saopštenju. U saopštenju je, takođe, izražena sigurnost da će nadležni državni organi utvrditi istinu koju će i "izneti pred sud naroda".

"Nedopustivo je suditi bez suda, presuđivati bez dokaza i to baš u vreme božićnih praznika. To je pokušaj da neprijatelji Hristovi preuzmu ulogu vrhovnog sudije", navedeno je u saopštenju.

U Okružnom tužilaštvu u Vranju podneta je krivična prijava protiv episkopa vranjskog Pahomija (svetovno ime Tomislav Gačić) koja ga tereti za bludne radnje i protivprirodni blud sa maloletnim licima.

Okružni državni tužilac u Vranju Milan Božilović večeras je za lokalni radio kazao da je u toku "prikupljanje dokaza" povodom tog slučaja.

Episkop Pahomije, inače član Sinoda Srpske pravoslavne crkve, od 20. decembra se nalazi na bolovanju zbog srčanih tegoba. Prema, takođe nezvaničnim, saznanjima Bete, vladika Pahomije će se zbog bolesti privremeno povući iz rada Sinoda.

Za pomenuta krivična dela terete ga tri dečaka, dva bivša maloletnika R. S. i I. N. i M. T. koji još nema 18 godina, kao i njihovi roditelji. U krivičnoj prijavi trojice dečaka navedeno je da je vladika Pahomije seksualno iskorišćavao dečake kada su oni dolazili da pomažu u obavljanju crkvenih poslova.

ANTI
12-01-2003, 04:11
JEBA VAM PAS MATER POPOVI SVI PO REDU SVIH VJERA I ××××××..MAJKU VAM ××××× VI KUHATE RATOVE ××××× VAM MAJKU..DA NEMA RELIGIJA NEBIBILO RATA

Sloba u mirovini
12-01-2003, 15:42
Tako je !

Nadam se i da te Mr. May čuo,ovoj kapitalno svedočanstvo!

Otpočetka tvrdim da ja NISAM KRIV, pa neka onaj Babić i onaj Đakula i onaj bivši KOS-ov oficir svedoče šta ih je volja!

Za sve je kriv Episkop Pahomije i vera!!!

Episkop Pahomije
12-01-2003, 15:44
Pomoz Bog Slobo!

Pa kako ,bre možeš da mene kriviš?
Znaš buraz da meni nije do nikakvog rata bilo...ja samo želim da šta više dečice dolazi na veronauk.U miru.

Eto...

anti
13-01-2003, 04:08
MA EPISKOPE ZA KOSOVO I METOHIJU POPUSI MI!!! JASNO!!! TJERAS DEMAGOGIJU...PRODAJES MAGLU MAJKU I ××××× LOPOVSKU...SVE VAS TREBA!!

Episkop Pahomije
13-01-2003, 10:12
Ma vidi bre koje vaspitanje ?!?! Treba odmah da se ispovediš sinko! Može i kod mene u Vranje, oduvek sam voleo da radim sa dečicom.

ANTI
13-01-2003, 19:13
MA KOME DA SE JA ISPOVIJEDAM EPISKOPE SMRADE JEDAN...××××× TI BISKUPE..METROPOLITE JOVANE I BUDISTE I OSTALA FUNDAMENTALNA SMECA...ZNAM DA SE ZAJEBAVAS TU NA CHATU ALI TI NE KUZIS DA S TIM SAMO RADIS ×××××× OVIM PROSTORIMA...S TIM GLUPIM PROVOKACIJAMA......POPOVE NA GOLI OTOK!!!

Episkop Pahomije
15-01-2003, 12:30
Treba sinko, treba!!! Odmah da se ispovediš i pokaješ grehe. Mišlju rečju i delom učinjene.Možeš i kod mene, naročito ako si mlađi od 12 god, a ako si već neka stara oronula đukela, onda će već da se nađe neki stariji kolega koji će i tebe da ispovedi, ne može da ostaneš tako grešne duše

ANTI
15-01-2003, 20:04
AJMEEE MENI EPISKHOPE KOSOVKO-METOHIJSKI PATRIJARHU ××××× TI MATER AJME AL SI GLUP U TRI PIZDE MATERINE...ONU BRADU TI TRRREBA ISCUPATI SMECE JEDNO NACIONALISTIČKO"""PRIJE BI SE UBIO NEGO DAO DA ME LOPOVSKI POP ISPOVIJEDI KOJI ×××× OPATICE I RADI MALVERZACIJE

Jovan Bojic
26-11-2008, 15:05
Sram Vas bilo!!! Vladika Pahomije nije kriv! Sve je to namesteno! A Vi se ovde samo provaljujete ni za sta!

Janko Kosovac
26-11-2008, 15:06
A sta je sa Damaskinom Davidovic? Sta on radi po Torontu? Rascinjeni A????

JOVANE BOJICU
05-12-2008, 14:54
Rascisti sa samim sobom!
Tvrdis da je sve "NAMJESTENO"!
×××××ne, nije Patrijarh ××××× da ga se moze nekome namjestiti.
I zasto?
Patrijarh je vjernik,
vjernik je ××××××!
..................
Jednostavna formula.
Svuda i uvijek!
...............
Osi toga rascisti i pojmove o CEDNOSTI!
Srpske "CEDE" nikad
nisu bile ni cedne ni skromne.
NOZ I CEDNOST NE IDU ZAJEDNO!
Ni kod "CEDA" ni kod "UJA"!

JOVANE BOJICU
05-12-2008, 14:55
Rascisti sa samim sobom!
I zasto?
Patrijarh je vjernik,
vjernik je ××××××!
..................
Jednostavna formula.
Svuda i uvijek!
...............
Osim toga rascisti i pojmove o CEDNOSTI!
Srpske "CEDE" nikad
:smile18: :smile18: :smile18: :smile18:

JOVANE BOJICU
05-12-2008, 14:56
Rascisti sa samim sobom!
I zasto?
Patrijarh je vjernik,
vjernik je ××××××!
..................
Jednostavna formula.
Svuda i uvijek!
...............
Osim toga rascisti i pojmove o CEDNOSTI!
Srpske "CEDE" nikad
:smile18: :smile18: :smile18: :smile18: