PDA

Pogledaj cijelu verziju : apsurd nad apsurdima : članak u "auto klubu"



xan22to
05-01-2003, 15:22
Toyota yaris od 8000 eura ima jamstvo 3 godine jamstva a VW passat W8 od 50.000 eura ima jamstvo od GODINU dana.
MERCEDES ne daje jamstvo na PROHRĐAVANJE, niti na BOJU a jamstvo na mehaniku je 2 godine.
VW, renault,peugeot, seat, škoda,ford,citroen imaju 1 godinu garancije na mehaniku.
2 godine daju: opel, audi,bmw te 3 godine daju naravno samo istočnjačke marke.
Na kraju ispada da je KIA bolja od MERCEDESA jer daje veću garanciju.

INTCP log dead
05-01-2003, 15:27
A zašto nisi rekao da cijeli fiat koncern daje garanciju 2 godine bez ograničenjha km i 8 godina na prohrđavanje. I te dvije godine je učinio prije ovih švaba.

I usput mercedes ima zahvalnu garanciju na prohrđavanje nevjerovatnih 30 godina.

xan22to
05-01-2003, 15:29
Te garancije u fiatu su dio promotivne akcije a mercedes NE DAJE NIKAKVE garancije što se tiče prohrđavanja i boje nego samo na mehaniku 2 godine

INTCP log dead
05-01-2003, 15:31
Ma šta si ti blesav čovječe. Fiat od 2002 daje 2 godine na garanciju. Kkava promotivna akcija. Možda i je promotovna akcija zasada, ali tako će i ostati nema više popvratka na 1 godinu.

A merc oduvijek daje na lim 30 godina. vjerovatno je neka greška u auto klubu.

xan22to
05-01-2003, 15:31
u ××××nom citroenu ako hočete 2 godine garancije morate nadoplatit 330 eura za c3 ili 630 eura za c5. Ma mislim stavrno!!!!!! :smile11: :smile11: :smile11: :smile11:

xan22to
05-01-2003, 15:35
Ma kojih 30 godina jamstva!!!!!!!!!!!
Šta bulazniš!!!!!
Logički automobil kad ima 20 godina je sav već u raspadu a oni da daju 30 godina?! Ma daj molim te.
Logiko moja: na mehaniku daju 2 GODINE
a na karoseriju 30?!?!?!

INTCP log dead
05-01-2003, 15:38
Ma znaš šta, ×××× s meni za garanciju. Ja bi kupio alfu i da ima mjesec dana garanciju, i da neki japanac ili bilo tko drugi ima 10 godina. Boli mene ona stvar šta se japanci ne kvare. Nek se troši. I osim toga tako i tako kad bi kupio novi auto ner bi ga uopće vozio u ovlašteni servis gdje rade čiste kljusine koje uz tom pljačkaju. Njima da dam auto, nema šanse. Imam ja ljude koji su kvalificiraniji od kvazi meh. u ovlaštenim servisima i koji će mi se bolje pobrinut o autu i barem mi neće lagat u oči. Mrš sa servisima i garancijom. Tako i tako odmah bi naturirao motor i izgubio garanciju. :))

LaNciA
05-01-2003, 15:51
Ja imam 3 godine garanciju na mehaniku.
U (CH) ;) ;)

xan22to
05-01-2003, 16:14
Ovo sam napisao za ljude koji namjeravaju kupit novo auto da znaju što da kupe a boli mene ××××× šta biš ti kupio. Mene to i nije zanimalo. Malo si zalutao.
Za tvoj info: postoje bolje japanske pile nego bilo koja alfina ikad napravljena.

INTCP log dead
05-01-2003, 19:14
Za te pile me boli ××××× jer su uglavnom oličenje odvratnosti.
A postoje u alfinoj povijesti pile kakve niti jedan japanac nikad nije sklepao.

Stellar Jebač
05-01-2003, 19:25
Xan22to (valjda ti je pimpuljak dugačak 22 cm pa se hvališ, naglašavaš to i u nicku, ha?), i Fiat daje dvogodišnju garanciju na mehaniku, to si zaboravil???

SONY
05-01-2003, 21:00
INTCP, daj da cujemo za neku pilu koju japanci nisu napravili..

xan22to
06-01-2003, 10:26
Ma šta ja alfa napravila:33,155,gtv,145,146 i to su im u prošlosti najveća dostiguća.
A japanci: SUbaru impreza,mitsubishi lancer, toyota supra, nissan skyline, honda NSX,honda prelude i još milijun modela za koji nikad u europi nisu bili ponuđeni a ti mi spominjeneš jednu glupu talijansku marku. Baš su se proslavili sa svojim BOXER motorima.
Svatko ko zna išta o povijesti automobilizma zna koje smeće od motora je to bilo.

xan22to
06-01-2003, 10:30
Imali su nepouzdanu elektriku, elektroniku,potrošnja ulja je bila prevelika,motori su se često kvarili.
TREBAŠ MALO PROČITAT KAKVU LITERATURU PA ONDA NEŠTO SRAT A NE "PIŠAT U VJETAR"

SAAB
06-01-2003, 10:34
Mercedes DAJE 30 godina garancije na prohrdjavanje!!!! ;)

INTCP log dead
06-01-2003, 11:40
A ti trebaš prvo imat u dvorišti tri alfe zaredom i sa svakom napravit 250 000 i onda možeš bit na mojoj razini da sudiš o alfi.
ne govorim uopće o fiatovim alfama već o alfama o 2 svjetskog nadalje. Takve aute japanci su u to doba mogli samo sanjati. A alfu 33 Tipo stradale sa 2.0 V8 32V i atmosferskih 230 ks koja je išla 290 na sat nemaju ni danas. Da ne govorim o alfi 1300 junior GTA koja je odrala sve živo šta se 60tih pojavio na touring natjecanjima. Alfin sportski uspjesi su nadaleko poznati. Dok je Enzo Ferrari još pišao u gaće alfa je radila aute sa dva motora i to ne neka bezvezna već rasne sa 2 bregaste za kakvima je i Mussolini slinio. Gdje su onda bili tvoji japanci.


33 Tipo Stradale
http://www.carsfromitaly.com/alfaromeo/33stradale200.jpg

Ovaj autio nije nikakav prototip već ga je alfa napravila oko 400 komada. Dakle to je bila ekskluziva kao što je bio Ferrari F50. Ka djapanci budu uopće ikada imali nešto takvo onda možeš srati.

V6
06-01-2003, 11:55
bože mili,

kaže japanci i nabroji 5,6 japanskih firmi i toliko najboljih modela,

a alfa jedna, sama....

dakle svi japanci protiv alfe, što nebi svi talijani ferrari, maserati....protiv "jednog japanca" :))

INTCP log dead
06-01-2003, 12:01
Eh da i zaboravio sam da je enzo ferrari zanat ispekao u alfi, te da je prvi ferrari imao dosta konstrukcijskih rješenja koje je Ferrari izučio u alfi i prenio ih na svoj auto. :)) :)) :)) :)) :))

INTCP log dead
06-01-2003, 12:05
2000 ccm i 150 ks!!!
http://www.cuoresportivo.ch/alfas/Bertone/614x460/sandro-2000-front.JPG

xan22to
06-01-2003, 17:04
Ljudi vi ste zabrijali u prošlost. Ja pričam o sadašnjosti a vi o vremenu od prije 100 godina!!!
Moja tema je koliko današnji proizvođači daju garancije na svoja auta pa sam došao do zaključka da prema garancijama ja DAEWOO bolji od VW jer više garantira za svoj proizvod nego švabo.

Šiljo
06-01-2003, 17:46
Ja ti dam garanciju na kineski bicikl 10 godina a na njamački 1.Ne zato što je kineski kvalitetniji već zato što je toliko jeftin da me boli kuac što će kad riknut, samo da ti ga prodam.Toliko o garancijama, genije ekonomski.

Sport
06-01-2003, 17:59
XAN ti si jedan konj!Sta govoris da ti ne pricas o autima koji su se proizvodili pred 100 g.?Sta spominjes 33,145,146 i tome slicno i za informaciju oni su se proizvodili u doba najvece krize alfe i nisu najveca dostignuca!156,147,156 gta,147 gta,uskoro i 166 gta!Ne pricaj kad neznas i ne usporeduj pol istocnih drzava sa ALFOM!

xan22to
06-01-2003, 18:27
jedno pitanje za svih: ako vam garanciju na jednu kurvu 10 godina a na drugu 50 koju biste kupili prije. Ajde sada za odgovor uptri××××te logiku a ne glupost. Hvala.
Ja sam nabrajao samo modele i marke kojima alfa nije ni do prve dlake na nožnom prstu a ne uspoređivao.
I još jedna stvar: modeli GTA od alfe nisu obični predstavnici svojih modela od kojih potječu nego sportski pa tako ih ne možete spominjati.

xan22to
06-01-2003, 18:32
I još nešto: u dana šnjem svijetu kapitalizma garancija na nešto je zakon. Koliko ona traje toliko je jedan proizvod kvalitetniji.
Da li ste se zapitali što biste radili da vaš cijenjeni golf v5 star 1 godinu rikne mjenjač ili pukne osovina, koliko bi vas to koštalo. Znači vi ste ga platili 30000 eura a vama kažu u servisu da njih to više ne briga jer vam više ne garantiraju za vaš automobil! Što biste onda napravili? A ja lijepo u mom japancu sam miran 3godine pa se vi lijepo ××××te.

piquet
06-01-2003, 18:37
miran si tri godine ali si onda u većem sranju od ostalih jer je cijena održavanja japanca sigurno veća. :o

Šiljo
06-01-2003, 18:37
××××ga sirotinjo. Mi kupimo novi kad prođe garancija.Pa neću valjda japanera žuljat tri godine. Dosadan je i za mjesec dana.

xan22to
06-01-2003, 18:39
Od 1997 godine cijena japanskih automobila je euro standardima u potpunosti izjaednačena sa europskima.
To je službeni podatak.

piquet
06-01-2003, 19:13
nabijem ti taj službeni podatak na 21 prst :smile09:

mytbyte
06-01-2003, 19:25
Xan, nema smisla...ako ih nastaviš stiskati, počet će tvrditi ga je Alfa izmislila automobil...pali su tako nisko da tvrde da proizvođač koji daje garancioju 1 godinu ima više povjerenja u svoj proizvod nego onaj koji daje 3...kod korejaca je 3 god još uvijek marketinški potez, a kod japanaca tradicija...glavno da se opet raspravlja o Alfi...svi protiv Alfe ;)

INTCP log dead
07-01-2003, 01:18
Xan alfe GTA su obične alfe koje nije pripremio nikakav trkaći odjel. Trkaća GTA nema V6 već 2.0 Turbo. Alfa nema odjel kao BMW npr. M. Prije su trkaće verzije Evo i Impreza. GTA je obična alfa sa 3.2 motorom. Ti si rekao da alfa u povijesti nikad nije imala auto koji se može uspoređivati s Imprtezom i sl. E pa ja sam ti stavio samo dva od mnoštva. A alfina povijest traje od 1911. E sad kako te nije sram uspoređivat 145, 155 i 33 ili uopće neku alfu sa motorom 1.6, 20 i sl. sa izvornim cestovnim rally autima kao što je evo vII i sl. Usporedi ih sa običnim mitsubishi pištoljem koji bi se moghao svrstati u top 5 najgorih kompaktnih auta šta se tičew sportskih karakteristika. Ili pak nissan almerom i toyotom corollom. Mogu i ja usporediti maserati sa civicom i reć da je maserati bolji. Uspoređuj po klasam i onda možeš srat.

INTCP log dead
07-01-2003, 01:21
Osim toga te garancije imaju i jednu srugu stranu. Japanci su točno proračuinalo koliko će jedan komad trajati. Ako oni kažu 100 000 nećeš se prošvercati sa 110 000. I zato mogu precizno dat na 3 godine.
Europljani su malo bojažljivi šta se tiče toga i time se svojevrsno zaštićuju. VW tolerira 1l potrošnje ulja na 1000 km!!!!Što je očajno, samo da bi se zaštitio od eventualnih izuzetaka. Tako se i zaštićuje i s garancijom.

Vedo
07-01-2003, 07:14
Zato treba stalno ići na servis i brinuti se o autu i neće biti problema.

Vedo
07-01-2003, 07:18
Zaboravih nadodat da zatojapanci i jesu pouzdani zato jer im u servisu promjene dio nakon određenog razdoblja eksploatacije ne dopuštajući da on rikne.U stvarnosti japanci nisu niša kvalitetniji od ostalih(o njemcima da ne pricam) ;) :smile06:

xan22to
07-01-2003, 09:27
Nem aveze od kada alfa proizvodi automobile. HOću reći da ta marka niti jednim svojim modelom tehnološki ne može konkurirati niti jednom japancu po bilo kojoj klasi zato jer alfa ovisi o fiatu a svi znamo koje smeće on proizvodi tako da oni niti alfi ne dopuštaju da rade bolju kvalitetu dok japanske marke ne ovise o nikome tj. svaka je za sebe te mogu naprviti kvalitetu koju hoće.
Zašto alfa ne napravi motor ko i Honda koji si sam šteluje ventile ili kvalitetu kao i Nissan na modelu almera kojoj kad su rastavili motor na 100.000 km nije imao ni 0.001 posto potrošenosti materijala u njemu. Bio je kao da je iz tvornice. To je podatak iz Auto kluba.

xan22to
07-01-2003, 09:35
Odgovor VEDU: tokom godina je dokazano u svim renomiranim svjetskim časopisima da su japanski automobili kvalitetniji od upotrebljenih materijala do kvalitete motora te do žarulja za svijetla.
To su činjenice. Ja ih ne izmišljam.
Kao što sam rekao garancija danas na nešto govori sve. Baš sve. Što vi kad si kupite passat ili alfu od 30000 eura ne biste se zapitali:"pa čekaj zašto nmi daju garanciju samo godinu dana na tako skupo auto a na npr. yaris od 8000 eura ima garanciju 3 godine".Zapitajte se to kad budete si htjeli kupiti europski automobil.

INTCP log dead
07-01-2003, 10:08
Ma znaš da ti iskreno kažem meni je važniji izgled koliko i sportske performanse. A japanci imaju samo perfromanse ali tek u autima kao evo VII, Impreza, Type-R ... A dizajn i performanse mogu pomiriti samo RX-8, MX-5, Celica. RX-7, Skyline, MR-2 i sl. Drugo je sve ruglo. A obične verzije primjera Mazda 6 ili obični modeli Honde i Toyote i Nissana nemaju šta tražiti na sportskom polju s alfom. Osim tih današnjih rally pila japanci su mrtvilo.

I samo da znaš da nekim ljudim garancija nije toliko važna, nego su ima važnije neke druge stvari. Neki ljudi vole aute i rađe će ponekad dat za neki kvar i vozit europski auto koji ima se sviđa i koji ima nesumnjivo više stila nego japansko ruglo samo zato jer ima 3 godine garancije.

BTW, alfa ima 2 godine. Boli me dupe jel to promotivna akcija, ako je onda je to neka vječna promotivna akcija.

Girrari
07-01-2003, 10:24
xan22to, ne diraj mi FIAT! :smile09:

xan22to
07-01-2003, 11:56
INTCP log dead:japanci od 1970 godine radili automobile koji itekako bili dobri što se ti modeli i japanske marke automobila nisu bile dostupne u europi zbog poreza, komunizma tj. tadašnjeg stanja u svijetu.Ako te zanima na google odi i upiši "nissan skyline ili honda civic 1980 pa vidi. A
što si rekao za garancije: ljudima danas su itekako važne garancije jer ako nisu zašto onda nijemci kupuju najviše japanska auta a ne njihova njemačka? Zato jer oni kad daju lovu za automobil oće dok ga voze da ne moraju još si i plačati poravke nakon godinu dan a što bi trebali da si kupe VW. renault, peugeot, mercedes itd.
Mi balkanci samo moramo sa mentaklitetom doći do zapada pa ćčemo i mi neke stvari gledati drugačije.

xan22to
07-01-2003, 12:01
Pročitaj koji auto klub pa vidi i pisma koji ljudi šalju koja ×××××× imaju sa renaultima ,opelima,VW-ima.
Primjer: opel astra 36000 km; promijenjen cijeli komplet auspuh,vrata su mu pala ali doslovno pala,podizači stakla rikli te NIJE PROŠAO NA EKO TESTU. Što imate na to reći?

Fresh
07-01-2003, 13:37
Konkretno, ponovit ću ono šta sam već napisao par puta.

Imam Ford Focus koji je proglašen najpouzdanijim europskim autom, na kojeg sam od kad je istekla garancija (1 godina) potrošio cca 5000 kn na razne servise.
Godišnji servis košta 1100 kn.
Ostalo je potrošeno na sljedeće (zamjena amortizera, zamjena motora podizaća stakala, curenje ulja iz kočnica, zamjena mehanizma koji vraća žmigavac, povećana potrošnja).

Auto je star 2 godine i mjesec dana i prešao je 34 000 km.
Sad će neki reći ubo si prstom u govno, drugi će reći ××××ga to je Ford.

Frend me tješi s činjenicom, nije to ništa meni je na Mazdi otišla letva volana nakon dvije godine. Samo sam ga pitao ''Jel ti auto pod garancijom'', zašutio je.

Kod kupovine sljedećeg auta zaboravljam i emocije i želje, kupujem samo ono šta mi nudi veće i duže garancije.

xan22to
07-01-2003, 13:48
Tako je FRESH, to sam htio ljudima na forumu objasniti da nam lova ne pada s neba tj. barem ne meni te pri kupovini novog automobila ne treba bit vođen drugima i njihovim željama nego logikom i najboljim omjerom uloženo- dobiveno, a to se danas dobiva samo sa japanskim automobilima. Znam to nekima nije drago čuti ali to su činjenice.
Smatram da 1 godina jamstva je premalo za bilo koju marku automobila osim lade,kie i zastave.Prijatelj je kupio novu seat cordobu i ovjes mu se čuje nenormalno ali glavno da troši malo. Stakvom logikom ne treba pristupati prikupnji automobila. Ništa nije važno samo da malo troši.

Hondo
07-01-2003, 13:52
Nisam čitao sve postove pa i ne znam tko sve ovdje ne prodaje pamet i znanje, ali pošto nemam pametnijeg posla i ja ću se malo uključiti. Vjerojatno znate da vozim Hondu i da sam zato malo na strani Japanaca, ali i o tome sam dosta pisao. Bez obzira na to nikako ne podržavam ovoga XAN22TO, ali se niti ne slažem sa INTCP i ostalim 'Europljanima'. Mislim da takvo uopčavanje i stupanj isključivosti u realnosti nikako ne stoji. Niti su Japanci bezgrešni, niti je Alfa izmislila auto.
INTCP toliko hvali Alfe i kuje ih u nebesa i stvarno se ne sječam da je ikada naveo nešto što na Alfi ne valja. Nije spomenuo recimo da na 33 1.7 puca šasija na prednjem kraju jer je preslaba za snagu motora. Ili na jačim 75-icama da poluosovine odlaze jer su preslabe za prijenos momenta na kotač. Ili da na predivoj (i nikad mi ostvarenoj) 164 zna biti puno problema sa strujnim instalacijama. To su česti problemi na tim modelima i ne daju baš do znanja da se radi o tehnološkim draguljima (što oni teoretski jesu). U isto vrijeme glupo je Japance kovati u nebesa i pričati bajke o njima jer i oni rade samo automobile. INTCP Japan je prije II sv. rata bio carevina koja se nije mogla ekonomski nositi sa kapitalističkim zapadom, a poslije rata je dugo snosila sankcije i bila skoro pa Američka kolonija. To je razlog zašto Japanci nemaju tako dugu tradiciju u proizvodnji auta, ali im se mora priznati da su tehnološki dostigli svoje uzore i u nekim segmentima ih prestigli. Recimo u kvaliteti i preciznosti izrade. To je činjenica oko koje se slaže cijeli svijet i ne kužim kaj vi ovdje na forumu izmišljate?!?!
Kada se je krajem 80-ih pojavio Hondin VTEC, javno je priznato da se ni jedan drugi proizvođač ne bi osudio izrađivati sličan sistem u velikoserijskim autima zbog njegove kompleksnosti. Ili recimo: zašto ni jedan Evropski proizvođač koji se fura na sportski image i vrhunsku kvalitetu ne ponudi na svoj proizvod garanciju od 5 godina na mehaniku??? To recimo radi Subaru koji između ostalog u svoje aute ugrađuje jedan vrlo 'ranjiv' mehanički sklop - pogon na sva 4 kotača. Možda su i oni proračunali kolko se budu ljudi vozili u 5 god, a nakon toga se sve raspada? Ne znam baš jer i u Zg ima puno Subarua starijeg godišta koji još uvijek dobro izgledaju i dobro idu. A da ne spominjem Toyote, Mazde i Honde s početka devedesetih i hrpom kilometara iz sebe.
INTCP kak izgledaju Alfe iz tog vremena? Nisu baš reprezentativni primjerci auto-industrije, jel tak?
Naravno da ima izuzetaka i da tekuće održavanje igra u svemu najveću ulogu, ali statistika je neumoljiva i znamo kakvi su rezultati.
Pozdrav!

mytbyte
07-01-2003, 15:20
Osim toga, neki japanci (Toyota, jer za nju znam) u EU imaju 5, slovima PET godina garancije...a nakon pet godina normalan čovjek prodaje auto ;)
INTCP, Toyota ima četiri WRC naslova, a WRC Corolla danas rastura po rallyima i tuče Impreze i Evo-e, da ne pričamo da CART bolidi s toyotinim motorima odnose pobjede i naslove, ...istina, to nisu serijski automobili ali tvrdnja da Toyota nema sportskih uspjeha i iskustava kao Alfa definitivno ne stoji...

Profesor Živac
07-01-2003, 15:32
Ovom Xan-U pothitno treba XANAX!

INTCP log dead
07-01-2003, 16:41
Ja sam rekao da NEKIM ljudima nije važna garancija. A ljudi koji žele ekonomski kupovat auto sigurno neće kupit skupu i rastrošnu alfu.

Alfa 75 nema nikakvih problema sa poluosovinama. Ne znam odkud ti taj podatak Hondo.

Vedo
07-01-2003, 16:49
Odgovor Xan22to-u:Materijali upotrabljeni u japancima nisu uopće više kvalitete od njemačkih ,dapaće.Unutrašnjost je u njemcima kvalitetnija nego u japancima,a garancija je 2 godine bez ograničenja kilometara ,a i ta garancija se da produžiti.
Pogledaj si post Fresha koji navodi da je Mazdi crkla letva volana u garantnom roku i nisu mu priznali garanciju.Što kažeš na to?Ni ja ne izmišljam , samo logički zakljućujem i prenosim informaciju Fresha.Što se tiće Almere,gledao sam taj test i mogu ti reći da je Škoda Octavija prošla jednako dobro kao i Almera(Nije se Octavijin motor niša više potrošio negio Almerin),izuzev problema s hrvatskom naftom za koji octavija nije kriva.

Vedo
07-01-2003, 16:54
Zašto se u Japanu u klasi luksuznjaka najviše vozi Mercedes ,a ne Japanac.
Zadnju statistiku prodajnosti automobila na njemaškom tržištu sam gledao kada su prva 4 mjesta držali njemci ,a ne japanci.To je bilo prije 2 mjeseca.

Hondo
07-01-2003, 16:57
Vedo, a kad su Japanci bili najprodavaniji auti na Njem. tržištu?

INTCP zar ovo za 75 nije istina? Ja imam druge informacije od prilično kompetentnih ljudi, no ja ju nikada nisam vozio. Ti jesi?

Vedo
07-01-2003, 16:58
Koliko tek ima Golfova jedinica,starih Mercedesa itd sa brdo kilometara ne leđima i to iz 70- 80 godina?Odgovor:Pet puta više nego japanaca.

Heihachi Mishima
07-01-2003, 17:00
Najbolji sportski motori su Hondini i nikakva Alfa ne može sa svojom sportivo propagandom to pobiti. Japanci šute i prave zvijeri od motora, a Talijani se samo hvale i ničim ne dokazuju da su bolji od Japanaca.
Neka mi netko nadje primjer nabrijanijeg malog auta od starog Civica iz sredine devedesetih sa 1,6 litre obujma i 170 konjskih snaga. Ma kakva Alfa! Ona ne može nikada izvući toliko konja iz tako male mašine i još da daje toliko dugu garanciju.
Alfa je samo čista šminka i ništa drugo. Sve Alfe ispod 150 konja, a i tu isključujem Alfu 147 SS su po tehničkim podacima dosta loše.
Sve Alfe 147 osim GTA nemaju ništa od tog sportiva! Sve Alfe 156 osim 2,0 Jts ; 2,5 ; 3,0 i GTA takodjer!
Pa onda gdje je taj toliko hvaljeni sportivo. Nema ga zato što je to čista propaganda da naivci kao vi nasjednete na nju i hvalite se kako jedini imate sportski auto. Jedino onaj Dom-Dom ima sportski auto a ostali samo pričaju i duboko u sebi znaju da se kite tudjim perijem. Jadno i još jednom jadno. :)) :)) :))

Živjeli Japanci :) :)
Banzaiiiiiiiii :smile09: :smile09:

xan22to
07-01-2003, 18:14
Z aVEDU: baš neki proizvod valja kad si ja moram platit garanciju. Ma molim te. to ču platit za biciklu a ne jedno auto. Baš valja marka kad moram njima platit garanciju.
Za HONDA: u čemu se ti to ne slažeš sa mnom pošto nisi rekao ništa proturječno mojim stavovima nego samo mane i vrline pojedinih marki i modela.
Što sam ja to rekao?

xan22to
07-01-2003, 18:20
FRESH je u svom postu rekao da njegov frend kad ga je ovaj pitao za garanciju od mazde on je šutio a nije napisao da mu nisu priznali garanciju.
Malo smo izašli iz teme. Ja sam htio da vi date mišljenje što vi mislite o garancijama danim na modele prisutnim na HR.tržištu.

Vedo
07-01-2003, 19:29
Za xan22to:Ne moraš ti nadoplaćivat , a meni je 2 godine garancije na mehaniku bez ograničenja kilometraže 30 godina na prohrđavanje kod Mercedesa sasvim dovoljno.

Vedo
07-01-2003, 19:31
Zaboravih,a što ti xan22to misliš zašto je zašutio vlasnik Mazde?

Vedo
07-01-2003, 19:35
Za Hekachia Mishinu:Porsche je pravi sportski auto i japanci se mogu slikat.

Porsche forever!!!!!!!!!!

Club Italia
07-01-2003, 19:35
Toyota rastura u WRC-u??? koliko ja znam toyota ne nastupa u WRC-u, bar ne kao tvornička momčad!

T-IE
07-01-2003, 19:45
A ti ga Club it. izvališ pa ostaneš živ. :smile10: :))

Club Italia
07-01-2003, 19:56
tie vidim da si još na ljekovima! razgovarat ćemo kad izađeš iz komune! :))

T-IE
07-01-2003, 20:13
Imaš pravo Club It. (ne za ljekove i komunu :)) ) nego za Toyotu, mislio sam da ti je svrha tvog posta nešto drugo, sorry.

xan22to
07-01-2003, 20:15
Zašutio je jer Mazda daje garanciju 3 godine pa ne treba pričat. A u Japanu postoje utrke kroz cijeli Japan pa je Porsche pobjeđivao dok Nissan nije napravio model SKYLINE a prvi je izašao 84 odonda nijedan europski automobil nije pobjedio kao ni porsche pa tako možda on je sportaš dok ne dođe japanac do njega pa onda puši uzduž i poprijeko.

Vedo
07-01-2003, 20:22
Nemoj tog skylinea uspoređivat s Porscheom jer vrijeđaš PORSCHE.A druga stvar,taj Skyline je dobro ispušio na Le Mansu tj može pobjedit samo tamo gdje mu namještaju.Što se Toyote tiče tip nije zašutio zato nego jhe prokljinjo dan kada je kupio japanca.

V6
07-01-2003, 20:42
Šta ste zapeli za te japance i odmah uvlačite alfu. Pa koji vas vrag ta alfa toliko ××××, mene ×××× što se na testovima (maraton, auto klub) i toyota i mazda diče raspadom, kvarljivosti skupim servisima i diskovima od sira :)) . Da se meni to događa sa bilo kojim auto, ali starim 10 godina trenutno bih ga prodao. A vi pričate bajke o pouzdananosti i kvaliteti i garancijama. Ma daj. :smile06:

I još nešto, znate onaj servis u sesvetama, na glavnoj cesti za varaždin, mislim da je ulica vara
ždinska, tamo je bio servis i salon fiat alfa lancia, pa je propao i sada je otvoren renaultov. Ako se ti talijani toliko kvare i ako je toliko posla sa njima a vlasnici vise svako jutro u servisu (kako idioti tvrde) kako to da je onda servisi propao i otvoren renaultov ???? :smile11:

Hondo
07-01-2003, 22:15
Ma istina je to!!!
Diskovi od sira, a karoserija od lima za Eva sardina konzerve. Smeća Japanska. Zamislite ove glupe Hrvate koji kupuju te Japanske poluproizvode i onda stalno sa njima vise u servisima i po par mjeseci čekaju basnoslovno skupe dijelove iz Japana. Neki su se dosjetili pa već unaprijed naručuju ono kaj im treba za servis na 100.000 km, jer zna se kaj se na toj kilometraži raspada. Tak ne moraju dugo biti bez auta. I pogledajte samo pisma čitatelja po raznim auto-revijama. Sve je puno nezadovoljnih vozača Japanskih marki. Ma di ste Evropljani, obećana zemljo...

LaNciA
08-01-2003, 03:39
draga moja slatka lijepa LANCIA DELTA :smile07:
Osvojila sve mogue sto se moglo osvojiti u Reliju sve moguce pehare,medalje,pokale i osala ××××××.
Ma ××××te svabo,××××te francuz,××××te englez,××××te amerikanac,××××te koreanac,××××te Sadam Husein :)) :)) ,
i ostala banda.I nemojte molim vas vise srat stim vasim Toyotama. :smile08:
eh Isuse i Allahu pomozi braci da pogledaju u svietlost i tamo vide jednu Machinu Italianu. ;) ;) ;)

LaNciA
08-01-2003, 03:40
http://www.kozarac.com/new/html/modules/SPChat/images/smiley/elvisp.gif

LaNciA
08-01-2003, 03:42
http://www.kozarac.com/new/html/modules/SPChat/images/smiley/zmaj.gif

xan22to
08-01-2003, 08:06
VEDO: pošto vidim da nemaš pojma što je uopče nissan skyline evo par podataka:
- max snaga: 820 konja
- ubrzanja: 3.2 sec do 100,8.2 sec do 200. Max brzina 395 km/h.
Osnova verzija ima 285 konja te na konzoli ima ekran veličine 14 incha na kojemu pišu apsolutno svi podaci koji se tiču motora te kompjuter automatski mijenja brzine ako vozač zaboravi.
TO JE TAJ "NEKI SKYLINE" a ja mislim da to niti jedan euro. proizvođač ne radi.
LANCIA: znam ja dobro koje smeče je lancia delta: Gnjila karoserija kod vjetrobranskog stakla na vozačevoj strani, centralna brava je 100% rikla, podizači stakla isto tako a cijeli trap je u kucu kao i cijela karoserija nkoja na sebi ima 95 posto vidljive rđe pa takva kante mi ide ovaj konjina spominjat. Te kante je vrijeme pregazilo. Kupi si novi yugo bit češ sigurniji. ××××te lancia i njihove rđave karoserije.

Fresh
08-01-2003, 09:11
Vidim da je bila nejasna rečenica u vezi Mazde i letve volana.

Na moj upit jel imaš garanciju, frend je ušutio jer mu taj kvar spada pod granaciju i on za zamjenu toga nije platio ni novčića.

On je to meni spomenuo kad sam mu se počeo žaliti za svoj Focus, u smislu ne brini se dešava se to i drugima.

S jednom razlikom ti drugi imaju garanciju 3 godine, a ja sam imao 1 godinu.

INTCP log dead
08-01-2003, 10:51
Xan ti si se odavno iskazao kao jedna od većih debilčina koja se javila na forum. Nema više smisla se raspravljati s tobom čim se čuje tvoje mišljenje o delti integrale. Ti si polupismeni neuki debil s nekih vjerovatno 16 godina koji se divi tatinom mitsubishiju coltu i sanjaš carismu bar polovnu. A za skyline znaš da si predebilan da bi uopće sjeo za njegov volan. :)) :)) :)) :))

INTCP log dead
08-01-2003, 10:57
A osim toga tip koji mi je prodao auto je imao integralku i onda kad mi je prodao je kupio imprezu. I kaže da se impreza ne može mjeriti s guštom koji delta pruža koju je puno lakše voziti i vraćati na putanju i zajebavati se ssnjom, a pruža veće brzinske prosjeke i veći je i beskompromisniji rally auto u odnosu na uštogljenu i pripitomljenu imprezu. Da ne govorim koliko je impreza jadnog i neupečatljivog dizajna. Kad sam ga pitao kakva je impreza u odnosu na lanciu, rekao je doslovno ovako: ma lancia ju pobere. :)) :)) :))

Black Knight_
08-01-2003, 11:26
Zato je le mans razvalila mazda sa wankelom.

Black Knight_
08-01-2003, 11:30
A na kraju mogu reci sa je skyline auto koji se najvise tunira na svijetu. drugi je vjerovatno rx7.


Potrazite malo na netu recimo o veilside skylineu i pogledajte sta je auto i koje je rekorde polomio.

xan22to
08-01-2003, 13:07
INTCP: ja mislim da ti ne shvačaš da si ti jedino ovdje kretenčina koja ne shvača da je delta kante koju je vrijem odavno pregazilo. Ostavi oldtimere na miru i okreni se budučnosti ato su japanci a ne lancie.
A ja ne sanjam o ničem polovnom pošto vozim hondu prelude 2.2 vtec 185 ks 1999. godište a moj stari ima novu toyotu avensis pa tako možda tvoj ima stru golf 2 ili koju kantu od Lancie.
Pusti nostalgiju na miru a što se tiče mog mišljenja o delti to je i istina a ne iluzija jer moj susjed ima deltu 1.3 lx 1988 godište pa vidim iz prve ruke.

xan22to
08-01-2003, 13:10
VEDO: drugi put pročitaj što ljudi pišu tj. ako znaš pravilno čitat pa onda probaj napisat nešto povezano i sa smislom tj. informirano a ne govorit "neki skyline"

_Stevo
08-01-2003, 13:28
xan22to: Lancia Delta ko model je već skoro pa oldtimer, al INTCP odlog pizde materine, je najvjeroatnije mislio na deltu integrale koju vrijeme nije baš pregazilo i brije tu tvoju Hondu ko beba zvečku kak bi CZ reko :)) Inače ok je ta Hondica al tebi nebi dao ni da Stojku voziš. Idu mi na××××× ljudi koji su "kao" veliki ljubitelji automobila a ne poštuju aute koji su bili legende u prošlosti.

alfist_zg odlog.
08-01-2003, 13:30
"...moj stari ima novu toyotu carismu pa..."

novu toyotu carismu?!...uh , pa stvarno si znalac ××××te....

Vedo
08-01-2003, 15:21
Za xan22to:POšto ti nemaš pojma što je Porsche,moram ti reci da Porsche gazi tu kantu sa 200konja manje.Brabus Mercedesi imaju toliko konja pa nemoj dizat TO u nabesa i imaju 5 puta napredniju kompjuterizaciju.Upit za kraj:Koji proizvođač daje petogodišnje održavanje ne svoja vozila?

mytbyte
08-01-2003, 15:34
Xan, odluči je li mitsubishi carisma ili toyota carina ;) :smile11: s ovima moraš biti jako oprezan što pričaš!

Za ClubItalia i druge, Toyota se više ne natječe u WRC-u, ali WRC Corollu koriste privatnici u raznim drugim rally prvenstvima i tu rastura...jel još nešto nije jasno, talijančići?

xan22to
08-01-2003, 15:34
Oprostite na grešci u pisanju jer je ja nisam napisao nego moj kretenski prijatelj. Radi se o toyoti avensis.
Istina da je lancia delta integrale brza ali to je staro auto koje neće još dugo.
VEDO: ja nisam govorio o kompjuterizaciji u automobilima nego o brzini i kvaliteti a o kvaliteti je i cijela tema. Svako je auto kvalitetno kad u njega uložiš 30000 eura i promijeniš pola auta.

xan22to
08-01-2003, 15:40
VEDO: Mitsubishi daje 5 godina garancije ne mehaniku kod nas a u europi 7 godina. 5 godina daje toyota kao i mazda u europi a kod nas 3.

Girrari
08-01-2003, 16:44
Pa i Deltu koriste privantici na raznim natjecanjima i s njom pobjeđuju. Kapiš, japanček?

prc
08-01-2003, 17:32
ako vam majke dugo čekaju na popravak japanskih vibratora i raznih picoliznih napravica to ne znači i da se japanska kola kvare svako malo :o :o :o

vtec
08-01-2003, 18:08
Evo prvi put se uključujem u ovu temu i čitam sve ovo napisano. Dobio sam dojam da INTCP nema više šta reći pa počne baljezgati gluposti kad mu ovaj Xan sve pokopa šta ovaj kaže a ovaj VEDO mi se čini ko neko glupo 6-godišnje dijete koje sre samo da po×××× bez neke znalačke pozadine po sistemu"Moj je bolji, ne moji je najbolji". Sredi se čovječe i idi usisiaj tepihe u traktoru od dida i tristača od starog a ovaj GIRARI ko da živi u 1950-ima pa ne vidi dalje od svojih gača pa priča samo o njima. I još kad se uključe bosanci pardon bošnjaci onda je ljepa jota od svega toga. Pogledajte 1 stranicu 1 post ove teme pa razglabajte o tome a ne koji je bolji automobil. I još nešto: LANCIA DELTA je ipak jedna velika i stara kanta bez obzira što vi rekli. ××××te svi skupa sa XAN22TO-m pa ljepo ljubitelji japanaca,švaba i talijana napravite rusa.
ŽIVJELA L A D A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smile10: :smile11: :smile08: :smile07: :smile06: ;) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :o :o :( :( :) :)) :)) :))

Girrari
08-01-2003, 18:31
Bistar si k'o močvara. Daj please nek ti ovo prvo ujedno bude i zadnje uključivanje.

alfist_zg odlog.
08-01-2003, 19:27
ah, pisao je tvoj kretenski prijatelj???pa znao sam ja da je u pitanju neka podvojena licnost...ajde sad se lijepo toplo obuci i idi se igrati s ostalom djecom na snijegu.

prc
08-01-2003, 20:00
hehe....vtec...neki dobar dasa...hehehe

Vedo
08-01-2003, 21:02
vtac,od×××× odavde jer si ocito veliki kreten. :)) :)) :)) :)) :))

Vedo
08-01-2003, 21:10
Za xan22to:Ja nisam cuo da Mitsubishi daje toliku garanciju pogotovo jer mi je ujak imao mitsubishia i nije dobio 5 ni 7 godina vec 3.Mitsubishi nije najkvalitetnija japanska marka pa daje vecu od Toyote.Tu je nesto cudno.Druga stvar ,nisi mi odgovori da jedino Mercedes daje 5 godina besplatnog odrzavanja vozila što je najveci uvjet pouzdanosti auta.Nijemci netrebaju dokazivat svoju kvalitetu kroz garancije jer bi mogli dati tolike garancije da to žele.

Eugenst
09-01-2003, 10:39
Evo čitam i vidim dosta ima ljudi koji se razume u aute,pa kažem sebi da se i ja ukljućim,ali jedno je sigurno Njemci znaju napravit auto da valja, taljani prića za sebe ako potrefiš pravu seriju auto ti je vjeran do groba ako ne vjeran do prve zime,francuzi prije su radili škovace sada su se malo trgli otkad su njemački inženjeri poćeli radit u njihovim tvornicama,rusi bolje im ide rađa sa tenkovima nego sa autima,
amerikanci mora im se priznat oni su ipak došli na mjesec i vozili se po njemu znaju šta rade i kakve aute rade.
englezi napravi ti auto za radnika a ne za feudalca, japanci sunce na istoku najprije izlazi ali i brzo i zalazi.I neznam jesam li koga zaboravio možda Indijce oni tamo u indiji rade čuda sa tim autima možda jedina auta sa dušom.
I eto ga gospodo i sad budite pametni pa kupite nešto šta valja,šta cure vole,šta malo troši,brzo ide,malo se kvari. :smile08: ;)

Jao
09-01-2003, 12:58
Eu...nešto

Kažeš puno ljudi razume aute. Pa razumi ovo, razumi da si slučajno naletio na ove stranice pa lipo razumno ih i napusti i razumljivo ne vraćaj se više

Razume(š)

xan22to
09-01-2003, 12:58
E daje daje MITSUBISHI 7 godina samo u europi a ne kod nas. Znam jer kad smo mo kupovali toyotu u Padovi prvo smo obišli sve japanske koncesionare pa smo došli i u MITsubishi u kojem su nam rekli da na sve modele daju 7 godina garancije a na toyotu 5 godina.đ
Inače Mitsubishi je u testovima pouzdanosti uvijek među prvima samo nažalost kod nas nije dovoljno zastupljen ni prezentiran našem narodu.
Što se tiče garancija: MENI bi bilo itekako važno koju garanciju ču dobit jer ako ja platim 50000 eura za auto oču da i budem siguran a ne platim ko jedan talijan moj frend na BMW-u od 2 godine 5000 eura za popravak mjenjača. Nije mu htio u 1,3 i rikverc pa su mu još na kraju svega rekli u servisu da JE ON KRIV??????????
Nije ni čudno da u njemačkoj je u klasi luksuznih automobila NISSAN MAXIMa pa ide bmw 7 pa bmw 5.
I još nešto: KO je pustio ovog VTEC-a iz ludnice??????

rale unlog
09-01-2003, 13:15
ma s tim garancijama je to skakljivo

garancija vazi samo ak se i servisiras uredno,a svi znamo kolko to kosta
u biti proizvodac si time osugurava da ces se kod njega servisirati odredeni broj godina,a i to donosi novaca

ziher je neki ekonom zracunao da ce vise profitirat jer ce na redovite servise izvuc profita npr.2500E u pet godina i reskirat da zamijene nesto sto ih moze kostat npr.1500E


ja ionak servisiram u ovlastenom servisu(auto je star 8 godina)tak da bi mi to odgovaralo,al ne znam kak se to isplati onima kojima auto,za 20 deka kave i bajaderu,slaze susjed,sogor,buraz,pasanac,zaova od jetrve,...


pa kaj ustede na servisima u tih 5 goduna,mogu ubacit cijelu novu masinu nutra


btw,ja sam imao lancera sa dozivotnom(???!!!) garancijom na mehaniku,uz redovne servise...i prodao ga s 4 mjeseca starosti

Vedo
09-01-2003, 18:08
Za xan22to:U Njemackoj je po prodajnosti i pouzdanosti prvi Mercedes s-klase u segmentu luksuznih vozila.To ne izmišljam već sam clanak skinuo sa interneta.Ne širi laži.A što misliš da nema japanaca kojima izvan garantnog roka rikne mjenjac?

Vedo
09-01-2003, 18:09
Auto Bildov test govori da je Mitsubishi iza Mercedesa po pouzdanosti,a o tome je bila rasprava baš na ovom forumu.

Vedo
09-01-2003, 18:12
Rale unlog,potpuno te podržavam.Ali ti to nr možeš dokazati xan22to-u.

zonta
09-01-2003, 20:05
Bravo rale, o tome se tu radi. Siguran sam da bi netko dao i 20-godišnju garanciju ali da je servis na svakih 100 km, pa ti kupuj………….

Club Italia
09-01-2003, 20:06
svakoj budali svoje veselje!

Club Italia
09-01-2003, 20:11
xan22to kad se već pucaš na skylinea (××××no dobar auto)samo da znaš da najača tvornička rally verzija lancie delte s4 ima 600 ks i ubrzanje od 0 do 100 3.1 sec(neznam krajnju brzinu)!

mytbyte
09-01-2003, 21:02
Ma kajgod! Pa servisni intervali su s novim modelima duži nego prije, a osim toga, uglavnom se svode na zamjenu ulja i kontrolu, što bi i inače sami radili ako vam je stalo da vašeg ljubimca, u stavci večine servisa ulje je i naskuplji dio. Naravno, neki (europski) proizvođači imaju skupe servise, upravo zato jer je garancija 1 godinu pa hoće odmah izvuć paru, na kraju si svi izvuku isto, ali kod japanca profitiraš jer ipak imaš garanciju 3 godine i pomalo daješ a ne sve odjednom (hehe). Pa točno je propisano što se i kada mijenja i ako se pretjerano potroši ili rikne prije nego je potrebna planirana zamjena to je besplatno jer spada pod garanciju.

ma ti
09-01-2003, 21:08
svasta nesto znas!
Valjas gluposti i potvrdujes samog sebe.

xan22to
10-01-2003, 07:28
Pa normalno da jedino ako imamo na automobilu redovite servisn intervale onda če nam i proizvođač i garantirati za automobil. Pošto neki ne znaju ni razinu vode provjerit u autu ndrugi ga rastave i sastave u par sati.
A ovaj RALE piše poluhrvatskim pa ga uopče nisam skužio šta je htio reč.
Znam za Lanciu deltu s4. Košta 150000 eura i danas je koriste za utrke na ledu u norveškoj i švedskoj jer se je za to pokazala najbolja pošto je jaka i ima laganu karoseriju,ali skyline je ipak mlađa tehnologija i njih se ne može uspoređivat.
Recite mi još kako da postavim slike na ovaj post jer mi je frend iz New Yorka poslao slike njegovog Skyline-a na nekom auto show-u pa da vidite makinu. MOžda na ljeto dođe sa njim kod mene pa čemo doč na grobnok da pokažemo šta je auto i japanac.

rale unlog
10-01-2003, 07:57
xan22to

dva put sam fulao i stisnuo "u" mjesto "i",zar je to tak promjenilo smisao?

evo da rascistim....u svakom slucaju sam za sto duzu garanciju,ova 1 god je smijesna

samo sam rekao da to kad se busaju u prsa garancijama od 3-5-7-100 godina nije tak glatko ko kaj izgleda

bila je aferica sa "besplatnim" servisiranjem xsara 5 godina ili xxx km
onda je tip kupio auto na osnovu toga i na kraju skuzio da je to usteda nekih 500 dm total(jer su mu rekli da je rad besplatan,materijal se placa....pisma citatelja u nekoj reviji)


uostalom puno put sam imao ili cuo da je neko imao problema i sa tom jadnom jednom godinom


da rezimiramo....ja sam za sto duzu garanciju,ali za sad,bar kod nas ne vjerujem u neku veliku dobit takvim potezom

Fresh
10-01-2003, 08:36
Osobno iskustvo.

Na sve probleme na koje sam se žalio unutar garancije, sve su mi napravili besplatno, osim redovnog servisa.

A onda mi je mjesec dana nakon isteka garancije otišao mehanizam koji vraća žmigavac. Tip u servisu se kleo da je to sigurno tvornička greška i da će mi to zamjeniti besplatno iako je garancija istekla.
Nakon par tjedana kad su dobili dio i kad sam otišao na zamjenu blijedo su me pogledali kad sam im spomenuo razgovor o neplaćanju popravka.

Ima još bolja spika sa prodajnim salonom - nema veze sa garancijama ali da vam prikažem bahatost prodajnih salona.

Išao sam kupiti auto krajem godine. Nakon odabira modela tražio sam da mi auto isporuče sa zimskim gumama. Uvjeravali su me da to nije moguće jer oni ''uvijek'' isporučuju aute sa ljetnim.

Tri dana nakon što sam preuzeo auto, čitam reklamu tog istog salona, kupite auto dobit ćete besplatno zimske gume.
Odem u salon ponovim cijelu storiju, a diler me onako nevinim pogledom gleda i veli, ne možemo ništa napraviti, kad ste vi auto kupovali akcija nije trajala. Gamad.

A za kraj evo i imena te gamadi iz prodajnog salona i servisa AUTO 2000.

Girrari
10-01-2003, 10:08
Mislim da je jedna godina garancije na auto čisto ××××××. Kada sam kupio Punta, FIAT (Autocommerce) je još imao 1 godinu garancije na auto. U tih godinu dana otišle su mi neke sitnice (zaista sitnice) i to su mi popravili pod garancijom. Nakon isteka garancije više ništa nije otišlo. Pouka: imao sam ××××ne sreće.

U doba kada kupim aparat za brijanje za 600 kn, bicikl za 2000 kn ili mobitel za 1500 kn i dobijem godinu dana garancije; garancija za auto, čija je vrijednost od 60 000 kn na više, trebala bi biti minimalno 2 godine, a po mogućnosti 3.

mićo trovač
10-01-2003, 11:18
Girrari kaj se ti briješ??? :)) :)) :))

Girrari
10-01-2003, 11:26
Da, brijem noge. Vele da je to dobro za aerodinamiku. Kaj misliš, bum skinul kaj na ubrzanju ili da si još stavim O'neal-ku na šajbu?

xan22to
10-01-2003, 12:58
Ma o tome sam ja ljudi pričao da je to premala garancija za jedan automobil.
Danas sam kupio budilicu starcima za 125 kuna i dobio garanciju 1 godinu, a neko da 350.000 kuna na auto pa mu isto toliko garantiraju. A na tim skupim autima koliko koštaju popravci?
Jedan tip je za popravak mjenjača na peugeotu 406 dao 15.000 kuna za auto staro 1.5 godina.Poludio je i isto jerazmišljao kao INTCP da treba gledat dizajn, ljepota i da se sviđa pičkama i onda ga je lijepo napičkao peugeot po kesi pa se je zakunuo da više nikad neče kupit europsku marku nego samo japanca.
Sad če opet onaj VEDO počet srat ko đanki po horsu: "njemcima ne trebaju garanciju jer se zna da rade dobra auta" Ponavlja se kao sprženi CD sa greškom koji uvijek isto ××××.
Poruka za njega i njemu slične: KOLIKO NEŠTO VALJA TOLIKO VAM NA TO I GARANTIRAJU!!!!!!!!!!!!!
I još mi kažite kako da stavim slike na post.

Eugenst
10-01-2003, 13:18
Jao ...Razume
Neznam kako si ti to shvatio ili shvatila ali znaj takav se sleng upotrebljava u dalmaciji bilo tebi drago ili ne, prema tome ja ostajem ovde
a ti dođi malo dole . :))

prc
10-01-2003, 13:52
xan = iksan, prekrižen, poništen
22 = IQ
to = totalno dete kreten
:) :( :o :)) ;) :smile06: :smile07: :smile08: :smile09: :smile10: :smile11:

Jao
10-01-2003, 15:04
Ti ćeš mene vlaju učit kako se priča u dalmaciji.

xan22to
10-01-2003, 16:59
za PRCA: Dobit češ ti i prezime prcko kad budem ti pojebao cijeli ženski rod u nazad 50 generacija u tvojo obitelji koliko svaka od njih bude imala dlaka na pizdi i dlaka oko šupka kretenčino a broj 22 znači broj centimetara kojih ču nabit tvojo staroj u šupak pizdu i usta pa na se nagleda kurca pa i na×××× a ovako če sve žena izgledat u tvojoj kuči izgledat kad završim sa njima: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

Vedo
10-01-2003, 19:10
Ne xan22to,koliko para toliko muzike.

Vedo
11-01-2003, 22:47
New Vehicle Limited Warranty
All new Mercedes-Benz vehicles are covered by our New Vehicle Limited Warranty. It covers any defects in material or workmanship for 48 months or 50,000 miles, whichever comes first. All you have to do is bring your vehicle into any authorized MB Retail Center, where you'll find expert technicians who know your vehicle inside and out.

mate
12-01-2003, 15:47
Evo nesto o garancijama. Evropski proizvodjaci daju 1 god. garancije ali meh. kvarove priznaju do tri godine npr. na mojoj SKODI sa 2.5 god i 70 000 km promjenjen je lezaj prednjeg tocka (stavljena nova glavcina) potpuno besplatno. Nitko ne spominje niti da svi V.A.G. auti imaju i dozivotno mobilno jamstvo ako se odrzavaju u servisu. Inace nemam nista protiv Japanaca, a onima s Alfama preporucam iskonov forum (generalka) gdje je tip zadovoljan Alfom JTD a kaze da radi generalnu svakih 35 000 km.

INTCP log dead
12-01-2003, 15:52
A ti pravi mate od mame i tate i vjeruješ mu. Seljačka pamet.

Fekonja
12-01-2003, 18:12
Samo jednu stvar bih želio reći o garancijama:
Imam Fiat Mareu s 55.000 km., staru 4,5 godina. Do sada nisam imao nikakav kvar, servisiram je redovno u ovlaštenom servisu na svakih 20.000 km, te mijenjam ulje na svakih 10.000 km (to je moja želja). Servisi su me koštali ispod 1000 kn. A sad nešto drugo: čitam u auto klubu test o Mazdi 323F na 75.000 km.Sve štima osim kočnica! Servis se na njoj radio na svakih 15.000 km i koštao je u prosjeku 2.500 kn! Tokarili su diskove dva puta (što je čisto ××××××, bolje da su ih zamijenili sa npr. Brembom!). Prednje disk pločice mijenjali su već dva puta, a koštaju 767,70 kn, dok za moj Fiat koštaju 380 kn original i 190,00 kn zamjenske! Itd, itd.... Zaključak: Japanci daju godinu dana više jamstva a to pošteno naplate putem servisa odnosno rezervnih dijelova!

mate
12-01-2003, 23:28
Rekao sam da pogledate sto kaze taj tip s Alfom a ne da mu ja vjerujem. Uostalom tamo sam mu napisao da je to dobro smislio da se napale alfisti, a tip vjerojatno nema nikakvu alfu. Kad bi radio generalnu na JTD motoru svakih 35 000 i najzagrizeniji alfist bi se rijesio tog auta. A turbina mu svijetli u mraku kad dolijeva gorivo. Ali onaj iz Amerike mu izgleda vjeruje pa se jos i raspravljaju.