PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koji je ovo cabrio?



T-IE
05-01-2003, 11:13
http://www.vr6clubholland.nl/albums/VWMania/DVC00032.jpg
E, ovo je bolesno. :)) :)) :))

momo-sparco
05-01-2003, 11:37
Nikad nisam vido ovakvog BMW-a :smile11: :smile11: :)) :)) :))
Pre bih ga bacio u savu nego seo u njega.

grrrrrrrr
05-01-2003, 11:48
da, samo ovo je golf 3 sa presađenim bubrezima. :))

INTCP log dead
05-01-2003, 11:54
×××× te alah ko je ovo sklepao, monter centralnog grijanja možda. Odvratno. Sad će se javiti vr6 i reći: "Ja INTCP za razliku od tebe ne sudim auto po znaku. Ova prerada skroz fino izgleda."

;)

Girrari
05-01-2003, 12:10
Bože mili kud sam zaš'o...

INTCP log dead
05-01-2003, 12:13
... noć me stigla u tuđini... :))

Girrari
05-01-2003, 12:59
...nigdje staze, nigdje puta... :)) :))

T-IE
05-01-2003, 13:14
Ovo su rijetke situacije gdje se u potpunosti slažem s alfistima. Auto je odvratan, a predpostavljam da ni vlasnik nije ništa bolji. Zbog takvih par bisera smo i mi pošteni vozači VW-a došli na loš glas.

INTCP log dead
05-01-2003, 13:17
Niste vi zbog toga došli na loš glas nego zbog toga što tvrdite da su golfovi i vw-ni općenito sportskiji od alfi i da su alfe općenito spori poluproizvodi kojima se motori raspadaju na 100 000km. Eto zbog toga vas alfisti ne vole.

T-IE
05-01-2003, 13:23
INTCP mene ne računaj, ja nikad nisam rekao da Alfa nije sportska i sve što si naveo (a da je imala poluproizvoda u svojoj povijesti, a ××××ga je), ali je opet činjenica da ju nebi kupio (kao ni Fiat), ali to je moja stvar izbora i ne trebamo se zbog toga vrijeđat kao što se radi ovdje na forumu.

INTCP log dead
05-01-2003, 13:42
Tebe ni ne računam pošto si se izjasnio puno puta da su vw-ni osim GTI-a šta se tiče sporta gnojevi. Alfa nikada nije imala poluproizvoda, Imala je traljavih proizvoda, a traljavost je bila očitovana u završnoj obradi ili lošem limu, ali mehanika je uvijek bila napredna i prosječne kvalitete pa čak i na Sudu. Šta ti uopće znači poluproizvod? Ne misliš valjda da je alfa imala aute kao yugo ili lada' Svaki proizvođač imao je kolko tolko neuspješne modele sa nekim manama. Pa ni Golf 1 benzinci nisu oličenje pouzdanosti i ljudi bježe od njih kao vrag od tamjana. I jednostavno se ne mogu mjeriti sa fiatovim benzincima. Kao što se fiatovi dizeli (npr. 1.3 D u unu) nekada nisu mogli mjeriti s vw-novim. ako je alfa imala sud koji je hrđao u prospektu i bio traljavo složen, ali sa pouzdanom mehanikom koja je po meni bila toliko napredna da bih odmah zaboravo ove mane s hrđanjem nije u redu da se nazove poluproizvodom. Danas stare krame za neke 75, 90, Giulietta, 33 možda se nisu dobro prodavale, ali to ne znači da su poluproizvodi. To su auti prosječne kvalitete koji se ne sviđaju svakome i koji su pružali izvrsne brzinske prosjeke i još danas pružaju. Ali vw-novi vide trulu 33 razjebanu zbrdazdola sa pol miliona km i onda počnu srat kako su alfe krame. Istina je takva da su alfe osjetljivi auti kao i svi tal. auti općenito i ne trpe svačiju ruku i bilokakvo odnošenje prema autu. Za razliku od robuznih njemaca. I zbog toga alfe dolaze pod svačiju ruku i bivaju razjebane. Kakav si prema autu takav je on prema tebi samo što je to kod talijana puno jače izraženo nego kod švaba. Možda zato što npr. vw 1.6 ima 60 ks, a alfa 110 ks. Ne znam, al tako stvari stoje. Začudio bi se koliko alfe mogu trajati uz dobru ruku.

T-IE
05-01-2003, 14:03
Pa normalno da Alfa nikad nije imala auto kao što je Yugo (premda znam par jugića koji služe bolje od puno razvikanijih auti).
A ja sam uvijek tvrdio da 115ks u mom GTI-ju nije isto što i 115ks u nekom talijanu. I prvi priznam da me performanse GTI-ja nisu oduševile, ali svejedno kad netko napiše da je Golf 1-4 gnoj, korito, ×××××× mi ne odgovara i normalno da reagiram.

INTCP log dead
05-01-2003, 14:19
Pa nije golf gnoj. To je prosječan, funkcionalan, obiteljski (uh šta mi se gadi ovaj izraz) auto hladnog i neuzbuđujućeg dizajna. 115 ks na papiru iz 1.8 litara lijepo zvuči za te godine. Alfa je imala 120. Samo što je alfa imala 2 bregaste i varijator faze i vrtila se bolje od golfa. Alfa 33 1.7 IE imala je 107 ks i išla ko blesava. I u stanju je oprati 2 gti sa 115 ks, prvenstveno zbog boljeg mjenjača, motora koji za istinu je slabiji al se vrti neviđeno za tadašnje pa i za današnje aute, i odličnog, stvarno odličnog ovjesa, i konačno upravljivosti, ali isto tako usranih tj. prije prosječnih kočnica.

VR6
05-01-2003, 15:50
INTCP, postavit cu konkretna pitanja, da mi nebi pricao bajke...

1. Definisi poluproizvod??
2. Jel ti kazes da su Alfini motori osjetljivi jel izvlace vise ks po litri??
3. Vezano za pitanje iznad, jel se to moze napraviti da oni budu ok i pored svoje snage??
4. Alfini se motori vrte (33, 145, 155), ali i trose vise od konkurencije??
5. Zasto novi Alfin motor JTS iz 156 nije Twin Spark??

Pokusaj odgovarati sa ARGUMENTIMA, i jasno, dakle, 1. - odgovor, 2. - ...
Ono sto nije pitano, na to i ne odgovaraj. Valjda ces ovo uspjeti shvatiti...

INTCP log dead
05-01-2003, 19:35
JTS nije twin spark vjerovatno iz sljedećeg razloga. Zato jer su uz 4 ventila dvije svjećice prije jedva stale kod T.S. A sada je tu i injector. Tako da je jednu svjećicu trebalo izbacit. I konačno ako je alfa zaključila da joj dvije svjećice ne trebaju kod JTS motora, zašto ih ne bi skinula. Šta želiš time reć da su Twin Spark loši motori? To je alfin patent i može raditi s njim šta ga je volja. Ako su u alfi zaključili da joj T.S ne treba , onda ne treba. 2.0 ima 165 ks po litri i troši manje od ostalih 2.0 motora. A najgore je što ti 2.0 motori imaju u prosjeku 140 ks.

Alfini motori su osjetljivi to je istina. Tu prvenstveno mislim na stare alfine motore. Novi su isti ××××× ko i konkurentski tj. konkurentski u ovom slučaju vw nisu što su nekad bili.
Kad kažem osjetljivi to znači da ne podnose turiranje na hladno, loša ulja, loše filtere, nemjenjanje svjećica, kablova, neštelanje ventila, nečišćenje inectiona, prljav benzin, nezamjenjivanje ulja itd. Tj zanemarivanje redovnog održavanja ili pak klanje poput hladnog turiranja. Isto tako traže da se svaki kvar otkloni u najkraćem roku. Ukoliko se sve to pazi i održava kako spada što će činiti svaki zaljubljenik u aute onda alfa biklo koja prelazi bez problema min. 300 000 i onda je prorošnja ulja manja od pola litre na 1000km. Dok je golf dizel uz takvu pažnju sposoban za 450 000 sigurno. Naravno da se sve to moglo upotrebom kvalitetnijih materijala riješiti, ali onda alfa ne bi bila baš jeftina. Pa i lancia delta integrale je osjetljivija od bilo koje alfe, jel to znači da je loša. Da ne kažem da je delta očajno osjetljiva tj. kao da je od stakla. Filter ulja koji nije propisan može napraviti puno ××××××. I jel je deklta loša nije. Ako si ti debil da kolješ motor na 5000 okretaja dok je hladan, sipaš ina ulje koje mjenjaš na 40 000 i stavljaš super bosna svjećice onda i ne zaslužuješ bolji auto od golfa dizela.
Alfe troše više od konkurencije istina, ali zato i pružaju više od konkurencije. Barem što se samog motora tiče. Svaki motor koji se tako vrti mora trošiti. Za sportski auto je važnije da se vrti nego da manje troši. Za malu potrošnju imaš neke sasvim druge proizvođače. Ne znam šzta ti želiš reći s ovim pitanjima. Možda da vw ima sportskije aute od alfe koji uz to manje troše i manje se kvare.

INTCP log dead
05-01-2003, 19:40
Poluproizvod je lada, yugo. To je traljavost u najgorem smislu. Da je alfisud mehanika kao lim, onda bi ona bila poluproizvod. Međutim nije tako pa stoga nije poluproizvod. Poluproizvodi su auti koji su nazadni u svakom pogledu. Kvaliteti materijala izrade, mehanici. Koji imaju masu konstrukcijskih grešaka i kji nisu dovoljno testirani prije proizvodnje. Kod kojega možeš očekivati da te nov ostavi na cesti zbog recimo raspada mjenjača. To me za mene poluproizvod. I koji ej toliko traljavo složen da ti se recimo neki komad u motoru olabavi i motor izađe iz faze. Niti jedan današnji auto zapada nije poluproizvod. Ni škoda nije poluproizvod. Tko koristi taj termin za neki današnji auto europe, japana ili sad-a je neuk općenito. Poluproizvod je nova lada, yugo, tata, gaz i slično.

INTCP log dead
05-01-2003, 19:44
Nije ti pregledno al imaš argumenata koliko hoćeš.

I još malo kad kažem da su osjetljivi to znači da taj motor neće podnositi klanje, preopterećivanje, i ono sve o održavanju što za mene nije OK. Dakle alfini motori su prosječne kvalitete, no kao i svaki drugi auto uz pravilno održavanje i malo pažnje nemaju grešaka i puno prelaze. Dok je golf 2 mogao ići i na transformatorsko ulje, bio je nepoderiv ma šta god mu radio. Razumiješ. Mogao si ga preopteretit i vozit tako ko zna koliko, ništa mu ne bi bilo. Razumiješ, pravi radni motor. Kad kažem da su osjetljivi to znači da ne trpi maltretiranje.

INTCP log dead
05-01-2003, 19:47
A maltretiranje nije OK, za ne? Ili je možda tebi normalno da ne održavaš auto i kolješ ga hladnog na 2°??? I štediš na ulju i općenito svemu. Takvi ljudi koji to rade ne zaslužuju auto.

VR6
05-01-2003, 20:22
Nikako da odgovoris redom kako treba, pitanje po pitanje, takodjer nisi ni argumente naveo, rekao si ustvari da Alfa JTS trosi manje od ostalih 2.0 motora, ali nisi naveo te ostale, i tacne podatke, i tome slicno. Al bar si priznao da bi kvaliteta mehanike mogla biti bolja...

A ovo za maltretiranje, ne maltretiraju jedino Alfu, a one su se najvise "raspadale", al to si i sam rekao da bi moglo biti bolje.

Club Italia
05-01-2003, 20:56
:) :( :o :)) ;) :smile06: :smile07: :smile08: :smile10: :smile11:

T-IE
05-01-2003, 21:54
INTCP, sve si ovo lijepo rekao za Alfu, i sve to stoji, ali mi sad reci koji auto te nebi služio dobro da ga redovito servisiraš, paziš, ne gaziš dok je hladan, i sl. Pa i Škoda Favorit će ti služit odlično ako paziš na nju (a s druge strane, 2-3 oštra hladna starta i ode brtva na glavi), a tu na forumu kad čovjek spomene Škodu onda koda si smrtni neprijatelj. A što se tiče poluproizvoda to si jako lijepo opisao i to sve stoji, ali onda sam sebi skačeš u želudac, ili možda ne, ali pod uvjetom da tvoje neke izjave s nekih predhodnih tema ne smatram ozbiljnim. U svakom slučaju draže mi je da ovako diskutiramo nego da smo na pas mater. :)

R32
05-01-2003, 22:03
Nece jos dugo, i tema VW Passat koju sam otvorio, uz normalnu diskusiju, kratko je trajala...

GTI FOREVER1
06-01-2003, 08:54
Intcp,
kao sto t-ie rece reci nam koji auto uz redovno odrzavanje nece biti sve sto i AR?

INTCP,
molim te mi objasni sta je za tebe dobar motor(ks/litra, nm, trajnost itd.)
??????

Mislim da je golf 2 ne ponovljiv a ovo ostalo samo prodaju ime.E sad sto kazes za GTI da je slab stoji ali samo za verziju 115/ks dok je 16v u prosjeku klase.

A taj 16v uopce nije kvarljiv i ne stvara probleme sto kod AR nije slucaj.O obicnom GTI-u necu ni da pricam jer nema sportsku masinu, ali mu je pouzdanost i dug vijek trajanja gotovo pravilo.

I sad imas jedan po tvojim rijecima AR koji je u svemu ispred VW ali ga ×××× trajnost, brzo mu pada cijena a sa druge strane GTI i danas nesto vrijedi za razliku od 33 1.7 koja je po tvojim rijecima bolji auto.

Da, prave motore jace od ostalih i naprednije ali cijena koju za to placaju ih je puno stajala jer npr. ovdje rijetko spominjana 155 je imala pun ××××× problema sa strujom tako da joj cijena kao polovnoj strmoglavo pada.Boxeri iz 145 se isto nisu pokazali kao dobri sto nije slucaj sa TS motorima u istoj.

GTI FOREVER1
06-01-2003, 09:01
Alfa Romeo 155 2.0 Kategorie: Limousine



EUR 1.400


Daten:
110 kW (150 PS), EZ: 04/95, schwarz-metallic

Besonderheiten:


Beschreibung:
Auto hat ein Elektrik Problem, ABS, Servo, Zentral, Euro2, Schiebedach


http://bilder.mobile.de/images/autos/512584/11111111115310×××-24111-1040130361.bild

Alfa Romeo 155 DTM Kategorie: Limousine



EUR 2.500
Verhandlungsbasis

Daten:
130.000 km, 93 kW (126 PS), EZ: 03/95, TÜV: 08/04, AU: 08/04, schwarz

Besonderheiten:
Klimaanlage,

Beschreibung:
1, 8 T Spark - Klimaautomatic , Servo , ZV , EFH , Sportlenkrad mit Airbag , Alu , Mittelarmlehne v h , 50 mm tiefer . Mit DTM Beklebung siehe Fotos . Beklebung wurde extra Angefertigt und ist noch im top Zustand , Fahrersitz hat kleinen riß !!!


http://bilder.mobile.de/images/autos/0/11111111115171040-28365-1039634043.bild

Alfa Romeo 155 Kategorie: Limousine



EUR 850


Daten:
170.000 km, 120 kW (163 PS), EZ: 03/94, TÜV: 04/03, schwarz-metallic

Besonderheiten:
Klimaanlage,

Beschreibung:


http://bilder.mobile.de/images/autos/0/11111111115424815-15419-1040472141.bild

GTI FOREVER1
06-01-2003, 09:12
E sad ti meni nadji auto koji se moze povoljnije kupiti a da ima ime i da je u klasi.
E sad samo da kazem da ja AR volim ali treba nekad biti i realan jer hvalis aute koji kao polovni ne vrijede nista a kad te neko slusa koliko ih hvalis nebi mogao da povjeruje kad vidi cijene polovnih.

quattro
06-01-2003, 09:29
INTCP, i AR ima polproizvode. Sto ces reci za Alfo Arno, kojo so italjani radili sa Nissanom? Ako si pravi alfist, onda oces znati koji je to model? A sto je sa AR 146? Ljijepa? Kvalitetna - boxer i to??

T-IE
06-01-2003, 10:59
Golf 2 GTI (samo verzija s 8v) se jedino po karakteristikama motora ne može usporedit s Alfom (iz tog vremena), a u svemu ostalom ju dere. Činjenica da je 8v motor u GTI-ju pomalo letargičan (mislim, ima on force, ali nije to dostojno imena koje nosi). A šta se tiče trajnosti i uz jaču torturu trajat će duže nego Alfa (robusno je napravljen), rezervni djelovi nisu tako skupi (osim par skupih izuzetaka poput centraline, zadnjih kočionih kliješta). Možda Alfa ima više opreme, ali što joj to vrijedi kad pola više ne radi, meni board comp. i nakon 12. god. besprijekorno radi i ima logičnije funkcije nego neki novi auti, a što se tiče imena marke, koliko god treba poštovat Alfu treba poštovat i GTI-ja i GTI svakako ima svoje ime i svoj renome i ne zove s zabadava Golf klasa i ne ravnaju se za badava ostali proizvođači automobila po Golfu, a i kad je nešto napravljeno u 22 000 000 primjeraka s tendencijom daljenjeg porasta onda to sigurno nije šrot kako se ovdje govori.

A najjača mi je izjava jednog forumaša (prepoznat će se on u svojoj izjavi) da o nadaleko poznatim prednostima Golfa mu se neda pisat pa onda rađe piše o nedostacima. Glupo totalno. Tako bi i ja mogao samo pisat o nedostacima recimo BMW-a, a prednosti nebi spominjao. Pa ispao bi glup.

INTCP log dead
06-01-2003, 11:04
VR6 sve sam ti odgovorio. To šta tebi sve mora biti kao u 1. osnovne pod 1. 2. i 3. to je tvoj problem. Ako ne možeš izvaditi iz konteksta ovo šta sam ti rekao si kljusina.

Evo skratiti ću ti ponovno, samo za tebe.

1. Puluproizvod sam ti definirao. Cijeli jedan pošto. Možda ti ne možeš prepoznati jer imaš 3 godine mesarske.

2. Ne kažem da su alfini motori opsjetljivi jer izvlače više ks po litri već da je to jedan od glavnih razloga. A drugi razlozi su navedeni. Alfini motori ne podnose klanje. A klanje nije normalna upotreba. Dakle ako se ×××××× dogodi dok kolješ motor. (sve ono šta sam naveo o neodržavanju) to niej greška proizvođača već vlasnika.
Naveo sam da su stari alfini motori osjetljivi u odnosu na vw i njemačke motore prvenstveno. Kod novih motora je isti ×××××, pošto njemački auti nisu što su nekad bili i sve je to ista pašta. Ne mislim samo na alfine već i na sve tal. aute koji su poznati po osjetljivosti. Alfini motori su izvlačili skoro duplo konja po litri od nekih njemačkih. Mislim da je normalna stvar da i kraće traju. Tko je to ikada osporio. Njemački motor od 1.6 i 60 ks je stvoren da traje, malo troši. Radni motor bez sportskih pretenzija. Dok je alfin motor prije svega sportski motor, a svaki sportski motor puno troši i više se napreže. Druga stvar je tu sad upotreba materijala. Ali ipak ti materijali nisu toliko loši da bi se sralo o alfi kao nekvalitetnom autu. To je auto prosječne kvalitete koji uz normalno održavanje prelazi normalnu kilometražu. Argument imam u dvorištu.

3. Rekao sam da može, al alfa ne bi bila baš tako jeftina. Odjednom ti smeta alfina osjetljivost a osjetljivost lancie delte integrale tio ne smeta- A da li ti znaš koliko jke integralka osjetljiva?? Ti je nisi imao, imao si 4wd. To je obična delta sa 4x4 i turbom. Znači integralka je po tebi onda ×××××× naspram ostalih sličnih auta? Zato jer je osjetljiva u p.m.

4. Svi alfini motori se vrte ne samo u 33, 145 i 155. Već i V6 motori, svi t.s., svi obični redni u 75, 90, svi boxeri. Možda noovi prigušeni 1.6 nije neka senszacija jer mu je snaga na 5000, pa njega možemo izuzeti.
Istina troše više od konkurencije, u prosjeku litru. Ali i pružaju više kao sam motor. Ovdje se raspravlja koji je motor sportskiji i uvijek zastupam to da su alfini najsportskiji, a vi svi okrećete kao da zastupam da najmanje troše i da su trajni. Boli mene k.. koliko troši. Troši litru više od ostalih, ali ima i 20 ks više od ostalih. Ovo govorim za Twin Spark motore. Odlika sportskog motora je da troši. Čim on razvija moment na 4500, 5000 okretaja ne može malo trošiti, al će zato pružiti više sportskog ućžitka nego neki koji razvija n 3500 i troši litru manje i ima 20 ks manje. Ale se kupuju zbog sportskog užitka, ane da bi s njom napravio puno km bez kvara (akli ipak može pružiti norm. trajnost) i da bi prevozio vreće cementa. Za takve stvari imaš masu drugih auta. I već sam sto puta rekao, ali tebi to na jedno unutra, na drugo van.

5. Z a JTS sam rekao zašto nije T.S. A zašto bi uopće bio T.S. Za r alfa mora dovijeka radit T.S. da bi ti bio siguran da su T.S. dobri motori i da je to dobro rješenje. Ako su u alfi zaključili da im T.S. nije mpotreban ili ima donosi malo prednosti kad se stavi direktno ubrizgavanje onda su u pravu. Osim toga najvjerovatnije je da zbog nedostatka prostora jednostavno nema mjesta za 4 ventila, 2 svjećice i injector. Mercedes kad je stavljao 2 svjećice na V6 morao je staviti 3 ventila jer nije stalo. I to su naglasili zašto ima 3 ventila - zbog nedostatka prostora. Jesi ti kad vidio kako izgleda T.S. kad zabiješ 2 svjećice između 4 ventila. Nema mjesta ni k. a kamoli za još injector.
I još malo vezano za JTS i potrošnji tj. argumenti koje si tražio.

Alfin JTS ima 165 ks što je uvjerljivo najjači 2-litreni motor u klasi. Civic Type-R nie klasa alfe 156.
Pruža start od 8.2 sekunde i 220 km/h.
A potrošnja možda nije manja od konkurencije od 2.0 motora ali je uvjerljivo manja od konkurencije iste snage.

Evo i podataka iz auto

INTCP log dead
06-01-2003, 11:07
Dakle mislim da je više nego očitop da alfa 156 JTS u kategoriji 2.0 motora pruža nadaleko najviše što se tiče sportske vožnje uz ne tako veliku potrošnju koliko bi se pretpostavilo za 165 ks.

INTCP log dead
06-01-2003, 11:10
T-IE ja bne govorim o polovnim gti-ima. Več ih gledam u vremenu kad su nastali. Gti kao gti mora pružat sportski osjećaj. A ako to ne pruža VEĆ IMA RADNI MOTOR I PRUŽA TRAJNOST ONDA NIJE GTI. Alfa 33 1.7 ima sportskiji motor, brži mjenjač, bolje držasnje i bolju upravljivost što je važnije za sport nego trajnost, potrošnja i ostalo.

INTCP log dead
06-01-2003, 11:22
A sad ovo šta me pitate koji auto ne bi trajao uz održavanje. SDobro pa šta je vama normalno kad kupujete auto da ga ne održavate. Oprostite ali onda ste poluidioti i uopće ne zaslužujete da imate auto. Normalno vam je da se interval izmjhene ulja produžuje na 40 000 ili da samo dolijevate ulje, normalno je da kad ventili prolupaju da se to ostavi pola godine tako, normalno je da se na motor od 1.3 i 90 ks stave neke bezvezne svjećice super bosna i da stoje na njemu 100 000???? To je vama sve normalno jelda. Motor to mora podnijeti, jelda, inače je ××××××. Svaki proizvođač nečega ima upotsvo uza upotrebu kojega se treba pridržavati da stvar ispravno funkcionira.
Zamislite to ovako ja imam Sector, ti imaš Rolex i ajmo ih bacat s balkona. Koji izdrži taj je bolji bespogovorno. Kakvi su vam to glupi kriteriji ocjenjaivanja kvalitete nečega. Svaki proizvod ima svoje kvalitete i performanse koje će biti ostvarive samo uz redovito održavanje tj. ono koje je propisao proizvođač. Normalno je da će alfa 1.3 od 90 ks riknut prije ako ne mjenjaš ulje nego golf 1.8 sa 90 ks. Znate li vi uopće koliko se onaj 1.3 tehnički napreže da izvuče tih 90 ks, toliko je to ovome 1.8 ko iz šale. Pa normalna je stvar da alfin mor uvijek mora bit zriktan i naštelan da bi radio i da se ne bi kvario.

Jednostavno sam zaprepašten vašim odnosom prema autu, kao vama je normalno ako netko turira hladan motor, to je sasvim normalna stvar. Normalno je da samo sjedneš i voziš. Servis ma ko ga ××××, može ovo ulje još jelda. A šta mislite zašto se garancija ne priznaje ako stvar nije upotrebljavana kako spada. Osim toga većina ljudi auto vozi ispod 4000 okretaja. Znate vi šta zanči za neku alfu koja je možda 2 puta u svom vijeku vidjela polje preko 4000. SMRT. Baš me zanima kako bi trajao jedan golf 1.8 sa 90 ks da ga stalno gaziš do blokade i držiš ga iznad 4000 okretaja. Baš me zanima dal bi to podnio bolje od alfe 1.3 sa 90 ks koja na visokim okretajima uživa i to se itekako osjeti kad ju stisneš.

INTCP log dead
06-01-2003, 11:24
Alfa ARNA je smeće. To ni ne računam za alfu.
Alfa 146 je dobar auto srednje kvalitete sa dobrnim boxer motorima ako se održavaju naravno. Meni lični niej neka ljepotixca al je u svakom slučaju ljepša od bilo kojeg tadašnjeg auta sa 5 vrata te klase.

INTCP log dead
06-01-2003, 11:25
I T-IE malo si pretjerao ovo za brtvu glave.

GTI FOREVER1
06-01-2003, 11:46
INTCP,
kako ti samo preskocis neke stvari da me to fascinira.Ono govno od 155 nisi prokomentirao ili trebam sad ici vadit i superiornu 33 1.7......

T-IE
06-01-2003, 11:48
A ti si kao imao Favorita pa znaš nakon koliko torture mu ode brtva na glavi. Tako sam rekao nakon 2-3 puta, ali su ti motori izuzetno jako osjetljivi na oštre startove dok je auto hladan.

GTI FOREVER1
06-01-2003, 11:48
Alfa Romeo 33, 1.7
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 100
D-85053, EZ: 12/88, 77 kW, keine Farbangabe, bastlerauto, kein tüv




Alfa Romeo 33 1,7 ie
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 350
D-85051, EZ: 07/91, 79 kW, rot, TÜV 01/03, ZV, eFH, SSD, Servo, 4trg., Alu 7x15 mit T...




Alfa Romeo 33 1,7i G-KAT
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 699
D-99885, EZ: 02/92, 138.000 km, 79 kW, rot, Servo; Zentral; 2eFH; 5Gang; Heckspoile...




Alfa Romeo 33 1,7 Sportwagon
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 750
D-91572, EZ: 01/91, 204.000 km, 79 kW, grün-metallic, TÜV 06/04, ABS; Servolenkung; Zentralverriegelun...




Alfa Romeo ALFA 33 1.7 IE
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 900
D-15711, EZ: 07/91, 88.140 km, 79 kW, rot, TÜV 08/03, SERVOLENKUNG; ZV; SCHIEBE- /HEBEDACH M...




Alfa Romeo 33 1.7 I
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 990
D-85055, EZ: 09/93, 167.000 km, 77 kW, schwarz-metallic, TÜV 06/04, G- KAT 5:GANG SSD R:C SERVO ZV




Alfa Romeo 33 1,7 IE
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 999
D-60318, EZ: 05/90, 115.000 km, 79 kW, grün-metallic, TÜV 06/03, 33 1, 7 IE grün- met, efh, ZV mit Fb., ...




Alfa Romeo 33 1.7 Kombi AHK
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 999
D-34497, EZ: 02/92, 131.000 km, 79 kW, grün-metallic, TÜV 04/03, Kombi, AHK, Servo, G- Kat, Nebellampen...




Alfa Romeo 33 1.7 I
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 1.100
D-74909, EZ: 02/93, 176.000 km, 77 kW, schwarz-metallic, TÜV 03/03, euro 2, servo, ZV, elfh, alu, gut zustand.




Alfa Romeo 33 1,7 IE
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 1.350
D-75177, EZ: 10/93, 166.872 km, schwarz-metallic, Servolenkung, Zentralverriegelung, el...




Alfa Romeo 33 1,7
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 1.400
D-39120, EZ: 09/90, 186.000 km, 79 kW, rot, 5- Gang, 2 el. Fensterheber, Servolenkun...




Alfa Romeo 33 1.7
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 1.490
D-94×××, EZ: 09/94, 106.054 km, 77 kW, rot, , 5trg., el. Fensterheber 2x, Alufelg...




Alfa Romeo 33 1,7 ie
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 1.490, VB
D-72336, EZ: 10/89, 163.000 km, 74 kW, weiß, TÜV 09/03, SUPER WINTERAUTO gt. Zustand, eFH, sc...




Alfa Romeo 33 1,7
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 1.500, VB
D-63179, EZ: 04/92, 97.000 km, 79 kW, rot, TÜV 09/04, BJ. 04/92, 97.000 KM, G- Kat, Boardcom...




Alfa Romeo 33 1.7E
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 1.500
D-13187, EZ: 10/92, 79 kW, rot-metallic, Servo, ZV, E.Fenster, Rc, Color




Alfa Romeo 331,7sport wagen
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 1.700, VB
D-12307, EZ: 10/90, 79 kW, grün-metallic, G- kat servo zentral 2xEFH Dachrelling...




Alfa Romeo Alfa 33 1.7 IE
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 1.763
D-49811, EZ: 04/92, 155.000 km, 79 kW, gruenmetallic-metallic, TÜV 06/99, Metallic- Lackierung, Servolenkung, Ka...




Alfa Romeo 33 1.7 I
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 2.301
D-20253, EZ: 02/93, 131.000 km, 77 kW, keine Farbangabe, TÜV 05/03, 4.Hand , Servo , ZV , Color , SD.....




Alfa Romeo 33 1.7 i.e
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 2.499
D-63110, EZ: 01/94, 142.000 km, 77 kW, rot-metallic, Klima, ABS, Servo, Zentral, el. Fenst...




Alfa Romeo 33 1.7 IE
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 2.500
D-93057, EZ: 03/93, 108.100 km, 77 kW, schwarz, 5- tür., Fensterheber elektrisch, Serv...




Alfa Romeo 33-1.7l
Fahrzeug parken Details ansehen


EUR 2.980
D-10439, EZ: 02/93, 106.000 km, 79 kW, rot, el. Fensterheber, GSHD, Zentralverrie...




1 bis 21 von 21 gefundenen Fahrzeugen

INTCP log dead
06-01-2003, 11:50
Ne ne preskačem. A 155 kao ni 33 nije govno. 155 je dobar auto. Jesi ti kad imao alfu nisi. Ostaje ti da sudiš o alfi po cjenama iz oglasa. Ti nemaš nikakav argument da je alfa 155 i 33 govno.

GTI FOREVER1
06-01-2003, 11:51
Sad ti zamisli kako je to jedan superioran auto......da ga nema preko 3000 eura i to samo jedna ima tu cijenu a prosjek je oko 1000 eura.Pa covjece da li ti mislis prodavat te spike do kraja zivota.

INTCP log dead
06-01-2003, 11:54
A tvoje pitanje šta je za mene dobar motor. Dobra motor za mene je alfin motor. Elastičnost me ne zanima. Potrošnja me ne zanima. Ako je samo litru veća od konkl., to mi je super. Trajnost: Ako prevali 250 000 i onda troši pola litre ja sam sretan ko nova godina. Sigurno mi nije cilj kupiti auto i voziti ga pola miliona km i uz to da ima 115 ks i 2000ccm. Rađu ću imat 1.6 sa 120 ks pa kad počne gubit snagu napravit generalnu ili ubacit jači motor.

INTCP log dead
06-01-2003, 11:57
Cijena polovnog nije nikakvo mjerilo kvalitete. A uz to ovo su cijene s njemačkog tržišta. Tamo se auti takve starosti daju na otpad. Samo ti uživaj u svom GTI-u ja ću uvijek rađe iuabrat pa i 33 1.3 i svako zadovoljan. Znam više vlasnika 33-ki nego ti. Sumnjam da ti uopće ikoga znaš i svi su zadovoljni. Normalno i nisu kretenjare da ne mjenjaju ulje 40000.

T-IE
06-01-2003, 12:12
INTCP, ja se u potpunosti slažem sa svim što si napisao za motore Alfe i VW-a. I to uopće nije sporno, ali se svejedno pitam zašto vi alfisti kad je tema bilo koji auto VAG grupe odmah bacate drvlje i kamenje, a na kraju sve završi vrijeđanjem? To ti meni odgovori. Ti kažeš da bi rađe imao Alfu 33 nego GTI-ja. U redu, tvoj izbor, ja nebi ni u ludilu (bilo kojeg talijana), ali to je pitanje vlastitog izbora.

T-IE
06-01-2003, 12:16
A ovo za održavanje i klanje auta si dobro napisao i u potpunosti se slažem s tobom, ali i priznam da sam se i ja prema svojem bivšem autu (Favorit, zato sam ju i naveo gore) odnosio upravo onako kako si ti napisao da nebi trebalo, 4X mi je dihtung probio u 2 godine, onda možeš mislit kakvu je torturu imala, a ti ju motori stvarno ne podnose. I stvarno sam bio kreten i nemam pojma šta sam s tim htio dokazivat, ali znam da to više ni u ludilu nebi radio s autom.

GTI FOREVER1
06-01-2003, 12:17
Ja ulje mijenjam svakih 8000 sa tim sto sipam sintetiku.Cijena polovnog je itekako mjerilo kvalitete.Hocemo udarit po Golfu 1.4 iz 92.....

INTCP dead log
06-01-2003, 12:21
Ja ne sipam po nikome kamenje., Ja samo tvrdim da su alfe sportskije od vw-a. ne tvrdim da su kvalitetnije, štedljivije niti praktičnije. Ja tvrdim da su sportskije. Imao bi rađe 33 i očekujem probleme nekekve i sigurno ih ima više nego golf. Ali to mene ne zanima. To stvar čisto ekonomske prirode. To ne volim. Ja kad kupim auto želim da sam u duši miran. Da sam svoj na svome pa makar me to malo peklo po novčaniku.

INTCP log dead
06-01-2003, 12:23
Ma boli me za cijene. Još bolje da su jeftinije. Ako imaju neke kvarove riješit ću ih za onu razliku u cijeni koliko bi platio za golfa i još ću je nafrizirat. Bolje za mene. Juupii jeftina alfa. :)) :)) :))

T-IE
06-01-2003, 12:23
"Ja ne bacam po nikome kamenje",
daj reci da se šališ, da me spasiš kopiranja tvojih posteva. :))

(Ne tvrdim da si mene osobno vrijeđao ali...)

GTI FOREVER1
06-01-2003, 12:28
Ma i ja mislim da su AR sportskije od VW i to nije sporno ali sporno je to sto ti tvrdis da su u svemu bolje od svih ostalih automobila.Kad kazes da te boli ××××× za Nm molim te mi reci koja si auta do sad posjedovao, to me jako zanima....

INTCP log dead
06-01-2003, 12:38
Kakve veze imaju NM sa posjhediovanje,. Imam minija sa 1300 ccm i 60 ks. To je elastično u p.m. Na fanjskopj uzbrdici bez problema ide u 2. na 1000 okretaja. I dobro znam koliko mi fali da se vrti do 7. I svaki put kad prođieram punto sporting sav se ozasrim. Nema većeg gušta nego zabit kazaljku na 6500 i onda prešaltat a auto uživa. Dere se on i dereš se ti u sebi. Dakle posjedujem elastičan auto i to mi smeta. I ja nikad nisma rekao da su alfe najboje po svemu već samo da imaju najbolje sportske karakteristike. Drćžanje ceste, vrte se, najbolja ubrzanja, brzi mjenjači, upravljivost. To su sve sportks ekarakteristike. Nikad nisam tvrdio da su najkvalitetnije, njudobnije, njelsatičnije, najštedljivije, najfunkciomnalnije. itd.

INTCP log dead
06-01-2003, 12:39
U ovaj pošt je prvak u greškama..

INTCP log dead
06-01-2003, 12:44
Vozio sam dosta auta. Alfe me sasvim zadovoljhavaju šta se tiče elastičnosti jer su sve jake. Nisu elastičnije od ostalih al su puno bolje od ostalih na visokim okretajima. to mi je puno važnije. Uglavnom mrzim držat alfu ispod 3000 okretaja. A i ne mogu odolit da ju ne držim. Tako da me spike o elastičnosti ne pale previše.

GTI FOREVER1
06-01-2003, 12:54
Ma vazno mi je.Imao sam prije trojke,Golf2 GTI16v i to onaj sa starijim tipom ubrizgavanja koji se ne moze cipovat.I sad kad ti kazes kad stisnes na 4000 motor se tek budi i to je jedan stvarno predivan osjecaj kad dodje u blokadu a jos uvijek ne osjecas da patis motor u bilo kojem smislu.Sad ovaj 2.0 8v je elastican do picke materine ali na 5000 ipak osjeti da vapi za visom brzinom.Ali ipak kad povucem paralelu ovaj meni osobno bolje lezi jer vecinu vremana vozim kroz grad tako da mi elsticnost vise treba.A 16v mi je jednostavno bio previse trom za po gradu.

INTCP log dead
06-01-2003, 13:05
Kod mene nije baš grad io nema gužve, nema semafora. I ima dosta cesta po kojima se da auto razvuć lijepo do kraja. Istina da je za grad booji elastičniji, ali spoprtski auto se ne kupuje ako ga se misli samo po gradu tjerat jer to baš i nije dobro za njega. Sportski auto ipak dosta vremena treba punim plućima radit. Taj 1.8 16V ima dobru snagu za svoje vrijeme, pa i za današnje vrijeme. Jel ima on dvije bregste? Jer na slikama mi se čini da ima jednu. iLi možda ima samo jednu povezanu s radilicom tj. remen ide samo preko jedne, a onda je ona unutra povezana s drugom?

T-IE
06-01-2003, 13:20
2 bregaste ima.

INTCP log dead
06-01-2003, 13:25
OK to me peklo.

GTI FOREVER1
06-01-2003, 13:28
Da ima 2 bregaste, vezane unutra lancem sto znaci da je jedna spojena na radilicu.

T-IE
06-01-2003, 13:30
GTI Forever

Dal si na dvojki imao DIGIFANT ili K-TRONIC (kajetronic) ubrizgavanje?

GTI FOREVER1
06-01-2003, 13:49
Oznaka motora mi je bila PL sto znaci 95kw jer je radjen za Svicu pa je imao kat. i bio je prilagodjen na BMB.Mislim da je bio ka-jetronic(ne znam kako se tacno pise).Posto su 16v izlazili u vise varijanti.Najjaci je bio KR (oznaka na motoru) jer je isao tvornicki na super.Moj je imao i neki regulator pritiska benzina koji ga je isto malo gusio ali se sve moglo rijesit stavljanjem drugog "djelitelja"(uredjaj kojii stoji iznad kutije sa zracnim filterom).Tako poslije uklanjanja kat. i stavljanja K&N filtera bilo mi je ostalo ukidanje tog regulatora ali nisam stigao.
Hm i ja sam muku mucio sa zadnjim desnim klijestima.Ali rucnu nisam koristio tako da ih nisam ni mijenjao.

T-IE
06-01-2003, 14:02
Moj je isto za švicarsko tržište rađen pa ima kat, a i sam upravljački management motora je prilagođen takvom tržištu, ima 82kw, međutim rasuo mi se kat. pa sad vjerovatno ima 85kw. Moj ima digifant ubrizgavanje (to je slabija varijanta), a zadnja kliješta su mu rak rana, evo sad imam tehnički u 2.mj. moram ih skinut i slat u Zagreb na reparaturu i držat će mjesec dana i onda opet stara pjesma. Ali šta se ostalog tiče nemam prigovora, odličan je. Gotovo svi (u Crikvi) koji su imali GTI su imali problema s el. pumpom goriva, međutim (da pokucam u drvo) meni radi kako treba, jedino moraš pazit da ne ostaneš bez benze jer to ju uništi.

GTI FOREVER1
06-01-2003, 14:31
Da problem sa pumpom imaju gotovo svi vlasnici GTI-a.Pumpa se dosta moze sacuvati ako se na vrijeme mijenja veliki benzinski filter koji i nije tako skup a dosta ga ljudi uopce ne mijenja.On je odmah uz samu pumpu.Ja sam imao kozu, siber, servo i centralu od serijske opreme opreme.To sto kazes za board-comp je po meni fakat dobro uradjen jer imas dosta info-a iz malog displeja na pritisak tipke.A pogotovo sto ima temp. ulja jer mozes znati kad smije pocet deranje :) i kad si pretjerao.Meni se na trojci i potrosnja poklapa sa mojim racunanjem razlika je oko pola litre kad pogledam na prosjecnu koju izbaci board.Na 16v nije bio toliko precizan.Na 16v temp. ulja se penjala na 116 stupnjeva.......

T-IE
06-01-2003, 19:22
Treba mjenjat filter, ali nikako ne smiješ ostat bez benzina, jer se sam mehanizam pumpe hladi preko goriva. Inače 2 GTI ima 2 pumpe, jedna manja, puni čašicu gdje se nalazi gl. pumpa koja puni u einspritz. Meni je dosta precizan board, kad pokaže 10 lit onda je to tako, kad pokaže 8 to je to, a i mjerač vanjske temp. je dosta točan za razliku od onog na Calibri. Meni se temp. ulja max. digla do 113 C. I dopada mi se sam položaj boarda i tipke za očitavanje podataka, odlično je riješeno (na Calibri su sjebali totalno). Jedini veći kvar što sam imao je centralna jedinica koja je krepala zato jer je neki pametnjaković prelemljavao čipove, ali sva sreća da se jedan lik iznad Opatije bavi s prodajom centralina pa nije bilo problema oko nabave. Sve u svemu dosta sam zadovoljan a autom (s obzirom da su to auti koji se čitav radni vijek gaze).

VR6
06-01-2003, 20:24
T-IE jesi siguran da je tvoj imao kat??

Moj je GTI 8V imao po papirima 82 kW, a 8V sa kat ima 79 kW.

Imam prospekt od Golf-a 2 i tamo tako pise.

T-IE
06-01-2003, 20:42
VR6, imam kat. kad mi se u vožnji raspao prošle godine, a u prometnoj piše 82kw.

VR6
06-01-2003, 20:54
Moj je bio bez katalizatora...

Club Italia
06-01-2003, 20:58
imaš golfa na kat? jel se ide liftom ili samo stepenicama? :smile11:

piquet
06-01-2003, 21:26
pa šta je to? te problemi sa zadnjim škarama ,te problemi sa pumpom za gorivo, te se raspada katalizator. pa ljudi moji šta nam se to dešava sa velebnom njemačkom autoindustrijom? ja sam mislio da to samo točiš i voziš 400000 km, :smile11:

T-IE
06-01-2003, 21:27
VR6, tvoj je bez kat. imao 82kw ako sam dobro shvatio?! A moj po papirima ima isto 82kw i kat, a tako je imao i od prijatelja GTI 1 Cabrio 82kw i kat.

Club I. ide se stepenicama, za lift moraš doplatit.

T-IE
06-01-2003, 21:29
Piquet, objasni mi šta su ti to škare na autu? :smile11: :))

INTCP log dead
07-01-2003, 01:11
Bit će kliješta. Kako to da vam kliješta ne funkc na ručnu, a na kočenje norma. funkcioniraju.

T-IE
07-01-2003, 06:46
INTCP, zato jer je ručna na sajle, a nožna na hidrauliku, ma mislim, totalno neki zakomplicirani sistem sklon kvarovima, to su svi mehaničari rekli da VW i Audi (iz tih godišta) imaju najlošije riješen sistem ručne. KOd mene i kad funkcionira kako treba (jako rijetko) nema šanse da se okrenem na ručnu, čak su mi neki savjetovali (Mika u Kraljevici ako ga poznaš) da maknem iza disk i stavim doboš ali mi je nekako jadno vidit bubanj kočnice na GTI-ju.

T-IE
07-01-2003, 06:47
BTW, kod nas pada snijeg. :)

INTCP log dead
07-01-2003, 09:29
Pa svi auti imaju ručnu na sajle. Zato se i kaže zategnut ručnu tj. sjle. A nema auta koji nema kočnice na hidrauliku. :)) :)) Nemoj stavljat doboš. Pa nisi valjda lud. Šta misliš das doboš bolje koči od diska. A uz to jadno izgleda. Svi će mislit da zapravo nemaš GTI, nego si samo oznaku stavio. Sigurno se to da riješit nekim prepravcima. Onaj ko je imao puno godina gti-e i uz to je meh. bi trebao znat nešto izkemijat...

INTCP log dead
07-01-2003, 09:31
I ovdje pada, a ja imam ljetne :)) na perolakom miniju :)) koji na mokrom ima fatalnih problema s trakcijom :)) a lance imam, ali za tanje gume :)) i tako tako ih ne mogu stavit jer ne bi mogao zakrenut kotače, guma je na mm od blatobrana :))

INTCP moron-neuki
07-01-2003, 11:54
Nakon nekoliko mojih prethodnih poštova zaljučio sam da baš i nisam previše pametan.
Malo sam prekopao po internetu i zaljučio da je dosta toga šta sam pisao zapravo laž.
Zato ispravljam ovu moju nespretnju izjavu i za kaznu ću si sto puta ponoviti da sam moron-neuki.

Rečenica: "2.0 ima 165 ks po litri i troši manje od ostalih 2.0 motora."

Ispravak i moja isprika što sam trovao ovaj forum brdom ×××××rija i neistina.

Dugim traženjem literature spoznao sam da je zapravo prvi eurpopski motor sa direktnim ubrizgavanjem bio Reno-ov 2,0 IDE sa 140 konja.
Izašao je još 2000-te godine i Alfin JTS može biti samo njegova kopija.
I danas je taj 2,0 motor koji najmanje troši sa prosijekom od 10,5 l gradske vožnje.
Još jednom isprika svim na forumu i žao mi je što sam pokušao proturiti tehnologiju motora sa direktnim ubrizgavanjem kao Alfin orginalan proizvod.
××××ga ali moram priznati da su ovi ljudi što pišu iz BiH pametniji od mene jadnog neukog. ;) :))

T-IE
07-01-2003, 13:13
Imaš pravo INTCP (koda sam otkrio toplu vodu sa sajlama i hidraulikom :)) ), ma drži meni ručna (desni kotač), mogu ja auto ostavit na uzbrdici, ali nije to to, evo sad snijega u Crikvenici koliko hoćeš, parking u gradu prazan, kao stvoren za izvodit ×××××rije a autom, a ja se ne mogu na ručnu okretat, a mehaničari se neće baš s tim bahćat jer su kliješta dosta komplicirana, a ne mogu puno naplatit, nego kažu da kupim nova koja koštaju ko pola auta. Treba skočit na otpad u Italiju pa skinut s nekog razbijenog Golfa i gotovo.

T-IE
07-01-2003, 13:14
BTW, INTCP bolje se registriraj jer vidiš da su ovi padobranci neumorni. :smile09:

Club Italia
07-01-2003, 15:26
smradoljube niš se ne sekiraj , sad ja stižem pa idemo razvalit taj prazni parking! :))

Heihachi Mishima
07-01-2003, 17:14
Intcp ti kažeš da nema boljeg 2,0 motora od Alfinog JTS!!?? I još kažeš da najmanje troši!!??
Pročitaj test Alfe 156 JTS na stranicama Vidi auta pa ćeš vidjeti da potrošnja i nije baš kao što piše u tvorničkim podacima. Štoviše ni mijenjač koji ti toliko hvališ kako "oni" kažu nije "na visini zadatka" i " da ne prati mašinu". Pa gdje je onda taj sportski mijenjač koji je superiorniji od ostalih??

Da sada ne navodim neke Japanske aute dovoljno je spomenuti mali Clio sport koji iz svoje 2,0 mašine izvlači 172 konja i nema direktno ubrizgavanje nego multipoint,a i dalje manje troši od Alfe 2,0 JTS . I to ispod 11 l u gradu!!!
;) ;)

T-IE
07-01-2003, 19:15
Club It. dobro smo izmodelirali parking :)) , samo da mi ručna bolje drži.

GTI FOREVER1
07-01-2003, 20:15
Ma ima neko beskonacno vreteno na zadnjim klijestima koje zateze ali poslije imas problema kad os spustit rucnu nece da vrati, bar je kod mene bio slucaj.Ti-e,u BiH imas dosta otpada i to ti nije nikakav problem naci kao ni ostale dijelove za Golf 2.

T-IE
07-01-2003, 20:19
Još ću ih probat reparirat (košta 120kn po kliještima) pa ako ne pomogne, onda skidam s otpada.

INTCP log dead
08-01-2003, 00:51
Kako mjenjač nije na razini zadatka kad ostvaruje 8.2 do sto??? Molim te ne ××××ckaj. Ja nisam rekao da ne postoje bolji 2.0 motori. Rekao sam da u srednjoj klasi ne postoje bolji 2.0 motori. Majmune.

Heihachi Mishima
08-01-2003, 15:19
Pročitaj test na Vidi autu, majmune jedan impotentni!!! :smile09: :smile09:
Znam ja dobro šta si ti kazo i htjeo proturiti ovdije na forumu. Pojedi jednom to govno koje ×××ך i povuci vodu iza sebe! :)) :))

Banzaiiiii :smile09: :smile09:

INTCP log dead
09-01-2003, 01:19
U strašan si, pravo mamino djete. Od svih testova od 156 našao si vidiauto koji iskreno govoreći nema baš neku tradiciju testiranja auta uopće, a kamoli alfi. Seljačino balkanska.

VR6
09-01-2003, 03:03
Vidi ti ovo, odjednom je potrebna tradicija za testiranje?!

Nemas ni ti tradiciju u testiranju automobila, pa uvijek pricas da 206 ima spor mjenjac. Pa ti nemas tradiciju...

Heihachi Mishima
09-01-2003, 10:47
Bravo Rodjo uhvatišmo ga na krivoj nozi :)) :))
Sad je je ×××× ježa :)) :))

Da te još jedamput ispravim nema ni najbolji 2,0 motor u srednjoj klasi, a ti traži po internetu koliko oćeš paq ćeš opet pronać da ×××ך na kamare.

Ne voliš Balkan, a uzori su ti Talijani vjećni kukavice koji nisu mogli jadnu Etipoiju osvojit, a i u autima nisu bolji. Samo lim a unutri ××××××! Pa ××××te vidih u Dubrovniku da se i muški šminkaju i čupaju obrve. :smile09: :smile09:
Lijepe si ti uzore izabro. Sami ×××××i i meter i žilet tipovi, a Balkan koda ne valja. Najlipše divojke su sa Balkana, a tebe ako to ne zanima seli se u tu toplu prčiju od države! :smile09: :smile09:

Moji uzori su uvjek bili i bi će Japanci!!!
Banzaiiiiiii :smile09: :smile09: :smile09: :smile09:

INTCP log dead
09-01-2003, 11:13
VR6 mislim da nije teško zaključiti da 206 ima užasan i sport mjenjač. Ubrzanje mu je 13.5 sekundi sa 75ks. Punto sa 80 ks ima 11.9. Sad ti reci da fiat laže, a da peugeot u svim testovima ostvaruje bolje ubrzanje. Da li ti uviđaš da jedino ti ovdje VR6 ×××ך između nas dvojice. Ti nikad nisi vozio 206 i usuđuješ se tvrditi kako mu je mjenjač dobar. Ja sam vozio od frenda više puta 206 1.4 i 206 diesel. Mjenjač je očajan i guši motor kao uostalom 90% fran. mjenjača, a pogotoovo PSA. Neprecizan je i uopće loše konstrukcije. Drobi se ko blesav. Osim toga to ne tvrdim samo ja već sve revije gdje je uopće testiran 206. Auto bildov test polovnog, lijepo piše da drobi.

Alfa 156 JTS ne može imati spor mjenjač ako je ubrzanje 8.2. A ovo je prvi put da čujem da je netko to rekao. Svugdje drugdje se hvali mjenjač. Pa 8.2 sekunde do stotke za 165 je odličan rezultat VR6. BMW 320i sa 5 ks više ima jednako ubrzanje, a svi znamo kako su savršeni BMW-ovi mjenjači. Prema tome kako alfa može imati loš i spor mjenjač, onda ima i BMW, a svi ostali koji redom imaju slabije ubrzanje imaju katastrofalne mjenjače. Spor mjenjač ima 147 2.0 jer su namjerno stavili mjenjač od 1.8 motora.

Nevjerovatno. Pa šta je JTS trebala imati 7.5 da bi ti rekao da ima dobar mjenjač.

Vidim kakav mjenjač ima Audi TT 3.2 V6 24V DSG. Očaj. Ubrzanje lošije nego na Alfi GTA koja očigledno ima problema s trakcijom pri svakoj promjeni brzine i gubi desetinke. A audi ima 4x4 i lakši je, da ne govorim kako taj DSG nije automtski mjenjač već senkvencijali sa dvije spojke. Dakle nema vremena između promjene brzine, a da motor ne prenosi snagu na kotače što bi kao još trebalo pridonijet ubrzanju. Ali to mu ne pomaže jako. Ajde reci nešto za ovo.

Ti si se našao komentirati 206. Očaj od mnjenjača, najlošiji sklop na autu.
Ne al to nije važno i nema veze što se svugdje spominje da je mjenjač spor i neprecizan. Čak i peugeot iznosi u teh. podacima jadno ubrzanje. Al je zato važno kad se u jednom jedinom testu negdje na internetu nađe rečenica da alfi mjenjač nije dorastao motoru bez ikakvog daljnjeg objašnjenja, iako su isti izmjerili ubrzanje od 8 sekundi, a deklariranih je odličnih 8.2 što postiže samo još BMW ali s 5 ks više. I vi debili tvrdite da je to loš mjenjač.

S kakvim ja jadnicima imam posla.

INTCP log dead
09-01-2003, 11:19
A ti majmuen heitači reci mi tko onda ima bolji 2.0 motor u srednjoj klasi, a da ima 165 ks i 200 Nm pošto se uvijek hvatate za elsatičnost) i potrošnjom od 8.6 litara na toliko KS??? Nema ga, nema i točka.

A kad dođe 1.6 JTS sa 130 ks i 1.8 JTS sa 150 ks također nitko neće imati bolje te motor, makar nema ni sad.

Heihachi Mishima
09-01-2003, 13:50
Ja sam tebi dao zadatak da potražiš, a ti opet napamet i iz glave. Sirotan si nema šta.
Reko sam ti šta mislim o tim Talijanima. Govno koje se kvari i ne traje! Vidi samo cjenu na autopijaci tvojih Alfi. Niko neće ni marku uložit u te krntije! Ne valjaju i basta!

Svašta si ti opet napiso???
1,6 motor najbolji i sada. Ma dovoljno je da ti kažem primjer stare Honde Civic 1,6 i 170 konja pa si ti onda misli koji je bolji.

VR6
09-01-2003, 18:39
INTCP niko ovdje ne raspravlja o 206-ici, nego o tvom komentaru na onu "tradiciju", ali ti to nisi skontao, ili si pogresno skontao. A ubrzanje ne zavisi od toga koliko je dobar mjenjac, iako i to ima svoje. Pa stara Opel Vectra sa 150 KS ima ubrzanje do 100 km/h skoro kao i 156 JTS, malo slabije, po tome znaci da ima odlican mjenjac?? Ne lupaj, svaki drugi komentar je suvisan...

Club Italia
09-01-2003, 19:57
honda izvlači 160 ks iz 1,6 motora a ne 170 i to 1,6 vti, a obični 1,6 16v ima 130ks!

INTCP log dead
11-01-2003, 06:03
VR6 opet si majmun. Koliko je teška stara vectra, daj reci molim te. 1200 kg najviše. I sumnjam da ima takvo ubrzanje. Alfa 75 2.0 sa 147 ks isto ima 8.2.
I to zavisi najviše kad se kaže da mjenjač nije edorastao motoru. To znači da je spor i da se ne može iskoristiti sva snaga, eto to znači nije dostojan motora. A 8.2 sekunde dovoljno govore o iskoristivosti 165 ks u teškoj 156 pogotovo uzimajući u obzir ostale aute. Ovdje se ne govori o nepreciznosti, btw alfini mjenjači su precizni, nego o brzini. I još jednom kažem kad se kaže da mjenjač nije dorastao mootoru znači da ga guši i da auto slabo ubrzava za svoju snagu. Npr. Peugeot 406 2.0 Turbo sa 147 KS ima 10 sekundi do stotke. A to je rezultat mjenjača koji nije dorastao motoru.

Nego reci mi ako ubrzanje nije mjerilo, što je onda mjerilo po kojem ti vidiš da mjenjač nije dorastao motoru. Alfin ne zapinje, kratko je proračunat, kratki hodovi. Onako kako i dolikuje alfi sa 165 ks. A to što ste se vas dvojica uhvatili jedne relčenice na vidiautu, a nigdje drugdje se to ne spominje to je već stvar vaše prirode i bilo bi vam bolje da se uhvatite jedan drugog. Onda bi i auto bild i blic naveliko srao o alfinom mjenjaču koji nije dorastao motoru. Ali koliko vidim ne ××××.

U srednjoj klasi nema sportskijeg 1.6 motora i to je činjenica.
Civic 1.6 se više ne radi sa 170 ks i to nije srednja klasa. Običan 1.6 nema 130 ks nego 110 ks.

INTCP log dead
11-01-2003, 06:16
Auto blic br. 16 2002.

Pod plusevima se navodi mjenjač. Mislim da mjenjač nije dorsato moturu bi to bilo naglašeo izričito ili prešutno, a možda konkluzijom u tekstu ali tome ni traga. A autoblic uvijek naglasi što je po njemu loše na talijanima. Čak su i kočnice, stavljene pod snažne :))

INTCP log dead
11-01-2003, 06:22
Auto klub br. 416. Nigdje ni traga lošem mjenjaču.

Neki komentari: Naslov: zamislite alfa juri a ne troši. I za kraj. Ovo je jedan od boljih, učinkovitijih i najštedljivijih dvolitarskih motoras koje smo IKADA vozili. :)) :)) :))

INTCP log dead
11-01-2003, 06:26
Stručni časopis Auto partner br 5. 2002.

Ni traga lošem mjenjaču, opet niska potrošnja za 165 ks.

INTCP log dead
11-01-2003, 06:41
Ovo će biti dovoljno da zaustavim ovu glupu prepirku i proglasim se pobjednikom. ;)

VR6
11-01-2003, 12:07
Honda iz 1.6 motora izvlaci i 187 KS u modelu Civic Type-R.

INTCP eto opet lupas, i opet govoris protiv sebe.

Sad je i tezina bitna, a u tvom poredjenju 156 JTS i 320i nije... Pises protiv sebe, ni sam ne znas sta bi i kako bi opravdao "los" mjenjac.

Heihachi Mishima
11-01-2003, 15:07
Sad sam gledo test Pežoa 206 SW na RAI UNO i zamisli da te Talijani poklope u tvojim tvrdnjama. Za mjenjač su mu dali pet zvjezdica. :)) :)) :))

A za kočnice je opće poznato da na Alfi ne valjaju i to ti je dovoljno da shvatiš da ovi u časopisu nemaju pojima o ničemu. Bili su sretni da su dobili tu Alfu na testu pa su je nahvalili u nebesa.
Totalno neobjektivno i neprofesionalno. Ja Vidi autu više vjerujem!!! :)) :)) :))
A za tvoj najsportskiji 1,6 motor dovoljno govori podatak o jadnom ubrzanju od 10,5 sekundi. Poklopi se ušima jednom za svagda.
:smile09: :smile09: :smile09:

INTCP log dead
12-01-2003, 13:34
Bože isuse kako ste vi blesavi to je nevjerovatno. Alfa JTS kao prvo ima jača klješta od običnioh 156 i to je vidljivo na slici.

VR6, pa normalno da je težina važna kod ubrzanja i tko kaže da vectra ima spor mjenjač, barem 2.0, ima neprecizan mjenjač. A za alfu se zna da ima precizan, a kad ostvaruje takvo ubrzanje onda ima i brz. Tko je uopće rekao da ima bolji mjenjač od BMW-a. To nigdje nisam rekao. Uglavnom nitko drugi ne ostvaruje takve perf. uz tu snagu. Znači da svi imaju loše mjenjače u SREDNJOJ KLASI.
206 SW je novi auto, možda su modificirali mjenjač. Prvi 206 i to sve ispod 1.4 je ×××××× i ne ide ni kurca zbog mjenjača. A ni 1.6 nije bajan.

I vr6 još mi nisi odgovorio što je mjerilo po čemu se vidi jeli mjenjač dorastao motoru.

Nemaš blage ti uopće, nikad nisi ni imao. Ubrzanje govori o proračunatosti i brzini izmjene, a preciznost je druga stavka. I ako još hoćeš dužina hodova. Nemate nikakvih argumenata nego ovu jednu rečenicu na vidiautu. Ja sam vam lijepo dao revije gdje se ne tvrdi da je mjenjač loš. A autoblic ga stavlja pod plus. Al vi to ne vidite jel da. Ne možete priznati poraz, koje li ste vi pičke. Glavno da negdje na netu piše u jednom testu od svih njih da mjenjač nije dorastao motoru, a nema veze što nitko to drugi ne tvrdi, a neki čak stavljaju pod plus, a i mjerenja dokazuju da je brz. Ko će se svama debilima više raspravljati.

INTCP log dead
12-01-2003, 13:39
Heitachi majmune a koliko bi trebao imati auto srednje klase i 120 ks. Možda 8.5. Jesi ti bolestan ČOVJEČE. Daj mi navedi jedan auto srednje klase koji sa 1.6 motorom ide 10.5 si 200km/h. Nema ga i točka. BTW srednja klas su 156, mazda 6, accord..

_Stevo odlog.
12-01-2003, 15:02
Danas su na Nov@TV u Auto-moto svijetu testirali P206 SW sa 1.6 motorom. Rekli su da je mjenjač bučan i spor čini mi se i metnuli ga pod minus.

volvista
13-01-2003, 03:55
zaboravili ste hondu s2000 sa nekih 240 konja ako se ne varam
P.s. alfe su ××××××

VR6
13-01-2003, 04:48
Da krenem redom...

1. Ovdje se ne raspravlja o mjenjacu 206-ice, nego 156 JTS, a 206-ica je spomenuta samo zbog komentara od INTCP "upucen" vidiauto testu koji glasi: "Od svih testova od 156 našao si vidiauto koji iskreno govoreci nema baš neku tradiciju testiranja auta uopce, a kamoli alfi". Jel INTCP uvijek govori da 206-ica ima los mjenjac, pa onda ako i za testiranje treba tradicija, onda je on nema, i ne moze to govoriti.

2. Prvo usporedjujes Alfu 156 JTS i 320i, ne gledajci na tezinu, i to ti je dokaz o dobrom Alfinom mjenjacu, kad ti se spomene tezina, onda ti pricas nesto sasvim drugo, kao da ti nikada to nisi ni spomenuo, jel ti mislis da su ostali ovdje coravi ili sta??

3. Prenosim ono sto si ti napisao: "Ubrzanje govori o proracunatosti i brzini izmjene, a preciznost je druga stavka." Dovoljno je pogledati ono sta si napisao 156 JTS i 320i, pa ces vidjeti da si upravo to ti napisao "suprotno", da o tome koliko je mjenjac dobar govori ubrzanje.

4. Dalje "Uglavnom nitko drugi ne ostvaruje takve perf. uz tu snagu", u klasi sa 156-icom je i Skoda Octavia koja sa 150 KS ostvaruje ubrzanje od 0 - 100 km/h za 8.4 sekunde, i maksimalna brzina je 219 km/h. VW Passat s istim motorom ide 221 km/h, sto je cak malo brze od Alfe sa citavih 15 KS vise. To je samo odgovor na tvoj "zakljucak", koji bas nema puno veze s necim ovdje, ali samo da vidis kako realno stoje stvari.

5. "Nemate nikakvih argumenata nego ovu jednu recenicu na vidiautu" nazalost ti si ovdje taj koji brka kruske i jabuke...

INTCP log dead
13-01-2003, 10:37
VR6 ja sam samo dao primjer BMW-a 320i za koga je neosporno da ima bolji mjenjač. I sumnajm d aje njgova težina toliko veća od alfine.

Kad sam govorio o performansama u klasi, octavia nema aveze sa srednjom klasom, mislio sam uglavnomn nba ubrzanje od 8.2 sekunde. Max. brzina uvijek može bit rezultat aerodinamike dok se kod ubrzanja vide više performanse motora i mjenjača.

Nisam ja tvrdio da 206 ima loš mjenjač već i svi ostali.

Ne treba ti nikakva tradicija testiranja da biš zaključio kako je mjenjač ×××××× je buči, struže kad brzo šaltaš i ne možeš brzo prešaltat u 3. i guši motor što je vidljivo u podacima jer ostvaruje očajno ubrzanje od 13.5 s, dok Punto ostvaruje 11.4. To je poveća razlika i samo pogled na paopir govori koliko Punto ima brži mjenjač.
Dok u slučaju alfe na papiru lijepo piše 8.2s što je odlično za 165 ks, a uz to je i precizan. Dakle ne može auto nikako imati spor mjenjač ako ostvaruje takvo ubrzanje.

Kad ćeš ti shvatiti da kao je mjenjač spor to znači da je brzina izmjene spora tj. da ti prišaltanju gubiš desetinke. Isto tako znači da je loše proračunat toliko da se ne može se iskoristi sva snaga, a to je očitovano pri punom gasu od 0-100. Ukoliko je auto postigao sa 165 ks 8.2s do sto to ne može biti ni loše proračunat ni spor mjenjač jer je svih 165 ks galopiralo za 8.2 s što je rezultat među 2.0 motorima. Pogledaj ubrzanje mazde 6 2.3 sa istom snagom - očajnih 9 s. Tu se može govoriti o mjenjaču koji nije dorastao motoru.

Jesi shvatio sad??
I još mi nisi odgovorio koje je to mjerilo po čemu mjenjač nije dorastao motoru???? Ako ubrzanje nije????

Ti još izgleda nemaš pojma šta se dešava u mjenjaču i da postoje tri-4 stavke mjenjač koje se ocjenjuju i po kojim ase zaključuje jeli mjenjač dorastao motoru.

1. proračunatost prijenosnih omjera, poželjno je za sportski auto imati kratke omjere da se brzo dođe u područje visokih okretaja gdje je najveća snaga, a alfe imaju jako kratke omjere, za razliku od recimo opela. Isto tako da pri promjeni brzine okretaji padnu na područje okretaja koje je najoptimalnije za daljnje ubrzanje. Također da recimo ne budu neke brzine preduge, al to spada pod to kao što ima stilo 1.6.

2. Brzina izmjene, tj. da motor što prije može nastaviti prenositi snagu na kotače da se ne izgube desetinke, a to je opet najbolje vidljivo u ubrzanju. Alfa do 100 šalta 2 puta.

3. Preciznost, odsnono, preciznost stupnjeva prijenosa. Stavka koja omogućuje da se može brzo šaltati dijagonalno iz 2. u 3. i sl. bez da mjenjač zapne, jer se opet gubi vrijeme. Ali preciznost je manje važna za ubrzanje. A već je rješeno da su alfini mjenjači precizni.

4. Dužina hodova ručke mjenjača, manje važno, ali nije za baciti. Mislim da ne trebam objašnjavati ovo.

Vas dvjica tvrdite da mjenjač nije dorastao motoru jer je spor. Da je taj mjenjač spor tj. das nije dorastao motoru tj. da se ne može iskoristiti svih 165 ks onda bi ubrzanje bilo loše, ali ubrzanje je odlično za 165 ks.
Zaključak je takav da vi nemate niti jedan dokaz osim te rečenice po čemuje to mjenjač u JTS loš.

Meni u prilog ide što se u niti jednom testi JTS na koji sam do sad naišao ne napominje da auto ima loš mjenjač, al se zato napominje da ima odlične perfomanse i to pod plusevima. A ako ima odlično ubrzanje ima i odličan mjenjač koje brz i dobro proračunat jer inače ne bi ostvarivao 8.2 do stotke. Isto tako auto blic stavlja mjenjač pod pluseve, a kad oni stave nešto talijansko ili nenjemačko pod plus znači da je stvarno odlično.
I na kraju mi ne znate objasniti što je to loše u mjenjaču alfe JTS, ne znate uopće mjerilo po čemu se gleda je li mjenjač dorastao motoru.

Čekam odgovor, al sumnjam da ću ga dobiti.

INTCP log dead
13-01-2003, 10:46
"Ubrzanje govori o proracunatosti i brzini izmjene, a preciznost je druga stavka." Dovoljno je pogledati ono sta si napisao 156 JTS i 320i, pa ces vidjeti da si upravo to ti napisao "suprotno", da o tome koliko je mjenjac dobar govori ubrzanje.


I što si htio reći ovim kopiranjem. Pa to i jesu stavke po kojima se gleda je li mjenjač dobar. Ukoliko je dobro proračunat, ima brze izmjene i precizan je onda će i ostvariti dobro ubrzanje. I onda nam ubrzanje govori o tim osobinama mjenjača, prvenstveno proračunatosti i brzini izmjene.
I molim te što je tu suprotno. Poredak riječi. Ti stvarno imaš problema. Imaš ti srednju uopće???

INTCP log dead
13-01-2003, 10:50
Alfin manualni mjenjač zaista je prekrasan, vrlo brz i lagan,

A ovo je citat iz vidijevog testa 156 selesped, al tu se misli na običan mjenjač.

Dakle ako je u staroom modelu bio brz po njima i ostvarivao 8.8 do stotke, kako može onda sada biti spor ako ima 8.2 do stotke, a oni su izmjerili 8s.

VR6
13-01-2003, 22:25
Ono sto nisi razumjeo, procitaj opet, jel sve fino pise.


"VR6 ja sam samo dao primjer BMW-a 320i za koga je neosporno da ima bolji mjenjac. I sumnajm d aje njgova težina toliko veca od alfine."

320i je tezi za oko 150 KG od Alfe 156 JTS, toliko o tome. Primjer Passata i Octavie si dobio, toliko o klasi, i Alfinom odlicnom mjenjacu, onda i Skoda ima isto dobar mjenjac kao i Alfa, po tim tvojim kriterijima - ubrzanja.


"Isto tako auto blic stavlja mjenjac pod pluseve"

Koji AutoBlic, broj, jucer sam bas citao jedan, u tom broju je i Kia Sorento, ima testirana 156 JTS, pa tamo jeste mjenjac pod plusevima, ali ne pise samo "mjenjac" nego pise jos nesto uz to... Ne vadi stvari iz kontesta koje ti odgovaraju, jel nije pohvaljen citav, nego samo jedan njegov "dio".


"Ne treba ti nikakva tradicija testiranja da biš zakljucio kako je mjenjac"

Gore si pisao upravo suprotno...


"I još mi nisi odgovorio koje je to mjerilo po cemu mjenjac nije dorastao motoru????"

Tu svasta moze biti, par primjera: mjenjac spor, zapinje, neprezican, dugih hodova itd... Koliko je neki mjenjac dobar ne zavisi samo od ubrzanja automobila, ubrzanje zavisi najvise od proracunatosti mjenjaca, sto si i sam potvrdio. Dao sam ti primjer Vectre, ako je tebi Opel uzor dobrog mjenjaca...

INTCP log dead
14-01-2003, 00:52
Opet si poser VR6. Piše precizan mjenjač. Istina, al ne piše ni pod minusima mjenjač nije dorastaio motoru.
Opelovi mjenjači su neprecizni i dugo proračunati. Neki u 2. ostvaruju 120.
Alfa ima kratko proračunate omjere, bilo koja. Svi znamo da alfa ima kratke hodove. Ukoliko je mjenjač dobro proračunat ostvarivat će i dobro ubrzanje. A na 156 je dobro proračunat i stoga ostvaruje 8.2. Spušio si i zašto ne priznaš.

Octavia nije klasa alfe 156. I usput ostvaruje 8.4, a ne 8.2.

Passat nema ubrzanje 8.2, zato ne lupaj. Nemaš niti jedan dokaz da je mjenjač na alfi loš.

Rekao sam da ti ne treba tradicija za katastrofalan mjenjač. Mislim i da bi debil zaključio koliko mjenjač guši 206 u odnosu na Punto. Šta da mislim, o mjenjaču kad svaki put kad šaltam brzo struže i buči i zapinje??? I ktome ima pune 2 sekunde lošije ubraznje od Punta.

I opet koja su to tvoja mjerila. Pogledaj prijenosne omjere alfe pa ćeš zaključiti da se ne razlikuju mnogo od BMW-a. Toliko o proračunatosti koju napominješ. A ko zna možda octaviin odnosno vw mjenjač koji ide uz 1.8 T i jest dobar mjenjač. Rekao bih da je.

I opet te pitam kako auto te težine i 165 ks miože imati 8.2 do sto ako ima loše proračunat i spor mjenjač??? Na koji ××××ni ××××× ostvaruje takvo ubrzanje sa sporim mjenjačem. Jel ti vidiš sebe što pišeš.

Dokaz da ubrzanje uvelike ovisi o mjenjaču je i Fiat Punto 1.2 16V i Sporting. Sporting ostvaruje sa 6 brzina, dakle kraći omjeri 10.9, dok običan s 5 brzina 11.4.

Alfa 147 2.0 ima mjenjač od 156 1.8 i zato ima ubrzanje 9.kolikoveć. Da su stavili omjere od 156 2.0 imala bi ubrzanje kao i 156 2.0 8.8 ili manje.

Koji ti još dokaz treba da Alfa JTS ima brz mjenjač i stoga ostvaruje 8.2 do sto. Preciznost je razjašnjena kao i kratki omjeri. A ručka ne zapinej 100% jer i u 156 1.6 ide kao po loju.

Nemaš nikakve dokaze. Znaš kad ću ti povjerovati. Kad nađeš negdje da se kudi mjenjač, a to nećeš nigjde naći 100%.

I vidiauto kaže za 156 2.0 T.S da ima lagan i vrlo brz mnjenjač. Pa logično je da i 156 JTS ima isto takava jer i ostvaruje ubrzanje bolje za 0.6 s što je primjereno višoj snazi od 15 ks.

INTCP log dead
14-01-2003, 01:06
Tu svasta moze biti, par primjera: mjenjac spor, zapinje, neprezican, dugih hodova itd... Koliko je neki mjenjac dobar ne zavisi samo od ubrzanja automobila, ubrzanje zavisi najvise od proracunatosti mjenjaca, sto si i sam potvrdio. Dao sam ti primjer Vectre, ako je tebi Opel uzor dobrog mjenjaca...

Ovime si pokopao sve što si do sad tvrdio.

Znači i ti tvrdiš da ubzanje ovisi o proračunatosti.

To znači da je mjenjač dobro proračunat u tom smislu da ima kratke omjere i brzo postiže visoke okretaje što je svojstveno svakoj alfi.

Znači rješeno. JTS je dobro proračunat.

Auto blic tvrdi da je precizan i to stavlja pod plus. Znači da je i prtecizan. Mislim da švabe to ne bi tvrdile bezveze. A svi mjenjači u alfama današnjim su precizni. Tu se nema što diskutirati. Pa ne vidim razloga zašto i ova ne bi bio. I osim toga to je samo dorađenba verzija mjenjača iz T.S. tako da može biti samo bolji.

Rješena i preciznost.

Zapinjanje je nepoznat pojam za alfine mjenjače. Ti nisi nikad vozio i stoga ne znaš dal zapinje. Zapinju ti vw mjenjači eto oni ti zapinju.

Znači rješeno i to. Nisam nigjd epročitao da alfini mjenjači zapinju možda samo rikverc.

Brzina izmjene. Očito hvata brzo kad ostvaruje takvo ubrzanje jer bi inače izgubilo se na desetinkama i ne bi ostvarivao 8.2 nego 9 kao mazda 6 npr.

Ni tu nemaš dokaza. I to je rješeno.

I ostaje još samo dužina hoda. Dugi hodovi. Za neku 156 ili bilo koju drugu novu alfu je stvarno smješno to stavljati u istu rečenicu.

i TO JE RJEŠENO.

nEMAŠ NTI JEDAN KONKRETAN DOKAZ O NEKOJ MANI ALFINOG MJENJAČA. nITI JEDAN. Nigdje ne piše da je spor, neprecizan, loše proračunat i da zapinje te dugih hodova. Al po tebi nešto od toga mora biti. Da je nešto od toga to bi gušilo motor i en bi imao takvio ubrzanje jer bi se konji rasipali uzalud. Zašto automatski mjenjači imaju lošije ubrzanje. Ne samo zbog loše proračunatosti i oprerane ili prekasen izmjene već i zbog prespore izmjene.

Dakle rješeno mjenjač u JTS je brz, precizan i dobro proračunat. A jeli kratkih hodova i da li ne zapinje o tome uopće nije potrebno diskutirati. I usudio bi se tvrditi da jedino BMW ima bolji mjenjač u klasi kao što je uvijek bilo.

VR6
14-01-2003, 02:29
Sve se pitam treba li pisati odgovor, jel sve vec pise, ali eto, moze jos koji put...


"Opet si poser VR6. Piše precizan mjenjac."

To ne znaci da je mjenjac i brz, da je skroz dobar, vjerovatno bi pisalo samo "mjenjac" pod plusevima. Ocito mu nesto fali, sto su ovi na vidiauto napisali kao manu, dok oni to nisu zeljeli, nego su pohvalili samo dobre strane mjenjaca.


"Octavia nije klasa alfe 156. I usput ostvaruje 8.4, a ne 8.2."

Po cemu Octavia nije klasa Alfe 156?? Octavia je po ukupnim mjerama cak duza od 156-ice, a i razni auto casopisi su radili tu usporedbu, a po tebi to nije ista klasa. A za ubrzanje, da upravu si, Octavia ostvaruje 8.4 a ne 8.2 sekunde kao Alfa, ali zato je ova Octavia teza od 156 JTS i ima cak 15 KS manje, a samo 0.2 s slabije ubrzanje. Da sam uradio usporedbu sa jacom Octaviom koja bi pojela Alfu po "performansama" onda bi se zalio da je to zbog toga jel je Octavia jaca.


"Passat nema ubrzanje 8.2, zato ne lupaj."

Ja nista ne lupam za razliku od tebe, i ja nigdje nisam napisao da Passat ima to ubrzanje, ali zato Passat ima vecu maksimalnu brzinu od Alfe, od koje je slabiji 15 KS.


"Nemaš niti jedan dokaz da je mjenjac na alfi loš."

Sta je test na vidiauto?? Za mjenjac su pisanja test vozaca prakticno najvjerodostojnija, nisam vidio da bas mjere promjenu brzine, nepreciznosti mjenjaca i sl, nego se konkretno sve zasniva na dojmu vozaca. Daj ti meni onda dokaz da je mjenjac 206-ice los, a da to nije pisanje ili prica nekoga vozaca. Nemoj opet raditi usporedbu s Puntom koji ti odgovara, i motorom koji ti odgovara, ima i Peugeot 206 koji ima bolje "performanse" od nekog Punta slicne snage, ali si ti izabrao bas onaj koji tebi najbolje odgovara.


"Kad nadeš negdje da se kudi mjenjac, a to neceš nigjde naci 100%."

Pa da opet pitam, sta je ovo na vidiauto?? Pohvala?? Nebi rekao...


"Znaci i ti tvrdiš da ubzanje ovisi o proracunatosti."

Upravo to tvrdim citavo vrijeme, dok ti govoris nesto drugo, odnosno da ubrzanje zavisi od toga koliko je mjenjac dobar (brz, precizan i sl), a ne od proracunatosti.


"Brzina izmjene. Ocito hvata brzo kad ostvaruje takvo ubrzanje jer bi inace izgubilo se na desetinkama i ne bi ostvarivao 8.2 nego 9 kao mazda 6 npr."

Jel Mazda 6 automobil s najlosijim ubrzanjem u klasi s toliko KS??


"Nigdje ne piše da je spor, neprecizan, loše proracunat i da zapinje te dugih hodova."

Moram ti reci da vidiauto test nisam ja pisao, dakle, sve ovo tvoje ne znaci puno, s obizirom da sve to vjerovatno nije tacno, po ovome tvom, taj mjenjac je perfektan, ali ocito svi ne "govore" tako.


Mislim da sam na sve odgovorio, i to vec davno, sada sam jos "to" malo bolje pojasnio. Svi to vide osim tebe. Vec sam jednom pitao, jel ti mislis da su svi ovdje coravi?? Nisam dobio odgovor, sada mi i ne treba vise, jel ocito i sam znas kako stoje stvari. Odgovarati vise necu ako ne bude nesto konkretno, sve nesto kruzis, i izvrces stvari, nadajuci se da ce se neko zbuniti i kontati da si bas ti upravu. Znam, sad ces ti opet otvarati novo poglavlje, i neku novu "podtemu". Toliko od mene...

INTCP log dead
14-01-2003, 03:44
Daj mi onda reci ako je mjenjač toliko loš zašto onda drugi časopisi ne kažu da nije dostojan motora. Npr. auto klub, auto bild. Zašto oni šute. Valjda bi barem rekli prosječan mjenjač.
Imaš samo tu rečenicu na vidiautu.

Max. brzina može biti rezultat aerodinamike već sam rekao, dok je ubrzanje rezultat mjenjača više nego max. brzina. I Calibra 2.0 16V ide 230. Jel to možda zbog mjenjača?

Usporedba s puntom je vjerodostojma tukane. Šta oćeš da usporedim puntop 1.2 sa 60 ks. i 206 sa 75.

Usporedio sam punto 1.2 16V sa 80 ks i Peugeot čak 1.4 sa 75 ks. Tih 5 ks peugeot nadoknađuje u 200ccm više jer je na niskim okretajima elastičniji od punta. I 206 ima ubrzanje od jadnih 13.5 sekundi, a Punto 11.4. To je očita razlika od pune 2 sekunde i ne može bit do motora jer ipak nije toliko govno 75 ks je 75 ks. Znači do mjenjača je koji je očito spor. Ako nije do mjenjača reci mi ti do čega je. Pune 2 sekunde. Imaš i u auto klubu test clia sport i s16 gdje se tvrdi da oba imaju neprecizne mjenjače i da je prilično teško pogoditi 3. brzinu. Da ne kažem da se u polovini podataka uzima za 206 1.4 ubrzanje od 14.2 s kao u auto blicu npr. Daj mi objasni zašto svi vlasnici 206 ovdje na forumu tvrde da ima loš mjenjač. Ja sam ga vozio. Dobro pa ne moram bit test vozač da kad brzo prešaltam čujem i osjetim da mjenjač struže, a to osjete i test vozači. Imaš u autoblicu gdje su testirali male aute. Lijepo piše da 206ima loš mjenjač. S16 nema toliko loš mjenjač već samo neprecizan. A i on ima 8.9 a punto hgt 8.6. Ja prvenstveno mislim na 206 1.4 koji ima očajan mjenjač. A ako netko negdje izmjeri bolje ubrzanje s16 od hgt to je onda zanemariva razlika. A punto dere 206 2 sekunde to nije baš malo. Ti nešto ×××ך a nisi vozio niti jednu alfu, ni 33, ni 75, ni 145, ni 155, ni 156, ni 147, ni GTV, ni 166. pa koji ti ××××× znaš kakva je alfa. Znaš ono što pročitaš. jesi vozio kad 206 barem 1.1, nisi, prema tome nemaš pojma o tome i ne možeš imati bolju sliku o mjenjaču od mene koji sam pročitao što i ti i još sam ga vozio. A i podaci na papiru su u moju korist. Osim toga nisi vozio ni punto. Pa kako možeš srat toliko, a nemaš iskustva iz prve ruke.

Mislio sam na ostale novine da nećeš nigdje naći za alfu da mjenjač nije dostojan motora. Tu mislim na autokluib, autoblic, automagazin, autobild i šta god hoćeš. Nema toga razumiješ nema. Od kud ti pravo da vjeruješ samo jednim novinama. Pa šta ti nije čudno što se nigdje drugdje ne spominje loš mjenjač. Ali nigdje drugdje. Da je to pisalo za golf rekao bi, to se samo tu spominje, nigjde drugdje. Al čim je lafa dovoljno je da samo netko napiše. Dovoljna je samo jedna rečenica negjde, nema veze što nitko drugi to ne tvrdi.

A šta je dobra proračunatost nego dobar mjenjač tukane. Jel ti uopće znaš na šta se odnosi proračunatost. Proračunatost je glavna stavka mjenjača. To znači ima li mjenjač duge ili kratke omjere. Alfa ima kratke. Prema tome to je dobra proračunatost. I niti jedan stupanj nije predug, kao na stilu 1.6 recimo 4. i 5. Peugeot 206 S16 ima dobre omjere, ali nepreciznu 3. To mu toliko ne smeta za iskorištavanje snage. Proračunatost je glavna stvaka mjenjača. Proračunatost se odnosi na stupnjeve prijenosa. A stupnjevi prijenosa su dijelovi mjenjača. Jesi ti tup? Ubrzanje najviše ovisi o proračunatosti, no ovisi i o ostalome. Ukoliko je mjenjač loše proračunat badav ti sva snga kad se ne može iskoristiti kako treba. Recimo ti prešaltaš, a mjenjač je loše proračunat i okretaji padnu na polje gdje nije najbolja snaga. Vidim da još moraš puno učiti ka tvrdiš da se proračunatost ne odnosi na dobar mjenjač. Slijedeća stavka je brzina izmjene stupnja. Tj. koliko vremena se izgubi na šaltanje. Kod nekih manje i to ide u korist ubrzanja, kod nekih više i tu gube desetinke. Nije teško shvatiti. O preciznosti ne ovisi toliko. To nisam ni rekao.

Šta oćeš reć s mazdom. Vjerovatno je među lošijima u klasi po ubrzanju. Zato sam ju i stavio. Lošiji mjenjač ima i sporije ubrzava. To ti je bio samo primjer

INTCP log dead
14-01-2003, 03:54
Jel ti vidiš da samo nelogički slijepo vjeruješ bez da pokušaš u glavi razjasniti neke stvari. Nisi dao ni jedno logično objašnje po kojemu bi se dalo zaključiti da imaš pravo. Nego samo neki glupi polovični copy/paste.


PRORAČUNATOST JE GLAVNA STVAKA MJENJAČ JER O PRORAČUNATOSTI OVISI ISKORISTIVOST SNAGE A TO SE OČITUJE U UBRZANJU A ALFA JTS IMA DOBRO UBRZANJE. POŠTO JE CILJ MJENJAČA KAO SKLOPŠA ŠTO BOLJE ISKORTISTITI SNAGU MJENJAČ MORA BITI DOBRO PORAČUNAT A AKO JE DOBRO PRORAČUNAT POŠTO AUTO ONDA NE GUBI KONJE UZALUD, IMA DOBRO UBRZNAJE.

I molim te poštedi me daljnje muke i ne javljaj se više.

VR6
15-01-2003, 01:43
Vec je rijeseno da ubrzanje najvise ovisi o proracunatosti mjenjaca, sto si i sam potvrdio, a ne njegovoj brzini i sl, a ti si opet citav post napisao o tome. Ja sam gore napisao sta se moglo podrazumjevati pod onom recenicom, i to stoji, ali vidim, ti opet nesto pokusavas "okrenuti". Al ima i par dobrih "definicija"...


"Lijepo piše da 206ima loš mjenjac. S16 nema toliko loš mjenjac vec samo neprecizan."

S16 nije 206?? Da, to je 601... :)

Jao
15-01-2003, 12:12
Jesus (đizus) INTCP, koliko ga ti možeš mljet. Jel ti išta radiš u životu, ili samo visiš na forumu i non stop isto, koja se god tema otvori evo INTCP. Više ne moram čitat šta piše, pogledam koliko je dug post i znam šta piše.

Ima života i pored foruma sinek.

INTCP log dead
15-01-2003, 15:32
VR6 mjenjač je brz kad je kratko proračunat i onda motor brzo postiže okretaje i brže dolazi u područje visoke snage. A imaš ti i brzinu promjene koja skraćuje ili produžuje vrijeme promjene, a logično je to što pričam jer ako je sporo šalta gubiš desetinke dok dolaziš do 100 i imaš neznatno slabije ubrzanje. ALi najviše ovisi o proračunatosti koja je svejedno odlika mjenjača i njegova glavna mana ili vrlina. To sam od početka tvrdio.

Kad sam rekao da piše loš za S16 mislio sam na nepreciznost. Proračunatost je prosječna, dovoLjna da kažeš da je dobro proračunat. 206 1.4 ima i lošu proraunatost, znači sporo je proračunat, okretaji ne padaju na polje gdje ima najviše snage, zatim sporo hvata, odnosno šalta, neprecizan je, zapinje i struže. I kad se sve to zbroji dobiješ 13.2 do sto. Na tih 13.2 najviše utječe loša proračunatost i brzina izmjene. Punto iste snage ima jako dobru proračunatost i za 80 ks, a pogotovo za 1.2 16V motor ima odlično ubrzanje od 11,4, a Sporting sa 6 brzina rekordnih 10.9. 6 brzinska getriba je remek djelo, precizna, kratko proračunata, brzo hvata, ne zapinje i ne struže. Dok šaltaš mjenjač sam uležće u treću kao da je u kanalu, uopće ne moraš "gađat" 3. kao na nekim autima već se sam povuće na sredinu i samo gurneš naprijed. To je preciznost.

ISUSE
15-01-2003, 19:05
INTCP BRAVO, vR6 SKINI SE S FORUMA NEMAŠ POJIMA :smile06:

rale unlog
16-01-2003, 05:32
a joj,opet sam greskom naletio na ovaj "forum dugackih postova"

VR6
20-01-2003, 16:23
Nisam mislio odgovarati, jel vec sve pise, pa to ni sada ne radim, sada prepisujem samo jedan dio o mjenjacu 147 1.6 iz AutoBlica koji sam sinoc sasvim slucajno procitao.

Test je pisao Robert Spiranec (dakle nije ono preuzeto iz Auto Bilda):

"Blago nas je razocarao i mjenjac. Trebao bi biti isti kao u 156-ici, no rucica ovdje pomalo zapinje, opiruci se brzim pokretima. Prebacivanje nanize mozete ubrzati medjugasom, no navise morate biti strpljivi."

Rekao sam, izgleda ti je uzor Opel-ov mjenjac, a zna se kako Opel stoji po tome...

INTCP log dead
21-01-2003, 02:17
bla bla bla. pogledaj si usput šta ti piše za mjenjač golf 3 sa 75 ks u novom auto blicu. :)) :)) :))

VR6
21-01-2003, 02:27
Nisam vozio taj Golf 1.6 sa 75 KS. A koliko sam upoznat, samo Golf 3 sa motorima 1.4 i 1.6 nije dolazio s mjenjacem sa sailama, dok ostali jesu. Mislim da znas koji je kod mene i ja sam skroz zadovoljan mjenjacem.

INTCP log dead
21-01-2003, 02:34
Samo što nisi vozio alfu pa ne znaš da li bi bio zadovoljniji. Ja sam slučajno vozio dva 206 od jednog frenda i 147 1.6 105 ks od drugog. A i 156 1.6. i mogu potvrditi da su mjenjači jednaki i da se jednako njima rukuje. Na ppairu imaš prijenosne omjere oba mjenjača gdje se vidi da su jednaki. I nikakav auto blic mi neće reć da mjenjač na 147 ne valja, a na 156 valja. Jer su jednaki.

VR6
22-01-2003, 21:23
Opet sinoc naletio slucajno na test Alfe 156 1.6 u AutoBlicu, isto HR novinar radio test. Pise nesto u smislu, pozeljeli bi smo brzi mjenjac. Znaci da ipak ovo s vidiauta da mjenjac nije dorastao motoru ima svoje, vjerovatno je spor...

ajme kretena
22-01-2003, 21:28
ima na forumu maraton test vr6 pa je ispalo da je to dete kreten.made in bosna!

INTCP log dead
23-01-2003, 04:30
Auto Klub broj 337.

Alfa 156 1.6

Dobro i sigurno podvozje i adekvatna getriba s maherski odabranim odnosima naprosto mame na vožnju iznad zakona. :)) :))

Auto Auto prosinac 97

Inače, vrlo nam je drago da vas možemo izvjestiti da ručica putuje vrlo brzo i precizno...lakoća prebacivanja je postignuta Borg Warnerovim slobodnim sinhronom koji je ugrađen u svaki stupanj prijenosa pored trostruke sinhronizacije na prve dvije brzine, te dvostruke na trećoj :)) :)) :))

Auto Blic br.10 2002. GTA

Pod plusevima- preciznost i prijenosni omjeri mjenjača. :)) :)) :))

br 3 2002 GTA

Precizna i brza ručica mjenjača šest gusto proračunatih stupnjeva :)) :))

Alfa 147 1.6 105 ks auto blic br 18. 2001.

Kratko proračunati omjeri u mjenjaču donose ugodnu elastičnost... :smile06: :smile06:

Alfa 166 2.0 T.S. Auto blic 5/2001

Pod plusevima - izvrsna kombinacija motor mjenjač
u tekstu - i mjenjač se ističe kratkom ručicom i dosta kratkim prijenosnim omjerima.

alfa 147 1.6 120 ks 2/2001

..mjenjač kratkih prijenosnih omjera

Shvati više da mjenjač sa kratkim omjerima ne može biti spor. To isključuje jedno i drugo.

Isti auto u broju 1/2001 gdje tvrde kako si ti naveo da zapinje i da nije isti kao u 156. Zašto ne navedeš da ima auto samo 1000 km, kao i što i oni navode. Da li ti znaš kakva je razlika kod novog TEK mjenjača i razrađenog. Očito ne znaš. Vidiš ja slučajno znam iz nekoliko primjera. Počevši od 156 1.6, 147 1.6, Punto Sporting, Audi a4 TDI. Porazgovaraj s nekim inženjerom da ti objasni pojmove razrade koji traju malo puno duže od 1500 km koliko kažu kljusine u servisu.

BR 11/2000

156 2.0 SPORTWAGON- proračunom je mjenjač dobro prilagođen karakteristikama motora. rUČICA JE NEŠTO TVRĐA, ALI VRLO PRECIZNA i omogućava brze izmjene stupnjeva

10/2000 Spider 2.0

Ocijenjen je sa 22, mercedesov 24, bmw 20. :)) :)) :))

Joj ovo će te ubit u pojam
autoblic 3/98
156 1.8 i 2.0
Mjenjači su uvjerljivi kao i motori, stupnjevi se mjenjaju lako, precizno i brzo. Nešto kraći prijenosni omjeri kod slabije izvedbe krivi su što se zaostatak u snazi gotovo i ne osjeća.

A to znači da mjenjač savršeno iskorištava svu snagu motora što se postiže kratkim omjerima kako kažu. A sve alfe imaju dosta kratke omjere.

Koja si ti pušiona :smile06:


Auto blic 156 1.6 1/98

Mjenjač je sportski proračunat, tako da se može maksimalno iskoristiti sve što motor može. Treća i 4. brzina nešto su kraće i doprinose ubrzanju i pretjecanju. U 5. pri 6400/min dostiže tvornički deklariranih 200 km/h, a brzinomjer će pokazati i cijelih 212. Impresivno s obzirom na obujam :)) Rad s ručicom je primjeren i dovoljno precizan. Ako bismo tražili neku zamjerku poželjeli bismo da je ipak mrvicu brži.
To znači da bi oni poželjeli. Pošto je sve ostalo na u samom vrhu poželjeli bi da je brz kao u BMW-u, al i ja tvrdim da nije brz kao u BMW-u. Ja bi isto poželio da iz 2.0 motora izvlači 180 ks, al 165 je isto jako dobro.
Mislim da bi ipak naglasili u svakom testu da je mjenjač spor i da se ne da iskoristiti snaga. Ne vidim razlog zašto bi ga hvalili i prešutjeli o tome da se ne može iskoristiti snaga. A uz to gove jedno što isključuje drugo. Al ti si teh. nepismen pa ti reba sve navesti. Osim toga piše. Ako bismo baš tražili neku zamjerku, poželjeli bismo da je mrvicu brži. Ali očito je dovoljno brz da se može konstartirati da je brz. Isto tako kažu mrvicu. To ne znači da je spor. Opet te pitam. Da li ti imaš srednju jer vidim da ti baš ne ide razumijevanje. Koliko si imao bosanski? :)) :)) :smile06:

Popušio si debelo.

Ovo će bit malo teže, možda i nemoguće pobiti. Al imam ja još, barem još toliko o alfinim mjenjačima. A i ovi primjeri šta si naveo ja sam i ovdje pobio i objasni. Lukav si bre ko lija. Samo navodiš ono što ti paše. :o

VR6
23-01-2003, 06:15
Cudi me da ne znas, da GTA kao i V6 verzija imaju 6 stepeni mjenjac, a ne 5 stepeni kao ostale verzije, ukljucujuci i onu 2.0 JTS oko koje je sve pocelo. U GTA je drugaciji mjenjac, ne znam onda zasto dajes citate iz testova GTA. Vjerovatno jel je taj mjenjac iz GTA dobar, pa da on popravi onaj "dojam" obicnih verzija.

"Popušio si debelo."

Ja nikako, nisam ja pisao ni test na vidiauto ni ono u AutoBlicu, ocito je da se ne zali "samo jedan" na sporost mjenjaca, nego vise njih. Sad sto ne pisu svi da je spor, to je druga stvar. Ne pisu svi isto ni za druge automobile. Mjenjac ocito nije najsjajniji, a sad drugo je ono sto bi ti zelio da bude...

INTCP log dead
23-01-2003, 09:33
Najsjajniji mjenjač ima samo BMW nek ti to bude jasno. Alfa ima nešto lošiji to sam uvijek tvrdio. Uopće nije važno to za GTA. To je samo što se tiče ukupnog dojma alfinog mjenjača. Jesi ti čovječe slijep šta ser hvataš za GTA, pa izbaci ga ako ti smeta. Ostaje ti pun ××××× 5 brzinskih ovdje. i sve komentari brzio šalta, brz, snaga se da max. iskoristiti...
Osim tooga ne mogu za isti auto tvrditi da je mjenjač u potpunosti prilagođen motoru, a u drugom broju dašalta spor. Osim toga ni ne tvrde da šalta sporo za 147 već da zapinje. ŠTO JE I NORMALNO ZA NOVI MJENJAČ.Ne mora biti al i može biti. Pa znam kakakav je bio mjenjač na novoj 156 i kakav je sad na 100 000. Ssamo šta sam rekao, ti si teh. nepismen i nemaš blage o čemu pričaš. Da je mjenjač spor i da je toliko spor da jje to mana koja ubija performanse to bi rekli. Kao što kažu za kočnice i kao što kažu da BMW ima savršen mjenjač. Ako oni ocjene alfin mjenjač sa 22, a BMW sa 24 i mercov sa 20. Šta imaš na to reć.
To što bi i oni poželjeli da mjenjač bude ko u BMW-u to je druga stvar. Normalno i ja bi to poželio. Al oni su prije toga cijli odlomak pohvale napisali kako se da iskoristiti snaga motora max. i kako je sportski proračunat. Samo šta ti ne znaš logički povezivati pa se hvataš za jednu rečenicu koja sadrži ako bismo i mrvicu. Ma nema veze odmah je mjenjač spor. Pa napisali bi prosječan mjenjač kao što svugdje pišu. I napisali bi jer je to sportski auto i to je kod njega izuzetno važno. I još uvijek ne razumiješ da ako je mjenjač kratko proračunat ne može biti spor. Kratko proračunat mjenjač, s tnjim auto brzo postiže okretaje i snaga se max. iskorištava. Po stoti put ti ponavljam, al ti to preskačeš. Zašto ne pritznaš da si popušio. Nisma ti ja dao samo od GTA već imaš i 1.6, 1.8, 2.0 i od 147 i od 156. Ako alfa ima spor mjenjač bome onda i audi a3 koji je bio u usporednom testu s njom ima još sporiji jer njoj su pohvalili a njemu nisu. Nemaš pojma, niti argumenat. Samo jedna tvoja rečenica na vidi autu, nasopram masu posvuda i tebi je dovoljna ta jedna. Svugdje se govori da je brz, al samo ti tvrdiš da je spor.

INTCP log dead
23-01-2003, 09:44
Dobro pa šta ti moram izdvojiti iz konteksta sve šta sam napisao. Samo su dvije GTA, ostalos esve tiče 5 brzinskih daj objasni to.

Evo ti za početak iz Vidi auto o mjenjaču u 156 2.0 T.S.

Alfin manualni mjenjač zaista je prekrasan, vrlo brz i lagan.


I da ti ovaj put ponovim bez GTA

Alfa 156 1.6

Dobro i sigurno podvozje i adekvatna getriba s maherski odabranim odnosima naprosto mame na vožnju iznad zakona.

Inače, vrlo nam je drago da vas možemo izvjestiti da ručica putuje vrlo brzo i precizno...lakoća prebacivanja je postignuta Borg Warnerovim slobodnim sinhronom koji je ugrađen u svaki stupanj prijenosa pored trostruke sinhronizacije na prve dvije brzine, te dvostruke na trećoj

Alfa 147 1.6 105 ks auto blic br 18. 2001.

Kratko proračunati omjeri u mjenjaču donose ugodnu elastičnost...

Alfa 166 2.0 T.S. Auto blic 5/2001

Pod plusevima - izvrsna kombinacija motor mjenjač
u tekstu - i mjenjač se ističe kratkom ručicom i dosta kratkim prijenosnim omjerima.


alfa 147 1.6 120 ks 2/2001

..mjenjač kratkih prijenosnih omjera

156 2.0 SPORTWAGON- proračunom je mjenjač dobro prilagođen karakteristikama motora. rUČICA JE NEŠTO TVRĐA, ALI VRLO PRECIZNA i omogućava brze izmjene stupnjeva


Spider 2.0

Ocijenjen je sa 22, mercedesov 24, bmw 20

156 1.8 i 2.0
Mjenjači su uvjerljivi kao i motori, stupnjevi se mjenjaju lako, precizno i brzo. Nešto kraći prijenosni omjeri kod slabije izvedbe krivi su što se zaostatak u snazi gotovo i ne osjeća.

Auto blic 156 1.6 1/98

Mjenjač je sportski proračunat, tako da se može maksimalno iskoristiti sve što motor može. Treća i 4. brzina nešto su kraće i doprinose ubrzanju i pretjecanju. U 5. pri 6400/min dostiže tvornički deklariranih 200 km/h, a brzinomjer će pokazati i cijelih 212. Impresivno s obzirom na obujam Rad s ručicom je primjeren i dovoljno precizan. Ako bismo tražili neku zamjerku poželjeli bismo da je ipak mrvicu brži. tVOJA FAMOZNA REČENICA.
:smile08: :smile08:

INTCP log dead
23-01-2003, 09:51
Onda jesi mesar ili pekar ili apotekar, :smile06:

Girrari
23-01-2003, 10:21
Kak vam se da?

Interceptor
24-01-2003, 12:56
Evo VR6 počeo sam i aj kopati po starim novinama i našao test u autoblicu 206, punta, yaris i stare corse.

Punto je pobjednik. Tablica za mjenjač punto i yaris imaju 18 bodova, corsa 16, a 206 15. Točno kako sam govorio. Čak i opel ima bolji mjenjač, ili švabe opet hvale svoje. Al ja mislim da opel ima bolji. Držanje ceste. Punto 19!!!! 206 14 :)) :)) :)) :)) Šta imaš na to reći. Yaris i corsa 17. Pa ne pričam ja bajke.

Interceptor
24-01-2003, 12:59
Citat: "..na simulaciji izmicanja (jelena) francuz svoj lagani kraj često zabacuje izvan ceste. Ta opasna mana poznata nam je još od prethodnika.. dakle ili nije naučio lekciju ili je štedio na pogrešnom mjestu

206-os
24-01-2003, 14:38
Nemogu a da se ne osvrnem na INTCP-koji s svojim tvrdnjama dokazuje da nema pojma..

Intcp, prije si u postovima naveo kako AR 147 2.0 ima mjenjac od AR 156 1.8 i da je zato slabo ubrzanje jer 1.8 ima duze prijenosne omjere a zapravo 156 1.8 ima krace proracunat mjenjac od 156 2.0 pa im je ubrzanje skoro podjednako sto navodi i auto klub..
E da 147 2.0 ima mjenjac od 156 1.8 nebi ubrzanje bilo devet i pol sekundi..

:smile08: :smile08:

passenger57
25-01-2003, 02:43
Intcp samo sam malo znatizeljan,naveo si da 2.0 JTS ima dva saltanja
do 100.Drugim rijecima samo trazim potvrdu da ona to postize u 2.brzini.

INTCP log dead
25-01-2003, 04:00
Pa ne računam prvu. U 3. postiže 100. I to je bolje nego u drugoj. Opeli postižu 100 u 2. pa nikad do visokih okretaja ××××××. Ovako se motor ko zvrk zavrti u visoke. Te spike koliko auto ider u 2. su teško ×××××× i ukazuju kako je mjenjač dugo proračunat.

INTCP log dead
25-01-2003, 04:09
206 OS. Imam u ruci prospekt od 147 i 156. I 147 2.0 ima identične omjere kao 156 1.8. A 156 2.0 ima drugačije od oba. 156 2.0 155/150 KS ima 8.6/8.8s, a 156 1.8 144/140 KS 9.3/9.4. To nije identično koliko ja vidim. 147 2.0 ima 9.3. U biti razlika između 1.8 i 2.0 mjenjača je u prvom stupnju samo i u 5. Ali za ubrzanje do 100 5. nije sad važan. Kod 156 1.8 i 147 2.0 je 3.909:1. Kod 156 2.0 je 3.545:1. 2.,3.,4. su identične.

206-os
25-01-2003, 12:05
To je meni sve vrlo cudno..

U auto-klubu su naveli da zbog krace proracunatog mjenjaca 156 1.8 ima ubrzanje skoro kao i 156 2.0 a taj mjenjac toliko ×××× 147 2.0 pa ima takvo ubrzanje kakvo ima. Kad nabavim prospekt, pogledat cu, al sumnjam da 147 2.0 i 156 1.8 imaju jednake mjenjace..

206-os
25-01-2003, 12:11
No zakljucak je da prijenosni omjeri ipak nisu jednaki..

INTCP log dead
25-01-2003, 14:27
Pa jednaki su kad ti kažem. Imam prospekt od 156 i 147.156 1.8 i 147 2.0 imaju jednak prijenosni omjer za prve 4 brzine.

147 2.0
3.909:1
2.238:1
1.520:1
1.156:1
0.946:1
dif. 3.563:1

147 1.6 105 ks
3.909:1
2.238:1
1.520:1
1.156:1
0.946:1
dif. 3.733:1

147 1.6 120ks
3.909:1
2.238:1
1.520:1
1.156:1
0.919:1
dif. 3.733:1


156 1.6
3.909:1
2.238:1
1.520:1
1.156:1
0.971:1
dif. 3.733:1

156 1.8
3.909:1
2.238:1
1.520:1
1.156:1
0.919:1
dif. 3.733:1

156 2.0
3.545:1
2.238:1
1.520:1
1.156:1
0.946:1
dif. 3.563:1

Vidiš da je to sve u biti isto u 2.,3., i 4. Us vakom slučaju nešto je muljano sa 147 2.o mjenjačem jer nije jednak kao u 156 2.0. Niti diferencijal.