PDA

Pogledaj cijelu verziju : nova corsa, pametan izbor ?



neiskusna
04-01-2003, 12:00
Proucavala sam cijene malih gradskih automobila u verziji sa automatskim mjenjacem - obzirom da se slabo snalazim sa mjenjacem U RUCI i to :( corsa, 206, accent, getz, punto, yaris, clio, lupo, polo ) i dosla do zakljucka da je po cijeni daleko najpovoljnija corsa (8600 €-akcija).Ostali, osim hyundaia, su više od 12000 €. :)Misljenja, iskustva, molim !!! i unaprijed se zahvaljujem na prenesenom iskustvu.

mc
04-01-2003, 12:31
Znas kako kazu neiskusna - koliko para, toliko muzike. Da sam na tvom mjestu ja bi je skroz izbacio iz razmatranja.
Corsa po svemu na prvi pogled djeluje kao vrlo solidan pripadnik svoje klase, ali sam se u zadnjih par godina naslusao toliko ruznih prica o nekvaliteti Corsi i Astri da ni ne razmisljam o kupnji nekog Opela.
Imam poznanika koji ima Opel servis koji mi je rekao da mu posao dobro ide jer se ove nove Corse kvare k'o lude.
Uzmi radije Yarisa ili nesto drugo...

DKW_
04-01-2003, 12:46
Corsa je već oldtimer, a na svim je akcijama jer je nitko neće.

Obožavala bi C3... Sjedni se jednom u njega i svidjet će ti se na prvo sjedenje..... a može i Punto....

bullit
04-01-2003, 13:59
Corsu najbolje zaobidji u sirokom luku. Bilo koji drugi od navedenih je bolja alternativa, po meni, Yaris je najbolji izbor.

INTCP log dead
04-01-2003, 15:51
Mislim da corsa ne nudi ništa više od konkurencije. Obično svaki auto ima neku svoju prednost ili više njih boljih od konkurencije. Corsa nem,a ni jednu. Opelovoj kvaliteti ni traga. To šta je jeftina brzo otiđe s kvarovima.
Polo je kvalitetniji puno od nje, veći, ali je i nenormalno skup. RTako da i njega izbaci. Punto dolazi u obzir, ali bar neku malo opremljeniju verziju, dobro drži cestu, prostran, mehanika solidna i erekao bi kvalitetniji od corse. Ima city mod volana i lagan za voziti, jeftin i malo troši. Al svejedno dolazi facelift tako da počekaj njega ako hoćeš.
Yaris kvalitetan, pouzdan, lak za vožnju. Meni se ne sviđa tj. gadi mi se, al za ženu je odličan. Kao i c3. 206 ugodan oku, skučen, fatalan mjenjač, neprecizan, teško pogoditi brzinu neiskusnom, udoban. Clio već star, kao i uostalom 206. Isto neprecizan mjenjač, udoban. Ibiza meni je odvratna, nekima je lijepa, nema većih grešaka. Ista za voziti kao i polo, dakle solidno. Fabia jeftina, češka, kao i polo, užasan MPI motor koji pije ko blesav...

piquet
04-01-2003, 15:55
nije
što se tiče punto facelift molim te - ono što je bilo dizajnerski super su uništili. ako kupuješ punto onda ga kupi sada jer je facelift ××××××.
u toj klasi moj izbor ili punto ili clio

piquet
04-01-2003, 15:57
upravo se sjetih legendarne corse gsi sa zagreb auto showa - cijena preko 15000 eura i naravno šajbe na kurblu :o

Girrari
04-01-2003, 15:59
INTCP, kaj pričaš bedastoće??? Ak je
žena rekla da bi uzela auto sa automatikom onda je boli K dal na Cliju ili 206-ici zapinje mjenjač.
Čitaj malo pažljivije.

INTCP dead log
04-01-2003, 15:59
Istina Punto facelift po svemu sudeći će bit ××××××- Ali će imat otklonjene greške i kvalitetniju plastiku u interijeru. Da kupujem takav auto kupio bi Punto facelift skočio do odpada u Ita. Nabavio haubu, farove, branik i blatobrane od sadašnjeg punta i rješen problem. Malo košta ali nema veze. Nek se troši.

INTCP log dead
04-01-2003, 16:02
Ma boli me dupe, misliš da se meni čita šta ona oće automatik.

Ima punto speedgera koje prije slowgear kao i svi ostali automatici. Dakle ××××××. Ne znam jesu li talijani ikad imali siolidan automatik. sMEĆE.

:))

piquet
04-01-2003, 16:08
vozio sam se u ford fiesti 1.1 automatik (91). ubrzanje beskonačno potrošnja konačna. danas kupovati mali automatik je po meni bezveze jer je sve mekano tako da i curice mogu bez problema voziti

cezy_
04-01-2003, 16:20
Lutki,ak se predomislis mozda za polovnjaka sa hargetribom,moj puntato je na prodaju!

_Stevo
04-01-2003, 16:31
Mislim da u Cliu i nije baš neprecizan mjenjač. Na Cliu I 1.9 d od moje sestrične se može prilično brzo prešaltat i dosta je precizan. A i n Cliu II nije loš. Ima ga frend i probo sam malo vozit taj auto i isto se dobro šalta tak da...

A ak Corsa ima mjenjač ko i Astre prve generacije onda ubi bože...

prc
04-01-2003, 17:47
ma kakva corsa? Uzmi ti twinga pa ćemo lijepo da zadnjem sjedištu tvoga auta da te preimenujemo iz neiskusna u.....iskusna.

SAAB
04-01-2003, 18:02
PRC, bravo, prava si balkancina!!!
Sto se auta tice, imam prijatelja koji je imao peugeota 206 i prodao ga zbog NEkvalitete (neke el greske). Drugi je nedavno kupio Clio (nov) i kaze da je auto OK. Vozio sam se u Corsi (ova zadnja verzija)- ja bih radije Clio. Ako se proizvodio vec dosta godina znaci da su GRESKE OTKLONJENE, a ne da auto nije "moderan". ;)

INTCP log dead
05-01-2003, 10:33
Mjenjač u dizelu je sasvim drugi nego u benzincu. Pa clio sa 170 ks ima neprecizan mjenjač kao i bilo koji 206.

CH
05-01-2003, 11:42
Punto je najbolji izbor i nemoj puno razmišljati! Yaris je isto odličan auto ali ona plastika u unutrašnjosti kvari dojam, a uz to je i dosta skuplji.

INTCP log dead
05-01-2003, 11:58
Nema ni Punto baš bajnu plastiku. Bar na oko. Da je sva crna već bi dojam bio bolji. To se prvenstvno odnosi na gornji dio armature. Kod Sportinga i HGT-a je dojam bolji ali još uvijek nedovoljno. Nadam se plastici kao u stilu na faceliftu.

Girrari
05-01-2003, 12:08
Plastika u Puntu je kao i kod svih ostalih u klasi i cjenovnom razredu; jeftina i tvrda. No na autu koji košta 10 000 E više se ne treba ni očekivati. U HGT-u i Sportingu su se ipak trebali malo više potruditi.

mytbyte
05-01-2003, 12:11
Možda da pričekaš Micru? ;)

Punto ima kvalitetniju plastiku od Yarisa? I don't think so! Osim toga, Yaris s automatikom je sigurno Luna paket koji ima bolje materijale, ali kod nas se, čini mi se, ne prodaje...i vjerojatno ti je preskup, tako...Punto!

Clio nemoj, OK auto, ali Punto je prostraniji i ljepši...

INTCP log dead
05-01-2003, 12:11
Al ipak u 206 izgleda bolje i je bolja. Pogotovo gornja armatura ispod vjetrobrana.

mytbyte
05-01-2003, 12:21
INTCP,

...gornji dio armature u Stilu je dosta gadan, po meni, zato bolje da ne stavljaju to u facelifted Punto...

Yokosuka/
05-01-2003, 12:21
..nikakvu corsu!,u svakom slučaju uzmi yaris-a; to će ti doći do izražaja nakon par godina korištenja...

mytbyte
05-01-2003, 12:23
...gornji dio armature u 206 bolji od čega...? :smile11:

Pa taj gornji dio armature u 206 je naprosto užasan, evo, sad me prolaze žmarci samo kad o njemu pišem!!!

maybach
05-01-2003, 12:25
definitivno yaris,a da naučiš koristiti i mjenjač napiši mi svoj e-mail pa ću ti dati poduku besplatno!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smile08: :smile10:

INTCP log dead
05-01-2003, 12:32
A šta je to gadno u stilu? Gornji dio armature je isti kao i u alfi. Možda ti misliš na glatku plastiku na središnjem grebenu. Plastika u stilu je mekana sa jako malim naborima i crne boje. Možda se moj i tvoj pojam gadnog razlikuju. Meni je recimo ona japanska svijetla plastika u yarisu gadna. Puntova gornja armatura mi je isto gadna jer ima one velike nabore i djeluje plastično i jeftino. U 206 je crna i ima manje nabore, a sad ako je tvrđa to je druga stvar. U svakom slučaju izgleda solidnije i crna boja daje mu dojam kvalitete. najviše od svega mrzim svijetlu plastiku u unutrašnjosti. Fuj. Hvala kurcu da postoje kvalitetni (nadam se da jesu) Foliatec sprejevi za unutrašnjost. Odmah bi sve u crno zavio. Al bi tu bilo posla.

mytbyte
05-01-2003, 12:40
E to je već stvar tvojih preferenci što ne voliš svijetlu plastiku kao takvu...gornja armatura u Stilu je SLIČNA kao u 147, ali nije ista, priznaj da nije...u Stilu je nekako svjetlija i uvijek izgleda zaprljano, kao ona guma po kojoj potegneš prstom pa ostane trag a kad potegneš u suprotnom smjeru trga nestane...

A upravo bi svijetla plastika na gornjoj armaturi 206-ice spasila stvar jer ovako potpuno upropaštava ostatak unutrašnjosti...pa u male aute se stavljaju svijetli materijali da bi izgledali prostraniji a Peugeot je to poništio...ako je plastika nekvalitetna i grubo teksturirana kao u 206 onda ora biti svjetlija...

INTCP log dead
05-01-2003, 12:44
××××ga, meni je skaj u stojadinu ljepši od sive i svijetle, tvrde plastike u novim autima. Normalno da u stilu nije plastika ko u alfi, opa i ne smoje biti. al je dosta slična i bolja mi je nego u puntu. A i ja volim CRNO i točka.

HGT
05-01-2003, 13:08
Imam priliku dosta često vozit Corsu sa automatskim mjenjačem, nije baš nešto jako sporo reagira, ne prihvaća nekad sve komande, jedina prednost je šta možeš ručno šaltat ali /- ali ništa posebno.

Hondo
05-01-2003, 13:34
Da i ja jednom uzmem Clio u zaštitu. INTCP, Clio sa 170 ks (dakle Clio RS) ima jako dobar mjenjač ako se gleda preciznost šaltanja i sam osječaj pri tome. 206 se nikako ne može uspoređivati s tim. Druga je stvar što taj mjenjač nakon kojih 20tkm počne ispuštati takve zvukove pri mjenjanju da ti se kosa na glavi diže.