PDA

Pogledaj cijelu verziju : Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... koji je najbolji ?



Alfa 147
23-12-2002, 00:57
Forum, kao sto naslov glavne teme govori, imao je smisla i odredjenog cara, ali sada kao da se razvodnio i to sa velikom masom nepripadajucih likova, koji svojim mentalnim devijacijama pokusavaju unistiti sam kostur ovog foruma i od njega napraviti neku infantilnu pricaonicu. Na zalost, izgleda da su se i okorjeli, iskonski forumisti zasitili svega, i da je i u njima doslo do zamora materijala te samo gledaju i ne cine nista kako bi zaustavili propadanje potonjeg.
Dragi forumisti, znalci i sveznalice, entuzijasti i zaljubljenici u automobile, probudite se i ucinite da ovaj forum ponovno zasja u punom sjaju i ne dozvolite da propada Vama pred ocima !
(pljesak mnostva ispunio je dvoranu i narod, svi u isti glas, poviknuo)
"Zivio kum Rooswelt, zivio" !!! :)) :smile11:

OS-300
23-12-2002, 07:02
http://home.wanadoo.nl/quatros/us4all/forumsmilies/au001.gif

alfist_zg odlog.
23-12-2002, 12:22
ha haha, os-300 , svaka cast... :))

Alfa 147
23-12-2002, 15:38
http://home.wanadoo.nl/quatros/us4all/forumsmilies/tekst-stupid.gif

OS-300
23-12-2002, 15:43
http://home.wanadoo.nl/quatros/us4all/forumsmilies/cool002.gif

Alfa 147 1.6 - 105KS
26-12-2002, 16:14
Vracam ovu temu "kritiku-molbu" na vrh foruma da pojedini pojedinci procitaju ili ponovo procitaju post, a ujedno i poruka upomoc glavnom i odgovornom da je ovo krajnji rok za neku radikalnu promjenu. Mislim da se vise na ovakav forum ne isplati javljati ili slati upite, jer krajnje me degradira sudjelovanje i iscitavanje ovakovih baljezgarija. :( :( :(

DKW_
28-12-2002, 00:03
Nego, jesi li ti konačno ugradio kakav bypass u elektroniku svog auta da se dobije onih 125 KS a ne ovih jadnih 105 KS na previše kila? Alfa ne smije imat manje od 140 KS. Jednostavno ne smije, jer je teška, a malo konja s puno kila nikako nije Cuore sportivo (glupo je da te pere netko sa kakvim, recimo, klijom...)

DKW_
28-12-2002, 00:03
...Ponekad se pitam da li sam ipak trebao kupit 2.0 umjesto 1.8.....

Calibra Zender
28-12-2002, 00:07
DKW, a kaj veli stanje na pumpi? Jel se potrošnja kad spusti na jednocifren iznos? Kakav je prosjek?

Alfa 147
28-12-2002, 00:54
:)) Deda, mudar si Ti covjek, ×××× me ovih 105 talijanskih konja,istina... Cekam da kod mene u ovlastenom servisu dobiju software, pa necu morati nista mijenjati nego programski promijeniti parametre(tako oni tvrde), a i dobijam garanciju na motor sto mi je i najbitnije u cijeloj prici.

:smile07: :smile07:
http://members.aon.at/alfaromeoalex/klopfalfa.gif Perem ja brate sve sto stignem pa i ljuce pile kad treba, jer osim konja treba imati i znanja i čuke ! :smile07: :smile07:

DKW_
28-12-2002, 01:46
Grad, žurba, streetracing, krenistani...


12.5 i to ti je to...

OS-300
28-12-2002, 01:58
Bravo Alfa...pet iz zalaganja.A iz praktičnog dijela i dalje dovoljan.Možeš sjesti! :)) :))

Evo malo ovacija za uloženi trud...zaslužio si. :)) :))
http://home.wanadoo.nl/quatros/us4all/forumsmilies/dans-rij.gif

Dom-Dom
28-12-2002, 11:04
DKW to ti je tak,da si kupil 2.0 nakon 6 metara bi ti i ta bila spora, konja fakat nikad dosta, vjeruj mi.

ŠULE
28-12-2002, 11:39
Alfisti možete li mi, ali finim riječima prijeneti kakav je to osjećaj kad vas u vašim ikonama tipa 2.0TS selespeed - cuore sportivo, šamara nekakva Ibiza sa pogonom na plinsko ulje.
Krajnje sam ozbiljan! ;)

Dom-Dom
28-12-2002, 11:50
Šule , mene to uopće ne dira.Takve aute si pretežno kupuju razni iskompleksirani manijaci, i onda voze na nož samo da bi bili brži od Alfe ili BMW-a.Samo nek oni uživaju u svojim TDI-ima i snifaju miris nafte.Meni je Alfa 147 sa 105 KS draža od bilo koje Škode ili Seata sa 180 KS.

T-IE
28-12-2002, 14:13
Jedan lik koji ima Alfu 156 2.0 JTS SW žali se da mu auto po gradu troši 16 lit. Jad. Neznam koji Passat od 150ks troši toliko.

T-IE
28-12-2002, 14:16
Ja još nisam vidio nekoga u TDI-ju da vozi na nož ili sl. a dnevno u prosjeku radim 100km. Bit će da opet netko ima bujnu maštu.

Dom-Dom
28-12-2002, 14:46
T-IE o bolesnoj mašti samo tolko, da JTS ne može trošiti 16 litara po gradu i da ima 22 cola kotače.A to da ti nisi vidio da se tdi piloti naganjaju, ti nisi puno toga vidio , ali to je tvoj problem. :smile07:

Calibra Zender
28-12-2002, 14:48
Stari je sa 166-icom do sada napravio cca 9000 kilometara i svo to vrijeme nije poništavao kilometražu na putnom kompjuteru. Prosječna potrošnja za tu kompletnu kilomeražu je 10.6 litara. Nije pretejrano brz, ali se niti ne vuče po cesti. Kad je auto u mojim rukama ja ga mastim. Te bi kilometre mogli svrstati u kombinirani način vožnje (grad plus otvorena cesta).
Gradska vožnja Zagrebom očito pojede dodatne litre.

T-IE
28-12-2002, 15:12
Pazi, kad lik sam kaže da mu toliko troši, onda stvarno nema razloga da mu ne vjerujem. A dal je ta potrošnja normalna ili ne to ne znam, niti me je briga.

Dom-dom, pa baš mi je drago što još nisam sreo nekog ludog TDI pilota jer ako tako divljaju kako ti kažeš onda su i oni u neposrednoj blizini ugroženi od mogućeg sudara i to ne smatram problemom kako ti kažeš.

Alfa 147
28-12-2002, 16:38
T-IE, ne znam zasto mislis da se sa TDI ne moze divljat ili sl., mislim ja kad vozim A6-icu divljam bez ×××××ti, a i nije mi bas previse jasna opaska; citiram : "pa baš mi je drago što još nisam sreo nekog ludog TDI pilota jer ako tako divljaju kako ti kažeš onda su i oni u neposrednoj blizini ugroženi od mogućeg sudara i to ne smatram problemom kako ti kažeš. "
:smile11:

Alfa 147
28-12-2002, 16:42
... osobno mi je draze ludovat u Alfi iako ima manje konja. Sinoc sam sapro 145-icu u street-racingu i ××××ga, bit je u umijecu i velicini muda :)) .

xan22to
28-12-2002, 18:13
JAPANCI!!!!!! uvijek su bili i će bit!

T-IE
28-12-2002, 18:13
Pa normalno da se može divljat sa TDI-jem kako ne, TDI ide skoro kao benzinac, ali po meni divljanje s TDI-jem spada više u iznimku nego u pravilo. Jer da baš svaki vozač TDI-ja (Octavije, Passata i sl.) divlja po cesti to ne vjerujem. A ti možeš i s SDI-jem divljat po cesti u skladu s njegovim performansama.
A ne znam što ti nije jasno kod one moje izjave? Pa ako TDI vozači tako divljaju po cesti normalno je da više riskiraju sudar, i sad ako ja vozim u blizini takvog postoji velika mogućnost da i ja postanem sudionikom potencijalnog sudara.

Mazdohist
28-12-2002, 18:29
Talijani - uvijek originalni u dizajnu, ali upitne kvalitete

Njemci - kod nas pretjerano favorizirani, jedino trolist Audi, BMW i Mercedes donekle opravdavaju staru "švabo je švabo"

Japanci - svatko zna da su najpouzdaniji ali isto tako i najbezličniji (čast iznimkama)

Francuzi - uvijek simpatični, najudobniji ali kvaliteta...hm.

Eto

ma ti
28-12-2002, 18:31
nemas pojma o zivotu.

Alfa 147
28-12-2002, 19:00
Ja neznam, mozda sam plitak, ali koja je razlika u divljanju po cesti izmedju atmosferca i TDI-a ? Pa neces mi valjda reci da je veca sansa da napravim sudar s A6 nego s 147-icom, glupost ! Pa generalno gledano, u sudaru mozes sudjelovati i aktivno i pasivno. Pa sa svakim kurcem od auta mozes napraviti ××××××, i uz svu mogucu elektroniku koja korigira nepravilnost, ako prepisas zakone fizike mozes stradati.

nijemac
28-12-2002, 19:03
Decki mozete pricat sto hocete ali NIJEMAC je definitivno najbolji!
ZATVARAM TEMU!

King
28-12-2002, 20:07
Evo opet ovih iskomplesiranih "švaboljubaca"! :smile09:

T-IE
28-12-2002, 20:41
Ma uopće nije bit u tome o čemu ti pričaš. Normalno da frku možeš izazvat i sa dizelom i benzincem, ali ja sam samo odgovarao na Dom-domovu izjavu o TDI manijacima. Kad sam rekao da ja još nisam sreo niti jednog takvog, onda je odgovorio da ja puno toga nisam vidio i da je to moj problem. E, a ja sam rekao
da to ne smatram posebnim "problemom" jer zbog takvih TDI divljaka (ako ih ima) su ugroženi i ostali neposredni sudionici u prometu (i ako je tako kako on kaže, onda mi je drago da tako ne divljaju u mojoj blizini) a normalno da to vrijedi i za benzince kad se divlja s njima. Kad netko ide prestizat u škarice normalno da tim pored sebe ugrožava i ostale sudionike u prometu, svejedno vozio TDI, SDI, ili TB.

T-IE
28-12-2002, 20:45
A i ako je netko sklon brzoj vožnji i hoće brz auto, sumnjam da će izabrat baš TDI za ganjažu. I tako da ta Dom-domova izjava o TDI manijacima može lagano past u vodu jer par lasti koje je on vidio da divljaju ne čine proljeće.

Puntolino_
28-12-2002, 20:57
Dajte pogledajte naziv teme...Da je neko pokrenuo temu o visibabama, nakon dva posta vi bi pričali o tome čiji je bolji, japanac, njemac il jugoslaven...
Dršte se teme

Girrari
28-12-2002, 23:55
T-IE, ne znam gdje ti živiš, ali kaj se Zg. tiče, Dom-Dom je 100% u pravu!

Alfa 147
29-12-2002, 11:43
Mozes ŠULE pisat sto god hoces, mozes stavljat i skidat sve zivo sa svog klijaca, ali nikad, ma bas nikad, taj mali clio nece parirati ni jednoj Alfi. Renault je auto sirokih masa i bezlican. Te spike o dobiveno-ulozeno su apsolutna glupost, to je samo neki oblik racionalizacije. Vec sutra da kupis neki drugi auto, a osobito Alfu (Cuore Sportivo) ili neki BMW, spika bi bila drugacija.

Calibra Zender
29-12-2002, 13:30
Alfa 147, iz tvog posta bi se dalo zaključiti da ti tvrdiš da Alfa nije za mase, a to je apsolutni apsurd!

T-IE
29-12-2002, 13:33
Puntolino, pročitaj naziv teme.

Alfa 147
29-12-2002, 13:54
Calibra Z., sta je dosao red i na mene, nije valjda da se jos jedino sa mnom nisi zakacio :)) :)) :)) :)) ;) :smile06:

Mislim da ne treba imati previse mudrosti da se shvati da Alfa nije za sveukupnu populaciju. Pogledaj samo na prometnicama sirom Lijepe Nase, koju i uzimamo za poredbu (nas mentalni sklop) i uvidjet ces da sam ja u pravu. Pogledaj samo listu najprodavanijih i vidi gdje se nalazi Alfa. Time se ne osporava kvaliteta, a i ne mjeri, nego jednastavno pokazuje afinitet puka prema pojedinom proizvodjacu i(ili) modelu automobila.

OS-300
29-12-2002, 13:59
Da,Alfa je samo za probranu populaciju vozača...Dakle tu ne spadaju seljaci,babci i ostali talog koji ne bi ni trebao biti na cesti.Alfa je za mlade jebače koji žele nešto pokarati na brzinu bez puno truda.
Kada se moja Renault kanta totalno raspadne,kupujem Alfu pa ćemo onda svi zajedno pljuvati po ne alfistima i iz××××vati po forumu do besvijesti . :)) :)) :))
Kada ne možeš protiv njih,pridruži im se! :)) :)) :))

ŠULE
29-12-2002, 14:24
Ma alfo nemoj misliti da Šule ne voli tu marku, naprotiv ali isto tako nemoj misliti da se osjećam postiđeno kad se nađem pored 147-ce. Ne poričem ljepotu navedenog modela i cijele trenutne game proizvođača ali osim izgleda tvrtka će još morati dobro proraditi da vrati slavu sportskog srca i uspjehe sa staza kakve je imala tamo davnih godina.
Što se samog Clia tiče nemoj nikada smetnuti sa uma da raspon cijena tog modelčića kreće od 10 pa sve do 40000 eura za v6 bombu kojeg ako si ikad vidio na djelu pamtiš do si živ.

PS.Ali da volim skinuti skalp nekoj alfi i to je istina.

OS-300
29-12-2002, 14:39
Tako je Šule,snažno sportsko V6 srce kuca za sve nas.Ultimativna jurilica za skidanje skalpova koju nijedan cuore sportivo ne može nadjebat...Kakav GTA...Šminkersko ruglo.Uzalud potrošen trud.

:smile10: :smile10:

206-os
29-12-2002, 14:46
Sto se tice 156 2.0 ts, iz osobnog iskustva znam da taj auto trosi 15-ak litara. Na prosli Zagreb auto show sam isao s prijateljem u 156 2.0 ts i po auto putu potrosnja nije padala ispod 20 litara..al nismo ga spostali ispod 210 km/h. Auto ide ali i trosi u pizdu maternu. Ovaj novi jts trosi puno manje a ide bolje sto je za svaku pohvalu..

Pitanje za Alfu 147.
Jesi ti onaj manijak sto divlja po Osijeku u Audiju a6 tdi s kromiranim retrovizorima? :) :)
Ako jesi, svaka ti dala, jer onaj sklizavi zavoj kod hotela Osijek prolaziti s tolikim autom po boku nije bas mala stvar. Tamo sam okinio par puta s motora, a dvojica prijatelja su razbili tamo aute..

Calibra Zender
29-12-2002, 15:15
Alfa147, mislim da je na ovom forumu već previše slova natipkano da bi se opet dokazivalo da je Alfa auto za mase i da prodajni rezultati u Hrvatskoj nisu mjerilo istog. Prodajni rezultati u RH su ipak odraz kupovne moći, preferencija i mentaliteta i ne dokazuju ekskluzivnost neke marke. Nemoj zaboraviti da Alfa nije jeftin auto gledano u okvirima klase i da je to vrlo bitan kriterij za prodaju. Daleko je Alfa od toga da bi ju proglasili ekskluzivom.


206-os, a koliku ti potrošnju očekuješ kad mastite auto konstanto preko 200 km/h? Možda 10, 11 litara? Pa i moj karavan koji je poznat po dugo proračunatim prijenosnim omjerima s ciljem smanjenja potrošnje ždere preko 20 litara na brzinama preko 200 km/h i to je sasvim normalno. Isto tako je sasvim normalno da auto s dvije litre zapremnine, 150 konja i skoro tonu i pol težine u gradskoj vožnji i s čestim izletima u crveno neće trošiti desetak litara! Bez obzira na proizvođača!

Alfa 147
29-12-2002, 15:24
Šule, stoji to da tvoj klijac ima fleksibilan i zivaham motor, dobro ubrzanje, optimalnu potrosnju za ono sto nudi, ali i dalje je samo Clio(ne vrijedjam). Alfa takodjer ima sve to(osim potrosnje) ali ono najbitnije sto je izdvaja iz cijele te price je osobnost. Upravo to je cini posebnom i daje joj epitet auta s "dusom". Svi ovdje prisutni forumisti, pa i Ti, uvijek pokusavaju parirati Alfi i "oprati je" kao najveci trofej; citiram(PS.Ali da volim skinuti skalp nekoj alfi i to je istina.) sto potvrdjuje sve gore napisano, tj. Alfa - Cuore Sportivo !
BTW, V6 u Os vozi neki jaaaaaako bogati čiko. :smile07:

206-os
29-12-2002, 15:27
Calibra zender, nemoj ti alfistima govorit jel alfa ekskluziva ili ne, jer ako oni kazu da se u Hrvatskoj proda malo alfi(kao sto se proda malo zastava i ladi) onda je to ekskluziva(kao i zastava i lada) :)) :))

Pa dajte ljudi, kako mozete pricati da je Alfa neka ekskluziva? Mozda zbog politike koncerna Fiat? Ako je njima Fiat u nizem cjenovnom razredu a Alfa malo skuplja ispada da je Alfa neka eksluziva, sto je netocno. Onda bi po toj logici Audi bio eksluziva u VAG-u a svi znamo da to nije.

Alfa 147
29-12-2002, 15:54
206 os, nisam manijak iz gimnazijskog kvarta i nazalost, nemam A6-icu sa kromiranim retrovizorima, ali iz vlastita iskustva znam da A6 izuzetno dobro drzi cestu i zavoje i priznajem, bolje od tako hvaljene 147-ice. Taj zavoj je ××××n i po suhom vremenu, a kamoli kada je mokro i puno brze ulazim u njega s A6 nego s 147-icom (mozda gume Premium Contact 205/60 : Michelin Energy 185/65 ).
Dajte decki, pa necemo se zajebavati, ak' smo mali nismo djeca, pa ja nisam niti u jednom djelicu svog posta povukao paralelu Alfa - ekskluziva. Prije ce neki lik kupiti Peugeot 307 ili Astru, Megane i sl. no Alfu 147, a razlike u cijeni nisu tako rzl. Stvar je u tome da su svi Alfini modeli koncipirani u sportskoj noti, a kod drugih proizvodjaca samo pojedini modeli.

Calibra Zender
29-12-2002, 16:06
Alfa je više orijentirana na sport od recimo Opela ili Renaulta, ali to nije dokaz tvrdnji da auto nije za mase. Alfinu prodaju (barem kod modela 156) gotovo 50% čine dizelaši s kojima se cilja na masu jer je poznato da bez dobrog dizelaša nema niti dobre prodaje.
Da je Alfa isključivi cuore sportivo sa zadnim pogonom, bez dizelskih agregata i samo s motorima velikih zapremnina onda bi mogli zaključiti da Alfa nije auto za mase. Ali takva situcija jednostavno nije i ne može nitko dokazati da Alfa nije za mase. Automobili poput Lotusa, Ferarrija i sličnih nisu auti za mase!


Moram priznati da me iznenađuje tvrdnja da A6 bolje drži cestu od 147-ice. Teško je vjerovati da je A6 u stanju pružati otpor zakonima fizike i svojim dimenzijama i težinom brže proći i bolje držati zavoj. Trebao bi staviti jednake gume pa onda vidjeti, ali meni je sasvim nelogična tvrdnja da A6 bolje drži cestu od 147. Čekaj samo da to pročita INTCP i sasuje drvlje i kamenje! :smile10:
A to bi onda značilo da i 166 bolje drži cestu od 147, a to jednostavno nije moguće. 166 i A6 su preveliki i preteški za neke ozbiljnije trke. Kratki i oštri zavoji (poput tog kod kina Europa) su smrt za takve aute. Pogotovo ako dolaze u nizu pa se težina auta prebacuje u kratkom vremenu s jedna strane na drugu.

ŠULE
29-12-2002, 16:23
Pa dobro dragi Alfisti dali je itko od Vas zaista vozio pravu Alfu sa 2 ili više Webera, Delorta, sa onim ogromnim kolom upravljča sa ručkom mjenjača visokom poput kišobrana sa svim onim što sa današnja Alfa trudi biti ali kao što sam rekao auto takve reputacije treba imati puno više od samog izgleda.

Alfa 147
29-12-2002, 19:19
OS-300, vidim da si konacno sazrio za promjenu imagea i odlucio postati ozbiljan frajer, a za promjene nikad nije kasno, osobito onda kada idu pomak naprijed. Ne moras se bojati da ces dugo cekati da ti se "rendjo" raspadne i postanes okorjeli alfist jer svi znamo kvalitetu tvog kvazi sportiva !! :)) :))

Alfa 147
29-12-2002, 19:29
CZ, ××××s fiziku i postulate, kazem ti da tezina u ovoj prici nema nikakve veze.

ŠULE
29-12-2002, 21:33
Alfo očekivao sam bar slovo od tebe.

ŠULE
29-12-2002, 21:41
Calibro što se Renaultove orijentacije na sport tiče ona je uvijek bila prisutna a kako stvari stoje biti će i dalje, naravno sa pokrićem.

OS-300
29-12-2002, 21:56
Alfa... :)) :))

Toliko sam bio "oduševljen" sa Alfom prošle godine na Grobniku da mi se nije dalo niti jednu provozati.A svi ti likovi tamo su bili primjer jedne izdeformirane i iskompleksirane populacije.Bože,nemoj dati da i ja postanem jedan od njih... :)) :))

Calibra Zender
29-12-2002, 22:03
Alfa147, protiv zakona fizike se ne može. A pogotovo ne u ultra kratkom zavoju pod 90 stupnjeva! Veliki i težak auto tu ne može apsolutno ništa 147-ici!

Daj se sjeti kaj se desilo kad sam s tvojom 147-icom uletio u raskršće i proklizao preko nosa, ali ipak vratio auto i šišnuo onu kantu. Misliš da bi to s tenkom A6 bilo izvedivo? Mislim da bi ili otišli preko nosa na rubnik ili eventualno u zadnji kraj auta ipred nas. A da si na Alfi imao bolje gume vjerujem da ne bi niti proklizali!

Dom-Dom
29-12-2002, 22:18
OS-300 pa koji si quratz uopće radil onda na Grobniku , ako su to bili sve po tebi debili.Ja da Mercedes ima svoj meeting nebi išel ni pod razno.Čini mi se stari da se i ti polako gubiš sa svojim sranjima.

Alfa 147
29-12-2002, 22:34
gosp. Šule :)) , nazalost nisam i bilo sto da napisem bila bi laz. Vase iskustvo ?

Alfa 147
29-12-2002, 22:49
CZ, vidjet cemo kad promjenim gume, mislim stavit iste kao na 6-ici Premium Contact ili Good Year F1, pa cemo onda vidjet vrijede li tvoji zakoni fizike ili moji iskustveni :)) :smile06: ;)

OS-300
29-12-2002, 23:01
Slijedeći put svakako idem...nikako ne smijem propustiti taj frik show i one legendarne špagete. :)) :)) :))

Još nešto,ili su alfisti tako loši vozači ili Alfa nije ni za qurac...
Na onoj 156-ci V6 nakon nekoliko sati vožnje se raspao mijenjač...objasni mi taj fenomen? :smile11: :smile11: :smile11:

DKW_
30-12-2002, 00:14
E, mogu si zamisliti freak-show na skupljnju vlasnika VW-a...

U životu nisam čuo da se na kakvoj Alfi raspala getriba.

Motor, elektrika, to možda, ali getriba-nikad čuo...

Osim toga, OS-300, što je zapravo tvoj point? Koja je tvoja "misao vodilja" u svemu ovome? Srat po Alfi i vlasnicima iste tek toliko, iz sporta?

yello!
30-12-2002, 00:19
http://lexusownersclub.com/gallery/albums/album01/ale.sized.jpg

Calibra Zender
30-12-2002, 00:33
Alfa147, s novim gumama te čeka preporod! I drago mi je da nisi ti taj za kojeg te smatrao 206-os jer su ganjanja pokraj Europe najjadniji oblik primitivizma. :)

Alfa 147
30-12-2002, 00:40
Decki, uzeo sam si za slobodno zastupati Alfu jer trenutno nema INTCP-a pa neko mora odrzavati tenziju foruma sto ga i cini zanimljivijim, naravno INTCP-a je nenad××××v pa ga umoljavam da se vrati na tron zastitnika "svetog grba". :)) :))

OS-300
30-12-2002, 21:43
DKW,to o 156-ci nisam ja izmislio,nego nam se vlasnik auto kuće Laus iz Osijeka žalio da su mu citiram "kreteni" sj.... mijenjač na testnom autu. :smile10: :smile10:

Alfa 147,glede tvoje opaske o mom coupe-u kao kvazi sportivu,samo ću te podsjetiti na onaj za tebe nemio događaj kada te je jad od Golf trice oprao u izravnom okršaju.Da li uopće moram napomenuti da je taj Golf imao samo 75 ks....I da stvar bude još jadnija,taj si isti dan potpuno pokisao otišao do ovlaštenog servisa raspitivati se za chip i softwear-e.
Mislim da više nije potrebno pisati o tvome sportivu.... :)) :))

P.S. kada se budeš htio trkati,uzmi A6-cu od starog... :)) :)) :))

DKW_
30-12-2002, 21:48
Da, baš me zanima tko je to testirao AR 156 u Osijeku?

Auto-prilog "Glasa Slavonije"?

Give me a break...

Alfa 147
30-12-2002, 22:05
BTW OS-300, sto se tice onog golfa III upitna je njegova snaga od 75 KS. Na kanti nije ni pisalo koji je motor, a i taj streetracing uopce nije bio mjerilo jer se s moje strane cesta suzavala, a mjesta za manevar premalo.

DKW_ Ostavi "Glas Slavonije" na miru, kakav god da je , slavonski je ! :smile07:

ŠULE
30-12-2002, 22:13
Daj, daj malo pikanterija u svezi tog dvoboja Os.

OS-300
30-12-2002, 22:19
DKW,ta je 156-ca ona ista koja je bila na Grobniku,znači boje bijele kave 2,5 V6...a tvoju regionalni diskriminaciju neću uopće komentirati!Purgerski ubermenschu...:smile09: :smile09:

DKW_
30-12-2002, 22:26
Onda tko je "testirao" tu Alfu da je uspio sjebat getribu?

OS-300
30-12-2002, 22:37
Ma Šule taj dan je bio dno dna u njegovoj sportivo biografiji... :)) :)) :))
Neću mu soliti ranu sa detaljima,ali ideja o chipu ga drži još i dan danas,toliko je bolilo to poniženje...Noćna mora svakog alfiste ga je pogodila ko šestotonski betonski blok...

DKW,ti i ja... samo reci kada...od ZG do Rijeke...pa osvijetli obraz sportskom srcu...Gorski kotar će se zvati tvoja noćna mora... :)) :)) :))

OS-300
30-12-2002, 22:40
Tko ju je vozio?Mene pitaš...Pa 4 sata su joj alfisti vadili mast na onoj pisti...Da,4 sata su bila dovoljna! :)) :)) :))

cezy_
30-12-2002, 22:48
Stricek DKW,ni to sa getribom nista.Slusajte sad ovo.AUTO BILD Br.14 APRIL 2000.Tip je kupio,njemac neki(LJAK SE),u sijecnju 1998 AR 156 2.0 ts sa sportpaketom.Prva voznja zavrsila je nakon 5 kilometara,MOTORSCHADEN,Novi motor je imao rupicu u blocku,nakon toga, skripi straznja osovina,Steuergäret kaputt,Uskrs 98,Voznja na odmor zavrsava nakon 50 km,Opet je motor rikno.Airbag kontrolna lampica stalno svijetli,siber se neda normalno zatvorit.Februar 2000,prokisnjavanje,sve je unutra mokro,sofersajba ne dihta i morali su je mijenjat.I to sve do 40 000km,tvrdi tip.Mislim kak izgleda to je i zasluzil i sigurno je radio gluposti sa autom ali ovo je ipak prevec. :smile10:

Alfa 147
30-12-2002, 22:48
... malo sutra su to bili alfisti, to su bili "sateliti" jer ni jedan normalan alfist nece s mjenjacem kao s motikom.

Nema se Šule tu sto pricati jer spur s golfom nije bio pravi, a jedino sto priznajem je da sam prekasno odlucio preteci kantu sto mi se i osvetilo. Stara narodna poslovica zbori : " Tko radi taj i grijesi !"

GTI FOREVER1
30-12-2002, 22:56
Eh sjedim ja na kafi neki dan sa jaranom i nako gledamo kroz izlog i u tom momentu dolazi AR 156 crvene boje i neke ××××ne felgice tek oprana a dan tmuran i usran.I u isti glas govorimo jedan drugom "Kad-tad...." makar za 10g.
I nastavim piti kafu usranog i tmurnog dana sa osmijehom na licu.

Ma nek pucaju i getribe i sajbe i motori ja kad vidim 156 meni se pojavi osmijeh na licu i boli me ××××× za kvalitet i sve ostalo.Mislim da to pretice i trajnost i sve ostalo barem kod ljudi koji na auto ne gledaju kao na prevozno sredstvo... :)) :)) :))

Audi 100
30-12-2002, 22:57
Reci te vi sta hocete ali njemacki auti su uvijek bili pojam luksuza i kvalitete. Talijani i francuzi - suprotno!null

DKW_
30-12-2002, 23:37
OS-300, može. Samo me podsjeti sa čim ćeš se ti vozit?

... by the way, i sam sam rekao da je sve ispod 140 KS na Alfama besmisleno, kad su tak teške. I ovih mojih 144 KS je zapravo minimum, 9.4 s od 0-100 je fakat minimum nečega što se zove "dobro ubrzanje"....

Trogir-Zagreb 4:20 (AR 146 1.8 144 KS)

Zagreb-Crikva 1:45. (AR 164 TSS, 144 KS)

A taj švabo je baš naletio....
ništa od tih kvarova ja nemam na 156/1998. Valjda se pokažu kasnije... Zasada ne prokišnjava, sve radi ko novo..

Girrari
30-12-2002, 23:50
Slabo DKW, slabo... :))

Split-Zagreb 5h minus pauza za ručak u restoranu Marko (××××na punjena pljsekavica) od 30 min.

Auto: FIAT Punto 60 KS, stražnja polukruta, Michelin Energy- Plastikus širina 165. Tokom puta 3X opran (BMW 330 Ci, Mazda Premacy i Audi A4 1.8 na autoputu Zg-Ka). Žena veli; nikad više samnom na more.
Morao sam si dati oduška; do Splita sam putovao 7.5 sati u koloni od 100000 km. :smile09:

DKW
31-12-2002, 00:09
Znači 4:30? Bogami solidno..

"Žena"? Nisi valja oženjen? ili je to pjesnička figura?

OS-300
31-12-2002, 00:50
DKW,vozim Megane coupe 110 ks i 9,5 do sto...
Eto,tu smo u egalu,pa neka bolji vozač odluči... :) :)

Idući mjesec ga spuštam za 3,5 cm i stavljam distance,a onda...bolje se sklanjaj sa ceste!!! :)) :)) :))

OS-300
31-12-2002, 01:01
I kada se već hvalite sa svojim vremenima...Vodice-Osijek(sredina sedmog mjeseca-duge kolone u Lici) 5.45 h :)

Još samo da te podsjetim da sam već u streetrace-u opro i 156 1,8 i 147 selespeed...
Preteške su vam te Alfice za jurcanja po gradu.Vidi šta je Golf napravio Alfi 147! :)) :)) :))

Zato sam i ti dao komad autoceste u dionci utrke...da te previše ne izbediram. :)) :)) :))

INTCP log dead
31-12-2002, 01:03
Megane 2 se može doslovno posrati na asfaltu i to će mu bit jedini domet uspjeha. Alfa 33 sređena te opere, a a kamoli 156 :)) :))

Vuce
31-12-2002, 01:18
Alfa 147, koliko vas je tu iz Slavonije na forumu? Ne pratim dugo pa nisam u toku. Ja sam iz Vukovara al živim u Zg. Često sam u Osijeku poslovno ili sa svojom alfom ili sa službenom 166-com.Znam dole dosta ekipe jer sam dugo vozio Remixove aute.Pozdrav svima, a posebno alfistima.

...
31-12-2002, 01:39
Niggas bitch has spoken.... :)) :)) :))

Alfa 147
31-12-2002, 02:06
Nisam siguran Vuce, nekolicina iz os sigurno... I Calibra Zender je isto iz OS tj. trenutno obitava i "zagadjuje" slavonske ceste sa svojim "gnojpelom". :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :smile06:

Osijek - Rijeka, A6 4.10h cca
Osijek - Porec, Alfa 147, 5h cca
Zg(Importane; subota 14h) - Osijek(kuca), Alfa 147, plus tankanje, tocno 2.35h :smile07:

Calibra Zender
31-12-2002, 11:15
Nije vam fora razbacivati se s dionicama na kojima je uključen autoput. Jasno je ko dan da tamo auto rastegneš preko 200 km/h i dobiješ jaaako puno na vremenu uz sigurno minimiziran rizik.
Već sam bio jednom spomenuo Varaždin-Osijek za par minuta preko 2 i pol sata sa stajanjem od nekih 5 minuta u Valpovu u pekari. I nije štopano od table do table nego s jednog kraja Varaždina na sasvim drugi kraj Osijeka.
I onda je bilo pametnih koji su se smijali prosjeku od 100 km/h na toj dionici... spominjali neke autoputeve po kojima kao vozim... svašta.


INTCP, ja se ne bih baš tako olako zaletavao s ocjenama. Činjenica je da je Alfa daleko bolja na višim okretajima i da ima daleko bolji ovjes od Megana coupea, ali kad on zabije auto 3.5cm i stavi distance onda to više nema veze s Meganom i trenutnim mogućnostima auta. Granica se dosta pomiče. Mada i dalje Megane ostaje puno slabiji na višim okretajima i to bi, uz više muda kod jednog od vozača i bolje gume, moglo biti presudno.

Calibra Zender
31-12-2002, 11:24
Vuce, jel tvoja ona siva V6 Super parkirana u Radićevoj blizu raskršća s Reisnerovom?

OS-300
31-12-2002, 11:27
Cz,dionica Valpovo-ZG(htv zgrada) za 2 h i deset min.Imao sam auto od 90 ks i ušao sam na autocestu kod Nove Gradiške.
Znači bilo je puno brdske ceste pogotovo iza Našica i između Požege i N. Gradiške.
Do Požege nas je bilo dvojica u autu(u Požegi smo čekali brata nešto više od 5 min na parkingu pred vojarnom).Od Požege do ZG,bilo nas je trojica.

OS-300
31-12-2002, 11:36
CZ,misliš na onu koja na regama ima OS-...-VŽ???

Alfa 147
31-12-2002, 12:14
Vuce, zaboravih te pitati sto si radio s onim lopovima u Remixu !? Nikad vise od njih auto. ×××××-banda !!! Kada mi je zviznula bregasta na A6-ici izmedju nekolicine zamjenskih A6-ica provukao se i S4(tri dana); stari zamracio kad je vidio koliko djubre trosi. Ma decki, nema veceg gusta kad vidis zacudjene face ljudi kako ih neopisivo brzo pretjece jedan "A4". "jedinstveno osečaj, koka kolja !" :)) :smile07:

Mislim da je ona 166-ica od istog tipa sto ima i zutozelenkastog spidera.

INTCP log dead
31-12-2002, 12:18
Isto tako je činjenica da je alfa spuštena sa H&R tvrđim oprugama, te da ima šire i bolje gume. Tako da su sređeni na isti način i alfa pobere meganea isto kao što serijska 156 opere seriskog meganea. A distanc ploče donose minimalno poboljšanje, a isto tako treba računati da neki auto i bez distanc ploči kao što je 156 koja je savršeno izbalansirana bolje drži od prosječnog auta koji je bez distanc ploči u kurcu pa mu trebaju ploče da bi se uopće približio ovome koji je tvornički savršeno izbalansiran.

Za primjer moj mini ima felge izbačene na van za oko 2 cm u odnosu na serijske tako da to dođe ko da imaš distanc ploče od 2 cm. I neke razlike u držanju auta baš i nema u odnosu na serijskog minija.

Tako da čisto sumnjam da će megane s polukrutom i običnim mcphersonom naprijed odrati alfu sa nezavisnim mcphersonom straga i dvostrukim napred. Uz to oba su spušteni i imaju približno dobre gume. Da li treba zanemariti da alfa ima 144 ks a megane 110. Tako da se tu nema šta zaletavati. Osim toga alfa je neupitno bolja na višim okretajima i elastičnija upravo zbog varijatora faze i promjenjive dužine usisnih kanala što joj omogućuje velik dio momenta u nižem području okretaja, a uz to je i 1.8. Alfa je očigledni pobjednik. Istina da kad se auto spusti da se granica dosta pomiče i da bi u tom slučaju megane odrao alfu kad bi ona imala serijske oprugae, ali u ovom slučaju i alfa ima tvrđe opruge, tako da su na istom i tu dolaze prednosti alfinog ovjesa. Osim toga meganeov ovjes je konstrukcijski više za prosječne performanse, dok je alfin ovjes očigledno konstrukcijski podešen za jurcanje. Tako da kad na oba staviš tvrde federe svejedno megane puši.

Girrari
31-12-2002, 12:22
Calibra, dionica o kojoj govorim uključuje 45 km. autoputa ZG-Ka s time da auto postiže 160 samo na nizbrdici. :)) Na tih 160 već dobivam napadaje i znoje mi se dlanovi jer voziti 800-tinjak kg težak auto 160 km/h na gumama 165 malo je grdo. Imaš osjećaj da buš sam tak sletil s ceste.

Alfa 147
31-12-2002, 12:45
INTCP, pa di si ti ?????, vec sam se zabrinuo ( ne podjebavam), da si napustio "mejdan" . ;) :)
http://www.communicaction.com/resources/Auto/logoalfa.gif

INTCP log dead
31-12-2002, 12:54
mejdan ?????? :smile11: :smile11: :smile11:

Alfa 147 1.6 - 105KS
31-12-2002, 12:58
lapsus lingua : Megdan - kako bi Tomislav Ladan izrekao, megdaniti, bojovati, istoznacnica hrvatskoj slozenici bojno polje..., a sline i dalje cure po Ozi R. :)) :smile06:

cezy_
31-12-2002, 13:49
Ovako sad,Wien-Zadar 8:14h,jos sam popusio na santilju 20 min,i bio sam kod Bake u KArlovcu na rucku 1h.Auto je bio Mercedes e220 diesel sa 96ks i bilo nas je troje u autu.Tek tolko da znate,jos puno zganaca! :)) :))

Vuce
31-12-2002, 14:00
Nije moja.Moja je 147 SS, a službena je srebrna 166 24 jtd, sa Zg tablicama oba.A oni iz Remixa su posebna priča.Vozio sam njihove aute 2 godine.A taj plavi S4 koji si ti dobio na korištenje je par godina vozio sin od Todorića, pa ga je vratio i uzeo novi S4( sirotinja).

OS-300
31-12-2002, 14:47
INTCP,i koliko novaca onda stavljaš na DKW-ovu sigurnu pobjedu??? :)) :)) :))

Imam ja i novu Lagunu kod kuće pa znam kako se tako težak auto ponaša na Gorskom Kotaru.Jednostavno uvijek zbog težine ubrzava sa zadrškom.I ne možeš mi govoriti da jednako tako teška 156 može bolje ubrzavati.
A što se tiče "boljeg ubrzavanja" 156-ce u visokim okretajima i tu si fulao... :)) :))
Na autu mi je ugrađen Green-ov Twister koji jednostavno pogura auto u visokim okretajima...
Daj još jednom koliko love daješ na potvrdu svojih teorija??? :)) :))

INTCP dead log.
31-12-2002, 14:58
Ne dajem ništa boli me ××××× za vaše ganjanje. 156 1.8 bez diranja na motoru je u velikoj prednosti nad meganeom serijskim bez diranja na motoru. To šta si ti stavio ne znam šta, to je već drugo. A i onda mislim da možeš samo konkurirati al ne i dobiti. I na kraju ne znam kako voziš ti niti kako DKW, tako da i umijeće ima veze.
I 156 nije tako teška ko laguna i ima puno bolji ovjes od lagune. Kako možeš samo uspoređivat plutajuću lagunu i sportsku 156. Jesi šenuo. Laguna je mekana i ima prosječan ovjes, alfa je tvrđa, lakša i ima sportskiji ovjes. Kakve su to glupe usporedbe.

I opet se držim svoga 156 1.8 je brža u svakom pogledu od Meganea Coupe 1.6. S time da oba budu sređena na isti način ili ne budu uopće sređena. A ne da Megane ima Turbo i Michelin Pilot, alfa 185 energy.

INTCP log dead
31-12-2002, 15:00
Isto tako pogledaj koliko laguna ima sporiji mjenjač od 156.

INTCP log dead
31-12-2002, 15:04
I osim toga ne možeš uspoređivati lagunin radni elastični motor i alfinu razvrtaljku sa kanalima promjenjive dužine i variatorom faze.

Alfa 147
31-12-2002, 15:11
Vuce, "svapsko djubre" je tako ××××no ubrzavalo, "sirotinja" je stvarno znao izabrati. Nego reci imas li kakva ×××××× sa SS i opcenito s "zvjeri" ?

OS-300
31-12-2002, 15:11
Sta lupetaš da 156-ca lakša od Lagune.
156 1,8 (1265 kg)
Laguna 1,8 (1280 kg)
U biti je to isto indolenti mužeku. :)) :))
Zar ti moram iz dana u dan ponavljati da sam i 156-cu 1,8 i 147-cu SS opro i bez ugrađenog Twistera i bez novih svjećica.
A auto kao Laguna ti još samo možeš sanjati....pogledaj si onu kantu u dvorištu i triput lupi glavom u prozor i reci ja sam glup,ja sam glup.
:)) :))

OS-300
31-12-2002, 15:15
Ili još bolje,slijedeće godine na Grobnik dolazim sa svojim autom pa onda možeš pokazati kako tvoja kanta prolazi zavoje.... :)) :)) :))

INTCP log out.
31-12-2002, 15:27
1. Može.
2. Laguna je udobno govno koje ne bih ni u snu kupio da imam love za to.
Laguna 1.8 je sporohodna kočija. Kako može to uspoređivat s alfinih 144 ks.
3. To što si ti oprao je nije relevantno. Ko zna kako je to netko vozio i ko zna da li ju je pržio do kraja.
4. Uopće nemam dojam da pričam s doktorom. Prije bi rekao da si strojobravar. Srami se sam sebe.

INTCP log out.
31-12-2002, 15:29
I molim te ne vuci više paralele alfe 156 1.8 i lagune 1.8. Ni laguna 2.0 nije dostojna usporediti se s alfom 1.8.
Ispadaš neuk. :smile06:

OS-300
31-12-2002, 15:35
A meni je ovo način zabave i volim te živcirati.
Svaki put progutaš moj mamac ko debeli šaran zrno kukuruza. :)) :)) :))
INTCP,ti si legenda!http://alfa147.free.fr/phorum/images/smileys/fantome.gif

INTCP log dead
31-12-2002, 15:39
Al to ti ne uspjeva jer se liječim slikama Alfasuda, a i ako to ne uspije imam u zvučnoj pozadini Roots Bloody Roots. :smile06:

OS-300
31-12-2002, 15:41
Ko bi rekao da takva plačipička sluša Sepulturu i Metallicu... :)) :)) :))

OS-300
31-12-2002, 15:48
Slušaj ovo...http://image.allmusic.com/00/amg/cov200/drd200/d297/d297074rqjt.jpg

Calibra Zender
31-12-2002, 16:26
OS300, to je ta o kojoj pričam! Ima tablice OS-166-VŽ. A mislim da sam primjetio jednu 2.4jtd, ali se ne sjećam tablica. Dok tu famoznu 147SS još nisam vidio.

I moram ti reći da sve paralele između tvoje Lagune i Alfe 156 padaju u vodu. 156-ica ju šije za svjetlosnu godinu. I uopće se ne čudim tome kaj veliš da ti Laguna potegne sa zadrškom. Ali to ne znači da isto vrijedi i za Alfu s istom težinom! Da samo vidiš kako 166-ica veselo nabire okretaje. Moj karavan ima samo sekundu slabije ubrzanje, a visoki okretaji su mu mrski da to nije normalno. Jednostavno nikak da dođe do blokade dok kod 166-ice sam svako malo u blokadi. Auto jednostavno leti u visoke okretaje kaj nije slučaj s Opelom i Renaultom. Moram ti reći da 166 puno lakše leti u crveno nego Megane plus twister! A pošto sam vozio tvog Megana i 166 koja ima isto ubrzanje onda mogu samo zamisliti prednosti lakše 156-ice i boljeg ovjesa! A i zaboravio sam da je DKW spustio auto tak da su oni tvoji planirani centimetri već kompenzirati. Objektivno ako ste vozači jednakih karakteristika mislim da ipak nemaš velike šanse! Moja lova ide na DKW-a! :smile06:


Alfa 147, prije bi bio lapsus calami, a ne lingua! ;)

OS-300
31-12-2002, 17:18
Kakve su ti sad to usporedbe... :smile11: :smile11:
Za tvoju informaciju,vozio sam iza 166 V6 i nije me mogla puno ostaviti.A za tvoju 2,0 166-cu treba još sto malih crnaca da ju potegnu sa mjesta. :)) :)) :))
A stavljanje Lagune i Vectre u isti koš je naprosto degutantno.Gnojpel se ne može uspoređivati sa novom Lagunom.Nikako i nikada!!! :)) :))

Čini mi se da ću postati bogat...:smile06: :smile06:

INTCP log dead
31-12-2002, 17:55
isto tako alfe nabiru okretaje zahvaljujući kratko proračunatim omjerima, dok opel nasuprot tome ima skroz dugo proračunate.

0S-300 megane ti puši i gotovo. Laguna i Vectra je isti ×××××. Udobne limuzine sa elastičnim mootorima koji mrze visoke okretaje, dugo proračunatim mjenjačima koji nisu brzi, prosječnim ovjesima koji su mekano podešeni. I tu tu sad uspoređuješ Da ne kažem rasnu alfu 156 sa 1.8 motorom nakrcanom uz 16V još sa varijatorom faze, usisnom granom promjenjive dužine, 2 svjećice po cil. Reci molim te performanse lagune 1.8 da vidimo koliko je to čudo brzo. SHVATI DA TA ALFINA TEŽINA IPAK NIJE TOLIKO VEĆA KOLIKO JE JE TVOJ MEGANE SLABIJI PO PITANJU OVJESA, MOTORA I MJENJAČA.

I ova tvoje glupost da si parirao alfi 166 V6 je totalna glupost. Gdje si parirao, na lakat zavojima. Ili se usuđuješ tvrditi da si na ravnom držao korak sa V6 od 200 ili više ks.

Alfa 147
31-12-2002, 17:55
CZ, jedno je sigurno, ne bi bilo lapsusa kad bi "stepo" Ozanu Ramljak ! :)) ;) :smile06: :smile07:

INTCP log dead
31-12-2002, 17:56
Osim toga alfa 166 2.0 sa 155 ks ide za oko 9.5 sekundi do sto, što je negdje kao i tvoj megane, ako ne i bolje.

Alfa 147
31-12-2002, 19:04
Sve sami demagozi, osobito C.Z. sa svojim izvadcima iz auto-moto revija, i INTCP-a s dvostrukim ovjesom i neovisnim McPhersonom. Pustite "dedu" neka sam osvjetli svoj obraz i porazi OS-300, a do tada ostavite se zakona fizike i mehanike ! ( pomirbeni ton ).http://home.wanadoo.nl/quatros/us4all/forumsmilies/auto002.gif

OS-300
31-12-2002, 19:29
Nego,Alfa jesi li spreman za briju...
http://home.wanadoo.nl/quatros/us4all/forumsmilies/feest007.gif

Alfa 147
31-12-2002, 19:34
.... brija...pakao... http://home.wanadoo.nl/quatros/us4all/forumsmilies/auto010.gif

OS-300
31-12-2002, 19:36
Alfa,jesi li mislio na ovog dedu...
http://home.wanadoo.nl/quatros/us4all/forumsmilies/mens009.gif

OS-300
31-12-2002, 19:37
Ili na ovog... :)) :))
http://home.wanadoo.nl/quatros/us4all/forumsmilies/mens009.gif

Calibra Zender
01-01-2003, 16:03
OS300, ja se iskreno nadam da se ti šališ u svojim postovima zbog blagdanskog raspoloženja...

Razvrtavanje dvolitraša u 166-ici i tvog motora razlikuju se ko nebo i zemlja! Već oko 5000 rpm tvoj motor gubi dah i jedva se diže do blokade dok 166-ica doslovno leti u blokadu koja je btw na 6900 rpm. Trebaš prvo probati auto, a ne donositi zaključke s duela na cesti. Nikad ne znaš dal se netko šali s tobom kad rastežeš auto do blokade ili stvarno ulazi maksimalno u trku. Ne znam dal sam ti se pohvalio da sam s Calibrom oprao M3 E36? Samo kaj sam ja gurao auto do blokade u svakoj brzini, a ovaj se vozio valjda s manje od pol gasa. To nije bitno?! Isto kak ja ne mogu realno niti prismrdjeti tom M3 isto tak ti ne možeš prismrdjeti 166-ici V6! A pogotovo ne onoj superašici u Radićevoj!

Na ravnim komadima jednostavno nemaš šanse parirati niti 166 2.0. Do stotke se možeš još držati jer je razlika koju desetinku, ali od nekih 120, 130 km/h ostaješ DEBELO IZA! Prevelika je razlika u okretnom momentu. Pa kaj ti misliš da možeš na street raceu sa 1.6 litri parirati Alfinom dvolitrašu? Zavojita cesta je druga priča jer 166 nije namijenjena trkanju nego udobnoj vožnji, a i auto je pretežak da bi letio kroz zavoje.

Vectra se ne može usporediti s Lagunom? Eventualno po dizajnu i udobnosti. Druge prednost Laguna nema! A kaj se sporta tiče oba se auta mogu samo nakloniti 156-ici!

Usput, koliko ti je max v na coupeu? 166 2.0 ima 155KS, 1420 kg, 9.6 do stotke i max v 211 km/h! Probaj usporediti Lagunu 2.0 s tim brojkama, a auto iste klase Vel Satisa nemoj niti gledati. I na kraju moram biti malo bezobrazan i podsjetiti te da se sport u Meganeu coupeu (koji s coupeom naravno nema nikakve veze) dobiva tek s modelom 2.0, ali i tamo su isti mjenjač i volan kao i kod tebe kaj baš ne ide u prilog sportskoj noti auta!



Alfa147, vjerujem da ne bi bilo lapsusa! :)) Ali te moram pitati o kakvim izvadcima iz revija govoriš? :smile11:

OS-300
01-01-2003, 18:10
CZ,kao prvo da moj auto nakon 5000 okr/min gubi dah je totalna glupost.On razvija 110 KS pri 5750 okr/min pa kako je onda moguće da "gubi dah".Štoviše krivulja snage se konstantno uspinje do vrhunca bez ikakvih padova u krivulji.I još da stvar bude bolja nakon 5750 okr/min,krivulja ne pada kao kod drugih auta tj. ne gubi se snaga nego ostaje konstantna sve do blokade na preko 6500 okr/min.Dakle CZ,tu si jako fulao u svojoj procjeni.
Samo da te pitam da li si ti ikad čuo da auti koji imaju otvoreni filter pri vlažnom i maglovitom vremenu mogu osjetiti čak i pad u orginalnoj snazi motora.Otvoreni filter je dvosjekli mač.Ako ne vijeruješ malo kopaj po internetu pa ćeš vidjeti tko je upravu.
Sjeti se samo kakav je bio taj dan kada si ti vozio moj auto?Bilo je magle da se u×××ך!

Što se tiče usporedbe Lagune i 156-ce,moja prvotna namjera nije ni bila da uspoređujem ta dva auta prema sportskim kriterijima.Nego sam samo htio povući paralelu između njihovih težina i nemogućnosti tako teških auta da se nose sa takvom težinom naspram auta sa malom težinom!
Glede one rasprave o Vectri i Laguni i dalje stojim iza svojih tvrdnji.Šta to Vectra ima ponuditi što trenutno Laguna nudi?
Samo da te podsjetim da nova Laguna ima najbolje zaustavno vrijeme u svojoj klasi,(kočenje od brzine 100 km/h ),znači ima i najbolje kočnice.Da li te moram podsjetiti da je taj auto i dandanas najsigurniji na svijetu...ima 97 od 100 bodova!
A i motori koji izlaze iz Renaultovih pogona se nikako i nikada ne mogu uspoređivati sa Opelovim Ecotec-motorima koji su prava noćna mora kada nekoga moraš prestići na cesti.Da i ne spominjem da uvijek izvalače najmanje KS iz svojih motora u svojim klasama.
Možeš reći da su se oni orijentirali na smanjenje potrošnje....,ali kako onda i Renaulti koji imaju više konja troše slično kao i Opeli.Znači da su im motori pravi dragulji...pristojno KS i mala potošnja.Ma predivno!!!
I tu je Renault punnno ispred!!!
Da li je potrebno da govorim i o Laguninom ovjesu koji Opel može samo sanjati.... :)) :))
Mislim da sam ti dovoljno rekao o tvom Opelu.


Tražio si neke podatke o ubrzanjima i konačnim brzinama...
Pa evo ih:
Megane coupe: 9,5 sek do 100 km/h
200 km/h konačna brzina
Laguna 2,0(140 ks): 9,8 sek do 100 km/h
210 km/h kon.brzina

Sada ja moram malo biti bezobrazan i osvrnuti se na tvoju izjavu o granici sportskoga gledajući na ubrzanje.Tako si proziran i tjeraš vodu na svoj mlin kako god ti to zatreba....
Tvoja je Calibra imala 8,5 s do sto...potpuno je jasno od kuda ti je sad ta granica pala na pamet.Da je slučajno imala npr.8 sek do sto,onda bi ta granica bila 8 sek...CZ,say no more!!!

A što se tiče moga izazova DKW-u,on je sada upućen i tebi,jer si dosta toga prevalio preko svojih usta i gladan sam izazova.
Ovako,jedan dan dođi u OS sa tatekovom 166-com pa "bumo videli" šta to praksa kaže...Preporučam ti da ga tjeraš u crveno koliko ga god znaš,jer će se sve čuti na forumu!
Evo,dionica Osijek-Valpovo...ima i zavoja,a ima i dugih ravnih dijelova gdje bi "kao" tvoj auto trebao biti u prednosti...tko izgubi plaća janjetinu kod "Ravlića" za nas dvojicu i naravno za Alfu 147.... :)) :)) :))
Rukavica je bačena,prihvati se i ti konačno volana i mani se puste teorije!!!
Moj broj mobitela znaš pa kada budeš bio spreman sammmo zovi.....

A DKW će mi biti poseban užitak....

Šule,hoćemo li malo pokazati ovim stvorovima što to Renault može... :)) :))
Već mi je dosta njihovog seljačenja....
Ufff,sada sam nabrijan do jaja!!! :)) :)) :)) :))

Dom-Dom
01-01-2003, 18:36
OS-300 , ako si ti doktor onda si daj nekakvu tabletu, jer mislim da si zbilja malo zabrijal sa tvojim Meganom.To je jedan dobar auto sa dobrim motorom, ali takve usporedbe sa utrkivanjem sa DKW-om ili Alfom V6 zbilja nisu korekne.Ja vjerujem da taj tvoj motorin je živ i da ide, ali race bi mogao tražiti da imaš motor 2.0 140KS ili onaj sa 150KS.Ja isto kad se vozim sa svojom 156 V6 , svako malo ima nekakvi pilot koji se hoće ganjati, i ja ga pustim i kaj onda takav piše da je sa nekvim TDI-em opral Alfu V6.Pa kud bi ja došel da se sa svakim mulcem naganjam po cesti.Pozdrav!

Dom-Dom
01-01-2003, 18:40
I dajte doktori ovog Lansera uzmite više u kliniku.Koji ga je majmun pustil preko novogodišnjih praznika.........

Alfa 147
01-01-2003, 18:49
... pobegel je ! :)) :))

CZ - jesam te ! :)) :)) :)) ;)

Alfa 147
01-01-2003, 18:55
Dajte decki, da sam zelio citati romane za novu godinu, uzeo bih Anu Karenjinu !
:smile11: :smile11:

Šule, zaintrigirao si me s Alterpowers-om, pa bih te molio da malo pojasnis pojedinosti.

ŠULE
01-01-2003, 19:53
Drago mi je Alfo. Moram ti odmah skrenuti pažnju da sama jedinica tzv. Alterpower neće donjeti gomilu konja pod haubom ali ako je to jedan od segmenata u ukupnom tuningu samog agregata onda ga najtoplije preporučam. Da ti ne bih ja sada pisao stranice i stranice najbolje ti otiđi na www.racelogic.uk ili potraži putem same riječi alterpower i naći češ prilično toga. Ja ga koristim več četiri godine / ne samo u Cliu / i u kombinaciji sa chipom, filterom i bez katalizatora mogu govoriti o pristojnom pomaku u odnosu na serijski motor.

Calibra Zender
01-01-2003, 20:00
OS300, stvarno sam se razočarao tvojim odgovorom. :( Oprosti, ali nisko si pao! :(


Šule, site koji si naveo ne radi. Provjeri da ne fali koje slovo. Mislim da bi trebalo pisati :URL=http://www.racelogic.co.uk:www.racelogic.co.uk:/URL:
I btw kak misliš proći na tehničkome dogodine bez katalizatora? Stavljanjem pa skidanjem?

Girrari
01-01-2003, 20:07
OS-300, fakat postaješ već podosta naporan. Stavio si filter i svjećice. OK, vjerujem da ti je auto življi, ali nemoj se ponašati kao da si time skinuo 2 sekunde na ubrzanju, pa se sad bahatiš svim živima.

Auto ti je OK, fora šminka, solidne performanse i to je sve, ali zaista se ponašaš kao da voziš Ferrari u najmanju ruku. A ove priče koga si sve oprao su mi uistinu ×××××ve.
Prije par dana "oprao" sam Hondu Logo Type-R. Kasnije sam od Bullita saznao da se Logo nikada nije radio u Type-R izvedbi već je riječ o običnom 1.4 motoru. No i s tim motorom, čovjek bi me vjerojatno oprao sam tak da je bio raspoložen. Ovako smo se malo našpanali, tip je manje-više odustao i ja sam kakti uzeo skalp. Glupost! Kada bih stavio popis svih autiju koje sam oprao i "oprao" ljudi bi vjerojatno pomislili da mi auto ima barem 150 KS.


A o superiornosti Renaulta mi molim te nemoj govoriti. Auti su im dobri i vrlo sigurni, no izuzev Clija Sport (od aktualnih modela) u njima nema ni traga sporta. Nekima se sviđaju, a nekima ne, ali ta firma zasigurno nije pala s neba, bar ne dok se šogoru na 2 godine starom Cliju doslovno raspada ručica mjenjača...

doc
01-01-2003, 20:12
os-300, ti se covjece stvarno znas osramotiti. Pa jesi ti doktor ili samo čistač u nekoj seoskoj ambulanti? Rušiš ugled cijeloj svojoj struci. Očito te grize sta tvoj kolega doktor Alfa 147 vozi za klasu bolji auto od tvojeg!

Imas taj filter i negdje su ti napunili glavu s glupostima da sad imas sekundu bolje ubrzanje pa mislis da se mozes sa svima uktrkivati.

I kad ti Calibra kaze da ti je auto mrtav na visokim okretajima u odnosu na 166 onda mu vjeruj posto je covjek probao oba dva auta. A i calibra nece sigurno hvalit Alfu ako nije 100 % siguran. :))

Prije si pisao kako si bio na susretu Alfista na grobniku. Sta te tjeralo tamo? i nisi probao niti jednu Alfu? Znas zasto nisi probao? Zato jer da si koju god Alfu probao onda bi valjda i sam shvatio kakvo je govno tvoj Megane.

I ti jos uspredjujes Lagunu i 156... odi radje s tim na forum - Vicevi, humor itd..

ŠULE
01-01-2003, 20:40
Fala Calibra to je to.
Uzeo sam original de-kat od Supersprinta. To ti je na šelne čas posla. A pazi ovo. Lambda sonda je iza tog kata, ali pila radi li radi, svi su bili u čudu tamo kod Štarkelja.
OS što se tiče onih injektora i leptir gasa od Lagune 1.8. izgleda da je izvedivo.
Kako stvari stoje to će biti šlag ....

Hondo
01-01-2003, 20:54
Kao prvo SRETNA NOVA GODINA svima zaljubljenicima u automobile na ovom forumu!

Šule, daj molim te ukratko pojasni što taj Alterpower zapravo radi u tvom autu, odn. kako utječe na rad motora. Neda mi se kopati po netu, a od tebe mogu dobiti informacije iz prve ruke.
Hvala.

Alfa 147
01-01-2003, 21:05
Šule, hvala na stranici, stvarno sam zainteresiran za to cudo elektronike (govorim u svojim domenama spoznaje). Ma zelio sam samo u par crtica, nista spektakularno, tvoje iskustvo (ulozeno/dobiveno), (isplativo/neisplativo), pouzdano po motoru i inim komponentama ili dugorocno pogubno po motor. Znas i sam da na ovim stranicama su spjevovi o superiornosti svojih proizvoda. Jasno mi je da ne mogu dobiti spektakl u snazi, ali svaki konjic-grbonjic dobro bi dosao. Sto se tice ispuha, to nema sanse, bar u dogledno vrijeme (financijske prirode) jer za komplet ispusna grana, zamjene za kat., srednji i zadnji lonac, u INOX-u, s popustom doslo bi me 10000 Kn.

Dom-Dom
01-01-2003, 21:09
Na Alfi se nemora mijenjati auspuh grana , jer oni tvornički već imaju bolju granu.Makni katalizator i zadnji lonac, plus sport filter za zrak i vidjet češ napretka.

alfist_zg
01-01-2003, 21:34
Sretna nova svima!

Os-300, kad se kaze opro sam ovoga ,opro sam onoga, ne racunaju se auti na parkingu.
Pozdrav!

Alfa 147
01-01-2003, 21:42
Zelim se jos samo osvrnuti na nekoliko prethodnih maratonskih postova u kojim je nepotrebno proliveno dosta zuci. Ne zelim ispasti pametnjakovic ili mirotvorac, niti zastupati koju stranu, nego primiriti strasti i sve vas u dobroj namjeri spustiti na zemlju (metaforicki). Svi mi, zastupamo odredjene stavove(pozitivna osobina) koji su zasnivani na iskustvu i teoriji(uglavnom). Razlicite informacije, prikupljena sa svih strana plus iskustvo doprinose izradi cjelokupne slike o odredjenom automobilu te metodom izbora i eliminacije mozemo donijeti pravilan sud. Svaki ima za pravo braniti svoje stavove, pa tako dragi forumisti i OS-300, DKW(deda), Calibra, i naravno, INTCP, i svi ostali,te zato i ne zelim niti komentirati ikojeg od ovih igraca. Najvise me je zasmetalo, kada granicu prepirke pomjerate dublje, tj. kada ona postaje osobna, time u stvari pokazujete svoju nemoc i gnjev, a to su ipak glavne odrednice straha. Suzdrzite se od komentara tipa kakav si ti doktor, ili student samouk, ili auto ti je govno, ili bilo koji drugi epitet iz "vase" bujne maste kojim zelite argumentirati svoje stavove. Ostavite se praznih rijeci, prionite na pravi posao, potvrdite argumente. OS-300 je na najbolji nacin zelio pobiti Vase teorije, i za to mu decki nitko od vas ne smije zamjeriti; svaka cast !

BTW, 'ko se ljuti, uvalim mu kruti ! - stara narodna.. :)) :)) :smile10:

ŠULE
01-01-2003, 21:43
Vraćam čestitke Hondo.
Apelujem, spasi me da ti ja sad ne kljucam i pogledaj site.
Što se utisaka tiče sam dobitak je ajmo reći jednak kao sa klimom, bez klime, navodno toliko uzima alternator od motora što je najgore uvijek i to nepotrebno. Sve funkcionira ok i sa strujom nemam problema. Naručio poštom za oko 400 dem plus 600 kn poštarine. Montaža samostalna u trajanju od oko pola sata.
Racelogic nije sheet firma a imaš njihove reklame u svakom Evu ili Max-u koji mi je uređaj i preporučio.

doc
01-01-2003, 22:08
alfa 147, zaboravljas da je os-300 prvi koji nema argumente i onda pocne srtati kao ono intcp-u ; tvoj Mini je ××××××, to voze samo ×××××i itd. Znam da ti je prijatelj, ali procitaj malo njegove postove pa ce ti biti jasno zasto su ga svi posrali. zato jer je zasluzio.

Alfa 147 1.6 - 105KS
01-01-2003, 22:23
Ma daj, Doc, uzeo si totalno krivog forumasa za primjer. INTCPhttp://home.wanadoo.nl/quatros/us4all/forumsmilies/engeltje002.gif

OS-300
01-01-2003, 23:46
CZ,no hard feelings...,ali na ove tvoje upadice sam morao reagirati...Šta ti misliš da si jedini na ovom forumu koji može pisati što god mu je volja i to je "kao" uvijek O.K.
Ovako,eye to eye ti si dobar dečko.Puno realniji nego što se predstavljaš na forumu.Ja o tebi nisam promijenio prvotno kreirano mišljenje.
Želim ti sve najbolje! :) :)

Doc,spomenuo se u svome postu moju navodnu frustraciju sa prijateljevim autom...
Polazišna točka sa koje ti gledaš je potpuno kriva.
Kao prvo,uopće ne znaš razmjere našeg prijateljstva.Taj odnos se ne zasniva na međusobnoj zavisti nego na uzajamnom povjerenju.Ako već nisi negdje pročitao,ja sam bio taj koji ga je nagovorio da kupi 147-cu,a ne Audi A3 koji je i sam dugo želio.Da ne govorim koliko mu je drugih ljudi predlagalo da se ipak odluči za njemački auto po starom konzervativnom i krivo ustaljenom mišljenju.

Ne znam koja vam je to skrivena frustracija da meni govorite o mojoj stručnosti.Znate li vi koliko sam ja velikih knjiga tijekom svog studija morao pročitati.Koliko sam dana u godini sjedio za stolom gradeći svoje znanje.Neću uopće komentirati vaše fakultete,jer vi sami znate kakvi su vam ispiti i kako ih polažete.Koliki vam je prosijek ocijena i studiranja na fakultetima.I još za kraj,moja je diploma od Zagrebačkog sveučilišta.Tek toliko da se zna!

Ovo sve što pišem o autima je iz vlastitog iskustva ili iz pročitanih članaka.Naravno dosta se toga pročita i na internetu...
Auti su mi prije hobi,i mislim da većina ovdje na forumu nema neko veliko znanje o autima.Mada većina misli da su neki eksperti i pozvane osobe da komentiraju tuđe aute.Ne dao Bog bilo kome tko nije Alfista da komentira išta,jer on nije vrijedan.Oprostite,ali to tako ispada.Sjetite se samo koliko je INTCP bedastoća na ovom forumu napisao.I šta drugo preostaje nego spustiti se na njegovu razinu i tući ga njegovim oružjem.Znači prepotencijom i beskrajnom arogancijom.Nadam se da ste sada shvatili bit mojih dvoboja sa INTCP-om.Znam da ste se mnogi uvrijedili na moje postove u kojima sam spominjao vaše okupljanje na Grobniku,ali je i to išlo u istom smjeru.

alfist_zg
02-01-2003, 00:01
"...Ako već nisi negdje pročitao,ja sam bio taj koji ga je nagovorio da kupi 147-cu,a ne Audi A3 koji je i sam dugo želio..."

ajde ,ajde onda, nakon ovoga , neznam za druge ali ja sam ti sve oprostio...kad zoves na neki kulen? :)

mario_
02-01-2003, 00:04
girrari dali si ti oženjen?

Lanser
02-01-2003, 00:16
...Sjedim ja tako u sobi, prduckam, pijem pivo i češem ......trbuh. Pročitam novine, popušim cigaru, pojedem kolač...blagdan je....

Prdnem ja tako još dvaput (jednom duže i jednom brže) i baš si pomislim...eto majka mu stara da se i ja malo odmorim...baš se dobro osjećam...i prdnem opet.

Ajd, reko da vidim što kolege forumaši kuhaju u novogodišnjoj kaši, i upalim gumb na svom BigTower kućištu...

Windowsi, Antivirus, Wallpaper, ikonice, ap cap,..sve se upalilo po redu..kliknem ja na telefon i eto me na netu....Vidi....forum.

I baš kad sam opalio i šesti rafalčić iz guze, koji je zvučao od prilike, kao kad vam na mobitelu stigne poruka, a uključen vam je na vibru bez zvuka, ispred mene se pokaže forum: Talijani, Njemci, ....

Mene nešto toplo oko srca uhvati, i velim; eh da vidim što to krv moja, golubi moji, djeca moja, prijatelji moji zbore i diskutiraju ovdje, i čestitaju li si međusobno i priželjkuju blagostanje i blagorođe za novi nam 2003. g.

A kad ono sjekira u srce.....neki tamo Doom Doom,...imena moga u zlunaklonom tonu izgovori i osudi i ruglu izvrnu....ma nemam snage više....

Sretna mu nova 2003. g.

Girrari
02-01-2003, 00:23
OS-300, no forum si došao u sasvim OK maniri i bilo mi je nekako drago što se pojavio netko normalan, a koji opet nije alfist (kao npr. Sepra, Bullit, Clio Sport, Calibra...) jer mi je ×××××vo da se na forumu raspravljaju samo alfisti.
Međutim, u nekoliko zadnji nastupa si me podosta razočarao. Pljuvanje po FIAT-u, Miniju i ostali ispadi nisu u skladu sa ponašanjem jedne civilizirane i obrazovane osobe, kao što si ti (ili bi trebao biti). Nažalost, u svom "druženju" sa osobama tvoje struke, navikao sam na dosta prepotentno i bahato ponašanje koje vjerojatno proizlazi iz činjenice da se osjećate superiorni zbog fakulteta koji traje duže nego večina ostalih. No, kultura se nažalost ne stjeće niti školom niti fakultetom već kućnim odgojem, samoodgajanjem, a vjerojatno (djelom) i nekakvim nasljeđem. To što si završio medicinu je zaista pohvalno, ali meni osobno ništa ne znaći, kao ni činjenica da je diploma sa Zagrebačkog sveučilišta (sam studiram na istom, pa znam koja je težina te diplome), stoga to nemoj ubuduće ni spominjati. Ono što je meni važno je način i nivo ophođenja s ljudima i razina kulture koju određena individua posjeduje.

Budući sa si došao u jednom kulturnom i korektnom tonu, molio bih te da tako i nastaviš jer tvojih zadnjih par postova nije niti kulturno niti korektno. Uz najbolje želje za Novu godinu te da ti tvoj metalni ljubimac pruži još puno adrenalinskih trenutaka u predstojećoj godini.

Lanser
02-01-2003, 00:35
..pošto mi se još ne spava, a vidim niti kolegi Girrardiju..prokomrntirao bih i njegov posljednji post.

Stari moj, da oca nemam htio bih da mi tvoj glas snimljen na kazeti odgovara na sva pitanja koja me prate kroz krizno razdoblje moga života...toliko humanosti, razboritosti i dobronamjere teško je osjetiti čak i u novogodišnjem govoru predsjednika republike G. Stipana Mesića, koliko je prisutno u tvojim postovima...

Želim ti svako dobro u predstojećoj godini i da mi se kad tad zarediš, jer predragocjena si sirovina da bi svoj život protratio na način običnih smrtnika..rođen si za odašiljanje poruka i širenje razuma među poganima...a to smo svi mi ostali grešnici, nažalost.

Još jednom ti čestitam na svakoj tvojoj poruci ili postu upućenom, bilo meni bilo nekome drugome..

Znam da me nećeš krivo shvatiti, jer takav si čovjek, i svaki će mi put biti drago ako me ispraviš ili upozoriš da sam prevršio granicu ili nedaj bože uvrijedio, ili povrijedio nekoga....hvala ti još jednom.

Sretna nova godina...u ime oca, sina duha, svetoga....Amen.

:)

Alfa 147 1.6 - 105KS
02-01-2003, 01:07
Za popiz...., ovo sve kao da je islo meni na stetu !!!! :smile09: Prvo decki, odu moja dva "sigurna" janjca, jedan u Zdihovu, drugi kod Ravlića u Os., a da se zasladi na kraju, citiram : "...ja sam bio taj koji ga je nagovorio da kupi 147-cu,a ne Audi A3 koji je i sam dugo želio."
Pa covjece, razapet ce me alfisti, mogao si bar dodati da sam ko' patak slinio na 156-icu 1,8TS i to sport paket. Na zalost nije bilo dovoljno donatora i sponzora (citaj financiranje od roditelja). Jedino rjesenje je dobar s.x sa Ozanom Ramljak. :)) :))

Lanser, moram priznati da sam se turbo :)) :)) :)) :)) .

Calibra Zender
02-01-2003, 12:10
OS300, moj post za razliku od tvojeg nije bio pisan u posprdnom tonu niti je sadržavao termine ala "tatekova 166, bumo videli" dosta mi je vašeg seljačenja,...". Pa kaj si očekivao da ne bude reakcija na takvu bahatost i omalovažavanje?! A osim toga kaj si vrijeđao, u zadnjih par postova si stvarno naveo nerealne stvari poput držanja na repu 166 V6 sa svojim coupeom, pa da 166-ici 2.0 trebaju crnci da ju s mjesta maknu, a auto ima isto ubrzanje ko i tvoj s time da te na brzinama većim od 120, 130 km/h šije i to debelo. Bilo je toga još, ali mi se ne da sve prepisivati.
Dok sam ti ja s druge strane probao na realan način prezentirati svoje mišljenje nakon kaj sam probao auto i to bez tendencija pretjerivanju ili posprdnom obraćanju. Jednostavno ti dati u drugu stranu medalje koju ti ili ne želiš vidjeti ili ju jednostavno ne vidiš. I nije mi jasno s čim si se ti to našo toliko pogođen da sasuješ kasnije svu onu žestinu i žuč. Protiv tvog auta nisam napisao ništa kaj bi moglo izazvati takvu reakciju, a i da jesam nisi se smio spustiti na taj nivo. Dobro ti je rekao Girrari; auto ti je simpatičan i da se sasvim solidno s njim ganjati, ali nije nikakva jurilica sposobna za skidanje ozbiljnijih skalpova kaj ti aludiraš u svojim postovima.

Činjenica je da si u zadnje vrijeme uletio s podosta bahatih postova i da su ljudi reagirali. Ne samo ja nego kao što vidiš više manje svi starosjedioci. I na to se odnosi moj komentar da si nisko pao. Moj komentar nema veze s tobom općenito nego sa zadnjim postovima. Pogotovo onim bahaćenjem na 6. strani. I nakon kaj sam te upoznao se stvarno ne mogu načuditi takvim potovima jer mi uopće ne spadaju u tvoju sliku. I mišljene o osobi se dakako ne kreira na osnovu postova; s tim se slažem.

Na kraju moram primjetiti da ti nije trebao onaj pasus u kojem se sprdaš s ostalih fakulteta i pišeš hvalospjeve o zagrebačkoj diplomi! Tu si stvarno pretjerao, a i tema ti izlazi iz svih okvira ovog foruma.

INTCP log dead
02-01-2003, 12:58
OS-300 ničim nisi dokazao da tvoj auto toliko bolje ide ili ide uopće od 166 2.0 i 156 1.8. Sve ide u prilog nama koji branimo alfe, al ti i dalje ×××ך kako si nekog oprao u 1.8 i bla bla. Već sam rekao da ti to pada u vodu. Dal se ti ikada zapitaš da li ovaj s kim se ganjaš ima gume kao ti, da li u svaki zavoj ulazi s proklizavanjem, da li ulazi putanjom kao i ti, da li tjera auto do blokade da li je možda hladan, pa ne forsira???? Da li si se ti zapitao, šta ti misliš da svi ljudi rastežu auto do kraja i troše gume uletanjima i proklizavanjima. Jesi se ikada zapitao, da možda netko ne želi zbog tebe potrošiti michellinke i odrat im rub. Možda nisu svi manijaci kao ti, možda i ne znaju voziti kao ti. Šta misliš da svatko tko ima 156 zna voziti? Začudio bi se kad bi čuo da neki ljudi u 20 godina vozačkog staža nikad nisu došli do blokade, ma nikad nisu vozili preko 5000 okretaja jer misle da je štetno, ali svejedno voze u prosjeku brzo. Dakle prije nego što kažeš da si oprao neku alfu 156 1.8, moraš poznavat vozača te alfe, biti siguran da su vam vozačke mogućnosti jednake, da je tvrdoća ovjesa jednaka odnosno ako ti imaš tvrede federe bilo bi fer da i on ima, da imate gume jednake kvalitete i širine i da budeš siguran da taj vadi mast iz alfe tj. da ju vozi koliko god ona može, a ne da šalta na 5000 okretaja, koči rano i prolazi zavoj sigurno bez proklizavanja, a ti se iza trsiš da uzmeš što bolju putanju, šaltaš ko sivonja držiš ga iznad 5500/min, kočiš u zadnji tren ili uopće ne kočiš itd. Na temelju tih tvojih ja sam oprao ne možeš ustvrditi da je tvoj auto brži od navedenih alfi.

Alfa 147
02-01-2003, 14:44
INTCP - pohvala za novi nacin ophodjenja. ;) :)

Calibra Zender - dosta ××××××, izazivam TEBE i OS-300, na cugu, pa cemo ××××ce da komentiramo !!!!!!! :smile07: :)) :)) BTW, ja biram birtiju... :)) :))

OS-300
02-01-2003, 15:40
Ja sve što sam napisao u svojim postovima,je potpuno istinito!
Vidim da ste se jako uhvatili te 166 V6 i moje tvrdnje da sam se dobro držao iza nje.
Ovako,dionica u kojoj smo se trkali je bila čista gradska vožnja i nismo prelazili preko 140 km/h.Frajer je bio ispred mene i gazio ju je do kraja što se i vidjelo po njegovoj vožnji(čitaj svako moguće zaobilaženje auta ispred sebe je iskoristio).U tih oko 5 km naganjivanja,uspio mi je pobjeći za samo 10 m.Znači nisam ostao debelo iza kako vi po vašoj teoriji tvrdite.
I da CZ,rado bi se i s tobom okušao bez imalo prepotencije.I to govorim iz jednog jednostavnog razloga što to volim i pruža mi neizmjeran užitak.A naravno,usput bi i provjerio tvoje tvrdnje da bi bio "DEBELO IZA" tebe.

INTCP,konačno da i ti napišeš jedan post bez izljeva svoga uvijek sveprisutnog seljčenja.Dakako,i većina riječi koje si gore napisao je potpuno istinito.Nisi upotri××××o niti jednu bombastičnu izjavu kakve inače znaš prevaliti preko svojih usta.Ugodno si me iznenadio.Ovo je definitivno pozitivan korak za tebe.Svaka čast! :)

Glede mojih izjava o fakultetima,ona je prije svega bila upućena onom studjošu (čitaj Doc) koji si puno toga daje za pravo.Komentira moju stručnost koja sa auto forumom nema nikakve veze.Prvo neka si malo ispegla gramatiku,jer vidim da mu baš to i nije jača strana.Sada bih i ja mogao biti bezobrazan i reći da je velika sramota za jednog studenta biti tako nepismen,ali to jednostavno nije moja razina.


Evo za kraj i jedan tvoj biser koji me je nasmijao do suza,citiram: "...I kad ti Calibra kaze da ti je auto mrtav na visokim okretajima u odnosu na 166 onda mu vjeruj posto je covjek probao oba dva auta. A i calibra nece sigurno hvalit Alfu ako nije 100 % siguran..."

Imaš li ti uopće svoje mišljenje ili si samo običan CZ-ov "trabant".Naravno,da mu je ispod časti napisati da mu auto ide bar približno jednako kao i moj od 110 ks.
Naravno,da to ovdje na proalfističkom forumu ne sjeda baš najbolje.
A na tvoju izjavu da vozim "govno od auta",dovoljno ti je pogledati u svoju garažu...Zapitat ćeš se šta sam to ja uopće pisao na forumu?Na kojoj sam razini pračovjeka zaustavio.Znam da te još uvijek jako bole moje izjave glede Fiata,ali preboli ih pokaži da si zreo mladić. :) :)

Calibra Zender
02-01-2003, 16:29
OS300, probao sam ti neke stvari objasniti još jednom u sasvim mirnom i pomirbenom tonu i nadao sam se da ćeš se prestati bahatiti. Nije mi jasno odakle se u tvojim postovima opet našlo toliko žuči usmjerene prema nekolicini forumaša?

"Naravno,da mu je ispod časti napisati da mu auto ide bar približno jednako kao i moj od 110 ks."

S ovakvim izjavama samo možeš izazvati podsmijeh i sprdnju. Kao pvo, uspoređuješ aute koji se razlikuju za 2 klase i sasvim su različitih namjena. A zatim si još i daješ za pravo zaključiti da Megane "ide" bolje od 166 2.0. A lijepo sam ti i realno rekao da je ubrzanje do 100 km/h samo jedan podatak u kojem možeš brojčano parirati. Maksimalna brzina ti je dosta manja kao i ubrzanja od 100 km/h nadalje. Da o postizanju maksimalne brzine i zaletu koji ti je potreban ne govorim. Manju zapremninu i manji okretni moment ničime ne možeš nadoknaditi. Stanje si poboljšao svijećiama i filterom, ali to još nije dovoljno. Znači da tvoja tvrdnja da Megane coupe bolje "ide" baš i ne stoji. A ako hoćeš reći da bi bio brži na zavojitoj cesti onda bi se trebao drugačije izraziti jer je fraza "bolje ide" jako rastezljiva.

A kaj se tiče tvoje gradske trke s 166-icom V6... 2.5 V6 ubrzava za 8.4s, a 3.0 V6 za 7.9s. Tvoj coupe potegne za 9.5s i mislim da sam s time dovoljno rekao i vjerojatno ne moram dodatno naglašavati kakva je razlika u ubrzanju od 100 do 140 km/h između nabrojanih automobila. A ako ti to nije dovoljno onda probaj zamisliti situaciju kad ti sjediš u toj Alfi V6 i da li ti je netko u coupeu 1.6 u stanju držati se na repu kad autu vadiš sve ono kaj je u stanju dati?!

I da sam ja bezobrazan i napadam ljude izjavama da su nepismeni onda bi u svojim postovim iza točke, zareza ili upitnika stavljao razmak kako i pravopis nalaže. A i razmislio bih o prečestoj upotrebi zareza i o tome kada se piše "s", a kada "sa". Ali pošto nisam bezobrazan onda to neću reći. ;)

p.s.a one podatke za Lagunu sam te pitao da možemo usporediti kako lakši auto (Laguna) s istom zapremninom slabije ubrzava i ima slabiju maksimalnu brzinu od veće i teže Alfe 166 2.0. To je samo sitna usporedba spotra u Alfi i Renaultu.



Alfa147, vidimo se nakon blagdana kad se vratim u Osijek. A rundu plaća OS300! :smile06:

OS-300
02-01-2003, 18:18
CZ, ne vidim nikakvu pogrešku u izostavljanju razmaka iza interpunkcijske oznake. To je stvar čisto tehničke prirode i bolje preglednosti teksta. Tvoju digresiju shvaćam kao konstruktivnu kritiku i dobronamjerni savjet.

Samo kardinalne pogreške poput krivo napisanih riječi ili miješanja ć i č smatram oznakama lošeg poznavanja pravopisa. Za tebe nikada nisam imao ozbiljnije zamjerke, jer se prilično dobro snalaziš u svemu tome. Ali letimičnim pregledom ove stranice našao sam i ja neke greške u tvom pisanju.
Citiram: "...A osim toga kaj si vrijeđao, u zadnjih par postova si stvarno naveo nerealne stvari poput držanja na repu 166 V6 sa svojim coupeom, pa da 166-ici 2.0 trebaju crnci da ju s mjesta maknu, a auto ima isto ubrzanje ko i tvoj s time da te na brzinama većim od 120, 130 km/h šije i to debelo..."

Da sam zlobna osoba, a ja to zasigurno nisam rekao bih ti da ova rečenica treba dosta ispravaka. ;)

Nisam nikada tvrdio da je moj Megane brži od 166-ce! U gradskoj vožnji ne možeš uvijek tjerati auto do kraja. Puno ima kočenja. Obično i brzine ne prelaze preko 140 km/h. U ovakvoj vožnji sve prednosti tvoga auta se gube. CZ, zbroji dva i dva.
;)

CZ, pusti svoga prijatelja Doc-a neka se sam brani. Neka stoji iza riječi koje je napisao. :smile06: :smile06:

Nadam se da dolaziš u Osijek sa 166-com. Za kavu sam uvijek spreman. To će svakako biti moja runda.
Nemoj samo poginuti na putu za Osijek, jer silno želim isprobati tvoj auto. Možda ovaj forum učini od mene zadrtog alfistu. :)) :)) :))
Tko zna?? :)

_Stevo
02-01-2003, 18:37
××××te, ova trijada, INTCP-OS300-Calibra Zender je počela epove spjevati.

Ajmo ljudi, navalite, nova knjiga poznatog trojca- Gramatički epovi Interceptijada, OS300ijada, Calibrijada!!!

Potražite u svim boljim knjižarama...
Možete naručiti i na broj telefona:

555-IN-OS-CZ

Ljudi, molim vas, okanite se ××××ne gramatike. Pa ovo je forum o AUTOMOBILIMA, ane ××××nom gramatika :))

Girrari
02-01-2003, 18:41
Ja se tada unaprijed ispičavam svim čitateljima foruma zbog mojeg nepoznavanja i nerazlikovanja Č i Ć. Nikada mi to nije ušlo, ma koliko se trudio. Uz to, smatrao sam takvo razlikovanje sasvim nepotrebnim kao i ono između Đ i ĐŽ.
Jedina stvar koja me očarava u Slovenskom je nepostojanje slova Ć.

Calibra Zender
02-01-2003, 18:55
OS300, ja sam do daljnjega osuđen na karavana i nema šanse da stari pristane na dva nova tjedna u Opelu. Čovjek se brzo nauči na bolje pa se ne želi vraćati na staro. Kad sam doma onda nije nikakva frka uzeti 166, ali da ju otmem na 2 tjedna to baš i ne bi išlo. :(

Vidim da je moja digresija već zaživjela u praksi. ;)

Alfa 147
02-01-2003, 19:13
Reko' ja, lose otpoce ova nova 2003., od "janka" nist' do daljnjeg; eeee zajebane li igre ! :( :( http://www.borik.hr/images/sl_11_mala.jpg

OS-300
02-01-2003, 19:17
Naravno CZ, dobre savjete nikako ne treba ignorirati. To je odlika......Ma opet sam počeo.... :smile09:

Žao mi je što ne možeš doći sa 166-com u Osijek. Znači i dalje će se moje praktično znanje o Alfi svoditi na vožnje u 147-ci. :(

Nisi mi ništa odgovorio na moje opise krivulje snage motora za 1,6 16v. Kažu da je ona jedna od najvećih kvaliteta tog motora. Ima čak bolju krivulju i od 2,0 IDE-a kojemu nakon 6000 okr/min pada snaga. Molim te reci mi da li nešto krivo tumačim iz te krivulje? Ovo pitam,jer nisam 100 % siguran u ispravnost svoga tumačenja. :)

BTW, Alfa 147 nam nikada neće oprostiti za propuštenog janjca. :smile06:
On bi u svakom slučaju profitirao kako god uzmeš.... :)) :)) :))

Calibra Zender
02-01-2003, 19:22
Pa nek Alfa147 sve nas skupa za×××× i sam plati tog janjca. :smile06:

Ne mogu ti ja objasniti krivulju okretnog momenta, ali ti mogu reći svoj dojam. A to je da se Alfini motori puno lakše vrte i puno se brže zabiju u visoke okretaje. Nekako mi se činilo da kod tebe to ide s malom zadrškom. Možda sam u krivu, ali takav je moj subjektivan dojam.

OS-300
02-01-2003, 19:46
Ono što sam ti napisao za otvoreni filter je čisto stvar iz prakse. A i mehaničari koje poznam tvrde isto.
Pri vlažnom vremenu auto ne ide tako dobro kao kada su potpuno suhi uvjeti na cesti.Jednostavno mu ta vlaga u zraku smeta.
Alfa je vozio moj auto po suhom vremenu i to onaj dan kada smo se mimoišli u Retfali. Tada je letio kao lud. Pogotovo kada je bio u visokim okretajima s lakoćom je dolazio do blokade. Filter mi je poboljšao ubrzavanje od 4000 okr/min pa na dalje. Lijepo se osjeti da mu je netko skinuo "uteg s vrata".

Na autocesti mi je auto postigao oko 112 km/h ( prije negdje oko 207 km/h) samo sa Remusom i novim svijećicama. Mogu misliti koliko sada ide sa Twisterom. Moram naglasiti da nakon stavljanja novih guma brzinomjer "laže" za 2 km/h prema "dolje".Dakle i to se treba uzeti u izračun.

Alfa 147
02-01-2003, 20:13
... ma da, tko je vidio da "doturi" placaju janjce, pa oni uvijek zderu na mukte, al' nema veze, nije beg cicija, biti ce "janka", i Ti si pozvan,naravno ! ;) ;) :))

doc
02-01-2003, 21:27
os-300, ajde od×××× i ti i tvoja diploma sa ZAGREBACKOG fakulteta. Nemam volje za prepucavanja s nekim ko misli da je diplomom uhvatio boga za bradu.

Lanser
02-01-2003, 23:52
..ajde majka mu star, dosta više...Dajte se pomirite i izljubite negdje, pa jer nije glupo sad raspravljat pola sata jel bi ja njega ili on mene, zato što ovaj nije dobro opisao kako bi on stisnuo, a ovaj misli da bi on oprao...
Ili se nađite i dokažite nekom da je to kak vi tvrdite ili barem shvatite da je ovo glupo.



Druga stvar, eto, da vas malo otrgnem iz te monotonije je sljedeća:

Fakat sam se zapalio za Nissan 200sx, e sad...
Za tu lovu, mogu dobit (95 ) - Celica 118 KS, Megane Cuope 90 KS (za nepovjerovat..pored ove Celice izgleda ko govno pored Shakire), Toyota Mr2, 140 KS, Mx-5 (ali ona sa svjetlima na dizanje), stara linija Mitsubishija Eclipse, Neke CRX-sice...ne i VTi i Prelude to godište.....eto..znam da mi nije lako.

E da 200 sx ima 200 KS, i ne govorim o modelu Sylvia.... u slučaju da neko nezna......

Eto ! tko zna i želi nek pomogne....Corrado, Calibra i takvi, me ne zanimaju..ne pitajte zašto..

Hvala! :smile06:

INTCP log dead
03-01-2003, 01:49
1. OS-300, po brzinomjeru teška 156 1.6 ide viskokih 212. Jesi razmislio da ti brzinomjer laže?

2. Alfini 1.8 i 2.0 motori imaju promjenjivu dužinu usisnih kanala, što im u kombinaciji s varijabilnim upravljanjem ventila (u jednom trenutku oba ventila su otvorena, znam da čudo zvuči al istina je) omogućuje da 90% momenta a to je 187 Nm kojih je svih moguće iskoristiti već na 3500/min) iskoristivo na 2000/min. Osim toga 2.0 motor razvija snagu na 6400/min i vrti se preko 7000/min. Znam da je na 156 1.6 snaga na 6300/min, a blokada na 7200. Da ne napominjem kako i slabašni 1.6 u teškoj 156 ko blesav dolazi do blokade. Isto tako alfe imaju kratko proračunate omjere. I to jo dosta omogućuje da leti u okretaje.

3. Ajme meni pa vi se ganjate po gradu. I to vam je mjerilo tko je brži. Užas.

Alfa 147
03-01-2003, 09:03
INTCP, objasni posljednje napisano, meni ti je to "špansko selo" :( ? (ako si voljan, i molim "zdravo seljacki" tako da te ceo svet razume, thnx) :))

INTCP lop dead
03-01-2003, 17:29
Evo bre kume malo pojašnjeno:
copy/paste

Što bi to značilo oba ventlia su otvorena. Usisni ventil se otvara pred sam smacat kraj ispušnog takta!?, dok ispušni ventil ostaje otvoren na samom početku usisnog takta?! i tako imaš vrijeme kad su oba ventila otvorena. Tako da, pazi sad, ispušni plinovi stvaraju podtlak dok se kreću van kroz otvoreni ventil. Podtlak onda pomaže pri usisavanju smjese prije nego što se klip počeo gibati prema dole. Jasno.
Korekcijama u upravljanju ventilima moglo bi se iz motora izvući još malo više snage. Varijator faze je sustav koji omogućava zakretanje bregaste osovine u odnosu na zupčanik tj. prevari zupčanik i okretaje radilice koji se vrti pravilno skupa s radilicom čime se omogućava pomicanje perioda u kojemu su ventili otvoreni ili zatvoreni. I zaključak je da dobiš više snage gore i više momenta dole.

I to je to.

A kanali promjenjive dužine. Grana ima takvu konstrukciju koja omogućuje da pri niskim okretajima budu duži kanali, a pri višim kraći, valjda, mislim da sam u pravu i zbog toga dobivaš veliku iskoristivost momenta na niskim okretajima - 90% pri 2000 okretaja i veću snagu na visokim. Opet isto. I kad skombiniraš ova dva rješenja dobiš još više snage. I dodaš još 2 svjećice po cil., 4 ventila po cilindru, kolektor 4 u 2 i na kraju superkvadratno rješenje (promjer veći od hoda). I dobiš zvjer od motora iliti alfin motor.
:)) :)) :))

TOYOTA
03-01-2003, 19:08
Primjecujem da su pojedinci vrlo sposobni,samo kad pisu.Nama vozacima trebaju neke stvari da budu jasne,kao:1.da je auto ispravno. 2.da nepijemo. 3.da u saobracaju drzimo se propisa kakvi su nam postavljeni. 4.da neugrozavamo ni sebe ni drugog,i.t.d. Kada bi svi vozaci drzali propisa mi bi u Hrvatskoj imali 50% manje poginuli. Sto se tice koji su auti brzi,stabilniji.itd. Koliko para,toliko muzike.Cuvajte se.

Mazdohist
04-01-2003, 20:09
Lanser,
zbilja imaš izbor naoko podjednakih auta. No dobro, izbacimo Meganea.
U nijednom od njih ne bi tako uživao u vožnji, ali MX-5 ti je u glavnom ljetna špreha. Strašna jurilica za totalno guštarenje ali kako nebi izgledao malo pičkast auto, neke macho felge su obavezne.
Toyota Celica - sada ne znam na koju misliš, onu sa flip-flop svijetlima ili generaciju poslije (okrugla). Ako je ova druga onda bi njoj dao prednost nad 200SX iako nije neka ljepota čuo sam da je strašno dobar auto.
MR-2, CRX.... ma ne znam, puno tu ovisi i o kilometraži. To su sve auti koje su vlasnici gotovo sigurno "trošili" samo tako.

Alfa 147 1.6 - 105KS
23-01-2003, 01:34
Pozdravljam sve "stare" i nove clanove ove neobicne komune, kao i provokatore koji i dalje svojim dosalicama ometaju funkcioniranje foruma.
Prvo bih se zahvalio INTCP-u na objasnjenju; hvala na opseznom tekstu (placam cugu kad-tad).
Kao drugo, pohvalio bih se da je odluka pala za izbor novog auta( nemojte komentirati jer stvar je svrsena :)) ) a to je BMW 530dA. Ja sam ekstremno zadovoljan pa mi nemojte kvariti veselje. Hvala!
Ne bezrazlozno, aktualiziram ovu temu (citaj ja sam ju zapoceo :)) ) zbog toga sto u njoj svi mogu bez pretjerane price i mozganja donijeti zakljucke o ovom nepotrebnom duelu izmedju Calibre i OS 300. Odmah cu navesti da mi je OS 300 best friend (za zlobnike u mozebitnim slijedecim komentarima), ali isto tako ograditi cu se od posljednjih dogadjanja pa mi uzgred receno, nitko od obje strane ne bi trebao zamjeriti.
U predhodnim postovima ove teme koja se rasplamsavala svakim slijedecim postom i poprimala razmjere prave svadje sa svakojakim objedama sa svih strana i postala prava bojisnica, i prozivka o konacnoj realizaciji teorije u praksu, postovi su zatihnuli i sve je krenulu u smirivanju potonjeg.
Ipak, nazalost, prica je dobila novi epilog i to na novoj temi (OS 300...) u kojoj inicijator teme (Calibra Z.) pobjedonosno opisuje taj hvalevrijedan pothvat koji je toliko iscekivao !??
Dragi Calibra, iz tvog teksta na tvojoj temi mogu samo izvuci zakljucak da si izuzetno uvrijedjen i vjerojatno ponizen u pojedinim izjavama OS 300 kojim te je prozivao (opravdana ljutnja, krivo te procijenio), ali isto tako tvoja prica nije nista drugo no dogadjaj zasnovan na emocijama. Iskoristio si odredjene detalje dogadjaja, i na svoj klasican opsezan nacin prezentirao kao svoju pobjedu(???). Nemoj se uvrijediti, stvarno si ok decko i drago mi je sto sam te upoznao, i isto tako ne bih zelio da ovim zavrsi poznanstvo (prijateljstvo), ali ovime sto si opisao, kao izvojevanu pobjedu, mogu samo reci da je to iskljucivo virtualna pobjeda i da si njome samo pokusao jeftinim obrambenim mehanizmom (racionalizacijom) zadovoljiti ego. Ne zelim potencirati nikakve daljnje utrke ili slicne omjere snaga, ali ako si toliko siguran u svoju nadmoc i pobjedu, jedna nova "bitka" na istoj dionici ceste nece te previse zabrinjavati. Ako si pobjedio jednom, mislim da mozes i drugi put, pa onda slavodobitno osramoti OS 300 sa svojim bedastim i prepotennim izjavama o velicanju Renaulta. Ulog ne mora biti janje ili cuga, neka bude samo cast i to ona muska, a ja cu Vas obojicu pocastiti cugom i kao pravi momci komentirati dogadjaj i prekrasne djevojke koje setaju Osijekom. Za kraj molio bih Te da ovaj tekst ne protumacis u krivom kontekstu i pomislis da sam Te s njim zelio uvrijediti. Jedino sto sam zelio postici je da pokusas cijeli dogadjaj pogledati i s druge strane pa i sa strane nas " objektivnih" promatraca, koji respektabilno gledamo na sve to. Pozdrav, nadam se do skorog vidjenja !

rale unlog
23-01-2003, 05:40
kaj si ubo 530d?

dobar izbor,svaka cast


sad su bili na nekom ××××nom popustu kolko sam vidio tu na vidiautu

jesi ga vec prezuo?koji su dojmovi?
jedino ne kuzim,zakaj automatik...

pozdrav

alfist_zg odlog.
23-01-2003, 13:09
Pozdrav alfa 147,
odlican je taj BMW, vozio sam se u njemu, stvarno ide pre××××no.
Ali objasni mi ovo A?
jel to automatik??
ako je , uf... :( :( :(

147 2.0SS
23-01-2003, 14:33
Ko jos nije probao-nek proba.
Prelijepo zar ne???

Pozdrav iz BHa

PS
105 KS je definitivno premalo za iole ozbiljniju zajebanciju!

Alfa 147 1.6 - 105KS
23-01-2003, 16:09
Hvala decki ! :) :)
Da, izbor je u konacnici, nakon dugog perioda zbrajanja i oduzimanja dobiveno - ulozeno, zavrsio na bemburi. Autic dolazi negdje koncem veljace i priznajem da ga s nestrpljenjem iscekujem. Presudnu ulogu u izboru BMW-a imala je dobra dobivena cijena za A6-icu kao i 21% popusta za doticni model BMW-a. Mislim da na razinu opreme, kao i karakteristike motora 530d, plus sitnice koje smo dodatno narucili (el. mem. sjedala, senzori za kisu i svjetlo, kao i zatamnjena stakla) mozemo biti izuzetno zadovoljni. Automatik je ipak bio izbor glavnog i odgovornog i ugl.(96,42 %) vozaca navedene pile (citaj TATEK) i toj politici nije bilo lijeka. Znam da ce biti tesko naviknuti se na ovo "svapsko djubre" i "sramotiti" se svaki puta kada se pokrene i prohramlje uzavrelim asfaltom,i jedini spas iz ove gotovo beizlazne situacije biti ce njegovih jalovih 193KS i stidljivih 8sec. ubrzanja do 100-tke, te sve to ispod svakog nivoa vrijednog spomena nositi ovjes serije M. (joj sto ga na××××m) :)) :)) :))

Luka M.
23-01-2003, 19:05
http://www.vidiauto.com/slike_novosti/0.510900001043233889_xara001_mala.jpg

?????????
23-01-2003, 19:52
kupi si staru seriju 5 ???
Zašto ?
Nemoj odgovoriti, nemoraš.
Nek se "tatek" veseli :smile08:

jel ovakav
23-01-2003, 20:03
http://bilder.mobile.de/images/autos/504170/11111111115247072-25732-1039872030_2.bild

Dom-Dom
23-01-2003, 21:34
Pa stara serija 5 je neusporedivo ljepša od nove petice ( bar po slikama).
I taj motorin 3.0 diesel je zbilja dobar motor i jak motor.
Ko može dobar izbor, samo mi je žao kaj ima automatik , ali za starog oca bude OK. :)

?????
23-01-2003, 21:39
http://www.nas.com/downsyn/banner1.gif

Dom-Dom
23-01-2003, 21:42
Zbilja ima idiota na ovom forumu.Ne daj Bože da ti djete bude takvo, kad si ti več propali abortus, pao si iz pičke na betom kad su te vadili. :smile09:

SEDICI
23-01-2003, 21:48
Slažem se sa dom-dom-om i nadovezujem da nikome nikada nebih htio poželjeti nešto takvo jer sam svjedok teške bolesti u obitelji .Bolje da neznate kako je to teško.

Calibra Zender
23-01-2003, 23:19
Alfa, čestitke na autu. Sigurno daje najviše gušta od presvetog trojstva pa makar bio i u dizel varijanti.


A sad kaj se tiče tvog odgovora. Pa jasna je stvar da ćeš stati na stranu OS300 bez obzira kaj se trudiš upakirati odgovor u svijetlu objektivnog promatrača. Pa to nije nikakav problem. Problem je u tome da ako se ganjaš onda se ganjaš do kraja s bilo kakvim autom i kraj priče. Ili jednostavno odustaneš. Ostalo je filozofija. Svako je iznio svoje viđenje, a onaj koga zanima će sam donijeti zaključke i prepoznati pjesničku slobodu u opisu stvari.


Nije mi stvarno jasno zašto toliko vadite neku moju uvrijeđenost ili poniženost? OS300 je sasipao silnu žuč i dobio je očekivane reakcije od većine. Nema tu neke dubine. Očito su mu krivo sjele stvari koje je pročitao i sasuo je drvlje i kamenje. Između ostaloga pucao je najviše na mene, ali to ne znači da postoji neka uvrijeđenost. Pa barem se to vidi iz odgovora i načina kojim su pisani. Jel ti to izvlačiš iz konstatacije da sam se sjetio njegovih riječi prilikom nedavnog ganjanja? Pa normalno da sam se sjetio pljuvanja po Opelu, dizanja Renaulta u nebesa. Ali to nije potvrda neke uvrijeđenosti.

"prica je dobila novi epilog"
-mislim da ne moram ponovno komentirati raspravu na ovoj temi (samo par strana unazad) jer je evidentno tko je zabrazdio i kakve je bila reakcija ostatka ekipe na forumu. I ta famozna "priča" je rezultat sadržaja u postovima tvog kolege.

"Calibra Z. pobjedonosno opisuje taj hvalevrijedan pothvat"
Ovo je tvoj doživljaj mojeg opisa duela s OS300. A tvoj kut gledanja je ipak na strani najboljeg prijatelja i njegove varijante odvijanja situacije. Medalja ima i drugu stranu. Stranu koja je ipak malo drugačija i realnija. Nema tu ničeg hvalevrijednog nego samo činjenično stanje.

"tvoja prica nije nista drugo no dogadjaj zasnovan na emocijama"
-opet donosiš zaključke o situaciji koju si čuo od kolege, a nisi sjedio u autu. Želiš da prepustim tipkovnicu cimeru koji je bio suvozač? Pa da čuješ i njegovu stranu kad ja po tebi očito lažem i preuveličavam! Moram priznati da mi nisi jasan.

"i na svoj klasican opsezan nacin prezentirao kao svoju pobjedu"
"mogu samo reci da je to iskljucivo virtualna pobjeda i da si njome samo pokusao jeftinim obrambenim mehanizmom (racionalizacijom) zadovoljiti ego"
-pa daj ti meni onda objasni kaj se onda desilo jer vidim da si upućeniji od mene. Jel pišeš epove i za one koje ti opereš s Alfom?

"ne bih zelio da ovim zavrsi poznanstvo (prijateljstvo)"
-radi čega? Radi postova na forumu? Glupost.

DKW_
23-01-2003, 23:21
Ovom kretenu koji je postao ovu sliku od sveg srca želim da mu se osuše bar dva ekstremiteta, a po mogućnosti svi plus mozak.

Od××××, idiote, s foruma i ako ima Boga, nadaj se da te kod Tušilovića skrka kakva TIR hladnjača...

DKW_
23-01-2003, 23:23
Zender Krleža, prvi hrvatski virtualni polemičar!

:)) :)) :))

Calibra Zender
23-01-2003, 23:30
Ma mislim stvarno. Kad ti netko u postu napiše ajde ne seri više i ne laži tu na forumu, ali nemoj se ljutiti ja sam samo objektivan promatrač. Kaj da na to velim? :smile11:

Ajde idemo se izboriti za kupone ili neke štambilje, neku vrstu skalpa, koje ti poraženi na cesti treba predati nakon kaj ga opereš pa da to onda skeniramo i stavimo na net kao dokaz da se poraženi slaže sa svojim porazom. Dakle priznaje da je pošteno popušio, da nije šaltao na 5000rpm, da nije imao krive gume...

Alfa 147 1.6 - 105KS
24-01-2003, 11:37
Calibra, ne smijem ne odreagirati na tvoje posljednje napisano i to prvenstveno iz razloga sto vidim da si moj post dozivio previse osobno i potpuno krivo ga interpretirao.
Procitaj sam svoje postove, osobito prvi, u kojem pored svega napisanog pojedinim upitima upucenim ostalima "zahtjevas" njihovo misljenje. Opet ti zelim napomeniti da moja misija nije stati u obranu najboljeg prijatelja i koliko god to tebi zvucalo grdo, nego biti objektivan, jer ipak sam ja u odnosu na vecinu ovdje prisutnih cuo i drugu stranu price. Neposten si kada me optuzujes da sam pristran i da te optuzujem za laz, ali pogledaj pojedine komentare drugih forumasa i vidjeti ces da ni njima to ne zvuci bas kao pobjeda, kao npr. bullit, VR6, rale, DKW, ...; Doc-a necu spominjati jer on po tvojoj tipizaciji spada u ne objektivne promatrace. I dalje tvrdim da je tvoj dogadjaj emotivno obojen, iako nisam sudjelovao u njemu, ali kao malo skolovaniji decko znam prepoznati elemente na osnovu kojih to i tvrdim. Izvlacio si iz konteksta cjeline moje pojedine recinice, i to samo one koje su tebi odgovarale tj. one koje su te najvise zabolile, a vjeruj mi uopce im to nije bila nakana. Za kraj mogu samo reci da su najjednostavnija rjesenja ujedno i najbolja, i da iz onog mog preopseznog posta jedino sto si trebao citirati i potvrditi je :" Ne zelim potencirati nikakve daljnje utrke ili slicne omjere snaga, ali ako si toliko siguran u svoju nadmoc i pobjedu, jedna nova "bitka" na istoj dionici ceste nece te previse zabrinjavati. Ako si pobjedio jednom, mislim da mozes i drugi put, pa onda slavodobitno osramoti OS 300 sa svojim bedastim i prepotennim izjavama o velicanju Renaulta. Ulog ne mora biti janje ili cuga, neka bude samo cast i to ona muska, a ja cu Vas obojicu pocastiti cugom i kao pravi momci komentirati dogadjaj i prekrasne djevojke koje setaju Osijekom. " :) :) ;)

Calibra Zender
24-01-2003, 19:19
Ajmo redom. Bullit je posrao oba auta i njihove sposobnosti za trkanje i niti slova nije komentirao borbu. Rale je ustvrdio da bi Vectra trebala biti brža. Isto je zaključio i VR6. Girrari je napomenuo da po njegovom ipak moja priča drži vodu. DKW je prvo bio zbunjen i tražio objašnjenje mog prvog posta i nakon toga ustvrdio da ili se ganjaš ili se ne ganjaš. S time je sve rekao. Ima još kaj da ti nije jasno ili ima još kaj treba ispraviti u tvojim viđenjima tuđih komentara?

Evo opet malo copy/paste pa daj ti meni objasni kak sam ja trebao shvatiti rečeno:

"nepotrebnom duelu izmedju Calibre i OS 300"
-nisam znao da je duel definiran komunikacijom između 5, 6 ljudi koji su sudjelovali u raspravi.

"pobjedonosno opisuje taj hvalevrijedan pothvat koji je toliko iscekivao"

" dogadjaj zasnovan na emocijama"

"mogu samo reci da je to iskljucivo virtualna pobjeda"
-pa ne sjećam se da smo igrali Colina na kompu. :smile11:

"jeftinim obrambenim mehanizmom"


To nije opis objektivnog promatrača ma koliko se ti to trudio biti.

I daj molim te prestani pisati velika slova kad mi se obraćaš jer je to stvarno smiješno. I još jedna stvar, molio bih te da više ne komentiraš neku moju navodnu uvrijeđenost i te fore jer moram priznati da mi te spike već lagano idu na živce. Pa nemamo 12 godina!

I da se osvrenem na tvoj zadnji citati. Kaj OS300 treba nekog tko će ga zastupati na forumu? Kaj nakon onog kaj je bilo više ne želi dolaziti na forum? Meni se čini da se on našao uvrijeđen i sad bi htio repete na istoj dionici. I kaj ako opet posrne? Onda idemo nabaciti trke najbolji od 5? Pa od 7? Imao je priliku u al pari situaciji, "a moj je ego u onoj virtualnoj borbi zadovoljen".

T-IE
24-01-2003, 20:40
"Moj ego je zadovoljen" :))

Joj Calibra kad te uhvatim sa GTI-jem :)) :)) :))

V6
24-01-2003, 22:04
ne nasmijavaj me, uvijek kada netko spomene "kralja gti" dvojka sjetim se kako me jednom davno preletio sa preko 200 da bi ja najednom iza njega usao u maglu niotkud a to golf dvica crna stakla stoji sa strane sav u dimu i smradu ulja i guma. Pitam decki treba pomoc, a dva golobrada: ma ne, samo je "malo zakuhal"

Mozda jos ima par dobrih, ali budimo realni to su auti stari preko 15 godina i bar 200.000 do 300.000 km - kramp.
Bio talijan, francuz ili nijemac.
;)

Alfa 147 1.6 - 105KS
24-01-2003, 22:17
Vidim C. da s tobom necu izaci na cisto. Tvrdoglav si i uporan, i tvoja mora biti zadnja. Stalo nesto izvrces sebi u korist da mi to vec postaje zabavno. Ispada po tvom da je samo tvoja prica validna, a osobe xx i xy u drugom autu izmisljaju. Naravno da OS ne treba advokata, jer on je svoje rekao. Meni si nasao bacati maglu u oci i govoriti da nisi uvrijedjen. Takve infantilne spike mozes prodavati klincima iz naselka. Pa covjece temu si mu posvetio !!! Slao si mu X-SMS da se javi na forum !!!

Isto tako mogao si vidjeti da se uopce nisam 2 ili 3 dana javljao nakon hvalevrijednog dogadjaja, jer bolio me ××××× za vase natjerivanje i gledao sam na to kao na vremensku prognozu za sutra. Javio sam se iz iskljucivo jednog razloga, a to je da primirim strasti i iznesem svoj komentar, koji u svom prvom postu sam trazis od drugih. Mogao si onda napisati kao opasku, Alfa 147... nemoj se javljati !!! :smile11:
BTW, ako si i pobjedio u okrsaju, onda budi frajer pa omoguci revansicu, i to sa najjednostavnijim odgovorom, da ili ne!!!

-Suzuki-
25-01-2003, 02:07
Ma koja Alfa, Calibra i ostala ××××××...Šta 105 KS, kud to ide, baš nigdje !!! Sjednem za motor i iskidam vas svekao najobićnije kante !!! ;)

T-IE
25-01-2003, 16:34
V6, ne moraš odmah pljuvat po GTI-ju, prvo, onaj moj post je šala (zeka, zeka kako bi rekao dkw), a drugo koda ja ne znam da su 2 GTI manje više isfurani krampovi sa 200000 i više km (premda ima i iznimaka koji su u još relativno dobrom stanju i iako se kaže "svaki cigan svoga konja hvali" ja nekako svoga svrstavam u ovu drugu skupinu). Ne znam što hoćeš dokazat sa onim: pretekli su me pa su ostali u dimu, bla, bla? Takve primjere bolje nemoj ni spominjat, jer svako na forumu ima bar jednu priču kako je nekome otišao motor (ja ih imam 3).

Calibra Zender
25-01-2003, 19:34
Alfa, kaj si ostao bez komenatra na to da si ipak bio u krivu glede navođenja tuđih izjava o događaju koje kao potvrđuju tvoje riječi?! Preko toga si samo prošao, a kako si samo sigurno navodio iskrivljene navode!

Veliš da OS300 ima još dvoje koji potvrđuju njegovu priču. Eto imam i ja cimera koji je bio sa mnom i još jednu žensku koja ja sjedila iza. I oni su situaciju vidjeli isto kao i ja. I kaj sad?

Zabavno ti je ovo prepucavanje? Meni nije. Da sam ja popušio rekao bih tako i đenja. Ali neee. Sad treba i revanš pa da onda vidimo. A i u nedostatku argumenata počinje se pucati i na osobnoj osnovi. Ma srest ćemo se već na cesti.

Slao sam xms? Jesam jer se OS300 nije javljao na forum pa je glupo da čekam odgovor 3, 4 dana. Ipak se i njega dotiče tema. A temu sam otvorio s njegovim nickom zato da budem siguran da će ju otvoriti i ništa više.

Do sada nije bilo niti trunke uvrijeđenosti s moje strane, ali izjave poput ove: "infantilne spike mozes prodavati", ipak ne sjedaju najbolje. Možda sam i ja vas krivo procijenio. A ti i dalje traži uvrijeđenost i komentiraj ju, a jedina reakcija koju budeš izazvao kod mene je smijeh. Čak mi više s tim niti ne dižeš živac.

Jedina donekle logična stvar koju je napisao je da je šaltao na nekih 5000 rpm jer to na niti koji način ne mogu sa 100%-tnom sigurnošću opovrgnuti. Mogu samo reći da se ganjao isto kao i ja, a da li je šaltao na 5000 ili 6000 rpm je njegova stvar. Ili se ganjaš ili ne pa ne pričaš pa jesmo se malo ganjali, ali ja nisam stiskao do kraja.

Tvoj komentar je dobrodošao, ali to ne isključuje moju reakciju i odgovor. I ovo je vrlo vjerojatno posljednji na ovoj temi. S vjetrenjačama se više ne mislim boriti. Rekao sam kaj sam imao za reći.

Ha-Ha
26-01-2003, 12:42
Daleko najbolji su američki automobili, vi neznalice jedne!

Alfa 147 1.6 - 105KS
26-01-2003, 13:27
slow down C., ovo je ipak igra bez tenzija. Bar se nakon ovih trakavicastih tekstova slazemo u necemu, a to su, citiram: "I ovo je vrlo vjerojatno posljednji na ovoj temi. S vjetrenjačama se više ne mislim boriti. Rekao sam kaj sam imao za reći."
Ovo s vjetrenjacama mi je super, to cu iskoristiti za ubuduce (nemoj naplatiti autorska prava iako si zagorec) :)) :)) :)) ;)
BTW, sorry ako su pojedine moje recenice u tebi izazvale negodovanje ili te uvrijedile iako nisam imao takovu namjeru. Kod nas u "selu" znaju reci: "Ko se ljuti, uvalim mu kruti" (cudno neko selo???) :)) :)) :smile06: ;)
Pozdrav!