PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vectra GTS



Black Knight_
19-12-2002, 10:31
Vozio sam se pored nje, ispred nje, iza nje jedno 5 minuta. Auto izgleda impresivno. Opel se ipak vratio na pravi put :)

Girrari
19-12-2002, 13:44
Meni je i obična Vectra sasvim OK. Ne impresivna, ali sasvim solidna.

M1 Alpina
19-12-2002, 13:46
I meni se jako svida,pogotovo odostraga(V6)

C.I.
19-12-2002, 14:22
ni meni se ne sviđa! :smile06:

quattro
19-12-2002, 14:24
Vectra GTS V6 nije tako losa, u sloveniji ima 2, ali nedostaje je malo sarma, ekskluzivnosti.....

c e z y
19-12-2002, 15:26
Auto zraci nekak kvalitatom,ima super opremu i mislim da ce bit prva vectra koja nece nosit ime gastarbeiterwagen.Naravno mislim na obicnu,gts jos nisam videl uzivo.

alfist_zg
19-12-2002, 19:04
ajoj...koji pravi put...
meni je taj auto odvratan...jako odvratan...i passat mi je lijepsi 10 puta od tog gnojpela...uf.

OS-300
19-12-2002, 20:17
Nova Vectra je toliko ružna da ni silni kromirani detalji na njoj ne mogu izvući taj jad od dizajna.... :( :( :(
Sve u svemu,jako tužno... :( :(

Calibra Zender
19-12-2002, 20:41
Nova Vectra je ružna, ali je još uvijek ljepša od Primere i Passata! :smile06:

ŠULE
19-12-2002, 20:54
Vectre ima, kakva je takva je. Činjenica je da ju primjetiš, što je i normalno za tu cijenu. Pa to im je top model kuće, zaboga.

INTCP
19-12-2002, 21:23
Prosjek. Hladno. Mrtvo. Mjenjač usran. Motor usran. Unutrašnjost socijalistička. .... Passat mi je ljepši. I Primera. Al zato postoji vectrina kopija. Odvratni Avensis. Al moram pohvalit max. brzinu, ležanje, kočnice, kvalitetu izrade.

I jadno je šta svaka vectra može bit GTS. Tj. to je smao paket opreme.

_Stevo
19-12-2002, 21:38
Meni Avensis izgleda super. Pogotovo karavan.

OS-300
19-12-2002, 21:50
..."Prosjek. Hladno. Mrtvo. Mjenjač usran. Motor usran. Unutrašnjost socijalistička." :)) :)) :))

Usput,Alfa 147 i ja smo išli gledati Stilo za njegovog brata....1,9 JTD.
Sve u svemu ima jako dobar motor,unutrašnjost je O.K.,ali sjedala su nula bodova,preplitka,bez bočnih produžetaka,jeftilen tkanina...sramota,prva sramota... :smile10: :smile10: :smile10:

doc
19-12-2002, 21:51
Blacky, kako ti mislis impresivno? kako se vratio na pravi put? Pa jel ti znas da je to teska masina od 3200 kubika i 211 ks na samo prednjoj osovini? pa ti znas da je to nemoguce voziti, znas ti kolko to proklizava u zavojima? To je katastrofa ljudi moji, prednji pogon sa 211 ks, isuse......
i to je onda tebi impresivno.
e bas si serator.

Girrari
19-12-2002, 22:11
Svaka čast Dottore. :)

Nova Vectra mi nije ružna. Nije lepa, ali nije ni ružna. Nekakav standard.

OS-300
19-12-2002, 22:24
Doc... :)) :)) :))

DKW_
20-12-2002, 01:04
Vozio 3.2 i 2.2 i dizlo.

Izvrsno ležanje po kurflama! Gorski kotar, Istra... Jako dobro po zavojima...

2.2 je trom za popizdit-kao da je 1.6..

Ručni mjenjjač kako tako, automatik nevalja kurcu...

Kvaliteta materijala u unutrašnjosti do jaja, nažalost malo je dizajn "Die Schlager Nacht"...

Dizajn izvana izvrstan-naime, on je tvornički spušten -30 mm i uglavnom ima 17" felge... Malo mu njuška ne sjedi kako treba zbog svjetala-trebalo ih je rastegnuti sa strane a ne po haubi...

Sve u svemu, solidan komad auta, a verzija 3.2 211 KS sa ručnim mjenjačem je dobra kupovina jer košta koliko se sjećam oko 32000eura.

Itd..

INTCP
20-12-2002, 01:40
Možda sam pretjerao. Auto i mora tako izgledati jer je namijenjen kontervama. A čisto sumnjam da će mladi kao popušit taj dizajn. Ali auto ne pruža nikakve impresivne performanse. Osim ležanja cetse. Ono je dobro, ali da je bolje od nekih sportaša u klasi, e pa nije. Bolje je od passata i sl. Mjenjač je tradicionalan opelov. Motor nije nešto. A pogotovo ubrzanje. I da bleki, pa taj auto ti ima understeer kako kaže doc. Šta si zaboravio. Nećeš valjda reć da 156 gta ima veći understeer oz ove krstarice.

VR6
20-12-2002, 01:47
Ako su napravili dobar mjenjac, i da ima jos 4x4 bio bi to fin autic, ovako, nista posebno...

http://www.edmunds.com/media/2002/geneva/03.opel.vectragts.f34.500.jpg

INTCP
20-12-2002, 01:55
A molim te šta je tu fino iz 3.2 litre izvlačit 2112 ks. Kad alfa izvlači iz istog motora 250 ks. Onda je to prosjek samo zato jer bmw M ima više. A nitko ne gleda 90 % ostalih motora ostalih proizvođača koji imaju manje ks iz isto ccm. Nije mi jasno zašto ××××te da 250 ks iz 3.2 nije ništa posebno a ovakvi primjerci kao limuzinski 3.2 od 211 ks, ondfa je to fin autić. I još kad se pribroji očajno ubrzanje, neprecizan i opelovski proračunat mjenjač, velika težina. Pa ko je tu sad objektivan. Svašta.

Black Knight_
20-12-2002, 09:56
Koji dio recenice "Auto izgleda impresivno." tebi nije jasan? Jel trebam svaku rijec posebno objasnit. To sto izgleda impresivno ne znaci da ide impresivno, ja sam komentirao dizajn. Opel od kalibre(i eventualno tigre) nije nista dobro dizajniro. Vectra GTS mi super izgleda.

INTCP
20-12-2002, 10:28
Aha.

Black Knight_
20-12-2002, 10:37
Doc koji ti dio recenice "auto izgleda impresivno". Ja sam komentirao opelov dizajn koji je od vremena kalibre i tigre otisao skroz u ×××××. Vectra GTS je prvi opelov auto nakon kalibre i tigre da lici na nesto.

INTCP, ti si isto bubnuo i ostao citav. Vectra GTS je samo jedna 3.2l 211 ks. Ima cak i drukciju karoseriju od obicne, vise lici na coupe sa 4 vrata. Pogledaj zadnje nosace krova na obicnoj i GTS.

Auto izgleda impresivno uzivo, puno bolje nego na slikama. Izgleda mocno na profinjen nacin, drugacije ali i skladno za razliku od francuza koji izgledaju ko hrpa nasumce povarenog lima.

INTCP, jesi ti mozda mijenjao brzine u Vectri GTS da mozes reci ima neprecizan mjenjac? A protestirao bi protiv izjave za opelove mjenjace. Moj mjenjac je savrseno proracunat i precizan. Pa ti uopce ne znas sta je Vectra GTS, izjavio si da je to paket opreme, a u stanju su beskompromisno tvrdit da je smece. A sto se tice 211ks, opel kao prvo nije razvikani cuore sportivo ko alfa da mora izvlacit zadnje konje i svakog kubika, a kao drugo jel ti mozda palo na pamet da je to jos jedan iz serije ecotec motora i vjerovatno zadovoljava puno stroze standarde o emisijama nego motor iz alfe, a bas me zanima i razlika u potrosnji. Samo nagadjam al to je gotovo sigurno tako.

INTCP
20-12-2002, 10:49
Molim te bleki idi na tsranice od opela gdje ćeš otkriti da možeš imat bilo koju vectru GTs. Tj. bilo koji motor ide u gts. A gts je vectra s 5 vrata ako se ne varam. Čak imam jednu sliku u auto klubu vectre gt i otraga lijepo piše 2.2 DTI.

Za mjenjač se po testovima govori da je bolji ali da još nije na razini konkurencije. To šta je tvoj mjenjač takav to je jedan mjenjač. Svi ostali opeli imaju usrane mjenjače.

INTCP
20-12-2002, 10:54
Znaš i boli me ××××× za ecotece i norme. Ja sam pogovornik čupanja katalizatora s auta. To bi kao trebala biti top popnuda opela sa sportskim performansama kao i tvoja calibra koja to je, ali vectra gts to nije i jednostavno takav auto nazivati sportskim a pljuvati GTA je neumjesno. I GTA izgleda onda ipak nije toliko ×××××× ako iz iste snage izvlači 40 ks više. I još nešto misliš ti da je nekome tko kupi sportski auto te snage važno jel troši 15 litara ili 17 litara. I jel mu važnije ta razlika na 2 litre kod auta kojeg je kupio isključivo zbog performansi ili mu je važnije onih 40 ks.

INTCP
20-12-2002, 10:59
Evo bleki sa www.opel.com

GTS Specifications

Below you'll find the new Opel Vectra GTS technical specifications in brief:

Engines
1.8, 2.2 & 3.2-litre V6 ECOTEC® aluminium gasoline engines
2.2-litre DTI ECOTEC® diesel engine

Power output range
90 kW/122hp - 155 kW/211hp (gasoline)

Acceleration (2.2l)
0-100 km/h in 7.5 seconds (3.2-litre V6 ECOTEC®)

Drag Coefficient
0.28

Service Interval
After 24 months, or every 30,000 km (50,000 km for diesel) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Black Knight_
20-12-2002, 11:25
Nisam uopce rekao nigdje da je to pila ili da je sportska. To je rafinirana limuzina i kao takva je savrseno ispunila ocekivanja(moja barem).

INTCP
20-12-2002, 11:34
Nisi ti ni rekao, ali opel tako smatra. Mogao bi barem jednom priznati pogrešku. Dakle Vectra GTS može se dobiti sa raznim motorima, a nije unikatna za samo 3.2 kako ti tvrdiš. A razlikuje se od običnog modela jer to hatchback, dakle 5 vrata.

Ne moraš ti tvrditi da je to sportski autop. To tvrtdi oopel i to je više nego očito. Zato ju je i nazvao GTS. I ponosno ju naziva najbržći serijski opel do sada. Možda je najbrži ali nije najsportskiji. Niti je uopće sportski.,

A ovu rečenicu si napisao nakon dugo razmišljanja samo da bi mi nešto odgovorio, da ne bi ispalo da si pobjegao jer nisi u pravu. :smile06: :)) :smile06: :)) :smile06: :))

Black Knight_
20-12-2002, 11:47
Lol, neki ljudi i rade na poslu :P

U pravu sto se tice Vectre GTS, nisam iso pogledat al kad se probat prisjetit te stranice cini mi se da stvarno ugradjuju sve motore unutra. Mea culpa. No opet GTS nije paket opreme vec ima i drugaciju karoseriju.

To sto opel izjavljuje su marketinske spike za debile. To definitvno nije najbrzi opel jer je calibra turbo brza(mozda ne tolko u max brzini al ubrzanje je definitvno bitno bolje) a i opel lotus omega je bitno brza.

Ali prema ovome svemu se vidi da je Vectra GTS V6 samo jos jedna Vectra GTS za razliku od recimo Alfe 156 GTA koja je nabrijana verzija obicne Alfe 156 u stilu M3. I zbog toga svaka tvoja usporedba pada u vodu. :P

Black Knight_
20-12-2002, 12:54
http://t-d-s.net/upload/rollingroad1.jpg

Eto opet malo calibre, sta ja mogu kad je to tako lijep auto :/

INTCP
20-12-2002, 13:10
Alfa GTA je samo jedan top model alfe sa jakim 3.2 motorom. Kkave ima vezem šta se on zove GTA. Pogledaj koliko je GTA jeftinija od M3 pa će ti bit jasno da alfi niti nije bila namjera konkurirati m3. M3 je 100 ks jači auto i tu sve poaralele padaju u vodu. A ta alfa 3.,2 ima odlično ubrzanje za 3.2 motor a snaga od 250 ks je poprilična za 3.2 i nije prosjek kao što tvrdi vr6 ili možda i ti. Pa koji je ××××× onda ovo u GTS. Zaostali motor. Ako postoji jedan motor kao u M3 to ne znači da je alfa odmah prosjek. Ili ako honda ima 3.2 veće snage. Biti treći uopće nije loše, a kamooli prosjek. Već sam rekao da bi prosjek bio 230 ks. Dakle ovaj alfin motoor je odličan i ima zadovoljavajući omjer snage i ccm, a to je vidljivo iz samog ponašanja motora koji se dere za visokim okretajima i većinu snage ostvaruje gore, a i okretni moment mu je visoko poležen i to iz najvećih razloga što je to mali motor za tu snagu. To je 78 ks po litri. Sad se ti zamisli kako bi se ponašao motor od 78 ks i 1000 ccm. Sjeti se da je već 1200 ccm i 80 ks ludnica za okretajima. A kamoli da se ovo napravi. To šta postoji veće remek djelo od M - odjela ili Honde ne znači da je alfa prosjek.

INTCP
20-12-2002, 13:22
Može i jedno i drugo padati u vodu. Znači ako je alfa u stilu m3 odmah ako nije ko M3 je drek i prosjek . Po tebi. P aonda je i tvoja calibra ista stvar jer je e30 iz toga doba bio umjetnost na kotačima i današnji m3 je teška krstarica naspram njemu. Kako ne shvaćaš da ako postopji 1 ili 2 auta tj. motora koji su gotovo trkaći tj nenormalno su udaljeni od ostalih to ne znači da su svi ispod obični i ništa specijalno. Evi to ti ovako izgleda, barem sa stajališta motora ili omjera snage i ccm.

M3
tYPE-r
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.GTA i SLIČNI
.
.
.gts I SLIČNI....

Jel razumiješ sad šta hoću reć. A to šta je GTA natrpana spoilerima to ništa ne znači. Unutra kuca alfin 3.2 motor koji je jednak i svim ostalim alfinim V6. I još je jedan u nizu V6 motora. I kao takav je preodličan. A GTA je isto markentiška fora ako baš oćeš. Jer Ovo A znači alegerrita što nije točno. JER JE gta teža od obične 156. Tj. to je za sad top model. I bilo bi red da ima spoilere itd.

Black Knight_
20-12-2002, 13:45
Ma ×××× mi se ka je kalibra ljepsa od oba! :PPPP

dkw_
21-12-2002, 00:45
:(
nikad kraja...
:(