PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sljedeći auto blic



INTCP
18-12-2002, 02:29
Možda.

http://bilder.autobild.de/bilder/1/27544.jpg

VR6
18-12-2002, 02:33
Bas sam to maloprije gledao na AutoBild stranici. GTA ima najgore kocnice, i najmanje prednje diskove.

Zar su na tom trebali stedjeti??

INTCP
18-12-2002, 02:42
Da i ja sam to sad vidio. ××××××. Nisu na tome trebali štedjeti. Razlika u odnosu na seata kad su tople i nije neka. Ali od 200 do 0 već je.

VR6
18-12-2002, 02:45
S obzirom da je GTA najaca u usporedbi, trebala bi imati i najbolje kocnice. A ovaj zaustavni put GTA je prakticno prosjek obicnih, a ne ovih sportskih automobila.

Impreza STI po nekim testovima staje sa 100 km/h za oko 33 metra. Svaka cast...

c e z y
18-12-2002, 11:14
Samo mi je daj,nis joj ne fali,a ak bi stvarno bile preslabe stavio bi one brembove izbusene sajbe sa sechskolbenzangen.

Dom-Dom
18-12-2002, 12:38
Cezy točno slažem se , ima diskova kolko hočeš.
Impreza koči za 36 metara, a za 35 Porsche Turbo koji je referenca za kočnice.

Dom-Dom
18-12-2002, 12:51
Sad baš gledam auto bild.Pa ni Seat ni MG nemaju baš neke kočnice, ali naravno "supersportski" Seat ima najbolje kočnice.Inače u svim drugim segmentima Alfa je zakon , makar mislim da Seat i MG su vodokotliči za Alfu.Kupe se novi diskovi, jači, i boli me briga.

M1
18-12-2002, 14:18
Koji motor je u MG-u?Je li to 45-ica ili 75-ica...

VR6
18-12-2002, 14:30
Kocnice su jedna on najvaznijih stvari, pogotovo na sportskom automobilu.

Sport Auto, Subaru Impreza STI:

sa 100 km/h (kalt/warm) - 36,7 m / 33,8 m

Impreza ima Brembo kocnice s diskovima od 326 mm naprijed, dok GTA ima 305 mm diskove naprijed.

INTCP
18-12-2002, 14:39
Da, ali kočnice se lako zamjene bez opasnosti od nuspojava. A tunirat motor uvijek poteže manju trajnost, mjenjanje prijenosnih omjera i komada koji će omogućiti preciznost mjenjača nije baš jeftino. Dobar ovjes je gotovo nemoguće napravit. Moguće ga je poboljšat promjenom svih komponenti, ali on će uvijek bit gori od boljeg ovjes jednako poboljšanog na isti način.

c e z y
18-12-2002, 15:32
VR6 imas pravo,kocnice su jedna od najvaznih stvari,ali taj zaustavni put ovisi i o gumama,samo razlicita guma moze donesti razliku od metar do dva.
A sport auto je testirao imprezu na sachsenringu pa nije ni cudo da vata po onom grubom tarmacu bolje.

Hondo_
18-12-2002, 15:39
Baš je interesantno čitati kak ste puni razumjevanja kad je u pitanju Alfa!
Kupite auto za 80-90 tisuća maraka (po starom) i spremni ste još dati par tisućica za bolje kočnice. Alfi to nije mana???
Da je u pitanju neki drugi proizvođač - jao si ga njemu. Za čas bi bio zadnje ×××××× i niškoristi.
Možda nebi škodilo malo objektivnosti.

c e z y
18-12-2002, 15:47
Da samo kaj me drugi auti nerajcaju tak ko alfa pa im te neke stvari nemogu oprostiti.
A ako si citao clanak vidio si kaj je tip rekao."Ja bi uzeo alfu iako je seat ukupno gledano bolji auto".
Ja bi isto uzeo alfu samo sumljam da je seat bolji auto. :))

INTCP
18-12-2002, 15:59
Ukupno gledano se tiče i ostalih nesportskihg karakteristika koje meni kao i ovom tipu nisu važne.

To je mana na GTA, ali ta mana je lakše otkloniva nego lošiji ovjes, mjenjač i upravljivost kod drugih auta.

INTCP
18-12-2002, 16:00
Hondo tko ima 90 000 maraka za takav auto dodatak za kočnice mu je sića.

Dr.Nele
18-12-2002, 16:06
Objektivnosti?!Pa ona je izumrla na pri samom nastanku foruma.A bas tako bi bilo da je Seat imao losije kocnice na testu bilo bi odma "njemacki kvalitet",ali posto "jedna i jedina","nenad××××va"itd.(to spada pod "ono nesto"koje ti padne na pamet kad se nadjes u necijem gepeku a nije ti odma jasno kako jer ti vozis"sportski" auto,imas feeling kao niko drugi,srce ti vece od Balkana kad cujes zvuk,drzi,lezi,cupa kao nijedno drugo ali ×××× ga ne koci ko drugi a to skontas pregledajuci sadrzaj gepeka onoga ispred sebe)ima najlosije kocnice onda je to u redu,mada mi nije jasno kako onda mogu reci da je to sportska marka kad ljudi koji voze najbrzi cirkus na svijetu kazu da si brz onoliko kolike su ti mogucnosti kocenja,a valjda se oni malo bolje razumiju u taj sport od ljubitelja ovih nazovi "sportasa"ciji ljubimac SLABO KOCI!!Znam sta slijedi,pljuvanje po meni,mom postu i Formuli jedan,a onda 99999999999 argumenata u obranu tzv. "kraljice"!!Cuore Sportivo!!!Hmm.Ili mozda Cuore Muerto?!! :smile06: :smile06: :)) :))

INTCP
18-12-2002, 16:10
Dr. krele jesi ti onaj šta imaš ono američko govno. Drž se toga i ne mješaj se.

Ja sam lijepo priznao da je to mana. Jedina. Understeer se ne računa jer je još i odličan za auto te snage i prednjim pogonom.

Dr.Nele
18-12-2002, 16:35
Sta sam vam rekao.Ma otkad sam na forumu i vidovit sam postao! :)) Mana?Da ali kakva mana-katastrofalna za nazovi "sportski auto"!I da,vozim Americko auto,govno koje ti iz svoje"sportske"(ovo sportske malo smijesno zvuci uz ime Alfa ali ×××× ga)AR ne bi ni vidio.Samo nemoj sada poceti fantazirati o nekim modelima i autima koje sanjas jer radi se o poredjenju moje-tvoje,tj.govno-krs bjelosvjetski.Ovo je auto pravljeno za normalnu upotrebu sirokih masa ali bi i kao takvo pojelo vecinu "sportskih"( :)) :)) )Alfi!!Cuore Muerto Foreveeeeeerrr(do prvog ozbiljnijeg kocenja nakon cega slijedi BUUUM)!!! ;) :smile06: :))

INTCP
18-12-2002, 16:44
Ma ja te pojedem s minjem od 60 ks u seriji lakat zavoja. Ti si bog samo od semafora do semafore. Auto ti je teška vreća govana, i stime se slaže čak i VR6. Ovjes ti je zadnje govno i opere ga standarni polo SDI. Koja sramota. Šta imaš otraga torzione opruge ili krutu osovina. Imaš li taj auto uopće amortizere. :)) :)) :)) :)) :)) :))

INTCP
18-12-2002, 16:54
Ni tal. neznaš. Muerto nije tal. riječ. A tvoj nosač aviona je coure muerto.
Iveco kamioni imaju veće Coure Sportivo :)) :)) :)) :)) Krasni JTD. Onaj 2.8 JTD koja j to zvijer. Ili 35-10 mmmmmmmm Ti si koma kužiš. Imaš i automatic 3 brzine. uuuuuuuuuu koja zvijerrr. Nema šta. Sjediš u debelim foteljama sa naslonima za glavu za retardirane, automatic u D, nemaš ni sport hahahah. I vozi gas to poda. Jesi i tepih izrezao, da ga možeš stisnut. Ima to uopće kick down. Ah da zaboravio sam da da imaš kick bi ti motor izgubio snagu pošto je već na 4500 okretaja mrtav. :)) :)) :)) :)) :)) Pa i ameri su svjesni da im je auto kanta. Zato onaj amer ko drži do sebe bježi ko muha od ljepljive trake od tih nakaradnih sporohodnih šlapa. :smile06: :)) :smile06: :)) :smile06:

Girrari
18-12-2002, 18:00
Ma dajte ljudi, Seat je zakon. Vrhunac sporta, naprosto supersportska marka i čudno mi je kaj već nije palo POREĐENJE s nekakvim Ferrarijem u najmanju ruku. A tek tradicija..., pa da vam se mozak smrzne... godine i godine proizvodnje FIAT-ovih velikoserijskih auta i traktora. Kaj vam to nije dosta??? Pa kaj vam nije jasno da uz tako nasljeđe Seat se može POREĐIVATI samo s Ferrarijem, Porscheom i ostalim rasnim sportašima. Pogledajte samo novu Ibizu. Genijalan sportski auto sa vrhunkom ultrasportskom motorizacijom, star-trek TeDeI tehnologije. I priča meni tako Luca, da su oni u Ferrariju opali na dupe kada su vidjeli tu dovitljivost, pa su brže bolje odlučili sve Ferrarijeve top modele opremiti turbodizelskim agregatima koji će se za Ferrari specijalno izrađivati u Wolksburgu. Ubrzo će Ferrari biti toliko ovisan o tim močnim motorima, da će se bez odobrenja FIAT-a koji, naravno, nikada nije bio ni njegov vlasnik, pripojiti VAG-u. Onda će doći kataklizma, prelit će se Jadransko more, potopiti pogone FIAT-a, Alfe i Maseratija, pa će te firme ubrzo propasti. GM će završiti kao Enron, a VAG će zavladati svijetom... Svi stanovnici svijeta vozit će Golfove koji će biti opremljeni Orwellovskim telekranima i ako se netko drzne reći nešto protiv VAG-a, bit će mu odrubljena glava u Wiener neue stadtu...



Vi kupite superSeat, a ja bum Alfu, pa smo kvit.

c e z y
18-12-2002, 18:06
Rodo najaci si! :)) :))

dkw_
18-12-2002, 19:48
Volfsburgu. Ne Volksburgu.

Jednom sam i ja tako pogriješio, samo šte je bila veća šteta-pisani medij...

Moja 156 ima sličnu manu kao GTA- jurne ko mahnita, ali ako kakav slijepac istrči u moju traku sa kakvim Polom Classic (ej, to su posebni shupaxez), najpametnije mi je da otvorim vrata i kočim nogom kao Kremenko!

Sport
18-12-2002, 20:20
Samo ovoliko, auto bild uzima clanke od svaba a svaba ce samo navijat za svoje(u ovom slucaju seat)!Ako imate mozda kakva vremena po krugu(ako su testirana na pisti) da vidimo sta se tamo pise!Koliko znam alfin ovjes je pred 1-2 god proglašen najboljim na svijetu? :) Ovaj forum je ××××××,svako tupi svoje,svako svatkog pokusava uvjerit da je njegov auto bolji itd.!npr. mene niko nece uvjerit da je pasat bolji od 156 i gotovo ma sta vi napisali!Bok i se!

Sport
18-12-2002, 20:24
INTCP ako si ono govorio za alfu mozemo se nac i to vidjet u praxi!Jest da nemam GTA vec 2.0 sa sport packom ali to nije problem meni!Ne zivimo daleko pa vidimo sta tvoji govori rade na cesti!moze?

Girrari
18-12-2002, 20:38
THX DKW! :)

M1 Alpina
18-12-2002, 20:41
Ima li ko rezultate mjerenja vremena po krugu?Mislim da bi alfa trebala biti najbrza.Jedino me zanima je li to MG sa 260 ks ili sa 190ks?

206-os
18-12-2002, 20:54
Koliko taj Seat ima konja? Koji motor ima?

M1 Alpina
18-12-2002, 21:06
To bi trebao biti 1,8 litreni turbo sa 210 ks..ili,ali nevjerujem,2,8 litreni V6 sa 204 ks...

Calibra Zender
18-12-2002, 21:06
INTCP, onaj tko da 42000 Eura za auto očekuje da kočnice grizu kak spada! Barem bi ja to očekivao.

M1 Alpina
18-12-2002, 21:13
Calibra Zenderu,postoji puno i jacih i brzih auta od alfe GTA(i skupljih) koji imaju neodgovaraju,preslabe kocnice...Istaknuo bi tu BMW M5(preveliki fading),u nekim testovima Audi S8 je kocio 40,4 metra,itd,itd....a puno ovisi i o gumama,podlozi,vozacu.... Ako se sjecam dobro,GTA sportwagon je u auto blicu kocio 39,3 metra,sto nije neka spektakularna vrijednost,ali nije ni losa.Glavno je da nema prevelikog fadinga,ali kako su neki drugi rekli,ako neko moze kesati 50-60 000 eura,sumnjam da ce brinuti o kocnicama i zamjeni :)

doc
18-12-2002, 21:25
Samo debilnom švabi može pasti na pamet da usporedi propali MG, jadni Seat i Alfu GTA. To je vec dovoljna uvreda za Alfu. I koji su ××××× isli uopce uspordjivat GTA kad ih i 2.5 V6 obojicu pere. Jedva cekam sljedecu sezonu STC-a, da vidimo kakav je Seat "sportaš"!

taj Seat Leon je cista katastrofa. On sa 205 KS i 1350 kg ima isto ubrzanje ko 156 sa 190 ks i 1430 kg.

VR6
18-12-2002, 21:41
Dr.Nele ono za gepek je odlicno napisano :)

INTCP gdje sam ja nesto pisao protiv automobila od Dr.Nele-ta??

305 mm prednji diskovi kod 156 GTA, samo za usporedbu, Golf R32 ima 334 mm.

206-os - Ovaj gore Seat, koliko sam ja shvatio je Cupra 4 V6 2.8 4x4 - 204 KS.

U ovoj usporedbi je GTA najaca, nisam vidio da imaju vremena po krugu. Ima mjerenje ubrzanja, kocenja...

Calibra Zender
18-12-2002, 21:44
M1 Alpina, pa kaj je to opravdanje za GTA? Po meni je to gaf i gotovo.

A i cijela usporedba je jedna velika sprdnja s Alfe. To je sramota za vidjeti u novinama. Da su suprotstavili GTA i E46 330 onda ne bih rekao niti riječ, ali ovo čudo od Seata pokraj GTA! Ma nije mu mjesto niti u istoj rečenici, a kamoli u usporedbi. Stvarno švabi znaju srati preko svake granice.

c e z y
18-12-2002, 21:46
I jos popljuju mg-a,pa ni nemre biti brzi kad ima 700 ccm-a manje.Kao sto je netko rekao to je za usporedbu sa 2,5 v6 ane sa gta.

alfist_zg odlog.
18-12-2002, 22:50
i oni koji su vozili GTA su rekli to za kocnice.
Samo pitanje je koliko je to mana.da je mozda trebalo bolje , i je , ali 34 ili 35 metra ,ma daj odi u ×××××, pa to moze biti bitno jedino jadnicima koji aute gledaju na ekranu.
Mi se tu pokoljemo za sekundu simo tamo, metar ovdje ondje, ali real life je nesto drugo.

Daj za××××te s tim ritobrisom - sutoblicom....sto bi reko Calibra -> jad i čemer.
:))

Dr.Nele
19-12-2002, 07:06
Svaka cast.Vidi se da covjek sve zna!!!Sto se tice pranja u "seriji zavoja"sumnjam,ali gdje ces naci seriju zavoja?Svaka rasprava se svodi na pranje u zavojima,ali mene zanima ko to i gdje vozi po zavojima?Gdje ti zivis?Na vrhu Sljemena cim toliko patis od zavojite ceste!Shvatam da je ovjes sada toliko bitan zato sto Alfa ima nezavisan,multi-link ili sta vec pa ste se za to uhvatili ko utopljenik za slamku(kao Alfa je zakon),ali eto zbog tog jadnog argumenta otvorih danas i knjizicu i gle cuda:gas-charged,twin tube coil-over struts with 4-stage valving,a straga multi-link(inace talijanski patent :)) ).4-wheel independent suspension,stabilizer bars,front/rear.Sto se tice sjedala prave limuzinske fotelje u kojima duga putovanja ne ostavljaju tragove na kicmi(bol dobro poznat Alfistima).Ti ako si sjekao prostirace da bi dobio bolje ubrzanje u toj kanti jada,meni takvi "tunerski zahvati"rezervisani za vozace Cuore Sportiva nisu potrebni jer: engine displacement 3.5l,horsepower 215@5600 o/min(blokada na 6200),torque(okretni moment 313 Nm@4400 o/min i uz to potrosnja(po americki)20city
/30 highway miles per gallon.Transmission-electronic 4-speed with overdrive(kaska covjek malo za vremenom,ali neka,vozi Alfu pa nas mozda gdje i stigne ako ne bude previse kvarova ili ne zavrsi u necijem gepeku) Sporta nema jer nije potreban,ionako sve pile sa Remusovim auspusima,kojekakvim spojlerima,alu-felgama,cipovima i filterima gledam u retrovizoru dok vozim u D,a za kick-down dovoljno je reci da su omjeri u mjenjacu ovakvi-prvom do 46 mph,drugom do 80 mph,a trecom do 128 mph,gdje je nekad bila blokada ali je prije tri sedmice skinuta pa je sada spica oko 160 mph.pa kad stisnem gas pri 50 mph a on iz cetvrte u drugu na oko 4500 o/min pa me zakuca u sjedalo ja mislim da se to zove kick-down.Ah da zaboravih da ti to nemas jer ti ne treba za zavojitih cesta!Neka tebi tvojih zavoja i brda tamo gdje obitavas,tjesi se ti kako bi svojim autom sa multi-linkom pozadi oprao sve u zavojima kada sam nocu,jadan i cemeran zuris kuci vozeci kroz sumu zavojitom cestom tresuci se od straha da ti ne izadje medvjed na cestu i popapa te i ne otvarajuci konzervu u kojoj se vozis!!!
I na kraju,moje auto za tebe mozda i jeste vreca govana,ali ja ga nikad ne bih mijenjao za Alfu,narocito sada kad vidim kakva je govna voze.Bolje je voziti govno,nego biti govno u bjelosvjetskom krsu! :)) :)) ;) ;) :smile06: :smile06:P.S. Molim da se ne uvrijede oni koji voze prave Alfe,ruku na srce nisu one bas sve za baciti.Vise se necu upustati u rasprave sa Highlanderom jer jednostavno nema svrhe,stavit cu ga na invisible-listu! :smile07:

INTCP
19-12-2002, 18:38
Baš tražim jednu sliku dreka po internetu, Da dobiješ za nagradu za ovaj tekst. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

INTCP
19-12-2002, 18:40
HAHAH 3.5 i 215 ks. Koja komaaaaaaa :)) :smile06: :)) :)) :smile06: :)) :smile06: :)) :smile06: :)) :smile07: :o

alfist_zg
19-12-2002, 19:00
a di ti zivis dr.nele , u pustinji nevada? kad nema zavoja???

Black Knight_
19-12-2002, 19:19
Dobro sad INTCP dr.nele te dobro posro. Sad si mozes zabit svoje ovjese u guzicu.

Jedino sto ti je ostalo je ta tvoja ××××× spika HP/ccm. Samo se ti tjesi :P

General Kong * * *
19-12-2002, 19:23
Ok alfista,da vidimo kaj ima u Nevadi..
×××××-check
Kocka-check
Droge-check(marijuana-skoro pa legalno)
Zabava-check
Prirodne lepote i sadrzaji-check-ko voli
Ok-vjerujem da bi prezivio bez kojeg zavoja,spustenog 127 ili sportive 33/145/146/147/156/166
:smile08:
Meni ne bi nis falilo sto se teme ovjes/ja sam majstor/zavoji/etc tice..
U Nevadi ima Acura,Hondi,Lexusa,Nissana i ostale odvratne,zalosne japanske konfekcije. :))

VR6
19-12-2002, 23:23
Svaka cast Dr.Nele, to se zove objektivnost. Bleki INTCP-u vise ne pali ni to HP/ccm, u onoj GTA M motor 3.5l sa 300 KS. BMW iz manje ccm izvlaci vise KS i to u serijskom automobilu, dakle ni tu Alfa vise nije nesto. Jedino sto sada moze, je da se tjesi...

INTCP
20-12-2002, 00:58
VR6, M odjel izvači više konja ne BMW. M je tuner. A koliko ti vw izvlači iz 3.5?? Audi. Ko jioš osim M-a i Porschea izvlači 300 ks iz 3.5 od švaba. Turbo se ne računa.

Vr6 ako ti više cjeniš neku američku šlapu šta vozi njihova policija ili alfu GTA. Onda zaista nemam riječi za tebe. Stvarno si onda neuka bosančina.

INTCP
20-12-2002, 01:15
I taj ××××ni ovjes mu pada u vodu jer su ti auti nevjerovatno mekano podešeni u odnosu na europske. Pa dobro znate vi da gotovo svaki američki auto naprijed ima dvostruka ramena. Jel to znači da europski auti drže lošije od američkih . Ne bi rekao. Golf sa tvrđim ovjesom je u stanju oprati i 147 i civic sa serijskim ovjesom. A američki auti su nenormalno podešeni na mekao jer tamo uopće nema zavoja tako da je udobnost na ravno daleko primarna. Osim toga to su teški auti za nikakvom upravljivošću i direktošću volana jer ima također ne treba za zavoje, a za ravno je bolje da se volan vrti više od kraja do kraja. Mjenjači su gotovo svi automatski, a ako neki ima ručni onda je isti očajan. Mislim da sama usporedba koji je mjenjač sportskiji. Taj njegov u toj vreći govana ili u GTA je ×××××. Odnos snage i ccm je očajan. Alfa 3.5 bi imala 300 ks. I za to nije potreban nikakav koncept VR6. Već to lako izračunaš sa snagom po litri. Dakle ovaj ima 215 a alfa bi imala 300 ks. To je vrlo očita razlika. VR6 šta bi ti rekao da ti ovaj kaže da ta šlapa drži bolje od tvog golfa. Ne izvlači se sad da nisi to vozio pa da ne znaš. Dobro znaš kakvi su američki auti po zavojima. Za to ne treba ništa od toga vozit. To su abnormalne razlike u odnosu na europske aute. Da ne pričam da svi uglavnom imaju prednji pogon. E da onda tu vidite šta se zove understeer. Nema te domene u kojoj bi taj šta već amer oprao neku alfu iste snage.

INTCP
20-12-2002, 01:25
Jer ako ima volio bi čut. Ali sa sportskog stajališta. I na kraju. Reci kakvo ti je i koje ti je to govno i daj sliku od istog za koje tvrdiš da je sportskije od gta i da je u stanju oprati gta ili bilo koju drugu alfu.

Da malo i ostali na forumu vide o čem ti pričaš. Da vidimo kakva je to objektivnost kad netko tvrdi da američka krstarica sa ekstramekanim ovjesom, automatik 4 mjenjačem, 3.5 i jadnih 215 ks, super neizravnim volanom i pitaj bogga koliko kg je sportskija od gta.

Možda onda bleki i vr6 ostanete posrasni. :)) :)) :))

VR6
20-12-2002, 01:36
M odjel je u sklopu BMW-a, i M modeli se nalaze u BMW-ovom cjeniku. I kod Alfe ima poseban odjel za razvoj GTA modela, sad sto oni nisu ustanju ponuditi vise snage u seriji iz bilo kojeg razloga, to nije moj problem. I taj 3.5l jos nije u seriji, ako slucajno zaboravljas. A GTA je skoro prosjek, 3.2l sa 250 KS, toliko i Audi izvlaci iz 3.2l u TT modelu. Alfa moze jos jedino u usporedbi sa nekim amerikancima izgledati da je nesto extra u omjeru ccm/ks, dok u Europi ima jacih.

I INTCP, ko poredi GTA i njegovog amerikanca, pa ti stvarno nemas pojma sta pises, a ni sta citas...

INTCP
20-12-2002, 01:45
E pa vr6 ako je tebi top verzija audia tt prosjek onda si upravao si priznao da je tt prosjek. Toliko konja po litri je iznad prosjeka. Prosjek bi bilo 230 ks. A ispod prosjeka je opelov 3.2 sa mizernih 211 ks. Daj malo ti budi objektivan. Znaš.

INTCP
20-12-2002, 01:47
VR6 ako ti ne primječuješ on ×××× po alfama da su kantice naspram njegovog auta. Čitaj malo između redaka. Nije i tebi valjda najozbiljnije štivo auto klub.

INTCP
20-12-2002, 01:50
A lafa nema baš neki poseban odjel kao bmw. M je baš tuner. A amg od merca je čak postojao i prije nego ga je mercedes uzeo. Da sad alfa uzme recimo novitec pod sebe onda bi mogao govoriti o nekom odjelu. To što nema tog motora ti ništa ne znači. Ja sam odavno predvidio koliko bi imao alfin 3.2 jednostavnim množenjem 75 ks po litri sa 3.2. Samo šta je to došlo sada još više. I 1.6 jtzs imati će 130 ks kako sam odavno rekao. Nije alfa vw da neki motori imaju 60 ks po litri a neki 80. Sve je to jednako bilo do pojave sad JTS i onog jadnog 1.6 sa 105 ks.

VR6
20-12-2002, 01:51
Pa ti si rekao da pogledam Audi, i ja nasao 3.2l iz TT-a. Sad ti to ne odgovara. Ti hvalis Alfu kao da je najbolja po tom omjeru, ali ona to nije. Necu to vise ponavljati, jel je to svima jasno, imas gore i model koji je jaci.

A Dr.Nele je napisao da je njegov amerikanac jaci od svih Alfi osim GTA. A i ostalo sto je rekao, trebao bi sam razumjeti...

INTCP
20-12-2002, 02:04
Pa šta ako je jači. Al je i duplo teži i ima automatic. Jesi ti malo blesav vr6. Jel ti znaš neke osnovne zakone fizike.

Našao si taj audi dobro. Al taj audi nije jači. već je snaga ista. Preporučam ti da uzmeš auto katalog i prelistaš malo kakve motore imaju ostali proizvođači. Opel, Ford, Peugeot, Citroen, Renault, Toyota, Mitsubishu, Mazda, Seat, Škoda, Fiat...
Hondu nisam namjerno stavio jer znam da bi imala više od alfe. Ti motori su prosjek. Utuvi si zo u tintaru. Mislim da je više nego očito da Opelov 3.2 sa 211 ks i Alfin 3.2 sa 250 ks ne možeš bacati u isti koš prosječnosti. To je razlia dobrih 40 ks.!!!!!! Pa znaš ti šta je to. Već sam rekao prosjek bi bio 230 ks.
Za 3 litre prosjek bi bio 200-210 ks. Alfa 3.0 ima 225 ks. BMW 3.0 ima 230 ks. Jel i tu BMW prosjek. Znači po tebi su u biti svi BMW- motori koji nisu iz M odjela prosjek.

INTCP
20-12-2002, 02:05
Nisam mislio na Hondu da je prosjek, vač ovi ostali.

INTCP
20-12-2002, 02:07
A ti bleki molim te ne seri s tom mojom glupšim spikom. Jer si i ti srao kako gta ima malo ks po litri u usporedbi s type-r. Tako da opet sebi kopaš jamu i pobijaš sam sebe. Kad alfa ima više ks po litri od ostalih onda to nije važno. A kad ima manje ks od nekih pojedinaca onda je to ekstra važno i automatsaki je alfa ××××××.

VR6
20-12-2002, 02:17
INTCP bas sad gledam mobile.de, Alfi GTA ima i za manje od 30000 Eura.

Takodjer, 156 GTA rijetko ostvaruje deklarirano ubrzanje. Vidi ovu stranicu, nije njemacka: :URL=http://www.autoweek.nl/autotestrapport.php?id=868:156 GTA Test:/URL:

Ubrzanje od 0 - 100 km/h za 7.3 sekundi.

Nije problem Alfe ili nase neobjektivnosti, nego ti uvijek naglasavas da je ona najbolja sto se tice omjera snage po litri sto ona zapravo nije. Nema nijedan motor da je najaci po odnosu ks/ccm, a ti to stalno naglasavas kao da je tako. A top model Alfe ima "samo" 250 KS, dok kod Audi-a 3.2l sa 250 KS nije najaci model u ponudi. Sad ti pisi novu seriju "bajki"...

INTCP
20-12-2002, 02:28
ER sad VR6 znaš kako mene zaboli dupe za te tvoje podružnice auto bilda i koliko alfe stoje u njemačkoj.

Znači ako ja govorim o 1.6 motoru. Ti odmah moraš reć al netko drugi npr. audi ima 1.8. Pa ti se vadiš nebulozama.

Alfa ima motore koji su iznad prosjeka. Ti motori se ugrađuju u obične aute, a ne u neke type-R i slične. Navedi mi aute koji u običnim verzijama imaju toliko ks iz toliko ccm. Osim nekih BMW-a nećeš nać ništa drugo. Dal ti to uviđaš koliko ti ×××ך zapravo. I nemoj se izvlačiti da ti proizvođači imaju neke bijesne top ponude. I da tko hoće jače će kupiti jače. Uopće se o tome ne raspravlja. I šta si i ti toliko zatucan da misliš da svatko tko ima para za 1.6 ima automatski i za 2.5.

Honda ima dva motora koja bolja od alfinih. Jedan u S 2000 i jedan u Civicu Type-R. Ostala plejada motora su ××××××. BMW ima M odjel i 3.0 sa 230 ks, alfa 225. Drugo je sve slabije ili jednako. Audi ima taj 3.2 i još ono u S4. Drugo su turbaci. Toyota ima taj 1.8 u celici i corolli. Činjnica je da ima jačih i boljih motora. Al to se svodi na vda-tri motora po proizvođaču. Dok alfin svaki motor je u vrhu po tome. Ali baš svaki, osim onog 1.6 prigušenog.

INTCP
20-12-2002, 02:31
2.5 je najjači. 1.6 je najjači. 1.8 je bio najjači do pojave onoga u corolli od 190 ks, ali to je opet top ponuda tako da nije za usporedbu. 3.0 se drži već 5 godina navrhu sa 220 ks. BMW je tek nedavno uveo onoga sa 230 ks.

VR6
20-12-2002, 02:44
INTCP:

"Znaci ako ja govorim o 1.6 motoru. Ti odmah moraš rec al netko drugi npr. audi ima 1.8. Pa ti se vadiš nebulozama."

Gdje ovo?? Usporedio sam Alfin 3.2 iz GTA sa Audijevim 3.2 u TT-u.


Vidim opet ti tvrdis ono svoje Alfa najaca, ajde pricaj suplju nekom drugom. Ja sam rekao da nema nijedan najaci motor, to je dovoljno. Ako ga nadjes navedi ga, ako ne, poklopi se. Ovako samo vise gluposti valjas... 1.6 jaci u VW Lupu GTI, 1.8 u Toyoti Corroli, 2.0 u Ford Focusu.

I ovo za Hondu: "Ostala plejada motora su ××××××."

Ma da, Honda ××××××, imala je jace motore od Alfe, izvlacili su iz 1.6l 187 KS, Alfa o tome moze jos samo sanjati. Ovo dovoljno govori dosta toga. I Honda ima 3.2l motor iz kojeg izvlaci 280 KS, a iz 3.0 izvlaci 255 KS. Daleko od Alfine "sice" u top modelu GTA. Znao sam da ces pisati jos bajke, i ocito si to i uradio.

INTCP
20-12-2002, 02:44
Samo jedna opaska na taj tvoj super relevantni autoweek.

U istim novinama alfa 146 1.4 16V 103 ks ubrzava za 11 sekundi. Tvornički je 11.4

Isti auto ali sa 1.6 14V motorom koji je identičan ovome 1.4 i nije ništa teži ubrzava za 11.2 sekunde. Tvornički je oko 10.6. Ima 120 ks.

Dal ti vidiš kakve ti izvore imaš. Ovakva razlia u ubrzanju i da 17 ks slabiji model ima bolje ubrzanje od jačeg dovoljno govori o relevantnosti tih novina.

INTCP
20-12-2002, 02:48
2.5 je još uvijek najjači.

I opet govorim da ne postoji proizvođač koji ima toliko motora od kojih je svaki u vrhu. Ako netko ima bolje motore onda se to svodi na dva-tri motora uglavnom.

INTCP
20-12-2002, 02:50
A to tko je koliko konja izvlačio ti ne stoji jer se to više ne prozvodi.
Mogu i ja reć da je alfa izvlačila 230 ks iz 2.0 i išla 300 km/h. S istim motorom.

INTCP
20-12-2002, 02:55
Evo još goreg podatka o relevantnosti tvojih novina. Alfa 156 2.0 SS po njima ima 11.2 ubrzanje. Eto koliko su očajne te tvoje novine. Takvo jadno ubrzanje je nemoguće postić s tim autom.

VR6
20-12-2002, 03:13
Ove modele koje sam naveo Lupo, Corrola i Focus se jos uvijek proizvode, kao i one Honde od 3.0 i 3.2l. Takodjer, 2.5 V6 u Alfi nije najaci, imas u Jaguaru jaci 2.5 litreni motor. Sve netacne podatke navodis, prvo se raspitaj malo, pa onda pisi...

A ovo sto pises o relevantnosti strane, to govori koliko si upucen u neke stvari, a to moze stvarno biti tako, mogu reci da to znam iz "iskustva". I to nije jedina strana/test gdje je ostvareno slabije ubrzanje od deklariranog kod GTA.

INTCP
20-12-2002, 03:29
Ma šta ti znaš iz iskustva. Daj ne trabunjaj. Čim vidim da su za auto od 150 ks ostvarili ubrzanje od 11.2 sekundi ili za 1.9 JTD 12.5. Odmah konstatiram da su novine očaj. Auto WEEk Ko je čuo za to.

I našao si uspoređivati alfu sa jaguarom. A drugi te jače motore imaju uglavnom u top modelima. Dok su im niže verzije očaj. Isto tako ti top modeli koštaju uglavnom više od alfinih običnjaka. Koliko dođe Focus RS Koliko dođe Lupo GTI, COrolla Koliko stoje ti auti molim te. Pa normalno je da će imAti toliko ks. I već sam rekao da nisu za usporedbu jer su to top ponude. Obični motori su im jad. Ma ko će se više prepirat s tobom. Pa ti si onaj šta tvrdi da golf ima bolji zvuk od ferrarija. I stavljaš na auto od 60 ks gume 205 i 15 coli. A da ne govorim kaso golf 2 gti čupa bolje o lancie delte 4wd. A rusanje ventila????

INTCP
20-12-2002, 03:52
I za kraj kad sam ja tvrdio da alfe uopće imaju najviše ks iz najmanje ccm. Da istina, ali u svojoj kategoriji. Civic type-r i 147 2.0 nisu ista kategorija. Civic type- r je napravljen da bude top ponuda, a 147 2.0 je još jedan običan 2.0. Ili uspoređuješ Lupo GTI i 147 1.6. Koji ti je. Usporedi ju s audiem a3 1.6 ili focusom 1.6. U svojoj klasi, tu ne mislim samo na veličinu, alfa ima uglavnom najjače motore iz najmanj ccm.

bullit
20-12-2002, 13:08
OK, malo objektivnosti alfistima ne bi skodilo,bar kaj se tice kocnica na GTA, ali Dr. Nele, nemoj pricat gluposti. S 215 ks iz 3.5 litre, i automatikom, koga ti mozes prat od pravih auta? Velis cuda natjunirana i sl. gledas u retrovizoru? Daj se ne blamiraj tolko, posebno sa takvim prijenosnim odnosima koje si naveo i samo 4 brzine. A 160 mp/h mozes samo sanjati.Nemam nista protiva tebe i tvog auta, ali dajte malo realnosti.

INTCP
20-12-2002, 13:24
Pa ja sam i rekao da GTA ima loše kočnice.

Black Knight_
20-12-2002, 14:07
HAHAHA INTCP, doceko sam da to kazes! Golf sa tvrdje podesenim ovjesom ide bolje od Alfe 147. NARAVNO DA IDE. To sam ja davno rekao, ovjesi nemaju puno veze kad se auto zabije na pod. A ja bome samo zabijene vozim i stoga me boli ××××× za ovjese. Sto se mene tice mogu bit i krute osovine koje se uopce ne micu i nemaju amortizere. To je pila. ×××× ja ovjesu mater.

Sad si to reko i sve te tvoje ovjes spike padaju u vodu. :P

Dr.Nele
20-12-2002, 21:20
Ok,evo malo objektivnosti bullit.Ja ne znam sta sve te Acure i Honde(one su 95%svih napucanih auta ovdje) imaju pod haubom,ali moj Intrigue sa ubrzanjem od 7.5 sec sto je tvornicki podatak(tezi 1605 kg)ih pere sve odreda,a mislim da to ubrzanje nije tako lose za auto tolike tezine i sa tako "malo snage"(prvi americki V6 sa 24v koji se uz male modifikacije proizvodi vec 10 godina,sto obara tezu o hp/ccm,jer to je solidna brojka za pocetak devedesetih).Sto se tice maksimalne brzine to je ono sto sat pokazuje(zadnja oznaka je 150 ali kazaljka ode iza),e sad ako laze koliko laze to ne umijem reci.Citajuci prethodne postove vidjeh da ta cuvena i razvikana GTA ubrzava samo 0.2 sekunde bolje,pa se pitam ko je ovdje lud??Sto se slike tice pokusao sam da je stavim ovdje ali ne ide,pa zato evo adrese-www.intriguecar.com,pa neka oni koje toliko zanima pogledaju(narocito Highlander)a ako neko uspije neka je i postavi na forum.I da,nema bas puno zavoja na cestama(neko opet sam sebi ×××× u usta objasnjavajuci sada kako ovdje nema zavoja pa su ovjesi svi mekano podeseni pa je to kao mana ovdasnjih auta jer nemaju gdje koristiti vrhunske karakteristike podvozja)pa mi je sad i zao mog multi-linka koji cezne za njima pa me strah da se ne naljuti i ne pretvori u polu-krutu osovinu zato sto ga samo po ravnom ××××m :)) !I da ovjes je mekan,bas onakav kakav i treba da bude da ne bih skakao po cesti i otresao pepeo svuda osim u pepeljaru.Upravljac je mekan(milina za bocno parkiranje)a ima samo 3 okretanja od punog lijevog do punog desnog,a feeling je stvar navike.A spike o Cuore Sportivu JTD motora ne prolaze cak ni kod vozaca toliko pljuvanih Svaba,jer su njihovi turbo-dizeli najbolji na svijetu ma sta ko od vas rekao-specificne snage,prodajni rezultati i cijene polovnjaka govore za sebe.A to da je Iveco sportski kamion- :)) no comment stvarno. ;)

mytbyte
20-12-2002, 22:28
INTCP,

kakav je to 1.6 motor od 120 KS kad ga Toyotinih 110 KS tuče za 0,4 sec, Hondinih za 0,6...?

Misilm, ako se već isfuravaju na Sportivo bolje onda da im gama počinje od 2.0 pa da je 0-100 ispod 10 s nego da ovako mažu oči...

bullit
21-12-2002, 01:14
Dr. Nele, ak nis drugo, lijepo je pricat s tobom. Ne divljas ako ti se kaze da nisi u pravu, svaka cast.Da pojasnim nesto ako smijem:

1.ne vjeruj u taj tvornicki podatak o ubrzanju. BMW 535 (E34, s 211 ks,tezine tu negdjeko i tvoj), ima takvo ubrzanje do 100 sa izvanredno proracunatim 5 brzinskim manualnim mjenjacem, i u petoj na maximalno dozvoljenih 6500 o/min ide po cajgeru 250 km/h (realno 247 izmjerenih).

Dakle, tvoj je automatik, 4 brzine i puuuno duljih prijenosnih odnosa, znaci ubrzanje ne moze biti tako dobro. (Sto ne znaci da je lose u odnosu na neke normalne aute).

2.Vmax, to sto on pokaze preko 150 mp/h, isto nis ne znaci, vecina Audija (100, 2.8 V6) pokaze komotnih 260 km/h,a realno ide oko 220-225 (provjereno).

Eto,tolko za sad od mene.

VR6
21-12-2002, 03:01
Auto Week ti je nesto kao Auto Bild u Njemackoj. I nisu oni jedini koji ostvaruju slabija ubrzanja od deklariranog, ili maksimalnu brzinu, a nesto je drugo sto se ti ne slazes s tim, jel istinu ne mozes da prihvatis. Kod Focusa nisam mislio da model RS, ne znam odakle si se njega uhvatio. A posto nemas ocigledno vise argumenata, a tvoje tvrdnje su se pokazale kao netacne, sada se hvatas onoga kao Calibra, o zvuku Ferrari - GTI i tako to. A zvuk, kao i izgled zavisi od osobe do osobe, ja sam slusao i Ferrari-je, ali jos nisam cuo bolji zvuk automobila od onoga koji je imao moj GTI. Neki koji su ga culi su govorili, ovaj zvuk vrijedi pola auta. Sta ti o tome mislis, to me ne zanima...

INTCP
21-12-2002, 15:05
Nele mene zaboli što auto week izmjeri 7.3 do sto. To bi značilo da auto ide ko 156 2.5. Što je apsolutno nemoguće. VR6, auto week ti je ××××××. Kao i auto bild i auto blic. Jasno. Nele auto ti je odvratna kanta, sa mekanim premekanima ovjesom. Motor ti je radni. I JTD u Ivecu je sportskiji od tvoje mašine. :)) :)) :))

INTCP
21-12-2002, 15:08
Mybyte. Jeis zaboravio da 156 1.6 ima isti motor i mjenjač kao i 147. Reci mi koji auto sa 1.6 motorom ima takvo ubrzanje od 10.5 sekundi do sto i ide 200 u srednjoj klasi. 147 je skraćena 156, pa je i težina 100 kg veća od konkurencije koju napominješ. I zato konkurencija sa slabijim motorima ima bolje ubrazanje. Ne baljezgaj o onome o čemu pojma nemaš.

Dr.Nele
21-12-2002, 16:12
Hvala bullit na pojasnjenju iako sam to vec otprilike znao,a i na onoj tvrdnji da ne divljam,pa nisam ja jedan od onih tipova sto ko konji sa ularima ne vide nis drugo osim pravo!Komentare(normalne) i savjete uvijek pozdravljam.Ubrzanje sam licno mjerio(koliko je to tacno i objektivno ne bih znao reci)ali se u prosjeku mjerenja brojka motala izmedju 7.6 i 8 sec.sto bi trebalo potvrditi tvornicki podatak.Za Vmax ne znam tacno ali po satu spera se ukljucivala na tacno 128 koliko stoji i u knjizici(sto opet ne znaci da je sve tacno).Kao sto rekoh za ovjes mekan je,bas kako i treba da bude,kanta nije ruzna,neka se javi neko malo nepristrasniji pa nek da komentar,a ne Highlanderu ti koji si iz traktora Zetor sjeo u Iveco pa rekao"tata jeli ovo Formula 1"a on onako "pod cokom"promrmljao ××××× sportski a ti skonto vidi tata mi zna i Talijanski,kaze Cuore Sportivo i tako nasta legeda o tom sportskom srcu i Highlanderu sa Sljemena?!,i mislim da vise ne bi trebao pominjati ovjese jer samo si stavljas u usta ono govno od izjave koje ce te pratiti dok god si na forumu da spusteni golf tuce "kraljicu",nego lijepo odi na Sljeme zavojitom cestom koju jako dobro poznas,parkiraj kod repetitora i ohladi malo tu usijanu glavu(u prevodu-ne pravi se ×××××× da ne bi takav i ostao).Samo sam se zabrinuo da sad Alfa ne tuzi i otkupi GMC zbog ukradenog svemoguceg,nenad××××vog itd.straznjeg ovjesa cime bi spasila maticnu tvrtku koja je vec na koljenima i u dilemi kojem od velikih svjetskih koncerna da popusi.Jos ako pocnu Alfine kocnice ugradjivat na ovdasnja vozila,bice to pravo krvoprolice,a bome ce i privatnosti nestati,jer ce ti svako malo neko po gepeku cackati.E da,sad se sjetih i teme o zadnjem pogonu i svih vasih komentara,ali posto nemam vremena da otvaram novu(radim ovaj vikend ali cu od ponedeljka na godisnji pa cu biti tu 14 dana)evo i pitanjca-Po cemu je to Alfa Cuore Sportivo kad ima prednji pogon i ocajne kocnice, nema najjaci motor u svakoj klasi(osim tog spasonosnog i jedinog u stvari 2.5 V6)ima image "kvarljive robe"i nalazi se na rubu propasti??? :)) ;) :smile06:

Tom RI
21-12-2002, 16:33
Dr. Krele ti ovo nazivaš autom,pa to je tenk!Pa i tenk ima lijepšu i skladniju liniju!Mali imaš li ti oči?

GTI FOREVER
21-12-2002, 17:31
INTCP,
da li je tebi mjerilo dobrog motora samo ks po litri ili ima nesto i u trajnosti,okretnom momentu????
Koliko u prosjeku izdrzi motor AR bez generalne????
Da je AR blizu toga o cemu pricas pa valjda bi drzala cijenu kao polovna a ovako potone u prve 2 godine da je to cudo jedno.
I molim te mi objasni sta ce nekome konji po litri iz 1.4 motora kad taj motor treba vrtit u pizdu materinu svaki ××××ni put kad vozis auto jer jednostavno je toliko ljen i mrtav na niskim okretajima da se ne mozes vozit normalno.
I sad ti sjedis u elegantno oblikovanom autu na semaforu i kad se upali zeleno moras ko idiot zabit gas u pod da bi se to cudo uopce pokrenulo i onda ti od vriske motora i sav dizajn i sva elegancija pada u vodu jer ti auto skici ko da ce sve ispast van a ti iz svoje sportive gledas lica prolaznika koji sa gnjusanjem komentiraju kako idiot muci tako lijepi auto bez potrebe a nisu ni svjesni da je unutra jad od motora.................

doc
21-12-2002, 19:42
Bulite, da nisi malo pretjerao s brzinom BMW 535? ne vjerujem da sa tih 211 ks moze ici toliko. Mozda po brzinomjeru, ali u stvarnosti bi to bilo oko 230-235, a ne 247.

doc
21-12-2002, 19:44
gti, pogledaj cijene 147,156 i 166 kako cijena potone u 2 godine. 156 JTD iz 98. nema ispod 15 000 eura. Niti 1.9 JTD. Alfe u zadnje vrijeme jako dobro drze cijene, cak i na nasem trzistu koje je ipak najsklonije rabljenim njemcima.

T-IE
21-12-2002, 20:17
GTI
:))

DKW_
21-12-2002, 20:52
Iako ćemo preskočiti GTI-evu glupu opasku o netrajnim Alfinim motorima koja nije točna, GTI Forever ima pravo u:

"I sad ti sjedis u elegantno oblikovanom autu na semaforu i kad se upali zeleno moras ko idiot zabit gas u pod da bi se to cudo uopce pokrenulo i onda ti od vriske motora i sav dizajn i sva elegancija pada u vodu jer ti auto skici ko da ce sve ispast van a ti iz svoje sportive gledas lica prolaznika koji sa gnjusanjem komentiraju kako idiot muci tako lijepi auto bez potrebe a nisu ni svjesni da je unutra jad od motora................. "

-istina je: 145/146 sa 1.4 motorom je kita, jer taj auto ima 1200 kg a slabu izolaciju, pa ga treba vrtit mahnito, a on je iznad 4500 o/min glasan ko kakav stari cvajtakt, recimo DKW :)) :)) :))

Sve u svemu, istina je da nije najveći domet automobilske tehnologije napravit mali motor koji će se vrtit i davat više konja od konkurencije...

bullit
21-12-2002, 21:01
Nisam pretjerao sto se tice brzine. Primjerak koji sam ja vozio (osim sto je bio spusten) bio je potpuno serijski.

U dva tjedna napravili smo s njim 3500 km po Njemackoj i Svicarskoj s prosjecnom brzinom od preko 200 km/h.

U nekoliko navrata smo mjerili Vmax po stoperici i ispalo je 247 km/h, pri 6500 o/min u petoj.

INTCP
22-12-2002, 10:44
Znaš šta t-ie, ako sam ja sportski orijentiran oću motor koji moment ostvrauje na 4500 okretaja. I nek se vrti do 7200. Jer mi to treba, a spike o elastičnosti me ne impresioniraju i ne trebaju mi. Tako da ću braniti bolje takvih motora uvijek. Šta bi bilo uredu da alfas ima 1.4 sa 75 ks. U taj sigurno puno prije alfe 1.4 stiže do sto. Jelda t-ie Ta elastičnost mu ful pomaže. Možda je i malo brži od alfe do 4000 okretaja al onda alfa šibne napred i ne zadržava se. Osim toga na semaforu samo ×××××× startaju od niskih okretaja.

Dr Krele opet ponavljam auto ti je smeče u svakom pogledu. Tiu si jako neuk, inače jer ne shvaćaš šta ja kežm u šali. Ivecov motor naravno da nije sportski, al nije ni daleko od tvoje kante da ga staviš u auto :)) :)) Ne živim na sljemenu već na moru. I opet da ponovim auto ti je kanta i to odvratna.

Calibra Zender
22-12-2002, 11:13
INTCP, pretjeruješ i naporan si.

INTCP
22-12-2002, 12:32
Ma boli me dupe za to što sam ja vama naporan. Razumeš, boli me ×××××.

Dr.Nele
22-12-2002, 16:00
Da auto je kao tenk,takvo sam i trazio i ne vidim u tome nista lose,naprotiv.A tebe boli ha?Pa stara narodna kaze svako sisa svoju ranu!I motor mozda i jeste radni(po tvojim mjerilima)ali i takav kakav je u tako velikom autu pere vecinu tzv.Sportskih Alfi a trajace sigurno duze(tu se opet samo namece pitanje po cemu je to AR sportska kad ih vecinu pere tenk sa radnim motorom?).Ima i na Biokovu zavojitih cesta jel tako?Tvoju "ukost"ne bih komentirao jer ovdje nismo da se vrijedjamo.Evo ga i novi reklamni slogan za kraj:"Zelite se rijesiti supruga/supruge ili ljubavnika/ljubavnice koji vam previse komplikuju zivot a da sve to ne izgleda kao ubojstvo vec nesretan slucaj?Nista lakse!!!Kupite mu/joj ALFU i svim vasim brigama uskoro ce doci kraj!!!(takodje postoji i mogucnost leasinga na 48 mjeseci)!Sta kazete,prava je zar ne??Odma ce prodaja procvjetati tj.utrostruciti se(sa 100 na 300 komada godisnje)! :)) :smile06: :smile07:

INTCP
22-12-2002, 16:03
Ma bravo. Evo iz ovog tvog pošta vidi se koliko si objektivan.

GTI FOREVER
22-12-2002, 19:28
DKW,
ja sam samo pitao koliko traju nisam iznosio zakljucke.
Doc,
ja sam danas gledao 156 jtd iz 2000 na sarajevskoj auto-pijaci sa fuul opremom ukljucujuci kozu za 10 000 eura plus carina i porez.

Calibra Zender
23-12-2002, 00:10
Otiđi na :URL=http://www.oglasnik.hr:site Plavog oglasnika:/URL: pa pogledaj koliko kod nas traže za Alfine dizelaše. Pravo malo bogatstvo!

GTI FOREVER
25-12-2002, 09:11
INTCP,
pa neces svaki put voziti auto do crvenog....
CZ,
ja sam naveo samo sto sam vidio svojim ocima i vjerujem da je AR skupa u HR jer ovo je ipak auto-pijaca i tako da ne znas tacno sta je taj auto jada vidio...a koza samo pogorsava stanje.
Bila je jedna 156 1.6 iz '99 ove pijace sa manje opreme nego jtd ista cijena i isti uslovi.

INTCP
25-12-2002, 13:00
147 i 156 nisu uopće jeftine polovne, al nisu ni skupe. 156 1.6 sa baznom opremom za 9 000 eura stara tri je istina za volju super premija ako se nađe dobra. Ali ovi opremljeniji modeli su svi preko 20000 eura... I uz to jako je teško uopće nać 156 za 9000 eura. Evo neki dan tip na preluki prodaje crvenu 156 1.8 98. godište radkapa stanje za 11500 eura??? Pa gdje li se samo nalaze te alfe od 9000 eura???

GTI FOREVER
25-12-2002, 13:20
INTCP, pricam o stanju na Sarajevskoj auto-pijaci sto sam vidio ali moras uzeti u obzir da su to sve auta iz uvoza na koje nije nista placeno(carina, porez) i da ovi preprodavci u BiH kupuju samo one jeftine aute pa onda vracaju kilometre i sta sve ne....

King
25-12-2002, 13:41
A nitko ti ne garantira da ti auti nisu negdje ukradeni!

Calibra Zender
25-12-2002, 13:54
GTI, otiđi na mobile ili autoscout i vidi cijene vani. 156 tamo nije uopće skup auto i moguće je naći dobar i održavan model za pristojnu cijenu koja ne skače u nebesa nakon obračunatih davanja. A u Plavom oglasniku za '98. godište s jtd agregatom traže 15-tak tisuća Eura. To je apsurd. Pogotovo ljudima kojima nije problem otići potražiti auto jer ga je moguće dovesti u urednom stanju za 2 pa čak i 3 tisuće Eura manja i to s plaćenim svim davanjima.

A još je veći apsurd kad se nađe pametna glava i za 1.6 iz '97. ili '98. traži 12, 13 tisuća Eura. A nov ga je koštao cca 19000 Eura. Tim ljudima stvarno nekaj ne štima u glavi, a lovu koju traže mogu dobiti samo od slijepca.

istina !!!
25-12-2002, 14:01
alfa odlično drži cijenu polovana bolje nego neki razvikani i neopravdano skupi njemački modeli, alfa je danas tražen proizvod, svi bi htjeli kvalitet i dizajn i motore a za male pare, e neće ići, možda passat po 10.000 eura uvoz belgija, ali taj auto nije ništa bolji od octavie koje je kudikamo bolje vozilo.

GTI FOREVER
25-12-2002, 14:16
Alfa Romeo 156 JTD Kategorie: Limousine



EUR 9.900
MwSt. ausweisbar

Daten:
114.000 km, 77 kW (105 PS), EZ: 06/99, schwarz-metallic

Besonderheiten:
Diesel,

Beschreibung:
NETTO EXPORT:8. 500 € / SI PARLA ITALIANO/ Langstreckenfahrzeug/ sportpack/ alu's 16"/ leder/ zv/ 1e hand mit checkheft!!!!


http://bilder.mobile.de/images/autos/1/11111111114892089-22981-1038654133.bild

lfa Romeo 156 Jtd Kategorie: Limousine



EUR 11.500
Verhandlungsbasis

Daten:
98.000 km, 77 kW (105 PS), EZ: 10/98, TÜV: 10/03, AU: 10/03, silber-metallic

Besonderheiten:
Diesel, Klimaanlage,

Beschreibung:
RC, Mittelarmlehne, Skidurchreiche, Satz Alufelgen mit neuen Reifen, Satz Winterreifen, Nebelscheinwerfer, Zentralverriegelung m. Fernb. , el. Fensterheber, Stosstange hi. - li. mit Kratzer;

http://bilder.mobile.de/images/autos/0/11111111115×××816-8546-1039948971.bild

Alfa Romeo 156 1.6 T.Spark Kategorie: Limousine



EUR 7.000
Verhandlungsbasis

Daten:
129.000 km, 88 kW (120 PS), EZ: 01/99, TÜV: 07/04, AU: 07/04, schwarz

Besonderheiten:
Klimaanlage,

Beschreibung:
Klimaautomatik, Leder, Servo, ZV, II- Hand, CR, Color, eFH, Scheckheft, 4xAirbag, ABS, leichter Blechschaden, voll Fahrbereit


http://bilder.mobile.de/images/autos/0/11111111115084375-15109-1039356863.bild

Alfa Romeo 156 1,6 TS Kategorie: Limousine



EUR 7.900


Daten:
98.900 km, 88 kW (120 PS), EZ: 10/97, rot-metallic

Besonderheiten:


Beschreibung:
ABS. Servo. Doppelairbag, Zv Fh. El. Schiebedach. Metalic

http://bilder.mobile.de/images/autos/503202/27190191-15062-1021034049_1.bild

ozujsko
25-12-2002, 14:31
ISTINA: možda passat po 10.000 eura uvoz belgija, ali taj auto nije ništa bolji od octavie koje je kudikamo bolje vozilo.
ja sam valjda mutav. daj pojasni tu recenicu.. :smile11: :smile11:

T-IE
25-12-2002, 14:45
Ma malo je previše zabrijao, Octavia ne može bit kao Passat, prvo jer nisu u klasi, a drugo Passat je ipak Passat, ali po ovome ispada da više love dobiš za polovnu Octaviju nego za Alfu 156, eto vam vaš ponos i dika...

Calibra Zender
25-12-2002, 14:49
T-IE, daj budi normalan. Na cijene koje vidiš se obračunavaju prvo carina i trošarina pa onda još i PDV.

GTI FOREVER
25-12-2002, 15:28
STOTI POST!!!!!! :)) :)) :)) :))

Sport1
25-12-2002, 15:41
Prijatelj mi ima pasata a na bloku motora znak od ŠKODILAKA!Sta je sad skoda postala maticna firma

T-IE
25-12-2002, 15:44
Da ali ovo su (ako se ne varam) cijene polovnih Alfi u Njem. što ih prodaju fizičke osobe, dakle, ako će ju kupit Njemac to mu je onda ta cijena 7900€, a Octavia u Njem. stara 2 godine, doduše 1.9 TDI eleg. košta 14500€ dok se one iz 97 i 98 nabave za 9500-10000€. Te podatke uzimam iz njem. oglasnika polovnih automobila.

T-IE
25-12-2002, 15:47
Ma daj sport1 šta ga ti baljezgaš? :smile11:

Calibra Zender
25-12-2002, 16:11
T-IE, još jednom ti velim da nemoj bulazniti bedastoće. Kaj ti moram kopirati pola mobile da ti dokažem da gruvaš bedastoće?

Idi na :URL=http://www.mobile.de:mobile:/URL: pa pogledaj sve kaj te zanima. I tek onda pričaj o cijenama.

206-os
25-12-2002, 19:25
E ljudi, imam jedno pitanje. Jel mi moze netko tocno reci sta se sve i kolko placa pri uvozu automobila? Znaci kolko je posto cijena auta trosarina, kolko carina(za koju sam cuo da je ukinuta)?

DKW_
27-12-2002, 23:57
Gti Forever, na pola od onih alfi 156 su oštećenja. "Blechschaden" i "kratzer" su oštećenja.

I onda se takvi auti uvezu u HR, pa se pokrpaju i prodaju za 13.000 eura. Eto, tu vam je ta zarada. Takav je i moj 156: Složenac. Ali bolje nego da je Navrćenko Dizel. A kamo li Prekucanko!
:))

GTI FOREVER1
29-12-2002, 07:58
DKW,
mene to da ja imam love za jednu od one cetri ne bi ni najmanje pogodilo.Vec bi bio u autobusu na putu kod Hansa.Npr. ona sa kozom crne boje ima ono na gepeku ali meni to ne bi smetalo pri kupovini jer u Njemackoj takvi auti idu dosta ispod cijene a kod nas onakva ostecenja popravis za male pare a npr. gore ustedis 2000 eura.