PDA

Pogledaj cijelu verziju : CLIO troši ulje



dalibor300
14-12-2002, 21:14
Početkom godine kupio sam novog clia 1.2 16V. Uhodavanje motora sam obavio po preporukama (dakle nisam ga "vrtio" preko 3.500 obr/min. Već nakon 8000 km kad sam bio na prvoj izmjeni ulja ,primjetio sam da troši ulje. Izračunao sam da na 1000 km potroši cca 0,2 l ulja. Nema plavičastog dima. Renault se u svojoj knjižici ogradio od ovakog slučaja jer kao nenormalnu potrošnju smatra tek onu iznad 0,5 l/1000km.Krajem veljače 2003. mi istječe jamstvo.
Molim za savjet.

Matteo
18-12-2002, 09:16
Mislim da je to u granicama potrošnje ulja. Nema tog auta koji ne bi potrošio deci ili dva ulja na tisuću kilometara. Zato se i savjetuje da se redovito kontrolira ulje, a to je mudro slušati i kod novih autiju. Nemaš brige. :smile06:

mc
19-12-2002, 09:38
Bok Dalibore,
Mozda ti moje iskustvo malo pomogne ili odmogne...
Twingo, 1,2/60ks - dobio sam ga s Valvoline Durablend uljem i na nekih 8-9 tkm nije potrosio niti malo ulja. Kada sam presao na Total Quartz 7000 (koje bi trebalo biti daleko bolje ulje), poceo je trositi cca. 1l na nekih 7tkm. Mehanicar me uvjerava da je normalno da se ulje trosi u razumnim granicama kao sto je kod mene, te da nije problem niti u autu niti u ulju...

dalibor300
20-12-2002, 20:09
Bok!
Prije svega hvala Vam na vašim komentarima i savjetima. Slažem se da automobili ipak potroše nešto ulja ali ipak mi se čini da je to previše za novi auto. Imao sam priliku nekoliko godina voziti Mercedes 250 D star gotovo deset godina. Ulje se mjenjalo svakih cca 5000 km ,a u tom se intervalu razina ulja uvjek držala na istom nivou :smile11: . Vrijedi li sada ona MERCEDES JE MERCEDES.... :smile11:. Naglašavam da sam ipak više ljubitelj francuskih automobila zbog ljepšeg dizajna (barem do sada :smile09: ).
Nije mi problem provjeravati razinu ulja i to redovito činim ali se pitam kako će me služiti kad bude "na leđima" imao 100.000km. Hoće trebati generalka?! Zbog toga sve više razmišljam da ga prodam i kupim neki rabljeni GOLF TDI.
Za kraj, serviser je napravio zapisnik i poslao ga u RENAULT HRVATSKA. Ne očekujem čuda.
Hvala još jednom i naravno sretni Vam blagdani!

dalibor300
27-12-2002, 20:14
Pozdrav svima!
Ako još netko ima slično iskustvo ili savjet bio bih zahvalan da ga iznese u ovom forumu.
Hvala i svako dobro u Novoj 2003.

Dylan
28-12-2002, 21:56
Clio 1,4 sa 75 konja, u garantnom roku trošio je, prema mojim a ne Renaultovim mjerilima previše ulja. Nisam se obazirao na priče servisera tipa: pa to je sve u redu, u servisnoj knjižici piše..., auto se još razrađuje, s vremenom će sve sjesti na svoje mjesto, nego sam inzistirao na detaljnom pregledu i popravku. Rezultat: zamjena gumica podizaća ventila, i potrošnja ulja je pala na normalu, ponavljam prema mojim mjerilima.
A mjerilo je postavila Honda Civic, 11 godina stara, sa 240000 km, koja je trošila, izmjereno, ponavljam izmjereno 1 dcl na 10000 km. Što nešto govori o mehaničkoj, da ne kažem metalurškoj kvaliteti Hondinih motora. Bolčeki Francuzi još moraju malo učiti...

dalibor300
30-12-2002, 20:03
Bok!
Dylan, hvala za odgovor. Sad ću s tim podacima otići do servisera. Svako dobru u Novoj!

wertz
03-01-2003, 06:57
Samo vozi dalje i ne brini.Vozim R-5 1.1 iz 1991. godine koji sad ima 226000 km uvijek mi je trošio oko 1 litru ulja na 8-9 tisuća km,kako na početku tako i danas.To nije ništa zabrinjavajuće i abnormalno.Inače u zadnjem Blicu ili Klubu prema njemačkim testiranjima Renault ima odlične rezultate po testovima izdržljivosti i još će clio odvoziti puno kilometara.

dalibor300
10-01-2003, 20:13
Hvala na savjetu ,ali sam toliko razočaran RENAULTOM da ću se clija vjerojatno rješiti i dati povjerenje nekom Japancu ili Nijemcu!

Fabia
13-01-2003, 00:11
Meni je TDI motor u fabiji potrosio pola litre ulja na prvih deset tisuca km. Nakon toga prestao je potpuno trositi ulje Castrol RS i poslije Castrol pumpe-duse. Sada auto ima 75 tisuca km ulje se mijenja nakon 15 tisuca i ne potrosi ga vise od dva decilitra za cijeli interval. Znate li da V.A.G koncern za ove motore kaze u knjizici da je normalno sve do litre na tisucu km sto znaci da bi moj mogao za interval potrositi 15 litara umjesto ova dva decilitra !!! Po meni je cak i ta tvoja potrosnja previsoka, ali sve to ovisi i o stilu voznje. POZDRAV

dalibor300
18-01-2003, 21:06
Fabia hvala!
Odlučio sam se za clio a ne fabiu zbog motora. Koja ironija!? Naime ,činilo mi se da škodin 1.4 MPI (68ks)nije baš kvalitetan ,da dosta troši (goriva ,naravno :) ) te da je za moj ukus ipak malo pretrom. S cliom sam zadovoljan kada govorim o :dizajnu, potrošnji ,ovjesu ,kočnicama. Muči me jedino ta potrošnja ulja. Meni nije problem dodati ulja ali pitam se hoćeli ostati "samo" na tome. Što će biti na 80.000 ili 100.000 :smile11: Generalka :smile11:
Mislio sam ostati vijeran Renaultu ali sad je to pod veliki upitnikom. Pitam se jesam li ipak trebao odlučiti za FABIU ?

ŠULE
20-01-2003, 21:34
Dalibore onako neobavezno, možda da promjeniš i marku i gradaciju ulja, mislim na Elf.

dci
20-01-2003, 22:13
Vozio sam Lagunu 1.6 16v, trošila je ulje do 20.000 km onda se sve smirilo te sam kupio Lagunu II 1.8 koja ne troši ulje sada ima 37.000 km i na prodaju je jer kupujem dci toliko od mojeg iskustva. :) :) :)

Fabia
22-01-2003, 23:33
Mislim da je Fabija u svemu bolji auto od Clija (daleko bolji ovjes, kvaliteta izrade, neusporedivo bolja sjedala itd.) Ipak kod motora 1.4 MPI ili Clija 1.4 bolji izbor je Clio radi vise opreme i modernijeg motora. Taj Skodin motor je dotjerana verzija starog Skodinog motora s kojim sam imao dosta iskustva u Favoritu. Taj Favorit iz 91 (sad ga vozi moj brat) prosao je 160 000 km, ulje se mijenja svakih 10 000 i potrosi ga za interval oko 7 decilitara. Radi konstrukcije (bregasta u bloku, tri lezaja radilice) ti motori su bucniji i trose vise (ne previse) goriva, ali trajnost im nije problem. Kazu da se u verziji sa 60 Ks u Fabiji pokazao boljim od ovog sa 68 (bolja elasticnost i manja potrosnja). Sto se tice kvalitete Fabije (ali ja imam TDI motor) kroz ovih 75 000 promijenio sam zarulju prednje desne maglenke i zadnjeg reg. svjetla i to je sve. Nikakvih drugih problema nisam imao a imam i svu mogucu opremu (elegance) i sve radi bez greske. POZDRAV!

Fabia sereš!!!
27-01-2003, 07:51
Bože dragi, oprosti mu jer ne zna što govori. Fabijina jedina prednost nad Cliom je to što ima malo više prostora. Motor 1,4 u Cliu je svemirska tehnologija za onaj u Fabiji - oš snagu, oš potrošnju - samo reci. Što si još ono nabrojao? Ovjes, unutrašnjost - pa ti nisi normalan. Fabija je tvrda, a opet pliva u odnosu na Clia. Sjedala su od čiste bukovine presvučene s 5 mm spužvice, a plastika je podjednako loša, ako ne i lošija od večine konkurencije. Da ne govorimo da za taj kramp moraš platiti daleko više novaca od Clia da bi dobio istu opremu, a za što? Za malo više prostora? Hvala ne, nikad.

Fabia...
28-01-2003, 10:10
A ti bi kretenu iznad mene mogao pažljivije čitati što sam rekao u vezi 1.4 motora.Ali ti si pun predrasuda prema Škodi pa si odmah počeo napadati bez i da si pročitao. Sa takvima ne vrijedi raspravljati! :)) :)) :))

Fabia sereš!!!
28-01-2003, 11:07
Pročitao sam ja tvoj post pažljivo nekoliko puta.
Prvo kažeš da je Fabia po svemu bolji auto od Clia. Nakon čega napišeš da je 1,4 motor u Cliu možda malo bolji jer ima više opreme i moderniji motor koji malo manje troši. To si po meni preskromno rekao.
Fabia ima 4 motora 1,4, a ovaj najbolji koji se jedini može uspoređivati s Cliovim, košta 2.500 eura više u najjeftinijoj varijanti. I još uz to ima slabije ubrzanje, više troši i dobiješ daleko manje opreme. Dodaj na ovu razliku cijenu dodatne opreme koja Fabiji fali do opreme najjeftinijeg Clia 1,4 16v/5v i dobio si razliku od oko 3.500 eura. I onda još dodaj razliku na potrošnju goriva, pa mi objasni po čemu je Fabia bolja od Clia osim po većoj prostranosti!?! :smile06:

T-IE
30-01-2003, 21:41
Dalibor 300, neću ulazit u raspravu dal je ta potrošnja ulja normalna ili ne ,ali bi ipak bio malo zabrinut da sam na tvom mjestu. Jer kad kupiš novi auto, logično je (mislim tako bi trebalo bit) da se hauba motora diže samo na servisu svakih 15000km. A tebi ako troši 0,2dl na 1000km znači da u 15000km potroši 3l ulja što je po meni previše, i sad zamisli da ne doljevaš ulje što bi se dogodilo. Inače već su se ljudi žalili da im Clio troši ulje.
Evo za usporedbu, stari mi ima Feliciju 1,3i koja je prešla 120500km i u 18000km (od izmjene do izmjene ulja) je potrošila 0,5l.
A ove tolerancije proizvođača su obično ××××××.

dalibor300
31-01-2003, 20:03
Bok svima!
Ne bih ulazio dublje u raspravu tko je bolji Fabia ili Clio. Svoje mišljenje sam njbolje izrazio kupnjom Clia. Ipak ne mislim da je Fabia loš auto ,dapače. Slažem se da Clio nudi više opreme za manje novca. Ali Fabia TDI je respektabilan auto.
T-IE ,hvala na tvom komentaru. Nadasve se slažem s tvojim komentarom da je ova proizvođačeva tolerancija čisto ×××××× i mogućnost da se proizvođač zaštiti od otklanjanja svojih kardinalnih pogrešaka. Naravno ,na račun kupca. Naime ,poduzeo sam sve što je moguće da mi se otkloni taj kvar ali kao što sam rekao njima je to sasvim normalno. Sad zbilja nemam ideju što više napraviti osim riješit se Clia.
Pitao bih FABIU kolika je "normalna" potrošnja za Škodu po njezinim prospektima?
Pozdrav!

Fabia...
01-02-2003, 00:10
Za Dalibora: Mislim da sam već spomenuo negdje što kaže proizvođać za Fabiu - još gore nego za Clia - cijela litra na tisuću kilometara. Slažem se s ovim iznad tebe da bi potrošnja ulja trebala biti maximalno tolika da ne treba dolijevanje od izmjene do izmjene npr. litra za 15 000 km.
Za onog gore: Drago mi je da si napokon uspio pročitati. Kod tih motora i opreme bolji izbor je Clio, ali sve što sam rekao je točno - u Cliu upadnem u sjedalo (premekano) glava mi se zabije u krov, položaj za volanom je lošiji, završna obrada je lošija itd. Sve to ipak ne mora biti opravdanje za toliku razliku u cijeni pa zato i priznajem da je Clio bolji izbor.

Fabia...
01-02-2003, 00:24
I pazi od ta 4 motora dva su Skodina 60 i 68, a dva V.A.G 75 i 100. Ova zadnja dva su stvarno precijenjena (prvi se prodavao samo s aut. mjenjačem kod nas). A Renaultova tehnika u 1.4 16V motoru i nije baš svemirska prema ovom zadnjem od 100 Ks.

Dr. Strangelove
03-02-2003, 07:59
jedini Škodin motor je onaj od 68 Ks... sve ostalo su VW... pa tako i onaj od 60 konja... samo što se proizvodi u češkoj i čak ima Škodin znak ugraviran u bloku.. ali to je motor projektiran i proizveden u VW-u...

Fabia s....
03-02-2003, 09:21
1. Kao što rekoh, ovi slabiji 1,4 su neusporedivi s Cliovim, a ovi jači su skuplji i rastrošniji - ne znam samo zbog čega su skuplji (možda zbog čuvene njemačke kvalitete ?!?).
2. Clio je skučeniji, ali si pretjerao - normalan čovjek ne lupa glavom o strop i slične gluposti.
3. Tvroća sjedala je stvar ukusa. Clio se definitvno ne može svrstati u grupu automobila sa premekanim sjedalima - po meni je to jako dobro pogođena tvrdoća. Ne možeš reći da svi auti koji imaju mekša sjedala od VW-a i Škode imaju premekana sjedala - ima i puno mekših sjedala od Cliovih. S druge strane ono što stavljaju u Škode je po meni katastrofalno tvrdo (iako je nekima to ok) - toliko da se duži put pretvara u živo mučenje. Bio sam na putu s Octaviom (450 km) i izašao sav potrgan iz nje.

twingo
06-02-2003, 22:17
dalibor bog.imam twingo 98g proizvodnje.motor 1.2 60ks.svakih 10000t.km mjenjam ulje.prvih 60000t.km sam koristio prestigrad(elf),a od tada koristim competition(elf).pri svakom mjenjanju vidim da malo fali ali zanemarivo.sada ima 123000km i ja sam prezadovoljan.dosada sam promjenio auspuh,prednji lezaj i to je to.mislim da bi se trebao odluciti za jedno od ova dva ulja.jedno ti je mineralno a drugo polu sinteticko.mislim da bi tu trebao traziti problem jer zaista sto su ti rekli u renaultu za potrosnju to stoji.i imas odlican auto i nemoj gledati sto drugi govore ,promuckaj malo glavom.

twingo
06-02-2003, 22:24
fabia je odlican auto i da nije vw-ov motor tolko puno skuplji vjerojatno bi bio bolja kupnja od clia.inace sam narucio thaliu 1.5dci jer mi je to omjer kupljeno dobiveno najbolji.

dalibor300
14-02-2003, 20:57
Pozdrav svima!
Slažem se da je jedini škodin motor u fabiji onaj od 68 ks. Ostali su VW-ovi. Motor od 60 ks je ranije pokretao Polo i Golf.
Za Twinga
Hvala za preporučeno ulje.Potražit ću ga za slijedeću izmjenu. Obzirom da to nije moje podrčije pitao bih te jedno (možda banalno) pitanje. Jeli COMPETETION - ELF ima konkretnu gradaciju ili ima više proizvoda s različitom gradacijom te "linij" ulja?
Pokošao sam saznati koje ulje stavljaju u clio u tvornici ali nisam uspio. To me je zanimalo jer je motor počeo trošiti ulje tek nakon prve izmjene ulja. Do tada je prevalio 9.000 km bez nadolijevanja.

air
14-02-2003, 23:26
fabia je sigurno stabilnija od clia,ima puno vise mjesta i kvalitetniji motor.

Fabia...
17-02-2003, 12:36
Ne znam baš je li onaj od 60 ks Škodin ili Volkswagenov, mislim da to ipak nije onaj motor iz starog pola i golfa 3, nego se bazira na Škodinim motorima. Možda i nisam u pravu, ali tako sam negdje pročitao.

yaguar_5
18-02-2003, 22:52
:URL=http://www.mysmiles.com:null:/URL:

ficek_mali
18-02-2003, 22:57
http://mysmilies.no-ip.com/mysmilies/kiss2.gif

janez-hi
18-02-2003, 22:59
http://:img:http://mysmilies.no-ip.com/mysmilies/kiss_3.gif:/img:

hlandelin
18-02-2003, 23:00
http://:img:http://mysmilies.no-ip.com/mysmilies/kiss_3.gif:/img:

micika
18-02-2003, 23:02
http://://mysmilies.no-ip.com/mysmilies/kiss_3.gif:/img:

Dr. Strangelove
19-02-2003, 08:43
nema se on šta bazirati na Škodinim motorima...kad Škoda već 30 godina ima jedan te isti motor... aluminijski 1,3... za ugradnju u Fabiju povećan na 1,4... bregasta u bloku...

Fabia...
05-03-2003, 00:54
Pa doktore rekao si da je onaj od 60 razvijen u volkswagenu, a sad kažeš daje to onaj stari Škodin kent konstrukcije - odluči se :smile11: :smile11: :smile11:

PULE
12-03-2003, 23:54
:smile08:
Potrošnja ne bi trebala biti stalna kod novog automobila. Dok je nov potrosi oko par decilitara ulja i onda bi potrosnja trebala prestati dok se razradi, Potrošnja ulja jako ovisi o vožnji,npr. tko se stalno ganja ima i vecu potrosnju ulja. Ja inace imam novi Clio 1,5 dCi 82ks i prezadovoljan sa sa njim. Sto se tice Skoda, to nisu losi automobili za Hrvatsko trziste ali Renault je ipak svjetska marka a Clio je pun pogodak sto se tice ovjesa motora i opreme za razliku od Skode. Pozdrav

dalibor301
21-03-2003, 20:23
PULE hvala za komentar. Ja se ne bih čudio da mi se ova povećana potrošnja dokodila na početku no ona se pojavila nakon prve izmjene ulja na 9.000 km.
U tom intervalu nisam nadolio niti kapicu ulja. Poslije te promjene ulja tako nešto nije moguće.
Ne mislim da su svi Renaulti takovi ali ja sam \\\"srećko\\\" ,čini se.
Hvala još jednom i puno sretnih km želim.

T-IE
21-03-2003, 20:38
Dalibor, dal ti se sad donekle sredila situacija ili još uvijek troši?

Fabia...
22-03-2003, 00:57
PULE pogledaj malo po internetu ili u stručnim časopisima kako ta "svjetska marka" prolazi u anketama gdje se vlasnike pita nakon par godina koliko su zadovoljni svojim vozilom a kako prolazi Škoda. To zadovoljstvo kupaca svojim vozilom po meni je važniji pokazatelj od ADAC-ovih statistika kvarova gdje se opet Renault nalazi uvjerljivo na prvom mjestu po najviše kvarova u svim klasama.

Prcy
24-03-2003, 12:56
Moj CLio Janica 1.4 16v ne troši priko 0.05 l ulja na 1000 km.Pozdrav Torcidi Šine

75 ks
25-03-2003, 20:12
moj clio je tek sad nedavno dobio friško ulje nakon 24000 km inače je motor 1.4 8vent.2001g.i ne troši ulje niti malo i opet sam u njega stavio elf competition i to je ulje zakon za njega ,jer sam bio samo na kontrolnom servisu i rekal mi je u Roci čovek da mi troši jedan deci na 10000 km i to je za nepovjerovat a što se tiče drugih da im auti troše, je dečki nije u stvarnosti svaki motor isti isto tak kak ni vaša noga i vaša vožnjasvaki auto se razradjuje kak ga gazda razradi ito vam je tak....

dalibor301
28-03-2003, 21:11
Pozdrav svima!
Za T-IE: Prije nešto više od tjedan dana ponovno sam zamjenio ulje. U servisu su mi predložili da promjenim i marku ulja te sam na preporuku ulio valvoline 5W50. Čekam rezultate ali sumnjam u napredak. By the way motor je počeo nepravilno raditi i trese se cijeli clio kada je u leru.?????? Dogovorio sam pregled u servisu.
Za Prcy: Potrošnja ulja kod tvog clija je prihvatljiva. Pozdrav Torcidi a i mojim BBB.
Za 75 ks: Što se tiče uhodavanja obavi sam ga kako je i preporučio proizvođač ako nisam bio i još "nježniji"

T-IE
02-04-2003, 22:13
Žao mi je Dalibor... :( <br><hr><font color="red">GTI</font>

Pocket Rocket
03-04-2003, 01:19
Dalibor...Naletio si na loš auto.Prodaj ga.Nemoj da te plode sa gradacijama ulja.×××× ga ja, da mu stavimo zvijezda ulje, ne smije ga toliko trošiti!!!
Riješi ga se...Nešto ne valja...
Zaista mi je žao.
:(

dalibor301
04-04-2003, 19:23
Pozdrav svima!
Bio sam u servisu (tamo sam već k'o doma :( ) i zamjenili su mi svjećice jer je jedna bila crna i vjerojatno je uzrokovala nepravilan rad motora. Sada mu je zvuk odličan ,bolje ubrzava i bitno manje troši (goriva). Nisam još stigao izmjeriti koliko je to. Zanima me kako će potrošnja ulja reagirati na ovaj potez pa ću onda razmisliti o prodaji. Nakon dugo vremena sam ponovno zadovoljan Cliom.
Što mislite jel' svjećica mogla uzrokovati potrošnju ulja???
Još jednom hvala svima. Javim kako će se situacija dalje razvijati.

T-IE
06-04-2003, 10:16
Dalibor, ne znam kako bi svjećica mogla uzrokovat povećanu potrošnju ulja. Po meni glavni uzrok povećane potrošnje ulja može ležat u neispravnim gumicama ventila ili u gorem slučaju uništenim uljnim karikama. Gumice ventila se mogu relativno financijski bezbolno promijenit. Ne koštaju puno, a na nekim autima čak nije potrebno skidat glavu motora.

A ako ti ta jedna svjećica je bila crna znači da sagorijevanje na njoj nije bilo dobro, ili možda čak nije ni davala iskru, a normalno da će auto bolje vuć i imat drukčiji zvuk kad si stavio drugu svjećicu koja radi kako treba.
U svakom slučaju volio bih da si rješio problem s autom.
Pozdrav.<br><hr><font color="red">GTI</font>

dalibor301
11-04-2003, 19:40
BOK!
Ne kužim se pretjerano u tehniku ali bi se složio da svjećica ne bi trebala biti uzrok ali nadam se to mi jedino ostaje.
U svakom slučaju mislim ga se riješiti kroz maksimalno godinu dana. Valjda će do tada biti sve ok.
Pitam se jel ,kako kažeš ,loše sagorijevanje utjecalo na svjećicu ili je možda u njoj bila kakva pogreška?!
Za sada toliko.
Još jednom hvala za savjete i komentare.

T-IE
11-04-2003, 20:40
Pa moguće je da je i svjećica bila neispravna, ne znam. Ne vjerujem da nešto ne valja s injektorima ili sl.
Glavno da ti je sad bolje. :) <br><hr><font color="red">GTI</font>

Extreme
16-04-2003, 09:14
Ja imam Clia s 1.4 16v motorom i nedavno sam razgovarao s jednim poznanikom koji radi u Renaultovom servisu o promijeni ulja. 1.2 16v i 1.4 16v su motori u kojima je tako reći sve na hidrauliku i kvaliteta ulja jako utjeće na njihov rad. Ako se ulije nedovoljno kvalitetno ulje glavni simptom je povećana potrošnja ulja, no ujedno se je i motor pod dodatnim naporom. Ljudi se posebno zajebu kad mjenjaju ulje tijekom onih akcija (npr. ulje+filter= 350kn) jer se tramo ulijeva mineralno ulje niže kvalitete, a ovim motorima treba obavezno sintetičko ili barem polusintetičko.