PDA

Pogledaj cijelu verziju : Niti Drzave, niti ordinacije...

sompirovic
14-12-2002, 17:13
Ima neceg u cem je sadasnji Hrvatski predsjednik ipak imao pravo. Znali smo i mi to, ali sve je ipak trajalo predugo, puno predugo...

BEOGRADSKA OSTAVŠTINA KRUNSKOG SVJEDOKA PROTIV MILOŠEVIĆA
Nakon Babića ostao "yugo" i nedovršena kuća
Iz stana broj 20 na petom katu zgrade na Bulevaru Mihajla Pupina 20 najtraženiji haaški svjedok C-061 otišao je prije dva mjeseca. Milan Babić, bivši predsjednik i premijer tzv. Republike Srpske Krajine i ključni svjedok tužiteljstva na suđenju protiv Slobodana Miloševića, napustio je svoje posljednje prebivalište u novobeogradskom bloku 9b, zajedno sa suprugom Dušankom, sinom Stefanom i kćeri Jelenom.
Za sedmogodišnjeg boravka u Beogradu Milan Babić se klonio javnosti, posebno hrvatskih Srba, koji mu zamjeraju što je svjedočio u Haagu uvjereni da je svjedočenje zamijenio za azil u nekoj stranoj zemlji, vjerojatno Kanadi.
Babić, koji je rođen 1956. godine nedaleko od Knina, prvi je put u Beogradu boravio 70-ih godina kada je došao na studij. U Beogradu je 1981. diplomirao je na Stomatološkom fakultetu. Deset godina poslije postao je premijer i predsjednik RSK. U Beograd, koji je izgleda napustio zauvijek, Babić je ponovno došao uoči akcije Oluja, 4. kolovoza 1995. godine.
Od tada je navodno u Beogradu promijenio nekoliko adresa, a posljednja na kojoj je stanovao je Bulevar Mihajla Pupina. Na vratima stana i na poštanskom sandučiću, koji nitko očito nije praznio dulje vrijeme, nema više prezimena Babić. Osim stana Milana Babića, na petom katu su još četiri stana. Susjedi nisu bili voljni razgovarati o njemu, a oni rijetki koji su na to pristali odbijali su svako fotografiranje i davanje imena.
- Dušanka mi je rekla da će otići. Nisam ništa pitala. Ni kamo idu, ni zašto, ni kada. Otišli su prije dva mjeseca. Nemojte me slikati niti pitati za ime. Iz vojne sam obitelji. Muž će se ljutiti - rekla nam je prva Babićeva susjeda, Sarajka koja je prije deset godina sa suprugom došla u Beograd. Sa suprugom Milana Babića redovito se družila. Pile su kavu jedna kod druge, razmjenjivale recepte, razgovarale od djeci, ali ne i o politici i Haagu.
- Bili su mirni i pristojni susjedi. Djeca su im bili dobri studenti. Milana nisam često viđala. Žao mi je što su otišli - kazala nam je susjeda tvrdeći da u stanu, otkad su Babićevi otišli, nema novih stanara.
Stanari zgrade u kojoj je živio Babić su, osim vojnih osoba, uglavnom policajaci i državni službenici, a stan kojem je živio nije bio njegovo vlasništvo, nego ga je navodno dobio na korištenje.
- Ako tražite onog Babića iz Haaga, on više tu ne stanuje već dva mjeseca - kazao nam je student Mladen Kulić, koji živi u prizemlju i vršnjak je Babićeva sina Stefana. Kaže da se s njim nije družio, da je Milana Babića rijetko viđao, ali da je njegova majka poznavala Dušanku.
- Nitko nije znao da će svjedočiti u Haagu. Kad se otkrilo da je on C-061, većina je susjeda bila bijesna. Nisu mogli vjerovati - rekao nam je Mladen.
U jednom intervjuu koji je dao prije gotovo dvije godine Babić je izjavio kako se želi vratiti u Hrvatsku jer se obitelj teško snalazi. "Imam farmu sa 700 kokoši. Milan Paroški mi je pomogao kreditom dok je bio direktor Robnih rezerva Novog Sada. Težak fizički rad, ali mora se živjeti od nečega", rekao je tada Babić. Farma je bila u naselju Altina, nedaleko od Zemuna. Danas više ne postoji. Babić je tamo ostavio nedovršenu kuću i ispred nje crveni "yugo" kojim je, dok se bavio preradarstvom, svakoga dana iz Beograda putovao u Altinu, udaljenu petnaestak kilometara od stana u Bulevaru Mihajla Pupina. U Altinu su uglavnom izbjegli hrvatski i kosovski Srbi. Većina kuća sagrađena je bez potrebnih dokumenata i ilegalno. Raspored ulica je kaotičan i došljacima se teško snalaziti. Nitko koga smo zaustavili i pokušali razgovarati o Babiću nije želio ništa reći.
- Ništa ne znamo. Nismo ga poznavali. Nije se družio s nama, samo se zadržavao na farmi i prolazio kroz naselje. Nismo čuli za njega. Ne znamo ništa o svjedočenju - tipični su odgovori stanovnika Altine na bilo koje pitanje vezano uz Milana Babića.
U medijima se spominjalo da je Babić živio i u Ulici Klare Zetkin 25, također u Novom Beogradu. Na tome kućnom broju, preko puta prakirališta hotela "Jugoslavija" na kojem je ubijen policijski general Boško Buha, inače hrvatski Srbin iz Virovitice, sagrađena je nova zgrada. Dio zgrade nije useljen, a svi stanari s kojima smo razgovarali tvrde da Milan Babić tu nikada nije živio.

PA VADIZUBE...
12-01-2003, 20:20
....znamo da ti Srbija nikad nije bila niti mogla postati domovinom. Pravu i jedinu si izdao, pa neka ti bude sa srecom u stranom svijetu. Bar ces materijalno biti zbrinut ti a djeca ti iamti kakvu takvu perspektivu!

Sloba u Mirovini
13-01-2003, 10:19
E, pa Vadizube, dok sam te ja plaćao nisi tako govorio, jel,te?
Sve smo bili lepo dogovorili, a ti sada svima moraš da kažeš šta smo radili, srami se bre, kako te nije sram.
A na koncu ko je tebi kriv šta ste vi bili vojnici od kurca , pa su vas one Ustaše pomele sa lica zemlje u samo 4 dana, tu ja ništa nisam mogao da uradim...dao sam vam najmodernije oružje i opremu, sa JNA zauzeo ceo teritorij , a sada mi je to hvala...

praktičar 2000.
23-01-2003, 20:48
e babiču, babiču, više si nam ti štete po istini naneo...

gdje si...
23-03-2003, 17:51
...vadizube?

nista...
08-04-2003, 07:12
...samo nebesko, sveto srpstvo mu ostade...