PDA

Pogledaj cijelu verziju : Napokon Stilo 2.0 turbo



fiat automobile
12-12-2002, 09:46
evo napokon stize stilo malo normalnije konjaze za takav auto,stize na proljece,imat ce sigurno najmanje 201ks

Black Knight_
12-12-2002, 10:36
Ako nece imat 4x4 onda je to jos veca glupost od Alfi GTA.

Girrari
12-12-2002, 13:23
Črni glup si ko ××××× i ×××ך sam sebi u usta.

Na temi gdje se spominjala 147 GTA svi ste natrubili kako bi bilo puno bolje da ima neki manji motor i baš ste za primjer uzeli 2.0 TB. Sad kada FIAT napravi (nažalost, ne vjerujem da hoće, ali ipak) tako nešto onda je to ××××××.

Tema: "Honda Civic- nažalost odvratno"

Post by Black Knight

Poruka poslana: 26.11.2002. 10:46:04

"...Jos bi dodao da ne razumijem averziju prema 2.0 turbo motorima. To su trebali stavit u alfu GTA. Laksi je, manje trosi, ima overboost kad ga trebas i lako se chiptunira. 3.2 litreni motor je ocito pretezak za tu alfinu konstrukciju a jos je alfa tako slozila platformu da pola tog teskog motora visi preko prednje osovine. To su greske koje umanjuju vrijednost tog auta kao dobro slozene pile..."


E vidiš, ovo dokazuje da si kreten bez premca na ovom forumu. Tužno prijatelju, jako tužno.

Girrari
12-12-2002, 13:37
Još malo...

Ista tema, isti autor. Također govori o 2.0 TB motoru...

Poruka poslana: 27.11.2002. 15:13:11

"...Eto, i taj motor bi isao ko i ovaj od 250 s overboostom tj. imao bi ista ubrzanja vjerovatno. Lakse bi se tunirao na sigurnih barem 280 konja samo dizanjem tlaka u turbini. Nos bi bio laksi i to bi donekle rijesilo understeer. Auto bi bio laksi i opet bi zbog toga imao bolje perfomanse, i kocenje i ubrzanje i prolazak kroz zavoj. Manje bi i trosio.

Eto kolko se toga rijesi samo pravilnim izborom motora..."

Black Knight_
12-12-2002, 13:56
Da, pa bolje 2.0 turbo nego 3.2L.

Vozeci svoju kalibru u 2wd modu sam dosao do zakljucka da ni 2.0 turbo nije neko rjesenje jer kad se turbina ukljuci od naglog susa proklizu kotaci cak i u trecoj brzini. E sad kolko tu traction control moze pomoci to je pitanje. A i turbina se da porihtat da se pali ranije i ne tolko naglo al nekako ne vjerujem da ce ju tako slozit.

Ja sam 2.0 turbo preporucio za alfu zbog understeera/teskog nosa, ne radi proklizavanja. Vjerovatno bi to jos pogorsalo proklizavanje. Najbolje bi alfu sjeo motor iz s2000. Onda bi to bila prava pila.

Uglavnom se uvijek vracam na to da je najbolje imat 2.0 turbo i 4x4. U 156 ili 147 navodno se ne moze stavit 4x4. Ne znam za stilo ali ako moze onda ga definitvno trebaju stavit ako misle stavit 2.0 turbo od 200 konja.

INTCP
12-12-2002, 14:02
Kao prvo bleki na takvim autima je pitanje proklizavanja rješeno bolje od calibre, i kad ne bi imali elektronuiku koja ih ograničava.
2. Taj turbo nijhe podešen kao tvoj turbo koji spada u starije gen. turba koji su reagirali naglo i palili su se kasnije.

VR6
12-12-2002, 14:05
Bleki skupljaj pare za Ford Focus Cosworth...

Ovo su sve ostalo kompaktne igracke u odnosu na ono sto najavljuju iz Coswortha. I Audi novi ce doci u RS3 verziji sa oko 300 KS, i to bi moglo biti opasno.

Ovaj Stilo 2.0 Turbo, ako ne bude imao 4x4, moze jedino uspjeti u slucaju da bude jeftiniji od konkurencije, bar malo jeftiniji.

mytbyte
12-12-2002, 15:20
Ak' nešto ne naprave i s ovjesom, upravljačem i feelingom, bolje da se i ne trude! ;)

INTCP
12-12-2002, 15:25
Mybite a što to fali ovjesu stila. Možda neki fran. mekušac ima bolji ovjes. Ili možda golf i astra imaju bolji ovjes. Ovjes stila je bolji od svih njem konkurenata osim focusa, od svih francuza, i od svih jap. osim civica.

206RC
12-12-2002, 16:35
jel ima ko sličke od tog turbaka? :smile11:

VR6
12-12-2002, 16:37
Ne zna se jos ni hoce li ikada doci...

INTCP
12-12-2002, 16:58
A zašto ne bi došo, samo presele motor iz coupea i točka.

mytbyte
12-12-2002, 16:59
Onda sam ja vozio neki drugi auto, sigurno su mi podmetnuli u FIATU... :smile11:
Ma, da i jest tako kako kažeš, a nije jer Focusov i Civicov su sigurno bolji, još uvijek ostaje onaj želatinozni upravljač zbog kojeg bi im bilo bolje da su napravili francuski ovjes, ovako štete truda...eto...

INTCP
12-12-2002, 17:03
U svakom slučaju vr6 tvoj r32 se posrao kao i tt s istim motorom. Unatoč 4x4 i senkvencijalnom mmjenjaču koji koristi čak dvije spojke. Znači nema trenutka kad je motor odvojen od mjenjača u potpunosti čime se dobiva na vremenu ubrzanje od 6.4 je mizerno. GTA ima 6.3 untoč prednjem pogonu. I TT je sportski auto, čitaj lakši i niži i ima bolju aerodinamiku. Ne izvlači se da bi s ručnim mjenjačem stvrai bile bolje jer alfa i sa selespeedom ima 6.3 Mizerno. :)) :)) :)) :))

mango !!!!!
12-12-2002, 17:14
1. bleki se usrao, smrdi i nikom ništ.

2. calibra je lakša pa normalno da je trga 200 ks

3. tt i golf rs su promašaji, to je žalosna činjenica, stave tamo neke motore u golfića kojem paše samo sdi i isti taj motor u izvrnutu kadu i onda su to top sportski modeli, a tolika pušiona da to nije normalno.

4. Gta je tek izašla, a već legenda....di je kraj.... :)

Black Knight_
12-12-2002, 17:39
Calibra turbo ima 1380 kila... Od cega je to ona laksa? Od stila?

Calibra Zender
12-12-2002, 19:32
INTCP, ×××ך li ga ×××ך!!! Radi čega bi na tim autima proklizavanje bilo bolje riješeno bez elektronike nego na Calibri??? Nemaš pojma kak turbak radi na Calibri, ali si se našao pametan popljuvati.
Daj prekini s sranjima. Već danima gušiš forum protalijanskim glupostima! :smile09:

OS-300
12-12-2002, 20:33
Smrt fašistima...http://alfa147.free.fr/phorum/images/smileys/rocketwhore.gif

OS-300
12-12-2002, 20:36
Još nešto,nemoj više spominjati taj usrani Stilo.Auto je čisto ×××××× počevši od dizajna pa do svega ostaloga...čista nula.

http://alfa147.free.fr/phorum/images/smileys/pas_cool.gif

T-IE
12-12-2002, 21:15
OS-300 pa nemoj vrijeđat nulu. :))

jel ??
12-12-2002, 21:21
Calibra je trulo ×××××× i nema teorije da ima toliko kilažu jer hrđa pojede bar 200 kg. Drugo, da i ja znam kako radi calibrin turbak, 60.000 km pa raspad, znam kako radi i 2.0, 150.000 pa generalka, nemojte jebat sa tim starim manta ××××××m ima grešaka više nego kakva croma iz 1986, koja usput sa 2.0 liternim motorom ima ravno 1170 kg, kako je pobogu calibra teža skoro 200 kg ??? Ah da famozni 4x4 koji izdrži valjda do sljedećeg servisa je 1/3 težine auta.
Btw, stilo je auto ok, malo napred liči na passata ali je definitivno ljepši od korole, golfa, ostalih japanca poput honde :)) , znam da ste nakureni sada....pa ajde čujemo se za par dana....

INTCP
13-12-2002, 02:56
Kako li je lijepo rekao Valter Gustin, bivši vozač auto utrka, najbolji serviser turbina u hrvatskoj i vlasnik dvije delte integrale.

"Iznimno cijenim talijanske i francuske turbo motore. Japnci su isto dobri dok se o njemačkim ne bih htio izjašnjavati"

Legenda. Sad se Calibra i Bleki razumiju bolje od njega iako se on bavi utrkama i priznat je sa svih strana, a čak servisira i ugrađuje turbine najkvalitetnije moguće na ovim prostorima. ALi nema veze jer calibra zna da je bleki negdje pročitao što je neki napisao što je čuo od jednog frenda koji je to pročitao u topcars of macedonia.

Kako li ste samo jadni. Užasno.

INTCP
13-12-2002, 02:58
Calibra osim toga i bleki je rekao kako radi turbo na calibri. Pali se na 4000 okretaja kako on kaže. Dok kod ovih novih turbaka se pali na nekih 2000 okretaja. To nije isto. Uz to calibra ima jadniji prednji ovjes od stila, a pogotovo alfe.

INTCP
13-12-2002, 03:04
A kako li ste samo neobjektivni. Vi već sad znate da taj stilo neće ić ni kurca. AS nema još nis lužbenih podataka performansi.

Fiat Coupe sa 2.0 Turbo motorom i 220 ks nema nikakvih problema sa understerom i proklizavanjem prednjih kotača u uskim zavojima. Taj auto je jednostavno opisan kao fenomenalan mali ferrari sa njemačkih, tl i ostalih strana.

Kao i Alfa GTV 2.0 Turbo koja doduše lošije leži od 2.0 T.S. zbog težeg V6, ali svejedno se nigdje ne opisuje problem kritičnog understera. Nitko od vas što je još gore nije ni vozio alfu pravu. Bleki jhe vozio dno dna 1.4 t.s., a Calibra tešku lađu 166 i 164.

Dakle nitko od vas nije vozio jurilice alfi srednje i niže klase. Zato ste neobjektivni koliko i vr6, a dokaza nemate nikakvih.

Black Knight_
13-12-2002, 10:58
Ha cuj, moja turbina ima vec negdje 170tkm i radi... Pali se na negdje 3500 okretaja osim u prvoj brzini i rikvercu ali turbo kick je negdje na 4000, valjda dok se zavrti/upali do kraja.

Na astri coupe turbo se pali recimo na 1950 okretaja pa joj nije toliko potreban 4x4 ali bi opet bilo puno bolje da ga ima.

Ali vjerujte da je puno bolja kombinacija turbina koja je jaka na visim okretajima, kratka 6 brzinska getriba i 4x4 ali je to ujedno i skuplja kombinacija. Filing je ××××n kad turbina pocne radit a 4x4 te lijepi za cestu.

Fiat coupe turbo ide ××××no, jedino sto mi dizajn nije nesto a i puno manje mjesta ima u autu, to je ipak pravi mali coupe.

Ti konju zvan "jel" sto ne vjerujes da kalibra turbo ima tolko kila odi na net pa pogledaj umjesto da tu ××××s. Calibra 16v ima negdje 1200 i nesto sitno mozda, zender vjerovatno zna tocnije. A ubrzanje kalibre turbo za njene kile je fenomenalno i zasluzuje postovanje od vas alfista, jos kad iskljucis blokadu turbine u prvoj brzini opere i alfe GTA i tuzni golf r32 koji imaju 40ak konja vise.

Ne vjerujem da ovjes ima puno veze s mogucnoscu prijenosa snage na cestu osim u slucajevima grbave ceste. INTCP tebi je za sve rjesenje ovjes. Understeer, prijenos snage, prekomjerna tezina, jednostavno ti cudotvorni ovjesi rjesavaju sve zar ne?

Evo ti ovjes od kalibre, ti si strucnjak pa reci jel dobar

Front. Independent Macpherson struts with coil springs and dampers cartridge (gas pressure on 16v & 16v 4x4). anti-roll bar. Negative scrub and anti-drive geometry

Rear. Independent with semi trailing arms. Progressive rate miniblock springs and Telescopic dampers (gas pressure on 16v & 16v 4x4). Anti roll bar.

S tim da iza ima isto dosta jak A spur radi stabilnosti u zavojima sa 4x4 pogonom.

Girrari
13-12-2002, 11:26
INTCP, jel taj Valter onaj tip koji ima Cinquecenta nasviranog na neku boleštinu od konja???

Dom-Dom
13-12-2002, 11:54
Girrari , bio je u jednom Auto klubu , taj čovjek sve kaj prime u ruke je bijesno.Svaka mu čast , i na onoj crvenoj EVO.

INTCP
13-12-2002, 13:16
Da istina ima neki Fiat sa turbinom, samo ne znam jel stari cinquecento ili novi. Ja to nikad nisam vidio. Al pisao je u auto klubu da ima. Rijetko i to jako rijetko ga vidim i u crvenoj lancii Evo 3. Baš ta lancia je jedno takvio savršensto. Pa ne znam dal ima 20000. Ludnica. Još ne znam jeli i ona bijela iz auto kluba njegova????

INTCP
13-12-2002, 13:20
Evo ti na bleki. Ne govorim da je ovjes riješenje nego pomaže donekle.

Coupe ide ××××no istina i nema problema velikih sa proklizacanjem unutarnjeg kotača ili prevelikim understeerom. A vjerujem da stilo ima bolji prednji ovjes od njega jer ovaj ima od tipa, ili bar jednako dobar.

Calibrin prednji ovjes ti je običan mcpherson kao i na običnom golfu.
A ovo zadnje mi je sumnjivo. Nađi sliku jer ovako ne mogu si točno proicirat kako to izgleda. U blicu je čak pisalo da ima multilink, što je skroz krivo.

Black Knight_
13-12-2002, 13:47
Nema problema, naso sam tehnicki opis skoro cijele kalibre turbo :)



http://www.team2themaxx.com/site/calibra_book-filer/image029.jpg

Black Knight_
13-12-2002, 13:50
Evo i legende :)


1 Tubular cross member 4 Driveshaft 7 Shock absorber

2 Semi‑trailing arm 5 Rear springs 8 Bracing for cross member on underbody

3 Differential assembly 6 Stabiliser bar 9 Differential bracket on underbody

INTCP
13-12-2002, 14:27
Evo priznam ti da ovjes nije loš. Nije nezavisan mcpherson niti multilink koji su bolji od opvog. Već običan nezavisan sa ramenima. Iako se negdje kritizira taj ovjes. Tj. ta konstrukcija. Mislim da je bolje rješenje nego torzione osovine.

INTCP
13-12-2002, 14:29
E sad me zanima dal možeš nać od Vectre A. Zanima me da li su isti.

Calibra Zender
13-12-2002, 14:57
INTCP, e sad si se opet sam sebi skočio u usta! I to radiš non stop. Brujiš o tim ovjesima cijelo vrijeme i onda te konkretni primjeri pokopaju maksimalno! Izgleda da se razabcuješ terminima koji nemaju veze sa stvarnošću! Imaš neke svoje sheme koje nemaju apsolutno nikakve veze sa stavrnim stanjem stvari.

Jel se sjećaš kad si pričao kako Calibra ima identičan ovjes kao i Vectra A, a ona opet vuče jednak ovjes kakav je imao Kadett. I još onda sam ti govorio da se ne sramotiš hrpom razbacanih gluposti, ali nisi se dao. Eto sad te opet Black slomio.


Evo kaj piše o ovjesu Calibre u onom testu gdje je uspoređena Calibra s GTV i Coupeom: nezavisan ovjes, sprijeda poprečno rame, opružne noge, stabilizator, straga prostorno vođena osovina, spiralne opruge, teleskopski amoritzeri, stabilizator. Identično piše i za GTV, a kod Coupea su neke razlike.

Club Italia
13-12-2002, 20:48
ja smijem se...ti smiješ se...i sve je isto kao prije... tralalalala!! :smile06:

doc
13-12-2002, 21:24
os-300, nesto ti Fiati bas ne "sjedaju". Sta te oprao neki HGT pa si malo sada lječiš svoju depresiju pljuvanjem po svakom Fiatu?

doc
13-12-2002, 21:24
Girrari, fino se blackya spustio na zemlju na pocetku topica!

OS-300
13-12-2002, 22:22
Doc,moram te razočarati ali nije mi gušt trkati se sa Fiatima.Ustvari s čim bi se ja to imao trkati???

Jedino Punto od 130 ks bi bio neki izazov.Mada mislim da bi i njega u gradskoj vožnji oprao,jer je taj auto do 4000-4500 okr/min mrtav a moj auto povuče od 3500 okr/min.Sada još imam nove svjećice i Twister...Eto ode i Sporting u zaborav!!! :)) :))

Alfu 147 Selespeed sam oprao ko od šale,a i 156 1,8 s onim krilom od spojlera nije bolje prošla.....da skratim!U zadnje vrijeme me je samo Honda Prelude oprala i to mi nije žao,jer je auto stvarno zvijer. :)) :))

Hej,možda bi ti htio da ja tebe bacim u depresiju.Jesi li spreman da osvjetlaš obraz Fiat-u? :)) :)) :))

Girrari
13-12-2002, 22:33
Daj nas samo podsjeti koji ti to auto imaš s kojim motorom, i kojim performansama kada bi ti samo Punto sa 130 KS (dakle, HGT koji ima 8.5 do 100, agilan je u Božiju mater i bogme sa 1.8 motorom nije mrtav do 4 ili 5 somova okretaja- vozio, pa znam) bio kakva-takva konkurencija, a u gradskoj vožnji bi ga oprao.

OS-300
13-12-2002, 23:47
Hej Girro,krivo me interpretiraš!Ja sam rekao:"Jedino Punto od 130 ks bi bio neki izazov" što je bitno drugačije od onoga što si ti rekao da sam ja napisao.

Auto mi ima 9,5 s do sto(Megane coupe phase II,110 ks),a sa svjećicama i Twisterom vjerojatno i manje.Sada vuče ko lud...Težak je samo 1,06 tona pa svaka ks puno vrijedi!!!

A ono što sam napisao o HGT-u da je trom do 4-4500 okr/min je utvrđena činjenica.Čitao sam usporedni test Hgt-a,Pola GTI i Clia(isti motor kao i moj).Tamo piše da je kod starta Clio ostavio oba auta jer povuče iz nižih obrtaja i da ga je tek pri kraju Punto stigao i prestigao zbog 20 ks viška.

Dakle da zaključimo.U gradskoj vožnji baš i ne možeš uvijek razvaliti auto do blokade,a čim se to ne desi taj je Punto u nepovoljnom položaju,jer većinu svojih ks ima pri visokim obrtajima.A iz iskustva znam da ti ta snaga pri nižim obrtajima u gradskoj vožnji jako puno znači.

ŠULE
14-12-2002, 10:06
Tako je OS. Clio sa 107 tvorničkih se opako nosi sa HGT-om. Dokazano u nekoliko navrata sa moje strane.
Tvornički - mjerenje dva svijeta. Inače diskovi su odlični, svjećice bacaju iskru, ali jučer do Graza, užas. Moje A539 su grozne po snjegu, gotovo neopisivo.

INTCP
14-12-2002, 17:44
Kao prvo calibra vo nije prostorno vođena osoviuna odnosno multilink. To je običan nezavisan ovjes koji nema nmeko ime kao de dion, mcpherson i multilink. Već se kaže nezavisan ovjes. Isto ima i coupe nezavisan ovjes. GTV ima multilink odnosno prostorno vođena osovina. Prvo nađi šta je multilink. Samo ime ti govori viševezni ovjes koji ima više veza tj. kotač je za most vezan sa više vilica koja je svaka postavljena da djeluje u jednom smjeru protiv određene sile koja djeluje na kotač. Na kotač djeluje više sila iz raznih pravaca i onda svaka vilica ima zadatak da to spriječi. Ovdje na calibri nema više vilica vać samo jedna tubularna konstrukcija mosta i dva ramena. Dakle to nije multilink. A gtv ima multilink. Trebala je imti ovjes kao coupe, ali alfu nije zadovoljio zadnji ovjes pa je napravila multilink.

Prednji ovjesi su jednaki kod sva tri auta mcpherson jednostruki.

Opet sam te posrao, alio ti se sad po običaju nećeš javiti. :)) :)) :))

Calibra Zender
14-12-2002, 17:51
Pa kaj ti je 24 sata trebalo da iskopaš te podatke ili si starog za rukav natezao da ti objasni? :))
Ja barem kažem kaj prepišem i odakle, a ne da ××××m i prenosim iz knjiga ili od tate strojara pa da onda solim. :))

A sad ga idi pitaj kak je moguće da Calibra nema ovjes od Kadetta, a to si tupio mjesecima!

Kakav je zaključak, imaju Calibra 16V i turbak iste ovjese ili ne? Jer ako imaju onda te to pokapa do kraja!

INTCP
14-12-2002, 17:58
Nisam od nikog to prepisao. Jer je jednostavno za shvatiti i zapamtiti. Svaka viliva djeluje u svom smjeru protiv određene sile kojih ima više. I to je to . Ja sam ti samo malo opširnie napisao da ti buide jasnije.
Ja priznajem da sam pogriješio to za kaddeta itd, ali to niti nisma tupio mjesecima kako kažeš. Ja sam rekao da kad se gldea auto da izglerda kao da imaju isto barem vectra a i kaddet. Rekao sam da nisam siguran i pitao sam tebe kako calibra drži i dal ima ovjes od vectre, A siguran sam samo bio da ima istu platformu.
ž
Ali u ovom sluičaju si se ti posrao jer tvrdiš da je ovaj ovjes na calibri istog sistema kao na gtv, a očigledno nije. :)) :)) I osim toga nisma bio 24h na netu.

Black Knight_
14-12-2002, 18:35
Da razrjesim ovu dilemu.

Calibra 16v isto ima nezavisan ovjes straga. A i 8v vjerovatno.

Sve vectre osim GSIa i turbo 4x4 nemaju nezavisan ovjes.

nfs
14-12-2002, 19:10
odakle ti to pjesniće?Malo pogledaj po internetu pa ćeš nać rješenje koje zvući kao polukruta osovina.Uostalom ubaci slike da ih svi vidimo

INTCP
14-12-2002, 19:13
Ti to meni. GTV nema ni približno polukrutu osovinu. Ni alfa 33 nema polukrutu osovinu. Ni jedna alfa nema polukrutu osovinu. Vidi, vidi tek sad to vidim. Nikad nisam o tome razmišljao. Najgore šta ima je nezavisan ovjes od fiat tipa.

INTCP
14-12-2002, 19:17
front : McPherson strut with telescopic dampers and coil springs plus anti-roll bar
rear : independent multilink with telescopic dampers and coil springs plus anti-roll

Ovo je od gtv. Izvor: www.carsfromitaly.com
ALFA ROMEO - MODELS - GTV
Ko to ne može nać čistokrvni je idiot.
Imate i slike, ali ja ne mogu do nih jer mi se otvara neki debug mater mu j..

INTCP
14-12-2002, 19:19
Ovo je od 166. A zadnji od 166 je preuzet od GTV.
http://www.carsfromitaly.com/alfaromeo/popups/166_rear_susp.jpg

INTCP
14-12-2002, 19:21
I ko se ne razumije trebao bi uočit da ne postoji veza sa suprotnim kotačem. Tako da polukruta ne može bit nikako. Već multilink. Uočavate s koliko je vilica vezan kotač. Uz osnovno rame naravno.

doc
15-12-2002, 00:29
os-300, svo ovisi s kakvim si se vozacima trkao. Evo ja sam neki dan oprao u gradu civic typeR. Protiv recimo Brava HGT niti jedan megane nema sanse. A to sta si oprao selespeed ti dodje isto kako sam i ja type R. Znači, vozač u kurcu.

Pere tebe i Punto HGT, Punto GT, Bravo HGT, Marea 2.0...

ŠULE
15-12-2002, 09:22
DOC ja Šule ti samo kažem da se Clio "opako" nosi sa HGT. Ne mislim na vijuganje između automobila i prolaske kroz crveno, nego na pošten start sa semafora po čistoj dionici. Doslovno gledam vozača HGT u oči i ubrzavam kao i on sa 130 ks i značkom HGT. Napominjem, radi se o običnom Cliu 16v sa samo 107 ks, mislim da je to OK! Neznam, možda iskustvo mjenjanja brzina ili....

INTCP
15-12-2002, 12:12
A možda tip ne želi izvrtiti mašinu do kraja i šalta na 4500 i 5000 okretaja. Šta misliš da svi koji imaju HGT znaju vozit i da svi imaju mišljenje da autu ništa neće bit ako ga stisne do blokade.

INTCP
15-12-2002, 12:17
1. To šta je tvoj elastičniji dole kako ti kažeš, a nije jer Ima isto ks po litri kao i HGT. Samo što je HGT 1800. To šta on postiže najveći moment na 4500 nema nikakve veze. Jer je njgov ukupni momnent veći od tvog. I on možda vrijednost tvog momenta ostvaruje na 2500 okretaja. Ti to ne znaš. Postoje auto koji kao alfa 156 2.o koja 90 %momenta ostvaruje na 2000/min, ali je najveći moment pri 4000/min. I sasd bi ti prema tome zaključio da je neelastična.

2. Osim toga da i je istina sve to opet je to 1.8 od 130 ks koji prije postiže okretaje nego 1.6 sa 107 ks. Tako i da nije elastičan to područje neelastičnosti on prešiša jako brzo. Tako da gubi malo.

3. Puntov mjenjač je brži o d renaultovog.

4. Riješi dileme tako da probaš HGT i točka.

Hondo_
15-12-2002, 13:00
Ja ću ovako malo sastrane jer nisam pratio raspravu od početka. Imao sam Clio RS i auto stvarni ide. Clio 16v nisam nikad vozio, ali ljudi kažu da je isto tako dobar za svoju snagu. E sad!
Vozio sam i Punto HGT (kratko) i Bravo HGT (dosta) i mogu reći da su oba auta ništ posebno. Od Punta koji je nasljednik vrlo brzog GT-a sam očekivao više, a ono ništ. Hrpa opreme i simpa izgled, a performanse bez veze. O Bravu da ne pričamo. Prvi model sa 147 konja je išao bolje od kasnijeg sa 155 ks, ali ni jedan ni drugi nisu sportski auti. Motor stvara puno buke i slabo pokazuje snagu. Uglavnom ne čudi me da je clio uz HGT-a jer HGT (glupe li oznake) nije nešto.

OS-300
15-12-2002, 13:02
INTCP,evo ti i podaci pa sam procijeni...
Punto 158 Nm/4300 okr/min
Clio 148 Nm/3750 okr/min

Sve to što sam napisao je utvrđeno na testiranju usporednog ubrzavanja HGT-a i Clia (u usporednom auto testu) pa onda i teorija o neiskusnom vozaču potpuno pada u vodu.

Pa vjerojatno i u praksi kao što Šule kaže,taj auto ne može ostvariti svoju max snagu.

I još nešto,konačna brzina HGT je u banani!Samo 205 km/h,a Megane sa samo 6 ks više ima 213 km/h.Pa onda...

Što se tiče mjenjača,i ti govoriš napamet!Ako sam u krivu slobodno me ispravi,ali ni ti nisi vozio Reanult sa 1,6 16v motorom pa onda niti ne znaš kakav je mjenjač.

Doc,moram se ispraviti....Bravo HGT ima dobre performanse i vjerojatno bi me oprao,a što se tiče Maree 2,0 i Punto HGT-a tu sam uvijek spreman za okršaj.... :)) :)) :))

INTCP
15-12-2002, 13:04
Daj mi onda pojasni kako onda HGT ima 8.5 ako nije nešto. Onda ni 156 2.0 nije nešto, ako ni GTV 2.0.

a BRAVO hgt. Pa to je sirovina. Možda si ti navikao da ti auto pookazuje snagu kao civic sa 1.6 litara i 160 ks. Ovo je ipak 2.0. I ne znam kako možeš reć da 2.0 motor sa skoro 150 ks ne pokazuje snagu. A 2.0 sa 135 pokazuje jel tako.

INTCP
15-12-2002, 13:08
Za mjenjač sam čitao kao i ti. A ut to sam ga nešto malo vozio. Sestra od prijateljice od sestre od moje cure :)) :)) Ima novi Clio 1.6 16V. Možda ima dobro ubrzanje. Ali ××××ga kad sam ja sa 20 ks sportingom bježo tom autu po zavojima. Pa to ne drži ni kurca usprkos 15 cola i širokim continentalkama. A volan je očajan. Mekao u pizdu m. I onda se javi netko da ×××× po fiatovim volanima. Pa ovo je putar. Isto tako i mjenjač. Uopće nemam dojam da ima H raspored tj. da svaki stupanj im svoj kanal.

A HGT ima nprosto savršen mjenjač, tvrd, kratak, brz i precizan.

INTCP
15-12-2002, 13:12
A to da HGT ne razvija snagu su notorne gluposti. Taj motor je hvaljen od svih strana. Čak ga i švabe hvale. Pa motor je ludnica. Vrti se ko blesav i ima 130 ks iz 1.8. Ne samo da opere clia nego i peugeot 2.0 s16.

Hondo_
15-12-2002, 13:35
INTCP jesi li ga vozio???
Ja jesam. I to nakon Punta GT (1.4l turbo, prva verzija sa 136 ks) i mogu reći da Punto HGT nije (ma koliko ga Njemački novinaru hvalili) dostojan nasljednik strašno brzog GT-a. I ne znam kako je 8.5s do 100 brzo i hvale vrijedno (za auto koji želi epitet sportski)!!!

INTCP
15-12-2002, 13:40
Koji zaključak da je GT brži.
1. Turbo
2. Manja težina
3. Subjektivni diojam - turbo razvijenje snage
4. 5 konja više

Hondo_
15-12-2002, 13:45
A Bravo HGT ide. Samo kak?
Tromo reagiranje na gas i sporo razvrtavanje začinjeno sa bukom, meni i nisu neke odlike sportaša. Kad uzme zalet ide, ali ga uzimanje zaleta malo muči. A o raspadanju školjke odn. pojavljivanju šprungova po štokovima i težem zatvaranju vrata da i ne govorimo.
Da se razumijemo, ja sam simpatizer Fiata godinama i vozio sam Fiat 125 Specijal (bio je star bože moj, ali je bio AUTO) dok ti još nisi znao iz koje je zemlje Fiat, ali Bravi i Brava su im bili velik promašaj jer po ničemu nisu bili pravi i istinski Fiat. Ni ovaj Stilo nije baš po mom ćefu, ali ako je školjka pojačana i ako u njega stave ovaj 2.0l turbo, to bi mogao biti auto o kojem bi se isplatilo razmišljati. A što se HGT-a tiče, ja sam rekao svoje: OK auti, samo kaj baš i nisu neki super brzi sportaši.

Hondo_
15-12-2002, 13:47
I 7.7 s (tvornički) do sto.

intcp
15-12-2002, 13:51
Jel to za Punto Turbo?


Po čemu Stilo ima slabu školjku. Na ADACOVOM crash testu dobio je 4 zvjezdice.

OS-300
15-12-2002, 14:04
Ako je Punto HGT tako super zašto mu je onda konačna brzina tako slaba???

Fiat laže na konjima ko crna zemlja!!!
Zašto npr.Alfe sa slično konja idu bolje Fiata.
Na tome se vidi da Fiat baš i nije tako dobar!!!

INTCP,ne znam kako je na Cliu,ali na mom coupe-u servo uopće nije mekan.I u zavojima sasvim dobro mogu kontrolirati volan bez ikakvih pomaka.
Štoviše 147-ca ima puno mekši servo od mog auta...zar je to čini nesportskom?

INTCP
15-12-2002, 14:08
Da ali clio ima električni servo. Kao i Punto. Ali u puntu je tvrđi jer ima citi kad treba. U stilu je volan očajan. Druga priča nego u pumtu. I uopće ne osjećaš šta se dešava pod kotačima.

Max brzina može bit rezultat aerodinamike ili mjenjača kome je prioritet zbrzanje. Molim te ne seri. A te gluposti da fita laže s konjima ti ne stoje jer punto sporting sa samo 80 ks ide za 10.9 do sto. A konkurenciji od 75 ks treba najmanje 13. Uglavnom.

Ni jedna tvoja tvrdnja ne stoji.

Hondo_
15-12-2002, 14:11
Intcp ja nisam rekao da Stilo ima slabu školjku, nego Bravo/Brava. Za Stilo ne znam, jer se nikad nisam vozio u njemu i nemam pojma kakav je. Kažem da ako će Stilo imati jaču školjku (od Bravo/Brava) i ako će u njega ovaj turbak, da će onda to biti privlačan auto (samo se bojim da cijena i neće biti tak privlačna).
A ono je ubrzanje za Punto GT.

INTCP
15-12-2002, 14:11
I snaga se prvenstveno očituje u ubrzanju, a ne u max. brzini. Ja bi lično volio da ide za 7.5 do sto al da ide 195 ili 190.

Da fita laže na snazi. Pa šta ti misliš da se to može tek tako napisati da auto ima konja kako kome puhne. Ne al ti si stručnjak i ti znaš koliko konja ima fiat. Ajde sad reci da bullit mjerio nekom tamo fiatu i zmjerio 10 ks manje.,

INTCP
15-12-2002, 14:13
I auti pred 20 godina su imali slabe školjke pa su u stanju oprati neke razvikane današnje jurilice.

ŠULE
15-12-2002, 14:18
Da definitivno neki automobili danas ne zaslužuju te značke koje im ljepe sa strane. Ovo sa starim Puntom GT sam probao onomad, to Fiat više nije ponovio. Ljudi pa je li tko vozio AX GT - samo 85ks. Naježim se dok tipkam ovo. Kakav autić. INTERCEP - DOC ne samo HGT Punta nego i ABARTHA nekakvog opako žutog Stila ABARTH ???. Čovječe, šta ti je kakav abarth. Ma kako li je samo čovjeku neugodno bilo. Ili krivi ljudi voze pogrešne aute ili sam ja lud. Žena mi upravo kaže da jesam!

INTCP
15-12-2002, 14:22
Istina za AX GT. Ali sumnjam da bi odrao ove aute. Jer je ipak preslab.

ŠULE
15-12-2002, 14:32
Mogao bih esej napisati o tom malom ali iskonskom GT, ne GTI-ju. Sa takvi autom doslovno možeš raditi šta poželiš svima na ovom forumu, samo 85 ks ali onih seljačkih uvijek dostupnih, a ne ovo cuore sportivo i turbo, 204ks, VR6 itd.,itd. Jasno ne na Karlovačkoj, gospodo vozači.

doc
15-12-2002, 20:24
Pa normalno da Alfa sa isto konja ide bolje od Fiata. Pa kaj bi trebalo biti obrnuto? Imas u testu Auto kluba za Stilo JTD, da Fiat laze u konjima. 1.9JTD nema 115 ks, nego 123 ks.

Bravo HGT ima 8.1s do 100 i nema toga Megane koji je brzi. I uzalud mu jaca skoljka i brzi start itd...
I zasto Bravo i Brava nisu pravi Fiati?

Ajde Hondo ne seri, uzivaj u Hondi i ne pljuj po necemu o cemu ocito nemas blage veze niti pojma.

Jednostavno to su cinjenice. Bravo HGT je brzi od najjaceg Megane.

Isto tako taj Clio 1.6 je ××××× naspram Punta HGT. U tom Cliu nista nije sportski jer to niti nije najjaci model Clia. To je najobicniji Clio, a svi znamo kakav je "sportaš".

Hondo_
15-12-2002, 20:38
Doc ja nisam rekao da je Megane brži ni da je Clio brži. Pročitaj postove. A ono kaj sam rekao je da Bravo HGT za svojih 150 ks i reputaciju sportaša ide samo prosječno i da baš sa ničim ne fascinira jer ima auta sa 150 ks koji idu puno bolje. Štima?
Isto takva situacija je sa Puntom HGT. Nije da ne ide, ali opet tak tak. To je samo blijeda slika GT-a, a po logici bi nasljednik morao biti bolji (čitaj jači i brži) od prethodnika. Ne kažem da Clio 1.6 ide bolje, ali tvrdim da HGT nije baš neznam kak brži. A o tome je ranije bilo govora. Se kužimo?

A to da Bravo/Brava nisu pravi Fiati je moj subjektivan dojam kao prvo zbog krhkosti cijelog auta (u usporedbi sa Tipom recimo) i jednostavno mi nikada nisu sjeli.
A da Megane ima tvrđu školjku čisto sumnjam.

Hondo_
15-12-2002, 20:40
I da pogodim, ti sigurno voziš Bravo/Brava?

doc
15-12-2002, 20:44
hondo, ocekivao sam pljuvanje...
ali dobro, ispricavam se na malo ostrijem postu.

mislim da Bravo sa 150 KS ide bolje od prosjeka klasi. Ne znam koji auto ima bolje ubranje u njegovoj klasi sa 2.0

Za Puntom HGT nisam niti ja bas lud. Ne volim bas "sportske" aute u koje se ugradjuje "limuzinski" motor. To me uvijek podsjeca na vjerojatno pionira takvog rezanja troskova - golfa vr6.

Meni Bravo djeluje ko pravi Fiat. Pundio je atraktivan dizajn, dobru opremu, temperamentne motore po dosta niskim cijenama. Za Stilo se bas ne moze reci da je pravi Fiat.

doc
15-12-2002, 20:46
da, vozim Bravo 1.6, a prije sam vozio Tipo, a prije Uno. Nije da sam neki zaludjenik u Fiate, ali tako je ispalo.

Meni kod Brvo HGT-a jedino smeta sto ima iste siceve kao i ja. Meni su sasvim dobri, ali za auto od 150 ks su losi.

Hondo_
15-12-2002, 21:00
Moj prijatelj je imao Bravo HGT noviji model sa 155 ks i elektronikom umjesto gas sajle. Kupio ga je novoga, žute boje, spustio ga u Italiji, stavio Supersprintov auspuh, OZ felge...
Uglavnom auto je izgledao tak da kad ga pogledaš sve ti dlake stoje na juriš. I onda sjedneš u njega i stisneš gas, čuješ kako se motor 'belji', a sve oko tebe sporo prolazi. E to je razočaranje do jaja. I onda nakon godine i nešto i vožnje samo za sunčanih dana vrata na Bravu se počela teže zatvarati i počeli se po štokovima sa obje strane pojavljivati šprungovi. Opet razočaranje i čovjek ga na kraju prodao i popušio prilične novce, a za Fiat bi dao da mu odrežu jaja.
Inače vozio sam Bravu 1.6 i kod nje sam se iznenadio kako ide. To je bilo ugodno iznenađenje. Pravi Fiat.

doc
15-12-2002, 21:09
Problem zatvaranja vrata je bio na prvim serijama Bravo/Brava. Citao sam da su faceliftingom to rijesili. Moj je isto novi model i vrata se lagano zatvaraju. Mozda je bila neka tvornicka greska pri sklapanju. A inace zvuk tog peterocilindrasa mi je jako dobar.

Zuta boja mu najbolje pase, jel to mozda taj Bravo? to sam negdje slikao, niti sam ne znam gdje... Vidi kako je Megane jadan naspram njega! ;)
http://web.vip.hr/neven.vz.vip/otherc/bravo.jpg

doc
15-12-2002, 21:12
A i Golf je tu...
Pa kako ih nije bilo sramota uopce proizvodit Golf 3 dok su taljani radili Bravo.

Calibra Zender
15-12-2002, 21:49
Hondo_, daj mi molim te objasni nešto. Prvo kažeš da Bravo/Brava nisu pravi Fiati, a sad kažeš da si vozio Bravu 1.6 i da je to pravi Fiat. :smile11:

OS-300
15-12-2002, 21:51
Evo ti dva Megane-a sa pragovima i felgicama pa sada ravnopravno uspoređuj....
Bravo izgleda prilično jadno naspram njih!!! ;) ;) ;)

A da ne budem p... stavio sam i jednu sliku od tuniranog Fiat-a ....i opet ništa.
I dalje jadno izgleda!!! ;) ;)

http://www.euronet.nl/users/olmen/gallery/05.jpg

OS-300
15-12-2002, 21:53
http://www.euronet.nl/users/olmen/gallery/m25.jpg

....
15-12-2002, 21:54
http://www.harburycarnival.org.uk/photogal/untitled-16.jpg

doc
15-12-2002, 21:56
os-300, tvoj megane je stari ili novi model? od koje godine ide novi model?

OS-300
15-12-2002, 22:10
Moj coupe 2000-to godište dakle phase II kao i ovi na slici... :) :)

OS-300
15-12-2002, 22:17
Ovako,phase I je napravljen 96-te god.,a phase II 99-te god.

doc
15-12-2002, 22:29
kakve faze, pa nije to struja :)

tako nekako je i s Bravom, doso 95-te, faceliftiing krajem 98.

OS-300
15-12-2002, 23:07
http://home.wanadoo.nl/quatros/us4all/forumsmilies/applaus004.gif

CLIO SPORT
16-12-2002, 00:24
netko je gore prosro da je Punto HGT sportskiji od clia 1.6 16V......taj ocito nije vozio ni tog punta ni clia!?

ja sam vozio ali na kratko HGT i odmah sam isao na kruzni tok kod zaprudja-utrine jer tu blizu zivim pa prolazim 100 puta dnevno i znam da je punto proklizavao na skoro 20kmh sporije nego clio II 1.4!!!! je da ima jace ubrzanje HGT ali to je sve....nema ni zvuk,ni osjecajan volan za razliku od clia II 1.4 a kamoli 1.6 16v.

a sto se tice punta sporting....skidam kapu.....vozio sam ga do splita i nazad i auto ima preeeeefenomenalan motor i mjenjac...ali samo u toj kombinaciji 1.2 16v i 6gang getriba....ma mrak! stvarno je ××××ni gust izvlaciti svih 80 (ili 82) konja! i mjenjac je ××××no kratkih hodova.....definitivno je Sporting bolji od HGT!!!

INTCP
16-12-2002, 01:00
Daj mi sad objasni kakve su to gluposti da tvrđi HGT od sportinga kojeg hvališ proklizava pred kantom kao što je clio 1.4. Pa ja sma vozio 1.6 16V i reako sam da ne drži ni kurca. Ljulja se guzica nervozna.

INTCP
16-12-2002, 01:02
Isto tako ti ne vjerujem da si ga vozio jer da auto iste klase sa istom koncepcijom ovjesa proklizava 20 km prije od drugog je nemoguće. Teoretski i praktično dokazano. Dal ti znaš koje su razlike u brzini prolaska zavojem između alfe 147 i golfa . Možda 7 km. A ti tvrdiš da je tebi razlika 20 km/h. Takva razlika je jednostavno nemoguća kod tako sličnih auta. Tako da ×××ך naveliko.

INTCP
16-12-2002, 01:06
Možda je clio prije facelifta imao osjećajniji volan od punta ali ne i direktnijui (2.5 okretaja lock to lock). Novi clio je očaj teški. Vlan je mekan i nedirektan. Pa to je očaj. Golf 1 ima osjećajniji volan.

I HGT drži bolje od sportinga jer je tvrđi i ima veće, šire i bolje gume. Kad se negdje općenito testira pinto uvijek se naglasi pod plusevima ležanje, a kod clia je to mana. Clio je jednostavno drek šta se tiče sportske vožnje. Jedina vrijednost mu je motor koji mu pruža dobro ubrzanje. Ostalo je drek, prosjek.

INTCP
16-12-2002, 01:07
A oni primjerci tuniranosti su odvratni.

CLIO SPORT
16-12-2002, 01:29
ovako.....nisam 100% siguran ali milim da sporting i HGT imaju isti ovjes tako da su oni isto tvrdi i 'trebali' bi imati isto lezanje ALI nemaju i to se stvarno lako primijeti.....stvar je u tezini prednjeg dijela 1.8 vs. 1.2!!!!!

a druga bolna cinjenica je da HGT a i Sporting imaju serijski jaako lose gume (neke firestonke) a ja sam imao yokohamu A539 i u taj kruzni tok sam mogao s cliom uletiti sa cca 90 kmh (naravno preko 3 trake) i auto ne bi ni cm mrdnuo a s HGTom sam bio na cca 70-80 kada je prednji kraj poceo klizati!!!! naravno da se tu mogu postaviti i 100 pitanja tipa koliko su bile napumpane gume,vlaznost i ostale gluposti....ali isto tako znam da je Sporting taj kruzni tok bez beda prolazio skoro pa sa istom brzinom kao i Clio!!!

Punto GT je bila prava jurilica, ali Punto HGT je po meni koma.....veca koma od HGTa je 206 gti!!!! :smile07: :smile07: :smile07: :smile07:

sto se tice malih jurilica tu su francuzi BR.1!!!!!!!!!!

Clio Sport,106 gti, saxo vts, clio williams,clio V6,renault 5 turbo, 205 gti, ax gti...............di ste svabe??????japanezeri????englezi??????TALIJANI???? ?? :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

OS-300
16-12-2002, 01:38
Jedino što je odvratno je tvoja kanta za koju možeš dijelove nabavljati jedino na auto otpadu.
Previše si nafuran s obzirom da voziš ragu za koju si sam napisao da iznad 120 km/h nije sigurna za vožnju.
Zato jednom za svagda,ti i tvoje mišljenje ste potuno irelevantni.
http://home.wanadoo.nl/quatros/us4all/forumsmilies/FY001.gif

INTCP
16-12-2002, 01:55
Kao prvo nisam napisao da nije sigurna za vožnju iznad 120. ASuto ide uredno 160 bez problema. I ako hoću mogu i 3 sata vozit toliko. I operem većinu clia po zavojima.


A sad HGT je malo tvrđi u odnosu na sporting i ima šire gume i felge 15 cola. A sad ako su bile firestonke onda se ne čudim tome. Al ne možeš onda tako govorit bez da to napomeneš. Onda ispada da punto ima loš ovjes , a zapravo su gume rive. Ja isto imam na miniju A539.

Cura jhe na Puntu dobila Pirelli P6000 I dobro drži barem bolje od CLIA 1.6. 16v sa 195 continentalom sport contact (tako nekako). A hgt ako se ne varam ima u većini slučajeva michlein pilot 195 i 15 cola. Probaj s tim gumama pa da vidiš kako drži.

Istina je da su francuzi prvaci u malim jurilicama i to šta si naveo su same pile. I opet kažem da se težina motora ublaži boljim, širim i većim gumama. A sad ako su bile firestonke i još ktome lošije. Onda to nije fer.


Alfu 75 opere spušteni golf 1 samo zato šta ima dobre gume, a na alfi su michellin energy. Zato za brzu vožnju skoro su gume važne 50%, zatim tvrdoća ovjesa i zatim konstrukcija ovjesa.

OS-300
16-12-2002, 02:12
Ovo je samo za one koji ne znaju kakvo smeće INTCP vozi....uvijek bude naprosto tragikomično kada taj individuum za neki novi auto kaže da je "kanta".
Pazite ovo su njegove riječi.... :)) :)) :))
Opis auta:
"...Uglavnom auto je taj talijan razlupao u toj količini da je cijeli prednji kraj bio svinut na dole, zaletio se u bankinu , polomio sav ovjes... Uglavnom ja sam ga kupio sfušanog.

Osim toga mehanika je isto u k... Zašto zato jer motor troši preko litre i osjetno je izgubio na snazi iako je na km satu imao 40000 km.
(vjerovatno skidano i ko zna kako voženo)..."

"...Ja imam 180, pa mi nekad fali da se protegnem. Putnu brzinu bi preporučio 120 max. jer iznad ne samo da postaje bučno već i opasno. Jer ne voli nepromišljene manevre volanom. Nije to alfa 164 da možeš opušteno putovat. Ja sam bio najdalje s njim od Opatije do Udina. To je sat vremena po autoputu i bilo mi je i uvrh glave. Onda sam ga tirao 160 max. (brzinomjer laže). Konstantno 145 recimo. Moram li uopće napominjati neprestano skakutanje."

Jeb...,prava pila nema šta!Kada bi se trkao s tobom ne bih morao ni ubaciti u petu brzinu. :)) :)) :)) :))

OS-300
16-12-2002, 02:19
Ha,ha uhvaćen si u laži...Sam si svoje riječi posro!

Kao prvo sam si rekao da ti brzinomjer laže.Znači nije 160 km/h,nego 145 km/h.

Drugo,napisao si da ti je sat i pol voznje s njim na autoputu u vrh glave za izdržati.

Dakle,naš mali talijančić voli lagati.
Zar te nisu roditelji naučili da to nije pristojno.No,no,no.... :)) :)) :))

INTCP
16-12-2002, 02:20
Da međutim sad sam promijenio filter benzina i auto ide opet 160. U zavojima je pre××××n da su mu yokohama A539 preslabe za njegov ovjes. Ti uopće ne bi skužio šta bi bilo autu. Pitaju me svi koliko ga prodajemi ne prodajem. Nude mi 6000 eura. Koliko sam ga i platio pred 2 godine. Ljepši je od tvoje prolazne kante i uvijek kad prolazim bilo kuda cijeli svijet se okreće za mnom da mi je već neugodno. A tvoja kanta za tri godine će bit zaboravljena. Dok tri minija i dalje stoje u garaži pokojnog Enza Ferrarija. :)) :)) :))

INTCP
16-12-2002, 02:21
Majmune jesi ti znao da svaki brzinomjer laže i pokazuje više. Alfa 156 pokazuje 215 a ide 200.

INTCP
16-12-2002, 02:23
Uvrh glave mi je , al to ne znači da ne mogu potrpiti i da bi zbog toga rađe imao tvoju ×××××sku kantu. Osim toga to mi je prvi auto. A za lanciu integrale barem evo 1 ima vremena.

OS-300
16-12-2002, 02:30
Da,da Miniji trule kao i njihov vlsnik!!! :)) :)) :))

A to da nitko ne bi primjetio da je auto zapravo krš,može proći samo kod naivaca...

I što se tiče tvog komentara o neukusu tuninga...Šta je drugo nego vrhunac neukusa imati auto u bojama neke zastave što si ti sojevremano htio na svom autu.I za što si izjavio da je prelijepo...Nemam riječi.
:smile11: :smile11: :smile08:

INTCP
16-12-2002, 02:33
1. mini nema ama baš nigdje hrđe.

2. auto izgleda pic pic, dakle kao nov.

3. ne znam po čemu bi ti to primjetio da je auto bio razbijen jer si u krajnju ruku tehnički nepismen :))

4. o ukusima se ne raspravlja

OS-300
16-12-2002, 02:38
To za Alfu baš i nije pohvalno!
Brzinomjeri im lažu ko crna zemlja.To sam uvijek tvrdio i tvrdit ću.Prijateljeva Alfa ima tvorničku max brzinu od 185 km/h,a na autocesti brzinomjer pokazuje skoro 210 km/h.Možeš mislit da auto odjednom može ići 25 km/h više od tvornički deklarirane brzine.Još 10 km/h mogu tolerirati,ali što je previše je previše.

Kanta,kanta...Jedina i najveća kanta je tvoj ×××××ski Mini.I uopće ne vidim da taj auto može itko voziti osim feminiziranih tetkica!INTCP,nema nade za tebe. :)) :)) :))

INTCP
16-12-2002, 02:39
Al ako ti želiš raspravljat možemo priupitat ostael na forumu. Njihovo mišljenje o miniju british racin green , bijeli krov, felge i retrovizori. Od oka auto kao nov, pun kroma, Gume 165/60x12. Do ruba blatobrana, izbačene na van.


Ljudi jel vam to zvuči gadnije od megane phase 2 s haljinama do poda, još gore nego blekijeva calibra.

INTCP
16-12-2002, 02:44
Čudni su putevi onog gorre majmuna. Ako je itko feminiziran onda su to u većini vozači francuskih auta.

Jedine pile su im neki mali sportaši koje je naveo clio sport i auti kao XM ili CX. Drugo je sve za žensku ruku. :)) :)) :)) A lim bi im se prije lagune i meganea 2 po rječima mog frenda koji je vlasnk saxa (stari mu ima xm, prije toga ax, prije toga spaček) mogao poistovjetiti metalnom folijom dukat yogurta :)) :)) :))
Onog običnog odvratno smrdljivog.
:)) :))

INTCP
16-12-2002, 02:46
Nisam mogao vjerovati al kad je počeo rukom stiskat prednji blatobran na saxu lijepo se vidi kako se prostor između blatobrana i haube povećava kako on stišće rukom. :)) :)) A plastični blatobrani na cliu su samo dokaz da clio voze antitalenti i žene koje se vole potpisivat po zidovima

OS-300
16-12-2002, 02:49
Već čisto sumnjam da imaš tu djevojku koju stalno spominješ.Ili si možda jedan od onih prikrivenih tipova tetkica.Kada sam pročitao ono o zastava tuningu sve mi je bilo jasno....

O ukusima se ne raspravlja...pa ti non stop komentiraš druge aute,a zapravo čisti neukus izvire iz tebe.Ti si totalno irtelevantan tip. :smile06: :smile06:

A što se tiče moje tehničke nepismenosti to nije problem,jer se uvijek može platiti stručnjaka koji će i najmanja ×××××× na autu primjetiti.
A za ovakvu kantu kao što je tvoja ne bi mi trbao ni stručnjak. :)) :)) :))

INTCP
16-12-2002, 02:51
Ti tu moju kantu nsi ni vidio. A tvoja je ista kao i sve ostale. Utapaš se u dosadnosi konfekcije fran. autoindustrije. :)) :)) :))

INTCP
16-12-2002, 02:53
Šta si ljubomoran šta imam vezu, ovako mlad, a ti čika nemaš. Sigurno si neki propali abortus :)) :)) :))

OS-300
16-12-2002, 02:55
Uopće nisi shvatio namjenu plastičnih blatobrana???To je odlično rješenje za udarce u auto do 20 km/h.Nema ni deformacije,a nema ni pucanja boje.
Za tvoju informaciju i nova Laguna ima plastične blatobrane pa je opet najsigurniji auto uopće...Neznalice. :)) :)) :))

INTCP
16-12-2002, 02:59
Ja ne govorim o tome ako nisi ti skužio ja sam napisao zašto služe ti blatobrani. Al čim su to stavili čini se da se s tim autom puno razbija što znači da ga voze antitalenti. I ti antitalenti uglavmnom rade udarce do 20km/h.

A fran. auti su do nedavno bili od kartona. Pogledaj ispod haube renolu 20. Pa to je blagi očaj. Rupa oko motora, ništa lima, nikakvih pojačanja. Pa fiat-lada izgleda uvjerljivije od njega. :)) :)) :))

VR6
16-12-2002, 02:59
Mislim da ste malo skrenuli s teme, ovo je auto forum, i nije za pricu o abortusima i slicnom. Bar ne pod Stilo 2.0 Turbo temom.

Citroeni i lim, mozda imaju mekan (imali), ali je vec predhodni Megane imao 4 zvjezdice na crash testu.

OS-300
16-12-2002, 03:02
S obzirom da voziš Mini,sigurno je neki gabor i to tipa mrkli mrak... :)) :)) :))

Ti bi trebao biti ljubomoran na mene,jer već imam toliko staža sa ženskim rodom da me nećeš stići još 10 godina.

Nisam ja kriv što one vole pametne dečke,a još ako su doktori...
:)) :)) :))

INTCP
16-12-2002, 03:02
Za tvoju informaciju mini je četri puta bio prvak u rallyiu sa samo 75 ks.

Tehnika prolaženja zavoja pod ručnom počela s eprimjenjivat s minjem.

S čime se može tvoja kanta pohvaliti. :)) :)) :))

INTCP
16-12-2002, 03:06
Dođi slobodno u opatiju pa da ga vidiš. Izgleda ko nov zato mi i nude za njega 6000 eura. Jel bi mi za gabora nudili toliko .

OS-300
16-12-2002, 03:09
Tako je VR6,i do novog Megane-a II Megane I (redizajnirani) je bio najbolji u klasi po crash testovima.

88% od sto je već i onda bila hvale vrijedna brojka!Alfa ni dan danas nije to postiga.
Po tvome su to onda papirnati auti... :smile11: :smile11: :smile11:

INTCP
16-12-2002, 03:11
Ajmo ljudi glasanje. Jel ovo ružno ili lijepo?


S tome da moj nema ovakav branik s ovim roll barićima, ima bijele retrovizore i felge, boja zelena, ovi blatobrani su manji i gume su do ruba.http://www.mini-online.org/images/desktops/cooper800x600.jpg

INTCP
16-12-2002, 03:13
A gdje je ranult nekad bio. Jučer sam vido 19 kako se zapičio u pola. Pa polu nije niš a ovome se cijeli blatobran rasparao ko da ga jhe neko isčupao. Tip si ga je sam izvinuo nazad. :)) :))

INTCP
16-12-2002, 03:14
Ili recimo ovohttp://www.collectablecars.co.nz/img/gallery/popup/mincooper_2001_1.jpg

VR6
16-12-2002, 03:16
INTCP mozda se za tvojim okrecu jel se cude kako dobro sredjen fico...

OS-300
16-12-2002, 03:20
Za tvoju informaciju i Maxi Megane je bio u Rally-u ...
Eto "kante" u akciji....http://www.clubmegane.com/fotos/competicion/bigimages/RALLY-1.jpg

INTCP
16-12-2002, 03:20
Pa nego za čim se okreću. Nije uopće jako sređen. Sve šta sam ja napravio je da sam pofarbao felge u bijelo. Drugo je sve tvornički. Čak tvornički ima još crte na haubi.

OS-300
16-12-2002, 03:21
http://www.clubmegane.com/fotos/competicion/bigimages/xfoto_13_down.jpg

INTCP
16-12-2002, 03:22
I škoda je u rallyiu. Šta je osvojio taj tvoj maxi. Mini je pobio u monte carlu ferrarije i porschee. Da ne govorim o renault alpineu. :)) :))

INTCP
16-12-2002, 03:24
Evo ovako moj izgleda. Al su blatobrani crni, branik nema ove dodatke, nema maglenke i nema crte na haubi.

Felge su bijele i dimenzija gume je ista.

INTCP
16-12-2002, 03:25
http://barspeed.topcities.com/carpark_files/coopertrailer.jpg

Onda ljudi jel to ružno.

OS-300
16-12-2002, 03:25
VR6,dobra fora... :)) :)) :))
Na ovoj slici uz Mini fali još samo jedan patuljak od 1,4 metra pa bi slika bila potpuna.. :)) :))

Dobro došli u Liliput. :)) :)) :))

INTCP
16-12-2002, 03:25
××××n ti m..

INTCP
16-12-2002, 03:26
VR6, ovo ti nije bosna da ljudi ne razlikuju fićo i mini.

INTCP
16-12-2002, 03:28
A uz ovaj megane ti fali samo još jedna prištava debeljuca da ju pofukaš u tvom coupe gepeku. :)) :)) :)) :))

OS-300
16-12-2002, 03:29
INTCP,auto ti je za pet...http://home.wanadoo.nl/quatros/us4all/forumsmilies/FY004.gif

OS-300
16-12-2002, 03:31
Ali ipak kada bolje razmislim,sve se svede na ovo...http://home.wanadoo.nl/quatros/us4all/forumsmilies/wc002.gif

Girrari
16-12-2002, 10:14
E ljudi toliko ste se raskokodakali da mi je muka. Zadnju stranicu nisam ni pročitao jer ste nasrali toliko govnarija da bi bilo šteta čitati.


Punto HGT je fin autić za tu lovu. Nudi više nego solidne performanse za jedan gradski auto, a oprema mu je isto pozamašna. I istu klasu spada i 206 S16. Dobro je poznato da je u toj klasi kralj R Clio 2.0 Sport i to su činjenice. Ali da je i on bez putra na glavi, nije. Vozio sam HGT i mogu reči da sam bio jako zadovoljan kompletnim autom. Ako i proklizava u nekim ekstremnijim situacijama, OK, ali onda i Clio Sport sa 2.0 motorom pod haubom isto mora barem toliko proklizavati. To je danak velikim motorima pod haubom malog auta. Puno bi bolje bilo kada bi oba imali neke 1.6 TB motore, ali šta je tu je. Tko hoće neka kupi Clija, a tko neće ne mora. Isto je i sa HGT-om. Ne vidim razloga da se bespotrebno pljuje po autima koji su zaista jako dobri.

INTCP
16-12-2002, 11:55
A Corsa OPC 1.6 Turbo sa 175 ks. Meni to ljepše zvuči nego clio 2.0. Ali ima jadno ubrzanje za svoju snagu i težinu.

7.9 s. To je samo oko pola sekunde manje od HGT, a ima 45 konja više. Ako je stari Punto 1.4 Turbo sa 134 ks imao 7.7 onda je ovo stvarno šrot. Koji smijeh. Teška alfa 156 sa 15 ks više ima 7.3. Nevjerovatno. Šteta.

INTCP
16-12-2002, 11:57
Al ni clio 2.0 i pogotovo 206 2.0 170 ks nemaju baš neka bajna ubrzanja kakva bi trebali.

VR6
16-12-2002, 13:35
Peugeot 206 GTI sa 177 KS ima start do 100 km/h za 7.1 sekundu, i postize maksimalnih 230 km/h. Tu ce uskoro Mini zavladati, najavili su Coopera sa 200 KS.

INTCP
16-12-2002, 14:06
Da pa to je qrac. Ako 156 od 1400 sa 13 ks viška ide za 7.3. Onda zaista ne znam što reć. Taj auto bi trebao za 6.5 do sto . Da kažeš. mmmmm koja pila. Nije to sporo, al jednostavno me bode ta toliko teži auto ima toliko približno ubrzanje. Corsa je još gora i još ima Turbo.

_Stevo
16-12-2002, 14:17
Svaka čast "istinskim" ljubiteljima automobila. Kojih li ××××××...ak neko imalo voli automobile onda će ako ništa drugo cijeniti Mini kao legendu.

Black Knight_
16-12-2002, 14:39
Ma novi auti su za ×××××. Nema vise jeftilen jurilica poput Swifta GTI i Kadetta GSI. Sve nesto puno konja a jadna ubrzanja, katastrofa. Ono, pun ××××× opreme i konja i velika cijena a auti kurca ne idu.

Nova astra coupe turbo ima 10 konja manje od calibre turbo a toliko je sporija da je to zalosno. Kata-××××ing-strofa.

Jedino japanci jos rade kolko tolko postene aute.

INTCP
16-12-2002, 15:11
Ne bi se složio da japanci rade samo poštene aute. Neću ni iimenovatki na koga još mislim. :))

VR6
16-12-2002, 17:06
Tako nesto dodje.

Ne znam na koga INTCP misli, mozda VW, oni imaju Lupa GTI sa "samo" 125 KS i startom do 100 km/h za 8.3 sekunde.

Alfa 156 V6 ima vecu zapreminu, maksimalna brzina joj je ista kao Peugeot-u, a Peugeot je startniji. Jedino sto je malo teza, ali oni nisu za usporedbu nikako...

doc
16-12-2002, 19:49
Taj Lupo GTI je manji od Punta GT, a Punto sa samo 10 konja vise ima skoro sekundu bolje ubrzanje. A usporedba 206 i 156 nema smisla. Alfa je 2 klase iznad.

INTCP
16-12-2002, 19:54
VR6, alfa je teža 400 kg, ako ne i više. Šta ×××ך. 206 bi trebao ić ko perce u odnosu na nju. Lupo GTI je prava stvar. Drugi vw gtiji nemaju veze s njim. I mislio sam na alfu. Jer sve imaju ubrzanja za svoju snagu u vrhu klase. Možda izuzev 147 2.0

ŠULE
16-12-2002, 20:17
Priznajem da potajno mislim da ima nešto u malom Lupu, i da me žena ne vređa mislim da bi mjenjao Clia za njega. Vjerujem da s pravom nosi značku GTI.

VR6
16-12-2002, 20:19
INTCP prije nego sto pises "gluposti", mogao bi provjeriti neke stvari, pa ih onda vjerovatno nebi ni pisao, bar ne u ovim kolicinama.

Prvo 206 RC je od Alfe 156 V6 laksi za manje od 400 kila, a ne preko toga.

Drugo, Alfa 147, pa jesi ti pio nesto?? Golf 1.6 sa 105 KS ima samo 0.2 sekunde slabiji start do 100 km/h od Alfe 1.6 sa 120 KS. Ona 1.6 sa 105 KS ima slabije ubrzanje od Golfa. Ali on nije jedini, mogu reci da je prilicno tesko naci nekoga u klasi ko ima slabije performanse za svoju snagu od Alfe 147.

doc
16-12-2002, 20:29
147 2.0 ima 9.2 s do 100. To je danas neka normala za kompakte jer svi noviji kompakti su prilicno otezali. 307 2.0, Focus 2.0, Megane 2.0 svi imaju isto ubrzanje ko 147 2.0, ali imaju slabiju maksimalnu brzinu. A najveca bjeda u toj klasi je Golf 2.0 sa sramotih 115 ks, i jos gorih 10.5 s do 100.
Alfa 147 1.6 ima ubraznje medju najboljima u klasi. A Golf spada u staru genreaciju kopkata i blize je usporedbi sa 145. A protiv 145 1.6 nema nikakve sanse.

Dom-Dom
16-12-2002, 20:30
Dragi moj VR6 , Peugeot 206 je takvo govno od auta u bilo kojoj varijanti motora, da je zbilja imbecilno uspoređivati ga sa Alfom V6.On Alfi nije do koljena ni u čemu , a bogme niti jači modeli.Samo tolko, a ti piši kaj i kakve hočeš gluposti.

_Stevo
16-12-2002, 20:37
Svaka čast Lupu GTI-iu al pogledajte kolko dođe ta škatula od auta! Auto ko da je od Lego kockica rađen!

Za cijenu tog Lupa GTI-ia si kupim tri fićeka, plaćam popravke do smrti i unajmim kurvu na par godina...

VR6
16-12-2002, 20:43
Doc - on je rekao za svoju snagu. Ti svi tu nabrojani su slabiji od 147-ice. Focus ST170 je takodjer 2.0, pa gdje je tu Alfa, nema je... Moze se mjeriti s autima slabijim do 20 ks od sebe, a onim s jednakom snagom ili vecom, ne moze, nije "dorasla" tome. Jedino po potrosnji je rekorder, ispred svih. A ti svoje bajke, zamisljene, pisi i dalje.

Dom-Dom ti si dokaz svoje gluposti. Dovoljno je reci da je najprodavaniji automobil ove godine u Europi Peugeot 206. To dovoljno govori o tvojoj gluposti. 206 WRC vlada rally-em, jos nesto potrebno, ne. I usput, ja nisam poceo tu usporedbu.

Dom-Dom
16-12-2002, 20:46
P-206 WRC njemu svaka čast, ali serijske varijante veze nemaju sa WRC-om.To kaj je to najprodavaniji auto to me baš boli, jer sam ga imao i znam o čemu govorim, a i drugi vlasnici tog auta.Ali taj RC uspoređivati sa V6 motorima Alfi, tu vidim da si još jako mali dečko.

doc
16-12-2002, 20:51
vr6, ti si stvarno glup covjek,
Evo dom-dom ga je imao, ja ga jos sad imam i oboje tvrdimo da je auto ××××××. A ti koji se valjda niti nisi vozio tvrdis da je dobar.

doc
16-12-2002, 20:54
dom-dom, nasao sam da ipak postoji Crono u 15 cola.
Daj molim te pitaj za cijene Crona, Superturismo i f1 cup ili evo. Ja sam spreman za kupnju!

_Stevo
16-12-2002, 20:57
Ustvari ×××ך i Fićeke i ××××× i aute. Rađe se opijam godinu dana....

VR6
16-12-2002, 21:00
Dom-Dom macku o rep ti to. On je odlican sto se lezanja tice, bar brzina kojima prolazi krivine. Za ostalo ne znam. A titulu malog decka kaci nekome drugome, jel vidim da nisi ustanju da skontas iz kontesta prosloga posta sta sam htjeo reci, pa cu sada reci jasnije (da neki mogu shvatiti), ja nisam poceo tu usporedbu.

Doc primjetio sam da uvijek oni "gluplji" govore nekome da je glup. I to se stalno potvrdjuje. A bas me interesuje gdje sam napisao to da je dobar, prodaje se, i lijep je, to sam mozda rekao, i prerformanse sam naveo. Ostalo...

Skoda TDI
16-12-2002, 21:44
Bravo Stevane,ti si moj čovjek.
Samo nemoj dirati ×××××.Bogati,završit ćeš ko usamljeni šetač kurca... :)) :)) :))

206-os
16-12-2002, 22:08
Htio bi se nadovezati na par zadnjih postova. Dom-dom, i ja sam jedan od vlasnika 206-ice i u ovih 100000 koliko sam prosao s njim nikada nije bilo niti jednog problema. Znam da je bilo losih iskustava s tim autom ali ne u tolikoj mjeri da bi se moglo generalizirati na temelju nekolicine slucajeva o cijeloj seriji. Na jednoj drugoj temi sam objasnjavao strategiju automobilskih tvrtki i o lopovskim poslovima nasih uvoznika i neda mi se to ponavljat. Nije u redu sto si rekao da je 206 ××××××, eventualno da je tvoj 206 bio ××××××, zato sto moj 206 nije ××××××. Auto je za grad odlican, odlicno lezi, ima dobre performanse i jos niz drugih kvaliteta. Kako bi se ti osjecao kad bi ja rekao da je 156 ×××××× jer imam dva prijatelja koja su imali problema s svojim 156-cama?
Pogledaj recimo na britanskim stranicama misljenja o 206 pa ces vidjet da ove probleme koje si ti imao nitko ne spominje jer ih tamo nema.

Dom-Dom
16-12-2002, 22:22
206, ja sam već govorio o 206 koje taj auto ima probleme.Ako tvoj P-206 ima 100000 km bez problema onda si zbilja sretan čovjek.
Doc kad budeš spreman za kupnju , javi mi.Čuo sam se Goranom i on mi veli da Supertourismo 15" više nema u prodaji , bar ne u Austriji.Sad sam mu rekao za F1 Cup pa će mi javiti, ali imam osječaj da ga malo ×××××, pa bi bilo dobro da se odlučiš za neki model pa da onda najajim za kupnju.

Dom-Dom
16-12-2002, 22:30
Dečki još nešto , pa kretenarija je uopće uspoređivati P-206 i Alfu 156????????To su dva potpuno različita auta, različite klase , cijene , svega.......
Pa zato nemojte kenjati s tom usporedbom , kad je i 147 za bar dvije klase bolja od P-206.
P.S.ja zbilja nisam čuo da se 156 tako kvari( Selespeed ne računam).Dečki ipak je to auto o kome Peugeot može sanjati.

Calibra Zender
16-12-2002, 22:32
VR6, pa kaj je tebi čovječe? 206 super leži i prolazi zavoje velikom brzinom? Kaj si ti normalan? Jel ti znaš kaj kratke poprečne neravnine rade 206-ici? Pa jesi ju kad vozio da to doživiš? Guzica joj skače da to nije normalno. A bome nije niti zabavno.

To je auto za penziće u gradskoj vrevi. I za to je dušu dao, ako ne dobiješ model s problemima u serijskoj opremi poput Doca. Jedino kaj ga je prodavalo i još ga prodaje je simpatičan dizajn.

Dom-Dom
16-12-2002, 22:36
Calibra on jadan misli da je svaki 206 ,WRC! :))
Ja sam svog spustil , 16" OZ Supertourismo Corsa i 205/45/16 i tek je onda bio pravi za race.

Calibra Zender
16-12-2002, 22:39
A ove usporedbe 206-ice s Alfom 156 (i to još k tome s šestakom) bi trebalo prekopirati tamo u VR6 greatest shits. Tome je tamo mjesto. Odmah pored Golfa III s 63 konja i 205 gumama. Pa spika kako bi me oprao s tim Golfom na zavojitoj cesti, a ja za volanom Calibre 16V. A iznad svega je izjava da Golf dvojka GTI ima bolji zvuk od Ferrarija. Glupost je neuništiva!

Pa sad tek vidim kome odgovaram... šteta tipkovnice i vremena! :))

INTCP
16-12-2002, 22:58
Dobro onda je vr6 300kg, a ne 400 velika razlika.

206 ne drži ni kurca još stojim iza toga. WRC auto nem nikakve vezue s cestovnim.

1. imaju 4x4
2. ovjes je skroz drugi. Baš se sad na monte carlu vidio skinut zadnji most od škode. Pa to nema veze sa zadnjom osovinom od obične octavie.Ta wrc škoda ima polušasiju otraga od čeličnih cijevi. Jedan mali roll bar oko diferencijala. Pa taj ovjes je bliže mom minju nego običnoj octaviji. Još je i nezavisan. Lijepo je bilo prikazano.

VR6
16-12-2002, 22:59
Nazalost vremena po krugu 206-ice govore dovoljno same za sebe, a vase izjave bez ikakvih argumenata me ne interesuju.

A Calibra se uvijek javlja, a jos sam 2 puta ponavljao "jednu" stvar, ali ni to mu nije pomoglo da razumije. Tuzno...

CLIO SPORT
17-12-2002, 01:49
alooooo,pa ne vjerujem da ste vec ispunili 3-4 stranice od sinoc!?

ispravimo pogreske,

INTCP......nadji mi jedan Punto HGT koji se serijski isporucuje sa 195 gumama i dobijes dan iz snova!i ne pricaj gluposti!

i girrari se malo zaletio kada je napisao da ako HGT negdje bjezi u zavoju da mora i Clio Sport.....hmmmm,girrari imas besplatnu voznju samnom kada se malo osuse ceste! jer vozio sam HGT i auto je jednostavno nepredvidiv i odjednom pocne bjezati prednji kraj sto se kod clia sport nemre dogoditi jer kao prvo ima (e sad jeb ga) neznam kako se to tocno zove ali su straznji kotaci kod clia sport malo u koso postavljeni (blacki bi znao jer to sve calibre imaju) tako da auto lezi nevjerojatno dobro! puno bolje od obicnog clia (stari po gradu vozi clia dci 80konja pa znam kako obicni leze a i imao sam clia II 1.4)!!!!!!!!!!!!!!

od punta je jedino Sporting stvarno sportski i pre××××n.....HGT je kanta!

to je sto se tice lezanja.....a o motorima bi ljudi iz renaulta (a i japanci) mogli drzati predavanja ostalima!!!

joooooj,veceras bi mogao i epove pisati o Cliu Sport!!!!
na prvom semaforu mi tip u toj jednoj preeeebijesnoj pili nije puno pobjegao do 180 kmh....stali na semaforu i tip onako blijedo gleda i ne vjeruje da nemre pobjec tek tako cliu....i tako tip turira lagano pilu i krenemo ALI valjda je krivo presaltao ili je malo proklizao....ali do 130-140 sam bio ispred njega i tip se sjebao malo u guzvi tako da ga vise nisam vidio!!!
nije stvar u tome sto sam odrao neki auto, vec koji je to auto bio!!!
samo sto nisam na semaforu izasao vani i poljubio dvanulceka u onaj slatki znakic ispred!!!! ma strasan je!!!

moj slijedeci auto je DEFINITIVNO Clio III Sport koji ce navodno imati 2.0 turbo motor sa cca 240 konja!!!!!

pa nek se peugeot,vw i ostali slikaju!
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

INTCP
17-12-2002, 01:59
Punto HGT bilo koji se srijski isporučuje sa gumama 195 i 15 colnim kotačima. Njčešće su na njemu Michelin Pilot. Ne znam kako drži Clio 2.0, ali 1.6 je jad barem u odnosu na sporting.

A ti vr6 ostavi se malo svojih švapskih mjerenja i uzmi malo auto u svoje ruke a ne da ×××ך o nečemu nego si negdje pročitao neko vrijeme i sad sve znaš. Govore ti ljudi koji us vlastitim novcemn kupili 206 i priznali da je govno u ležanju. Nisi vozio 206, nisi vozio alfe. Samo si švabe vozio i lanciu od talijana. Mi svi smo vozili 206 i tvrdimo da je govno.

INTCP
17-12-2002, 02:02
Alfa 147 je teža od golfa, focusa i sl. 100kg jer je rađena na bazi 156 i koristi mehanuiku 156. Još je ktome i nakrcana opremom. Vidjet emo kakve će performanse imati golf 5.

ŠULE
17-12-2002, 07:49
CLIO,opusti se. Pa to se svima nama događa. Možeš si mislit kako je meni bilo kad sam dečka u 2.0 na semaforu ljepo zamolio za ganjanje. Bože dvoje djece mi je bilo u autu. Pa mu na sljedećem semaforu kažem "šta to ne može brže". Pa onda opet. Da si mu vidio izraz lica.

206-os
17-12-2002, 11:26
Intcp, sta pricas gluposti. 206 uopce nije govno, nego si ti ljubomoran sto je tvoj puntic i cjelokupna auto industrija u kurcu. Dat cu vam jedan konkretan primjer. Jedan moj jako dobar prijatelj u obitelji ima 206, Clia i punta. Punta mu vozi mama, clia tata a a sestra 206. U jednom razgovoru njegov stari mi je rekao da su 206 i clio dva puta bolji auti o punta. Rekao je "punto je poluproizvod" a 206 i clio su skoro jednaki samo mu je clio malo okretniji u gradu dok je 206 bolji za izvan grada jer ima izravniji upravljac i tvrdji ovjes. Njemci koji inace mrze sve francusko su rekli da ima jedan od najboljih ovjesa u klasi ako se uzima u obzir brza voznja. Istina je da 206 bijezi rep u ekstremnim situacijama ali uz malu korekciju volanom to se lako ispravlja. Problem kod 206 su gume s kojima se on isporucuje Michelin Energy koje jako utjecu na (ne)stabilnost.

I jos jedna stvar na kraju. Po vasim pricama je 206 ××××××. Pa da je ×××××× nebi ga prodali u 3000000 primjeraka jer u zapadnoj Europi ljudi nisu glupi i nebi pusili necija ×××××× tako da vase tvrdnje padaju u vodu.

Sto se tice usporedbe 206 i 156 to nema smisla i stvarno ne znam zasto svi napadate vr6 kod je INTCP to prvi spomenio. A o tom da je "Peugeot daleko iza alfe" najbolje govore prodajni rezultati i pozicija tih firmi u danasnjoj hijerarhiji.

Ja inace postujem alfu ali dok god neki alfisti budu pljuvali po ostalima i ja cu po vama jer za to stvarno imam puno argumenata!

206-os
17-12-2002, 11:28
ispravak..cijelokupna talijanska auto industrija..

Black Knight_
17-12-2002, 11:30
CLIO, A-spur cini mi se da se kaze na hrvatskom, na engleskom je negative camber, da kalibre to imaju, pogotovo turbo.

INTCP
17-12-2002, 11:49
Meni se hebe za mišljenjhje enkog drugog ja imam svoje mišljenje. 206 je totalno nesportski auto.
Ovjes bježi i ne daje da se zavoj brže prođe, možeš ti ispravit ga ne znam kako lako al to te usporava i ne da ti da prođeš brže.

2. mjenjač je totalno ××××××. Neprecizan čak zastruže kad brže prešaltaš. Pa di je tu sportskost. Osim toga spor je jer guši motor. Tako da onaj sa 75 ks ima 13.5 sekundi ubrzanje. Punto 11.4. Eto kolika je to razlika.

Motor je koma. 1.4 1 bregasta i 2 ventila i mizernih 75 ks za današnje pojmove je šrot. Pogotovo ako se auto naziva sportskim. I užasno se nosi s visokim okretajima. I još fga ktome guši mjenjač.

Jedina stvar koja je bolja od punta je upravljač koji je nešto tvrđi i pruža jednu dozu osjećajnosti. Međutim nije ni Puntov baš mekan ali je jako duirektan (2.5 okretaja od kraja do kraja).

INTCP
17-12-2002, 11:59
Nemojte misliti da u svakom malom francuzu leži duh Renola 5 Turbo.

206 potrebno je skratiti omjere i riuješiti strugannj u mjenjaču ugradnjom novih komponenti. Potrbno mu je ozbiljnije srediti zadnji ovjes ugradnjom tvrđih amortizera i opruga. I još nekih komponenti. Silen blokova itd.

Motor je posebna priča. Sve osim 1.6 sa 110 ks ne zadovoljava u sportskoj vožnji kako bi trebalo. 1.4 je najočajniji. Trebao bi imati u seriji min. 95 ks da bi ga se moglo nazvati sportskim. Dakle potrebno je na njemu raditi samo da biš dobio 20 ks. To bi bilo to. A neki to imaju u seriji sve. Da ne govorim o S16 sa motorom iz 406. AL nije to toluiko problem nego šta taj motor ima konja koliko će za godinu dana imati alfin 1.6. Pa ne znam kad su to bila mjerila da 2.0 motor ima 136
Tom motoru treba dobrih 15 ks da bi se tzaj auto mogao nazvati zvjeri. Istina sad je došao ionaj jači koji zadovopljava i više nego je potrebno, al meni je ovaj slabiji drek od motora.. Čak i 1.8 u HGT nije neki bajan omjer snage i veličine. A kamoli 2.0 sa 136 ks.

INTCP
17-12-2002, 12:02
Samio da citiram autoblic ritobris, preneseni usporedni test.

Za zadnji ovjes 206: "kao da su ga konstruirali amerikanci, nadamo se da će s faceliftom ova greška biti otklonjena"

Za mjenjač "što se tiče mjenjača kao da je u peugeotu vrijeme stalo"

VR6 šta imaš reć na ovo pošto se uvijek pozivaš na auto blic.

Dom-Dom
17-12-2002, 12:18
Mjenjač u P-206 je katastrofa , još sam preblag..........

INTCP
17-12-2002, 12:21
Ajme meni baš sad gledam ubrzanja od 206. 1.4 sa 75 ks nema 13.5 nego 14.2. SRAMOTA SVJETSKA.
A 1.6 sa 110 ks ima sramotno ubraznje od 10.5 sekundi. Opet potežem alfu 156 ali samo za usporedbu da se vidi koliko loš mjenjač ima peugeot i koliko ga guši. 156 1.6 sa 10 ks više, 2 klase više i ne znam koliko kg više. Čini mi se 250-300 kg ima jednako ubrzanje JEDNAKO. Punto Sporting ima 10.9. Zbog mjenjača. A 206 s16 po tim podacima u ritobrisu ima 8.9. Dakle skoro 9 sekundi za 2.0 i 136 ks u tako malom autu.

Evo izvornog teksta iz ritobrisa: momci koji su radili na podvozju kao da us naukovali u sad-u. Dovoljan je lagani okret i rep već zanosi kao kod američkih krstarica.
Kod faclifta inženjeri ne smiju zaboraviti ni kočnice:tastnom je vozilo trebalo 43 metra da se zaustaviMjenjač: s dugim hodovima ručice podsjeća na oldtimerer i prošla vremena :)) :)) . Kao da u konstrukcijskom odjelu koncerna PSA rade prijhatelji starih automobila. Zaitm pod minuse navode neprecizan mjenjač. Ali ima i dobrih strana kao agilna upravljivost i barem to izravnavanje stražnjeg kraja. Da se razumijemo to je zabavno, ali to se odgađa prije od punta i ne dopušta da prođeš brže.

INTCP
17-12-2002, 12:25
A evo i za clia: Njegovo podvozje (kao i kod jednbako starog peugeota) možda ivše i ne zadovoljava najmodernije zahtjeve po svim kriterijima :)) :)) :))
Najslabije kočnice u usporedbi, najveća su mrlja voznih osobina. Usprkos serijski ugrađenom ABS-u naši mjerni rezultati nisu zabilježili zaustavne puteve kraće od 46 metara :smile10: :smile10: .

CLIO SPORT
17-12-2002, 13:00
intcp........legenda si...toliko prostora a rekao si samo 2 istinite cinjenice:

1.kod clia su stvarno u kurcu kocnice, ali samo kod onoga phase 1 i kod clia sport phase 2 (zato sam narucio kod bullita sportske,trebaju stici ovaj tjedan!?)
2.peugeoti imaju stvarno u kurcu mjenjac, ja sam vozio 206 S16 a frend ima 406 coupe 3.0 i stric ima 206 CC.....svi imaju isti problem, salta se kao u kamionu!

INTCP,ovo koliko si siguran da HGT ima 195 i to jos michelin sport(ili koje vc tvrdis) serijski samo dokazuje tvoju neinformiranost i tvrdoglavost (ne kazem da svi trebaju sve znati, ali barem nemoj srat o stvarima o kojima nemas pojma)!!!

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Sule,rekao sam da sam oprao dosta jacih auta od sporta ali ovaj je takav da nikome ne padne na pamet krenut za njim!!!!! tip me oprao ali tako da sam mu bio na guzici (do 30m na kraju) do cca 180!!!! a na drugom semaforu se ocito nesto sjebao, malo mi je previse cudno da sam bio ispred njega do cca 120 s tim da je tip turirao auto na mjestu i kod mene se ××××no cuo njegov boxer motor kad smo krenuli (hocu reci da tip nije krenuo laganini)!?!? ali nema veze,kao sto rekoh to nije previse za javnost,vec za osobni gust a sinoc sam bio tako sretan pa sam to spomenuo na forumu! :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

sule, tvoj clio je onaj phase 1 ili 2???? redizajnirani clio II?

TRANS AM_odlog
17-12-2002, 13:10
O 206-ici je na ovom forumu već dosta bilo riječi. Novaci poput "206 os" očito nisu imali prilike čitati spomenute postove. Kao i svaki auto na kugli zemaljskoj, tako i 206-ica ima svoje mane ili bolje rečeno nedostatke. Kao vlasnik najskuplje izvedbe (Roland Garros) 206-ice mogu konstatirati slijedeće:
1. premekan ovjes za vožnju na nož, ali uostalom namjena tog automobila nije takova vožnja.
2. Torzionke na zadnjem ovjesu prouzrokuju neugodno plesanje pri ekstremnijim situacijama, no znalcima bacanje zadnjeg kraja može priuštiti puno zabave (već mi radi adrenalin pri pomisli na vožnju serpentinama).
3. Precizan i lagan mjenjač, no predugih hodova i loše proračunatog omjera.
4. Kao što reće INTCP sve ispod 1.6 16V je preslabo za igru s 206-icom. Motor solidno vuče i postiže relativno visoku krajnju brzinu, no dozla boga trom na niskim okretajima.
5. Servo na volanu podešen previše izravno i mekano. Puno bolje rješenje (dvosistemsko) je viđeno kod Punta i Corse.

Ipak na kraju mi nije jasno kud ste to zabrijali s 206-icom. Tema je: Stilo 2.0 turbo.

INTCP
17-12-2002, 13:23
To nisam ja rekao, al se slažem s tim, nego njemački novinari auto bilda na koje se pozivaš.

VR6
17-12-2002, 14:03
CLIO SPORT to bio neki Porsche ili Subaru Impreza Turbo??

INTCP rekao sam ti, vremena po krugu, po testovima ima najbolja. Ostalo mi je nebitno, jel ona su najrelevantniji pokazatelj stanja. Nemoj mi sada reci da i njemci preferiraju francuze...

ŠULE
17-12-2002, 15:05
CLIO II 16V sport.

Calibra Zender
17-12-2002, 17:29
Clio sport, nije mi jasna jedna stvar. Ne bi tvoj ionako dosta brz Clio trebao ipak malo brže potegnuti?! Dom-domova 156 ima samo 21 konj više (istini za volju i pola litre motora više), ali je i teža za kojih 200, 300 kila (ne znam točno jer nisam provjerio u kilu) i imate isto ubrzanje! A i krajnja brzina ti je za 10 km/h manja. :smile10:

CLIO SPORT
17-12-2002, 19:44
VR6............911

calibra.......da istina je da su oni isti....cak je alfa brza!! alfa ima 6 cilindara,pola litre vise i 6 brzina, 20tak konja vise i isto toliko nm vise od clia sport!?!

i mislim da je realno da je alfa brza ili tu negdje sa cliom sport!!!!!!
to su ××××ne pile, samo ovisi tko sto zeli.....

mislim da ih je malo glupo usporediti........ko da pitas kako je lotus elise sa 1.8 motorom brzi do stotke od 911 ili neke feriole!?

Calibra Zender
17-12-2002, 19:53
CS, ma ne uspoređujem nego sam samo malo gledao brojke glede težine i snage. Usporedbe bi bile više nego smiješne. Samo mi se učinilo da bi Clio ipak mogao biti brži.

Ako je riječ o novoj Carreri s 5s do stotke onda te valjda tip podcijenio.

doc
17-12-2002, 20:42
Clio RS je laksi od 156 V6 za tocno 380 kg. To je jako velika razlika i gledano s te strane morao bi Clio ici ispod 7 sekundi do 100.

×××× vas peugeot. Ja sam vec 2 peugeota 607 vidio pored ceste, dignuta hauba i iz peugeota asistence nesto popravljali. I to oba u Vz, sa Vz tablicama. To je malo prevelika slucajnost s obzirom da u cijelom Varazdinu valjda ima 3 peugeota 607.
206 nije samo ×××××× radi bezbroj tvronckih gresaka i katastrofalne zavrsne obrade. To se sve jos nekako sredi u garantnom roku. Najvece mane su mu mjenjač koji zapinje u svaku brzinu, čudan ovjes, loša kvaliteta plastike (ajde barem izgleda dobro dok je ne opipas) i slaba ponuda prostora otraga.

Punto na zalost ima jos goru plastiku i losije uredjenu unutrasnjost. Ali motori, podvozoje, mjenjač, volan, ponuda prostora je sve iznad 206.

doc
17-12-2002, 20:44
vr6, a ti se drzis samo DSF-ovih mjerenja?
Jednom je netko stavo mjerenja s neke njemacke staze, ne sjecam se vise koji link. Tamo je Punto 1.2 8v oprao Golf IV TDI 110 ks. Znaci to su ti podaci kojima ti jedino vjerujes. E pa onda vjeruj i da ja golf zadnje smece ako sa duplo vise konja nije u stanju biti brzi od Punta.

Skoda TDI
17-12-2002, 21:21
Ma ××××× ja tebe i tvoj Fiat :smile09: :smile09: :smile09:

Švabo je švabo i tako mogu ti ponavljati do sto :smile11: :smile11:

Šetaj ××××× i gotovo :)) :)) :))

206-os
17-12-2002, 21:30
INTCP, covjek kad kupi 206 1.4 ne ocekuje neku raketu, nego je kupi iz sasvim drugih razloga. Ako hoce sportski auto za to postoji 206 gti ili r/c. Sto se tice kocnica u usporednom testu auto blica je 206 imao 40 metara zaustavnog puta sto je sasvim ok. Imam u jednom njemackom casopisu (Sport auto) usporedbu 206 s16, Punta hgt i pola gti. Kad njemci i uz to novinari priznaju da je 206 najbolji i najzabavniji medju navedenima onda mi tvoje misljenje nist ne vrijedi. 206 ima manu a to je mjenjac dugih hodova ali ja ne vidim sta to nekom smeta jer taj nije kupio auto za jurcanje nego za gratsku voznju. Pa ako netko zeli jurit kupit ce 206 r/c ili clia sport a ne 206 1.4. Intcp, tvoj je problem sto na svaki auto gledas kao na sportski auto a to je idiotski. Ovdje su neki ocito ljubomorni sto je prodano 3 milijuna 206-ica, sto je 307 bio auto godine, sto Peugeot ima uz BMW najveci rast prodaje u Europi. Jos na kraju jedan komentar na racun INTCP-a. INTCP, stvarno ti je jadno sto pri usporedbi ubrzanja uzimas kad se radi o Fiatu tvornicke podatke a kad se radi o Peugetu podatke iz nekih testova gdje je svako ubrzanje losije od tvornickog. Ne zelim se vise raspravljat, al takodjer ne zelim da pojedinci (INTCP) namecu svoja misljenja i stavove drugima pogotovo kad su ti stavovi glupi. To sam vec karikirao INTCP-u na jednom drugom topicu al on nije ocito skonto(karting, moj INTCP, karting!).

Girrari
18-12-2002, 00:06
Ja imam Punto i sretan sam! :) :smile06:


BTW Beštija od danas više nije mutava. Progovorio je na potpuno tečnom materinjem jeziku. Piove, senti come piove...

INTCP
18-12-2002, 01:54
Podatke sam uzimao iz auto blica iz kataloga. Ako i ima 13.5 to je jadno svejedno.

Mi s ovdje upravo prepiremo o sportskosti 206. Ja nikad nisam rekao da je kao auto za prosječnu vožnju loš.
Danas sam bio kod frenda koji ima 206. I opet sam se uvjerio da je taj auto mekši od punta. On mi kaže da auto baca zadnjim krajem i misli da je to normalno i kod svakog auta. Isto tako za mjenjač Kad šaltaš u mjestu svaki stupanj ima svoj zvuk. kkrrrr, gkraaa, škrrr itd. I to neusporedivo jače nego kod ostalih auta. Isto tako ručica je je labava i djeluje raštelano, zapinje u svakoj brzini i . Na puntu ne zapinje čak kad i ne držiš kuplung i djerluje čvrsto.

Jedino mise više sviđa cockpit od 206 jer je sve nekako niže, a i središnji dio između siceva na tunelu je viši nego kod punta, kao na većim autima. Na puntu je dosta nizak ispod razine siceva. Isto tako puntov cockpit ima opet ljepše detalje, ali globalno 206 ima ljepši. Puntov je razbacan. I čini mi se da se u 206 sjedi niže.

206-os
18-12-2002, 11:53
INTCP, niti ja nikad nisam tvrdio da je 206 sportski auto. Eventualno ovaj novi r/c i gti. Nemozes onda tvrdit da je ×××××× (1.1, 1.4, 1.6) zato jer nije sportski auto. Pa to je obican mali autic za grad i nist vise koji se istice lijepim dizajnom. Ja priznajem da je Punto sportskiji ali ne da je i bolji opcenito gledano :)) S druge strane, ja vidim da se tebi INTCP 206 svidja ali ne zelis to priznat jer si ostao razocaran nesportskim mjenjacem 206-ice. Jedino sportsko u mjenjacu 206 je taj zvuk pri promjeni brzina kao kod tourning auta :) :)

I ubrzanje modela 1.4 je 13.2 sekunde a 1.6 16v 9.9. Pozdrav