PDA

Pogledaj cijelu verziju : Newfound respect for my car



Black Knight_
11-12-2002, 14:38
Upravo sam sazno da kolko god sjeban 4x4 na kalibri jest isto toliko je i napredan.

4x4 na calibri je u stanju prebacit 100% momenta na zadnje kotace(prednji su vuca). U idealnim/normalnim uvjetima je 75-25 omjer ali je u stanju prenijet 100% na zadnje! A naravno, moze prebacit 100% i na prednje...

A ja se cudim kak to cudo nece da proklize ni na cemu!

Nisam procitao da jos koji auto to moze. Najbolje sto sam nasao je da skyline moze prenijet 50% na prednje.

bavoooo
11-12-2002, 15:12
Još da oće kočit po Klaićevoj, ne bi izlazio iz nje!?!

Black Knight_
11-12-2002, 15:29
Iskljucio sam ABS, da vidis sad kak koci po klaicevoj! Bog bogova!

pi-pi-tu-tu
11-12-2002, 17:08
Črni se slupao jer mu je Calibra previše aerodinamična! Nema tih kočnica koje mogu zaustavit to čudo od auta kad se zaleti s toliko konja pod haubom i takvim magarcem za volanom!!!!!

;)

Black Knight_
11-12-2002, 17:14
TI MAMA E!

Lako je ovako srati, ajd ti lijepo nama reci kolko si se ti puta razbio? Ili mozda jos nemas vozacku?

I onaj vozac formule 1, ne mogu se sjetit kak se zove, se izvrnuo s traktorom u jarak pa sta. Ja se bar mogu izvlacit na sjebani ABS :P

INTCP
11-12-2002, 17:25
Ja sam se 2 puta razbio. Jednom sam bio živčan, bila je lagana kišica, zavoj je vukao u krivu stranu, a asfal je bio prividno dobar - čitaj izlizan. Takve su bile i moje 145 toyo gume, ćelave, ne ćelave nego glatke zbog sjebanog trapa. U kombinaciji za zadnjim cilindrim koji su puštali i mini morisom čiji zadnji kraj mogu dignuti dva odlučnija čovca neprilagođena brzina uz nasilne zvuke metallice završio sam u zidu. I nikakvo puštanje kočnice tipa imitiranja abs, a nije mi pomoglo.

2. put sam žurio na palačinke :)) i naletio sam na vodu u lakat zavoju, pošto mini ima raspodjelu težine 80/20 zadnji kraj me okrenuo... i dao sam kontru, skoro sam prošao kao mcrae, ali šta je previše je previše. :( :( :(

Auto sam kupio od perušića šta vozi focus cup, a on se ravalio na kiši s minjem, pa je svejedno skoro prvi u kupu.

Jednostvano ko leti jednom će se sjebat i to nejviše ne zbog neiskustva nego zbog neke druge tvari, teh. neispravnog auta ili vode ili ulja u zavoju. Naravno da ako se da 200 ks nekom od 18 godina da će se sigurno prije razbit zbog neiskustva.

Black Knight_
11-12-2002, 17:28
Jel ti to mene prozivas s ovom zadnjom recenicom? :smile09:

INTCP
11-12-2002, 17:42
Ma ne, samo govorim generalizirano. Nemaš se pšta iz neiskustva razbit na ravno. Al ako nekom od 18 godina da bmw 330 da se ide ganjt do max po zavojima, e pa rijtkost je da se ne razbije jer recimo ne zna kontrolirat 230 ks na zadnjoj osovini.

Black Knight_
11-12-2002, 18:06
Ma nekako mi se cini da je to vise do pojedinca nego koji auto ima. Neko ko nema iskustva nece forsirat auto/voznju dok ne stekne malo filinga, a opet neko drugi ce ga silovat odma jer voznja je pljuga a on je faca.

330 ima traction controlove i ostale ×××××rije pa ce mu malo teze pobjec zadnji kraj :) Ali to nije bitno

INTCP
11-12-2002, 18:25
Pa normalno da zavisi. Možeš ti imat takvu pilu i uopće se ne forsirat s njom. Možeš ić i do 70 % jer tako i tako da ti takav auto pobjegne brzine moraju bit ogromne. A svako pametan pa i onaj s iskustvom ako nije siguran da zna kontrolirat auto od 200 ks neće ić do max.