PDA

Pogledaj cijelu verziju : VW kupuje ....



Fresh
11-12-2002, 13:39
Sigurno ste pročitali kakve se glasine šire.

Mogu samo mislit u kakvom su sada stanju šoka Alfisti, i ostali ljubitelji Talijana.

Moram priznati da seni ni meni ideja ne sviđa.

INTCP
11-12-2002, 13:43
Piše vw je zainteresiran, ne piše da kupuje. A fiat sigurno neće prodat tri marke koje mu podižu reputaciju koncerna i ostvaruju odličnu prodaju u svome djelokruku. :))

Fresh
11-12-2002, 13:54
Ispričavam se, naslov je bila slobodna interpretacija.

A sad da li će Fiat prodati ono šta mu diže reputaciju. Sve te firme je imao do sad sa svom reputacijom koja ih prati, pa je opet zapao u probleme.

Malo je nejasno ovo ''glasine o zainteresiranosti'', a u tekstu se potvrđuje da je Audi u pregovorima sa Maseratiem.

D0mi
11-12-2002, 15:24
Ovo mi je najgora vijest u zadnje vrijeme, VW MOZDA kupuje Alfu, Ferrari i Maserati :smile09: :smile09: :smile09:

Sta ce onda biti s Alfama, VW ce ih sigurno sjebat, dijeljenje motora, platformi i sva ostala ××××××. Kojem se onda proizvodjacu okrenuti, BMW-u? :(

intcp
11-12-2002, 16:08
ma šta vi poblesavili. Kakvo dijeljenje platformi. Pa vw već ima sportsku marku seat koja po meni nema veze sa sportom, al nije važno. Kupiti će on drek, a ne fiat.

alfist_zg odlog.
11-12-2002, 18:21
nisam procitao vijest, ali sam se najezio od same pomisli.
Nedo Bog... :smile09: :smile09: :smile09:

Black Knight_
11-12-2002, 19:48
Seat je sportska marka? Otkad to? Prvi put cujem. Seat je jeftilen spanjolska marka kolko ja znam. Kakva sportska marka, pa seat uopce ne sudjeluje u auto sportu.

T-IE
11-12-2002, 20:51
Seat teži imat sporstki karakter. A to što nije u auto sportu nema veze, Škoda je u rallyju pa dal je zato sportska?

Skoda TDI
11-12-2002, 20:54
setaj ××××× majmune Skoda je zakon :smile07: :smile07: :smile07:

T-IE
11-12-2002, 20:56
Daj debilu od××××, da čitaš moje posteve vidio bi da nemam ništa protiv Škode, nego samo kažem realno kako stvari stoje.

M1
11-12-2002, 21:07
Po novom dogovoru,seat je zaduzen za jeftine sportase,a audi za skuplje i jace....zbog toga cisto sumnjam u kupovinu alfe,dok ce ferrari i maserati vrlo vjerovatno i kupiti,kao sto su napravili i sa bugatijem i lamborghiniem

Frenki
11-12-2002, 21:20
Procitao jesam, ali nedo bog da se to ostvari! Ni blizu ne zelim ni pomisliti!

Ljudi moji pa kaj vi mislite, da za koju godinu imamo "147 Golfa", koji je totalno ne(p)okretan i nejde i jadan dizajn i....jooooj neznam vise kaj bi nabrojal.

Mislim da to nikako nebi bilo dobro... :( :( :(

VR6
11-12-2002, 23:44
Hm, ne zvuci lose. Ferrari SUV bi mozda izbacili, i Alfe bi dobile 4x4.

Seat u koncernu i stoji nesto kao sportska marka. Seat Ibiza na rally je bila jedan od najboljih automobila u svojoj klasi.

Il Capo
12-12-2002, 06:20
Makar sam imao priliku vidjeti da svašta lupaš VR6 ovo mi fakat nije jasno jel se zajebavaš ili kaj...? Ferrari SUV?

Dakle ovak bu to zgledalo kad VAG sjedne za kormilo: (hipotetička vijest na Vidiautu)

NOVI MODELI FERRARIJA I ALFE

Odmah po preuzimanju efektivne kontrole u Ferrari-Maserati-Alfa Romeo koncernu,VW je otkrio planove za narednu godinu. Prva novost je iz Ferrarija: Ferrari F250 PD TDI "Campagnola", novi Ferrari SUV koji će dijeliti 80% djelova sa VW Touaregom, ali će se razlikovati po karakterističnom šiljastom Ferrari prednjem kraju, kao i dva para okruglih stražnjih svjetala.
Druge dvije novosti su vezane uz Alfa Romeo: prva je "Paesano", sportski SUV/pick-up za američko tržište, opet zasnovan na Touaregu i s W8 te već poznatim TDI agregatima, kao i automatskim mjenjačem. Drugi automobil koji trebamo očekivati jest Alfa Romeo "Alfan", veliki monovolumen sa sportskim štihom zasnovan na VW Sharanu.

Jel ti se sviđa ovo VR6? :)) :smile08: :))

Il Capo
12-12-2002, 06:30
Zaboravil sam dodati - da sve ove promjene ne bi ostavile utisak da Ferrari ignorira svoju sportsku povijest, VAG je donio odluku da će glavni direktor kompanije biti Michael Schumacher.

:))

Naprijed VW
12-12-2002, 09:54
Ha,ha,ha....Nema razloga za zabrinutost, mozda alfa napokon postane pravo auto ako je kupi VW... :)) :)) :)) :))

quattro
12-12-2002, 10:24
Ha, konacno oce alfa vidjeti, kako se prave kola. VW je naj jaci, fiat alfa i ostalo italijansko ×××××× ne mogu se brinuti ni za sebe zamo nesto govore, kao i fanovi alfe na ovom forumu. Samo besede besede......

INTCP
12-12-2002, 15:12
1. Seat nikad neće bit sportska marka iz razloga što kosristi istu mehaniku kao škoda i vw.

2. Ta mehanika se očituje prosječnim motorima, sporim i nepreciznim mjenjačima, prosječnim ovjesom koje je u seatu samo tvrđi što nije dovoljno, a prednosti takve mehanike su trajnost, elastičnost, mala potrošnja što sportski orijentiranim kupcima ništa ne zanče.

3. Iako možda izvana su ljepši od vw, unutrašnjost im je jednaka i nema veze sa sloganom auto emotion

4. Top modeli se očito orijentiraju namjerno ka dieselima koji i da hoće ne mogu imat performanse na željenom sportskom nivou

5. Šasije koje koristi su od vw i jednostavno je nemoguće na njima sročit lijep auto. Iako ibiza ima lijepe detalje (svijetla, nabore na karoseriji) osnova je od pola i to toliko jadno izgleda, pogotovo 4 vrata, naprosto odvratno koliko auto izgleda kao buhtl i asocira na neku debeljuškastu prištavu pubertetku, umjesto na agilnost i fluidnost.

Motori su krajnji prosjek dakle. Sama činjenica prisustva slabih motora pokopava seat kao sportsku marku. Npr 1.2 sa tri cil, ili 1.6 sa jednom bregasdtom i 100 ks. Turbo motori također nisu ništa posebno npr. 1.8 sa 150 ks je zadnji očaj šta je konkurentska alfa (kako kaže vw) imala pred 15 godina, ali sa samo 8 ventila i 5 ks više.

Modeli kao cupra ili 1.8 T sa 180 ks su vrijedni pažnje, ali ostalo je drek. Običan vw sa sport paketom opreme.

Meni je ta kombinacija vw, šasija i motora sa pokušajima dobrog dizajna toliko jadna da bi osobno rađe posjedovao Golfa 4 sa odgovarajućom opremom koja ga dizajnerski podiže u prihvatljivost i TDI-em od 130 ks. A inače odvratni polo s 3 vrata meni izgleda bolje od ibize pogotovo s 5 vrata.

I po čemu je taj auto konkurentan alfi.
Po motorima nije, po mjenjačima nije, po ovjesima još manje, po performansama nije??? Pa šta je taj seat samo za pice koje hoće vw, ali eto žele malo dokazat da su kao malo vatrenije.

INTCP
12-12-2002, 15:16
Vw neće kupiti Ferrari iz razloga što je ferrari toliko uspješan da se neće dat odnosno ga fita neće dati jer bi ostao bez svojim zadnjih bogatstava dakle propao bi do kraja. 49% udjela znači nemoć odlučivanja. Dakle Ferrari će odlučivati o svemu a ne vw. I sumnjam da će fiat odnosno ferrari dopustiti da se takvo ×××××× dogodi. I prije će alfa imati mehaniku od ferrarija nego d vw-na.

INTCP
12-12-2002, 15:22
Ja bi bio prvi koji ne bi kupi takvu alfu. A tako misle i ostali alfisti. I šta ti vr6 misliš da će neki alfist koji je cijeli život vozio prave alfe pristati kupiti vw-alfu, ako mu i fiat-alfa nije bila baš previše draga.

I ja opet kažem da su mi te izjave toliko smješne i fiat neće toliko olako dat svoj ponos koji mu donosi profit i u sportu.

Jao
12-12-2002, 15:29
Ti si INTCP nešto jako nabrijan danas, pa daj se čovjeće malo opusti, uživi se u blagdansko raspoloženje, budi malo fjakast.

Seat Ibizu s 4 vrata veliš nebi nikad kupio. A Thaliu bi. Osnovna vrijednost Ibize sedan je bunker od 500 litara.
Tebi to možda ništa ne predstavlja ali nekima da, a kad Alfa naparvi auto s tolikim bunkerom u toj klasi auta i da auto na nešto sliči onda ćemo razgovarat.

I da ti je Polo s troje vrata ljepši od Ibize, to ne mogu vjerovati.

A i ti tome da Fiat neće dati Ferrari koji mu donosi toliku dobit. Donosio mu je i do sada, pa je opet Fiat u kurcu. Pitanje je da li Ferrari želi ostati u Fiatu.

INTCP
12-12-2002, 15:32
Isto tako fiat je većinski vlasnik ferrarija što znači da on odlučuje šta će s njim napraviti.

Alfa 155 je imala 525 litara pa je bila ljepša od passata-šlape, toleda lagune, mondea i sličnih dizajnerskih promašaja.

INTCP
12-12-2002, 15:34
Alfa si ne može dopustiti da dizajn podređuje funkcionalnosti. I to mi je jako jako drago. Stoga si alfe ne smiju dopustiti da na nešto liče već moraju biti prelijepe što i jesu.

Jao
12-12-2002, 15:48
Alfa 155 nije klasa Ibize.

INTCP
12-12-2002, 15:54
Ea pa alfi ne trebaju takva mala govna poput ibize i sličnih.

Jao
12-12-2002, 15:54
Sad sam tek skužio. Pa ti uopće ne shvaćaš da su Mondeo, Passat i Laguna drugačije klase od Toleda.

Toledo je produženi Leon, iako je Leon došao kasnije, a Leon je klasa Golfa.

Ibiza je manja i od toga.

Pa ti uopće ne razlikuješ klase, ti vidiš Alfu i poslije toga ti je sve ravno.

Jako plitko sinko moj.

Jao
12-12-2002, 16:00
Drugim rječima oni plićeg đepa koji bi željeli auto malo sportskijih performansi mogu se slikat, jer Alfa nije dostojna napravit manji auto sa sportskim karakteristikama.

Pa da neka kupuju Punto, Corsu, Polo, Fiestu, 206, Clia ... i slične aute u sportskim paketima opreme i motora.

Da, Alfi ne treba jedan model te klase :smile11:

INTCP
12-12-2002, 16:04
Zašto audi i bmw nemaju takvo malo govno. E pa zato nemas ni alfa. I da točno alfu bacam u isti koš s audijem i bmw-om. Ostalo je za raju.

Stari toledo je bio duži od alfe 155. I jednake dužine kao passat koje je bio na bazi golfa. Novi toledo je srednja klasda po meni. Ja mu nisam kriv šta ima mehaniku golfa. Dok bora nije srednja jklasa i jasno se vidi razlika u dimenzijama toleda i bore.

INTCP
12-12-2002, 16:06
Drugim rječima alfa bi morala ili napravit jeftinjavu i biti kvalitetekao drek od 206 ili napravit kvalitetan auto sa jadnom motorizacijom ali skupim materijalima kao polo.

A alfa želi i jedno i drugo. Tako da bi bila skupa i ne bi se isplatilo to. Kao što propada onaj drek od A2 tako bi bilo loše i salfom

c e z y
12-12-2002, 16:17
Samo neka kupuju i ovako i onako je cijeli svijet u kurcu.

Nemoje svatit preozbiljno u depri sam danas.

VR6
12-12-2002, 16:30
INTCP Seat je konkurentan Alfi, bilo je vec u jednoj temi usporedba sa Leonom Cupra 4, koji je na stazi fino ostavio 15-ak KS jacu Alfu. Necemo opet o tome... A da Alfa zavisi od tih alfista, vec bi davno propala, sto joj se i pocelo desavati, dok nije covjek napravio lijep dizajn, i kad su poboljsali kvalitetu, onda im je i prodaja pocela rasti. 156 itd... Zato alfiste ubuduce ne spominji kod pojma kupovine eventualne VW-Alfe, jel oni nisu uopste bitni. I na ovom forumu ima dosta tih tzv. "alfista" koji uopste nemaju Alfu, niti su se pri kupovini potrudili da uzmu Alfu. I otkud tebi pravo da nazivas neke automobile, tipa Lagune, Mondea i sl. dizajnerskim promasajima, i to u usporedbi sa Alfom 155. Koje je ona osvojila nagrade za dizajn, da usporedimo prodaju tih modela, pa da vidis ko je tu propao. Usporedba Alfe sa BMW-om i Audi-em, zaboravi, to je moguce u nekim klasama, ukupno, oni su iznad Alfe. Alfa ima samo 3 modela u ponudi, dok nemaju automobila u visokoj klasi, kao BMW i Audi, pa i VW. Alfa jos nema ni jedan model sa 4x4 u prodaji. Ovo sto sam napisao, svidjalo se tebi (i ostalima) ili ne, to je istina.

INTCP
12-12-2002, 17:07
Ja ti govorim pojedinačno a ne generalno tko ima više modela i tko ima 4x4. Gdje će bit bmw i audi kad dođe brera. Onda će alfa uć u klasu porschea.

Spominješ samo jedan ××××ni seat koji je prema njemačkim novinarima dobio alfu na nekom krugu. Šta si ti bolestan.
Daj idemo od početka usporedi Motore, mjenjače, ovjerse itd na 147 i na leonu. Isto tako usporedi 156 i toledo. A ibizu možeš bacit u smeće jer ne vrijedi ni kurca.

INTCP
12-12-2002, 17:10
S čim je to konkurentan. Sa 4x4. Pa pa šta je to jedino mjerilo sporta. Ima tu puno više. I r32 ima 4x4 pa je u kurcu.
Motori su mu očaj počevši od 1.2, 1.4 sa 75 ks, 1.6 sa 100 ks, 1.8 sa 125. 1.8 T sa 150. To su sve nesportski motori. Sa jadnom snagu naspram konkurencije. Pa peugeot i renault imaju sportskije motore. I sad će vjkerovatno doć 1.6 FSI OD 110 KS - OPET MIZERNO- Alfin 1.6 JTS imat će 130 ks. Daj molim te sagledaj činjenice i ne hvataj se za neki rezultat jednog modela. I to još mjerenje na stazi.

INTCP
12-12-2002, 17:15
Koliko ja znam stari passat je bio primjer očajnog dizajna i čak jedan dizajner u reviji auto auto u jednom članku o dizajnu ga napominje kao jedan od najneskladnije i doslovno najodvratnije dizajniranih limuzina. Laguna star je čisti nesklad zaobljenih linija - tipično francuski. Kao i stari mondeo - pogotov restiling.
Alfa 155 je bila ljepotica, čak i prema autoblicu ritobrisu. Ako je neki auto uglad ne znači da je ružan. Znači po tebi je i delta ružna, i esprit je ružan i svi auti uglati su ružni. Koliko ja znam ovi auti koje sam naveo nisu dobili nikakve nagrade za dizajn.

INTCP
12-12-2002, 17:27
Evo vr6 samo za tebe da vidiš kakvu mizeriju u ponudi ima seat:
Ibiza 1.2 12V - 64 ks - 15 sekundi ubrzanje - očaaaajno spoooroo. Yugo 55 ga operte iz šale.
Ibiza 1.4 16V 75 KS - očajne 13.2 sekunde do stotke. Punto 1.2 16V 80 KS - 11.4 do stotke - mislim da je razlika više nego očita.

Ibiza 1.4 16V 101ks (motor nije tako loš, al to je alfa imala davno prije u 145. Ubraznje govna je 11.2 - očaaaaaj. Punto koji je 20 ks slabiji samo 0.2 sekunde slabije ide. A 145 1.4 imala je 11.4 isto a teži auto 200 kg. Pa bog te pa šta je tu sportsko u toj ibizi.????????

SDI - nema potrebe komentirati, 1.9 TDI 100 KS - prosječan dizel. 1.9 TDI 130 ks - dobar motor, ali top ponude i to diesel sa jadnih 9.4 do sto?!?!? Punto sa 130 ks 8.5 :)) :)) :))

Dakle kod ibize kao motor je vrijedan samo 1.4 sa 100 ks i 1.9 TDI sa 130 ks. U sportskom pogledu naravno. Stime da TDI ima očajno ubrzanje za tu snagu, tako da automatski više ne vrijedi. :)) Ostaje 1.4 sa 100 ks sa isto tako očajnim ubrzanjem na razini 20 sk slabijeg punta. Očajjjj.

Dakle zaključno seat nema sportske ibize, sve je prosjek. :))

Idemo dalje

INTCP
12-12-2002, 17:45
Ovo vrijedi i za ostale koji tvrde da je seat sportski ili pak da može konkurirati alfi. Ljudi moji ovi podaci me toliko iznenađuju da dolazim do zaključka da vw ima više modela koji mogu konkurirati alfi, umjesto seat.


Leon 1.4 16V 75 KS, ovako slabo ×××××× u tako teškom auti si seat kao sprotska mnarka ne bi smio dopustiti ;) :)) :)) Jad. 14.3 s prrrr

1.6 16V 105 KS- kao i prigušen alfin 1.6 sa 105 ks. Oba motora su prosjek. I imaju identične performanse, usprkos činjenici da je alfa teža????

Ali alfa ima i originalni 1.6 sa 1209 ks eee to je stroj, 10.5 do stotke. A kad dođe JTS sa 130 ks. Seata ni vw FSi od 110 ks neće spasit. :)) :)) :))

1.8 20V sa 180 ks - e to je već stroj. ALfa nema turbaka ni benzinca iste snage. Ubrzanje od 7 sekundi je jako dobro. Isto se odnosi i na 4x4 verziju koja je i dobila GTA na stazi ako je uopće, upravo zbog 4x4. I onda imamo kante odsdi-a i tdi-a od 990 ks. Ne bi msjelo biti u takvom autu.
Alfa opet ima JTD 16V od 140 ks. A leon najviše TDI od 110 ks - prosjek. Opere ga obična JTD. Alfa još ima u ponudi GTA . Koliko god vi srali ona ima 6.3 do sto i 250 ks, a seat nema takav auto :)) :)) Alfa ima i 2.0 sa jadnim ubrazanjem, zbog pripitomljenog mjenjača. To je očito budući da 156 sa drugim mjenjačem ima 8.8. Eh da dolazi i 2.0 JTS u 147 sa 165 ks i vjerovatno 8.2 ubrzanjem. Nije usporediva sa turbo leonom jer turbo pruža bolje ubrzanje u startu i eksploziju od niskih okerataj što kod benzinca nije moguće.

Dakle samo je taj Turbo kod leona vrijedan. Leon nema inačicu kao GTA. dRUGO SVE JE PROSJEK.

Za sad bismo mogli izdvojiti iz svoh leona i ibiza samo 1.8Turbo kao sportski auto na nivou. Ako ćemo i ibizu TDI 130 KS onda je red da izdvojim i alfu 147 2.0 .

147 imamo 1.6 sa perf. na nivou i GTA i JTD 16V. Čak i običan sa 115 ks ide odlično. Iako ne volim diesele. Imam ih kao asa u rukavu :)) :)) :))

INTCP
12-12-2002, 17:57
Toleeeedooo- kantica sa ovjesom i platformom golfa pokušava komparirat alfi 156 - totalno neuspješno.
1.6 16V - Seat 105 ks - prosjek
Alfa 120 ks iznad prosjeka po motorui po performansama.


Toledo 1.8 T sa 180 ks opet odličan motor ali ubrzanje od nekih 7.9 sekundi je skoro pola sekunde sporije od 156 2.5 V6. Opet toledo je lakiši. A razlika je 10 ks. Al dobro uzminmo ka kao sportki auto, zadovoljava.
1.8 20V ×××××× teško. Salabšno. Ubrzanje za snagu ok, ali motor to sve pokopava. Stari primjerak koji mrzi visoke okretaje unatoč 20V - katastrofa. Alfa 156 1.8 sa 140 ks - OPA! pere ga za sekundu.

Toledo 2.3 V5 SA 170 KS. sNAGA JE ODLIČNA ZA TU KUBIKAŽU, ali ubraznje od 8.6 nasparm alfinom 2.0 JTS sa 165 ks od 8.2 je slabo. nema ništa od toga.
Dieseli slabo.

Dakle ističe se motorom i performansama samo 1.8 Turbo.
Alfa još ima i GTA i 2.5 i moćne diesele

Seat nema sportski coupe tipa alfa gtv 3.0 sa 220 ks i 6.7 do sto. Nem niti spider.

Al zato ima monovolumen koji si svaka sportska marka mora priuštiti. :)) :)) :))




Dakle zaključak seat ima samo dva čistokrvana sportska modela Leon 18Turbo i Toledo s istim motorom. I to samo na papiru. Još tu opstaje prosječan golfov ovjes naspram alfinom svršenstvu. Poslovično spori vw mjenjači, osim 6 brzinskog.

Dok alfa u biti ima samo dva modela koji nisu čistokrvni sportaši, ali su još uvijek sportskiji od seatovih zbog ovjesa i upravljuivosti i mjenjača. To su 1.6 prigušeni - 105 ks iu 147 2.0 :)) :)) :)) :))

Rezltat Alfa-Seat od prilike 15-3

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Calibra Zender
12-12-2002, 19:37
INTCP
"fiat neće dati Ferrari jer bi ostao bez svojim zadnjih bogatstava dakle propao bi do kraja"
Pa kaj je tebi? Pa kaj ti misliš da Ferrari nosi značajnu dobit koncernu? :))

A još se i postavljaš za nekog objektivnog lika čije mišljenje dijele svi alfisti. Tuge li beskrajne! :( :))

"Alfa je konkurencija Audiu, BMW-u"
S čim? 156,166 i 147, a ostalo niti mrdac? Gama automobila je tako mala (rade 3 auta) i sad ti govoriš o nekoj konkurenciji! :))

"Toledo je srednja klasa"
Da, isto kao i Vento i Marrea! Dakle NIJE! :))


"Zašto audi i bmw nemaju takvo malo govno"
Audi proizvodi A2 za koji očito nisi čuo, a i BMW planira izbaciti auto te klase! Pojma nemaš! :))

"Alfa 155 je bila ljepotica"
:))

Il Capo
12-12-2002, 20:40
Ja bih se osvrnuo na komentar da udjel od 49% ne omogucava kontrolu. Pa evo, kratki tecaj ekonomije: taj postotak daje ohohoho efektivnu kontrolu. Zasto? Zato sta je ostalih 51% podijeljeno izmedju vise manjih dionicara koji sigurno ne budu glasali kao jedan. Tak da VW uvijek medju njima nadje nekog tko ima podrsku. A uzeli bi 49% zato jer je a) jeftinije nego uzeti 60% a efekt je isti, b) tom brojkom 49 se mazu oci ljudima da bi mislili kak VW, eto, ipak nema natpolovicnu vecinu itd. Evo i Reno ima samo 44% Nissana, pa je svejedno boss.

Il Capo
12-12-2002, 20:45
Ispravak, VW uvijek nadje nekog tko DAJE podrsku.

OS-300
12-12-2002, 20:53
155-ca lijepa???Tako kockast auto nema ni VW!!!
P.S. izbaci taj LSD iz svakodnevne upotrebe,jer očito imaš sve više vizuelnih i misaonih obmana.Mogao bi uskoro završiti i na psihijatriji!!! :)) :))

????????
12-12-2002, 21:09
Bando !!!

Da lijepa je bila, pogledaj malo sta je radio svabo u tim vremenima, omege, scorpie, passate i sl. kontenjere alfa nije zasljeljejuca ljepota ali je bila ok. Osim toga nasljednik je "pokopao " sve ostale za sljedećih deset godina.
Interesantno kako neki ovdje tvrde ponekad jedno, ponekad drugo, jedno alfa nema auto u klasi bmw 5 i okana, onda opet pitanje dali je okan toliko bolji koliko košta i na kraju ipak alfa nema auto u toj klasi.....
Sa druge strane, a2 je promašaj i kao takav ne postoji ni on ni konkurencija, a bmw-a u toj klasi nema još, a kada će ga roditi, ne znamo. Mini i nije nešto fantastično prelijepo i povoljno. Na kraju krajeva on zastupa taj segment šta se tiće bembure..... :smile08:

D0mi
12-12-2002, 21:50
Ma nadajmo se da se Ferrari nece tako lako dat VW-u, inace ce VW imati prakticki sve europske sportske marke pod svojom kapom :( :(

INTCP
13-12-2002, 02:31
Vento nije srednja klasa kao ni bora. Ti auti su dosta kraći od toleda. To što je marea napravljena na bazi brava ne znači da nije srednja klasa. Onda ni 155 nije srednja klasa. A po čemu to molim te. Unutra ima prostora skoro više od 156. Ovjes pobere konkurenciju. Sad ti generaliziraš. Stari passat je bio na bazi golfa pa je srednja klasa. Novi passat je na bazi audija a4. Zanči po tebi bi trebao bit srednja klasa a ovaj prije niža srednja klasa. Al ti tvrdiš da je novi passat uz bok audiu a6. Dakle pokapaš sam sebe jer jednom tvrdiš jedno drugi put drugo. :)) :)) :))

Alfa 155 je bila uglata ljepotica. neću sad o stilovima jer se o tome kao ne raspravlja. :)) :))

Fearrari sigurno donosi fiatu neki profit od f1 i od same prodaje auta. Nije značajan ali vjerovatno je značajniji nego kad ga ne bi bilo. :)) :)) :)) :))

Ti nisi alfist prerma tome ne znaš ni kurca o tome. Ja imam veće pravo da zaključujem pošto znam više alfista od tebe i znam s kakvim gnušanjem dočekaju svaku novu vijest o spajanju alfe s opelom ili vw. Pokopaj se. Ajde pitaj bilo kojeg alfista šta misli o tome. Ne moram te ni uvjeravat. :)) :)) :))

INTCP
13-12-2002, 02:34
Calibra, prizeman si. :)) :)) :)) :))

INTCP
13-12-2002, 02:37
I ne znam kakvo je to mjerilo dizajna po tome da ako je auto uglat je ružan ili obrnuto. Po meni je megane stari, laguna stara, audi a6 stari. To su mi sve nakaze. Neartikulirane zaobljene linije. Jajolike. Pogledajte KA, mondeo preije novog, scorpio. Sve nakaza do nakaze. A tek konfekcijski zaobljeni japanci očaj očajni. Užasno. Kaddet jaje, vectra a. Odvratno.

Ako ne primjećujete uglate linije se vraćaju. Znači očekuju nas same nakaze.

GTI FOREVER
13-12-2002, 07:45
155 meni licno djeluje agresivno i sportski u odnosu na vw i opela iz toga doba i ne smatram ga ruznim autom.Ferrari svakako ne volim pa me boli qurac ciji ce da bude. :smile07:

Fresh
13-12-2002, 08:47
To što je tebi INTCP nakaza od auta, meni a vjerujem i većini je barem prihvatljiv dizajn.
Novi Mondeo - katastrofa u odnosu na stari (osobno mišljenje), Sadašnji Passat - linija prije facelifta mi je bila puno ljepša, itd.
Ova mišljenja se odnose samo na dizajn, naravno da je mehanika, motorizacija i udobnost daleko bolja.
A i ne razumijem, ne znam tko je to rekao, da Toledo i Marea nisu ista klasa, u čemu je razlika.

INTCP
13-12-2002, 09:22
Ja govorim o starom starom passatu ne faceliftu. meni je meondeo zadnja linija prije ovog bio očajan. Pogotovo u berlina verziji. Taj auto uopće nama linije. Novi je vjerovatno po meni njaljepši švapski auto te klase nakon BMW-a. Sve linije se poklapaju i auto ima linju bilo da se radi o 5 vrata ili 4.

OS-300
13-12-2002, 10:00
"...uglata ljepotica..." :)) :))
Umrijet ću od smijeha :))
"...uglate linije se vraćaju u modu..."

Da,vraćaju se sa Stilom.Zato mu je i prodaja odlična!!! :)) :)) :smile10:

Calibra Zender
13-12-2002, 14:12
INTCP, opet se gubiš. Nevjerojatna je kvantiteta gluposti koju si u stanju strpati u jedna post. A tek u dva za redom...

Prvo je prihod of Ferrarija tako velik da je to razlog da ga Fiat neće prodati, a sada više baš i nije tako. Sad kao prihoda ima, ali ne toliko. Zbunjen si skroz. Ispeci pa reci! :smile06:


A i čini se da imaš problema s klasificiranjem automobila. Mondeo o kojem pričaš je dug 473 cm i prerasao je srednju klasu. Dulji je čak i od 166-ice i debelo je prerasao okvire srednje klase. A tu je priču ispričao Passat davne 1997. kad je narasao na punih 468 cm i za 20 cm prerasao ondašnje okvire klase i svaka usporedba s drugim autima je smiješna jer je nemoguće nadoknaditi ponudu prostora u kabini i gepeku s 20 cm kraćim autom. Naravno pod uvjetom da je Passat racionalno iskoristio svoje centimetre.

Nadalje, Marrea i Bora dugački su 439 odnosno 438 cm i način na koji su nastali ne svrstava ih u srednju klasu. A očito niti dimenzije koje su 10 cm manje od najkraćeg autu u srednjoj klasi i dimenzija koje su bile aktualne prije 6, 7 godina. Golfu i Bravu je dodana "guzica" i eto auta koji bi trebao ići u srednju klasu. Nema šanse!
Passat nije nastao kao Bora. Dakle nije samo dodan gepek na Golfa i eto novog auta. Ista je priča i s Mazdom 323 i 626 koje su na istim platformama, ali ne na način dodavanja gepeka.

Imaš velikih problema zbog nevjerojatne doze subjektivizma koja iz tebe izlazi i očito nisi u stanju normalno komunicirati. Napišeš par redaka nebuloza koje začiniš uvredama i to je tvoj stil mjesecima. Uopće nema smisla s tobom polemizirati.

INTCP
13-12-2002, 14:23
Ovdje ja uopće nisam raspravljao o merei i bori već o toledu. Koj je srednja klasa, a to šta ima ovjes od golfa ne znači da je niža klasa.

Calibra Zender
13-12-2002, 14:37
INTCP, a kaj se Toleda tiče on je samo 5 centimetara duži od Maree i Bore i opet je ispod dimenzija srednje klase od prije 6, 7 godina. A kamoli dimenzija koje su danas aktualne. I redizajnirni Toledo opet nije toliko star da je nasljednik više nego neophodan za razliku od 156-ice koja jednostavno mora vrlo skoro porasti u svim smjerovima.

Toledo, Marrea i Bora su nešo između kompakta i srednje klase. Dakle, "ni v rit, ni mimo"! :))

A kaj se tiče ovjesa... jel ti INTCP znaš da će nadolazeći Saab 95 imati identičan prednji i zadnji ovjes Vectre B?! Samo s produženim međuosovinskim razmakom.

Ali barem te malo prošli post smirio pa si se malo vratio u normalu. Ili za tebe u abnormalu! :))

INTCP
14-12-2002, 18:43
Da pa štza stim oćeš reć. Pa meni su ta tri auta govno do govna i ja ih isto ne svrstavam u srednju klasu. Mareu zbog dizajan koji je identičan bravu samo ima guzicu, a ova dva zbog jadnog ovjers od golfa koji niej na razini klase. Ali i octavia je na bazi gola i ima isti međuosovinski razmak kao bora. Dok je toledo čini mi se produžen.

INTCP
14-12-2002, 18:48
I šta mi to znači da će 95 imati isti ovjes. Možda da vectra ima dobrar ovjes. Pa ima. Ima straga multilink. Koji može podnest i veći auto.
Ne znaž šta si htio s tim reć. Osim toga i passat ima jadan ovjes od zadnji od starog a4 kao is uperb. Pa taj ovjes nije na razini klase. U usporedbi s ovjesom bmw-a 5, a6, 166 je tnezamislivo jadan. To je ovjes za polo. Pa golf ima takav ovjes i prosjek je. A kakav je passat koji jer po dimenzijama dve klase iznad. Obična torziona osovina - tuba sa dva amortizera i opruge. Čini mi se da nema ni stabilizator. I sad pored toga stavi bmw-ov i alfin multilink ili dvostrki mcpherson od a6. Ti se buniš na ležanje lafe, dfa je mekana. Da se voziš passatom serpentinama bilo bi ti kao da potežeš ručnu svaki zavoj.

T-IE
14-12-2002, 20:29
Toledo, A3, Octavia, Bora, Golf imaju identičan međuosovniski razmak jer su svi rađeni na istoj platformi. A to Toledu i Octaviji ne može nikako ić u korist jer su zbog velikog prevjesa iza dosta nestabilni.

INTCP
15-12-2002, 13:19
Nije samo zbog prevkesa već i zbog torziopne osovine od golfa koje je oličenje jednostavnosti i ne može se nikako mjeriti sa nezavisnim mcpheronima i multilinkovima u srednjoj klasi. Zato će i novi golf imati multilink (daj bože) jer je ovo očito prosjek.

INTCP
15-12-2002, 13:21
Ne mislim ja da golf drži jako loše. Nego te varijante s većim karoserijama su loše. Zbog prevjesa, a i zbog veće težine. Ta torziona osovina može bit dobra i zadovoljavajuća u autima kao što je polo, punto. Ali već u automa tipa golf, astra je prosjek. Dok je u autima tipa 156, laguna, pa po veličini i Toledo dno.

T-IE
15-12-2002, 14:39
Test Octavije RS u auto klubu:

Automobil do stotke ubrzava za samo 7,7 sec, ali se ne zaustavlja na toj brojci, nakon što drugu razvrtite do 120, u trećoj ćete postić 180 nakon par sekundi, šaltate četvrtu i već ste na 210km/h, a auto ne prestaje ubrzavat. Nakon nekoliko vremena kazaljka će se zaustavit na 245km/h, a u stvarnosti vozite 237km/h i pritom trošite 19,8 lit.
No onda smo se napalili na zavoje jer smo pretpostavili da je i ležanje auta dobro kao što je ubrzanje i ostali smo debelo razočarani. Auto naprosto nije mogao slijediti zadanu putanju, a stražnjica mu je bila poprilično nervozna.

INTCP
15-12-2002, 14:44
Šta sam ja rekao. Ta osovina jednostavno nije predviđena za jurnjavu, pogotovo u tako velikom autu.

T-IE
15-12-2002, 14:55
Pa slažem se, šta će ti sportski auto koji ima super ubrzanja i međuubrzanja, a po serpentinama te obrije spušteni stole. Al za to nije kriva ni Škoda ni Seat, nego tata VW i njegova politika 100 vrsta auti na jednoj platformi.

HGT
15-12-2002, 15:32
Dati ALFU ,FERRARIJA, MASERATIJA u ruke vw?????Pa to je noćna mora.Za vw je njihov novi TUPI pravi auto.Ne vjerujem da će se to dogoditi, ali ako se dogodi FIAT gubi jednog vjernog kupca.

INTCP
18-12-2002, 02:20
Rešenje za osveženje :)) :)) :))

VW have officially denied any involvement in current affairs. However, their continuing failure to elevate Seat upmarket, the brand they publicly stated would be targeted to compete head to head with Alfa Romeo, could see them interested in an Alfa Romeo stake. At the same time insiders at Maserati, after admitting "commercial and technical talks" were on going with VW Group company Audi, have attempted to dampen mounting speculation by stating that talks were revolving around tapping into Audi's aluminium production technology.