PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zašto volite baš tog proizvođača/e ?



Mazdohist
10-12-2002, 14:52
Neki proizvođač auta vam je prirastao srcu. Zašto?
Alfa budi emocije od uvijek i vjerojatno bi i meni bila marka No1, ali onda bi bio kao i masa ostalih od kojih većina niti ne zna za pola Alfinih modela, povijesti,....
Netko voli Mercedes, BMW, VW...."Švabo je švabo".

Ja preferiram Mazdu. I to još tamo negdje od kraja 80-ih (prije Miate). A zašto?
Moj rođak i ja uvijek smo se prepucavali koji je auto bolji. On je odabrao Toyotu, a ja Mazdu (odlična mi je bila sada več prastara 626 i 929).
Od onda vjerno pratim što se dešava sa Mazdom i kada danas vidim 6-icu, RX-8 i ostalu kompaniju vidim da sam odlično izabrao "ljubimca".
I tako ja posoh Mazdohist.

Ima li netko od vas kakvu priču?

http://conceptcarz.com/img/mazda/02j1j373834898a.jpg
Jedva čekam 2004.

Black Knight_
10-12-2002, 15:31
Ja kad sam bio mali sam se igrao s auticima pa se sad igram s autima!

Fresh
10-12-2002, 15:58
Početkom 80-tih tatain kolega je došao iz Italije sa novim Audiem 80. Mi smo tada imali Golfa I. Kad sam sjeo u taj auto, još i danas se sjećam zelenog osvjetljenja kontrolne ploče, punih siceva, snage motore - imao sam osjećaj da letimo po cesti.

Od tada mi se Audi zavukao pod kožu, i pratim sve o njima. Istina je da imaju paprene cijene i ne znam da li ću ikada biti u mogućnosti kupiti novog.

Eto može se reći da sam ljubitelj Audia.

VR6
10-12-2002, 18:00
Ovdje pada snijeg :)

Ne preferiram ni jednu marku posebno, samo gledam ono sto nude. S VW-om sam imao vrlo pozitivna iskustva do sada, pa bi to eventualno moglo biti u slucaju kupnje neko malo preferiranje.

Club Italia
10-12-2002, 22:25
alfa (općenito) cuore sportivo
mercedes (općenito) elegancija i udobnost
ford capri mkI live ××××ing legend

imao sam sve tri navedene marke ( bilo je tu inekih drugih) i ostale su mi u ljepom sjećanju i opet bi ih kupio!

p.s. zaboravih fiću, ××××na "zver" :))

Mazdohist
18-12-2002, 18:02
evo i teme Alfist_ZG_odlog (ili tako nešto)

M1 Alpina
18-12-2002, 18:53
Zbog snage,ekluzivnosti,profinjenosti,elegancije,....Ne volim cijene....
http://www.users.wineasy.se/aahl/b12-49.jpg

M1
18-12-2002, 18:54
http://www.users.wineasy.se/aahl/b12-28.jpg

M1
18-12-2002, 18:55
http://www.users.wineasy.se/aahl/b12-11.jpghttp://www.users.wineasy.se/aahl/b12-51.jpg

mytbyte
18-12-2002, 19:48
Toyota - definitvno sam se zakačio na Toyote nakon zadnjeg modela Celice, pa novi RAV-4, Yaris...robusno i pošteno izrađeni auti, nenapuhani a dopadljivi...

Citroen - imao tetak GS-a, a frend CX-a, avangardno, zanimljivo, razmetljivo, pa i neka je kvarljivo...kasnije su me razočarali ali čini se da se vraćaju...

Audi - zapravo neobjašnjivo, oduvijek sam ih cijenio...

Porsche - stari 911 za mene the sports car, danas mi se boxster najviše sviđa od cijele linije, premda nije toliko beskompromisan...

Lancia - opet neobjašnjivo zašto mi je draža od Alfi ili FIATa...

Mazdohist
18-12-2002, 20:21
Dobro, za Mazdu sam objasnio. Ona mi je kao marka najdraža.

Što se tiče ostalih:
Alfa - mislim ne moram objašnjavati
BMW - M3 (stari i novi), totalna ludnica od auta

Od supersportaša samo je jedan - Lamborghini Countach

Mazdohist
18-12-2002, 20:41
Diablo Roadster je odmah iza njega.
http://conceptcarz.com/img/lamborghini/lamborgini_diablo_01asdf.jpg
http://conceptcarz.com/img/lamborgini/lamborgini_roadster1.jpg
http://conceptcarz.com/img/lamborgini/99lamborgini_vt.jpg

alfist_zg
18-12-2002, 22:34
hehe , ne brini mazdohist, citam ja sve tvoje teme , samo nemam vremena nekad odgovarati....

Ajde da i onda ja napisem malo povijesti...ova tema je zapravo jako interesantna , steta sta nema odaziva.

Alfa mi je ko klincu bila dobra jer sam je gledao u James Bondu (ako mi se nisu pobrkale stavke u bazi podataka u ludari)...a i zato jer je imala onaj grb koji je bio u onim lijepim bojama :)) (glupo je ,ali istina je hehe).

Moj stric je jako cijenio Talijanske aute pa mi je uvijek donosio neke slike Ferraria i Alfi, a i imao je jednu GTV ....to je bila prva Alfa u kojoj sam se vozio.....bio mi je super feeling, ali jos uvijek sam ja bio zaljubljen u sve aute.
Onda nekako sam pomalo odbacio ove koji su pridobili ultraseljacki image u prvoj polovici 90ih (Bmw naprimjer)...a i kako sam jos ko klinac zivio u italiji a i ostao sam nekako u kontaktu, nekako sam preferirao mrvicu vise ove talijanskog porijekla.
A onda sam skoro pa slucajno kupio 145icu novu...uh ...i kad sam sjeo u nju i krenuo po prvi put, ustrcan je cuore sportivo otrov u moj jadni herc.

E od onda samo Alfa...imao sam ih jos tri , a vozio dosta i jos uvijek sam uvjeren 100%.
Jedino sto nakon sto sam dosao na ovaj forum poslije nekog vremena vise nisam "mudzahedin" i cijenim i gledam i druge aute , ali sve dok je u domeni hipotetike...ako je real life, onda je Alfa. :)

mytbyte
19-12-2002, 20:51
Auu, bogami ovo se zove iz duše...ajde da još izbace tu Breru pa da i ja poalfim... :)) :)) :))

ŠULE
19-12-2002, 21:05
Nijedan proizvođač mi ne znači apsolutno ništa, sutra bih i LADU kupio kad bih ja ali zaista ja našao u da je njoj ono što želim i što plaćam kod auta. Časna.

M1
19-12-2002, 21:12
Evfo moje price...bilo je to negdje 90-91....dundo je tada imao e 34 525i(nije bog zna sto kad se danas pogleda,ali onda je to bio super auto).Sjecam se kad sam prvi puta sjeo unutra...i zvuk sesterocilindrasa,perfektni volan,mjenjac,izrada koju tada malo tko je imao na istom nivou,...straznje slape od 255 mm,...ljubacv jos traje

Frenki
22-12-2002, 13:12
Prvo volim Alfu, jer mislim da su to odlicni auti, super motori i ovjesi, o dizajnu da ne pricam. Ljepota...

Drugo volim marku SAAB, jer su ti auti totalno dobri, cvrsti, pouzdani, brzi, itd. itd., a najvise cijenim to sto su neupadljivi! Ja sam inace jako skroman po prirodi i nevolim se hvaliti, pa zato i cijenim SAAB.
I kad bi jednog dana imao love za auto takve klase ( 93, 156 ), sigurno bi se odlucio za SAAB-a, a tek onda za 156, pa VOLVO npr. S60, pa na kraju onda C-klasa, A4 ili serija 3.

A trece i najvaznije, ( sad ce sigurno neko skociti! ), za mene je Diablo i opcenito Lamborghini novijih generacija, necu reci smece, ali niti daleko od toga. Po mom misljenju, to je samo ××××no agresivni dizajn, sa ××××no jakim motorom, ukomponirano zajedno i sad su svi ludi za tim. ××××s ti to. Radje bi kupil, kad bi imal peneze, 550 Maranella ili Aston Martina, ili nekej slicno. Lamborghinia nebi sigurno!!!

Mislim necu se svađati sad tu s nekim, to je moje misljenje i necu od njega odustati, jer je to fakat tak!

ki
23-12-2002, 21:33
"ma nek se kvari,ma nek truli",ali Citroen je definitivno moj izbor. :) :) :)

Sport
23-12-2002, 21:54
Ova tema je odlična jer nema žestokih prepucavanja i uvjeravanja koja marka je bolja!Moj izbor je Alfa Romeo forewer!

Calibra Zender
23-12-2002, 23:23
Nemam nekog ekstra favorita, ali mi je bijelo plavi propeler nekako najbliže srcu! :)

SAAB
23-12-2002, 23:52
SAAAAAAB - lijep, sportas, udoban, kvalitetan, neobican... ;)

toni st
24-12-2002, 00:52
Auto mi mora imati zadnji pogon,dvoje vrata,najjaci motor u ponudi tog modela i rucni mjenjac.Miata ima sve to,S2000 ima i malo vise.

toni st
24-12-2002, 00:54
Naj marka mi je ipak Alfa Romeo iako nema u ponudi nista takvo!

spwolf
24-12-2002, 18:36
radim za Toyotu pa i volim Toyotu...

... ozbiljno, kad se naviknete na Toyota kvalitetu, tesko je sjesti u nesto drugo... robusnost iznad svega

Od drugih autica... BMW je uvijek bio zanimljiv, m3 ...ufff!!!, ali jedan auto koji ce mi uvijek biti san je Porsche...covjece to su autici koji stvarno imaju ono nesto, a i nisu toliko niti skupi....

Mercedes me ne zanima, neznam zasto se ljudi toliko pale na njega, Audi ima dobar design, unutrasnjost im je fantasticna ali me nekako ne pale... talijani me takodjer previse ne pale, osim Alfe naravno... 147 ili 156 su fini autici... Francuzi me definitivno ne pale, previse su lose kvalitete - cvrci me uzasno nerviraju, a svaki francuz u kojeg sam sjeo je pjevao

imao sam i Golfa, ne lose auto koje se previse kvarilo... u americi sam vozao amerikance - zanimljiva auta, ali stvarno losi materijali u unutrasnjosti... ako hoces puno snage, kupis si V8 i miran si...

u svakom slucaju, svak ima svoj izbor i svakom se nesto drugo svidja, to je sve ok, puno je finih autica ;)

ŠULE
24-12-2002, 20:51
Zaboga, pa nakon koje je to robusne Toyote problem sjesti u nešto drugo?

GTI FOREVER
25-12-2002, 09:02
Meni je u doba prije rata od tate prijatelj prvi u Sa kupio GTI 16v i otad volim GTI.××××s VW samo GTI...

A onda ide BMW.Volim dizajn i motore i nema toliko los imidz ako ne gledas podrucije balkana a balkan ko balkan... :smile09:

INTCP
25-12-2002, 13:49
Evo i mog konačnog odgovora zašto volim alfu.

Prvo naravno da ima veze to što smo uvijek imali alfe. Prvo Giuliettu, pa 75 i sad 156. Ali to nije toliko važno jer kad je bila giulietta ja sam bio klinac u vrtiću i dobro se sjećam mog omiljenog mjesta. Veliki centralni tunel otraga. Za mene stražnji sic nije postojao već ta grba na podu ispod koje je bio čuveni mjenjač :)) :))

Kad je došla 75 još uvijek sam aute sudio po izgledu. Ali od kad sam otkrio mnoštvo quattroruotea, gente motori.. u jednom ormaru zahvaljujući kojima je došla 75 u dvorište (trebala je 33 1.7 16V) počeo sam se jako zanimati za aute. Kao klinac koji nema pojma o mehanici naravno da sam volio mercedes i bmw. Što sam bivao stariji to sam više znao. Merc i BMW su mi i dalje bili dobri auti. A BMW bolji i od alfe. Onda dolazi vrijeme proučavanja ubrzanja i pogona. S pogonom sam bio opsjednut 94-95. Svaki auto koji je imao prednji pogon meni je bio zadnja kanta. I sve nove alfe su mi bile ×××××× jer imaju prednji pogon. Kad je došla GTV i kad sam vidio na RAI-u kako šlajfa s prednjim kotačima popizdio sam. Auti koje sam volio su bili alfa, lancia, bmw, mercedes. Ostalo su mi bile kante pogotovo citroen, renault, peugeot, fiat, vw, opel i japanci. Onda dolazi faza proučavanja snage po litri.
Izdvojila se alfa i iza nje bmw. Počinjem lagano shvaćati da sam pogon i nije tako presudan ali zadržavam mišljenje da je zadnji bolji. Obožavao sam BMW-ovu staru trojku. Puštam pogone na pašu i dolaze na red ovjesi, kočnice, mjenjači. bregaste... Zaklučio sam da alfa ima sve to objedinjno potkrijepljno meni najdražim dizajnom dok hladni bmw sve više pada u zaborav. Vrline kao kvaliteta plastike i auta uopće, pouzdanost, potrošnja, prostranopst, udobnost i funkcionalnost uvijek sam prezirao. A najviše sam mrzio obiteljske aute i taj izraz uopće. I još danas to mrzim. jer je to sve iško protiv dobrog dizajna, malog motora s puno ks.... Auto je po meni jednostavno morao imati 2 bregaste, motor tipa 1.6 s min. 100 ks, 4 diska, 5 brzina i zadnji pogon.

Danas kad alfe imaju sve to osim pogona, ali imaju i svi. Važno mi je da sportske osobine budu najbolje (držanje ceste, jaki motori, dobar mjenjač..) Iako BMW ima bolje mjenjače i kočnice, a Honda natiraniji poneki motor. To sve mi opet nije toliko presudno da nad×××× dizajn, gušt i šarm alfe.

Jedino bi prestao voljeti alfe kad bi počela ugrađivat opelove ovjese i ecotec motore i slično... Ali onda mi svejedno ostaju stare alfe koje ionako volim više od novih alfi i novih auta uopće.

ZOF
25-12-2002, 15:24
CItroen.Renault i Fiat UDOBNOST IZNAD SVEGA.
Da imam miljun maraka na banci nevjerijem da bi kupio išta skuplje od recimo Citroena C5 i to samo kad pređem 40-tu.Auto ni u životu nije previše bitan ,bitnija mi je ljubav,umjetnost... http://www.vidi.hr/perlforum/gfx/smile01.gif

mytbyte
27-12-2002, 14:09
Šule???

vidi se da nisi sjedio u Toyoti niti je vozio...Land Cruiser, RAV 4, Celica...i naravno, uvijek se nađe netko kao ti tko će sjebati temu vrijeđanjem i omalovažavanjem...

ŠULE
27-12-2002, 15:51
Naprotiv, cilj mi je produžiti svaku pametnu temu kvalitetnom komunikacijom. Pošto sam cijepljen od svakog utjecaja pojedine automobilske marke nikako nisam mogao povući paralelu između, robustan i kvalitetan sa Toyotom. Naime nalazim da ova tri modela Toyote sa tvoje strane nabrojana imaju svoj pandam u bilo kojoj drugoj auto marki i ničim tako sveto na strše iznad. To vjeruj mi nisu automobili što se kaže " to die for ". Moji automobilski vrhunci (čitaj snovi) sežu kudikamo dalje od Avensisa, Land Cruisera, Corolle, Rava.
Celica, hm,hm, pa možda ona sa škrgama iz 80-h to bih vjerovatno pamtio da sam vozio.

mytbyte
27-12-2002, 16:55
Šule,

...lijepe snove ti želim... a spwolf i ja ćemo svaki dan, u stvarnosti, voziti svoje krhke Toyote... ;)

ŠULE
27-12-2002, 17:07
Pa dečki tu smo da se razgovaramo. Samo je to svrha ovog foruma.

cezy1
27-12-2002, 20:17
Pa nezam tocno ali to ti je bilo nekak onak,nisam se kuzio bas prevec u aute,zanimale su me druge stvari,trebe npr. i onda jednog dana slucajno uzmem u ruke auto klub i pocmem gledat onaj "CENIK",i vidim na prvom mjestu ALFA ROMEO,pa mislim si u sebi mora da je najbolja cim je prva.Listam ja dalje i na zadnjem mjestu vidim vw,wartburg,zastava,e reko ti su onda najgori.Prva misao je uvijek najbolja,pa sam i danas ostao na tome.A posto neam love za AUTO ROMEO,onda vozim AJBARTA,iako ce brzo u prodaju,nemogu si ga ko ucenik priustit,a starci imaju vec 2 auta,bjedna ali ko da oni znaju kaj je prava pila.

cezy1
27-12-2002, 20:34
Zezam se naravno,mislim stima da volim digice,ali kod mene je slican slucaj ko kod alfisti-zg a,isto imam u familiji ljubitelja talijanskih automobila,koji je to jos davno prenio na mene.A zavolio sam ih i preko motorsporta.Davne 1993 ko devetogodisnjak sam poceo gledat formulu 1 i preko satelita DTM,Naravno bio sam SENNA fan,a nakon njegove smrti,sam poceo navijat za Ferrari zato kaj je njihov bolid bio daleko najlijepsi,sjecam se jos JOHN BERNARD je bio konstruktor,a auto je te 94 bio skroz crven sa mrak usisnicima za zrak sa strane,i zlatim bbs felgama.A i JEAN ALESI mi je bio gubica,i nije me smetalo kaj su tad na 50% utrka odustali,i skoro stalno pusili od Benettona i Williamsa.A u DTM sam bio za ALfu zato kaj je bila najbrza,barem 93-ce.A sa vremenom sam poceo tako shvacat i cijenit cestovne modele.Osim talijana volim i bembare iako imaju problem sa image-om,persija pa i svedane.

Hondo
27-12-2002, 21:22
ŠULE koliko sam shvatio da si ti, recimo to tako - čovjek u godinama, pa mi je smiješno kad netko kao ti kaže da Toyote nisu kvalitetne i robusne. Spomenuti Land Cruiser je jedan od najboljih i najcjenjenijih terenaca na svijetu i to već godinama, iz generacije u generaciju. Isto tako su generacije Corolle uvijek u vrhu svoje klase po više kriterija. Pa mislim da te stvari ipak nekaj znače.
Doduše, nitko nije objasnio kaj se podrazumjeva pod robusnost i kvalitetu.

A kaj se tiče mog naj proizvođača, to je onaj koji daje najdulju garanciju na svoj proizvod. Mislim da takve stvari još uvijek ne rade na Starom kontinentu. Hoču kupit auto i voziti se u njemu, a ne posječivati servise i natezati se sa serviserima oko garantnog roka. Ne zanima me kakav ima ovjes, jel ima dve il jednu bregastu, kakvi su mu materijali u unutrašnjosti i sl. Zanima me da sam za svoje novce dobil odgovarajuču protuvrijednost i da sam 3 do 5 godina miran.
Takve stvari dolaze iz Zemlje izlazečeg sunca - Subaru naprimjer.

ŠULE
28-12-2002, 10:48
Uf, ovo u godinama.
Radi se samo o tome da "ja" si ne bih nikad dozvolio favorizirati nekog proizvođaća atributima robustan i kvalitetan. Pa čak i ono kao Citronaši-udobni, Alfisti-cuore sportivo, ma hajde. U Cliu sa vozim iz jednog jedinog razloga uloženo - dobiveno. Da mi je npr. Opel to nudio Corsi sad bih sjedio u njoj ili Citroen u Saxu ili...
Što se same Toyote tiče imam Yarisa 1.0 lunu u firmi, i kad vidm da je koštao gotovo kao Clio 16v sport sa svom opremom u to vrijeme, ne mislim da je to bila pametana kupnja.
Da ti priznam tek sad sam u pravoj dilemi: šta nakon Clia. Da bih otišao stepenicu ili dvije više trebao bih izletiti s 20-tak tisuća eura. Mislim na 20 Vmax, -2sec 0-100 i naravno dobra oprema i pristojan interijer. Proizvođač nebitan. Ajd sad ti meni reci? Koliko pratim ti si bio vlasnik Clia RS i to ne baš zadovoljan.

Hondo
28-12-2002, 11:56
Ma ono o godinama nisam mislio u pežorativnom smislu, nego više godine = iskustvo.
Da, ja sam kratko vrijeme bio ne baš ponosan vlasnik Clia Sport i to mi je drugi i zadnji Francuski auto u životu. Ako si ti zadovoljan sa Cliom i nemaš nikakvih problema s njim, onda mi je stvarno drago zbog tebe, ali meni je to teško za povjerovati. Onaj moj primjerak je bio u najmanju ruku smiješne kvalitete, a i sama konstrukcija auta (npr. podnica je ko od stojadina bez ikakvih normalnijih pojačanja za 170 KS) je traljava. One priče o tome da nisam imao sreće su isto tako smiješne jer bi Hrvatska onda bila jako nesretna država kad se uzme u obzir koliko ljudi je bilo loše sreće. Isto tako su smiješne one priče da se u Hrvatsku i istočne zemlje uvoze auti druge klase koji ne prolaze quality check na zapadu. A kaj je u tom slučaju sa euro garancijom???
Favoriziranje jedne marke je po meni OK ako se sve zadrži u okvirima simpatija, ali pretjerivanje na način kako to ovdje rade alfisti je ipak malo previše. Ovdje raspravljamo o autima koji se rade na pokretnim trakama i koje sastavljaju roboti - na neki način to su produkti hiperprodukcije, bez duše i istih karakteristika kao jaje jajetu. Favoriziranje jednoga iznad drugih u takvim uvjetima je meni malo bedasto. Simpatiziranje da.
A iza onoga da kvaliteta dolazi samo iz Zemlje izlazećeg sunca stojim 100%.
Pozdrav.

I N C T P
28-12-2002, 12:07
Hondo kad dobijamo podatke o HONDI NSX?

ŠULE
28-12-2002, 12:25
Pošteno, ali ajde onako neobavezo mi odgovori na ono šta nakon Clia. Ili možda i nakon Clia Clio.

PS. Što se kvarova tiče u mom slučaju:
Clio 1.6 2g. 55000km - ništa
Scenic 1.6 2g. 77000 - ništa
Twingo 1.2 5g. 50000 - ništa

Girrari
28-12-2002, 13:17
Hondo_, mislim da si ipak trebao napisati NEKI alfisti jer ima nas tu i koliko-toliko normalnih. :)

Hondo
28-12-2002, 17:37
Šule na to kaj pitaš je stvarno teško odgovoriti. Ako te Clio zadovoljava i do sada nisi imao problema, ostani na njemu. Baš sam sinoć na piću sjedio sa društvom i jedan je poznanik pričao poznatu mi priču. Početkom godine je kupio Clio Janica i pred mjesec dva je bio na servisu na 10 tkm. Od servisa do sad je napravio 2500 km i u motor je uspio naliti 2.5 dcl ulja. Dakle u prosjeku deci ulja na 1000 km. U servisu ga uvjeravaju da je to sve OK i da nema razloga za brigu - dakle ne poduzimaju ništa, do isteka garancije ima par mjeseci i čovjeka lagano počinje loviti panika. Zavlačit će ga do isteka garancije i onda snađi se prijatelju. Mislim da 2.5 dcl ulja na 2.5 tkm baš i nije normalno ili će mi netko reči da ni on nije imao sreće?
Zbog ovakvih situacija stvarno ne znam kaj bi čovjek kupio jer nisu samo u Renaultu takvi.

zonta
28-12-2002, 19:47
U obitelji su se uvijek vozili Nijemci, a kao klinca me auti nisu zanimali, jedino znam da nisam volio Renault i Citroen, a ne volim ih ni danas.
Prvi auto koji me se dojmio bila je Honda Civic, kojih se dosta namnožilo po cestama tamo početkom ‘90-ih. Ne znam točno kad sam počeo preferirati talijanske aute, ali pretpostavljam da je to bilo poslije mog prvog puta u Italiju. Tamo mi se svidio mentalitet ljudi, način života, pa sam zavolio i njihove aute kao simbol te zemlje.
Možda je glupo, ali volim samo aute koji dolaze iz zemalja čije nacije cijenim. Osim Talijana, to su i Nijemci i Japanci- automobilističke sile osovine.
Od njih su mi Talijani na prvom mjestu jer imaju većinu onog što mi je bitno kod auta- izgled, stil, agilnost i dugu tradiciju.
;)

huki XM
28-12-2002, 22:27
L H M - for ever. :)) :)) :))

PRINCO COMANDOS
28-12-2002, 22:30
Prevedi na "bre" hrvatski