PDA

Pogledaj cijelu verziju : AUTO UDARIO PJEŠAKA DRŽIĆ.-VUKOV.



ico
05-12-2002, 07:13
jutros idem na posao, kad ono gužva kad sam se spustio s avenije na drzicevu!
kisa pada ko iz kabla.
kad sam se priblizio krizanju skuzio sam da je neki golf II udario pjesaka koji je bio pokriven crnom plast. vrecom!

kisa, mozda zamagljeni prozori, žurba na posao, pretrčavanje, više nije ni bitno jer izgubljen je još jedan život na našim prometnicama!

budimo oprezni, i kao vozači i kao pješaci!

Fresh
05-12-2002, 08:55
Čuo sam radiju da upozoravaju na gužvu zbog sudara.

Tim križanje prolazim svaki dan, način na koji tamo pješaci prelaze cestu, to je lutrija, pogotovo kad trče sa stanice na stanicu. Ne kuže da je cijelo križanje automatizirano i da nema pravila u paljenju i gašenju zelenog za pješake, onda popizde čekajući i krenu, pa onda trče usporedo s tramvajem, samo šta je tramvaj brži pa ih ostavi same na križanju.

A po ovakvim vremenskim uvjetima kad vidiš samo ono šta ti brisači obrišu, nažalost desi se šta se desilo.

mentor odlog.
05-12-2002, 09:24
Prije dva dana idem s posla i na tom istom križanju gužva, pješak leži i bolničari oko njega. Katastrofa.

Alfa 147 1.6 - 105KS
05-12-2002, 15:17
U zg. prava prometna ne kultura ili ne znam sto. Kao da je normalno, neovisno da li je crveno ili zeleno na semaforceku za pjesake, kao neka psihologija mase, svi za jednim prelaze cestu. Mislim da osim vozacke ne kulture, veliki dio ovakvih ×××××× dogadja se i zbog pjesacke bahatosti. Smatram, neovisno o ovome gore sto se dogodilo, da policija ne cini apsolutno nista ili veoma malo kako bi sankcionirala takve radnje. :(

e jebiga
05-12-2002, 15:51
ma metropola vam je ukurcu, gužva, loše ceste, idioti i bosanci, ma daj nebi tamo živio ko da nema drugih ljepših gradova, da manji, ali ××××ga bolje je....

Girrari
05-12-2002, 21:45
Danas vozim Maksimirskom iz Dubrave prema gradu. Kod skretanja za Vojnu bolnicu idem urednih 60, kad horda pješaka rukne pred mene 30-ak metara prije semafora i zebre. Ja kočim, Beštija kliže ko mutava (no ABS). U bjesu, prethodno ispižđen od žene, počnem ablendat i trubit. A ovi popizdili... kao, kaj ja njima imam trubit zato kaj prelaze prek ceste ko stoka van zebre i semafora. Al' jeb'ga rođo, kome bi se dalo hodati do semafora.



P.S. ona gužva danas kod -I- Držićeve i Vukavarske je dijelom bila i zbog štrajkaša.

F R I K
07-12-2002, 19:17
Evo odgovora Alfi 147!
Policija,barem ona o Heinzelovoj,svaki dan dobiva naputke da se kažnjavaju pješaci koji na nepropisan način prelaze kolnik,koji prelaze kolnik na crveno,ali isto tako i vozači koji ne propuštaju pješake na obilj. pj. prijelazu!
Kod pješaka je situacija sljedeća:
1.prosiječna dobna starost pješaka za 10. mj. u Zg koji su nastradali od naleta vozila na njih je 75 godina, što nam govori da samo starci naje..
2.kad zaustaviš vozača koji ne propusti pješaka, uvijek kuka i ne priznaje nepropuštanje iz raznoraznih razloga,a kazna od 500 KN i jednog boda je enormno visoka!
3.kad zaustaviš pješaka koji prelazi na crveno i kažeš mu da je za to kazna 100 KN,vrlo često starije osobe počnu kukat i plakat(u par slučajeva) a one mlađe dobi ni ne priznaju svoju grešku ili kaže da mu se je.. za semafor!Babama se uvijek žuri na bus ili ne znam gdje,što reći,neke stignu,neke ne!!!

Naši ljudi su takvi,svi smo jednaki, ali vjerujem da bi se trakve situacije rijeđe događale kad bi policija bila rigoroznija i kazne malo masnije!

A onaj nalet na pješaka na Držićevoj u večernjim satima- je.. ga,frajer je pretrčao na crveno(zeleno se pali na pritisak na taster) a lik koji ga je pobrao je isto uletio na crveno! Nije mu bilo ništa strašno,koliko se tamo vidjelo,slomio mu je lijevu potkoljenicu,a šta su još otkrili u bolnici, to ne znam!

evo sljike
08-12-2002, 00:46
http://www.novilist.hr/images/clanci/2002/12/38667.JPG

F R I K
08-12-2002, 19:04
Ma to je bilo dan kasnije,oko 6 u jutro, ali ovo o čemu sam ja govorio je bilo navečer oko pol 6 i radilo se o mladiću (22 god) a ova slika je naheb neke babe!

DKW_
11-12-2002, 00:29
"ma metropola vam je ukurcu, gužva, loše ceste, idioti i bosanci, ma daj nebi tamo živio ko da nema drugih ljepših gradova, da manji, ali ××××ga bolje je...."

Bravo-pogodio si samu srž problema... Jedva čekam penziju, pa odoh ja u svoje selo u Vinodolu gdje ima 63 stanovnika (i to usred ljeta...)