PDA

Pogledaj cijelu verziju : Novi Renaultov design, ili: jeste li vidjeli VelSatis uživo?



DKW
04-12-2002, 23:38
Dragi moji forumisti/forumaši/forumdžije:

Što mislite o novom Renaultovom smjeru u dizajnu, započetom Avantimeom, zatim tu je njuška Clija, Megane, ali najviše me zanima kako vam se sviđa VeklSatis, ali samo pod uvjetom da ste ga vidjeli UŽIVO. Jer (moje mišljenje) uživo je VelSatis nešto najružnije smišljeno u automobilskom svijetu u zadnjih 10 godina. Ta hrpa lima sa hormonalnim poremećajem - kombinacija monovolumena, luksuzne limuzine, gromade s 5 vrata-izgleda kao da ste ružan auto normalne veličine još rastegnuli u svim smjerovima. Zatim Megane. Kad sam ga vidio nakratko (prolazeći Opatijom) učinio mi se čak zgodnim . Ali kad sam u Zagrebu stajao pored njnega, učinio mi se kao još jedna genetska pogreška-kao mutant koji je zastao negdje na pola puta između auta i -valjda-pegle ili ne znam čega...

Naravno, o ukusima se ne raspravlja, ali ajde, tko je vidio Vel Satisa / Avantimea / Meganea UŽIVO (jer slike su drugo...) nek mi kaže kako mu se sve to sviđa, pa da vidim da li sam u većini ili manjini...

I obećajmo si još jedno: da tema ne završi u rovovskoj bitki Alfa protiv svih...

Danke.

Club Italia
04-12-2002, 23:45
neš sam vidio uživo sam neznam jel avantime ili vel satis! ma da našnji dizajn je relativno u kurcu! da se dizajneri drogiraju ili ne rokaju svoje žene nemam pojam, ali sve je manje više užas! nego da te pitam nešto nevezano uz ovo, čujem da imaš vikendicu kraj bribira?

LagunasII
05-12-2002, 00:34
pa evo trudit cu se biti objektivan

Vel Satis i nije bas po mom ukusu. Ali Avantime je nesto posve drugo. Puno skladnije izgleda, nekako mu taj tip dizajna bolje stoji.
Megane II je fantastican po svemu, pa tako i po izgledu. Uzivo izgleda jos bolje nego na slici. A ove moje rijeci potvrdit ce i uspjesna prodaja.

Alfa 147 1.6 - 105KS
05-12-2002, 00:55
Velsatis,Megane II, meni ispocetka njihov izgled nije sjeo, ali moram reci da sam se privikao i da mi se sada svidja, cak je i pohvalno da se neko odvazi u tom futuristicnom dizajnu. Mislim da, kao sto Alfa ima svoje okorjele poklonike i kupce, tako i Renault sa svojim inovacijama zasigurno ima sto za ponuditi,pa samim time ima i klijentelu, a sto se vidi i na cestama i to u impozantnom broju. Mislim da treba dopustiti vremenu da pokaze da li je taj new design revolucionarna promjena ili bezuspjesni pokusaj.

594 krešo ah
05-12-2002, 07:08
vidio sam i sjedio u vel satisu i meganu.megan mi je za deset a vel satis ima za mene ružan prednji dio sve ostalo je ok.i ne sviđa mi se to što se u vel satisu sjedi malo povišeno.

Dr. Strangelove
05-12-2002, 08:32
... što se tiče vanjskog dizajna od svih Renaulta Vel satis mi je najgadniji, ali zato mislim da je Avantime uspio.. pogotovo uživo kad staneš pored njega, izgleda kompaktno i manje nego na slikama...

Fresh
05-12-2002, 08:43
VelSatis viđam na cesti i među ostalim autima izgleda užasno neskladno. Ona prednja maska i nedefinirana svjetla me uvijek bodu u oči, dok bi stražnji kraj još nekako i mogao progutati.

Megane II mi djeluje izvana relativno mal, iako mi se dizajn sviđa. Da su otišli još malo u visinu mislim da bi puno bolje izgledao.

Avantime mi je prekrasan auto, i svaki put gad ga vidim stanem i okrenem se za njim. Pogotovo kad vidim one masivne kožne fotelje unutra, jedino ne znam kako otvara vrata na uskom parkiralištu.

Ukupno: Vel Satis - katastrofa
Megane II - tako tako
Avantime - savršen

Girrari
05-12-2002, 08:51
Vidio sam sve nabrojane uživo, no Meganea sam vidio samo u prolazu i to jučer, prvi put. Ova ostala dva imao sam prilike dobro razgledati, pa stoga...

Avantime- fenomenalno dizajniran auto, totalna ludnica, materijali, dizajn... ma sve je na tom autu super sjelo, ALI tko bu to kupil? To je kompakt/coupe/monovolumen/kabrio, a zapravo nije ni jedno. Sa 3.0 motorom koji daje dosta sportskih performansi košta bolesnih 43 000 ojra. Za te pare da se kupiti: Alfa 156 GTA, Audi A4 3.0, BMW 330 Coupe, 406 Coupe... Mislim da je to potpuno fulan auto po koncepciji i cijeni.

Vel Satis- avangarda samo na papiru. Jedino što je avangardno na tom autu jest pristup autu više klase kroz monovolumensku prizmu, ali kada sam ga dobro razgledao stekao sam dojam da na njemu zapravo nema ništa preavangardno, a kako auto puca na ljude koji, u pravilu, više teže klasici, mislim da se ne bu proslavio. Cijena je, fala Bogu, ipak razumnija nego kod Avantimea, ali zato ni auto nije tako sjeo poput Avantimea.


Megane II, vidio sam ga samo u prolazu i učinio mi se dosta zgodnim, no zapravo u živo i nije toliko lud i avangardan kao što se to na slikama činilo.




Mislim da Renault ima opakih problema sa prednjim krajem automobila. Megane (prva linija, prije redizajna), Vel Satis, Megane II; svima je prednji kraj u blagom K jer ne prati smjernice dizajna stražnjeg kraja, pa u usporedbi s ostatkom auta taj dio djeluje dosta dosadno.

Dom-Dom
05-12-2002, 09:12
Meni je kod novih Renualta prednji kraj još i OK , ali zadnji je nešto najstrašnije kaj sam u životu vidio.A i vidio sam nekakvu spodobu od auta ,neznam jel to Avantime ili VelSatis , ali mislim da mu samo fali top na krovu i može iči u Libanon u akciju.

mytbyte
05-12-2002, 09:50
Whoa, Girrari,

nemoj tako o Avantimeu, zakaj misliš da ak auto ima visoku cijenu mora biti sportski i da ti za tu lovu moraš ležat na cesti...?

više manje je sve rečeno...avantime odlično izgleda jer je u cjelini dizajn stilski usklađen (ono pitanje s vratima na parkiralištu: vrata pri otvaranju kližu i prema naprijed pa stvaraju manji kut ili sl.), ukratko, auto koji bih jako volio imati za putovanja i guštanje, vel satis: što ga više viđam uživo to mi je sve gadniji, pogotovo sprijeda, a niti straga nije nešto usklađen, Megane II je dosta bolji, opet neskladan prednji i stražnji kraj, i izgleda krhkije nego na slikama...odoh ja u subotu na dane otvorenih vrata u Renault pa da vidim oko čega se digla graja...

Clio: ista boljka, trebali su sve promijenit u skladu, ne samo masku a i tada bi bilo upitno... :smile11:

jedina je sreća da će za 10 godina, kada će vlasnici prodavati svoje Renaulte, oni još uvijek izgledati moderno jer u dizajnu automobila se polako stremi prema sličnim rješenjima (ne ne mislim na stražnji kraj)... ;)

Black Knight_
05-12-2002, 09:51
Pa cuj, velsatis izgleda ok za kombi... ako bi to trebao bit kombi uopce.
O meganu sam rekao vec sta mislim.
A avantime izgleda malo bolje od velsatisa.

Inace, francuski dizajn se trenutno svodi na ovo: Nacrtaju par dugackih, ostrih, blago zakrivljenih crta koje se sijeku pod cudnim kutem i to je temelj za dizajn. Zatim idu docrtat kotace i prozore pa negdje ubace svijetla gdje stignu. Obicno docrtaju jos par kratkih blago zakrivljenih crta koje sijeku ove glavne takodjer pod cudnim kutem pa onda tu uguraju svjetla.

Mislim da vrijedjaju ljudsku inteligenciju pokusavajuci prodavat te izdrkotine.

OS-300
05-12-2002, 10:17
Avantime je sasvim O.K.Štoviše jako lijepo izgleda i iznutra i izvana!Jedino mi se čini kada sam ga vidio uživo da baš ne obiluje sa prostorom na zadnjoj klupi.
http://www.renault.com/img/gamme/images/avantime_ext9.jpg

OS-300
05-12-2002, 10:18
http://www.renault.com/img/gamme/images/avantime_int3.jpg

OS-300
05-12-2002, 10:32
Na Vel Satisu mi nešto ne štima pogotovo kada ga se vidi uživo.Kao da je pao sa nekog drugog planeta.Među običnim autima izgleda najblaže rečeno vrlo čudno.Prednja svjetla su loše izvedena pa još više naružnjuju cjelokupan izgled auta.Iz profila izgleda "predugačak".A zadnji kraj nije loš.
Unutrašnjost pomalo izgleda kao moderniziran Renault 25.Sve te linije kontrolne table kao da su već otprije viđene. :(
http://www.renault.com/img/gamme/images/velsatis_ext6.jpg

OS-300
05-12-2002, 10:33
http://www.renault.com/img/gamme/images/velsatis_int7.jpg

Mazdohist
05-12-2002, 10:34
Ti francuzi (Renault) uvije k žele biti korak ispred drugih što se tiče inovativnosti u dizajnu. To im je dvosjekli mač ali u glavnom dobivaju bitke. Megane II iako meni nije ništa posebno sigurno će biti odlično prihvaćen u Europi jer je u najtraženijoj klasi i tu takav dizajn pali.
Vel Satis teško da će uspjeti u višoj klasi. Tu su kupci ipak konzervativniji i tu hokus-pokus auti teško prolaze. Nije lijep, nije ružan - pa to je Renault!
A što se Avantimea tiče, to čudo će biti rijetko viđeno jer je to poseban auto za posebne ljude. Onaj tko želi biti totalno drukčiji od drugih uzet će Avantime iako ljudi još uvijek preferiraju Mece, BMW-e,...

Girrari
05-12-2002, 10:42
Mytbyte, ne kažem da mora biti sportski niti da mora jebački ležati na cesti, ali kaj onda ako to nije? Jer kaj je zapravo Avantime. Ovaj 3.0 se meni čini dovoljno sportski po performansama, a kako leži, nemam pojma. Dakle, pitanje je što je Avantime. Po meni, jedna skuuupa igračka.
Je kompakt i nije kompakt.
Je kabrio i nije kabrio.
Je coupe i nije coupe.
Je monovolumen i nije monovolumen.

A košta k'o sv. Petra kajgana plus PDV.


Nikad mi Renaultovi auti nisu bili nešto extra u dizajnu. Nije loše, ali opet nisu to bili auti kraj kojih se padalo na dupe kad bi ih čovjek vidio (bilo je iznimaka, dakako). I onda su napravili taj Avantime koji je fakat genijalno dizajniran; futuristički, ali opet ne preforsirano te mu nabili cijenu da bole oči samo kad se baci pogled na nju. Malo ljudi je spremno izdvojiti 86 000 DEM za Renault, pogotovo kada za to dobiju nedefiniranu mješavinu koja niti je sportaš, ni kabrio, ni limuzina... Kada plati 83 000 DEM za BMW 330 Coupe, onda znaš da si platio lovu za coupe odličnih sportskih performansi, odličnog držanja, a opet ima komotno mjesta za 4 osobe, no kad platiš Avantimea toliko love i još više, a dobiješ malo uvečani kompakt sa, nazovimo tako, kabrio opcijom i ne baš tako sjajnih sportskih performansi (kao BMW 330 ili GTA), onda se čovjek malo zapita; nije li to porez na ××××××???

OS-300
05-12-2002, 10:52
Megane mi izgleda O.K.
Sa zadnjim krajem se još uvijek dvojim da li mi izgleda dobro ili loše.Sve ovisi o slici na kojoj ga gledam.Mislim da ću to definitivno razriješiti kada ga vidim uživo.
Još nešto,mislim da su pretjerali sa tim plastičnim letvicama pogotovo na coupe-u.
Unutrašnjost mi se sviđa.Sa ugrađenim materijalima su definitivno napravili korak naprijed.
Ne znam da li mi se to čini ili na slikama izgleda da je osvijetljenje crveno?? :smile11:
Čemu toliko eksperimentiranje?Osvijetljenje na Laguni je sasvim super.Zašto to mijenjati??? :smile11:
http://www.renault.com/img/gamme/images/coupe2_ext1.jpg

OS-300
05-12-2002, 10:54
http://www.renault.com/img/gamme/images/coupe2_int3.jpg

Dom-Dom
05-12-2002, 10:59
Girrari kaj veliš 86000 DM za taj Renault????? U ime oca i duha svetog........Pa za te novce se može kupiti Jaguar........

OS-300
05-12-2002, 11:06
Za te novce uopće ne bih razmišljao.Audi...po mogućnosti A6.To bi bio pun pogodak!
http://alfa147.free.fr/phorum/images/smileys/idee.gif

mytbyte
05-12-2002, 11:27
Girrari,

normalno da je preskup kad su na njemu upotrijebljena vanserijska rješenja, ali želio sam reći da nije promašen, da za tu lovu ipak dobijaš neka rješenja i fore kojima ćeš se razlikovati od drugih...neki ljudi to traže od auta...Avantime je image-maker i zato nije promašen, nije auto koji se kupuje na način da se uspoređuje s drugima pa koji daje više za isto novca...Renault ne kani zarađivati na Avantimeu, dok kani na VelSatisu i mislim da su se tu sjebali, jer taj auto je zato pun kompromisa, i klijentela je nejasna...i Megane II dizajnom navodi na nešto posebno što svojim sadržajem ne potvrđuje...u osnovi sasvim običan auto kompaktne klase...

Girrari
05-12-2002, 12:47
Nemoj ovo shvatiti kao podjebavanje jer me fakat zanima; koja su to vanserijska rješenja primjenjena u Avantimeu izuzev činjenice da je kao auto van svake serije odnosno klase!?

Da su frknuli cijenu od 60 000 DEM, također bi profitirali, a kupaca bi bilo puno više. Ima puno ljudi koje žele biti drugačiji, ali biti drugačiji za 86 000 DEM??? Ne bi išlo; zapravo bi, ali takvih je jako malo.
Bilo bi puno interesantnije da Avantime nikada nije izašao u proizvodnju, nego da je na temelju tog koncepta napravljen novi Megane. E to bi bio posao stoljeća.
Ovako ipak mislim da su malo fulali priču.

mc
05-12-2002, 12:52
Buduci da sam simpatizer Renaultovih automobila, tesko mi je biti sasvim objektivan. Svidja mi se to sto imaju muda napraviti auto koji dizajnom odskace od svega do tada vidjenoga, pod uvjetom da ima i ostale kvalitete. Ono sto najvise odusevljava kod Renault-a je cinjenica da za skromne novce dobijes vrlo solidan auto koji kod konkurencije kosta osjetno vise. Mislim da upravo zhvaljujuci tome imaju tako dobre prodajne rezultate.
Prema tome ne znam bas kako se skupi luksuzni auti uklapaju u tu cijelu pricu, ali da ne duljim evo sto mislim o navedenim modelima:
Vel Satis - neprobavljiv dizajn, prednji dio ruzan (lici mi na novu Vectru). Ljudi koji su ga vozili su bili prilicno odusevljeni s unutrasnjosti - navodno je izuzetno udobna i prakticna.
Avantime - sve mi se svidja osim cijene, ne uklapa mi se bas u onu best-buy spiku.
Megane II - mislim da je auto odlican - vidio sam par komada na cesti i super mi izgleda, a kada se tome doda solidna kvaliteta i sigurnost za cijenu 13-14.000 eura, mislim da mu se smjeska blistava buducnost...

c e z y
05-12-2002, 16:01
Osobno nesmatram da je Vel Santis hrpa lima,ko to tvrdi taj je u zabludi.Dobro nije ni meni tak dobar ko Thesis,166,petica ili novi Benz ali nije ni ruzan.Prednji kraj mi je ludilo a ostatak moze proc,jedino me smeta to kaj su prednji kotaci prevec unutra povuceni,isti zajeb kod lagune.Inace auto je cist ok,ogroman je i glomazan,ali prostor je luksuz i upravo mu je to naj jaca strana.Bolje imat gajbu od 150 kvadrata nego od 60.Neki misle tako i o autima.Sa druge strane ono kad ga pogledas iznutra,ono nisu sjedala ono su fotelje,ima fünf sterne,dosta opreme po razumnoj cijeni za takav auto.A za megane-a vrijedi isto ko i za sve druge kompakte lijepi su dok nevidim 147-micu i stila ajbarta

Calibra Zender
05-12-2002, 20:03
Vel Satis je hrpa odvratnog lima s naljepnicama prodavača po vratima jer ga nitko drugi niti ne vozi. Sasvim dovoljno da se auto proglasi totalnim promašajem.

Avantime sam vidio na ZG Auto showu, ali mislim još na onom predprošlom. Niti za taj auto nemam lijepe riječi.

Megane je totalno promašen samo kaj ga rulja bude pušila radi male cijene. A da košta isto ili malo više od konkurencije bila bi ista varijanra kao i s Vel Satisom: reklame dilera na vratima i par komada koji kruže gradom.


Da sva tri navedena auta sretnem u jednom danu onda znam da stvarno nekaj ne valja. Dan mi je odmah u totalnom qurcu. :))

doc
05-12-2002, 20:40
Bas sam danas vidio jednog, odvratan je. A zamislite u jednom danu sam vidio Vel Satis i novu Primeru, i to u rasponu od pola sata. Pa skoro me šlagiralo od tolke ružnoće u samo pola sata. Na zalost u tom segmentu samo audi, mecka i bmw imaju dobru prodaju. Ostali (lancia, alfa, peugeot, opel, renault) se svi grebu za ostatke ostataka. A u tim ostacima je sad jos jedan konkurent manje a to je Vel Satis!

ŠULE
05-12-2002, 20:41
Ima istine u ovome za Satisa auto je zaista grdobina i mogao bi završiti kao i Safrane ali Avantime izgleda puno, puno bolje. Inače danas sam vozio Meganea 19 dci 120ks. Moram priznati da je nestvarno tih. Šta ja znam čudni su mi ti dizelski konji nije da ne ide kako ne bi išao em turbo em 1600 bara ali mene ona anemija do 3000 okr. guši! Ali mislim da je auto šik, a da ne pričamo kakav će biti 2.0 turbo RS.

ipi
05-12-2002, 21:57
šule, aj reci jos nesto o njemu, kako lezi, kakva je unutrasnjost, kakva je fin.obrada, koji je nivo opreme imao.kakav je mjenjac sa 6 brzina.dali je uzivo ljepsi nego na slikama ? reci jos nesto o motoru , kako ide. mozes li ga uporedit sa tdi pompa/inietore ako si vozio koji tdi.

doc
05-12-2002, 23:23
ipi, pa ako te toliko zanima megane, a imas vozacku odi u neki renaultov salon pa probaj. Sad traju dani otvorenih vrata. Mene recimo auto uopce ne zanima, a mozda odem probati.

Alfa 147 1.6 - 105KS
05-12-2002, 23:41
Ja cu svakako otici da vidim i to cudo na 4 tocka i mislim da ce biti jedan od favorita da zamjeni starog Accenta kojeg imam. U opciji mi je i Frokus , ali bumo videli. :)

Calibra Zender
06-12-2002, 01:06
Baš sam se sjetio naslova jednog od testa Vel Satisa: "Nasljednik globalno propalog Safrana".
Isti naslov bude i za nasljednika Vel Satisa! :))

ipi
06-12-2002, 01:43
spolni dizajn mi se bas i nesvidja previse, ali cu poci da ga probam

ŠULE
06-12-2002, 07:55
Ipi ovaj kojeg sam vozio košta nešto preko 40 miceka, za te novce mora ić. Prizajem da bi bilo lijepo zapičit do Pariza, mislim novi je, fino je ide mjuza, sjediš ko beg i sve te stvari.Iza je možda malo mjesta za noge. Sve u svemu mislim da se lijepo vozi. Ležnje, šta ja znam pljuštalo je pa nisam pretjerivao ali mislim da nije loše imao je i 17" i mislim Pilot gume, a šta ti danas ne leži.

OS-300
07-12-2002, 00:28
Megane II
Došao-vidio-razočarao se!!!
Kao prvo: u salonu je bio najjeftiniji model dakle ogoljen do jaja...Plastike gdjegod se okreneš.Od vanjskih plastičnih kvaka i retrovizora pa do plastike u samom autu.
Drugo: sjedala su preplitka i čine mi se dosta mekana
Treće: malo mjesta na zadnjoj klupi...
Četvrto: zadnji kraj mi uživo izgleda puno bolje nego na slikama,što ne mogu reći i za prednji kraj koji mi je na slikama bolje izgledao...

Zaljučak: tek kod skupljih modela auto liči na nešto...od kromiranih vanjskih kvaka,kroma u unutrašnjosti pa do raznih sitnica u autu...na kraju se to sve svede na cijenu jednog ne baš jeftinog auta... :smile10: :smile10:

ipi
08-12-2002, 01:19
sule, hvala na informacijama !

mytbyte
08-12-2002, 19:03
OS-300,

i ja sam u subotu bio u salonu, pred zatvaranje, i nakon nekoliko minuta sjedenja u njemu izgubio sam želju da ga vozim...

Kako kažeš, zadnji kraj bolje izgleda uživo, ali mi cijeli auto izgleda jako mali...unutra je osjećaj...pa plastičan u Authentic varijanti, Expression je malo bolji po tom pitanju)...to je nevjerojatno, da auto te cijene (nemojte sad skočiti da je jeftiniji od drugih jer nije) ostavlja dojam plastične igračke...kad si unutra, valjda zbog dizajna s mnogo izbočenih ploha, osjećaj je dosta klaustrofobičan, kao da ima mnogo manje mjesta nego je to slučaj...straga definitivno nema šanse da se odrasla osoba vozi dulje od sat vremena, a kamoli udobno, sjedala su premekana, pozicija za upravljačem pomalo neudobna usprkos naširoko opjevanim mogućnostima podešavanja po visini I dubini...mjenjač je glasan i grub...pretinaca u dvije osnovne opreme doslovno NEMA, osim onoga ispred suvozača, i onih ispod nogu u prednjem redu od kojih je vozačevo neupotrebljivo...a kako će vlasnici staviti kofere u gepek zaista ne znam....
Ukratko, ništa posebo, razumijete...zanimljiv auto sa još zanimljivijim manama...