PDA

Pogledaj cijelu verziju : FAP filter



Pepsi
03-12-2002, 22:09
Dakle, PEugeot 307 2.0 HDI. Sve super tokom prva dva mjeseca (cak sam si i na mjenjac privikel! ;) ) i onda se vozim ja lepo lagano kuci a kad tamo pocne 307 kaditi ko lud. Bijeli gusti dim. Stanem ja i idem glet kaj gori na autu ;) a to ide dim iz auspuha. Odma sam si mislil da ima neke veze s FAP filterom. Ali sad se to meni dogodi 4 puta u dva tjedna. Dojdem na servis i ovi kazu da to nije normalno ali nist ne sloziju. Rekli su mi da dojdem opet ako se to ponovi. Navodno da se FAP filter regenerira (i to je normalno) ali ne bi se smel tak cesto (trebal bi se svakih cca. 15000 km a ja imam tek 3500km). Je imal ko slicnih problema? :smile11:

Puntolino_
03-12-2002, 22:32
Sama ta riječ FAP asocira na kramu - kamioni fap. :))
Ko i sa svim drugim autima, neće ti ovlašteni servis reći, je je treba promjeniti kompjuter ili nekaj drugo čemu je cijena astronomska al se vi niš ne brinite, mi bumo to platili.
Znaju oni i te kak kaj nevalja, samo smo u banana državi gdi je svima sve dozvoljeno i neće ti u garantnom roku niš popraviti kaj bi morali ako ih na to ne prisiliš.
Dakle zauzmi gard i napadaj!
P.s. kaj je fakat tak loš mjenjač?

_Stevo
03-12-2002, 22:36
Ne vjerujem................

Calibra Zender
03-12-2002, 23:06
Nije mi jasno da se svako malo pojavi topic s drugačijim problemom na novoj 307-ici. Pa tko je toliko bolestan da tako masivno ×××× po autu? :smile10:

Pepsi
04-12-2002, 18:52
Ja ne ××××m po 307-ici, da se razumijemo u prvom redu. Ali mislim da im je zavrsna obrada u kurcu. To za softver ne znam kak je situacija, samo vidim da svi krive za sve softver. Ali ima problema s tim autom. Vlasnik sam 307 2.0 HDI XSi i sad mi ja malo krivo kaj jos nakon dva meseca posjedovanja moram tu i tamo u servis jer nekaj ne stima. Auto je u globalu fenomenalan. Samo da te proklete sitnice rade kak treba! kuzis?

mytbyte
04-12-2002, 19:51
Calibra,

Sve je to zavjera protiv francuza zato kaj im tak dobro ide...sigurno se VW špijuni noću šuljaju oko 307-mica i malo ih "dotjeruju", znajući da će vlasnici odma pohitati na ovaj forum da se žale :)) :)) :))

Vjerojatno vlasnici 307-mica žive u uvjerenju da kad je auto već tako lijep, mora biti i savršen pa su glasniji od drugih s istim problemima...

Engleski forumi su puni naricaljki protiv Focusa, koji je po statistikama ispao najpouzdaniji auto u klasi u Europi...logično da su nekoliko vlasnika koji imaju problema ujedno i najglasniji, tiha većina nema problema ili ih toliko ne smetaju...

Dom-Dom
04-12-2002, 20:11
Calibra moj rista je htio kupiti 307 , ali smo od ljudi koji su kompetentni čuli da je 307 koma auto.Elektronika se kvari ko blesava.Mjenjač je govno, valjda takvo ×××××× od mjenjača ima Yugo jedino.

T-IE
04-12-2002, 20:17
Da,da i onda se odlučio za Alfu i sad mu svaki dan prolazi u veselju...

Dom-Dom
04-12-2002, 20:58
T-IE stvarno si primitivni idiot.Moj rista je prije Alfe imao P-206 S16 2 godine i imao je tolko ×××××rija sa tim autom da mu je zbilja prekipjelo.A sad ti velim majmune jedan neandrtalski Alfa je prema Peugeotu nebo i zemlja.Sorry na uvredi ali zbilja si mi digo tlak sa takvim niskim podjebanjem.Ja još jedamput ponavljam nije Alfa za seljaka i dajte više ××××te se sa podjebavanjima, a možda si i picojalac kaj si ti nemožeš kupiti jednu 156 , a kamoli dvije i to u gornoj klasi motora.

OS-300
04-12-2002, 21:16
Daj DD,sada ti meni dižeš tlak sa svojim glupim izjavama.Ako te neki ljudi na forumu živciraju ne moraš se i ti spuštati na nisku razinu.
Šta ti ne vidiš dalje 156 ili Alfe.
Nije stvar u tome koliko tko ima novaca za neki auto.Ja imam novaca za 156 pa je opet nisam kupio.To je stvar individualnog izbora!!!
http://alfa147.free.fr/phorum/images/smileys/quoi.gif

Dom-Dom
04-12-2002, 21:22
Da to si dobro rekao , ali mi zbilja ta podjebavanja idu na onu stvar.Ja sam bar tolerantan i vidim još auti osim Alfe , ali ovi Peugeoti su zbilja loši i iza toga stojim jer sam ga imao.

OS-300
04-12-2002, 21:42
DD,nisi imao sreće sa autom.I ja sam čuo bezbroj priča o lošim iskustvima vlasnika koji su vozili i ozbiljnije marke auta poput Audi-a,Mercedesa,...
To se jednostavno tako pogodi da baš tvoj auto ima sve moguće kvarove i naposlijetku te totalno baci u bad.
:( :(

da...
04-12-2002, 22:40
ja imam i alfu i peugeot, pego je lijep ali ta ljepota ne prati kvalitetu. Pego nije ni blizu alfi, fiatu da.

Dom-Dom
05-12-2002, 09:23
OS-300 evo da se javim nakon prospavane noći.Sve kaj stoji za Peugeot je istina , jer kada sam bio sa svojim na servisu (Kovinska) uvijek su bili još dva 206 ( na mojem su otišli podizači ventila nakon 3000 km , prednje staklo nije bilo zaljepljeno , sicevi su se raštimali nakon 5000 km , cvrčaka ko priči , i u kabini i pod haubom...).Sječam se bio je neki igrač sa 206 1.4 i več je uvenul kolko je imao problema sa elektronikom.Moj ujak ima isto 206 1.4 i stalno mu se pale nekakve lampice za servis i za još nešto , i on stalno lijepo u servis , oni mu to srede i onda za dan -dva se to opet počne paliti.Moj rista je htio kupiti 307 jer je bio uvjeren da je to bolje napravljen auto od 206 , ali šiljo , iste stvari s elektronikom se događaju.A by the way ja sam ga nagovorio da kupi P-206 S16 jer mi je to prekrasan auto,ali mu je kvaliteta jako loša , a i čujem da ga sklapaju arapi negdje.

Hondo_
05-12-2002, 11:52
Najjači su mi ovi 'stručnjaci' sa izjavama tipa '...nisi imao sreće sa autom.'. Ma koje sreće čovječe? Ako sam ja istovario par desetaka tisuća eura za nekavo prometalo, onda očekujem da barem tri-pet godina neću imati problema sa istim, a ne da me neki nadrimehaničar u kvaziservisu uvjerava da je to kao sve normalno. Peugeot i Renault su zadnja ×××××× koja se kvare iznadprosječno i ozbiljno (znači da se ne radi samo o cvrčcima i otpadanju lajsni, nego o ozbiljnim i skupim mehaničkim kvarovima), a njihovi zastupnici za Hrvatsku igraju bezobrazno-prljavu igru i kupcu ne pružaju mogučnost ispunjenja svih prava koja mu nakon kupnje pripadaju. Hrvati i dalje kupuju ko mutavi i ne vjeruju nama koji smo se uvjerili u navedena ×××××× jer kao mi nismo imali sreće, a oni će je sa dotičnim poluproizvodima imati. I onda nakon par mjeseci pojedinci iz one mase koja je kupila auto se pojave ovdje na forumu i pokreču ovakve topice, pa se onda pojavi koji stručnjak i pametno mu savjetuje da on '...nije imao sreće sa autom...' i krug se ponavlja i tako već par godina.
Ovdje se ne radi o sreći, nego o novcu za koji je masa ljudi dobila neodgovarajuću protuvrijednost odnosno radi se o tome da su ljudi zapravo prevareni. A vi se dragi moji i dalje tješite sa srećom.
Po vama je onda kupnja novog auta u Hrvatskoj jednaka igranju lota!!! :smile11:

OS-300
05-12-2002, 12:34
Daj Hondo ne seri.U zadnjih 6 godina sam imao 4 Renaulta i nijedan nije imao nikakve kvarove.Da ponovim,NIJEDAN!
Pa onda kako ti tvrdiš da je sve od Renaulta ×××××× vjerojatno bi jedan od ta 4 auta bio ×××××× i kvarljiv.Ali za čudo nije nijedan se nije kvario i svaki je godišnje u prosjeku prelazio 25 000 km i više.Pa onda?
Ne mogu tvrditi za Peugeot ili za neke Renaulte poput Twinga i Clia,ali za Megane i Lagunu odgovorno tvrdim da se ne kvare. :smile09: :smile09:
Ja nisam "stručnjak",ali nisi ni ti!Štoviše,vozio sam te aute godinama pa ne govorim rekla-kazala.I mislim da sam i više kompetentan da pišem o tim autima od tebe "stručnjaka".
A što se tiče servisera i njihovog znanja elektronike auta,tu su svi od reda u teškoj banani počevši od Renaulta pa do Audi-a.
Ljudi zaposlite malo obrazovanog kadra,a ne čiste mehaničare koji samo ruju po autima i nemaju pojima o elektronici.
Znate što mi je rekao najstariji mehaničar u servisu:"Mislim da su već sada previše ušli s tom elektronikom u aute..." To sve govori o današnjim mehaničarima i o njihovom znanju.
Jednostavno se u tom području uopće ne snalaze! :( :(

Hondo_
05-12-2002, 16:31
Drago mi je zbog tebe. Ja sam kupio Clio RS i dobio mačka u vreči (već sam pisao o tome), hrpa mojih prijatelja i poznanika je isto tako kupila neki od ovih francuskih prometala i dobila 'šakom u glavu'. Govorim o novim autima, a ne o rabljenim - znači starijim modelima. Tvojih 4 auta u 6 godine sigurno nisu bili novi (ne svi) osim ako nisi Rockafeller. Ne znam onda u ovoj situaciji ko je tu sretan, a ko nesretan? Ja pričam o svojem iskustvu i o iskustvu ljudi koje poznajem i čiju priču znam, a takvih je desetak i svi su imali problema.

S druge strane nema šanse da priznamo da smo kupili auto koji nije u redu pa makar imali rupu u podu i svaki dan morali ulijevati litru ulja u motor - 'jer ono kaj ja imam je najbolje!!!'. Smo Hrvati, ne! ;)

OS-300
05-12-2002, 16:55
Da Hondo bili su novi kada su kupljeni: Megane 1,4 RL (1996 g.),Megane coupe 1,6 (1998 g.),Megane coupe 1,6 16v (2000 g.),Laguna 1,8 16v (2001 g.).
I da još jednom ponovim nije bilo nikakvih kvarova.Znam i ja još petero ljudi koji imaju Megane i nisu imali nikakvih problema s tim autom.
Zapravo pokazali su se mnogo pouzdanijim od npr. Opel-a,Fiat-a i da više ne nabrajam..... :smile08:

OS-300
05-12-2002, 17:01
I još nešto,zar bih ja opet kupio Renault-a da mi je npr. trošio litru ulja ili da sam s njim stalno visio na servisu?Sigurno ne bih.
Onda da li mi konačno vjeruješ da govorim istinu i ne hvalim auto samo zato što ga ja vozim. :smile11:

Hondo_
05-12-2002, 20:35
O.K. OS-300, bez ljutnje. Stvarno mi je drago zbog tebe, ali isto tako mi je teško povjerovati u to nakon onoga što sam ja proživio. Za mene je Renault definitivno prekrižena marka, a i Peugeot nije daleko od toga. Frend kupio 206-icu i nakon 3000 km su mu mjenjali leteće ležajeve!!! I znam još dosta takvih slučajeva. Zbog toga sam rekao da to nema veze sa srećom. Nemaš sreće ako ti npr. otpadne lajsna, odljepi se tapecirung i sl., ali ako ti na novom autu nakon par hiljada ode motor, onda to nema veze sa srećom.
Meni je u RS-a curila voda, srednji lonac je pukao nakon par hiljada, podni tapecirung je na desnoj strani poda bio kraći za cca 10 cm, mjenjač je isto nakon par hiljada ispuštao vrlo čudne zvukove kod mijenjanja brzina, itd. da ne nabrajam više, a za sve što sam reklamirao (u garantnom roku naravno) su mi u ovlaštenom servisu govorili da je normalno i da to tak mora biti.
Ima li to veze sa srećom?
Na frendovoj novoj Laguni (staroj 5 mj) je pregorjela xenon lampa i pola instalacije. Šteta se računa u stotinama eura, ali su pokušali profurati da to kao i nije pod garancijom, bla, bla...
Nema smisla više nabrajati (a imao bi šta), ali mislim da je po tvojoj teoriji malo previše ljudi imalo lošu sreću kad su u pitanju novi Francuzi. Ili se možda tu ipak ne radi o sreći, nego o nekvalitetnim i lošim autima koji nikako ne služe na čast svojim proizvođačima.

206-os
06-12-2002, 11:51
Vidim da se ovdje pokrenila zanimljiva rasprava o kvaliteti francuza. Evo moj stari posjeduje peugeot 206 dvije i pol godine a i ja ga ponekad vozim i auto je presao 100000 bez ikakvog kvara. Samo redoviti servisi i tocenje goriva. Pitanje je jesam ja sretnik ili su oni kojima se Peugeoti kvare nesretni? Odgovor je negdje izmedju jer u nasu drzavu i u istocne zemlje opcenito vecina auta koji dolaze su auti s crnom tockom. Pitanje je sto je to? To su auti koji nakon procesa proizvodnje nisu zadovoljili kriterij kvalitete pa je tvornicama skupo takav auto reciklirat i on salje u prodaju na neko nezahtjevno trziste kao sto je nase jer bitnije je misljenje njemaca nego hrvata. To se dogadja gotovo svim proizvodjacima samo nekima (Peugeot, Renault, Fiat, Opel itd.) u vecoj mjeri a nekima u manjoj. Dok god mi budemo mala jadna drzavica, morat cemo trpit tudja ××××××. Moj stari je imao srecu da je naletio na normalan auto a ima i onih koji nisu imali srece. Na kraju ako vam se svidja neki auto najbolje bi bilo otici u neku zapadnu zemlju i kupit ga jer je tamo manja mogucnost da vas zajebu samo je malo skuplje.

Dom-Dom
06-12-2002, 12:00
I ja mislim tako da u ovu našu "banana" državu dolazi roba sa greškom koju na zapadu niko neče , pa dajte jadnim Balkancima.

Calibra Zender
06-12-2002, 15:07
Moj je karavan rađen za talijansko tržište i tamo je kupljen nov i uvežen. Zato je i tako dobar! :smile06:

Prdimahovina
06-12-2002, 16:30
Jos samo da napises na njemu :

>>>>POGREBNO DRUSTVO<<<<<<
KOKA-VARAZDIN
:))


A da i nezaboravne dvije chiiize preko krova/ crrrrne :smile07:

Calibra Zender
06-12-2002, 20:38
Koliko čovjek mora biti glup da napiše glupu foru poput one iznad? Ajde da je smiješno... ali ono iznad je za plakati! :(

Bing
06-12-2002, 22:08
NEMOJ SINE PLAKATI.

DOSTA SI TI PLAKAO :))


ZNAMO MI NAJBOLJE, JEL DA :)


P.S.-Šta ti je s curom :))

206-os
07-12-2002, 15:18
Ima tu istine. Npr. imam tetku iz Francuske koja je tamo kupila Citroen Xsaru i susjeda koji je svoju kupio ovdje u Osijeku. To su dva razlicita auta. U tetkinom je nakako sve tise iako su oba hdi.

Hondo_
07-12-2002, 15:53
Štima.
Znači slažete se da su (u ovom slučaju) Francuzi ipak loši proizvodi (barem za naše tržište), a to sam ja i tvrdio. Radi se o poluproizvodima za koje te još i zastupnik-serviser zaj...
Primjer: poznanik nakon 2 god i 60.000 km proda Xsaru 1.4 čovjeku koji ju nastavi servisirati u Zg u istom servisu kao i prvi vlasnik. I nakon 2-3 mj tipu jednostavno pukne radilica. Na servisu ga još napadnu da zašto nije redovito servisirao auto jer se radi o tvorničkoj grešci koju su otklanjali pod garancijom, a ovako mora sve troškove snositi sam!!!
Em je auto redovito servisiran i to kod njih, em oni u 2 godine uopče nisu spominjali grešku na radilici koju trebaju besplatno otkloniti.
Kao prvo kakav je to auto kad mu nakon 60 tkm pukne radilica i kao drugo kakav je to servis koji te namjerno vara i zakida?
Puno je ovakvih primjera, a Hrvati i dalje kupuju. Interesantno, ne?

Dom-Dom
07-12-2002, 15:57
Moj susjed je imao Xsaru novu i poljeti na suncu mu se doslovno rastopila plastika ispod vozačkog stakla.Nije mogel vjerovati da je to istina.Auto je brzo završio na Hreliću.Mislio čovjek da novo je novo, ali bio je zajeb.......

OS-300
07-12-2002, 16:20
Dečki,zaintrigirali ste me s ovim pričama.Izgleda da ima nešto u tome da nam šalju slabije kvalitetne proizvode.

Izgleda da sam je onda imao tu "sreću" da mi se auti ne kvare.A možda ima nešto i u tome što sam sve aute kupovao odmah nakon što su izašli na tržište.Možda su prve serije pedantnije napravljene?Možda se zato ne kvare?
Izgleda da je bolje da malo pričekati i da ti auto prave po narudžbi nego kupiti auto koji je bio u skladištu i tko zna koje je kvalitete!?

T-IE
07-12-2002, 16:48
Pa vjerovatno ima nešto u tome da dobivamo aute slabije kvalitete od onih za zapadna tržišta. Evo primjera mog prijatelja čiji stari ima tiskarsku firmu. Kupio je Mercedes furgon koji je koštao 40000€ i nakon pređenih 140000km pukla mu je karika od 1 cilindra i normalno sjebala motor. U servisu su mu savjetovali novi motor koji košta 42000kn ili generalku koja košta 26000kn. Lik je popizdio i pitao kako je to moguće da nakon 140000km (treba preć minimalno 600000km) ode motor. Odgovor je bio: je gospodine, sigurno ste ga vozili samo po gradu???. Stvarno odgovor, nema šta. Na kraju balade je lik zaključio da mu je bilo bolje da je kupio 2 Iveca nego jednog nekvalitetnog Mercedesa.

Druga stvar je količina opreme koju obije zapadni kupac i koju mi dobijemo. Primjer, recimo sa Golfom ili Polom. U NJem. je standard već duže vrijeme da s Golfom dobiješ 4 airbaga, a kod nas ti to serviraju pod neku akciju Golf edition 7000kn jeftiniji bla, bla.
Slično je i sa motorizacijom. U Njem. ti ne možeš dobit Fabiju sa metuzalemskim 1,4 MPI motorom, nego s modernim VW-ovim, a kod nas si do pred 2 god. mogao kupit novi auto koji nije imao čak ni katalizator.

Girrari
07-12-2002, 17:37
To za opremu i motorizaciju je logično, zato su kod nas auti jeftiniji nego vani, ali slabiji i sa manje opereme. Tako je to sa manje imučnim tržištima.

206-os
07-12-2002, 20:00
Ma to je jadno sto nam rade. Misle ako smo mali da smo glupi samo je problem sto to ne vidi vecina ljudi koji daju zadnji novcic za novi auto. Mozda je tajna u tom da treba kupovati modele s vise opreme ili one kojih nema na skladistu jer je tada manja mogucnost da ce vam utrapit neko ××××××. Zalosno je to sto kad covjek daje par desetaka tisuca eura mora razmisljat hoce li imat srece ili ne. Ja sam osobno veliki ljubitelj Peugeota al ovo sto se dogadja kod nas me jako vrijedja jer ljudi govore o toj marki kao o zadnjem sranju a pogledajte na zapadu, Peugeot ima odlican image i odlicno se prodaje jer je po meni jedna od najboljih marki (moje misljenje).