PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mitsubishi se povlači iz WRC-a



Girrari
03-12-2002, 16:07
Zvuči nevjerojatno, no japanski proizvođač objavio je kako će sljedeća sezona Svjetskog prvenstva proći bez vozila Marlboro Mitsubishi Ralliart Teama.

Mitsubishi je izazvao veliko iznenađenje svih ljubitelja "kraljice automobilizma", objavivši odluku o povlačenju iz WRC cirkusa. Fanovi japanske momčadi ipak mogu odahnuti - sljedeću sezonu provest Mitsubishijevi stručnjaci provest će na brojnim testiranjima, kako bi se već 2004. ponovno uključili u Svjetsko prvenstvo. Ovu odluku donijeli su Sven Quandt, novi šef sportskog odjela Mitsubishija, i Andrew Cowan, predsjednik Ralliarta Europe...

"Ova odluka je bila nužna, jer je u tijeku reorganizacija naših ogranaka u Japanu i Europi. Stanka nam je potrebna kako bismo združili snage i vratili se u vrh svjetskoga rallyja. To se, naravno, ne može napraviti preko noći, no u bliskoj budućnosti očekujte naš povratak na WRC scenu s još konkurentnijim automobilom", rekao je Quandt.

Ugovori Francoisa Delecoura, Alistera McRaea i Janija Paasonena ostat će na snazi, no trojac bi se u budućnosti mogao naći za upravljačem novog Mitsubishijevog WRC aduta. Još uvijek nije odlučeno hoće li to biti Lancer ili će se krenuti u novi projekt s nedavno predstavljenim Coltom.




Izvor teksta je Iskon.


Moje je mišljenje da su napravili dobar potez. Umjesto da gube, uzeli su pauzu da naprave nešto jače i bolje. Nadam se come-backu u velikom stilu.

da...
03-12-2002, 16:34
vidiš, da ovi debili u bmw-u imaju bar malo mozga učinili bi isto svugdje gdje god su se pojavili, jer svugdje puše....

ozujsko
03-12-2002, 16:43
pa tim debilima u bmw-u je dobro krenulo u F1, u prvoj sezoni imalu su dobre rezultate za jednu momcad koja je tek stigla, mada je ipak bila u suradnji sa williamsom... ne vidim tu nista lose...

Krc
03-12-2002, 17:02
Točna i neočekivana vijest, provjereno na http://www.mitsubishi-motors.co.jp/motorsports/
Želim im uspješan povratak, a WRC ide dalje, vrača se Toyota, šteta što je ×××××× u Fiatu, fali jedna talijanska momčad.

mytbyte
03-12-2002, 17:04
Novi Colt mi je jako simpa auto, ali taj stražnji kraj, ne znam kak bu to zgledalo sa spojlerom... :)) Polu-kombi koji kliže kroz zavoje...ha!

mytbyte
03-12-2002, 17:08
Gdje si pročitao da se vraća Toyota u WRC? mislim, znam da se stara Corolla WRC jako dobro drži po drugim rallyjima, ali...

Cezy
03-12-2002, 17:26
To je rekao 1999 i SEAT kad su se povukli pa se nevracaju.Ja kao rally fan smatram to losim potezom,jel nevijerujem da ce biti konkurentni kad se vrate.

"HOCEMO LANCIU NAZAD"

Krc
03-12-2002, 18:26
Toyota 2003 WRC.
Sorry, neprovjereno, negdje sam čuo/pročitao i tako ostalo u uhu :( Sad sam pokušao pronači al' nema takve vijesti nigdje.

VR6
03-12-2002, 19:58
Audi se povukao s LeMansa, nakon 3 godine pobjedjivanja. Mozda se oni vrate u rally, ali ne vjerujem...

doc
03-12-2002, 20:51
Nije to los potez, s ovakvim rezultatima si samo ruse ugled. Ali imam osjecaj da se nece tako skoro vratiti. Ne ide to samo tako, malo odmora pa cemo nastavit.

da da
03-12-2002, 21:14
ozujski kretenu, bmw se tek ukljucio u f1, ustvari koliko se sjecam negdje sredinom ove sezone su se ukljucili, i eto već drugi, što bi bilo da su krenuli na početku sezone, uuuu. Budalo mutava.

Da se ××××eni fiat uključi to bi bilo loše, opet dominacija i dosada 7 godina....isto ko i f1, isto ko i stc, ah, ti talijani. :))

Cezy
03-12-2002, 21:56
Decec pazi na rjecnik?

T-IE
03-12-2002, 22:00
Pa u svakom slučaju mudar potez jer
team takvog kalibra nije lijepo vidjet kako u cijeloj sezoni ne osvoji ni 10 bodova.
Samo da nebi bilo kao i kod Hakkinena...

Cezy
03-12-2002, 23:04
BMW POWER :( :( :(

Calibra Zender
03-12-2002, 23:08
T-IE, opet ti je kalibra u postu. Pa kaj ju sanjaš? :smile06:

T-IE
04-12-2002, 00:35
O da, redovito sanjam da sa svojim Golfom obrijem Calibru 16V i to po zavojima. He he :))

dkw_
04-12-2002, 00:42
Bilo bi lijepo da su na WRCu stare dobre firme kao što su Audi, Lancia...

Fresh
04-12-2002, 09:03
Bilo bi lijepo, ali koji auto bi Audi pripremio za rally - A3 ili TT.

quattro
04-12-2002, 10:14
Stvarno bi bilo lepo da se vratijo u relly Audi, Lancia i ostali. No, Audi ima kola, mozda A3 ili TT ili.... ali Lancia nema modela za sada i na vidiku nije nista novo u toj klasi.

mytbyte
04-12-2002, 11:26
Krc,

mislim da se vijest odnosi samo na zamjenu starog modela Corolle WRC novim koji će se sređivati za timove i pojedince koji se natječu u nacionalnim i drugim rally prvenstvima...kao momčad se više neće vraćati u WRC, sada su stavili većinu karata na F1...

Toyota, Audi i dr. su odlazili iz WRC-a jer je njihova dominacija postala tolika da je bilo besmisleno dalje se natjecati, osvojili su toliko vozačkih i momčadskih naslova da su odlučili usmjeriti snage u nešto drugo...Audi rastura u LeMansu etc. Mitsubishi prekida jer mu trenutno loše ide, što vjerojatno odaje namjeru da se vrate...

Cezy
04-12-2002, 12:06
BMW POWER sad cum se ja registrirat,pa seri nekom drugom